Uit de Omgeving anil. A. M. van Rc©sum da Chad tel. A. Cl-oos-, J. H. Co/uvreui', C. C. Farèiisbach, C. J. M. van Gelder, M. N. J. Graf, G. van Hoeken, C. Laegendecker, Th. E. Meer burg, C. Mms-ly en C. Roem, Het di.pl. van vak!eert. werd' uitgereikt aan A. M. VeMhuyzcn van Zanten. Ambtenaren, en Wei klietfencrganisaties. Onder leiding van den heer J. J. Lim burg, viee-voorzilter van het desbetreffend comité, waren gisteren in het. Nutsgebouw la! van ambtenaren, beambten en werk lieden bijeen naar aanleiding van hel prae- advies van B. en W. op een ingezonden adres van 12 Maart j.l. inzake loonsver- liooging voor het personeel in gemeente^ dienst. üo voorzitter van het comité, de heer Penceel, zette allereerst het doel der bij eenkomst uiteen. Hij brengt hierbij dank aan den heer Sijtsma, die in den raad de motie van het comité verdedigde. Vervol gens bespreekt hij de meeningen dier „raadsleden, die tegen de motie ageerden. Hierbij worden tevens gememoreerd de samensprekingen van het comité met den burgemeester, en van den voorzitter met de commissie ad hoe. Hierbij is men even wel niet tot een gunstig resultaat gekomen. Spr. iet in de handelwijze van den bur gemeester een handigheid, die, wanneer ze werkelijk blijkt, oonzaak zal zijn, dat ge heel Nederland zal worden bekend ge maakt, hoe inderdaad de toestand in de gemeente Leiden is. In verband hiermede wijst spr. op de gepasseerde relletjes te Amsterdam en aan de Ilembrug, die ook t? Leiden het gevolg van een en ander zouden kunnen zijn. Vervolgens dringt spr. aan tot toetreding in een van de twee sterke organisaties, diie in deze gemeente noodig zijn n.l. een voor gemeenteambtenaren en een voor ge meentewerklieden. Ten slotte staat spr. nog even stil bij de gronden, welke tot bet ingezonden adres aanleiding gaven. Ofschoon Sf;r. hüer geen politieke speech mag houden, meent hii^ toch bij de a.s. herstemming de candida- tuur Baart te moeten aanbevelen. Aangezien de beide aangekondigde spre kers, de heeren Noordhof en Van Hinte, wegens bezigheden elders "verhinderd, wa- ten te komen spreken, werd het woord hierna gevoerd door den heer C. van Putten, voorzitter van dsn Ned. Politie bond. Naar aanleiding van de oeeonomi- sehe nuta van de Regeering aan de Volks vertegenwoordiging, kan spr. constatee- ren, dat de nooden der arbeiders worden cl kend. In verband hiermede kan spr. zich niet begrijpen, hoe de burgemeester, eveneens volksvertegenwoordiger, het ge meente-personeel een wissel op de eeuwig heid medegeeft, om n.l. tegen October een loonsiverliooging aan te kondigen, geiba- sceid op - normale tijden. Met een handig heid aldus ipr. za.l de burgemeester evenwel de raadsleden naar izijn inzichten stellen. Spr. citeert een gedeelte uit de brochure van prol Aengenent, waarin deze erkent, dat een arbeider, gehuwd of ongehuwd, een zoodanig salaris moet genieten, dat hij een middelmatig gc-zin behoorlijk kan on derhouden. Spr. .hoopt dat men zich aan deze meening van den Roorhschen profes sor in den Leidsehen Raad zal houden. •Heeft het Leidsche gemeentebestuur en heeft de Leidsche Raad geen oor voor da nooden der gemeente-arbeideis, dah zou iets dergelijks kunnen gebeuren, wat te Amsterdam is voorgevallen, Spr. zoueulks evenwel betreuren, doch indien de huidige toestanden zich handhaven, zou het geens zins te verwonderen zijn. -Daarom wacht spr. de beslissing in den Raad van Don derdag af. Hierna lees1;, de voorzitter de vo'gendie mo- "tie, welke men naar aanleiding van het praeadvies van B. en W. wil zenden aan den gemeenteraad. De vergadering van oordeel en geble ken, dat de commissie ad hoe alleen een loonregeling maakt voor normale lijden in tegenstelling met de medodeeling van den burgemeester, dat de regeling is gebaseerd op normale tijden, peil 1917, dat het hun wil voorkomen, dat de sa laris regeling, die aanstonds door de com missie ad hoe zal worden aangeboden en waar dc ambtenaren en werklieden reeds geiuimen tijd recht op hebben, aan stonds gebruikt zal worden, door er een kleine kindertoeslag boven op te doen, als een afdoende maatregel voor abnormale tij Jen. dat zij daarom uwen Raad dringend in overweging geven, dat. verzoek, zooals dat is neergelegd' in het adres van 12 Maart j.l. indien de nieuwe salarisregeling is gebaseerd op normale tijden, wel te willen aanvaarden, besluit deze motie op te zenden aan den Raad, en ter publicatie aan de pers. De motie worclt met algeme-ene stemmen aangenomen. Nadut de voorzitter nog enkele aanvul lingen heeft gedaan, wordt dc vergadering gesloten. Groentijd. Ia de 1.1. gehouden vergadering van het Leidsch Studentencorps is besloten tot het aanbrengen van enkele wijzigingen in het reglement c.p den Groentijd. Op voorstel van het Collegium is art. 3 bus van het re glement gewijzigd in dozen z>in, dat thans officieren in werkelijken dlientst, w.o. be grepen vaandrigs en cornet© vrijgesteld zijn van groentijd'. Beneden dden rang is elk geval afzon derlijk, re Leo or doelen door het Collegium, met dien verstande, dat zooveel mogelijk woirdt vastgehouden aan de bestaande gr o en tii j rJavegeling. Eerder waren alle militairen in wenke- 1 ijlken dienst vrijgesteld'. 'Ton, aanzien van die overigen© bestaande kennismaking op voet van gelijkheid en den tijd van werking van dit artikel oor- doelde het Collegium wijziging niet nood zakelijk. Art. 3 van het reglement werd zoo uitge breid, dait dn het vervolg zij, diie den leef tijd v'an 24 jaar bereikt hebben, en zij, die vrijstelling va,n groen! oopen van het Collegium hebben verkregen, een verplichte kennismaking zullen doormaken. Echter is aan hot Collegium de bevoegdheid ge laten in bijzondere gevaWen hiervan vrij stelling te verleenen. Bij Koninklijk besluit zijn benoemd tot reserve 2e luitenant de vaandrigs A. M. van der Ploeg, P. A. Schotel en W. J. Splinter van het 4e regiment infanterie en de vaandrig F. van der Meer van het 15e regiment infanterie. Hedenmorgen te tien uur arriveerde Z D. II. Mgr. A. J. Callier aan het station alhier. Z. D. II. werd daar opgewacht door den Zeereerw heer Deken van Leiden en eenlige andere Eerw. heeren. In een tweetal rijtuigen begaf het hooge gezel schap zich naar het klein-seminarie Hage- veld te Voorhout, Gisteravond werden wij vergast cp een muziekuitvoering op. onzen, etadlhuistoren, waar.cen achttal muzikanten zich hadden opgesteld en van daaruit hun vrooüjke marchen eti ouvertures over de etad heen- -Wiezen. Natuurlijk trok dez.e bijzondere muziekuitvoering heg- al- belangstellenden, vooral op de Visehmarkt en Nieuwe Rijn, waar m°n niet alleen de muzikanten kon zien, maar ook de muzliek veel beter tot haai- recht kwam dan op de Breestraat. Hoewel de afstand tussichen orkest en publiiek tamelijk groot waf, waren de ver schillende nummers goed verstaanbaar. We hopen, nog vaak op een dergelijk-: eigenaardig rnusicaal genet onthaald V.ie worden. GEMEENTERAAD. Voorzitter jlir*. mr. dr. N. C. de Gijze laar. Er zijn twee vacatures. Aanwezig zijn 26 leden. Afwezig de heeren Fischer, v. d. Pot, Dc Boer, Heeres en Vergouwen. Ingekomen Stukken. Verzoek van den gc-peneionneer clen agent van, poüLtie le klas A. van Gent, om art. 24 der pcnsicenverordening niet van toe passing te doen zijn op de jaren an mili tairen dienst of in dienst van andere ge meenten doorgebracht en hem alsnog een hooger suppletie-pensioen toe ie kennen. B. en W. svel'en voor, requestrant n.iei- ontvankelijk te verklaren in zijn verzoek. Aldus be-dolen. Verzoek der Vereeniging van bezoldigde .agenten van politie „Door Eendracht "Sa am gebracht'', om het daarheen te leiden, dat bij de berekening van die koe te ken nen suppletie-pensioenen al'eSn rekening gehouden wordt met 'hert pensioen, dat -door het Rijk wordt toegekend voor de jaren in diensit der gemeente Leiden doorgebracht. Aangenomen, voor kennisgeving. Verzoek van I. N. van dar Rertd en A. Th. J. Swaviiug, om oen gedeeld van ihet. perceel weiland in de Ma.redijksohe polder, Sectie C No. 1493, te mogen koop en of in huur te mogen ontvangen. In handien gesteld van B. en Vvoor praeadves. Adhaesie-betuiging van Qiot Bestuur der Vereeniging van den Handeldrijvend en In- dustrieelen Middenstand voor Leiden en omstreken, aan het verzoek van liet Cen traal Bureau voor Adviezen van, de Mid denstand te 'f-Gravenhage, cm toeken ning van subsidie. In banden gesteld van B. en W. Mol ie vam de Vereeniging van Ambte naren en Werklieden in. dienst der ge meente Leiden in zake do toekening van een tijdelijke loonsverhooging. Voor kennisgeving aangenomen. Benoemingen. lo. Benoeming van oen opzichter van Gemeentewerken. De heer Hoogeboom merkt hier bij op, geen advies van den directeur van Publ. Werken te hebben gezien. Vandaar dat spr. persoonlijk in de lees kamer de verschillende sollicitaties heeft ingezien, en geconstateerd heeft, dat er onder de sollicitanten meerdere waren, die zeer op de hoogte waren met de waterwerken. Aangezien de wethou der van fabricage niet aanwezig is, wil spr. deze benoeming daarom uitstellen tot de volgende vergadering. De heer M u 1 d e r verdedigt de can- didatuur Neuteboom. Deze heeft een helder doorzicht en een eigen gedachte, zoodat de commissie direct haar keuze deed op den sollicitant Neuteboom. Ook den heer S y t s m a verbaast het, slechts twee sollicitanten te hebben aan getroffen bij de stukken. Spr. stelt er prijs'op, dat in 't vervolg voldoende in lichtingen worden' verstrekt. De heer Bo termans zegt, dat zich .3-4 sollicitanten hebben aangemeld. De commissie van fabricage heeft gemeend, den heer Neuteboom te moeten stellen. Ook omdat onder de andere sollicitanten verschillende jongere waren. De heer Hoogeboom constateert, dat onder de sollicitanten een drietal was, dat beter ter zake kundig is, dan de heer Neuteboom. Deze drie zijn alle van normalen leeftijd, hebben uitste kende diploma's aan 's Rijks waterstaat bereikt en kunnen gunstige verklarin gen van superieuren overleggen. Van daar stelt spr. voor, de voordracht terug te zenden, en B. en W. te verzoeken een nieuwe voordracht te doen. De voorzitter merkt op, dat het hier geen voordracht, maar een aanbe veling is. De heer Hoogeboom zegt dat een aanbeveling van B. en W. inhoudt, dat dat eerste candidaat de meest geschik te is. liet voorstel van den heer Hoogeboom wordt ondersteund door. verschillende leden. De voorzitter raadt aan deze be- noerhing voortgang te doen vinden. De heer mr. Fokker stelt namens een vijftal leden voor, de sollicitaties in geheime zitting Ie behandelen, opdat aanmerkingen, de candidatcn betreffen de, met meer vrijheid kunnen worden gedaan. Aldus wordt besloten. Na heropening der openbare vergade ring trekt de heer Hoogeboom zijn voorstel in, waarna de voorzitter mededeelt, dat de benoeming in de eerstvolgende raadsvergadering ge schiedt. 2o. Benoeming van een leevaar in do Franscho taal aan (le afdselingen A en B der Kweekschool voor Onderwijzers en Onderwijzeressen-. Benoemd wordt hear W. Prins. 3o. Benoeming van ecu onderwijzeres in do handwerken aan de school der 3e klasse no. 7. Benoemd' wordt inej, G. M. Klinkenberg. Ontslagen. 4o. Verzonk w.n J. Baak Jzn. om eervol ontslag als hoofd dier school 3e klasse No. 2 5o. Vei zoek van Mej. J. II. Hoekstra om eervol ontslag als leerare© aan de lloogere Burgerschool voor Meisjes. Beide verzoeken worden ingewilligd, onder dankbeluiging voor bewezen diensten. Financiëerte besluiten. f>o. Rekening, diicuist 1916, van den Ar menraad. Wordt goedgekeurd. 7o. Rekening, dienst. 1916, van de Ge meentelijke Bank van Leaning. Wordt goedgekend. 8o. Voorstel ter wijziging van verschil lende posten der begrooting, dienst 1917, Wordt goedgekeurd1. (De vergadering duurt voort.) ALPHEN. Verkeer gestremd. Wegens bestrating zal de Brugstraat van 23 tot 27 Juli voor het publieke verkeer wonden afgesloten. Gedurende clien tijd zal door middel van een pont, waarvoor men reeds gisteren langs de Rijnkade toebereidselen tref, in 't'verkeer worden voorzien. KATWIJK. Gemeenteraad. Hedenmorgen halfelf kwam de Raad dezer gemeente in een spoedeischende vergadering bijeen, onder voorzitter schap \an den burgemeester, den heer J. H. de "Waal Maïefijt, Er is een vaca ture, terwijl de heer Perk afwezig was. Bij de ingekomen stukken deelt de voorzitter mede, dat Ged. Staten het schoolgeld-kohier hebben goedgekeurd. Ingekomen was een adres van den heer Ouwehand, onderwijzer der open bare lagere school, verzoekende wegens zijn gezondheidstoestand hem eervol ontslag te verleenen tegen Augustus a.s. De voorzitter stelt voor, dit ontslag eervol te verteenen. Aldus besloten. Bij punt 2, onderzoek der geloofs brieven van het gekozen raadslid, den heer A. Paridon, benoemt de voorzit ter de heeren Van Egmond, Van Wal sen en Parlevliet, tot commissie van on derzoek, welke commissie adviseert tot toelating. Hierna komt aan de, orde een voorstel van B. en W. tot aankoop van het blok woningen aan de* Lownestraat, kad. be kend in sectie A. nos. 2367, 68 en 6641, bij de bewaarschool te Katwijk aan Zee van den heer Jan Schuit, voor de som van f 767.75. Met algemeene stemmen wordt dit voorstel goedgekQurd. Ingekomen is een voorstel van den heer De Ruiter Zijlker, om in geval van inkwartiering' de kosten door de ge meente le laten betalen, voorzoover het Rijk niet in alle kosten voorziet. Op voorstel van den voorzitter wordt, besloten dit adres ter visie te leggen. Alsnu komt aan de orde het voorstel tot beperking van het gasverbruik. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. zeer tot hun leedwezen met dit voorstel bij den Raad komen, omdat zij zeer goed begrijpen, dat een dergelijke be zuiniging voor Katwijk als hadplaats, met zijn vele pensions, zeer noodlottige gevolgen zal hebben en zeer tot schade voor de gemeente strekt. Bovendien is 't voor B. en W. zeer moeilijk dit voorstel te verdedigen, immers 23 Mei j.l. ont vingen B. en W. een schrijven van den minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, waarin de minister erop aan drong dat voor besparing der vaste brandstoffen, ieder bij wien dit moge lijk was, kookgas te doen aanschaffen lijk was, kookgas zou aanschaffen Nu ontvingen B. en W. 1 Juli een schrij ven van het Rijkskolcnbureau, luiden de: In aansluiting op de circulaire van den minister van Landbouw, Nijverheid en Handel deel ik u mede, dat er door verschillende gasfabrieken nog te veel gas wordt gebruikt en daar de zorgwek kende toestand van onze kolenvoorraad aanzienlijke beperking noodig maakt, hebben wij bepaald, dat niet meer dan 65 pet. gebruikt mag worden van het zelfde aantal M3. dat een vorig jaar om dien lijd is gebruikt. Katwijk werd toe gestaan per maand 51000 M3. te gebrui ken. Nu ontvingen B. en VV. 10 Juli weer een schrijven, waarin de gemeente slechts 41000 M3. wordt toegestaan. De voorzitter zegt dat. B. en W. alles zullen doen, omdat hier de levensbelan gen van de gemeente op 't spel staan, maar toch moeten zij strenge maatre gelen gaan nemen en zullen zij mis schien tot gedeeltelijke sluiting over moeten gaan b.v. tot enkele uren per dag. De heer Zijlker wil waarschuwen om tot gedeeltelijke sluiting over te gaan en stelt voor de militairen geen toevoer van gas te verleenen, omdat door de militai ren weinig bezuinigd wordt. De voorzitter zegt, dat er toch maat regelen moeten genomen worden. Spr. heeft dezen morgen/len baas dor gasta- briek" nog gesproken en hem opgedra gen eiken dag den meter te can trolee ren en wanneer per dag meer dan 150 M3. gebruikt, wordt moet hij den burge meester waarschuwen en moet den vol genden dag dit'weer ingehaald worden. De militairen bezuinigen wel, maar nog niet voldoende. Zoo zag spr. de vo rige week in de verschillende schuren om half negen reeds het licht op en dit is niet noodig. De heer Zijlker wijst er op, dat, wan neer wij hier 's avonds op de boulevard staan, dan op Scheveningen een zee van verlichting zien; dit vindt spr. on billijk. Wij kunnen zelfs niets koken en daar wordt alles zoo ruim verspild. De voorzitter merkt nog op, dat de raad hieraan niets kan doen, maar B. en W. zullen alles in 't werk stellen om dat gene le verkrijgen wat voor Katwijk zoo hoog noodig is. Hierna komt de nieuwe verordening- in behandeling. Voor 60 pet. van het normale gebruik zal betaald worden 10 ct., van 60 pet. tot 70 pet. 20 et. en boven de 70 pet. 30 ct. per M3. Zonder stem ming wordt de nieuwe verordening goedgekeurd. De voorzitter merkt nog op, dat B. en W. zullen trachten hierdoor vooiioopig voldoende te bezuinigen; blijkt dit ech ter niet zoo te zijn, dan zullen zij stren gere maatregelen nemen. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter de vergadering. Terwijl de raad vergadert, kon het raadslid de heer Perk niet. aanwezig zijn, omdat hij... in de nabijheid van het gemeentehuis zich in den miltairen dienst moest oefenen! Zijn collega's hadden veel schik in het geval en sloegen zijn militaire praes- taties lachend gade. NOORDEN. Hooge prijzen. Bij de dezav dagen gehouden verpachting van het gras op het zoogenaamd schraal land o-nder de ge meente Zegveld, zijn, zooa1© te verwachten was, zeor hooge prijzen besteed. Zoo huur. de een veehouder alhier vier jaren gele den het gras van een perceel land, groot 5 morgen of ruim 4 H.A., voor f34 en thans moest hij voor hetzelfde perceel f 625 uitleggen. Een ander had het buiten kansje, dat hij een paar dagen vóór de publieke verpachting een perceel gras kocht voor f 450 en oji den dag der ver pachting f 850 kreeg. RIJNSATERVVOUDE. Gemeenteraad. Gekozen zijn tot leden van den gemeenteraad de heeren P. van der Meer en C. van Tol, beiden aftredend, en W. Compeer. Roomsche Agenda. ZONDAG. Leiden. Dertig jaar bestaan der St. Jozefsgez5llenvea*eeni- ging. Om 6.30 uur in de Si. Lodewijkskerk Plechtige ge zongen II. Mis, waaronder Al gemeene Communie. Na rle H. Mis gemeenschappelijk ontbijt voor alle leden. MAANDAG, Leiden, 8Y2 uur, Verga le ring Prop.-Club „S't. Petrus", Prediker. Academienieuws. LEIDEN. Geslaagd voor het candi- daatsexamen in de klassieke letteren de heer W. Rietveld, Den Haag. Na verdediging van Stellingen werden heden bevorderd lot doctor in de rechts wetenschappen de heeren Daniël Schat te, geboren te Nieuwpoort a. d. Lek, wo nende te Leiden, en Hendrik Giltay, ge boren en wonende le Delft. De Geneeskundige Staatscommissie bevorderde heden tot arts de heer A. E. Ivampschuur, Leiden. Geslaagd voor het candidaatsexamen in de rechten de heeren A. N. M. Allard, Haarlem, en J. Ph. de Korte, Den Haag. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 12 Juli 1917, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 771.4 Maastricht. Laagste barometerstand: 761.2 Haparanda. Verwachting tot den avond van 13 Juli. Zwakke tot matigen veranderlijkan wind meest licht tot hail'bewolkt, waarschijnlijk droog weer, iets warmer Temperatuur hedenmiddag 4 uur, 69 gr. Fahrenheit. 13 Juli: Zon op 5.04 v.m. onder 9.06 n.m. Licht op 9.36 Hoogste waterstand te Katwijk 9,24 van linanciën gevangen genomen", cfi& geprobeerd hadden per trein uit Pekingf te ontsnappen. Financieele Berichten. Laatste berichten. Een stoomtrawler op een mijn geloopen. Zeven personen verongelukt. Hedenmotrgen is te IJmuklen aangeko men, aangebracht door den stoomtrawler „Peter l'aulus", een gedeelte van de be manning van den stoomtrawler „Elisa- beth lJmuideti 181", welke op eeri mijn geloopen is circa li mijlen N.N.W. van Terschellingerbank. Zeven man zijn gered, en zeven man verongelukt bij dit ongeval. De crisis in China. LONDEN, 12 Juli. De „Daily Mail" verneemt uit Tientsin: De Republikein- sche generaals hebben een proclamatie uitgevaardigd, waarin zij verklaren, dat, indien de troepen der Keizerlijken in Peking niet vandaag de Verboden Stad en het paleis ontruimen, zij (de republikeinen) de Verboden Stad en het paleis zullen bestormen. In Tientsin staan treinen gereed om Toean-sji-sjoei en de republikeinsche ambtenaren naar Peking te brengen, ten einde de regeering te herstellen. Gisteravond hebben de republikeinen de keizerlijkeministers van oorlog en Amsterdamsche Beurs. Officieele Prijscourant. 21/2 Cert. Nederland 3 0 5 Obl. 5 o/0 B Ned.-Indië 5 Amsterdam 5 Rotterdam 5 Haarlem 41/2 Leiden 1914 1911 o/0 1896 Oostenrijk 1SG8 o/0 Jan.-Juli. 4V2 IwangDombr.Sp.'Sl K o/0 Nicolai Spoor 67/69. o/0 Rusl. 6de em. '94 o/0 Gr. lluss. Sp. 'S0 Mexico le, 2e, 3e, 4e Serie Gew. aand. Peru. Pref. Peru Gecons. Holl. Petrol. Koninkl. Petrol. Orion Petrol. Amsterd. Deli Amsterd. Lang Katgew idem pref.. Deli Batavia. Deli Cultuur. Deli-Mij Medan Tabak Rotterdam Deli Senembah Amsterdam Rubber Deli Batavia Rubber Nederl. Rubber Serbad jadi Sum. Rubber Holl. Amerika lijn aand. idem cert. Kon. Holl. Lloyd Kon. Ned. Stoomboot. Kon. Paketvaart Rotterdam. Lloyd Stoomv. Mij. Nederland Ned. Scheepv. Unie Stoomv. Mij. Oostzee Vrachtv. Mij. Bothnia. Holl. IJz. Sp. Mij. aand. Ned. Slaatssp. Mij. Amer. Hide Leatner Amer. Smelting Ref. Anaconda copper Atch. Topeka Car. Foundry Central Leather Denver Rio Erie Kans. City South. idem Marine Comm. idem pref. idem afg. cert, Missouri K. T. Mexican Nat. 2e pref. Pittsburgh Coal. Southern Railway Steel corp. Union Pacific United Cigar. Maxwell aand. idem incomeb. restant bew. pref. idem V.K. O.K. 613/, 617/g 731/, '3'/2 Wil/, 1011/2 1001/8 IOO1/4 104 104 104 104 104% 1043/8 ïou 100 94 79% SUV. 38 3»3/s 68 40 OS 563 553/4 58V2 53I/2 L'V.I 471/4 i7V4 171/2 5 "/2 29 1683/, 171 5341/4 545 63 63I/2 235 224 224 270 270 411 372i/2 5101/O 510 1793/; 180 223 4851 2341/, 236 1633/, 102 101 294 293 346 346 3371/4 336 175i/o 175 231 231 203 203 185 1853/4 1951/4 196 293 370 370 96 96 953/4 Ooi/a 581/4 591/4 101 1011/2 1701/4 170 101 76Vo 77 91 91 10 IOV4 :,o7/e SC3/* 301/2 313/* Sbi/s 903/4 803/4 87 OV4 75/„ 63/4 '78 50 50 25 25 3183/4 1193/4 1381/2 139 3Si/2 281/a 363/4 38 461/8 47 943/4 Koers van het geld Prolongatie 8^/4 pCt. Wissel noteeringen (Amsterdam). Zicht. Londen t f 11.ooi/i Parijs 42;55 Berlijn 35. Zwitserland 52.50 Weenen 22. Kopenhagen 70.60 Stockholm 75.55 Marktberichten. GOUDA, 12 Juli. Kaas. Aangevoerd 154 partijen. Handel zeer vlug le qualf55af57, 2e qual f 5154, Zwaardere f 58Gestem pelde f59. Boter. Aangevoerd redelijk. Handel vlug Goeboter f 1,00 fl,05, Weiboter f0,80f0.95 Eieren. Redelijken aanvoer handel vrijwel Prijzen per 100 stuks f8,258,75. Vee. Melkvee goede aanvoer, handel en prijzen matig, Vette varkens goede aan voer, handel matig f0,350,46 per lialfK.G. Magere Biggen weinig aanvoer, handel vlug, Vette schapen redelijke aanvoer, handel zeer matig f15f25. Lammeren redelijke aanvoer, handel vlug f7 a f 11. Nuchterre kalveren goede aanvoer, handel vlug f12 a f19. Fokkalveren f16f33. ZOETERMEEK, 12 Juli. Eierenveiling. Aangevoerd 41S0 kipeieren a f8.709.90 per 100 stuks. 000 eendeneieren a f0.0, per 100 stuks. DELFT, 12 Juli. Vee. Vette koeien lslc qual. f250 a 425, dito 2e qual. f150 a f250, kalfkoeieu le qual. f250 a 425, dito 2e qual. f150 a 250; vaarkoeieu le qual. f180 a 350, dito 2e qual. flOO a 180; vette kalveren lo qual. fa dito.2e qual f a wei schapen le qual. fa dito 2e qual. 1' a schapen met lammeren lc qual. fa dito 2e qual, fa Wei lammeren f000.magere varkens f12 a 50, Biggen f2,a 12,nuchtere Kalveren f7 a 30, Paarden f 100 a f 400, stieren f a f Rundvleesch f1,26 a 1,10 a 0,94, Vet Kalfs- vleescli f0.a 0,a 0,schapenvleesch 00 a 00 c., lamsvleesch 00 a 00 c., alles per kilo. Aanvoer197 Runderen6 Paarden14 vette Kalveren 150 magere Kalveren; 342 Schapen of Lammeren, 146 Varkens; 247 Biggen; 4 Geiten of Bokken, veulen. Boter f0,0,per1/! vat van 40 k.g. f 0.00 a fO.OO per K.G. Aanvoer 70/8, en 6/16, wegende samen 1460 K.G; Boter geen noteering. Graanmarkt. Lijnkoeken fa fper 0stuks. Bruine boonen f00.f00. Groene erwten f00,f00.—p. H.L. AMSTERDAM, 11 Juli. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 269 vette kalveren le lew. f 1.30, 2e f1,10, 3e f0.90, 154 nuchtere kalveren f 10—14 per stuk; 116 vette varkens geen handel. ZOETERWOUDE, 11 Juli. Eieronvoiling, 2200 kipeicvcn, waarvan verkocht allen voor fS.359.10, 211 Eendeeieren, allen verkocht voor f8,90—9,10 per 100stuks. Totaal2411 st. VOORSCHOTEN, 11 Juli. Veiling V.P. N. Aangevoerd 3294 eieren, f 9,25-9,75 p. 100 st., 290 Eendeeieren, prijs per 100 stuks f9,70 flO.O., 4 kippen, p. stuk fl,5C1,70,11 hanen per stuk fl.1.50, 6 duiven per stuk f0,40 PIET-GIJZEN'BRUG, 11 Juli Groenten*

Leidsche Courant | 1917 | | pagina 3