voorzitter zijn 50-jarig: jubiló en van alle kanten is liij toen gelukgewensclit, maar toch was er een tekort bij de feestvie ring, wat niet lag aan den jubilaris, ook niet aan de onderwijzers, maar aan den mobilisatietijd. Wij hadden zoo gaarne ge-zien, dat het hoogste kerkelijk gezag den arbeid van onzen voorzitter zou waardeeren. De pastoor van Vlaardin- gen en Z. D. H. de Bisschop van Haar lem hadden hun moeite gedaan, maar het verzoek was te laat in Rome geko men om het antwoord voor het gouden feest te doen afkomen. Thans is dit ge schied en spr. kan den voorzitter mecle- deelen. clat Z. H. de Paus hem de onder scheiding heeft verleend „pro Ecclesia et Pontifice". Onder daverend applaus der vergadering hecht spr. den voorzit ter het onderscheidingsteeken op de borst en wenscht hem geluk met de eer volle onderscheiding. De heer Koster dankt bewogen voor deze eervolle onderscheiding", welke hem zoo geheel onverwachts te beurt valt. Spr. brengt dank 'aan Z. II. den Paus, Z. D. H. den Bisschop, den Z.E. heer pastoor van Vlaardingen, maar vooral wil hij een woord van dank bren gen aan den IloogEerw. heer adviseur en de leden, die oorzaak waren, dat hem deze onderscheiding was te beurt ge vallen. De afgevaardigde der St. Lebuïnus-ver- eeniging, de heer Lent, brengt hulde aan den voorzitter en wenscht hem en de Bond namens de R. K. Onderwijzers bond in het Aartsbisdom van harte ge luk. Ilierna wordt met de agenda begon nen. Aan de orde was punt 12, voorstel van het hoofdbestuur, luidende: De D. V. van R. K. Bijz. Onderw. in het Bisdom van Haarlem spreekt als haar meening uit, dat een ideale oplos sing van het salarisvraagstuk voor den onderwijzer gebaseerd moet zijn op de volgende beginselen: a. voor den volslagen onderwijzer een familieloon op den leeftijd, dat hij rede lijkerwijze aan het hoofd van een gezin kan staan. Onder familieloon wordt verstaan een loon, dat den onderwijzer in staat stelt met een gemiddeld gezin volgens zijn stand te leven. b. Toeslag, indien de levensstandaard op zijn standplaats dat eischt. Deze toe slag dient door een bevoegde commissie voor de verschillende gemeenten te wor den vastgesteld en op geregelde tijden herzien. c. Toeslag voor elk kind boven het aantal van een middelgroot gezin. d. Toeslag voor hem, die aan het hoofd van een school is geplaatst. e. Toeslag voor het geven van onder wijs in die vakken, waarvoor speciale akten worden vereischt. Over dit voorstel ontspon zich een uit voerig debat. De afdeeling Beverwijk meende, dat wanneer het rapport van den Bond van R. K. Kiesvereenigingcn eerder bekend was geworden^h <RJip.o[f- gêdiënd. Spr. dient daarom namens zijn afdeeling het volgende voorstel in: De D. V. van R. K. Onderwijzers in het Bisdom Haarlem, spreekt als haar meening uit, dat een ideale oplossing van het salarisvraagstuk voor den on derwijzer gebaseerd moet zijn op de grondslagen der salarisregeling, vervat in rapport van den Bond van R. K. Kies- vereenigingen. De afd. Leiden zou èn het voorstel van het hoofdbestuur èn dit rapport ten sterkste ontraden. Men moet breken met het toelagen- systeem, want daardoor worden de'on- derwijzers een corps van ambtenaren, die met toeslagen op de been gehouden moeten worden. We dalen daardoor, zegt spr.. in de algemeene achting, welke voor de onderwijzers toch al niet hoog is. De afd. Delft kan heel goed met het voorstel van het hoofdbestuur meegaan, maar meent dat liet voorstel te vaag is uitgedrukt. Want wat is een behoorlijk familieloon en wie is een volwassen leerkracht? De afd. stelt daarom voor: a. De A. V. wenscht allereerst propa ganda te maken hiervoor, dat geen en kele volwassen leerkracht gesalarieerd wordt beneden het familieloon; b. cle A. V. is van meening, dat f 1500 nog maar ternauwernood kan genoemd worden een onderwijzers-familieloon. Na breedvoerige discussie meent de voorzitter dat de meeste sympathie is voor de salarisregeling neergelegd in het rapport der R. K. Kiesvereeriigin- gen. Het hoofdbestuur wil niet stokstijf vasthouden aan haar voorstel en meent dat de leden dit ook niet van plan zijn met het hunne. Het H.B. trekt daarom haar voorstel in en neemt over het rap port van den Bond der R. K. Kiesver enigingen. Na eenige discussie wordt hiertoe besloten. Het rapport wordt in stemming ge bracht met het gevolg dat 52 stemmen voor en 28 tegen worden uitgebracht, zoodat het rapport is aangenomen. De minderheid verzet zich hier hier tegen en meent dat dit rapport een nieuw voorstel is, wat nu eerst in de vergadering is gebracht en hiervoor eischt art. 14 een meerderheid van 2/3 der uitgebrachte stemmen. Dit geeft, een algemeen tumult; eeni- gen meenden dal dit geen nieuw voor stel is maar een gewijzigd voorstel. De voorzitter schorst de vergadering voor een half uur, om de lunch te ge bruiken en daarna zal in deze een be slissing genomen worden. Na afloop der pauze deelt de voorzit ter mede, dat het H.B. een bestuursver gadering heeft gehouden, waarin het niet tot overeenstemming kwam. Het reglement is niet duidelijk en nu maakt spr. gebruik van art. 52 en wil hij in dit geval'van. twijfel de-vergadering uit spraak laten doen. Met 45 tegen, 33 slem- men wordt art. 14 zoodanig geïnterpre teerd, dat het voor de pauze' genomen besluit geldig is en de A. V. zich ver- eenigt met liet rapport der R. K. Kies- vereenigingen, hetwelk luidt als volgt: Een voldoende aanvangssalaris, perio dieke verhooging en bijslag voor het ver krijgen van bijakten, hoogere bezoldi ging voor het hoofd der school, tege moetkoming huishuur voor gehuwde onderwijzers, ten slotte bijslag bij het groot brengen van een meer dan gemid deld gezin.. Voorstellen 13, 14 en 15 vervallen daardoor. Bij artikel 16, gelijke salarieering voor religieuzen- en leeken-onderwijzers, wordt de vraag geopperd of dit bij art. 12 voldoende geregeld is. De heer Moe- rel kan verklaren, dat de Bond van R. K. Kiesvereenigingen zeker op gelijkstel ling zal aandringen bij de Katholieke Kamerfractie. Art. 17 wordt door de afd. Zaandam in verband met aanneming van art. 12 ingetrokken. Bij punt 19 wijzigt de afd. Delft haar voorstel als volgt: De A. V. is van mee ning, dat een aanvangssalaris met perio dieke verhooging met een salaris van f 1500 binnen 5 jaar noodig is. Na eenige discussie trekt Delft haar voorstel in. Punt 20. Het II.B. stelt voor, dat de A.V. zich collectief aansluit bij de door St. Lebuïnus-Vereeniging opgerichte onderlinge ziekteverzekering. Na eenige discussie wordt besloten voorloopig voor 1 jaar een proef aan te gaan. Punt 22. Voorstel- Leiden wordt door de afd. ingetrokken. De verdere verschillende voorstellen der afdeelingen werden na eenige dis cussie met algemeene stemmen aange nomen. Ten slotte waren nog een 20-lal voor stellen ingediend, betreffende herzie ning van het reglement, waaromtrent door enkele een langdurige discussie werd gevoerd. Eindelijk, ongeveer 7 uur, kwam men aan de rondvraag, welke met een luid applaus werd begroet. Hierbij vroeg de afdeeling Rotterdam volgens welk be sluit van den Bond de censor was toe gevoegd aan de redactie van „De Ka tholieke School", welke functie deze cen sor in de redactie bekleedde, welk sala ris en hoeverre deze verantwoordelijk was aan den Bond. De voorzitter droeg de beantwoording dezer vragen op aan den heer Moerel, als voorzitter van het bestuur der K. S. Deze wilde echter deze vragen niet beant woorden zonder dat hij het bestuur der K. S. in deze gehoord had. Hij verklaar de zich echter wel bereid deze vragen schriftelijk te beantwoorden. Naar aanleiding van dit antwoord ontspon zich nog een breedvoerige dis cussie, maar waar de heer Moerel opv zijn standpunt bleef staan, werd deze kwestie niet opgelost. Hierna sloot de voorzitter met dank aan de leden de vergadering. Op post! 'De ac tievi?,Irfftlfifl nummer op ter vergadering op Maan dag a.s. 't Betreft de Gemeenteraadsverkiezin gen op a.s. Vrijdag. Inderdaad zijn deze verkiezingen be langrijk althans wat het derde dis trict betreft. Daar hebben we drie recht- sche zetels te behouden tegen den storm vloed van het socialisme. Op post dat is het parool voor de Gardisten, 't Is waarschijnlijk den laat- sten keer. dat zij op de oude wijze hun taak zullen moeten vervullen, 't Vorme een waardig slot van een voorbijgegane periode! VAN DE STRAAT. Over concerten en nog iets. Nu het zomer-seizoen reeds geruimen tijd aijn intrede deed, zijn tevens de open-' lucht-concerten binnen onze stad versche nen en verheugen zich in overvloedige be langstelling. Om ons tot deze week te beperken. Dins dagavond bracht het concert in 't van der W er ff-park tal van luistergragen op de been; Donderdagavond leverde ,,Den Burcht" een heeuijk zitje bij de opwek kende muziek van „het vierde", terwijl dienzelfden avond de leden van „Musls Sacrum" zich in den lommerrijken tuin der sociëteit vergastten aan de keurige nummertjes van het Stedelijk Muziek corps. Alles dus, om de muziek populair te ma ken bii het putliefe, tevens rm aangename verpozing te bieden na een moeizamen dagtaak. De frissche natuur daar, bui ten de muffe liutzen is er de alleszins geschikte plaats van samenkomst voor. Maar dezen morgen kregen we toch werkelijk van het goede te veel. Der tra ditie getrouw, stuwde ook nu het carillon van de Stadhuis-toren hupsche melodieën over de wijde omgeving, gaf.'de m'litaire muziek tezelfdertijd, enkele opgewekte marsehen, teemde het draaiorgeltje van „Rrammetje" eveneens terzelfder tijd! 2ijn afgezaagde deuntjes door de stralen Ziet, dat is nu, wat men noemt „over daad". Beklagenswaardig die ooren, die dit alles te zamen ter verduwing kregen- Een driedubbel concert, Neen, d-in valt het niet te verwonderen, dat de disso nance den wandelaars in het morgenuur tureluursch maakt. Ook een staker. Men zegt wel eens, dat de slaking in de lucht hangt tegenwoordig, maar het schijnt, dat niet alleen de menschen maar ook de paarden vatbaar zijn voor die stakingskoorts. Zoo zagen we hedenmiddag in de Nieuwstraat een paard en wagen gela den met eenige koolzuurflesschen, waar van het bruintje uit eigen beweging zonder eenig commando de tocht staak te. Eerst trachtte de voerman met goede woorden den staker te overreden, maar toen dit niet hielp werd de zweep er eens overgelegd maar ook zonder eenig resultaat; het dier vertikte een poot ver der te zeilen. Met vereende krachten duwde men toen paard en wagen voor uit en eindelijk scheen het paard het op te geven, want hel zette den draf er in maar 25 meter verder begon het spelle tje weer opnieuw, weer faalden alle overredingsmiddelen en weer dwong men met vereende kracht den bruin tot loopen. Maar -reeds bij de Groenesteeg legde het voor den derden maal zijn on wil aan den dag. Maar toen m%n den onwillige weer aan 't loopen had, zorg den enkelen die het met een stok en pa- rapluie voortdurend in de dijen bleven steken, dat het niet voor de vierde maal zijn kuren uithaalde, wat dan ook wer kelijk gelukte. Natuurlijk lokte een en ander veel volk op de been. Bij de Leidsche Spaarbank is in de maand Juni ingelegd f 148.164.59 en terug betaald f 110.102.88, terwijl) 77 nieuwe in leggers zijn ingeschreven en 59 boekjes geheel' werden uitbetaald'. Het tegoed der 14191 inleggers bedroeg einde Juni f 3.023.195.45. De firma Scheurleer en Zonen, ban kiers, deelen ons mede, dat door hen op 1 Juli 1917, hier ter stede een kan toor zal worden geopend Rapenburg no. 35, ter voortzetting van het bedrijf der. Leidsche Bankvereeniging, terwijl tot directeur is benoemd de heer F. G. H. Gerlings, sedert vele jaren beheerend vennoot der Leidsche Bankvereeniging. Het Paterstraatje - al op 2, 4, f» en Juli a.s., des avonds van had^cht tot «'f uur, voor het verkeer voor voetgangers en me; rij- en voertuigen zijn afgegoten. Het programma van het Dinsdag a.s. te houden parkconcert is als volgt sa mengesteld: 1. „Unter 'n Linden", marsch, Kollo 2. „Mannschaft an Bord", ouverture-, Suppé. 3. „Valse Interrompue", Montagne. 4. Alianora- Fantaisie (arr. Vink), Koeberg. 5. Me nuet, Paderewski. 6. „Ein Walzer- traum", potpourri, Strauss. 7. Gorso- marsch, Geijp. Grenswijziging Den Haag Voorburg Stomp wijk. Naar het „Vad." verneemt, ligt het in cle bedoeling van Ged'. Staten, een grens- wijzgng van de bovengenoemde gemeenten voor te stellen. De grens"van Den Haag zou daarbij van De Brinckhorst uit langs de Boven wetering loopen tot de viaduct aan het Oosteinde van V-oorburg. Daar door zou ee-n gedeelte van dien z.g. nieuwen weg (Koningin Wilhelmm-alaan) en de Laan van Nieuw-Oost-Indibij die residen tie komen. Ook de oude 'buitenplaats De Werve zou dan in het Haagse he gebied vallen, Voorburg, zou een gedeelte van Stamp- wijk alte compensatie ontvangen. *^Elïf8Mréïii¥e""^a^^aigiri"g"fnr" UITGIFTE BONS. De burgemeester der gemeente Leiden brengt ter algemeene kennis clat voor cle week van Zaterdag 30 Juni tot en met Vrijdag 6 Juli geldig worden: Bon no. 81 B voor 2 ons gort. Bon no. 82 B voor 1 ons havermout Bon .110 83 B voor 2 ons groene e r \v t e n. Bon no. 84 B voor 1 ons zee p. Bon no. 85 B voor o n s v e t. Door vertraging in den aanvoer van re- geeringsrijst is het niet mogelijk op dit cogenbl-ik rijst te verstrekken. Zoodra de toegezegde hoeveelheid is aan gekomen, hetgeen heden of uitarlijk Maandag a.s. zal geschieden, «zullen bons vGor rijst worden geldig verklaard.- Toeslag ccnsumptiemeii'c. De Burgemeester der gemeente Lei den brengt ter kennis van belangheb benden dat toeslag voor consumptie- melk afgeleverd van 27 Mei tot en met 9 Juni vanaf Maandag 2 Juli kan wor den ontvangen door de rechthebbenden, ten kantore van de firma Lezwijn en Eigeman, Rapenburg, des voormiddags van 9.30 tot 12.30 uur. De bewijzen waarop toeslag zal wor den uitbetaald zijn voor rechthebbenden verkrijgbaar aan het Bureau Visch- markt 18. Deze bewijzen moeten uiterlijk voor Donderdag 5 Juli zijn afgehaald en in gewisseld. Gemengde Berichten. Arme kleine. Per auto-zdekenwagen is naar een der gasthuizen te Amsterdam vervoerd een tweejarig meisje, dat onver zorgd en in ziekelijkien toestand door de politie op de Lijnbaansgracht was aange troffen geworden. De moeder wordt reed-S in die inrichting verpleegd. Een spion. Door de politie te'Doetin- chem is aldaar gearresteerd de 35-jarige Duitscher S., onder verdenking van epion- nage. Op den man werden beschrijvingen van militaire werken gevonden. Hij is na een, voorloopig vérhoor ter beschikking ge steld van den rechter-commissaris, die het onderzoek verder zal ledden. Onge'uk. Bij het afladen van een pergroede van een wagen-, had cle timmer man C. Fijan te Bleiswijk het ongeluk de bergroede op het lichaam .te krijgen. Na eenige uren is de man overleden. Op heeterdaad betrapt. Gisteravond betrapte een agent een 33-jarig man c,p heeterdaad, toc-n deze bezig was bet slot van het magazijn der firma Brenndnk- meyer op den Nieuwendijk te Amsterdam uit te zagen. Hij arresteerde den man, deze rukte zich los, doch werd even daar na door dien agent en twee rechercheurs weer gepakt. Bij foud-lleering werd een aantal inbrekers werktuigen bevonden.. Overreden. Te Tilburg is gnsteimid- dag op het station cle slagersknecht Van Vlerken door eon binnen'oopeiide trein overreden en onmiddellijk gecloodi. Toen zijn hoed afwoei en tegen de machine op vloog, wilde hij deze grijpen, met het ge volg, dat hij door de machine werd ge grepen. Branden. Te Texel sCoeg de bliksem in de 1 anti-bo u wse'huur van H. Daalder. De inhoud werd gerede De schuur, die verbrandde, was verzekerd. Hedennacht ongevc-r 1 2unr is een ernstige brand uitgebroken in Prins' Ol-ie- fabrieken te oWrmerveer. Slangen van cle fabriek en de Wormerveersche stoom- sp-uit begonnen het bhissrihingswerk. De hulp van de Amsterdamsclie brandweer is ingeroepen. Een stoomspuit, is uit Am sterdam vertrokken. Door onbekende oorzaak ontstond' brand in de Hooge-veen bij den landbou wer J. v. d. Eijk te Benthuizen. Drie hooi bergen en cle voorraad hooi gingen in. die vlammen op. De woning kon. beho-uden blijven. Academienieuws. LEIDEN. Geslaagd voor liet: candidaatsexamen in de geneeskunde mej. W. Smidt, Den Haag; 2e natuurkundig, examen de heer W. Furstner, Den Haag; theoretisch geneeskundig examen de heeren J. C. Becker, Leiden, P. J. Blom, Vlaardingen, en F. II. Smalt, Rotterdam; practisch apothekers examen le ged. mej. M. E. Wakkee, Rotterdam; de heer P. G. Kimmijser, Schiedam; aanvullingsexamen dier- en delfstof- kuilde de heer J. H. M. Vos, Rotterdam; voorbereidend examen Ned.-Ind. ad ministratieven dienst de heer A. te Vel de, Venlo; eindexamen voor den Ned.-Ind. admi nistratieven dienst de heeren P. Salm, Leiden, R. J. Limburg, Rotterdam, II. J. Krijger, Culemborg; propaedeutisch examen godgeleerd heid de heeren J. H. \Vessel, Rotterdam, M. van der Voet, Oegstgeest, II. de Zwart Scheveningen, en G. J. J. Rensink, Din- teloord, Nr.-Br.; candidaatsexamen godgeleerdheid le ged. de heer G. Sevenster, Beetgum, Fr. De Geneeskundige Staatscommissie bevorderde tot arts den heer C. M. Lek- kerkerker (Ned. O.-I.); tot semi-arts den heer S. A. Westra (Franeker). Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 30 Juni 1917, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 765.2 Den Helder. Laagste barometerstand: 760 Duitschland. Verwachting tot den avond van 1 Juli. Krachtige tot matigen, later wellicht af- nemenden, Noord-Oostelijke tot Noord-Wes- Hp!..-®® ,vci,!'£ Temperatuur hedenmiddag 4 uur, 69 gr. Fahrenheit. Laatste berichten. Ten paleize. Hedenochtend 11 uur begaven zich de leden der daartoe aangewezen commis sie in een viertal rijtuigen van het Ka mergebouw naar het Paleis in het Noordeinde tot het aanbieden aan II. M. de Koningin van de nominatie voor het voorzitterschap der Tweede Kamer. Ten Paleize werden de heeren met het gebruikelijke ceremonieël ontvangen. De heeren Rink en Kolkman droegen de Ministers-uniform; de heer Duymacr van Twist de uniform van majoor der infanterie, de heeren Brummelkamp en Van Vuuren het ambtsgewaad van lid der Tweede Kamer, terwijl de heeren Bichon van IJsselmonde, Schaper en Roodenburg in rok waren. Met klein onbepaald verlof. (Officieel.) Behoudens onvoorziene omstandigheden zullen op 13 Juli e.k. in het genot van onbepaald (klein) ver lof worden gesteld: a. de dienstplichtige korporaals en manschappen van de militielichting 1913, die bestemd zijn om later naar de landweer over te gaan (dus uitgezon derd hen, die behooren tot de bereden korpsen, de pantserfort-artillerie of de torpedisten); b. de dienstplichtige korporaals en manschappen van de lichting 1911, be- hoorende tot de pantserfort-arlillerie of de torpedisten. De geallieerden en de neutralen. LONDEN. 30 Juni. De „Daily f.hron." verneemt uit New-York, dat zorgvuldig •ontworpen, ver-strekkende plannen zijn ontworpen, d-oor de Ver. Staten, oin cle voorraden, die Duitschland! ontvangt van d'e neutralen in Europa, le beperken, zoo niet geheel te doen ophouden. Een wel ingelichte correspondent van de New- York 'Times" te Washington seint, dat de maatregelen, clie men verwacht dat zullen worden, genomen, in hreedie trekken hierop neerkomen: 1. de uitvoeren van voedingsmiddelen naar Ne derlan d, Scandinavië en Zwitserland zullen worden beperkt-tot wat dn aanvulling van hun eigen productie absoluut noodzakelijk is voor hun be staan. 2. Het onthouden aan die landen van ijzer, zwavel' en andere grondstoffen, van welke artikelen bereid' worden, waarin die landen handel drijven met Duitschland. 3. Vermindering van de bandclsvoor- rechten aan de neutrale landen met de geallieerden', tenzij zij alle voorraden, die zij behoeven, koopem van de geallieerden, dn plaats van de noodzakelijkheid ie plei ten van voedingsmiddelen aan Duitschland te leveren, in ruil van steenkool en andere voorraden., Verjaardagverrassingen. LONDEN, 30 Juni. Ter eere van den ver* jaardag van den Koning-Keizer, heeft do Maharad'zja van Patalia 6733 pond sterTiai gegeven voor een flottilje motorbooten voor 'Mesapotamië. Een ander Indisch vorst* de M ah ar adz ja Bahardoersing van Dai- banga, heeft 13,333 pond gegeven voor vliegtuigen. Griekenland en de Centialen. ATHENE, 29 Juni. De Griekschs gezan ten te Berlijn, Weenen, Konstantinopel en Sofia zijn teruggeroepen. Waar de diplo matieke betrekkingen .zijn afgebroken, be staat feitelijk de oorlogstoestand. Men ver wacht, dat Duitschland den oorlog zal verklaren. LONDEN, 30 Juni. Aan de. „Daily Mail" uii Athene d.d. 28 Juni: De troepen der geallieerden hebben vanavond Athene ver laten, een regiment van het Venizelistischo leger van nationale verdediging vervangt hen. Uil de Omgeviiig ALPKEN. Ongeluk. Donderdagmiddag geraakte een 5-jarig kind van den arbeider E. nabij- cle Prinsenlaan onder een broodwagen. De kleine kreeg hierbij een der wielen over het hoofd, waardoor een bloedende wonde ontstond1,. KATWIJK AAN DEN RIJN. O. L. School. De heer S. J. Bannet, tijdelijk hoofd der O. L. school, is ver trokken naar Ned.-Indië. Thans is als onderwijzer benoemd de heer E. J. Bom- li te Leiden. De onderwijzer Van Rooijen alhier is benoemd tot tijdelijk hoofd dier school. ZOETERMEER. Ongeluk. Bij den landbouwer J. V.- zijn gisternacht drie koeien door den bliksem getroffen en doodgeslagen. LEIDERDORP. Benoeming. Tot tijdelijk leeraar in de gymnastiek aan de Ghr. H. B. S. te Dordrecht is benoemd de heer J. A. de Bruyn alhier. LE1MUIDEN. Gemeenteraad. Het „laten zitten wat zat" wordt voor den gemeenteraad: alhier, niet in toepassing gebracht. Vier can dia atenli jsit en zijn. ingeleverd, waarvan een voor de A.-R. Kiesvereeni., met den naam van J: van Dam a.-r. (aftr.) een door de R-.-K. Kies vereend gang, met de namen J. van Dam en G. van Sta veren, een door eenige Liberale en R.-K. kiezers met den naam van G. van: Stave ren en een door eenige liberale kiiezeirs, met den naam van H. C. de Rijk (aftr.).. 5 Juli a.s. is d-e stemming, LISSE. Diefstal. Donderdag heeft men weder om ten nadeele van den koetsier van Graaf van Lijnden., de heer F. van Paasson, een blik in de stal had gezet Een eigenaardige kwectie. Een veer -genaardige kwestie doet zich hi-v voor, en wel ckee: De landbouwer C. Schoorl op D'Ever alhier heeft van de in Du:kchl?nd woruendeni familie baron Heerman '.'aiu Zuid/wijk een stuk weiland in huur, lig gende eenerzijds aan de Wegsloo,, ander zijds aan de Staalsloot. Om dit land te )>e reiken heeft S. een overpad over het land van J. Rotteveel, eveneens -vigendom verder dan de Staalsloot, daar Jtze net van' baron v. Z. Dit pad strekt echter r.iet eigendom is van de familie van I ijiven alhier, welke dan ook dit water in irde houdt Een jaar of acht geleden noet S. van laatstgenoemde familie echter :oe- stemming hebben verkregen over de Stcal- 6lcot een kwakelbrag te doen maken, wat dan ook is gebeurd. Naar men ons echter meedeelt eischte de- familie van Lijnden thans f 1 huur per jaar voor het veroacl der sloot. Hoewel het S., strikt genomen, niet te veel was, kon hij hieraan t-.-. h n et voldo.en zonder toestemming van zijn land heer. Op een correspondentie hiero.er rnt- ving S. tot heden nog geen antwo >rd. Do familie van Lijnden nu heeft Do vier ag jl. de brug door midden laten zagen, met het gevolg, dat het. stukje land van S. wederom geïsoleerd' ligt. Zooals we boven schreven dus een eigenaardig maar voor S een minder aangename kwest-e. Wij vermoeden echter wel, dat het mu -je nog wel eens een groote staart kan hebben. NOORDW5JKERHGUT. Distributie. Het Distributiebu-sau a«- hier is van de secretarie verplaat .h naar. een lokaal van de gemeentes hcol. Uitvoer. De uitvoer van gioeiieil is w.edier in vollen gang. Dagelij-is gaan ver schillende wagons geladen naar bet bui tenland. Petroleum. Gistermiddag kwnin ra een langen tijd afwezig te zij gev eest io petroleumwagen van de Mar- schappij :1e. Automaat aanrijden. De wxpj was ver sierd met groen. NGGRDWIJK. De Hanze. De R.-K. Middenstandsver- eeniging De Hanze hield Donderdagavond 'en vergadering in de zaal van de Erven C. Gordijn. De opkomst was als gew^oi* lijk zeer klein. De voorzitter, de heer W. P. de Vreede,. opende de vergadering met den Christe- lijken groet en riep den aanwezigen het welkom toe, in het bijzonder den nieuw- benoemden geestelijken adviseur, den Wel- eerw. heer kapelaan Van Leeuwen en sprak den wensch uit, dat het ZEw. gege ven moge zijn, nog vele jaren met da R.-K. Middenstanders van Noordwijk to mogen samenwerken in dezelfde goede ver standhouding, als er steeds heeft bestaan, toen de weleerw. heer Sentenie de geeste lijke adviseur was. Ook herdacht de voorzitter ons hclaaë zoo vroeg ontslapen bestuurslid den heoc W. v. d. Holst, De weleerw. adviseur bedankte voor d«j

Leidsche Courant | 1917 | | pagina 2