den belegd in Ned. Werli. Schuld k 2Va pet. Aldus besloten. Voorstel om aan J. G; den Dijk een stukje grond te verlioopen aan de. via duct a f3.50 per meter, wal hem inder tijd ook al is beloofd. Ofschoon de heer Rooijakkers hier niet voor is en liever aan den heer Van Slolk zou verkoopen, zegt de voorzitter dat feitelijk reeds door den heer Van Dijk is gekocht, doch dat hieraan door een misverstand geen ge volg is gegeven. Daar niemand hier tegen is, wordt aldus besloten. Als agent der Internationale Arbeids bemiddeling fungeerde tot dusverre de heer Van Praag, doch deze heer heeft bedankt en het lijkt een onmogelijkheid om hiervoor een geschikt persoon te vinden, te meer wijl er ^genaamd geen vergoeding voor en wordt. B. en W. stellen voor o:. eraan f 100 vergoeding te besteden en den heer Van Praag te verzoeken als agent te blijven fungêeren totdat een geschikt opvolger wordt gevonden. Aldus besloten. Aan den heer Anthonissen wordt met 1 Juli a..s. eervol ontslag verleend als on" derwijzer in de Fransche taal aan de 0. L. school. Ook wordt goedgevonden een schoollokaal af te staan voor Fran sche en Engelsche cursussen. Goedgekeurd wordt eene geldleening aan te gaan van f 17,700 k 4% pet. voor sclioolbouw en wegenverbetering. Door de tegenwoordige duurte van bijna alle artikelen wordt de gèmeente- begrooting ook verhoogd met f960.51. Daar voor de verbreeding van het tuinpad door eiken eigenaar van percee- len 1 meter grond zou moeten worden afgestaan, kon de gemeente lot bestra ling overgaan. Die afstand gaat echter niet zoo vlot als men zich had voorge steld; daarom stellen B. en W. voor om- aan iederen eigenaar, die afstand van grond doet tot aan zijn huis, een toe gangshekje te verleenen en voor zijn perceel de straat in orde te brengen. De heeren Rooijakkers en Mansvelt vinden het jammer, dat indertijd aan den heer Van Noort ver-gunning is verleend öm met paard en wagen er door te rijden, zoodat hij door dat raadsbesluit voor zijn eigen perceel de weg heeft verbreed om'te. kunnen draaien. De toestand al daar is erg, doch zonder medewerking van alle eigenaren niet voor verbetering vatbaar. Aan den keurmeester voor vleesch wordt eene voorloopige tegemoetkoming verschaft van f 25 per jaar voor onder houd van zijn rijwiel. Nog was ingekomen een request van eenige bewoners van.de Vinkelaan (dep Deiil) om aansluiting aan de gasfabriek. Dit request wordt gerenvoyeerd naar B. en W. en tie Gascommissie om hierin te voorzien en rapport uit te brengen. Op voorstel van den heer Ruijgrok wordt besloten de woning van den zeer- eerw. heer pastoor en de Zusterschool aan te sluiten. De heer Rooijakkers wenschte 's mor gens meer druk op het gas. Nu kan men koffiewater koken van 5 uur tot half zes en daarna niet meer, zoodat de midden stand maar moet zien dat zij klaarkomt. Dit voorstel zal ook door B. en W. en de Gascommissie in overweging worden ge -men. Aan den heer Van Noort wordt een perceel grond, groot 140 meter, aan den haven verhuurd voor f 0.40 per- meter. De voorzitter deelt den raad mede, dat door hem als inspecteur is benoemd de heer Bachnoffer. Dé heer Mansvelt vindt de ouderdom (47 jaar) wel wat hoog, doch de voorzitter hegft juist iemand op dien leeftijd benoemd ten gerieve van chef-veldwachte'r en veldwachters. Bij de rondvraag brengt de heer Van der Hulst de woonwagens ter sprake en vraagt of hier niets tegen te doen is. De voorzitter zegt dat hieraan weinig te doen is. De heer Rooijakkers zegt vernomen te hebben dat er personeel op de gasfabriek werkt tegen een weekloon van f 14 en hiervan een huishouden moeten onder houden en vraagt of voor zulke men- schen bij deze dure tijden geen kinder toeslag kan gegeven worden. Na eene langdurige discussie zegt de voorzitter deze zaak met de Gascommissie te be spreken. ZOETERWOUDE. B. K. Kiesvereeniging. Op Donder dag 21 Juni zal de R. K. Kiesvereeniging een belangrijke vergadering houden. Alsdan zal de candidaatstelling voor den gemeenteraad plaats hebben. Periodiek aftredend zijn voor den ge meenteraad de heeren: A. van Benne- kom, C. H. de Boer, J. van Leeuwen, D. J. Rotteveel, D. Varkevisser. Bovendien moet in de vacature ontstaan door het vertrek van den heer G. J. Kaptein voor zien worden. Patroonsbond. De R.-K. Patroonsbond in de bouwvakken is thans defin - f opge richt voor Dorp en. Rijndijk. Het reglement is vastgesteld. Het bestuur bestaat uit de heeren C. J. Witsenburg, voonzitter; A. H. Vollenberg, C. J. Akerboom C. G van Es en W. de Boer. Alle R.-K. patroons op één na zijn als lid toegetreden. Polders. In de vergadering van stemgerechtigde ingelanden van den Hofpolder werd de rekening vastgesteld aan inkomsten op f 1633'.87 en aan uit gaven op f 1422.98^ batig saldo f 210.89V6. De'begrooting voor 1917 aan inkom sten 'en uitgaven op f 1739.16. De omslag op f 7 per H.A. KATWIJK. Gemeenteraad. De Raad. dezer ge meente komt a.s. Woensdag 's avonds half acht in openbare vergadering bijéén. VOORHOUT. Gemeenteraad. Donderdag a.s. zal de Raad' dezer gemeente in openbare verga^ dering bijeenkomen. STADSNIEUWS. GEMEENTEZAKEN. Salarisregehng >eerareti(resse«i) in de gymnastiek. Bij gelegenheid der herziening van de jaarwedden der teekenleeraren(essen) in 1916 werd door B. en W. toegezegd te overwegen in hoeverre in de regeling der salarissen van hun collega's voor de gymnastiek herziening vereischt. Uit dat onderzoek is hun gebleken, dat ook deze categorie van leeraren in verband met de geheele salarieering'van onderwijzend personeel eenige verhoo ging toekomt. Eén splitsing van de salarissen der gymnastiek-leeraren bij het lager en bij het middelbaar gymnastiek-onderwijs zooals de Comm. van Toezicht op het M. O. en Curatoren van het Gymn. het in overweging gaven, blijven B. en W. echter ontraden. Bij aanneming van de nieuwe rege ling door B. en W. ontworpen zal :t stam traktement voor leeraren f 1600 f2100 'sjaars bedragen, dat voor de Ieejaressen f 1325f 1665 met dien ver stande dat de leeraren hun maximum kunnen hereiken na 15, de leeraressen na 12 dienstjaren. Volgens het aantal dienstjaren en het aantal lesuren op 1 Jan. 1917 zullen twee der leeraren ieder f500, de twee overige leeraren f360 en de beide leeraressen ieder f 260 per jaar aan tractement meer ontvangen. De meerdere kosten zullen f2360 per jaar bedragen. B. en W. stellen voor de regeling op 1 Juli a.s. te doen ingaan. Bierhuisbezoe.k door jeugcige personen. Op aandrang van den minister van Binnenland sche Zaken hebben. B. en W. een verordening aangenomen, waarbij in de bes-taande verordening een nieuw arti kel wordt gelascht. Het is den houder van een voor het pu bliek toegankelijke inrichting, waar alco holhoudende drank, andere dan sterke drank, voor gebruik ter plaatse van ver koop wordt verkocht, verboden in die in richting personen beneden 16 jaar anders dan in gezelschap van een meerderjarige toe te laten. R.-K. Kiesvereeniging. Gisteravond vergaderde in „Zomer zo rg" de R.-K. Kiesvereeniging onder voorzitterschap van den heer H. W. Spendel. De voorzitter mocht met voldoening wijzen op de groote opkomst der leden het getal honderd dat voor een sta tuten-wijziging vereischt wordt, was nog met eenige tientallen overschreden. De behandeling der statuten werd voortgezet. Wij zullen het geheele reglement la ter in ons blad afdrukken nu kun nen we er dus mee volstaan, met erop te wijzen, dat de bestuursvoorstellen werden aangenomen, en dat de heer H. Lombert het succes had, eenige wijzi gingen in de .voorgestelde artikelen en enkele nieuwe artikelen door het be stuur en de leden te zien aangenomen. Voor de buitenstaanders zij er hier op gewezen, dal de Leidsche kiesvereeni ging met de herziening harer statuten niet is ingegaan tegen'het j.l. Zaterdag genomen besluit van den Bond, volgens hetwelk n.l. de kiesverenigingen een wijziging harer statuten in verbond met de nieuwe Kieswet voorloopig nog niet definitief zullen aannemen. De gisteren op de Leidsche Kiesvereêniging aange nomen statutenwijziging betreft alleen het meer inwendige verenigingsleven staat los van elke Kieswet. De voorzitter had een zeer moeilijke taak, waar hij eensdeels gaarne alle vrij heid van spreken verleende, anderdeels gaarne dezen avond de reglementsbe- harfdeling beëindigd wilde zien. Hij had, zooals vermeld, het succes, dat de eind stemming op een nog 'vrij tijdig uur plaats had. Na aanneming van de nieuwe statu ten bracht de voorzitter hartelijken dank aan de commissie, die het nieuwe reglement had ontworpen spr., zelf lid dier commissie, wilde zichzelf bij die hulde uitsluiten. Krachtig wekte de voorzitter de aan wezigen op, om nu ook in den ver volge trouw de vergaderingen te bezoe ken. teneinde zoo de politieke belang stelling onder de katholieken te verhoo- Sen- Nadat nog enkele zaken besproken waren werd de vergadering gesloten. H u u r c«mm i osi cwet Dcor hot bestuur van den Ned. R.-K. Volksbond alhier. Is een adres gezonden aan B. en W., waarin verzocht wordt, één of meerdere- huurcommiseios in deze gemeente aan te stellen,, benevens oen of missie of commissiën aan te wijzen. Adres- meerdiere leden van den Bond in deze com- ■santen vermeencn dat de huurders hun grieven openhartiger zullen bekend ma ken wanneer zij wet on dat menschen uit de organisatie en van dencel f den stand hun belangen- aldaar kunnen verdedigen. Het adres wordt vergezeld door een me morie van toelichting,, waaraan o. a een lijst is toegevoegd van personen, welke door den Bond worden voorgedragen. Tot bode van de coöperatie ,,De Een dracht" is aangesteld de heer Nijese'n. Abusievelijk is in onze courant ver meld dat voor het le natuurkundig examen geneeskunde geslaagd is de heer W. C. v. d. Laan le Overveen, dit moet zijn de heer W. C. v. d. Laan te Leiden. Roomsche Agenda. DINSDAG. Leiden: „Prediker", 7Vé uur 'savonds: vergadering afd. Lei den Ned. R.-K. Graf. Bond. DINSDAG. Leiden. Ned. R.-K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden, afd. Leihen „St. Petrus": des avonds te 9 ure, in het gebouw „Prediker", J anvossenstecg. L e i d e n. R.-K. Winkeliers- Vereeniging, te 8% 'uur.„In den Vergulden Turk". Sociale Berichten. Nederlandsche R.K. Bond van Bakkers, Cacao-, Choculade- en Suikerbewerkers. Bovengenoemde Bond hield gasteren zijn 22ste jaarvergadering te'Utrecht. In zijn openingswoord memoreerde de Bondsvoorzitter, de heer P. A. Wan nama kers, den vooruitgang in ledental en finan cieel weerstandsvermogen. Uit het jaarversliag van den Bond&secre- taris, den heer H. J. Sprakop, blijkt o.m., dat het ledental van 681 tot 1009 is geste gen, verdeelt over 26 afdeelingen. Dit verslag wordt na eenige bespreking ongewijzigd goedgekeurd. Uit. het financieel verslag van den Bondspenn/in-gmeester, den heer S. P. v. Tol, blijkt, dat ontvangen is f 8550.59, uit gegeven f 7031.25; het Bondsvermogen be droeg op 30 lApniil 1917 f 3951.54. De com missie -belast met het nazien van de- boeken en verd'ere bescheiden, 'verklaarde alles in de beste orde te Lebben bevonden. Het financieel verslag wordt zonder- op- of aanmerking goedgekeurd. De begiooling 19171918 wordt in ontvangst en uitgaven op 12Ü0U gulden begroot, door de veagade- ring goedgekeurd. De post Herwonnen Leveniskacht met f 10 verhoogd, wordt ge. bracht op f 25 per jaar. Tot bestuursleden worden herkozen: P. A. Wannemakers, J. Chr. Evers en J. Treytel en gekozen Th. van Dun uit Tilburg. De redacteur van het orgaan „Ons Vakblad" wordt hij enkele candidaatstelling gekozen verklaard. Tot plaats waar de volgende Bondsvergade ring zal gehouden wooden, wordt opnieuw als zijnde het gemakkelijkst te bereiken, Utrecht aangewezen. Vervolgens komt aan de orde: verkiezing van een tweeden vrij gestelden bestuurder. ;Door de afd. Led den was voorgesteld de candidajen voor deze functie een examen te doen afnemen. Daar cle practische waarde van een der gelijk examen niet wordt ingezien, omdat het geen voldoende waarborgen biedt, dat de rechte man op de rechte plaats zal ko men, wordt door de vergadering niet op dit voorstel, ingegaan. Vervolgens had een- zeer uitgebreide beejgreking plaats over de gestelde candidatei* en wordt met 26 van de 30 uitgebrachte (stemmen de BoawLsfen- ningmeesuer S. P. van Tol gekozen. Door de afd. Utrecht was voorgesteld het Bondiskantoor van Rotterdam naai' Utrecht over te plaatsen; zijnde Utrecht thans het centrale p^nt voor de R.-K. vak beweging geworden. Na een zakelijke be spreking wordt dit voorstel in beginsel aangenomen; aan het bestuur blijve echter overgelaten uil te* mak'éii wanneer uitvoe ring" aan dit besluit zal worden gegeven. Een voorstel van de afd. Amsterdam om het vakblad om de 14 dagen te doen uit komen zal door het Landsbestuur nader onder de oogen worden gezien/Vervolgens werden aangenomen een aantal voorstel len door verschillende afdeelingen inge diend, verband houdende met de actie en de propaganda in de komende maanden. Een voorstel van die afd. Leiden om de Bondsraadvergadering niet meer op den Zondag te doen houden, zal een punt. van nadere overweging in het bcndsbesluur uitmaken; de consequentie van dit voorstel, dat rrn ook de afdeöwigan het vergaderen op den Zondag tot het strikt noodzakelijke moeten beperken, wordt door den bonds voorzitter in een duidelijk licht gesteld. Een voorstel der af deeling Bussum, om het ziekenfonds op te heffen, wordt terug genomen. Enkele andere voorstellen van ondergeschikten aard de fondsen betref fende, worden, als zijnde of wel met het reglement in strijd, of daarin reeds vol doende omschreven van de' agenda afge- Bij de rondvraag worden verschillende huishoudelijke aangelegenheden bespro ken en wenschen naar voren gebracht Te halfzes sloot de voorzitter .deze uit stekend geslaagde vergadering. Laatste berichten. Te Rotterdam zijn heden aangekomen het ss. „Djebres" van de Rotterdamsche Lloyd, van Baltimore, met een lading tarwe, en het s.s. „Noord/wijk" van de firma' Erhard en Dekkers, mn New-Yo-nk, geladen met lijnkoeken. In een buitengewoon -politieblad' verzoekt de Commissaris van Politie, 4e afd., te 's-Gravenhage opsporing, aanhouding en voorgeleiding van Jelles Schaap, 22 jaar, deserteur van het 2e Regiment Veldartil lerie. Hij wordt verdacht van moord op den adjudant-onderofficier, onlangs ge pleegd an de A-l ex an der-kazerne te 's-Gra venhage. Prov. Staten in Zuid-Heiland. Behoudens bericht van het tegendeel, zullen de vergaderingen van de Provin ciale Staten van Zuid-Holland geduren de hunne aanstaande zomerzitting, wor den gehouden in de vergadering van de Eerste Kamer op het Binnenhof le 's-Gra venhage. De eerste vergadering wordt geopend op Dinsdag 3 Juli des voormiddags te 11 uur. De moord te 's-Gravenhsge. Men schrijft ons uit-'s-Gravenhage: Naar aanleiding van een in de stad loopend gerucht dat de politie op liet spoor zou zijn van den vermoedelijkcn dader van den moord gepleegd in Maart j.l. op den adjudant-onderofficier Galle in de Alexanderstraat te 's-Gravenhage, vernamen wij uit goede bron dat dit ge rucht inderdaad juist is, daar de politie in het bezit is gekomen van aanwijzin gen welke, naar men vertrouwt, spoedig zullen kunnen leiden tot een arrestatie. De nota van Wilson. NEW-YORK, 12 Juni. De nota van president Wilson aan Rusland is door de toonaangevende bladen van alle poli tieke partijen goedgekeurd als een be wonderenswaardige uiteenzetting van de doeleinden der Ver. Staten. De „New- York Herald" beschrijft het als een doo- delijke; concrete verklaring van wat de Ver. Stalen en ook de geallieerden be oogen: „Er moet geen terugkeer zijn tot den Status quo ante, geen terugkeer van de dagen toen het tot de landen gewapende, van pangermaansche veroveringslust dol geworden, sabelrinkelende militairisme de vredeslievende naties van Europa dwang tot een permanenten, pijnlijker wedstrijd om zichzelf gewapend te hou den ten einde de steeds dreigende be- rooving en verovering tegen te gaan." De „New-York Sun" schrijft, dat de nota bewijst, dat de Ver. Staten zich niet om den tuin laat leiden door de mooie frases die worden gebezigd om de ger- maansche oogmerken te bemantelen. „Voor onze geallieerden vat de nota de formuleering van ons onwankelbaar doel om onze geheele macht aan te-wen den ter wegneming van dé bedreiging die sinds jaren de beschaving heeft over schaduwd." De „New-York World" betoogt dat geen vergelijk zal worden aangegaan met (het land van) vreesaanjaging. Zoolang Duitschlands macht niet is vernietigd, of zoolang het niet van ka rakter verandert, zal zijn geliefkoosd doel hetzelfde blijven. Het zal enkel maar een gunstiger gelegenheid afwach ten om zijn buren te vernielen en te on derdrukken. Het „Journal of Commerce" schrijft: De nota kondigt in termen, die niet ver keerd kunnen wor.den verstaan, het doel aan, ter bereiking waarvoor ons volk gereed is om een heldhaftige rol te spe len. Andere bladen publiceeren dergelijke beschouwingen. Marktberichten. LEIDEN, 11 Juni. Groentenveiling. Spinazie f0,00 a f0,00 per kin; Dunsel fO.OO a f0,00 10 pond; Raapstelen f0,00 a f0,00 10 pond; Kroten 10,00 a f0,00 per kin; Prij f0,00 a f 0,Selderij f3,a t'7,per 100 bos; Salade I f0.90 a fl.OO; idem 11 fO.OO a 10.00; Rabarber fO.OO a f00.0; Postelein f0.09 a f0.13 p. pond. Bloemkool f 12.50 a f 19.Peen f14- af 18,50, Radijs f0,00 a f0,00 alles p. 100. Komkommers f8 13 per 100, aardbeien 4853 c. per pond, peulen f0.15 a f0.18 per pond. LEIDEN, 12 Juni. Vette varkens Aanvoer nihil, licht soort 57 stuks. Prijs per Kilo vuil, f0.78, f0.80 KATWIJK A/D RIJN 11 Juni. Veiling der Tuinbouwv. Katwijk en Om6tr. Sla voor bin nenland f0.75. dito voor zouterij f0,40p. 1UU Prei per 100 Kg. f16f18, Aanvoer klein. PIJNACKER. 11 Juni. Groentenveiling, sla cardoesch fO.OO per 100, Engelsche komkom mers f7.909.00 per 100, 2de soort f6.00 - f6.30, kleine halVe komkommers f3,704,80 per 100. groengele komkommers fO.OO0.00 bloemkool f 9.0015.S0, 2de soort f5.607.10 chilli fO.OO—0.00, 2de soort 0.000..sla- vellen f0.0;grof stek komkommers f 11.0014,00, fijn stek komkommers f fper 100 kilo, postelein f 0,00 per groote ben, peen f 14,0—14,60 2de f3.60—8,90. radijs fO.OO0.00 p.100 bos, selderij fO.OO 0.p. dozijn, rabarber fO.OO0J)0 p.100 kilo Perziken f0,38 per stuk. ROELOFARENDSYEEN, 9 Juni. Aanvoer- heden: Bond. 1170 zak Peulen f2,252,75- 3,00. 40 zak Dopp. f 3,50—3,65—3,00. 20 zak Cap. f3,20—3,35. T.belang. 632 zak Peulen f 2,703,11 zak Doppen f 3,65—3,70 4 zak Cap. f3,35. Gr.Veiling. 1066 zak Peulen f2,70 2,S5—3.00.. 101 zak Dopp. f3,10—320. 21 zak Cap. f2,80-2,90. BODEGRAVEN, 12 Juni. Kaas. Aange voerd 369 wagens, waaronder 00 Rijksmerken. te zamen 00,000 stuks, wegende ,000 K.G, le soort Goudscbe f 60,a f 68. 2e soort f56,a f57,Rijksmerk f6064. Handel matig. ROTTERDAM, 12 Juni. Yee. Paarden 66, Veulens 1, Ezels 0, magere runderen 899, vette runderen 610, vette kalveren 227, Nucht. kalveren 443, graskalveren 000, schapen 2, varkens 0, Biggen 176, Bokken of geiten 3. Prijzen per V2 K.G.Koeien en ossen 50-60-68, vette kalveren 45-60 ct., Stieren 434853 ct. Prijzen per stuk van mager veeMelkkoeien 180-400, kalfkoeien 190-400, stieren 140-550, pinken 90-150, graskalyeren 0—0, vaarzen 140- 200, alles mager vee; biggen 4—IS, slaeht- paarden 150200, paarden 300500, bitten 100—250, Fok Nuch. kalv. 25-36, slacht nuch. kalv. 10-15,biggen p. week 1.001.20. Boter. Aanvoer 16/8, 5/16 vaten. Prijzen le f 0.—, 2e f 0.- 3e f 0.00. 130 stukkeu van 1/2 K-G- f.0-— f 0 Aanvoer eieren90455 Veilingseieren, 00000 ltegeeringseieren. Prijzen per 100 stuks van: Kippeneieren f9.259.65; Eendeneieren f 9.55-9.60 Eieren voor handelaren f 8.20—9.50 Ganzeneieren f00.Regeeringskipeieren f 0.00—0. iAlko'eneieren f00, Parelboendereieren f0. Vette koeieil en. ossen: aanvoer flink, handel langzaam, prijzen lager; beste spoclingbeesten 2 cent boven noteering. Stiieren: aanvoer goed, handel langzaam, prijzen lager. Vette kalveren: aanvoer ge woon. handel slechter, prijzen lager; voor le -soort werd 70 cent per 3 K.G. betaald, maar hiervoor was slechts een enkel exem plaar aanwezig. Magere melk- en kalf koeien: aanvoer flink, handel tranig, prij zen bijna onveranderd. Jong vee: aanoer minden handel langzaam, prijzen bijna op dezelfde hoogte. Nuchtere fok- en slachtkalveren: aanvoer, weinig, handel niet best, prijzen nog vrij laag. Werk- en slachtpaarden en hitten: aanvoer gewoon, handel lui, prijzen voor alles lager. Biggen: aanvoer behoorlijk, handel traag, prijzen minder. Academienisuws. LEIDEN. Met gunstigen uitslag afge legd het voorbereidend examen voor, den Ned.-Ind. administr. dienst door de heeren H. W. Vonk te Den Helder, en F. J. Freni te-'s-Gravenhage. Na verdediging van Stellingen werd heden bevorderd tot doctor in de rechts^ wetenschappen mejuffrouw Wilhelrainsi Henrielte Marie Geij van Pittius. gebo ren te Batavia, wonende te 's-Graven-: hage. Na verdediging van een academisch proefschrift, getiteld „Ein spul van Sin- nen van den siecke stadt" werd heden bevorderd tot doctor in de Nederland sche letterkunde de heer Hendrik Frede- rik Grondijs, geboren te Koepang, leeraar aan het gymnasium te Harlin- gen. Geslaagd voor het voorbereidend examen voor den Ned. Ind. Adimimistr. d'i>enst de heer R. J. Vastende (Leeuwarden). Land- en Tuinbouw. Nieuwe aardappels. Dank zij het prachtige weer der laat-! ste weken zullen de nieuwe aardappels uit Maas en Waal in de tweede helft vaii Juni ter markt komen, dat is geen dag later dan in andere jaren. Financieele Berichten. Amsterdamsche Beurs. Officieele Prijscourant. Medegedeeld door de firma Leo Ruijgrok, 2V2'% Cert. Nederland 3 °/c - 5 o/Q Obl. 5 Ned.-Indië 5 °/0 Amsterdam 5 Rotterdam 5 Haarlem 41/2 Leiden 1914 4 0/0 1911 3 1896 5 Oostenrijk 1868- 4 Jan.-JulL 41/2 Iwang Dombr.Sp.'Sl 5 Nicolai Spoor 67/69. 4 Rusl. 6de em. '94 3 Gr. Russ. Sp. '80 5 Mexico le, 2e, 3e, 4e Serie Gew. aand. Peru. Pref. Peru Gecons. Holl. Petrol. Koninkl. Petrol. Orion Petrol. Amsterd. Deli Amslerd. Lang Katgew idem pref. Deli Batavia. Deli Cultuur. Deli-Mij Medan Tabak Rotterdam Deli Senembah Amsterdam Rubber Deli Batavia Rubber Nederl. Rubber Serbad jadi Suin. Rubber Holl. Amerika lyn aand. idem cert. Kon. Holl. Lloyd Kon. Ned. Stoomboot. Kon. Paketvaart Rotterdam. Lloyd Stooinv. Mij. Nederland Ned. Scbeepv. Unie Stoomv. Mij. Oostzee Vrachtv. Mij. Bothnia. Holl. IJz. Sp. Mij. aand. Ned. Staatssp. Mij. Amer. Hide Leattier Amer. Smelting Ref. Anaconda copper Atch. Topeka Car. Foundry Central Leather Denver Rio Erie Kans. City South. comm. idem Marine Comm. idem pref. idem afg. cert, Missouri K. T. Mexican Nat. 2e pref. Pittsburgh Coal. Southern Railway Steel corp. Union Pacific United Cigar. Maxwell aand. pref. V.K. 617/s 731/2 1013/, 10H/8 1033/s 793/4 391/4 371/2 70i/4 551/4 17»/a 73/4 281/4 1721/2 556 62 2301/4 228 266 352 180 233 205 193 1948/4 2021/2 272Vz 370 100 971/4 6lVa 104 175 IOIV4 763/4 94 10 267/8 231/4 551/2 31% 893/4 887/8 61/2 8 451/2 253/4 1231/2 140 40 38 48 O.K. 61 i/j 733/4 1018/4 IOII/4 1033/8 1033/4 104 100 391/4 I 38 551/4 171 7l/s 230% 4071/2 1181/» 354 182 236i/2 205 2021/2 IOG4 26 23 5014 307/s 861/4 25*/4 122 140 38 473/4 961/a Koers van het geld Prolongatie 2i/4 pCt. Wisselnoteeringen (Amsterdam). Zicht. Londen f 11.533/4 n Parijs 42.37i/o Berlijn 34.40 B Zwitserland 48.35 Weenen 21.75 Kopenhagen 70.15 Stokhcolm 72.90 Steuncomité Leiden. Oorlogstoestand 1914. In de afgeloopen "week meldden zich om steun aan4 personen Maakt met het totaal der vorige week ad 3145 Totaal 3149 Hiervan werden direct af gewezen 492 Tot 9 Juni 1.1. waren behandeld2653 aanvragen In de afgeloopen week kwamen in behandeling5_ 2658 Thans worden ondersteund 116 personen. Stoomvaartberichten. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. BILLITON, NIAS en SUMATRA arri. veerden 10 Juni van Java te Amsterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. DJEBRES arriveerde 11 Juni van Naws York te Rotterdam.

Leidsche Courant | 1917 | | pagina 3