Eng-ekche bladen vindt men een bekend making van de directeur voor de distribu tie van hout in Engeland, waarin deze erop aandringt, zoo weinig mogelijk ge bruik te maken van houten pakkisten, daar men de uiterste zuinigheid met het nog voorradige hout moet betrachten, Het ministerie van Handel heeft reeds een wetsontwerp in bewerking, dat het ge bruik van houten kisten ten strengste zal verbieden. Meer aardappelen, maar minder brcod. De „Daily News" van 2 Juli meldt, dat de voedselcontroleur voornemens is, veran dering te brengen in de verordening, die het opdienen van aardappelen in restau- mnfcs, hotels en sociëteiten alleen op Vrij dag toestaat Het is echter waarschijnlijk, dat er bij maaltijden, waarbij het gebruik van aardappelen, zal worden veroorloofd, geen brood sal worden verstrekt, of slechts in zeer beperkte hoeveelheid. Buitenlandsche Berichten. Dr. Bcissarie. Dr. Boissarie, de bekends Frans-che ge neesheer en directeur van het consultatie te Loucdes, is overleden.. Een aardbeving in Noorwegen. Een geweldige aardbeving werd gis teravond gevoeld te Harstadt en het om liggend gebied. In de muren der huizen vertoonden zich barsten en de venster ruiten braken. BINNENLAND. Op den Katholiekendag voor Gronin- 'gen en Drente is een conclusie aange nomen, waarin de Paus wordt erkend als de Vredevorst bij uitnemendheid. 'De Nederl. zeetjalk Roeljinais door 'een Duitsche duikboot naar Zeebrugge opgebracht. 'Beperking van den verbouw van han- 'delsgewassen welke minder loonend zal zijn, dan die van voedingsgewassen. Er zal een distributieregeling ver schijnen omtrent granen en peul vruchten. Nederland en de Oorlog. Voor den vrede. Het bestuur der instelling „Katholie kendagen voor Groningen en Drente" heeft de volgende conclusie, onder goed keuring van Z. D. H. den Aartsbisschop op de algemeene vergadering van den tweeden Katholiekendag genomen. „Achttienhonderd Katholieken, ver- eenigd op den tweeden Katholiekendag voor Groningen en Drente, gehouden te Groningerf, den 28sten Mei 1917, ge hoord hebbende de sprekers over „De Katholieke Kerk als beschermster van den wereldvrede", dankbaar erkennend den heilzamen invloed ten allen tijde door de H. Kerk op de vreedzame samenlèving der vol ken uitgeoefend, in het bijzonder de ijverige pogingen gedurende de laatste jaren aan dezen gruwelijken oorlog voorafgaande door Christus Stedehou ders tot bevordering van den vrede in het werk gesteld, en bovenal, den on- vermoeiden toeleg van onzen tegen- woordigen Paus Benedictus XV om vorsten en volken tot een rechtvaardi gen vrede te bewegen en de gruwelen van den oorlog zooveel mogelijk te ver zachten; geven openlijk getuigenis van hun groote dankbaarheid voor alles wat Z. H. Paus Benedictus XV in het belang van den vrede heeft gedaan, van hun zekere overtuiging, dat in alle landen, oorlogvoerende zoowel als neutrale, millioenen en millioenen Ka tholieken in hun vurig verlangen naar het einde van dezen onmenschelijken oorlog op Hern als den vredevorst bij uitnemendheid hoopvol het oog hebben gericht; van hun vast vertrouwen, dat, indien ook alle overige bemoeiingen falen, zijn volhardend pogen door God gezegend en met het gewenschte gevolg ten slotte bekroond zal worden, van hun onvoorwaardelijke bereidwil ligheid om de vermaningen van dien zij afs den Vader aller geloovigen vereeren, gebouw op te volgen en tot de verwe zenlijking Zijner bedoelingen naar beste krachten mede te werken, en spreekt de hoop uit, dat alle Katholieken van Nederland zich bij dit getuigenis mogen aansluiten en dat uit het initiatief, aldus door het Katholieke Nederland genomen, een machtige manifestatie moge groeien van alle Katholieken der wereld voor het herstel van den vrede mede door bemiddeling van Z. H. den Paus." Het hoofdbestuur van den Katholie kendag heeft deze conclusie aan de Pauselijke internunciatuur te 's Gra- venhage verzonden, met het eerbiedig verzoek, die conclusie ter kennis van Zijne Heiligheid den Paus te brengen. Pr ij zen van vroege aard appelen. Voor de laatste 3 dagen dezer week fs de prijs der aardappelen voor export -vast gesteld als volgt.: voor 25 overze f 0.14. voor 25 overland f 0.14 per K.G., poters f 0.09 voor beide zijden. Het veilen van late aardappelen is tot nader order verboden. Voor roo.de kool f 0.13, gele koel f 0.11, witte kool f008 per K.G. Voor bloemkool A f 0 18 tot f 0 20. B f 0.16 tot f >18, C f 0.12 tot f 0.16. Van bloemkool moet 50 voor 't binnenland geveild wer den. Snijboonen 40 voor binnen- en 60 yoor buitenland. Wanneer poters van aardappelen bene den 4 ct. per K.G. gaan, mogen deze over- geveild) warden voor export. Eetbare vetten. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft benoemd tot lid. van de commissie van advies inzake het gebruik van eetbare vetten voor technische doèl- einden: de heeren Dr. G. L. Voerman, di recteur van het Rijksbureau tot onderzoek van handelswaren-, te Leiden, en Dr. II. E. Th. van Sillevoldt, directeur van het RijkszuivelsfcatiLon te Leiden. Rijksgraanverzameling 1917. Ter uitreiking aan de landbouwers heeft de regeenngscommissaris, belast met dB rijksgraanverzameling in Noord-Holland, aan de burgemeesters de formulieren toegezonden, waarop door de landbouwers moet worden ingevuld wat zij verbou wen. 1) De volgende gewassen cijn onmiddellijk bn het oogsten rijkseigendom: Wintertarwe, zomertanve, spelt, winter rogge, zomerrogge, win largerst, zorner- gerst, haver, evene, boekweit cp bouw land en boekweit op gebrand wen, veld'- boonen, groene erwten, grauwe erwten, andere boonen, en verder kanariezaad. Binnenkort zal een distributieregeling, houdende voorschriften omtrent de ver zameling van. granen en peulvruchten, worden afgekondigd, waarin tevens na dere voorschriften zullen worden- gegeven betreffende het vervoeren, douchen en aflevering van de in beslag genomen ge wassen. 1) Het niet voldoen aan deze vordering of het opzettelijk doen van een onjuiste opgave wordt gestraft met ten hoogste een jaar gevangenisstraf of f 10,000 boete. Verbouw van ka rw ij zaad; en andere handelsgewassen in het oogstjaar 1918, De minister van- Landbouw, Nijverheid en Handel brengt lei- -algemeene kennis, dat het in zijn bedoeling ligt ingevolge aid. 7 der Distributiewet 1916 te bepalen, dat in het oogstjaar 1918 de verbouw van karwijzaad, kanariezaad, bruin en geel mosterdzaad, blauw maanzaal en uien (met inbegrip van pootuien en uien voor zaad) zoodanig' zal worden beperkt, dat iedere verbouwer met deze gewassen er to taal niet meer mag betelen dan 40 van zijn- gemiddelden verbouw in. de jaren 1913, 1914 en 1915,terwijl die verbouw bo vendien verbonden zal worden aan de voorwaarde, dat de verbouwer zich ver plicht den oogst tegen nader vast te stel len prijzen ter beschikking van de ïegee- ring te stellen. Deze prijzen zullen zoo danig worden gesteld, dat de verbouw der genoemde gewassen minder voordeelig zal blijken dan die van de voedingsgewassen* De landbouwers, die thans karwijzaad voor den oogst 1918 te velde hebben staan, wordt in- overweging gegeven hiermede rekening te houden. Bij -den uitzaai van wintergranen dient er voorts op gerekend te worden, dat ook de verbouw van andere handelsgewassen, aan een beperking onderhevig zal zijn, die voor de meeste dezer gewassen grooter zal wezen dan die in het oogstjaar 1917 was vastgesteld. Distributie van den graanoogst. De minister van Landbouw heeft de inzameling van den inlandschen graan oogst opgedragen aan één persoon voor elke provincie*die zich uitsluitend aan deze zaak kan wijden. Aan dezen func tionaris, die den titel draagt van Regee- rings-commissaris belast met de rijks graanverzameling, zal ook de uitvoe ring van de distributieregeling voor brood, meel en rogge, voor zoover daar in de broodcommissies zijn betrokken, zijn opgedragen. Binnenkort zal een distributierege- iing, houdende voorschriften omtrent de verzameling van granen en peul vruchten worden afgekondigd. Spekslager ij en. In een te Rotterdam gehouden verga dering van spekslagers, welke door ruim 200 slagers werd bijgewoond, is een mo tie met algemeene stemmen aangeno men, waarin leedwezen er over wordt uitgesproken: dat bij het verstrekken van gezouten varkensvleesch niet tevens een voldoen de hoeveelheid spek gegeven wordt, waaraan de slager, voor een behoorlijk drijven van zijn zaak, zoozeer behoefte heeft, daar het publiek voortdurend te vergeefs naar dit artikel vraagt; dat er geen rekening gehouden wordt met de verdeeling, zoodat zij met aan drang verzoeken, zooveel mogelijk een glijk aantal schouders, ruggen en ham men te mogen ontvangen; dat er met de keuring te weinig reke ning wordt ghouden met het vakbelang der slagers, aangezien de te keuren dee- len zeer dikwijls totaal in stukken wor den gesneden, waardoor het artikel zoo goed als onverkoopbaar wordt. Hooi in beslag genomen. De gehceie voorraad hooi, oogst 1916, werd van eenige landbouwers te L is&e door fliet Rijk in beslag genomen tegen den prijs van f 72 per 1000 K.G. Wanneer men nu weet, dat deze landbouwers dit hooi aan particulieren niet wilden afstaan voor den prijs van f 120 per 1000 K.G., is dit voor deze landbouwers een belang rijke schadepost. Stopgezet. De wollensloffenfabriek van 'de N. V. Nederland, te Geldrop, moet wegens ge brek aan grondstoffen worden stopge zel. Een uitgebreid personeel woreft hiervan het slachtoffer. Naar we vernomen, moet de N. V. Kunsthoningfabriek voorheen Vis en Cie. to Arnhem haar fabriek stopzetten, althans nagenoeg, wegens gebrek aan grondstoffen. In de eerste weken zal nog één dag ner week gewerkt worden. Hulp aan de Belgen. In een op verzoek aan de Tweede Ka mer overgelegde nota heeft de Regee ring medegedeeld, hoe sedert den inval der Duitschers in België hier te lande is gehandeld met de Belgische vluchtelin gen. Het verhaal daarvan is zakelijk en zonder gebluf. In den breede wordt uit eengezet, dat er een zeer werkzaam aan deel is genomen aan het liefdewerk door particulieren, ook uit het buitenland, en hoe er vooral in de zuidelijke provinciën des lands met bijzondere zorg in de eer ste nooden is voorzien. In het geheel is door de Regeering voor de verzorging der vluchtelingen'23 millioen gulden uitgegeven, ongerekend allerlei posten, die nog niet zijn vast te stellen. Wat particulieren hebben ver richt, is noefi te berekenen noch te schatten. Aan het einde der nota wordt gezegd „dat, in tegenstelling met de kos ten van interneering de uitgaven ten behoeve van de Belgische uitgewekenen geen pretentie teh laste van de Belgische Regeermg opleveren, noch te zijner tijd zullen opleveren. Hei ligt voor de hand, dat de Nederlandsche bevolking zich deze lasten gaarne getroost, om het hare bij te dragen tot leniging van de ram pen. die de. oorlog met zich sleept." Dat wil dus kort en goed zeggen, dat er nooit eenige teruggave zal \vorden gevraagd van hetgeen door de Regeering is uitgegeven of nog uitgegeven zal worden. Zoo denken er ook de particu lieren over, uit wier middelen zooveel nood is gelenigd en zooveel hulpvaardi ge vriendschap tot het stamverwante volk is betoond. Wij schreven dit reeds, toen wij in 1914 de ellende zagen aankomen en groeien. Men mocht niet anders van ons verwachten. En misschien heeft ons volk daarmee tot dusver den oorlogsgeesel nog tegengehouden, een geesel, die te zwaarder zou neervallen, wijl geen der naburen in staat is, ons op te nemen. „Tijd". Tjalk opgebracht. De Nederlandsche zeetjalk „Roelfina", van Rotterdam naar Duinkerken varen de, welk vaartuig 3 Juli van Vlissingen is vertrokken, is in de Noordzee door een Duitsche duikboot aangehouden en naar Zeebrugge opgebracht. Vliegtuigmakers. Naar wij vernemen, bestaat het voor nemen, in de volgende maand bij den marineluchtvaartdienst een korps vlieg tuigmakers op te richten. Dit korps zal bestaan uit onder-officieren van alle rangen, die gedeeltelijk uit de overige onderofficierskorpsen der zeemacht zul len worden betrokken; voor burgers zal de gelegenheid openstaan een verbinte nis aan te gaan, als korporaal-vliegtuig maker of hooger, afhangende van hun kennis in het motoren- of timmermans vak. De heer Schaper burgemeester? Naar uit s-Graveiïhage aan het „Nbld. van Emmcn" wardij, bericht, wordt «n lei dende kringen ais toekomstig burgemees ter mil Emmen genoemd de heer J. II. Schaper, lid der Tweede Kaïmer. Crematie Fr. Lieftinck Gisteren is het tftaffelijlK overschot van het Kamerlid den heer Lieftinck te Wester- veld bij Haarlem verbrand; Behalve Kamerleden der Liberate Unie waren er weinig of geen autoriteiten aan wezig geen minister of vertegenwoor diger van de regeering, geen enkel Kamer lid der ïechtsche partijen. Van de dooden niets dan goed... alleen cUaai-om dit céne slechts: 't Zijn niet altijd die voortreffelijkste burgers die zich laten verbranden.... De relletjes te Amsterdam. Bij de plunderingen op Kattenburg wer den o.n. bij den kruidenier Amsterdam voor f 4100, hij K. F. Strave voor ongeveer f2000 en in de Geldersche Boer voor on geveer f 2300 aan spek weggenomen. Aard', appelen werden tot een bedrag van f7000 gestolen. Namens de Engel'sch© regeeriwg heeft de directie van de General Transport Navi gation Company bij de poilitie aangifte gedaan, dat te haren nadeel e bij cte lel letjes verleden week Maandag zijn gesto len 368 zakken cn 706 manden met aard appelen. Geen rancun©. De socialisten in de mijnstreek willen niets weten van rancune-maatregelen van de zijde der mijndirecties. Daartegen heb ben zij rich bij voorbaat verzet. Maar het golden woocrd: „Wat gij niet wilt, dat u geschied)!, doe diat ookaan een andier niet", schijnt voor hen niet te bestaan Zelf nemen, zij wèi rancune-maatregelen. Aan de socialistische bakkerij te Heerlen is n.!. een jongen ontslagen, omdat zijn vader niet gestaakt had. Leve de vrijheid! „Tijd". Nederlandsche Banketbakkers.. De Nederlandache Baniketbakkersveree- niging, heeft Dinsdag en gisteren haar al gemeene vergadering te Hoorn gehouden. Aan de orde kwam het rapport der com missie inzake de houding ten opzichte van den import aan te nemen: óf voor liet in het groot inkoopen der grondstoffen één der twee opgerichte N.V. is aangewezen, óf dat het beter zal zijn op zuiver coöpe ratieve gronden deze zaken te leiden. Het hoofdbestuur werd verwaten, dat het op eigen (initiatief den Onderlinge ban ketbakkers importiiandel (Obi) had opge richt, waarvan drie loden van het dago- lijksch lïesituur com.miasarisken zijn. Anderen wilden aansluiting bij de Ned. Bakkers Centrale (N. B. C.). De rapporteurs achtten ofücleelc aan sluiting bij geen van beide N.V. gewenscht, maar beschouwen een op zuiver coöpera tieven grondslag geregelde inkoopmaat- schappij de meest gewenschte. Na uitvoerige discussie werd de conclu sie van de commissie, om niet aan te slui ten bij de O. B. I. aangenomen met 24 tegen 21 stemmen en 2 blanco. Het voorstel to aansluiting hij de bak kerij-centrale werd verworpen met alge meens stemmen. Een voorstel om geen commissie te be noemen en d© ziaak te laten zooals ze as, werd aangenomen met 27 tegen 19 stem men. Gemengde Berichten. Brand Door onbekende oorzaak brak gistermiddag circa 1 uur brand uit in een blok woningen aan de Alleenhouderstraat te Tilburg. In enkele minuten sloegen de vlammen uit het dak der huizen, bewoond door C. Lauwrijs, J. van Loon en F. van Gijsel. De brandweer was spoedig ter plaatse en kon voorkomen, dat het geheele blok een prooi der vlammen werd. De ge noemde drie woningen zijn afgebrand. Verzekering dekt de schade. Uitgebroken. Dezer dagen werden door de recherche te Utrecht twee ver dachten aangehouden in verband met de inbraak aan de Zandliofschestraat aldaar; een Hollander en een Duitscher. Deze twee personen, die beiden hun schuld bekend hadden, werden ingesloten in cellen aan 't hoofbureau van politie aan de Ganzen markt. Een van. die twee arrestanten, de Duitscher, «at naar het „U. D." mede deelt aanvankelijk in een der cellen in het hoofdbureau boven, maar wijl men wel in de gaten had, dat de Duitscher een kerel was voor twee, vond men het veili ger, hem onder te brengen in een cel, in den kelder van het bureau. Daar zat hij dan ook al eenige dagen achter slot en grendel. Intusschen heeft deze arrestant toch nog een gelegenheid weten te vinden om uit te breken. Er zijn direct rechercheurs gezonden naar verschillende plaatsen, waar men re den had zijn schuilplaats te vermoeden, maar gisteren was de Duitscher nog niet ontdekt. Hij zal wel de wijk hebben geno men naar buiten de stad. Het is niet de eerste maal, dat een ar restant uit het. hoofdbureau ontvlucht. Het is meer vertoond, zoowel uit de cellen boven, als uit de cellen beneden.. E n aan, wijzing wellicht, om de cel-inrichting eens zéér afdoende te verbeteren, meent het „U. D." Dorado voor jagers. Te Rottevalle kuierde een wild© eend met haar 7 jongen kalmpjes door de dorpsstraat en had een haas zijn leger gemaakt in den groenten- tuin van den heer S. aldaar. Vermoedelijk meer uit genegenheid voor groenten dan voor den heer S. Nog een slachtoffer? Een bewoonster der Marnixstraat te Amsterdam is bij de politie komen mededeelen, dat haar zwa ger verleden week Donderdag op den Haarlemmerdijk door een schotwond in het hoofd en in die «zijde is gewond en se dert teNoord w ij k is overleden. Eigenaardige verkiezing. Bij de ver kiezing voor drie leden van den gemeente raad te Schoondijke is het al zeer eigen aardig toegegaan. Op 26 Juni werd verge ten een candidaatstelling in te leveren. Er werd een nieuwe verkiezing uitgeschreven maar nu werd d© lijst, waarop de namen der aftredende leden stonden, de heeren J Dhont, J. van Lare en Iz. Seen, ongel dig verklaard, omdat zij niet door een dier onderteekenaars was ingeleverd. Wel werd geldig verklaard een lijst met de na men van de heeren Dhont en Seen en bo vendien van den heer J. M. Risseeuw, zoodat deze heeren gekozen zijn. De heer van Lare verliest dus izijn zetel en de heer Risseeuw krijgt hem op zeer makkelijke wijze. Brand. Te Niëuw-Dordreciht is de woning, bewoond door H. Mink tot den grond toe afgebrand. M. is in verzekerde bewaring gesteld onder verdenking van brandstichting. Hongerende kippen. Een lezeres wijst er in het „Hbld." op, dat paddestoelen, in een oven gedroogd en daarna gemalen, een uitmuntend krachtvoer geven voor kippen, terwijl dit voer buitendien zeer is aan te bevelen bij de varkensfokkerij en wel als krachtvoer voor de jonge biggen. Dit paddestoelen-voeder heeft een enorm hoog eiwitgehalte en wordt door de dieren gaarne genuttigd. Aangezien de „zwammen" door het groote publiek in Nederland niet worden gc-geten, zou het mogelijk goed zijn om in den in dezen aan onweders lijken .zomer zeker weeMerigen oogst te doen inzamelen en aan de hongerende kippen en biggen te geven. Zouden de padvinders-afdeelingen niet bereid gevonden worden om voor het verzamelen in de boschrijke streken, na tuurlijk onder deskundigen leiding, zorg te dragen? Enkele gocöle soorten zijn ge makkelijk en spoedig te herkennen. Het drogen der zwammen moet vlug ge beuren, omdat ze door hun hoog eiwit gehalte aan spoedig bederf onderhevig zijn. Men kan het drogen opdragen aan de een of andere groentedrooginrichting. die dat werk zeker tegen niet te hooge kosten zal kunnen verrichten* inbraak in een kerk. In de Gerefor meerde kerk A te Zwammerdam, alsmede Jii de bijzondere school, is gisternacht in gebroken. Uit een aantal bussen is al het geld verdwenen. Een bus, waarin de col lecten over 5 maanden waren gedaan, er. waarin een flink bedrag aanwezig was, werd eveneens leeg bevonden. Van de daders tot op heden geen spoor. Bot3ing. Dinsdagmiddag kwam iemand met een kar en paard voor een overweg nabij het station Epe, terwijl de boomen gesloten waren. Men had de onvoorzichtigheid de boo men voor hem <te openen en juist, terwijl do wagen op de rails was, reed een ran- geereiule trein achteruit, zoodat de wa gen in stukken gereden werd, en de voer man er af geslingerd. Deze verwonde zich ernstig en vrees bestaat^ dat een zijweg airmen) moet worden, geamputeerd. Rei paard raakte los en w.ist zich te redden Onweer. Te Boertange, aan den straatweg, is het boerenhuis van den landbouwer Baas, tengevolge van liet in slaan van den bliksem, afgebrand'. Alleen de voorwoning is behouden gebleven. Spoorwegongeval. De lokaaltredn, welke van Hoorn gistermorgen om 8.35 vertrok, is hij Zwaag ontspoord, vermoe-, delijk tengevolge van een verkeerden wis- selstand* Een wagen der 2e klas is omgevallen. Een persoon brak daarbij een been. Ver. der kwamen geen ongelukken voor. De slachtoffers te Amsterdam. Op de Oosterbe-graafplaats is gisteren tea* ruste geleg,d' het stoffelijk overschot van de zeventienjarige Hendrik a Sturm die ver leden week als slachtoffer van cle Amster- damsche relletjes is gevallen, toen zij, rus. (tlig aan tafel zittende in haar woning, door een verdwaalden kogel, die drong door het raamkozijn, doodelijk werd ge troffen. Het is te begrijpen, diat dit voorval guoota opschudding en ontroering wekte in, de volkrijke buurt, waai* Ilendrika Sturm woonde met haar ouders en gistermorgen, eenige uren reeds vóór liet begrafenisuur, stonden duizenden belangstellenden, voor 't meerendeel vrouwen, te wachten, tot •straks de sombere stoet zou passeer en. Dat geschiedde omstreeks 'kwart vóór één, en toen de rouwwagen, waaraan oen zestal kransen was gehangen, door die dichte menigte reed, schreiden de vrou wen en de mannen stonden blootshoofds en brachten een laatsten groet aan het jonge meisje, kind nog, bijna, dat zoo tra gisch haar leven eindigde. Op de Oosterbegiraafplaats kwam de stoet 'Omstreeks twee uur, en ook hier stond ©en, breede schaar belangstellenden ■aan, de groeve. Een afscheidsgroet aan de gestorvene, een woord 'tot 'troost aan de zoo diep getroiffen bloedverwanten werd hier gesproken door een neef van de overledene; Brand. Dinsdagavond' is te St. Anna- Parochie de groote boerderij „Veldzorg", 'in de nabijheid van het -dorp, bewoond1 door den landbouwer P. Anema, door den bliksem getroffen en afgebrand. Alleen de voorhuizinge bleef gespaardl Pogingen tot Musisch! ng moesten spoedig worden opge geven. Toen as getracht nog eenige rijtui gen, werktuigen, gereedschap pen, enz. te redden, wat slechts gedeeltelijk gelukte. STADSNIEUWS. De brandstoftenvoorziening. De Brandstoffencommissie Leiden acht het wenschelijk, dat het navolgen de ter kennisse der ingezetenen van het district Leiden gebracht wordt: Sinds eenigen tijd leveren de brand stofhandelaren volgens door het bureau der Commissie opgemaakt ë~lijsTen, cl'e 1 hierop aangegeven hoeveelheden brand stoffen af aan openbare instellingen, groote kantoren, alsmede aan eenige particulieren onder voorwaarde, dat die brandstoffenhoeveelheden moeten be waard blijven voor winterhuisbrand. De hoeveelheden, welke aan die instel lingen enz. voorloopig worden toegewe zen bedragen naar de meening der Brandstoffencommissie ongeveer een vijfde tot de helft van de hoeveel heden, die voor genoemde instel lingen, kantoorgebouwen en particulie ren in gewone omstandigheden benoo- digd waren en zal hierdoor ongetwij feld het door Rijks-Kolendistributie toe te wijzen rantsoen niet overschreden worden of zijn. Mocht zulks onverhoopt voor deze of gene instelling, particulier of derg. bij bekendwording der rant- soencijfers over eenige dagen het geval blijken te zijn, dan wordt het te veel toe- gewezene weder teruggevorderd. j Zoodra de rantsoencijfers officieel door Rijks-Kolendistributie bekend zijn gemaakt, zal door ons bureau ten spoe-1 digste een aanvang worden gemaakt met rondzending van stamkaarten, waarop het rantsoen is aangegeven en van eenige bons, welke tegen brandstof fen bij den aangewezen handelaar kun nen worden ingeruild. Deze rondzen ding zal zeer geleidelijk zijn, niet alleen om te voorkomen, dat de handelaren als het ware bestormd worden met aanvra gen om brandstof te leveren op de hun aangeboden bons, doch mede, wijl de brandstoffen geleidelijk worden aange voerd en dus aan een groote plotselinge aanvrage niet voldaan kan worden. Het voornemen is, de distributie zóó te doen geschieden, dat degene, die voorraden kunnen bergen, tegen October ongeveer de helft van hun rantsoen voor het tijd perk 1 April 1917—1918 hebben ontvan gen, terwijl dan verder geleidelijk zal worden aangevuld naar gelang er brandstof ter beschikking van onze Commissie komt. Voor degenen, die geen voorraden kunnen opslaan, zullen voldoende brandstoffen bij hun hande laren bewaard blijven, waaruit zij varï den winter naargelang van de behoelle kunnen betrekken. De Brandstoffencommissie Leiden vertrouwt, dat door het verstrekken van deze gegevens, er geen vermoedens om trent onbillijke distributie zullen rijzen en dat een ieder voortaan zal doordron gen wezen van het besef, dat in haar district met de uiterste nauwgezetheid zal worden gewaakt tegen verkeerde distributie; H. B. School voor Meisjes. Bevorderd van de latte war de 2de H 17 leerlingen, niet bevorderd 3. van de 2de naar de 3de fcl. 16 leerlingen, niet b»;v- 7, van do 3Je naar de 4de kl. 13 leerli"- gom, niet bev. 3, van de 4de naar de klasse 13 leerlingen, wiet bevorderd Aan 11 van de 13 leerlingen van de klasse wcrl het diploma voor vol1©®® onderw* uitgereikt: n.l, (in alph. vrdgW?-

Leidsche Courant | 1917 | | pagina 2