STADSNIEUWS. lawaai toe het was begrijpeJïJR een faeele consternatie ten yaadhuize en beaden gehukte het S. te ontwapenen. Met d)e ihutp vca éen inspecteur van petitie werd G., die «ieh krampachtig vastklampte aan alles, wat maar mogelijk was, naar het arrestantenhok gébracht. Vermodelijk heeft G. het mes pas den zelfden ochtend gekocht: het etiquet zat er nog op. Hij zal ter beschikking van de justitie worden gestold. Aan zijn koelbloedigheid en vastberaden opitroden heeft de burgemeester zijn loven te danken*. Brand te Rotterdam. Te Rotterdam brak gistermiddag brand uit in een partij open kratten vcor groenten-export, liggen de tegenover loorts 9 en 19 aan de spoor weghaven. De brand sloeg ook over op ae kolenbergplaats van de fiima Vermeer en Van don Arend aan de Binnenhaven. Door den wind geraakte ook nog een partij spoorwegdwarsliggers aan de over zijde van dB haven in brand Vóór de brandweer kwam, werd het blusschinga- we-rk aangevangen met e?n slangenwagen, staande op de handelsterreinen, en drie slangen van de omliggende loodsen De brandweer trad op met 9 handspui ten, 6 drijvende en 3 rijdende stoomspui ten. De partij kratten, die opslagplaats en de dwarsliggers zijn alle verbrand. Te vijf uur was wie brandweer nog werkzaam. Voor zoover bekend is, zijn geen persoon lijke ongelukken voorgevallen. Gemeentelijke Aankondigingen. Maximum-prijs vroege aardappelen. De Burgemeester der gemeente Lei den brengt ter algemeene kennis, dat de maximum-prijs voor vroege aardap pelen is bepaald als volgt: op 21, 22 en 23 Juni: 14 ct. per K.G.; op 25 Juni en volgende dagen tot na dere aankondiging: 13 ct. per K.G. Distributie van kaarsen en schemerlichten. De Burgemeester der gemeente Leiden brengt ter kennis van belanghebbenden dat uitsluitend voor gezinnen, wonende in woningen zonder gas- of electriciteits- verlichting, kaarsen en schemerlichten zullen worden beschikbaar gesteld op later uit te reiken bons. Hoofden van gezinnen of alleenloo- pende personen die in woningen zonder kunstverlichting wonen en kaarsen wenschen te betrekken, worden uitge- noodigd daarvan per formulier opgave te doen aan het Bureau Vischmarkt 18, alwaar formulieren gratis verkrijgbaar zijn. Dergelijke formulieren zijn óók op aanvrage verkrijgbaar voor winkeliers in straten zonder gas of electriciteit, ter uitreiking aan hunne klanten. Distributie van kaarsen en schemerlichten. De Burgemeester der gemeente Leiden brengt ter kennis van belanghebbenden dat een klein quantum kaarsen en sche merlichten beschikbaar kan worden ge- olcld voor opéiiljaiG gebuuwou, ilclvcil- huizen, openbare diensten, industrieën en bedrijven voor zoover deze ook door uitbreiding van hunne installaties voor gas- of electriciteitsvérllchting, niet in hunne behoeften aan kaarsen kunnen voorzien. Bovendien is een zéér beperkt aantal rijtuig- en rijwielkaarsen beschikbaar in de eerste plaats ten behoeve van per sonen die uit den aard van hun beroep des avonds moeten rijden. Hoofden van openbare gebouwen, zie kenhuizen, openbare diensten, indus- triën en bedrijven die kaarsen of sche merlichten wenschen te ontvangen, worden uitgenoodigd zoo spoedig mo gelijk, doch uiterlijk Zaterdag 23 Juni a.s. schriftelijk opgave te doen van de hoeveelheid kaarsen, die zij met inacht neming van de uiterste zuinigheid per maand noodig hebben om in de nood zakelijkste behoefte te voorzien. Op de secretarie is ter visie gelegd het verzoek van de firma Emile Schulze en Zonen om vergunning tot uitbrei ding van de fabriek voor het vervaar digen van vuurvaste vormsteenen in het perceel Utrechtsche Jaagpad no. 44, Sectie M, nos. 3455, 3456 en 3460, door het bijplaatsen van een electromotor van 50 pk., tot het aandrijven van di verse machines. GEMEENTFZAKEN. De keuringsdienst. B. en W. stellen den gemeenteraad voor de overeenkomsten met de ge meenten Noordwijk, Valkenburg, Voor schoten en Warmond inzake de uitbrei ding van den Leidschen keuringsdienst van eet- en drinkwaren over die ge meenten met 1 jaar te verlengen. Plaatselijke directe belastingen. Bij de vaststelling van de gemeente- begrooting van het loopende dienstjaar werd de post hoofdelijke omslag uitge trokken op f 765,898. De onvoorziene uitgaven werden toen geraamd op 1137,000. Intusschen heeft de raad verschillen de besluiten genomen, waarvan de fi nancieele gevolgen nog niet of nog niet definitief op de begrooting zijn ge regeld. Ook behoort volgens een globale raming van commissarissen der licht fabrieken het nadeelig saldo der gasfa briek nader te worden geraamd op 1150,000 en het voordeelig saldo der electriciteitefabriek nader op 145,000, dit is een grooter verlies voor de gasfa briek van f 136,000 en een kleinere winst voor de eleotrische centrale van f 22,000, £n totaal f 158,000. Door bezuiniging op straatverlichting enz. zal het nadeel vóór de gemeente echter f 107,000 be dragen. In het geheel moet wegens hoo gere uitgaven nog gevonden worden een bedrag van f243,315. Op de begroo- flng is echter nog geen post uitgetrok ken cLÏS bijdrage uit de oorlogswinst-be lasting. Blijkens uitlatingen van den minister van Financiën zal deze voor Leiden kunnen worden begroot op f 200,000. Met het oog op het zeer gerin ge getal gegoede ingezetenen en het groote aantal weinig kapitaalkrachtige personen achten B. en W. het billijk, dat Leiden een hoogere uitkeering krijgt, waarop dan ook bij den minister is aangedrongen. Mocht onverhoopt geen bijdrage of een bijdrage tot een lager bedrag wor den ontvangen, dan zal een leening op korten termijn, bijv. 10 jaar, te bedrage van f200,000 of zooveel minder dan van aftrek van de bijdrage te dekken is, moeten worden gesloten. Rente en af lossing zullen dan ook nog de begroo ting voor 1917 drukken. Bedraagt de bijdrage uit de oorlogs winst f 200,000, dan daalt het door hoo gere uitgaven te dekken bedrag tot f 43,315. De opbrengst der pl. directe be lasting voor 1917, moet in dat geval worden geraamd op f 809,213 of ron de cijfers op f 810,000, terwijl het te hef fen bedrag na aftrek van de vermoede lijke opbrengst van de suppletoire en forensenkohieren en na verhooging van het daarna verkregen bedrag met een som wegens verlies voor kwade posten rond f816,000 zal bedragen. Volgens het kohier der pl. directe belasting, dienst 1917, zou de opbrengst van die belasting bij het vermenigvuldigingscij- fer in ronde som f 16,000 bedragen. Ten einde derhalve een opbrengst van onge veer f 816,000 te verkrijgen, zal het ver- menigvuldigingscijfer, hetwelk in 1916 bedroeg 6.35, op 7 moeten worden vast gesteld. Het gemiddelde heffingsper centage van het belastbare inkomen ad f12,991,800 bedraagt dan 6.28 pet. Op grond daarvan stellen B. en W. den raad voor, het totaal bedrag van het kohier der pl. directe belasting voor 1917 vast te stellen op f 12,991,800 en het vermenigvuldigingscijfer op 7. Weldadigheids-uitvoeringen. Er heeft zich een commissie gevormd, bestaande uit de heeren T. L. J. Trap man, W. Antheunissen en A. D. van Assendelft de Coningh, die zich ten doel stelt ten bate van het Leidsche Steuncomité, een reeks uitvoeringen te organiseeren. Aan een door genoemde commissie verspreide circulaire ontlee- nen we het volgende: De groote nood, die nog steeds in onze stad Leiden heerscht tengevolge van den oorlogstoestand noopt ons er toe een beroep te doen op uwe liefda digheidszin. Het plan bestaat te dien einde een groot weldadigheidsfeest in circustrant te geven, ten bate van het Leidsche Steuncomité. Er zullen voor stellingen door militairen gegeven wor den in de manege der Doelenkazerne te Leiden. Deze voorstellingen zullen bestaan uit circusnummers voor de pauze, terwijl ra de pauze een groote pantomime qnd c regie vaji den Ji£ér_ mco ae Jong van nêL Kotterdamsch- Tooneelgezelschap zal worden opge voerd. Verschillende dames en heeren uit Leiden zullen hiertoe hunne mede werking verleenen, terwijl de heer P. v. d. Hem het tekstboekje met artistieke teekeningen zal versieren. De muziek van het 4e regiment infanterie onder den kapelmeester Gerardus Dik ver leent hare medewerking, terwijl in de pauze zal optreden de „Blue Band"- kapel met hare zangers, waaronder de bekende Marcel Barger. De prijzen zijn voor de verschillende avonden gesteld op f 5, f 2.50 en f 1. De data zijn de volgende: 3 en 4 Juli voor f 5 (reeds thans 2 dagen, in ver band met nu bestaande zekerheid van grooten toeloop); 5 Juli voor f 2.50; 6 Juli voor f 1. Het aantal plaatsen is beperkt en be draagt slechts 240 per avond. Het Groene Kruis. Door de afdeeling Leiden van de Zuid-Hollandscbe Vereeniging „Het Groene Kruis', was gistermiddag in het Nutsgebouw een vergadering belegd, waartoe belangstellenden waren opge roepen ter bespreking van de mogelijk heid tot oprichting eener vereeniging tot verzorging van minvermogende kraamvrouwen. Aan de uitnoodiging hadden vele da mes gevolg gegeven. Onder de aanwe zigen was o.a. de burgemeester jhr. mr. dr. N. G. de Gijzelaar, eere-voorzitter van de afdeeling. De bijeenkomst stond onder praesi- dium van dr. J. A. Schreuder, die voor af een inleiding hield ter definieering van het begrip „hygiëne". Spr. wijst op de ontwikkeling der hygiëne in ver schillende landen, waarmede direct verband houdt de verzorging der kraamvrouwen. In het malerieele bij deze verzorging, is reeds gedeeltelijk hier te Leiden voorzien; wat de hygië nische zijde betreft, bevinden we ons hier nog in een oertijdperk. 't Is daarom, dat het bestuur van „Het Groene Kruis" dit sociaal-hygië nisch onderwerp aan de belangstelling der dames aanbeveelt, opdat zij de bo- vengewenschte vereeniging zullen con- stitueeren. Spr. doet mededeeling van de ontvangen sympathie-betuigingen. Hetligt in de bedoeling dat, wanneer de vereeniging tot verzorging van min vermogende kraamvrouwen eenmaal gevestigd is, de hygiënische vezorging in den vorm van wijkverpleging uitsluitend door gediplomeerde kraam vrouw-verpleegsters zal geschieden. Het Groene Kruis is wel bereid steun aan de nieuwe vereeniging te verleenen, doch kan geen verdere concessies doen. De financiën zullen bestaan uit vrij willige bijdragen der leden, terwijl misschien na vestiging gemeentelijke subsidie le bekomen is, en subsidie van de provinciale vereeniging. In het voorioopig bestuur, "dat "de or ganisatie zal ter hand nemen, worden benoemd de dames mevrs. Egbert de Vries, Teji Bosch", Heeren, BcffoHtfng, Wuiten, Boonacker, Freule van Eek en mej. Coebergh. Als adviseerend be stuurslid zal prof. dr. v. d. Hoeven wor den uitgenoodigd. Na sluiting der bijeenkomst hielden de aanwezige dames-bestuursleden nog een korte bespreking. De Nieuwe R-ott Crt." en de „Nieuwe Crt." hervatten gisteravond het bericht, dat Protf. Mr. Aalberee zich bij de a-s. perio dieke Raadsverkiezingen niet meer her- kiesibaar zaïl stellen. Andere bladen hebban dit bericht reeds overgenomen. Ook dat bericht is weer geheel en al onwaar. Zooals reeds vroeger gemeld is, treedt Prof. Aaüberse nïet eerder af als Raadiaöid, dan. nadat de herziening der salarieering van personen in gemeentedienst aal zijn heb andield. Wij kunnen er nog aan toe voegen, d'at Prof. Aallberse, om geen ver kiezing noodig te maken, waarschijnlijk zal blijven zitten ais Raadslid lot bij de aftreding vaa den Raad, krachtens de nieuwe Grondwet m 1919. Het onlangs opgerichte Jongens-Pa tronaat in de parochie van O. L. Vr. He melvaart (Mon Père) ondervindt reeds van vele zijden sympathie en daadwer kelijke steun. Dit blijkt o. a. hieruit, dat Zondag 1.1. op de buitengewone verga dering van het Ziekenfonds der Man nen-Congregatie in genoemde parochie op voorstel van een der leden met al gemeene stemmen besloten werd onge veer f75 uit de kas aan dat Patronaat te schenken. Een prachtig voort navolging! Zoo helpt men elkanders iasten dragen! B. en W. van '3-Gravenhage bevelen den gemeenteraad aan ter benoeming van een leeiraar in de wis- en werktuigkunde aan de Hoogere Burgerscholen mt 5-jarigen cursus aldaar: 1. W. A. Muller, leeraar aan de Rijks Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cursus te Hoorn; 2. C. de Bruijn te Leiden. In de heden gehouden vergadering van aandeelhouders der N. V. De Leid sche Courant zijn tot commissaris her kozen de heeren J. Bots, C. J. L. v. d. Meer, L. B. Roozen. J. C. Stadhouder; gekozen werd in de vacature dr. W. II. Keesom de heer J. J. Reijnders. Besloten werd 2 pet. dividend uit te keeren. Hedenmiddag is een klein kind van ongeveer 5 jaar al spelende op een schuit in 't Levendaal te water geraakt. Het kind werd gered door eenige men- schen die in de nabijheid waren, en werd daarop naar huis gebracht. In het kïein-auditorium van het Aca demiegebouw aanvaardde hedennamid- dag dr. E. Gorter het lectoraat in de kindergeneeskunde met een openbare ver~r^tiet gestel van hét Ttind". Personen, die zich in Lelden hebben gevestigd. R. Grobbe, Ou ie Rijn 93. J. Woitjer en gezin, observator sterren wacht, Kaiserstraat 57. Mevr. M. J. K. Weiss-Bakker en gezin, Witte Singel 44b. W. H. Willemsen, Apothckei sdijk 21. K. de Rook, cellist, Morschweg 9a H. van Muilwijk-, gasfitter, Utr. veer 8. Mej.. J. H. 'Bijtel, Rijn en Sehiekade 40b. Mej. C. M. Martijn, hulp in de huishou ding, Rijn en Sehiekade 40t>. Wed. J. van Mantgem--A. Eggink Oude Rijn< 19a. Mej. E; M. Kooien, dienstbode, Maredijfk 1. C. J. v. et \Voort en gezin, arbeider. Poel dijk 3. Mej. S. Roos, Heerengracht 138. Mej. C. TheunissenWouters, Haarlem merweg 46. W. Th. Terstegge en geiziD, wmkelchef, Viscbmaikt 1. Mej. M. C. Leendertz, gezelschapsjuffr., Breestraat 127. N. D. de Boer en gezin, Jan van Goyen- kade 17. C. van Leeuwen en gezin, huassehalde;-, Pieterskerkhof 26. Mej. M. E. Banéke, huisjuffrouw, Brac ^raat 84. Mej. H. W. Meiman, Vischmarkt 16—17. Mej. G. J. F. A Krebs, Maarsmanasteeg 14. W. C. E. Elfars, Electro-Montour. Oude Rijn 27. Mej. L. J. Graf. studente, Breestraat 40 W. van Baten en gezin, K. Galgewater 20. L. de Romijn, Oranjegracht 48 W. N. J. Peetere en gezin, electro-mon- teur, Oude Singel 228a. A de Munnik, ©tucadcor, Uitersteg/racht 70. S S. Smeding, stuurman, Hoogl. Kerk- gracht 33. S. C. Bunniik, Rijn en Sohiekade 3. Th. V. C. Sohaum, Hugo de Grootstr. 2. G. C. v. Weerden, tóinmeiman-, Garen- markt 24. Personen, die uit Leiden zijn vertrokken. P. v. Ressi, Oudlerkerk a/d Amstel. J. J. Marek, Katwijk a/d. Zee, hotel Coster. Mej. C. -Korpershoak, Noordwijk. Molen straat 49. N. H. Wasserman, Haarlem, Sigarenfa briek v. Hesse. L. J. v. Hoek, Baarn, Bennfortlaan 2. J. Melit, Utrecht. Koningstr. 9. Mej. E. Deckers, Princenhage. Bred'asohe weg 74. Mej. M. C. Viertelhauaen, Den Haag, Ende Relequestraat 42. Mej. J. C. Bink, Culemborg, Voorbrug 2. A. W. Ammerslaan, Woerden, b/de Wed. Ainmeslaan. Mej. Chr. Hoogkamer, Lisse. Moj. E. Mulder, Amsterdam, Bankastr,. 111. S. C. Jansen, den Haag. G. J. de Haas, Hiliegom, Zaatesteciifabriek 106. Mej. B. CRobert, 'dén Haag), Nerdson- pledn 49. Joh. v. Baiurcax, Gcrimchem, Groenmarkt 514. G. B. Schmidt, 's Zoaid! (N.-Btr.), waarn. arte. Wed. SpennermanManikus, Arnhem, Bakkerstraat 34. J. W. Brass, Roterdam 's Gravendijkwal 33. Mej. A. Poets, den Haag, Koninginne gracht 88. J. P. G. Strijhos, Zandvoort, hotel Wusth. M. de Waard, Maassluis, Mauritslaan. J. G. Geerdes, Deventer, Noorddestr. 47- S. J. Chr. Boert, Helder, Buitenhaven 22, Jan Boent, Helder, Buitenhaven 22. W. J. H. Stam. den Haag. Malokhostr. 121 Abr. Missaar, Oegstgeest Bloemluststr. 59 Uit de Omgeving AARLANDERVEEN. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Donderdag 21 Juni v.m. halfelf. ALPHEN a/d. RIJN. Het Groene Kruis. Onder veel belang stelling had in liotel St, Joris een verga dering; plaats van „Het Groene Kruis" afd. Alphen, Aarlamd'srveen en Oucts- hoorn. Na een welkomswoord van den voorzitter 'kwam aan de orde: wijziging statuten door aansluiting der afde'e'ing bij die Prov. Z.-H. Vereeniging tot bestrij ding de.r tulberculose. Het bestuur stelt hieromtrent voor, bij art. 3 bij te voegen Bestrijding der tuberculose als volksziekte; voorts te voegen bij art. 4: het uitoefenen van geregeld deskundig hygiënisch toe zicht in woningen van on- en (minvermo genden, het nemen en bevorderen van maatregelen die dienstig kunnen zijn om verspreiding van tuberculose in het huis gezin, scholen en werkplaatsen tegen te gaan; het bevorderen van algemeene ken nis. aangaande tuberculose en haar be strijding, enz. Ten slotte wordt, voorgesteld onder art. 7 bij te voegen: De financieel e administratie van alles wat de tuberculose bestrijding betreft, blijft gescheiden van het overig financieel beheer der vereeni ging. Na een opgewekte discussie onder de aanwezigen werd het voorstel met alge meene stemmen aangenomen, zoodiat de Aveg is geopend, dat onze at dee Ling van het „Groene Kruis" haar werkkring, zal uitbreiden met een onder-aifdiee'ing tot be strijding der tuberculose als volksziekte. BOSKOOP. R.-K. Kiesvereeniging. In de maan dagavond gehouden vergadering der R.-K. Kiesvereeniging is besloten, het. aftredend gemeenteraadslid de heer A. Brand Pz. opnieuw candddaat te stellen "bij die as. gemeen teraadsverkiezing; alsmede een vaste jaarlijksiclie bijdrage van f 10 toe te kennen aan het Centraal bureau der Ka tholiek Sociale Actie, gevestigd te Leiden, om deze hoogst, nuttige instelling voor onze katholieke zaak in «tand te helpen houden. KATWIJK. Belgische gedecoreerden. In het Pha- Lanstère te Katwijk had een indrukwek kende plechtigheid plaats. Van heinde en verre waren Belgen toegestroomd 1 om daarvan getuige te zijn. Het Groot Bad hotel was dian ook bijna geheel gevuld met vreemdelingen. De luitenant-generaal Dosain, Belgisch militair attaché, was naar hier overgeko men oan een 5-tal gewonde Belgische mili tairen te -decoreeren. 't Gold hier de mili tairen J. Peiffer, G. Bertrand', E. de Boom, H. van Nesto en A. Schmiti, allen verpleeg den in deze inrichting, die met de ridder orde van Leopold1 II en het Oorlogskruis zouden worden begifigd. Onder de aanwezigen merkten we ver schillende hooggeplaatste autoriteiten op, o.a. baron Fallon, gezant van België te 's-Gravenhage en verscheidene Belgische, Engelsclie en Italiaauscke ofüoieren met hun dames. De luit.-generaal Dossin herinnerde bij deze uitreiking aan de veldslagen, waarin de -Belgische helden, die gedecoreerd zou den warden, hadden g-estreden en gewond waren. Na die uitreiking dankte generaal Dossin den vertegenwoordiger van het Nederland- sche leger, majoor Dolré, voor zijn tegen woordigheid. De Belgische volksvertegenwoordigers Terwagne in de Fransche en Brussee in de Vlaarnsche taal, brachten hulde en ge- lukwenschen in, naam van het geheele Belgische volk aan de gedecoreerden. Een 2-tai invaJieden. eveneens v-erpleeg- den in het Ph al an stère, wenschten hun kameraden geluk imet de gébrachte hulde en onderscheiding en overhandigden aan elk een bouquet, waaraan linten in de Meuren varen gehecht. OEGSTGEEST. R.-K. Kiesvereeniging. Gisteravond vergaderdejde R.-K. Kiesvereeniging in de Par. school. De voorzitter, de heer J. Lubbe Jr., deelde bij zijn openingswoord eenige redernen mede, welke de oorzaak waren geweest dat deze vergadering zoo tang was uitgesteld (o.a. ook al de brand- atoffeimood). Het bestuur was van plan dezen Winter een spreker ts laten optre den, om den Deden het nieuwe kiesstelsel volgens Evenredige Vertegenwoordiging duidelijk te maken. Een schrijven was in gekomen van Dr. Taverne te 's-Graveai- hage, waarbij deze als afgevaardigde en lid' (bedankte wegens vertrek uit onze ge- meen te. Wegens ongesteldheid van den penning meester werd de rekening en verantwoor ding uitgebracht door diens zoon, den heer A. H. van der Hulst Jr., waaruit bleak dat er een batig saldo was van f 75.07^. Door de heeren G. L.ubbe en. J. den Boer werd dit acc-oord bevonden. De heer G. Lubbe Thz. bracht verslag uit van de Centrale vergadering Katwijk Leiderdorp. De heer L, J. van Dourer en. bracht verslag uit van de verganenng vaiï den Prov. Bond. De aftredende bestuursleden, de heeren J. Lubbe en G. Sehoonderwoerd, werden herkozen, Het voorstel van het bestuur om te laten zitten wat zit bij de a.s. gemeen teraadsverkiezing, werd na eenige bespre king aangenomen. Tot afgevaardigde ter centrale vergadering werd gekceen de heer A H. v. d1. Hulst Jrtot plaatsvervangers de heeren W. F. de Rooij en F. M. Soudijn. Na rondvraag wordt de vergadering door den voorzatter met gebed gesloten. SASSENh'EIM. Een moordenaar gevat? Men seint ons: Op last van den burgemeester is iemand gearresteerd en naar Den Haag opgezonden, op wien zware verdenking rust de moordenaar te zijn van den ad judant-onderofficier in de Alexander kazerne te 's-Gravenhage. Steuncomité Leiden. Oorlogstoestand 1914. In de afgeloopen week meldden zich om steun aan2 personen Maakt niet het totaal der vorige week ad 3149 Totaal 3151 Hiervan werden direct af gewezen 491 Tot 9 Jqni 1.1. waren behandeld2658 aanvrage» In de afgeloopen week kwamen in behandeling 5 r 2663 Thans worden ondersteund 124 Financieele Berichten. Amsterdamsche Beurs. O fficieele Pr ij scour an t. Medegedeeld door de firma Leo Ruijgbok. o/0Cert. Nederland °/c - ObL o/0 Ned.-Indië o/0 Amsterdam Rotterdam Haarlem 4V2 Leiden 1914 1911 1896 5 Oostenrijk 1868 4 o/0 Jan.-Juli. 4i/2 0/0 IwangDombr. Sp.'Sl K 0/0 Nicolai Spoor 67/69. o/„ Rusl. 6de em. '94 o/0 Gr. Russ. Sp. '80 5 Mexico le, 2e, 3e, 4e Serie Gew. aand. Peru. Pref. Peru Gecons. Holl. Petrol. Koninkl. Petrol. Orion Petrol. Amsterd. Deli Amsterd. Lang Katgew idem pref. Deli Batavia. Deli Cultuur. Deli-Mij. Medan Tabak Rotterdam Deli Senembah Amsterdam Rubber Deli Batavia Rubber NederlRubber Serbad jadi Sum. Rubber Holl. Amerika lijn aand. idem eert. Kon. Holl. Lloyd Kon. Ned. Stoomboot. Kon. Paketvaart Rotterdam. Lloyd Stoomv. Mij. Nederland Ned. Scheepv. Unie Stoomv. Mij. Oostzee Vrachtv. Mij. Bothnia. Holl. IJz. Sp. Mij. aand. Ned. Slaatssp. Mij. Amer. Hide <fc Leatner Amer. Smelting Ref. Anaconda copper Atch. Topeka Car. Foundry Central Leather Denver Rio Erie Kans. City South. comm. idem Marine Comm. idem pref. idem afg. cert, Missouri K. T. Mexican Nat. 2e pref. Pittsburgh Coal. Southern Railway Steel corp. Union Pacific United Cigar. Maxwell aand. idem incomeb. idem restant bew. pref. V.K. 62 74Vs 1011/2 1013/g 1033/, 1033/, 104 100 91 793/, 391/, 59 551/4 171/a 77/8 29 170 552 60 231 230 266 408 200 5093/, 18S 2401/a 507 238 168 V, 117I/2 305 363 354 380 2861/2 210 193 1973/, 2021/2 3043/4 IOIV2 99 6II/4 1027/8 1731/2 1013/g 75 92 91/2 261/a 231/4 SSI/, 303/, 86»/a 871/a 6Vs 258/, 122 139 931/4 O.K. 6U/, 73V/J 1013/, 1018/8 1033/, 104 104 3?V< 171/, 1V> 168 552 60 231 230 266 408 207 360 354 181 207 195 60Vj 172Vj 74Va OP/, 91/2 263/4 23 55 31 86»/# 1% 8 48V, 253/g 1221/, 138V, Koers van het geld Prolongatie S pCt. Wisselnotee Zicht. Londen B Parijs B Berlijn Zwitserland Ween en Kopenhagen Stokhcolm n (Amsterdam). f 11.58 42.35 34.50 49.35 21.70 70.30 73.30 Marktberichten. WOERDEN, 20 Juni. Kaas. Heden aan gevoerd 417 wagens. Prijs Goudsche 1ste soort f60,a f63,50, 2de soort f56,a f60,—. Zwaardere f—a f—,00. Rijksmerk 1" 63,00. Handel traag. Roomsche Agenda. WOENSDAG. Lis se, 8 uur, R.-K. Kies vereeniging Bondsgebouw. Be spreking Gemeenteraadsverkie zing. VRIJDAG. Leiden, 8.30 uur. H.K- Kiesvereeniging in de Burcht- VRIJDAG. Nieuwkoop, Kruisver- bond. Spr. de Ecw. Presi-j 1 dent, Kapelaan. Sacolenn.

Leidsche Courant | 1917 | | pagina 2