Gebr. Gerzon's IS GEOPEND. Onder hst Vergroot-glas. CLXX. Coöp«ratse. Deze lijd brengt veranderingen in de maatschappij in de economische ver houdingen, die als noodmaatregelen be schouwd moeten blijven, die niet be stendigd moeten worden na den oorlog. Toch zijn er onder die maatregelen, ook wel, welke in de normale Lijden evenzeer kunnen gehandhaafd blijven. Uit den nood der lijden groeit plotse ling veel op, wat anders misschien nog vele jaren zou noodig gehad hebben om te ontkiemen." Zoo lezen we, dat ter besparing van brandstoffen de volgende week te Delft een aanvang worden gemaakt met cen tralisatie der bakkerijen. Gerekend wordt dat 50 pCt. brandstoffen daar mede bespaard worden. Daar is nu eens tot stand gekomen de productie-coöperatiedie den mid denstand zoo dikwijls is aangeraden en aanbevolen! Coöperatie, zelfs in den meest voor de hand liggende vorm: inkoop-coöpe ratie, de middenstand wilde er nog maar steeds niet aan, althans niet in die male, als verwacht mocht worden. De oorlog heeft nu gedrongen tot een productie-coöperatie. We zouden ons niet verwonderen als men na den oor log deze zou wenschen te behouden. In ieder geval is 't een mooie proef, die komt op de creditzijde der tijdsomstan digheden! Na verdediging van Stellingen werd heden bevorderd tot doctor in de rechts wetenschappen de heer J. II. H. Kassier, geboren te Gatoer, Ned. O.-L, wonende te Scheven ingen. LEIDEN. Geslaagd voor het doctoraal examen in de rechten Mej. D. G. Bierste ker vWa&seijifcr) en cle heeren, J. Over- water (O.- en W.-Borend,recht) en S. P. Aganoor (Den Haag). STADSNIEUWS. Eind-exam2n Gymnasium. Tot de eerste groep zijn toegelaten voor diploma A: Mej. Sara E. Boy er en Anna K. P. Koovmam; L. Hoorweg, W. G. Jou- etra, J. J. Mijs en L. O. van der Plas. Met o leerlingen wordt het examen voort gezet. Gevonden voorwerpen. Gouden medaillon met heerenpor-tret; sleutels; nikkelen lorgnet; doublé lorg net; handtasch met huissleutel; dames rijwiel; rijwieltaschje met inhoud; witte ki'nderhandschoen; heerenrijgschoen; zakmes; nikkelen potlood en penhouder; lang aanteekenboek; boek en cahier over handelsrecht; doublé kettingsarmband; zilveren gietertje; schildersdiamant; oude cocoslooper; ijzeren pijp pl.m. 4 M. lang; portemonnaie met inhoud (minder dan f 1.25); Lips-sleutel; pakje stalen ja- ponstoffen; kinder'tasch met rozenkrans in étui en zakdoek: witte sjaal; dames mantel; bloodkoralen kinderarmband met gouden sluiting; zilveren armband met dito horloge; luxe broche; gouden broche; blauw werkpak; medaillon aan zwart lint; koralen beursje met inhoud; witte vrouwenzak met inhoud; lederen hondenhalsband; gouden dameshorloge in lederen armband; zilveren rokspeld; ring met 9 sleutels; zakschaartje; bril in bouten étui; zilveren Broche (2 knoo- pen); rieten taschje met inhoud; man chetknoop; zwarte rijwielpomp; zilveren kinderarmbandje; oprolbare maat in roode kast; herdershond. Gevonden in de electrische tram: 3 pa ren dameshandschoenen; zwart zilveren broche. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen eiken werkdag, behalve Don derdags en Vrijdags, van 13 uur na middag ten politiebureele alhier. Knaapje verdrenken. Zaterdagavond, heeft op -den Ouden Rijn een treurig ongeval plaats, gehad. Een knaapje, v. d. B, uit het Kuipershof, dat iu'st gisteren zes jaar zou worden, en heden voor het eerst de school eou bezoe ken, viel door ,een tot lieden onbe kende oorzaak van een schuit- in het water en verdronk. Alle pogingen, die rot ophaiin-g werden in het werk getiteld, faal den tot- op dat o ogenblik. Slechts werd Zaterdag door een dreg een klompje van den jongen naar boven gebracht. Vermoe delijk is- het lijkje door de strooming van het water, dat vooral door het spuien bij Kawijk plaats heeft, verder in den Rijn afgedreven. Treurige 'toestand van de1 ouders, die zoo zwaar getroffen worden. Gisteren herdacht de heer P. Brussel' boekhouder aan de Broodfabriek „Do Vereeniging", den dag dat hij vóór 25 jaar op het kantoor - der fabriek is werkzaam gesteld. De jubilaris ontving verschillends blij ken van waar doering 'en sympathie met name van de zijde der directie. Door den commissaris de,r Koningin in do provincie Zuid-Holand zijn benoemd tot secretaris van den militieraad in het 3e militiedietrict der provincie Zuid-Hol land (hoofdplaats Leiden) de lieer H. Kok9- hoom, commies ter secretarie, en Kt plaatsvervangend secretaris de heer P. C. G. A. Wijkmans, adj-commies. Dc opbrengst van den alhier gehouden bloemendag ten bate van de bouw van weeshuizen voor de kinderen der ge sneuvelde Belgische soldaten bedraagt cle somma van f 367.92. Blijkens een advertentie in dit num mer zal de collecte „een dubbeltje of een cent" ten bate van het Leidsehe Steuncomité in de maanden Juli en 'Augustus niét iedere Woensdag, doch alléén op de eerste Woensdag van de maand worden gehouden. Wij vertrouwen dan ook, dat de Leid sehe ingezetenen hun gewone bijdra gen zullen ver-vierdubbelen, wanneer a.s. Woensdag bij hen een gift zal wor den gevraagd. Het doel der collecte toch moet iedereen sympathiek zijn en blijven, daar de nood blijvend is en in de a.s. maanden zeker zal stijgen. Binnenkort zal een uitvoering worden gegeven door een muziekcorps, bestaan de uit geïnterneerde.Belgen. Nadere bij zonderheden zullen per advertentie be kend gemaakt worden. Wie een ontspanning wil genieten, waarbij de kunstzin op" buitengewone wijze zal worden gestreeld, kunnen wij recommandeeren een bezoek aan het groote weldadigheidsconcert, ten bate van het Leidsclie Steuncomité in de Doelekazeme, op 3, 4, 5 en 6 Juli. Zoowel de inrichting van het circus als de voorstelling zelf zullen aan hoog gespannen verwachtingen voldoen. De grootste zorg is door kunslvaardigen smaak aan de voorbereiding besteed; geen moeite is bespaard om de uitvoe ringen schitterend te doen slagen. Deze voorstellingen zullen, zooals reeds gemeld, bestaan uit circus nummers voor de pauze, terwijl na de pauze een groote pantomime onder re gie van den heer Nico de Jong, van het Rotterdamsch Tooneelgezelschap, zal worden opgevoerd. Verschillende da mes en heeren uit Leiden zullen hiertoe hunne medewerking verleenen, terwijl de heer P. v. d. Hem het tekstboekje met artistieke teekeningen zal versie- hen. Infanteriemuziek onder leiding van den kapelmeester Dik verleent hare me dewerking, terwijl in de pauze zal op treden de „Blue Band"-Kapel met. hare zangers, waaronder de bekende Marcel Barger. Het aantal plaatsen is beperkt en be draagt slechts 240 per avond. Naar aanleiding van de aankondiging in ons. nummer van Zaterdag omtrent liat optreden, der beroemd© Melachinis zijn we eens een kijkje gaan nemen in het Thalia- theater, en we moeiten werkelijk zeggen, dat ?:e hun roem schitterend hebben ge handhaafd. Hun evolutiën hadden Inder daad verrassende mom-enten en wisten de aanwezigen dan ookeeer te boeien. Boven dien is hun optreden van- dien aaid, o at het genist door een ieder kan gezrien wor den'. Ditzelfde kunnen we deze week cok zeggen van het bioscoop-programma, 't welk met het- hoofdnummer „De sleutel naar het Geluld' een bezoek alleszins loont. Voor een talrijk publiek traden giste renavond in de groote zaal van „Zomer- zorg" op de Amsterdamsche kluchtspe lers, onder leiding van Piet Vink. 't Was een leuke ontspanning, het trio Vink in het drietal een-aclen bezig te zien. Zij hebben de aanwezigen danig vermaakt. André van Velzen debiteerde enkele zij ner succesnummertjes, die eveneens bij zonder in den smaak vielen. Herinneren we slechts aan „De landweerman van het 31ste". Piano- en vioolmuziek eveneens zeer verdienstelijk waren ter afwisseling. Aan het postkantoor Leiden en de daaronder ressorteerende hulppostkan- toren werd gedurende, de maand Juni 1917 ingelegd" f lil,245.34lé en terugbe taald f64,553.58. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 51403. BODEGRAVEN. Te vondeling! Op den Bodegraafschen straatweg 'i<s Vrijdag in den vroegen mor gen door H. de Knikker aldaar een levende jonge big gevonden. Blijkbaar is het beestje bij gebrek aan voeder langs den weg te vondeling gelegd,. KATWIJK AAN DEM RIJN. Rijwiel ontvreemd. Zondagmorgen is bij de R.-K. kerk, tijdens de IT. Mis, weer een rijwiel ontvreemd. Men schijnt er een bedrijf van te gaan maken, - 't ïs weer ce-n waarschuwing voor hen die er een ge woonte van maken om hun rijwiel gewoon buiten tegen de kerk te plaatsen,, LISSE. Hooge prijzen. De farma Gebr. Blok huis liet Zaterdagavond een veiling houden van t,e veld' staande aardappelen, als Eigen heimers, Bravo-'s en Red Star, te zamen 800 R. R. De koopjes waren 6 R. R. groot en brachten Eigenheimers f 15f 20, Red Star f 18—f20 en Bravo's f 19—f 22 per koopjes, plus 10 pCt. kosten. Voor waar reusachtige prijzen. OEGSTGEEST. R. K. Wijkverpleging. De Konink lijke goedkeuring is gehecht aan de sta tuten van de R. K. Vereeniging voor Wijkverpleging alhier. Het gebouw van genoemde vereeniging zal, naar wij ver nemen, bij gelegenheid van de kerk visitatie bezocht worden door den hoog- eerw. heer Deken van Leiden. Ontvreemd. In den nacht van Za terdag op Zondag is bij een bewoner aan den Leidschen straatweg door het ver breken van een slot, uit het schuurtje een rijwiel ontvreemd. WARMOND. Zeilen. Twee heeren kwamen hier gisteren een zeilboot beproeven om die te koopen. Ze bleken echter de zeilkunst niet meester te zijn: met vastgezette zei len staken ze van wal.af! Al heel spoe dig sloeg de boot om. De inzittenden raakten te water, doch werden spoedig gered; ze hadden echter veel van wat ze bij zich droegen verloren. Van de koop kwam niets: de heeren hadden al genoeg van de sport, Roomsche Agenda. DINSDAG. Leiden, 's-avonds S1/^ uur, vergadering van de propogan- diacluh „Dr. Aniens"., SPORT. VOETBAL. Wedstrijden te Alphsn, Gisteren hadden te Alphen propagan da-voetbalweds tri j den plaats, uitgeschre ven door Alphen 111, waaraan deelnamen de elftallen „Teijlingen", Sassenhcim, „Wassenaar", „Alphen III" en „W. V. S." Leiden. De prijzen, bestaande in zil ver en verguld zilveren medailles, wer den behaald door Wassenaars elftal, \V. V. S. en Alplien III, resp. als le, 2e en 3e prijs. Ze werden na afloop door den heer v. Zwieten, aanvoerder van Alphen I, aan de winnende elftallen uitgereikt. ZWEMMEN. Zwemfeest vanwege „De Leidsehe Zwemclub". Op weg naar de zweminrichting in het Rijn- en Schiekanaal nabij den Iloo- gen Rijndijk, hadden we gistermiddag reeds danig den stevigen wind te duch ten, die met groote kracht over het land woei, zoodat we eenigszins vrees den voor dezen factor bij de nationale wedstrijden, welke georganiseerd wa ren vanwege de Leidsehe zwemclub. Gelukkig is 't nog meegevallen, vooral door het wanne zonnetje werd veel ver goed, zoodat de verschillende nummers normaal verliepen. 't Was er recht gezellig aan de keu rige zweminrichting. Vroolijk wapper den de vlaggen boven het gebouw uit, en dartel kabbelde het water wegens den sterken bries. Er bewogen zich tal rijke sportliefhebbers, dames zoowel als heeren, terwijl op de terrassen en in den springtoren honderden belangstel lende kijkers als opeengepakt waren. Tijdens de wedstrijden verscheen de burgemeester, jhr. mr. dr. N. C. de Gij- selaar met den wethouder van onder wijs, den heer J. A. van Hamel. Te ongeveer halftwee wprd aangevan gen met het snelzwemmen door jon gens, adspirantleden van de Leidsehe Zwemclub, over een afstand van 40 M. Hiervoor waren als prijzen drie kunst voorwerpen beschikbaar gesteld. Win naars waren: 1. L. 11. de Sitter, 34.8 sec.; 2. A. M. van Deventer, 38,2 sec.; 3. M. Tieleman, 39,6 sec. Het snelzwemmen voor meisjes der adsp.-afdeeling, over een afstand van 30 M. had den volgenden uitslag: 1. Tine de Graaf 29.8 sec.; 2. Annie van Noort 31 sec. Ook hier waren de prijzen kunstvoorwerpen. Voor het volgende nummer: snel zwemmen door leden, over een afstand van 100 M. om hel kampioenschap van Leiden, was veel belangstelling, nu het ging om de „Van Spall-wisselbeker", welke zooals bekend bij zijn af scheid als voorzitter der vereeniging, door het eerelid Charles van Spall, on der zekere voorwaarden, aan de L, Z. C. was aangeboden. Winnaar was W. v. d. Valk, 1 min. 38 sec.; de bronzen me daille werd toegekend aan J. W. Klei, 1 min. 40.3 sec. Vervolgens had over een afstand van 50 M. snelzwemmen plaats door dames. Twee kunstvoorwerpen waren hiervoor uitgeloofd: 1. mej. M. van Dam 1 min. 8.2 sec.; 2. mej. M. Feitkamp 1 min 10 sec. Door de Leidsehe Roei- en Zeilver- éeniging „Die Ley the" was een zilveren medaille beschikbaar gesteld voor snel zwemmen op den rug door leden, over een afstand van 50 M. Uitslag: 1. W. v. Staveren 54.4 sec.; 2. J. W. Klei 56.4 sec. Thans volgde een keurig nummer: SGhoonspringen met verplichte zweef-, keizer- en snoekduik. Hiervoor waren zilveren prijzen aangeboden door de V. V. V„ den heer W. van Rossum du Chattel, en dr. D. Timmermans. Deze laatste prijs voor den besten springer. Als zoodanig kwam in aanmerking B. van Noort. Voorts: 1. G. Gunther; 2. C. Bouthoorn.- Bijzonderen lof verdient de heer Gun ther voor zijn keurige praestaties, w. o. enkele salti, die de algemeene belang stelling opeischten. Bij het snelzwemmen over een af stand van 100 M. waren de resultaten: 1. J. van Silfhout 1 min. 19,6 sec.; 2. G. Blitz 1 min. 23,2 sec.; 3. J. D. Rijken 1 min. 25,8 sec. Op uilnoodiging sprong vervolgens de lieer J. Ilemsing. Hij vermocht wel door zijn schoonspringen, de aanwezigen in extase te brengen. Uitnemend geslaagde toeren! Van de springplank deed hij de zweef- keizer- en snoekduik, salto en IV2 salto voorover, de dubbele salto, contra-salto uit stand, zweefduik achter waarts en salto achterover. Van de toren viel te bewonderen zijn keurigen zweef sprong. Voor de afdeeling duiken voor perso nen boven 17 jaar had zich een 15-tal liefhebbers aangemeld. Enkelen hadden reeds de duikeling gemaakt, sommigen zelfs de „drenkeling" uit het natte ele ment opgehaald, doch op een gegeven oogenblik was er van clen drenkeling niets meer te bespeuren, zoodat dit overigens zeer vermakelijke nummer maar werd opgegeven. Een der „red ders" was B. Kraan in 35 seconden. De voor dit nummer beschikbaar ge stelde prijzen waren van den heer bur- meester van Leiden, van de Zeil-, Roei en Motorsportvereeniging „de Kaag" en van de Leidsehe Sportorganisatie. Een bijzondere attractie was het esta fette-zwemmen in groepen van 5 zwem mers, voor clubs, aangesloten bij den Ned. Zwembond; afstand 200 M. De deelnemers waren vijftallen van cle Leidsehe- en Rotterdamsche Zwemclub en van de Cercle de Natation Beige. Do vijf zilveren medailles, voor dit nummer uitgeloofd, werden gewonnen door laatstgenoemd vijftal, dat feitelijk een viertal was. De tijd b'eclroeg 12 m. 17.6 s. De tweede kamp ging lusschen de Amsterdamsche Zwemclub en de zwem verenigingen „de Jonge Kampioen" en „het IJ". Laatstgenoemde vereeniging was winnares in 2 min. 22 sec. Op uilnoodiging werd vervolgens een waterpolo gehouden tusschen de Am sterdamsche en Rotterdamsche Zwem club. Zeer geanimeerd spel werd gebo den, dat den toeschouwers met spanning- den wedstrijd volgen deed. Er waren heftige momenten^en niet zelden werd het doel door een onverwacht schot ver schalkt. De score, welke bereikt werd, was 41 voor Amsterdam. Hierna gaven twee zeventallen van dc Zwemvereniging „De Jonge Kampioen" nog een demonstratie van waterpolo, welke met 61 verliep ten gunste der witgemutsten. Ten slotte kwam het leukste nummer tje van den middag, de tobbe-wedstrijd. vVat al vermakelijkheden werden hier bij vertoond. Sommige lobben liepen reeds aanstonds vol water, enkele brach ten het halverwege, cle meest bezadigden en minst zwaren bereikten den finish. Het waren: dames: 1. A. v. Noord 3 min. 28 sec.; 2. Mary Hammes 3 min. 34 sec.; 3. Caroline Voet 3 min. 38 sec.. Een extra prijs voor het geestigste costuum bekwam Mary Hammes. De uitslag voor heeren was als volgt: 1. Willem de Graaff 1 min. 59 sec.; 2. Johanna Harik- sen 2 min. 10 sec. De heer S. Polak be kwam den extra prijs voor het geestig ste costuum. Met dit nummer was het uitgebreide en zeer afwisselende programma ten einde. Door den voorzitter van de Leid sehe Zwemclub, dr. D. Timmermans, werden den winnaars en winnaressen hune respectieve prijzen onder een toepasselijk woordje overhandigd. Te ruim zes uur was het feest geëin digd tot voldoening der aanwezigen en zeker niet het minst van het bestuur der Leidsehe Zwemclub en van de jury, die zich alleszins van haar taak heeft gekweten. Ingezonden Mededeeiingen a 30 cent per regel. Laatste berichten. II. M. de Koningin-moeder is voorne mens a.s. Vrijdag 6 de.zer voor e enigen tijd Haar Paleis te Soestdijk te betrekken. De Koningin-moeder zal des ochtends 9 uur 36 per Staatsspoor vertrekken. K. M. de Koningin heeft hedenvoorcnitL- dag met de Prinses Haar landgoed De Ruigenhoek" onder Scheveningen betrok ken. Voorzitter Tweede Kamer Tot voorzitter der Tweede Kamer voor het nieuw geopende zittingstijdperk is mr. D. Fock door de Koningin benoemd. Duitsch—Engelsche conferentie. De Duitsch-Engelsche conferentie be treffende cle krijgsgevangenen-zaken houdt heden haar laatste vergadering. Hedenmiddag wercl het protocol ge- teekend. De punten waaromtrent cle conferentie lot overeenstemming' is ge komen zullen aan de nadere goedkeu ring der beide Regeeringen worden on derworpen. De afsluiting van de Nooizeei. I-Iet is ons gebleken, na het officieel bekend worden van de nieuwe afsluiting door Engeland van de Noordzee, dat dit bericht een ontstellenden indruk heeft teweeggebracht in de kringen der scheepvaart Immers door dézen nieuwen, geheel onverwachten, maatregel van Engeland is niet meer of minder dan de geheele veilige vaart over zee naar het buiten land afgesloten. Ten gevolge van de jongste Engelsche maatregelen toch in verband met cle vroeger reeds door Engeland en Duitsch- land genomen besluiten is van het ge heele zuidelijk deel der Noordzee slechts veilig le bevaren een smalle strook langs de Nederlandsche kust van Zeeuwsch- Vlaanderen af tot de zuidkust van het eiland Texel; uit den aard der zaak zijn de Nederlandsche territoriale wateren ook benoorden dit eiland vrijgelaten, doch cle banken steken daar zóó ver uit, dat voor zeeschepen een doortocht niet mogelijk is. Men hoopt vurig dat onze Regeering, die blijkens het officieele communiqué Engeland op het hoogst bedenkelijke van den maatregel gewezen heeft, moge ge lukken door krachtigen aandrang op de Britsche Regeering wijziging van den maatregel te verkrijgen. Herstel van het keizerrijk in China. PEKING, 1 Juli. Generaal Sjang Soen, het hoofd van. de. militaire partij, heeft vanochtend om 3 uur een 'bezoek gebracht aan. deïii president va mi de republiek. Hij heelft Eijn ontslag gevraagd en tevens mee gedeeld', dat de Muntsjoe-keizer Hoean Toerug weder op den troon is gestelek SJANGHAI, 1 Juli. De jomge (gewezen) keizer Hoean Toeng is tot keizer uitge roepen.. Marktberichten. BOTTERDAM, 2 Juli. Yce. Aanvoer Paarden 0Veulens runderen 585, vette runderen 0—, vette kalveren 221, nucht.kalv. schapen 425, varkens 674, biggen 0, bokken of geiten 0, ezels 0. Prijzen per 1/2 Kilo: Koeien en ossen 47V2*—5068, Stieren vette kalveren 47V-2'6072schapen varkens, le soort niet aanwezig, 2e soort 42471/o) 3e soort 3240. Koeien, aanvoer ruim, handel langzaam, prijzen behoorlijk, vette koeien bijna niet aanwezig, de beste 2 ct. boven noteering, Vette kalverenaanvoer flinlc, handel redelijk, prijzen dczelfdo. Varkens: aanvoer middel matig, handel redolijk, prijzen ongelijk. Vette varkens bijna niet aanwezig. Schapen en lammeren: aanvoer klein, handel langzaam, prijzen onveranderd. Mode-Magazijnen Breesfr. 142-144. Tel. 348. Botermarkt 20 g WASSENAAR, 80 Juni. Veiling, Kroten per ben f0,000,00, Postelein, per ben, 10,30—0,00; Bloemkool, p. 100 f0,—f0— Radys per 100 bos f0.a f 0, Raapstelen pe 100 bos i'l. a f2.00, Spinazie p. ben t'0,a fü,Kropsla pev 100 f 1.20 a 1.75 Peterselie per 100 bos f2.a 4.—, Rhabarber per 100 bos f4,0 a f7,Zuring per ben f 0.08 a 0.14 Komkommers per stuk f0.Aardbeien per Kg. 00—00; Knolrapen, p. stuk 00 ct.; peen per 100 bos, f6.f9. Slauitjes f2, f 1.00. Boonenkruid f0.— a f0. doppenvten p. 10 K.G. f2,00 a f2,35. Tuinboonen p. 1CJ K.G. f 1,35 a f 1.65. selderie per 100 bos f4—7 peulen per 10 kilo f3,af3,25 Meidoppers per 10 Kg. f2,00—f 0,00, Rasperenv ten f8,00— f3,10, gr. Capuoijners f0,f0, Eieren, p. 100 f10,konijnen, per, stuk f 0.f 0.kippen, p.stuk f 0.00 a f 0. PIJNACKER, 30 Juni. Groenten-veiling, sla cardoesch fO per 100, Engelsche komkom mers f8.50—9.20 per 100, 2de soort f6.50 - f7.00, kleine halve komkommers f4,505,00 per 100. groengele komkommers, f2.602.80, bloemkool f8.33—15.20, 2de soort f5.20—G.'IO, chilli f0.0.2de soort 0.0.sla- vellen f0.0.grof stek komkommers f8,90—9,fijne stekkomkommers 1'13,0 f 14,0, per 100 kilo, postelein fO per groote ben, peen f6,4012,60 2de f0. radijs f0.0.p. 100 bos, selderij f0. 0.p. dozijn,rabarber f0.0.p.lOOkilo Perziken f0,per stuk, groote booncn f6,50 f 11,andijvie f0,00 per 100 st. Witte k.lc. le soort f0,2e soort f0.3esoort f0. Spitskool f8.20 per 100 Kg. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 2 Juni 1917, medegedeeld door bet Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 769.5 Stengen. Laagste barometerstand: onder 760 Zuidoost Duitschland. Verwachting tot den avond van 3 Juli. Meest matige Noordoostelijke wind, licht tot half bewolkt, droog weer iets warmer. Temperatuur hedenmiddag 4 uur, 74 gr, Fahrenheit. Financieels Berichten. Amsterdamsche Beurs. Officieele Prijscourant, Medegedeeld door de firma LeoRuijgkok. 21/" Gert. Nederland •3 - 5 o/Q Obl. 5 Ned.-India 5 Amsterdam 5 Rotterdam 5 Haarlem 41/0 Leiden 1914 4 "0/0 1911 3 0/0 1896 5 Oostenrijk 1S68 i o/0 n Jan.-Juli. 4J/2 IwangDombr. Sp.'Öl 5 Nicolai Spoor 67/69. 4 0/„ Rusl. 6de cm. '94 3 Gr. Russ. Sp. 'S0 5 Mexico le, 2e, 3e, 4o Serie Gew. aand. Peru. Pref. Peru. Gecons. Holl. Petrol. Koniukl. Petrol. Orion Petrol. j Amsterd. Deli Amsterd. Lang Katgew idem pref. Deli Batavia. Deli Cultuur. Deli-Mij. Medan Tabak Rotterdam Deli Senembah Amsterdam Rubber Deli Batavia Rubber Nederl. Rubber Serbacl jadi Sum. Rubber Holl. Amerika lijn aand. idem eert. Kon. Holl. Lloyd Kon. Ned. Stoomboot. Kon. Paketvaart Rotterdam. Lloyd Stoomv. Mij. Nederland Ned. Scheepv. Unie Stoomv. Mij. Oostzee Vrachtv. Mij. Bothnia. Holl. IJz. Sp. My. aand. Ned. Staatssp. Mij. Amer. Hide Leatner Amer. Smelting Ref. Anaconda copper Atob.. Topeka Car. Foundry Central Leather Denver Rio Erie Kans. City South, comm. idem pref. Marine Comm. idem pref. idem afg. cert, Missouri K. T. Mexican Nat. 2e pref. Pittsburgh Coal. Southern Railway Steel corp. Union Pacific United Cigar. Maxwell aand. idem incomeb. restant bew. idem V.K. 613/4 104»/, 1033/4 1043/a 100 94 793/4 39i/4 35i/o 65 i/l 5°Va 52 46 17Va 73/4 283/4 1677/3 552i/2 ,P/4 270 417 205 515 !S2e.d. 242 491 e.d. 236 lG5Vo 1121/2 297 354 348 3803/4 232i/2 204 190 293 370 101 IOOV2 60'Vs 1027/3 1723/g 1013/s 791/4 933/4 103/a 271/4 23 543/4 30'Vs 871/s 87 67/8 7u/iC 491/4 257/a 123 1391/4 391/4 37 461/., 931/4 731/2 IOU/3 101-/4 1033/4 1041/4 1043/8 100 391/4 35I/2 6oi/2 4111/2 112V2 350 lOOVj 60'/& 79'/a 93 Vj 10 263/4 223/4 543/4 301/4 87 6'/4 7 Va '»V2 253/8 1223/4 139 Koers van het geld Prolongatie 3 pCt. Wisselnotee Zicht. Londen in gen (Amsterdam). f 11.571/2 Parijs 42.35 Berlijn 34.75 Zwitserland 50.30 Weenen 21.90 Kopenhagén 70.70 Stockholm 74.15

Leidsche Courant | 1917 | | pagina 3