OFFICIEELE KERKLIJST S)eCcidócHe Sowtmü EZtM® ra ra ra ra Derde Blad. VAN ^rararararararararararara®mMrarararararararararararaKr/g) Isuei M ra ra (T^/3I6J«rai6Ï^IC^iTOIG^BtSi»rai6i«^>J(r^*iir3 Zaterdag 20 Januari 1917 Les uit tfen brief van den H. Paulus aan de Romeinen. XSI. 1621. Lieve Bloedens! Weest niet eigenzinnig: veuige/Jclt niemand kwaad' roet kwaad: waest bezorgd oan goed te dioen, niet al leen voor God, maar ook voor alle men- echen. Wreekt u zeiven niet, allerlief sten, maar geeft pteats aan de gramschap: want 'daar staat giescihraven: Mij koant de waak toe, en Ik zal vergelden, zegt de Heer. J a, indien uw v ij amid' honger heeft, spijst hem: indien hij clo-rst heeft, geeft hem te dranken: em dit doende, zult gij vurige kollen op zijn hoofd vergaderen. Laat u niet overwinnen door het kwaad: maar overwint het kwaad door het goed. Evangelie uit den H. Mattheus. VIII. 1—13. In dien tijd, toen Jezus van den berg afkwam, volgde Hem eene groot? menigte volks. En ziet. daar kwam een melaatsche, die Hem aanhad, zeggende: Heer, ir.dian Gij wilt, kunt Gij mij zuiveren. En Jezus, de hand uitstekende, raakte hem aan, zeg gende: Ik wil het, wordt gezuiverd; en terstond werd zijne melaasehheid gezui verd. .En Jezus zeide tot hem: zie toe, dat gij het aan niemand zegt: maar ga heen, vei toon ai aan dien Priester, en draag de gift op, die Mozes geboden heeft lot ge tuigenis v-oor hen. Toen Jezus binnen Capharnaüm gekomen was, kwam een hoofdman bij Hem, Hem biddend, zeggen de: Heer! mijn knecht logt te huis ver- ïiaand, en lijdt zware pijn. Jezus zeide tot hem: Ik zal komen en hem genezen. En ae hoofdman antwoorden die, zeide: Heer! a'k ben niet waardig, dat Gij onder mijn dak komt; maar spreekt süechts één woord en mijn knecht zal gezond worden. Want ik ben ook een menscli, die, hoewel onder de macht van een andervstaande, eoklatem onder mij 'heb; ik zeg tot den eanen: ga daar. en hij-gaat; en tot den andere: kom hieuy en ïïij komt; cm tot mijnen ïtnecnt: doe dit, en hij doet het. Jezus, dit nooreu- d-e, was verwonderd, en zeide tot die Hem volgden: Ik zeg u voorwaar, dat Ik zoo groot -geloof in Israëli niet gevonden heb. Ook zag Ik u, diat er velen uit het Oosten en Westen zullen komen, en met Abra ham, Isaac en Jacotb zullen zitten in het Rijk der hemelen; maar ide kinderen des rijks zuiden in de uiterste duisternissen geworpen worden, waar geween en knar sing der tanden zal- zijn. Dan zeide Jezus tot den hoofdman: ga, en dat u geschiede gelijk gij geloofd hebt. En.op hetzelfde uur is de knecht genezen. Verklaring van het Epistel. 'Do kerkelijke feesten, die wij in den laats ten lijd mochten vieren, brachten ons voortdurend' in herinnering, d,e alles overtreffende liefde van den Zaligmaker jegens dén menscöi. 1-Iij verliet Zijn bo.ogen hemeltroon, om ons, dis het voorwerp waren van Gods •gramschap, te maken tot kinderen Gods. Maar daartoe heeft Hij zich offers mas ten getroosten, grooter. dan er ooit op aarde gebracht zijn. Daartoe heeft Hij zich zo wen vernietigd', de gestuit enis aap- nemend van een rhensch, en in Betble- beuns stal is Hij begonnen; dat leven van ontbering -en lijden, dat zou worden voortgezet o-nder smaad en hoon, cm hot eenmaal te eindigen aan het kruis, waar Hij, ten doode gemarteld, Zijn laatsten druppel bloed1 zou vergieten. Al die offers echter bracht Jezus gaarne, omdat Hij ons zoozeer beminde. Terwijl v.ij nu aanbiddend Jezus dank zeggen voor Zijn giroote liefde tot ons, moeten wij luisteren naar Zijne stem, die tot ons spreekt: ,,Dit is Mijn gebod, dat gij dllkander Meflhebt, go'djk Ik u heb lief gehad." Jezus vraagt geen bewonderaars, maar navolgers. Zijne liefde na te volgen ten opzichte van hen, met wie wij door samenleving veutbondien zijn, em in die liefde, ook al Bocöt het ons offers, standvastig te zijn, ziedaar een van onze grootste pjachten. Hierop wijst ons heden die H. Kerk, en gee.1t ons dö-or Paul us woorden eenige practi'sche wenken om in de liefde tot den naaste te kunnen vollhad/den: Wie hoogmoedig is, zich zelf te veel, te uitsluitend bemint, zal moeilijk in liefde kunnen leven met den naaste, maar spoe dig komen tot twist en vijandschap. En daarom: „Weteat niet eigenwijs", houdt miet alleen voor wijs en verstandig, wat u '0*1(3 zoodanig voorkomt, maar weet ook gevoelen van anderen te eerbiedigen, «•Is misschien beter dan het uwe. Mocht iemand u beleedigd hebben, uw geest peinze niet op wraakneming, maar weest vergevingsgezind'. Betracht in alles het gioedJe, zoodat God over u kan tevreden Eijm, en de mensdhen in uw goede werken aansporing vinden tot deugd. Bewaar den wedet voor zoover en zoo lang dit mogelijk is, en zoo iemand u kwaad' heeft aangedaan, laat het over aan den redbbvaaixMgen God om ddt te bestraf fen, maar steil gij zeif goed tegenover het kwaad, sta uwen vijand bij in ales, waar in hij huilp van noode heeft en hem. wdl- doendle „z-udt gij kolen vuiurs op zijn hoofd vergaderen", dat is hem de gevoelige maar heilzame smart van beschaming aandoen, dia hem misschien tot inkeer brengen zal. „Laat u door het kwade niet over winnen": het u aangeidlane kwaad ver- voere u niet tot wraak, maar tracht door goed le doen te bewerken, dat uw vijand zijn Boosheid aflegge. TH. A. VIS. „Hageveld", Voorhout. R.K. Pr. Verklaring van het Evangelie. Het Kind van Bethlehem is God. Predik te dit de H. Kerk ons reeds bij monde van den Evangelist Joannes op den vorigen Zondag in heli verhaal van de bruiloft te Karna, nu doet zij het opnieuw dioor het ver haal van twee wonderen des Zaligmakers. Het Evangelie verplaatst ons op het tijd stip, dat Christus zijn beroemde Bergrede geliouden heeft en van den berg naar de vlakte was afgedaald. Zie,-daar komt een melaatsche, die Hem aanbidt. Is'u duidt het woord, dat wij ia 't Holland-scli vertale-n door „aanbidden", wel niet noodzakelijk aan het brengen van goddelijke eer, maar uit de woorden van den melaatsche: „Heer, zoo Gij wilt, kunt Gij mij reinigen", blijkt genoegzaam, dat die ongelukkige Jeuus hield voor een God. Hij vraagt niet om Zij ne voorspraak, maar eenvoudig, dat Hij- gebruik mocht maken van de macht, die in Hem was en waarvan Ilij volgens vrijen vul geBruik maken kon. En Jezus keurde die wijze van vragen goed. Hij gaat er op in. Trouwens, Hij had.in Zijne Voorzienig heid dit alles zoo beschikt. Die melaatsche moest komen, moest belijdenis doen van zijn geloof en moest verhoord worden. „Ik wij, word gereinigd-", zoo spreekt de Zalig maker beslist, en de melaatsche wordt ge reinigd. Bij de intrede van Christus in Caphar- TVfiaïan lrrwrot m-t* zijn geloof en wel een heiden, zooals de Evangelist Lucas bij het verhaal van de zelfde gebeurtenis aanstipt. Jezus stelt Zich ook ditmaal terstond bereid, het -gebed te verhooren en kzegt, dat Hij komen zal en den knecht genezen. Maar dit is nu juist voor den hoofdman de gelegenheid voor een heerlijke geloofsbelijdenis in Jezus' Godheid. Zoo hoog is zijne gedachte van Jezus' grootheid, dat hij zichzelf ten eenen- male onwaardig rekent, om Dien in zijn huis te ontvangen. „Tantum die verbo", zegt hij, „zeg het slechts met een woord", dat is voldoende. „Want", zoo vaart hij verder voort, „ook ik ben een man in macht gesteld, die soldaten onder mij heb en te gen den een zeg ik: ga, en hij gaat, enz." alsof hij eeggen wil: zoowel als ik vrij van mijne macht gebruik kan maken, zoo kunt Gij het ook van de uwe. Gij hebt onder U de wetten der natuur, al de geschapen krachten, -Gij kunt derhalve daarmede •doen wat Gij wilt en zooals Gij verkiest, want deze belijdenis ligt in die woor den opgesloten en is dus voor ons de na tuurlijkste gevolgtrekking daaruit Gij zijt God. En ook hier gaat de Zaligmaker weer op de woorden in. Hij prijst bet ge loof des hoofdmans hoog, stelt het ten voor beeld aan Israel; Christlus neemt zelfs de gelegenheid waar, om Zijn gehoor, de me nigte, welke Hem gevolgd was na de Berg rede, te wijzen op het gevaar, dat velen on der hen liepen, op de straffen, welke hen zouden treffen, indien zij verstokt bleven en in Ilem niet wilden gelooven, hoe velen in Israel dientengevolge verloren zouden gaan tegenover zoovelen uit de heidenen, die door hun geloof het eeuwige leven zou den beërven. Ten slotte krijgt ook de hoofdman zijn bescheid: „ga en zooals gij geloofd hebt, zal U geschieden. En de knecht is op dat zelfde uur gezond geworden". B. J. HERMANS, Voorschoten. Pr. KERKBERICHTEN. BODEGRAVEN. Parochie van den H. WÈllibrordus. Zondag: 7 en 10 uur H.H. Missen; 1.30 uur Catechismus; 2.30 uur Lof en Rozenhoedje; 4.30 uur Patronaat. Maandag: 7.30 uur H. Mis. Dinsdag: 7.30 en 8.30 uur H.H. Missen. Woensdag: 7.30 en 8.30 uur H.H. Missen. Ponderdag: 7.30 en 8.30 uur H.H. Missen; 7 uur Lof en Rozenhoedje. Vrijdag: 7.30 en 8.30 uur H.H. Missen. Zaterdag: 7.30 en 8.30 uur H.H. Missen. Van 4 uur gelegenheid oan te biechten. Eiken ochtend 6.15 uitreiking der H. Communie en onder de le H. Mis Rozen hoedje om door de voorspraak van Ma ria den vrede vam God af te emeeken. BOSKOOP. Parochie van den H. Joannes de Dower. Zondag: H. Mis te 7.30 uur en 10 uur Hoogmis; 2.30 Vespers met Rozenhoedje. Deze week Catechismus volgens ge woonte. Gedurende de week de H.H. Missen ten 7 en 8.15 uur. Vrijdag ten 8.15 gezongen H. Mis en des avonds van 6—8 uur gelegenheid om te biechten. Zaterdag; gelegenheid om te biechten van 3.30 af en des avonds te 7 uur Lof met Rozenhoedje. HAZERSWOUDE. Parochie van de H.H. Engelbewaarders. Zondag: 7 uur H. Communie; 7.30 uur H. Mis; 10 uur Hoogmis; 1 uur Catechismus; 2 uur Vespers. Dagelijks wordt om 7.15 uur de H. Com munie uitgereikt. Donderdag: 8 uur gezongen H. Mis voor de leden der broederschap der Gedurige Aanbidding. Xaterdag: Biechthooren van 1112 en na den middag van 79 uur. HAZERSWOUDE. Parochie van den H. Michaël. Zondag; 6.30 uur uitreiking der H. Com munie; 7.30 uur Vroegmis; 10 uur Hoogmis; 2 uur Vespers. Maandag: 7.30 uur da H. Mis bij de Eerw. Zusters; 11.30 uur Catechismus. Dinsdag: 8.15 uur H. Mis; 11.30 uur Ca techismus. Woensdag: 8.15 uur H. Mis. 11.30 uur Catechismus. Donderdag: 8.15 uur gezongen H. Mis tot afwering van z/iekte onder het vee. 9 en 11.30 uur Catechismus. Vrijdag: 8.15 uur II. Mis; 's nam. van 3.30 —4.30 Catechismus. Zaterdag: 8.15 uur H. Mis en na middags van 48 uur gel. om te biech ten. HAZERSWOUDE (Groenendijk). Parochie van den H. Bernardu9. Zondag: Eerste H. Mis om half acht, om 10 uur Hoogmis; om half 3 Vespers en /Lof. KATWIJK. Parochie van den H. Joanne9 Geboorte. Zondag: de H.H. Missen te 7 en te 10 u.; te half 1 Catechismus; te 6 uur Aanbid- dingsCof. Deze week de Catechismus naar ge woonte. Dinsdagavond geen Lof. Woensdag: 's Avonds te half 8 Lof ter eere van den H. Jozef. Zaterdag: 's middags van 5—9 uur gelegen heid om te biechten. LANGERAAR. Parochie van den H. Adrianu». Zondag: de H.H. Missen om 7.30 en 10.30 uur; na de Hoogmis Catechismus; 2.30 uur Vespers; 5 uur Patronaat. Door de week de H.H. Missen om 8 en 9 uur. Maarvdag en Woensdag. Catechismus le kl. Dinsdag en Donderdag Catechismus 2e kil. Donderdag: van 3.30-^4.30 gelegenheid -*>m te biechten, eerst voor de schoolgaande kinderen en daarna ook voor anderen. Vrijdag: Catechismus 3e klas. Zaterdag: van 34 en vam 68 uur gele genheid om te biechten; 7 uur Lof. LEIDSGHENDAM. Parochie van den H. Petrus en Paulua. Zondag: 7 uur Vroegmis: 10 uur Hoog mis; 3 uur Vespers; 7 uur Lof. Donderdag: 6.30 Lof. Zaterdag: 6.30 uur Lof; van 4—8 uur toiechthiooren. LEtMUIDEN. Parochie van den H. Joanne9 de Doop9r. Zondag: 7 uur Vroegmis; 9 uur uibreiking der H. Communie; 9.30 uu:r Hoogmis; 1.30 uur Catechismus; 2.30 uur Vespers. Maandag en overige dagen de H.H. Mussen ten 7 uur en te 8.15. De Catechismus als naur gewoonte. Zaterdag-morgen vóór em na de II.H. Missen en des namiddags vanaf half 4 gelegenheid om te biechten. LISSE. Parochie van de H. Agatha. Zondag: te 7 uur em te half 9 de gelezen H.H. Missen; te 10 uur de Hoogmis; te half 2 de Catechismus; 3 uur de Vespers met Rozenhoedje; na de Vespers Be- sibuursvergadiering van de Derde Orde. Maandag is er gaan H. Mis ta hof.f 10. Dinsdag, Donderdag en Zaterdag-avond te 7 uur Lof met Rozenhoed}?-. Zaterdag-middag na. schooltijd gelegen heid om .te biechten voor die meisjes die niet bij den pastoor op de leering zijn, van 34 uur voor de, kinderen (jongens em meisjes) van do pastoors-leering, van 49.30 voor de oudere kinder ?n en volwassenen. Deze v/eek Catechismus naar gewoonte. MEI JE EN ZEGVELD. Parochie van de H. Maria Geboorte. Zondag: 7.30 Vroegmis; 9.15 Cat.; 10.15 Hoogmis; 2 uur Lof. Maandag: 8.30 uur H. Mis; 12 uur Cat. Dinsdag: 8.30 uur H. Mis. 12 uur Catechismus. Woensdag: 8.30 uur H. Mis, 12 uur Cat. Donderdag: 8.30 H. Mis; 12 uur Cat. Vrijdag: 8.30 uur H. Mis. Zaterdag: 8.30 uur H. Mis. Na den middag gelegenheid om te biechten van 3.30 7.30 uur. NIEUWKOOP. Parochie van de H. Maria Hemelvaart. Zondag: 7.30 uur H. Mis; 10 uur Hoogmis; 2.30 Vespers. Maandag: 7 en 8 uur H.H. Missen. Dinsdag: 7 en 8 uur H.H. Missen. Woensdag: 7 en 8 uur H.H. Missen. Donderdag: 7 en 8 uur H.H. Missen. Vrijdag: 7 en 8 uur H.H. Missen. Zaterdag: 7 em 8 uur II. Missen. NOORDEN. Parochie van den H. Martlnua. Zendag: 7 uur stiile H. Mis: 10 uur Hoog mis; 2 uur Vespers. Maandag en overige dagen de H. Mis om acht uur. Zaterdag: beichthooren van 4—6 uur. NOORDWIJKERHOUT. Parochie van den H. Victor. Zendag: half 8 stille II. Mis; met onder richting; 10 uur Hoogmis met predicatie; 's namiddags half 3 Lof. NOOTDORP. Parochie van den H. Bartholomews, Zondag: de H.H. Missen te 7 en 10 uur; te 1.30 uur Catechismus; te 2.30 uur Vespers; te 7 uur vergadering dé!- aarts broederschap van d? H. Familie. Dinsdag: te 8 uur gezongen Jaargetijde voor Adrianus vam der Welin; te 9 uur gezongen Jaargetijde voor Wilhelmus Veldhoven. Woensdag: te 9 uur Jaargetijde voor de Zaterdag: van 4 üur aFgeiegenneio: om ie biechten. OECSTGEEST. Parochie van den H. Willibrordus. Zondag: H.H. Mssen 7 cn 10 uur; Cate chismus 1.30 uur; vergadering der Derde Orde 2.30 uur; Lof 6.30 uur. Dinsdag: Lof 6.30. Donderdag: Lof 6.30 uur. Zaterdag: Biechthooren na de H. Mis en 's namiddags va.n 59 uur. Catechismus naar gewoonte. OUDE WETERING. Parochie van den H. Jacobus. Zondag: De H.H. Missen 7 en 10 uur. Te 9 uur uitreiking der H. Communie. 2 uur Catechismus. Te 3 uur de Vespers, waarna de oefeningen ter eere der H. Martelaren van Gorkum. Bibliotheek tot 4.15. Heden sdhaaüooKecte voor de sieraden des Altaars. Maandag: 7.30 H. Mis; 8.15 onderrichting voor d'3 a-s. communicanten. Des avonds 7.30 Congregatie der H. Fa- milie. Dinsdag: 7.15 H. Mis; te 8 uur de gewone Catechismus. Woensdag: 7.15 H. Mis; te 8 uur de ge- wone Catechismus. Donderdag: 7.30 H. Mis; 8.15 oniftïrich- ting alls Maandag. Vrijdag: 7.15 H. Mis; 8 uur de gewone Catechismus. Zaterdag: 7.30 uur H. Mis; 11 uur de ge wone Catechismus; biechthooren van 6— 9 uur; de kinderen in den morgen. In de week uitreiking der. H. Communie om 6.30, 7 en vóór en onder de H. Mis. ROELOFARENDSVEEN. Parochie van de H. Prtrus-banden. Zondag: de H.H. Missen te 7. 8.30 en 10.30; te 2 uur Catechismus; 3 uur Vespers. Maandag en volgende dagen II. Missen 7 uur, 7.30 en 9 uur. Zaterdag: bidchthooren 48 uur. RIJPW ETER ING. Parochie van de H. Maria Geboorte. Zondag: Heden 3de Zondag van do maamd, volfle aflaat voor de >Broed. van den lev. Rozenkrans; 2de ooïl)?ote voor den St. Pieterspenning; na den middag te 1 uur Catechismus; te 2 uur Oefening van den H. Kruisweg met vereoring der Relikwie van hat II. Kruis, en daarna een zeer kort Lof In deze week dagelijks, behalve Vrijdag, te 11 uur en bovendien Dinsdag ook te 9 uur Catechismus. Woensdag: te 8 uur de H. Mis voor dien vrede. Donderdag: na d? Mis van half negen gelegenheid om te biechten. Zaterdag-ochtend van 7 uur tot na de H. Mis vam half 9 en 's middags van 4—8 uur gelegenheid om te biechten. A.s. Zondag 2die collecte voor de armen. Vóór die Hoogmis de Maandelijksche Doodcoêi SASSENHEIM. Parochie van den H. Pancratlue. Zondag: 6.30 uur uitreiking der, H. Com munie; 7 en 10 uur de H. Missen; te 10 uur de Hoogmis; s' namiddags 1.30 uur Catechismus en 2.30 uur de Vespers. Maandag: 6.30 Congregatie voor mannen en jongelingen. Dagelijks te 12 uur Catechismus. Woensdag: 's avonds te 7 uur Congregatie voor de vrouwen en meisjes. Zaterdag: 3 uur biechthooren en ten 7 uur Lof tax- eere der H. Maagd. STOMPWIJK. Parochie van den H. Laurentlua. Zondag: 7.30 Vroegmis; 10 uur Hoogmis; 1 uur Catechismus; 2 uur Vespers; 7 uur Congregatie. Alle dagen de Catetehtemiusj, behalve Zaterdag. Vrijdag: biechthooren voor de meisjes als naar gewoonte. Zaterdag: De eerste H. Mis in hot Gesticht, Des middags biechthooren van 4 uur af. VOORHOUT. Parochie van den H. Bartholomeuo. Toudag: half 8 Vroegmis; 10 uur Hoog- müs; 1.30 Cat.; half 3 Lof met Rozen hoedje voor den vrede. In den week Cat. naar gewoonte. Dinsdag: 9.30 gezongen Huwelijksmis met „Vemi Creator". iVfténsdag: gezongen II. Mis. Zaterdag: van 4uur biechthooren. VOORSCHOTEN. Parochie van den H. Laurentlua. Zondag: half 8 Vroegmis; 10 uur Hoogmis; 's middags 3 uur Lof. Dinsdag: 8 uur H. Mis ter eere van den H. Antonius. Woensdag: 9 uur de H. Mis tot wering van ziekte onder het vee. Donderdag: na schooltijd biechthooren voor de meisjes. Vrijdag: Na schooltijd biechthooren voor de jongens. Zaterdag: 8 uur H. Mis met Algemeene u-jjcfimmiirtia/7/in T>otvi ixl_ WARMOND. Parochie van den H. Matthias. Zondag: half acht Vroegmis; 10 uur Hoog mis; half één is de Bibliotheek open; half twee Catechismus; 3 uur Vespers met Rozenhoedje; 6 uur Congregatie vam het Geestelijk Vembonds afd. knapem. Maandag: de H.H. Missen cxm 7 en 8 uur, In de week Catechismus naar gewoonte. Dinsdag: de H.H. Missen om 7 en 8 uur. Woensdag: 7 uur II. Mis op de Kapefl; 7 uur en half acht ui braken der II. Com munie; 8 uur II. Mis in de keek. Donderdag: de H.H. Massen om 7 en 8 u.; 8 uur gezongen. Vrijdag: do H.H. Missen cxm 7 en 8 uur- Zaterdag: de H.H. Missen om 7 en 8 uur. Dos voorai. tot 10 uur; des numiddagiS van 35 uur voor de kinderen, vervol gens tot 8 uur geCegenheid om le biech ten. WASSENAAR. Parochie van den H. Willlbrordua. Zondag: -7 uur en half 0 gelezen II.IL Missen; 10 uur Hoogmis; 2 uur Catech.; 3 uur Vespers, waarna Rozenkrans voor <de wed. Schrama, als lid W.P.; 6 uur Mannen-Congregatie. Deze gebade week slechts 2 H.H. Mis sen: lialf 8 en 9 uur. Zaterdag: 's avonds 7 uur Lof. Deze week Catechismus volgens ge woonte. Gedegenheid tot biechten bij e'ike gods dienstoefening; Zaterdag van half zeven bot 9 uur. ZEVENHOVEN, Parochie van den H. Joannes Geboorte. Zordag: 6.45 uur H. Communie; 7.30 uur H. Mis; 10 uur Hoogmis; 2 uur Lof mei Rozenhoedje. Lied 74. Dinsdag: 8 uur H. Mis met algemeene H. Communie der kinderen. Vrijdag: en volgende dag on 7.15 uur IL, Coanmunia; 8.15 uur ÏI.'Mie. Deze week biechthooren volgens ge woonte. ZOETERMEER. Parochie van den H. Nicolaua. Zondag: do H.H. Missen om zeven uur esn 10 uur; 1.30 uur Catechismus; 2.30 uur Lof en Rozenhoedje; 7 uur H. Fa milie. In de week de H.H. Missen om 7 en 8.15 uur. Vrijdagavond 7 uur Lof. Zaterdagmiddag van 48 uur biecht hooren. ZOETERWOUDE. Parochie van den H. Joannes Onthoofding» Zondag: Uitreiking d'er II. Communie 6.43 em 8.15 uur. Do H.H. Missen om 7.30 60 10 uur Hoogjmis; 1 ulur Catoahdsmua) 2 uur Vespers en Lof voor den wereflKi^ vrede; 4.30 en 6.45 Patronaat. De H.H. Missen in de week' om 7 ecS 8.15 uur.

Leidsche Courant | 1917 | | pagina 5