Uit de Omgeving ,Sos. 110, Klootshof Nas. 1i/o en Viie- jentharthof Nos. 5/7, 9/11 en 13/15 at 22o. Verzoek van ue Vereero.ging van Handieldrijvendem en Industrie elen jliclclenstand voor Leiden en omstreken in ike de verlichting van etalagekasten op laterdagavoncl. ,23o. Verordening, houdende wijziging van. de ven-ordening van 3 December 1896 houdende' voorwaarden van opneming en verpleging van lijders in het Krankzinni gengesticht .Endegeest" en de afdeeling ioo r jeugdige idioien „Voorgeest" te Oegstgeest, nabij Leiden. 24 o. Verordening, tot wijziging dor ver ordening van den 18en Januari 1317, op V'ïrgunnings- en Verlofsiocaliteitun en Lo gementen. 25o. Verordening, regelende het onder wijs in de gymnastiek van het gymnasium middelbare schólenj, de kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen en e openbare lagere scholen te Leiden. 26o. Voorstel tot het verieenen van af schrijving van plaatselijke directe belas tingen, dienst 1916. 27o. Vaststelling van het kohier dei- plaatselijke directe belasting, dienst. 1917, in het vermenigvuldigings.ij fer, be doeld in art. 9 der verordening, regelende do lieffimg dier belasting. Verhooging van het maximum gas verbruik. Aan den Raad dezer gemeente is dooi den voorzitter en secretaris der Oh ris', e lijke Vakcentrale, n.l. de heeren Heeens- lérk en Eikerbout, het volgende adres verzonden: jn met den verschuildigden eerbied te kennen, on de rge toekenden, respectievelijk voorzitter en secretaris der Christ. Vak centrale, bestaande uit d'en Christ. Be sturenbond en den Ned. R.K. Volksbond, dat zij kennis genomen, !hebben van d'e vele klachten, welke hij hen zijn ingeko men, inzake het lage maximum wat er voor de levering van gas gesteld is. dat het hun gebleken is dat vele ingeze tenen met. in staal zijn, in voildoende mate hun eten klaar te maker, -".aar thans ook dit gas, voor het warmen van wasch- water moet gebezigd wooden, daardoor slaan vela jnigeizetenem. voor feit dat zij aan het einde der maar.d loeten» bijbetalen, wat voor veto gezinnen oen zeer belangrijke seihade veroorzaakt. Het komt ons daarom gewenscht voor. een hooger maximum voor bel gebruik van gas te stel'en, hetwelk zeer in bet be lang van vele werklieden in bet bijzonder zou wezen. Wij achten het daarom gewerricht, Uwen Raad beleefd, doch dringend tg rzoeken, eeri gunstige beslissing in deze* to willen nemen en zouden het zeer op prijs stellen, indien het maximum op 35 M3. per maan l werd gébracht. Beleefd' verzoeken wij Uwen Raad hier op een gunstig besluit te willen nemen. Kamer van Koophandel en Fabrieken. In de dezer dagen gehouden ve.gadcring van ue Kamer van K^opnandel en Fabrie ken was ingekomen ue geloofsbrief van 'net nieuwbenoemde lid, den heer P. A. de Gooyer. Deze werd in orde bevonden zoodat tot zijn toelating werd besloten. Onder de vele ingekomen stukken be vond zich een schrijven van de Kamer van Arbeid voor de winkel- en grussieu'ebedrij ven, waarin adhaesie verzocht werd aan een bij den Raad ingediend adires, hou dende verzoek om opheffing van het abso luut verboet van verlichting van winkel- étalages. Mede in vei band met de jongste circulaire van den minister van Landbouw waarm op dc grootst mogelijke besparing van kolengebuik voor verlichting wordt aangedrongen, werd besloten deze adhae sie niet te verieenen. Men zou meer kun nen gevoelen voor een bepaling, welke den winkelier algehee e vrijheid iaat om de hem toegestane lichtsterkte aan te wen- wen, waar hij verkiest Het wetsontwerp op de centralisatie van den export werd met de daarover ingeko men adressen in handen gesteld van een commissie, bestaande uit de heeren Herin ga, Boon en Bots, teneinde daarover rap port uit te brengen in een binnen zeer kor ten tijd te houden nieuwe vergadering. Naar wij vernemen, zal met ingang van 1 Juli a.s. het bedrijf der Leidsche Bank- vereeniging H. F. C. Geri ngs, worden 'fvobrtgeaet door Scheurleer en Zoomen's Bank, van welke instelling de heer F. G. H Gerlings als mededirecteur zal optre den. ALKEMADE. Gemeenteraad. Gisterenmorgen vergaderde de raad dezer gemeenLe onder voorzitterschap 'van den burgemeester, de heer F. H. van Wiehen. Afwezig waren de heeren P. de Jong, S. Strijk en J. v. d. Geest. Allereerst heeft de beëediging plaats van liet nieuw gekozen raadslid, de heer J. Verweij. Nadat deze in handen van den voorzitter de bij de wet ver- eischte eeden heeft afgelegd, werd hij door den voorzitter met zijn verkiezing gelukgewenscht en spreekt deze de hoop uit, dat de heer Verweij nog vele jaren als lid van den raad zijn krachten aan de gemeente moge wijden. De notulen der vorige vergadering worden voorgelezen en goedgekeurd. Hierna ging de raad over in gesloten zitting lot het vaststellen van het kohier der Iloofd. Omslag voor 1917. Na ruim 3 uren werd de vergadering weder ge opend en deelde de voorzitter mede, dat in de volgende vergadering, welke de volgende week wordt gehouden, het kohier verder wordt vastgesteld. Bij punt 3: af- en overschrijving be grooting 1917, bepleit de heer Bonda om de duurte-toeslag voor .de onderwij zers afzonderlijk te behandelen en niet met die der overige ambtenaren, omdat de onderwijzers, wanneer zij het bedrag niet ineens ontvangen, schade lijden. De voorzitter meent, dat dit slechts een kwestie van vorm is, en de on derwijzers het netto bedrag krijgen, wat hun is toegekend. Besloten wordt, wegens het vergevor derde uur, de ingekomen stukken en mededeelingen in een volgende verga dering te bespreken,- waarna de verga dering door den voorzitter gesloten wordt. NIEUWYEEN. R.-K. Kiesvereniging. Zondag verga derde de R.-K. Kiesveicemgiug onaer voo.-i gatier schap van den neer H.. C_>praij, die mededeelde, dat op de vergadering, welke in Utrecht was gehouden, een viertal leden dor vereeniging op ei gin kotten tegeuwoui- diig waren. Ook deelde de voorzitter mede, dat te Gouda, tot welken kieskring Nieuw- veen in het vervólg zal behcoron, eeoi ver gadering is gehouden, cm een nieuwe kies- vereeniging op (e richten. Een twintigtal vereenigingen uit den geheelen kieskring waren daar tegenwoordig. Besteden werd, dat Nieuwveen daaraan nog niet zou mee doen. Aan de -eden werd medegedeeld, dat de brochure van den heer Bongaerts over Evenredige vertegenwoordiging gratis on der de leden zou worden verspreid. Hieirna kwam aan de orde de candi- daatstelling voor den gemeenteraad, we gens periodieke aftreding van den heen' A. v d. Zon. Bij het bestuur waren als candidaten in gediend de heeren S. Schetters en H. bid ders, daar de lieer v. d. Zon zich niet voor een herverkiezing beschikbaar stelde, Uitgebracht werden op den heer Schetters 32 en op den heer Hilders 15 stemmen, zoodat de heer Schetters als candidaat werd geproclameerd, welke candiclatuuir ook door de andere partijen wordt over genomen. Hierna werd de vergadering op de ge bruikelijke wijze gesloten. NOORDEN. St. Deus Dedit. Zondagavond was er door het vooricopig comité cett vergade ring belegd orn tot oprichting van een afdeeling - van St. Deus Dedit te komen. Van de afdeeling MijdrechtWilnis en Ledmuiden waren ieder, aanwezig. :.\a ope ning, diocir den voorzitter van het voorloo- pig comité, die den spreker, den heer J. Salman uit Loosduinen, inleidde, nam de heer Salman het woord. Spr. behandelde streven, doel en taak van organisatie. Waarvoor en waarvan uitgegaan? Dan moeten wij terug naar de rniddeieouwen en naar het begin van hei Christendom. Met de opkomst van het Christendom kre gen dJe arbeiders een inenschwaard'iger bestaan; vroeger werden ze als slaven naar de markt gesleept, maar door den invloed van het Christendom werd de sla vernij afgeschaft. Nu kwamen in de mid deleeuwen de gildebonden, waarin de be langen van werkman en patroon geregeld waren. Door d'e hervorming ontaardden de giklelbonden en vervielen. In 1795 werd een verbod uitgevaardigd, waarbij alle vereenigingen de kop werd ingedrukt. De Liberale denkbeelden werden n-u overal gepropagandeerd. Egoïsme en eigenbelang o-verh.eerechten en alle strooming van den werkman naar verbetering werd de kop ingedrukt door de hoogere standen. De arbeider werd beschouwd a's minderw aar dig. Doch de organisatie werd overal ge predikt, de tegenstand overwonnen en de organisatie gegrondvest. Daar verscheen als een lichtende ster de encycliek Rerum- No varum. Spr. behandelde nu in den the ede het nut van de organisatie en toonde de nood zakelijkheid er van aan zich Katholiek te organiseeren. Na de pauze behandelde dc hear Salman de inrichting van den Bond en zijn wer king, De Bond voert actie voor loonsver betering, horteren arbeidsduur, tegen vrou wen- en kinderarbeid, houdt conferenties met de patroonsbonden en zoekt immer op vredelievende wijze die zaak te schik ken, maar, als het .tot het uiterste komt, steunt hij. Daarna werd de contributie be sproken en er op gewezen dat zij die uit gestoten worden of bij werkstaking zonder werk zijn tengevolge der staking, uitkee rt ng ontvangen. Als iid der vereeniging gaven zich een twintigtal der aonwez'gon op. Zondag a.s. zal weer een spreker ko men en het 'bestuur gekozen worden. VOORSCHOTEN Een ongeluk dat nog g-.ed is afg-Lopan. Gisteravond keerde de heer C. G run deken met zijn echtgenoot© en eenige kin deren per rijtuig huiswaarts. In de nabij heid van ,,De Vink" brak het schamel, waardoor het lemoen met de twee voorste wielen zich van het rijtuig losliet, met het gevolg dat dit voorover tuimelde. De in- Eititenden maakten een sa.to mortale. De koetsier kwam er met eenige schrammen op zijn aangezicht af en zijn dochtertje, dat door een ruit gevallen was, kreeg bloedende wonden in het aangezicht. Dr. Franssen verleende de eerste medische hulp. Gelukkig liep dus dit ongeluk nog zeer goed af voor de inzittenden. Het paard sloeg met het lemoen en twee wielen ach ter zaoh op hol tot aan den Steenenmuur, waar het werd gegrepen. ZOETERWOUDE (Hooge Rijndijk). Uitvoering. Gisteravond werd alhier op veelvuldig verzoek ee.n uitvoering ge geven door dc tooneelveireeniging Liefde voer rooneol".- Opgevoerd werd „Op de a Hellas". Zooals de vorige uitvoeringen werd weder olm prachtig mooi spel gegeven. Alle spelers bleven tot het einde in hun rollen en de uitstekende grimeering van den heer Staats van Leiden, droeg zeker veel bij om de typeering tzoo goed mogelijk te doen slagen. Na de pauze: ,,De verjaar dag van grootpa", blijspel met zang. bet geen danig den lachlust yan het publiek opwekte. De tooneelvereeniging kan met voldoening op deze goedgeslaagde uitvoe ring terugzien' Allen gingen omstreeks li uur voldaan 'huiswaarts.. Roomsche Agenda. VRIJDAG. Leiden, 8.30 uur. R.K. Kiesvercendging in de Burcht. MAANDAG. Leiden Vergadering van het Plaatselijk Comité der K. S. A 's avon-d's 8 uur in het Centraal Bureau de* K. S. A. Tramverbindingen. Door den ingenieur A. J. Krieger te - ontwerper van de tramlijnen Gc.'.a—Monlfoort—Utrecht en Gouda .'-''hoonhovenUtrecht, is aan den raad der gemeente Noordwijk het volgende adres verzonden: Geeft met verschuldigde achting te kennen A. J. Krieger, ingenieur te Soest, dat hij ongeveer 1 Vè jaar geleden werd aangezocht om een comité voor tram- verbindingen van Leiden en omgeving met Wassenaar en s-Gravenhage van advies te dienen. Aan dit comité heeft hij rapport uitgebracht, waarbij eene locaalspoorverbinding KatwijkVal kenburgDen Haag werd aanbevolen, met tram-zijtak van Valkenburg naar Leiden. Te Wassenaar echter ziet men in de eerste plaats gaarne eene tram verbin ding van Den Haag naar Wassenaar langs den grooten weg totstandkomen en heeft zich daartoe eene commissie te Wassenaar met de Haagsche Tramweg- Maatschappij in verbinding gesteld. Zulk een tram paste echter alleen als aansluiting bij zijne'plannen, daar hij van zijne bedoeling niet kon afwijken om een locaalspoorwea^van Katwijk tot Den Haag tot stand te mengen; immers eene uitbreiding van het Haagsche tramnet is geheel wat anders, d. w. z. bijna uitsluitend dienstbaar aan het personenvervoer, daar geen bogen van grooten straal kunnen worden uitge voerd. van toepassing van het profiel der vrije ruimte op de hoofdspoorwegen ook geen sprake kan zijn, dus het ma terieel der groote spoorwegen er niet. over kan rijden. Eene uitbreiding der Haagsche tram naar zijn gedachte sta tion Wassenaar, verder medegebruik door een tram-dienst van den door hem voorgestelden spoorweg tot een station Valkenburg, van daar eene tramlijn op eigm baan tot aan de Leidsche Buurt en daarna medegebruik eener bestaan de trambaan tot Leiden, kan z. i. zeer geschikt aan de locale wenschen vol doen. die omtrent eene tramverbinding van Leiden naar Wassenaar en Den Haag bestaan. Naar adressant vernam, vonden in dertijd bemoeiingen van het Leidsche comité, of der Vereeniging voor het Vreemdelingenverkeer te dier stede, voor de totstandkoming eener tramver binding van Leiden en omgeving met Wassenaar en Den Haag z. i. zeer te recht ten Uwenl een vrij onverschillig onthaal. Beter kon z. i. door hem er naar worden gezocht om de poging ter ver krijging eener nieuwe spoorlijn (zeker ook van strategisch belang) in Z.-IIol- land lusschen den Hollandsehen Spoor weg en de zee te versterken door de be langstelling van Katwijk en omgeving te vergroolen en ook den bijval Uwer Gemeente le verwerven. Alzoo ontstond het denkbeeld om werk te gaan maken van een grooten, zoo mogelijk, electri- schen spoorweg van station Piet Gijzen- brug (Amsterdam) over Noordwijk, Kat wijk, Valkenburg en Wassenaar naar Den Haag. met behoud van den tram- zijtak ValkenburgLeiden. Op een onafhankelijk standpunt staande, doch zonder zich van de vóór mannen van het in den aanhef vermel de comité af te zonderen, die zeker de uitbreiding zijner denkbeelden goedvin den, heeft hij thans, tot een goeden voortgang van zaken ten behoeve van een aan te vullen of nieuw op te richten comité bij cle regeering, door adres aan Z. Exc. den minister van Waterstaat d.d. 25 April 1.1., concessie aangevraagd voor deze z. i. volmaking der Leidsche (Valk.-Rijnsb.) Katwijksche ideeën. Natuurlijk kan nu nog slechts, zonder verbintenis, in groote trekken eene voorloopige richting worden aangege ven, die nog aan een tweede, mee^ uit gebreid, onderzoek in loco, onder raad pleging der kadastrale bescheiden en der opinie der autoriteiten, moet wor den onderworpen en is dit verzoek schrift slechts dienende om Uw Raad uit te noodigen zich in beginsel te wil len uitspreken omtrent de wenschelijk- heid van, en zijne medewerking tot het door adressant nagestreefde doel. Zonder veel uit te weiden gelooft hij, dat eene doorgaande spoorwegverbin ding in de eerste plaats met Amsterdam van groot gewicht voor de toeneming der belangrijkheid Uwer badplaats zal blijken, die door zijn plan ook meer rechtstreeks met de groote plaatsen in N.-Holland zal worden verbonden. Door zijne voorstellen zal ook eene onmiddel lijke spoorweggemeenschap van Noord wijk met het zuiden mogelijk kunnen worden. Ondernemingsgeest, welstand en geschikte toeneming der bevolking zal door een en ander ten Uwent stellig worden bevorderd. Adressant hoopt, dat Uw Raad ter men zal kunnen vinden uit zijn midden eenige leden aan le wijzen, om in een comité ter bevordering der door hem aanhangig gemaakte spoorlijn zitting le nemen. Garaeentelijke Aankondigingen. Huurcomrnissiewet. Burgemeester en wethouders van Leiden van oordeel dat er aanleiding bestaat om in deze gemeente een Huurcommissi-e in te stellen, besluiten: lo. in te stellen een Huurcommissie, wel ke omvatten zal ,de geheele gemeente Leiden; 2o. het sub lo. genoemde besluit in wer king te doen treden op 22 Juni a.s.; 3o. overeenkomstig art. 10 der wet te be palen diat de Huurcomrnissiewet toepas selijk is op woningen met een huurprijs van ten hoogste zeven gulden per week; 4o. het secretariaat der commissie te vestigen in het perceel Burgsteeg no. 2> 5o. dit besluit op de gebruikelijke wijze af te kondigen en in afschrift tegen beta ling der kosten verkrijgbaar te stellen. Vordering bruine bconen en groene erwten. Restanten zaaigoèd. De Burgemeester dier gemeente Leiden brengt ter kennis van bedangheibbenden, dat zij, die nog bruine boonen of groene erwten, voor zaai bestemd, onder hunne berusting hebben, verplicht zijn voor Vrijdag 23 Juni schriftelijk opgave te doen van de hoeveelheden en soorten dezer peulvruchten. Door B. en W. is vergunning verleend aan P P. J. van Remunidt en rechtver krijgenden tot het uitbreiden van de stoom, wasch- en strij kin richting Nooit Gedacht" in het perceel Zijlsingel, no. 2. RECHTSZAKEN. HAAGSCHE RECHTBANK. Ontduiking belasting. H. W. H.,- geboren te Haarlem, kan toorbediende te Leiden, staat terecht wegens overtreding der Inkomstenbe lastingwet. Bekl. heeft op het aangiflenbiljet der inkomstenbelasting te weinig inkom sten opgegeven. Bij een firma verdiende hij niet. zooals hij opgaf f 19.20, maar f21.20. Bovendien verdiende hij bij een spekslager te Leiden oog f 15 per maand, welke hij in het geheel niet heeft opgegeven. Bekl. bekent het ten laste gelegde. De patroon van beklaag de wordt als getuige gehoord. Als tweede getuige wordt gehoord de spekslager te Leiden, die bevestigt, dat beklaagde f 15 per maand bij hem ver diende. De officier van justitie vraagt met het oog op de omstandigheden van beklaag de eene boete van f2. De behandeling is vaak onaangenaam, de fiscus maakt het den menschen niet gemakkelijk. Diefstal. J. P., los werkman te Leiden, staat terecht wegens diefstal van 2 kistjes Kwatta-chocolade. Hij heeft met een ander 2 kistjes op het station weggeno men en op een wagen gezet. Beklaagde ontkent. De officier van justitie acht geen ter men aanwezig voor een voorwaardelij ke straf. Bekl. is reeds voorwaardelijk veroordeeld. Er wordt op een ontzetten de wijze gestolen op de terreinen van de Hollandsche Spoor te Leiden. Spr. vraagt 1 maand gevangenisstraf. Distributiewet. Alsnu kwam voor de zaak van D. J. G. J. baron van P., beklaagd van een overtreding van de Distributiewet. Aan gezien bekl. in de instructie niet is ge hoord, schorst de rechtbank de zaak voor onbepaalden tijd. Diefstal. L. K., te Leiden, stond terecht we gens diefstal van lood van de Hoogland- sche kerk te Leiden op Donderdagavond 19 April .1. om 10 uur s avonds. Bekl. bekent. Na den diefstal is hij door de politie aangehouden. Een getuige begroot de schade op f 123.50. De officier van justitie wijst op de steeds erger wordende diefstallen te Leiden en vraagt eene gevangenisstraf van 1 maand. Diefstal. P. F. C.. te L e i d e n, arbeider in de aardewerkfabriek van Brouwer, staat terecht wegens diefstal van lood van de Hooglandsche kerk te Leiden. Bekl. bekent: hij heeft al eenmaal van de Pieterskerk lood gestolen en een maal van het Museum voor Natuurlijke Historie te Leiden. De opzichter van de gebouwen der Nederlandsche Kerkgenootschappen te Leiden heeft de vermissing van dat lood geconstateerd. De officier van justitie vraagt tegen dezen gevaarlijken jongen, die de ande re jongens te Leiden steeds meer aan steekt, een gevangenisstraf van 2 maan den. Bekl. vraagt een voorwaardelijke ver oordeeling. Ontduiking belasting. J. de J., chef bij een firma te Lei den, staat terecht wegens overtreding der Inkomstenbelastingwet. Bekl. heeft opgegeven, dat hij geen andere inkomsten had dan de rijkstoe lage als gemobiliseerde. Hij had echter van de firma eene toelage van f 11.75 per week. Beklaagde zegt. dat hij eens in de 14 dagen uit den dienst thuis kwam en „dan moest dat ding nog opgemaakt worden". Hij nam het niet zoo ernstig op en heeft verkeerd ingevuld. De officier van justitie vordert waar beklaagde volledig loon genoot en bovendien rijkstoelage oplegging eener boete van f 100. Uitspraak over 8 dagen. Laatste berichten. Uil de Vereemigde Staten. WASHINGTON, 16 Juni. Ten gevolge van den aandrang, dlie Wilson persoon lijk geoefend beeft en in hei Congrs ter stond mat de behandeling vani het wets ontwerp betreffende de voed'sölvoorrieriing te beginnen, is er met da gedjachtenwis- seling over het ontwerp vandaag een aan vang gemaakt. De opmerking van Lever, voorzitter van de landboujw-commissie uit. het Huis van Afgevaardigden, die voor spelde, dat de wet misschien aar. liet eind van deze week met groote. meerderheid aangenomen zou warden, werd met eon golf van applaus begroet. Lever zed'de, dat het een eerste plicht, zoowel als een eens-te noodzakelijkheid was ..onze vechten d'e krachten en de vechtende kruchien der (bondgenooten te voeden en ons eigen vollfl en zooveel als wij kunnen de burgerlijke bevolkingen onzer bondigenooton volstrekt te voorzien van levensbehoeften." Leva." legde er den nadruk op, dat verhoogde pteoöuctie, besparing en tegengaan van verspilling gebiedend waren. Uit Canada. O T TO WA, 19 Juni. Ip het Lagerhuis ig het wetsontwerp ap den dienstplicht in tweede lezing in behandeling gekomen. De leden waren taitrijk opgekomen en de toe hoorders-tribunes waren propvol. Toen sir Robert Bonden opstond en het voorstel deed om tot d? behandeling in tweede lezing over te gaan, werd hij har telijk toegejuicht. Hij legde er den nadruk op, dat het wetsontwerp geen nieuw be ginsel bevatte en zeide, dat er volgens de berekening in Canada 700.000 ongehuwde en 822.000 gehuwde mammen waren tus- sdhen de 20 en 34 jaar. Hij veiikiaarde aan het Huis, dat het wetsontwerp beoogde recht te doen weder varen aan alle klaseen van burgers, en dat het noodzakelijke versterkingen voor het front zou leveren. Laurier (oppositie) verklaarde, dat do wet moest worden gewijzigd door het volk zelf en niet door dit parlement, 't welk op zijn laats,te beenen loopt. Hij diende dus een amendement in, waanbij werd' aangedrongen op een refe rendum. Marktberichten. LEIDEN, 19 Juni. Vette varkens Aanvoer: nihil, lie'ut soort 37 stuks. Prijs per Kilo vuil, fO.7S-fO.SO BODEGRAVEN, 19 Juni. Kaas. Aange voerd 369 wagens, waaronder 111 Rij ksm erken, te zaraen 17,641 stuks, wegende 105,846 K,G, le soort Goudsche f 60,a f 62.50 2e soort ff>6,a f59,Rijksmerk f6063.50 Hai. .ol matig. AMSTERDAM, IS Juni. Vee. Aangevoerd 412 vette koeien, le kw. fl,28, 2e kw. f 1,13 a 1*1,18, 3e kw. 10,88 a f0,98 per kilo, vette ossen f0,aO,stieren f0,afO,p. kilo, graskalveren f0aOvette kalveren lekw. 10— a 02e kw. 0a f03e kw. 10— a 0—, p. kg., 81 melk- en kalf koeien 1250 a f375, 167 nuchtere kalveren f8 a f 13, 40 schapen f25 a f 34,60 lammeren f8,a flO, per stuk. 136 vette varkens. In vette varkens geen handel. WASSENAAR, 18 Juni. Veiling, Kroten per ben f0,000,00, Postelein, per ben f0.30—0,40: Bloemkool, p. 100 f4,f7,00, Radjjs per 100 bos f2.a f 5, Raapstelen per 100 bos f0. a fO.OO, Spinazie -p. ben f0,a f0,—Kropsla per 100 f 0.50 a 0.75 Peterselie per 100 bos fl.a 2.—, Rhabarber per 100 bus f3,0 a f6,Zuring perbeuf0.7 a 0.10 .Komkommers per stuk fO.OO, Aardbeien per pot f0.Knolrapen, p. stuk 00 ct.; peen per 100 bos, f3.f6. Sluuitjes f0,50- f0.00. Boonen kruid fl.a f2. Meidoppers p. 10 K.G. fl,50 a f 1,75. Tuinboonen p. 10 K.G. f0,60 a fl.— Eieren, p. 100 f7,8,00; konijnen, per stuk 10.00f 0.00 kippen, p. stuk f 0.00 a f 0 00 ROTTERDAM, 19 Juni.| Vee. Paarden 102, Veulens 3, Ezels 0, magere runderen 744, vette runderen 482, vette kalveren 215,Nucht. kalveren 378, graskalveren 000, schapen 1. varkens 1, Biggen 126, Bokken of geiten 6, Prijzen per Va K.G.Koeien en ossen 47.50-57.50-65, vette kalveren 45-60-70 ct., Stieren 434955 ct. Prijzen pér stuk van mager veeMelkkoeien 180-390, kalfkoeien 190-395, stieren 140-600, pinken 90-140, graskalveren 00, vaarzen 140- 190, alles mager vee; biggen 3—9, slacht- paarden 150225, paarden 350550, hitten 150300, Fok Nuch. kalv. 25-32, slacht nuch. kalv. 10-17,biggen p. week 0.801.00. Boter. Aanvoer 6/8, 1/16 vaten. Pryzcn le f 0.—, 2e f 0.- 3e f 0.00. 130 stukken van 1/2 K.G. f 0.— f 0,—. Aanvoer eieren: 110.743 Veilingseieren 00000 Regeeringseieren. Prijzen per 100 stuks van: Kippeneieren f8.40—9.40; Eendeneieren f 9.05-9.40; Eieren, voor handelaren f7.00—9.20 Ganzeneieren f00.Regeoringskipeicren f 0.00—0. Kalkoeneieren f12, Parelhocndereieren f0. Vette koeien en ossen: aanvoer goed, handel redelijk, prijzen bijna als vorige week; beste spoelingbeesten 22'/2 cent boven noteering. Stieren: aanvoer minder, handel tamelijk, prijzen behoorlijk. Vette kalveren: aanvoer gewoon, handel redelijk, prijzen iets hooger, een puikbeste kalf 2l/a cent boven notèerine. Magere melkkoeien: Aan voer niet groot, handel langzaam, prijzen iets terugloopend. Jong vee: aanvoer zeer klein, handel stil, prijzen achteruitgaande. Nuchtere fok- en slachtkalverenaanvoer behoorlijk, handel redelijk, prijzen nog vrij hoog. Werk- slacht- paarden en hittenaanvoer goed. handel tame lijk, prijzen ongeveer op de dezelfde hoogte. Biggenaanvoer kleinhandel traag, prijzen laag. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 19 Juni 1917, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand onder 765 Zuid- Oost Duitschland. Laagste barometerstand: 754.5 Skagen. Verwachting tot den avond van 20 Juni. Zwakke tot matigen wind uit Zuidelijke tot Westelijke richtingen, zwaarbewolkt met tijdelijke opklaring, waarschijnlijk regen of onweersbuien, iets koeler. Temperatuur hedenmiddag 4 uur, 79 gr. Fahrenheit. Financieele Berichten. Koers van het geld Prolongatie 3 pCt. Wisselnoteeringen (Amsterdam). Zicht. Londen f 11.583/4 Parijs 42.25 a Berlijn 3S.S0 a Zwitserland 49.35 Weenen 21.70 Kopenhagen 70.30 Stokhcolm 73.30 Stoomvaartberichten. KON. HOLL. LLOYD. RIJNLAND arriveerde 19 Juni van. Buenoè-Ayres te AmgtejxUua,

Leidsche Courant | 1917 | | pagina 3