Uit de Omgeving. Onder het Vergroot-glas. CX. De Zondagsrust. Deze oorlogstijd leert ons, dat wé steeds veel ate noodzakelijk hebben bc- pctiouwd, wat eigenlijk luxe was.... En toch, zouden wie zoo zeggen, kaai er tuer en daar nog wel iets meer at. Nóg (beschouwen we te v?ed als noodzakelijk, [waarvan we, ten vo.ord.eele van de maat schappij, wel afstaand zouden kunnen doen. 2'(x> om dbechts eem voorbeeld ta noe- is 't ons opgevallen, dat bij de be reiking van den treinenloop heel weinig verschil is gemaakt tusschan den Zondag i© werkdagen. Had die beperking op i Zoa.dag niet strenger doorgevoerd kunnen worden, dan op de andera dagen'? Maar de menschen moeten op, Zondag tocfli gelegenheid hebben om uit te gaan op andere dagen hebben zij hun werk! Och, het levensgeluk van ons, Leide- hiaarst zou eir beuisch niet minder om wor den, als* er Zandlaig'si een paar treintjes minder Leiden—Den Haag en Den Haag— Ledideini liepen! Zo/u 't zelfs niet voel heter zijn, als men z'n ontspanning meer in leiigen kring ging zoeken? Maar daarover |]vnl)ben we 't n/u niet. We wilden alleen zeggein, dat op cms hij een.l; houwing van de nieuwe dienstregeling der treinen, de indruk iviordt gemaakt, dat etr meer kon zijn gedaan voor .de Zondagsrust en daar door ook voor de Zondagsheiliging! i,.zinkput" wordt vervangen door „reini- gingsinrichting". De Commissie biedt nu de wijziging aan, doch de meerderheid er van is van oordeel, dati zij niet behoort te worden aangenomen, omdat zij vindt, dat het een stap terug zou zijn, en dus in het belang der volksgezond heid ongewenscht. De minderheid is van een tegenovergesteld gevoelen. Eenstemmig jchter adviseert de commissie ttot verande. van het woord „zinkput" in „reini- •ingsinrichting". In de Raadsvergadering van 10 Februari 1916 werd, naar aanleiding van het bouwen van een huis hoek Oegstgeesterlaan, door ien heer Hoogenboom een motie ingediend, waarin B. en W. werden uitgenoodigd den Raad de noodige voorstellen te doen tot vaststelling van' voor-gevellijnen langs de jenoemde straat en de.noord-oostzijde van ten Rijnsbufgerweg en de Mariënpoelstr. Maar aanleiding van deiz« motie, welke om praeadvies in handen van B. en W. werd jesteld, zoggen B. en W., dat er hij hen ;een bezwaar bestaat! om de thans contrac. ueel nageleefde en na te leven gevellijnen angs de dus bedoelde straten ook in een taadsbesluit neer te leggen. Ten aandien van het. hoekperceel Rijns- urgerweg—Oegstgeesterlaan, welk perceel e heer Hoogenboom ook daarin zou wen- chen opgenomen te zien, nemen B. en W- tog hetzelfde standpunt in, dat zij ook bij le interpellatie verdedigden. Het gaat vol gens hen niet aan in de veilconditiën, des- ijds gemaakt voor een perceel, wijziging ie bremgen. De bedoeling van den heer Hoogenboom is B. en W. in hoofdzaak echter sympa thiek, doch omdat de Commissie voor de Strafverordening met een wijzigingsveror. lening zal komen, noodigen zij den heer Hoogenboom uit zijn motie in te trekken. Intusschen heeft deze Commissie detze wijzigingen in eenige artikelen geformu leerd, welke aan dent Raad ter vaststelling worden aangeboden. Benoemingen. Voor de benoeming van een lïid der Com missie voor de bewaarscholen worden voorgedragen de hocmeai: lo, .M. van Wa rneten en 2o. A. Uittienbroek. Ten' vervulling van de vacature van leeraar in de waskunde aan de aid. B der Kweekschool voor Onderwijzers .an (Onder wijzeressen alhier, ontstaan door het ver- Jeand eeivol ontsfag aan dr. W. H. Kees- om, dragen B. en W. voor do heer en: P. Segaar, onderwijzer aan de Openbare Joaigemssdhoeil 1ste ki'iasse, carnd. Voor wis- en natuurkunde; 2o. J. M. Koolhaas, onderwijzer met verplichte hoofidakta aan de school 3die kl. No. 2. Verder worden ovorgedragen: Voor de benoeming van een ondierwijzerfos) in hiet bezit dier hoofdakta: Aan die school 3de kil. No. 1, de heeren E. Molt, te Leiden; R. d<e Jong, hoofd der schooi te GeVteiren. en toej. M. A. Hooks. Aan de school 3de kl. •No, 2: dezielfdei personen, aneit R. do Jong als No. 1. Nieuwe regeling Werkloozen-verzekerïng. De Raad besloot 2 Maart 1916 de nieuwe regeling inzake werkloozenverzekering, aangeduid in de circulaire van den toeai- toaligen Minister van Financiën, in begin sel te aanvaarden. Thans is deze regeling definitief tot stand gekomen en neergelegd hi den algemeenen maatregel van bestuur. Het primcipieele verschil tusschén de joude en de nieuwe regeling bestaat hierin, ;dat thans nog door de overheid een bijslag wordt gegeven opdeuitkeeriaüg, die een werkloos lid uit zijn werkloozenka9 ge niet, terwijl in de toekomst de overheid öen bijslag zal verleenen op de contribu ties, die door de leden der werkloozenkas- een worden bijeengebracht. In het algemeen zal deze nieuwe regeling een betere en doeltreffender organisatie der werkloozen- "veivekering meebrengen, waarom B. en W. den Raad in overweging geven, tot toetre ding der gemeente te besluiten. Rooien van boomen aan den Witte-Singel, enz. Naar aanleiding van een verzoek van M. C- P. J. Cozijn en nog 30 andere bewoners van den Witte-Singel, stellen B. en W. voor de kastanjeboomen aan den huizen kant van. den Witte-Singel" om den ander te doen rooien, in het geheel 58. B. en W. toeenen, dat deze rooiing inderdaad den '""■el ten goede zal komen. Voorts willen B. en W. nog 13 iepen, op de openbare Zwemplaat® rooien, alsmede nog enkele zieke of doode boomen. Buitengewone school voor lager onderwijs. In verband met de uitbreiding van de buitengewone school voor lager onderwijs in het Caecilia-gasthuis met een vijfde en zesde leerlokaal, dient ook het aantal leer-, krachten, dat aan die school is verbonden, te worden uitgebreid. Een 5e leerkracht zal onmiddellijk na de voltooiing der verbou wing in functie moeten treden, terwijl een 6e leerkracht eerst tegen den tijd van in gebruikneming van het 6e leerlokaal be hoeft te worden opgeroepen. Intusschen achten B. en W. het met de plaatselijke school-commissie in het belang van het ónderwijs, dat, wanneer de school vijf en weldra zes klassen zal bevatten, aan het hoofd niet langer het ondierwijs in een vaste klasse is opgedragen. Afgescheiden van de vraag, of het z.g. ambulantisme op de gewone scholen voor lager onderwijs al dan niet wenschelijk is, komt het hun voor dat voor een onder zoo bijzondere omstandigheden werkende school als de buitengewone school voor lager on derwijs, nu déze" weldra 6 klassen zal tel len, aanstelling van één leerkracht meer don liet aantal klassen zeer zeker noodig is. B. en W. geven daarom den Raad in overweging hen te machtigen: le. sollici tanten op te roepen voor die eerlang aan genoemde school te vervullen betrekkin gen van onderWijzer(es), 2e. 'het hoofd op een nader te bepalen tijdstip te ontslaan van de verplichting om geregeld in een be paalde klas les te geven en dan het aantal leerkrachten met één te vermeerderen. Een staking. Gisternamiddag is in die drukkerij, eet- Gistern ami clidiaig is in de drukkerijj, zet- geversmaatschappij te Leiden een staking uitgebroken. Alleen het vrouwelijk perso neel dier binderij is aan het werk geble ven. De oorzaak ligt in het ontsfüag van eem vijftal werklieden door de directie, wier loom, volgens haar, krachtens luet collect Ld contract te hoog zon zijn. Het overig personeel heeft zich toen met de ontslagenen solidair verklaard. Heden avond vergaderen de commissarissen. Wij vernamen dat de directie het hoofdibest.mil van den Typografenbond niet wildé1 ont- vamgen. Aldus een bericht in het „Hbld." van gisteren. Van patrooniszijde wordt ons medege deeld, diat de staking reeds hedenochtend was geëindigd; dat da edschen van het per soneel i/n overweging worden genomen en hoofdizakelijk ltoopen over de vraag of het bindierspefrsoneel valt onder drukkerij- of particuliere binders. Het bericht in het „Hbld." is, aldus deelde men ons mede, voor een zeer groot deel onjuist. Gedurende het jaar 1916 werd het Rijks museum van Oudheden alhier door 10,713, het, Rijks-Ethnographisch Museum door 4538 personen bezocht. Hedenmorgen kiwam "de heer F. tot de ontdekking dat in den aligeloopen nacht inbrekers het kantoor van zijn wijnhandel aan da Hetiremgracht, hoek Ververstraat waren binnengedrongen. Bij het onder zoek, door de recherche ingesteld, bleek, dat de deur was opengiewrcmgan, terwijl van den aanwezigen voorraad' op het ma gazijn eenige fLesschen \vijn waren ver dwenen. AARLANDERVEEN. Verplichte Winkelsluiting. Gister avond 'kwaman aan de Lage Zijde een aantalL winkeliers bijeen, ten einde een bespreking te hóuden aangaande de ver plichte winkelsluiting. Vrijwel waren alten aanweizigen het er over eenis, dat verplichte sluiting niet is in het (belang van den winkelstand. Be skoten werd' een adres te zenden aan den Raad, verzoekende de varordening te wil ton verwerpen. ALPHEN. Loop der bevolking in 1916. De bevol king dezer gemeentie bedroeg op 31 Decem ber 1915 3662 mannen en 3377 vrouwen, totaal 7039 personen. In 1916 vermeerderde het zielental door geboorte met 112 m. en 105 vr., tezamen 217 personen; door vesti ging met 463 m. en 420 vr., tezamen 883 personen. Het verminderde door overlijden met 51 m. en 49 vr., tezamen 100 personen; door vertlrek met 435 m. en 379 vr., totaal 814 personen. Op 31 December 1916 bestond dus de bevolking uit 3751 m. en 3474 vr., to taal 7225 personen. Alzoo een vermeerde ring van 186 personen. Bakkevspatrocnsvereeniging. Op de miaiamdvengadering deizer veiraendging, de vorige week alhier gehouden, wenden door d en heer J. L. Schouten da voordeel en uiteengezet Van die „Hanze"-meelfabriek te Tilburg. Vaar niet minder dan 1300 giek •aan aandieafl'en werd en geplaatst. Dit cijifer mag, met het oog op het geringe aantal aanwezige leden, zeer verblijdend worden geacht. KATWIJK. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente komt a.& Donderdag vooral. 10.30 uuir in openbare vergadering bijeen. CISSE. R.K. Kiesvereeniging. De R.K. Kies- vereeniging hield gisteravond ha.' jaar vergadering in 't Bondsgebouw. Tot in de uiterste hoeken was de zaaj gevuld. Met een politieke rede opende de vöorzitter de vergadering. Spr. memoreerde de Grond wetsherziening in de Tweede Kamer en wees vooral op art. 192, door welks' aanne ming wij hopen, dat de schoolstrijd, zooals wij dien tot nu toe kenden, een einde zal nemen. Op de notulen waren geen aanmer kingen. Hierna bracht de secretaris zijn goed uitgewerkt jaarverslag uit. Uit het fi nancieele overzicht van den penningmees ter bleek, dat was ontvangen f 154.11 en uitgegeven f 152.14^-, éen saldo du6 van f 1.97£. De'rekening van de bibliotheek ga! aan ontvangsten f 88.19^ en aan uitgaven f 21.54, alzoo een saldo van f 66.65£. Den penningmeester werd dank gebracht. Een schrijven van dankbetuiging was ingeko men van den heer F. H. van Wichen; als mede een bestuursvoorstel om art 6 aldus te wijzigen: Donateurs zijn zij, die jaari. minstens f 2.50 aan de vereeniging schen ken. Leden zijn zij, die ieder naar vermo gen, hun jaarlijksche contributie vam f 1, f 0.50 of f 0.25 voldaan hebben. Aan de or de was thans de bestuursverkiezing we gens periodieke aftreding van de heeren J. Pijnacker, F. K. Dankelman en A. H. Schrama. Behalve deze aftreden-den waren nog als candidaten ingekomen de heeren P. Warmerdam en J. Kortekaas. Er wer den uitgebracht 265 geldige stemmen. Ge kozen werden de heeren J. Pijnacker 188 stemmen, F. K. Dankelman 215 stemmen en A. H. Schrama 216 stemmen. Als afge vaardigde voor KatwijkLeiderdorp werd herkozen de heer C. Langeveld en als plaatsvervanger de heer J. A. Wensveen. Als afgevaardigden naar de Haarlemmer meer werden gekozen de heeren C. Lange veld, G. v. d. Veld en A. H. Schrama en als plaatsvervangers de heeren J. A. Wens- veen, L. Onderwater en M. v. d. Eist. De heer Bon vroeg bij de rondvraag of de voor zitter op de vergadering van de Centrale niet de meerderheid had moeten verdedi gen, welke* bemerking door den voorzitter werd Weerlegd. Nadat ook de heer War merdam daaromtrent, nog een en ander had naar voren gebracht, werd de verga dering gesloten. NOORDWIJK. Benoeming. De heer A. J. L. van der Poel, andérwijeie/r aain de R. K. Par. Sdhoofl alhier, is benoemd tot. onderwijzer aan em M.UX.O.-school te Rotterdam. VOORSCHOTEN. Loop der bevolking in 1916. De bevol king nam toe door geboorte met 39 mannen en 41 vrouwen, door vestiging met 147 m. en. 224 vr., totaal 186 m. en 265 vr. Zij ver minderde door overlijden met 17 m. en 12 vr., door vertrek met! 206 m. en 254 vr., to taal 223 m. en 266 vr., zoodat er eene ver mindering te constateeren valt van 37 m. en 1 vr., waardoor het bevolkingscijfer thans 3677 bedraagt, zijnde 1810 m. en 1867 vrouwen. Roomsche Agenda. DINSDAG. Leiden. Half negen vergade ring R.K. Timmerliedenbond in „Prediker", Janvossensteeg DINSDAG. Leiiden. 8.15 urn* „De Han ze" in. „In den Vergulden Turk". WOENSDAG. Leiden. 8 uur Lodewijks- kerik: Apologetische cursus. A 1 p h e n, 7 u/u/r vergadering R. K. Geitenfolkvereenóiging, in de St. Jasephzaa®, toegankelijk voor ieder. DONDERDAG. Leiden. 4 uur in „Zo- marzioirgi", R. K. Gewestelijke Kru i die n ieaisv ereeniging' voor Leiden e. o. Gemeentelijke Aankondigingen. Maximum eierprijs. De Burgemeester der gemeente Leiden brengt ter algamaene kemmns dat door den Minister van Landbouw, Nijverheid en Hand'eL, onder intrekking van het eerder ter zake bepaalde, de navolgende maxi mumprijzen vooir eieren zijn vastgesteld, ingevolge die artt. 2 en 8 der Distributie- wet 1916: voor versche kipederan-» maximum-prijs voor binnenlandseh ver bruik li1/- cent per stuk; voor kajlkeieren blijven de vroeger ge stelde maximumprijzen van 6 oent (gros siersprijs) en 7 cent (kleinfhandeïpr i js) van kracht. Er zij opi gewezen, dat bovenbedoelde maximumprijzen géliden voor 'alle eieren voor binnenlandsoh gebruik, dus zoowel voor rood-, blauw- alts ongestempelde ederen. Academienieuws. LEIDEN. Geslaagd voor het oandidaats- examen in de rechten de heer D. Bauduin (Heerlen). Letteren en Kunst. De Wegnummers. De uitvoeringen door dit zangkoor te geven, kunnen van twee kanten worden beoordeeld. Of wel ze zijn, bedoeld als kunstavonden, of wel ze zijn om het pu bliek 'n avond van muzikale ontspanning te schenken. In 't eerste geval is de hooge entree die door 't publiek gaarne betaald wordt, te zien aan de groote opkomst veel te duur. Immers voor 'n pop is wel wat beters etn meer op artistiek peil staande te genieten; en dan begrijpen wij ons nog niet, dat, toen verleden week Mevr. Reddingius en De Haan een avond vol hoog gestemd kunstgenot gaven, zoo weinigen aan haar voeten waren komen zitten om zich te laven aan den stroom van 't beste wat op zanggebied kan worden ge- praesfeerd. En nu, wanner dan toen, nu een applaus zoo daverend, dat men waan de zich te bevinden in de hei lige hallen, waar de meest vol- komene kunst had xondgeklonken. En 't was werkelijk nog verre er van af. We zouden vervelend worden te herhalen, wat we reeds vroeger schreven, 't is als toen: over alles ligt een waas van mono- tomie, van afgerichtheid, van een wasch- lijstachtige afdreuning van de 18 num mers, die niet in staat is te boeien, die den meecr ontwikkelden hoorder tem slotte doet verzuchten van voldoening... als 't eind er I is. En we willen niet ontkenpen dat tech nisch dit koor hoog staat, dat het ensemble ineen sluit, zooals bij weinige koren. Doch dan stuiten we bovendien nog op de fout van het rondscharrelen in dezelfde soort van vaak bizarre nummers, die het kind in de bewaarschool reeds kent en zingt en die toch heusch op een zangavond, als deze, wel kunnen worden vervangen door meer muzikaal hoogstaande nummers, waaraan onze vaderlandsche literatuur toch zoo rijk is. En dat grasduinen in die verhaalde din gen, is ook om deze reden, niet te ver dedigen. Neen, we zijn misschien wat on prettig in ons oordeel, doch ook de z.g. „mise en scène" is saai. Als 't koor staat opgesteld en de soliste, die wel wat veel optreedt, echter met lieve natuurstem zingt dan naar voren moet treden uit de tweede rij, dan opent zich de eerste rij, en, als de koekoek, die uit 't deurtje van ge koe. koesklok het uur komt verkonden, komt de soliste naar voren en dat telkenmale in het overtollig overladen program met so praan, solo's en „brummstimmen" en lange pauzen tusschen de nummers. Waar lijk, over alles ligt 'n waas van automa tische monotomie die niet waard is met zulk een dure entrèe te worden betaald. Anders staan we tegenover dit koor als 't bedoeld is als 'n soort, vliegend koor, tot propageeren van den volkszang. Doch dan is de entrèe nog meer te hoog; dan is zaak, de massa te bereiken en een blik te doen slaan in al het schoons was ons HoBamdsüh lied biedt en het eigen karakter waarin 't spreekt tot ons. De goede eigenschappen van de Wognummers kunnen dan veel gioedis tot stand brachten, dan d'e liefde tot ons lied aanwakkeren, dan onze eigen kunst bevorderen en catalogiseeren voor het volk en als 't ware een analystischa paeda.go.gie leveren, die ten go^de kan ko men aan de veredeling van ons volk in breede lag-en. Wenscht men het optreden van dit koor aldus te beschouwen, aldus te begrijpen, dan ga ik er mee accoord en zal ik een volgende maal de komst van dit koor met vreugde begroeten. Dan echter vertrouwen wij te hooren een meer levendig program en waar te nemen een meer opgewekten geest onder het pu bliek, zoomede de gelegenheid voor de massa tot meezingen, opdat waarlijk een sterke propagandistische stroom noodig is om ons volk te electriseeren voor de be oefening van ons nationaal lied. Sp. KERKNIEUWS. Pater Eug. H. M. Soha-epman S.J. Te 's-Gravemhage is overleden de z?etr- eerw. pater Eug. H. M. Schaepman S.J., kiapefliaon in de St. Teresiar-parochie. Pater Schaapman werd den 19en Febr. 1851 t© Zwolle geboren en bereikte dus den ouderdom van bijna 66 jaren. Gedurende een viertal jaren was de thans overledene werkzaam als professor aan het seminarie te Kuilenburg; daarna tefidr3 heit gymnasium te Katwijk hem eenige jaren onder zijn professoren. Ver- voügens werd Bateir Solnaepiman benoemd tot kaïpdliaan te Amsterdam (Krytberg) waar hij P/2 jaar arbeidde; Groningen was 8 jaren getuige van zijn priester lijken ar beid'. Het grootste deel van zijn werkzaam an vnudh/tbaor priesterlijk leven bracht Pater Sdhaepman in Den Haag door, waar (hij 23 jaren lang als kapelaan der St. Te* resia-parochie arbeidde. Marktberichten. LEIDEN, 16 Jan. Yettc varkensmarkt. Aan" gevoerd 88 stuks, vette varkens nihil, licht soort 88. f 0,87—85 p. K.G. LEIDEN 15 Jan. Leidsche Groenienveiling. Weinig aanvoer geen noteering. Hazerswoudc. H.E. veiling. 15 Jan. Aangev. 2885 kip-eieren f8,55f9,55 por 100 stuks. 22 eendeneieren f8,15—0,00p.l00.Handelmatig. BOTTERDAM, 16 Jan. Yee. Paarden 71, Veulens 3, Ezels 0, magere runderen 918, vette runderen 789, vette kalveren 212, Nucht. katveren 437, graskalveren 85, schapen 3, varkens 1, Biggen 106, Bokken of geiten 2. Prijzen per Va -K-G.Koeien en ossen 45-55-63,vette kalveren 55—67V2--S5— S7V2Ct., Stieren 421550 ct. Prijzen per stuk van mager vee: Melkkoeien 180-390, kalfkoeien 200-410, stieren 135-440, pinken 90-140, graskalveren 45-90, vaarzen 140 19Q, alles mager vee; biggen 12—2ö,slacht- paarden 150250, paarden 300500, bitten 200350, Fok Nuch. kalv. 25-3S, slacht nuch. kalv. 15-20,biggen p. week 1.802.00. Boter. Aanvoer 2/8, 7/16 vaten. Prijzen: le f 0.—, 2e f 0.- 3e f 0.00. 142 stukken van V2 K.G. f 1.f 0, Aanvoer eieren: 3569 Veilingseieren; 119731 Regeeringseieren. Prijzen per 100 stuks vanKippeneieren f3.5010.05; Eendeneieren f9.Eieren voor handelaren f 8.30 —9.15Eendeneieren f8.50. Koeien en ossen: aanvoer zeer ruim, han del goed, prijzen op dezelfde hoogte, puik- beste spoelingbeesten 2 cent boven noteering. Stieren: aanvoer redelijk, handel behoorlijk, prijzen onveranderd, beste exemplaren 2 cent boven noteering. Vette kalveren: aanvoer goed, handel redelijk, prijzen voor de beste zeer hoog, afwijkend minder. Magere melk en kalfkoeien: aanvoer goed, handel lang zaam, prijzen op dezelfde hoekte. Jong vee: aanvoer redelijk, handel stil, prijzen onver anderd. Graskalveren: Aanvoer zeer klein, handel langzaam, prijzen als vorige week. Nuchtere fok- en slachtkal veren aanvoer goed, handel vlug, prijzen iets hooger. Werk-, slachtpaarden en hitten aanvoer redelijk, handel tamelijk, prijzen onveranderd. Biggen aanvoer middel matig, handel redélijk, prijzen nog vrij hoog Laatste berichten. Een tegenspraak van de Belgische regecrinS HAVRE, 16 Januari. De Belgische regee ring maakt een tegenspraak openbaar van de onlangs door dé Duitsche propaganda verspreide berichten over de manier, waar- op Belgische uitgewekenen in Engeland be haudeld couden worden. Deze beweringen berusten op mededeelingén van het Zuri- cher blad „Volksrecht", dat beweerde, dat de Engelsche regeering stelselmatig d« Belgische vluchtelingen in Nederland e» Frankrijk naar Engeland had laten over brengen, waar rij goedschiks, kwaadschik» in de munitie-fabrieken 'moesten werken. De entente in Griekenland. LONDEN, 16 Januari. Een diplomatieke medewerker van de „Daily Telegraph" meldt dat de geallieerden den 13en een vertoog babben aangaboden nopens het Grieksche antwoord van den llden. Zij dringen aan op nieuwe waarborgen en weigeren de blokkade op te haffen. De kroonmaarsohalk van Polen. WARSCHAU, 15 Januari. De raad van staten heeft) Niemojowski bij acclamatie tot kroonmaarschalk benoemd. Een eeregarde uit de Poolsche legioenen bnder aanvoering van 'graaf Szeptycki heeft de opening van den raad van state luister bijgezet Telegrafisch Weerbericht. volgeDs waarnemingen verricht in den morgen van 16 Jan. 1917, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoog6te barometerstand 761.7 Hernosand Laagste barometerstandondor 745 Zuid- Duit6chland. Verwachting tot den avond van 17 Jan. Meest matige Oostelijke tot Noordoostelijke wind, betroldren tot zwaarbewolkt, waar schijnlijk eenige sneeuw, lichte vorst. Financieele Berichten. Am6terdam8che Beurs. Officieele Prijscourant. Medegedeeld door de firma Leo Rutjgrok. 21/2 Cert. Nederland 3 ®/0 5 o/0 Obl. 5 n Ned.-Indië 5 Amsterdam 5 Rotterdam 5 Haarlem 4V2 Leiden 1914 4 0/0 1911 3 o/0 1896 4 0/0 Oostenrijk 1868 4 o/0 n Jan.-Juli. 41/2 Ivang Dombr. Sp.'Sl 5 Nicolai Spoor 67/69. 4 Rusl. 6de em. '94 3 Gr- Russ. Sp. '80 5 Mexico le, 2e, 3e, 4e Serie Gew. aand. Peru. Pref. Peru Gecons. Holl. Petrol. Koninkl. Petrol. Orion Petrol.^ Amsterd. Deli Amsterd. Lang Katgew idem pref. Deli Batavia. Deli Cultuur. Deli-Mij. Medan Tabak Rotterdam Deli Senembah Amsterdam Rubber Deli Batavia Rubber Nederl. Rubber Serbad jadi Sum. Rubber Holl. Amerika lijn aand. idem cert. Kon. Holl. Lloyd Kon. Ned. Stoomboot. Kon. Paketvaart Rotterdam. Lloyd Stoomv. Mij. Nederland Ned. Scheepv. Unie Stoomv. Mij. Oostzee Vracbtv. Mij. Bothnia. Holl. IJz. Sp. Mij. aand. Ned. Staatssp. Mij. Amer. Hide Leather Amer. Smelting Ref. Anaconda copper Atch. ïopeka Car. Foundry Central Leather Denver <t Rio Erie Kans. City South. comm. idem pref. Marine Comm. idem" pref. idem afg. cert, Missouri K. T. Mexican Nat. 2e pref. Pittsburgh Coal. Southern Railway Steel corp. Union Pacific United Cigar. Maxwell aand. idem incomeb. idem restant bew. Koers van bet geld Prolongatie 3 pCt. Wisselnoteeringen (Amsterdam). Zicht. Londen f 11.687/s Parijs 42.071/2 Berlijn 40.85 Zwitserland 48.72i/a Ween en 25.971/2 Kopenhagen 67.09i/2 Stockholm 72.25 V.K. O.K. 623/lc 621/2 741/s 741/4 102 102 1007/16 iooyu 1031/2 1081/2 1033/4 1031/2 IOD/2 ion/2 1001/2 1001/2 95 95 72 42 42 431/g 433/4 703/g 705/8 65 65 671/4 543/4 543/4 I6I/2 ie1/. 76/s 283/g 1693/. 1681/- 520 e.d. 5231/2* 52 511/2 2351/2 240 229 276 - 425 427 187 510 517 192 2311/2 238 5241/0 525 2421/a 243 170 871/z S8I/2 4241/a 423 411 409 190 197 2321/a 232 1707/g 182 175 1793/4 1747/8 309 - 270 276 981/4 981/4 637/g 65 1023/g 174'/16 176 1033/4 7P/s 71Va 911/a 91 187/X6 ISVa 331/4 331/2 253/3 251/i 587/s 59 2813/16 29 81 81 911/4 87/i6 83/s 83/s 83/8 421/4 42 291/a 29Va 1061/g 146 146 45 375/i6 371/2 4S 471/a 943/4 RECHTSZAKEN. HAAGSCHE RECHTBANK. Diefstal met braak te Berkel. Gisteren, stonden voor de rechtbank te ^Gravanhage terecht de varensgezel J. v. Zuid am, C. Doolhoff, venter, A. van Gijze len, bankwerker, C. D. Jonker, ketelbikker, en J. Lera, lijstenmaker, allen wonenjie te Rotterdam, beschuldigd van diefstal van ongeveer f 1100 uit een brandkast), staande in het veilingsgebouw te Berkel en Roden*- rijs, in den nacht van 29 September j.l. De eerste, tweede en derde bekl. hebben door middel van een zuurstofapparaat de brand kast geforceerd en daarna met breekijzers bewerkt. Na twee uren gewerkt te hebben, konden zij bij het geld komen en namen 3 zakjes en 2 kistjes met specie en bankpa pier mede. Alle beklaagden legden een volledige be kentenis af, en hoewel hun verklaring op

Leidsche Courant | 1917 | | pagina 3