Uit de Omgéving. ÜT04'. Het antwoord luidde, dat het g veel vuiler was dan vroeger en dus langer bewerking noodig had. Toen werd onderzocht waarom het vui ler in de wasch kwam dan vroeger. Het antwoord was, dat het schoone goed veel langer wegbleef dan vroeg ei- en het vuile flus langer gedragen moest worden. Een granaat ontploft. Zaterdag wilde öe landbouwer H. J. Z. te Woudenberg «en, door hem op de Leusüensche hei ge vonden, granaat demonteeren, met het ge. volg dat deze ontplofte en de man onmid dellijk een lijk was. Doodgeschoten. Te Brunssum is een (smokkelaar gewond en een andere doodge schoten. Gearresteerd. Te Utrecht is zekere S. gearresteerd, verdacht van den inbraak te Gouda in den nacht van Donderdag op Vrijdag bij den bakker Vermeij. O. a. werd toen ontvreemd een fiets en eenig zilver werk, waarvan enkele voorwerpen op S. werden bevonden. De man heeft nog meer wandaden bedreven en is tevens gedeser teerd uit het leger. Smokkelen. De ,,'s-Hert. Ct." meldt uit Weert: Verschillende arrestaties heb ben hier plaats gehad ter zake van een heimzinnig verdwijnen van 950 schapen van. de boerderij Karelke. Al deze schapen, waarvan diefstal wordt voorgewend, zijn naar België gesmokkeld'. STADSNIEUWS. GEMEENTEZAKEN. Salarieering der"Onderwijzers. Het gering aantal sollicitanten en het vertrek van verschillende goede onderwij zers naar elders hebben bij B. en W. de vraag dioen rijzen, of de reden van een en andier misschien ook gellegen kon zijn in niet voddoende salarieering of dat zulks groo.len.de eflis een gevolg moest worden ge noemd van het onder de wapen an zijn van vele onderwijskrachten. B. en W. zijn daarbij tot de overtuiging gekomen, dat wettisiwaar de mobilisatie van tal van onderwijzers zeer zeker van niet geringen invloed moest worden geacht, dooh dat, alle factoren in aanmerking ge nomen, de aalarisregefting gaandeweg min der moest worden genoemd dan de rege ling in de meeste andere gemeentan, die in deze met Leiden op een lijn kunnen wor den gaste! cL Een voorstel van B. en. W. komt nu op het voegende neer: De aanvangiswedlde voor de onderwijzers en onderwijzeressen bedraagt f 700. Verder bedragen de wedden: na 2 jaar dienst, aan een openbare oi bijzondere of buitengewone schoofc voor la ger onderwijs, hetzij hier, hetzij elders f 800 na 4 jaar dienst r 900 na 6 jaar dienst 1000 Voorts ontvangen do onderwijzers en on derwijzeressen, die in het bezit van de hoofdakte zijn: ma 8 jaar dienst f 1100 na 10 jaar dienst 1200 na 12 jaar dienst 1300 en na 14 jaar dienst 1400 en de onderwijzers en. onderwijzeressen, die niet in het bezit van de hoofdakte zijn: ma 8 jaar dienst 1050 ma 10 jaar dienst 1100 na 12 jaar dienst 1150 en na 14 jaar dienst 1200 Bovendien wordt aan de onderwijzers en onderwijzeressen, dien in het bezit van de hoofdakte zijn, boven hunne zooeven genoemde wedden nog een toelage van f 200 zonder meer voor het bezit dier akte toe gekend. In de belooning voor de bijakten komt Slechts een kleine wijziging: de omderwij-, eeressen belast met het onderwijs in hand werken zullen n.l., indien zij de bevoegd^ heid voor k en t bezitten, voor elke aan- teekening of akte Tn plaats van f 25 een toelage van f 50 's jaans ontvangen. Dit voorstel zal een extra-uitgave van pl.m. f 32.400 's jaars, berekend naar den toestand op 1 Juli 1916, eene meerdere jaar- lijksche uitgave van f 45.775 medebrengen. Wij behoeven U, aldus B. en W., miet te zeggen, dat wij aanvankelijk huiverig wa ren een zoo kostbaar voorstel in de tegen woordige omstandigheden en gelet op den zeker niet rooskleurige, toestand der ge- meente-finabcTën in te dienen. De hooge onderwijsbelamgen evenwel, die hier op het spel staan, deden ons besluiten, hef voor stel niet achterwege te laten en weerhiel den ons ook een minder afdoend voorstel te doen. Wat betreft de salarieering der hoof den van scholen efiellen B. en W. voor zoowel het minimum als heft maximum met 100 gld. te verhoogen, terwijl zij de vergoeding voor de huishuur van 350 gjld, op 450 gld. willen brengen. De meerdere kosten worden geraamd op 8300 gld. 's jaars. Voor het examen Fmnsch M. O., akte B, Is geslaagd' mej. F. Th. A. Voigfc, alhier. Heden herdacht prof. H. Oortl, oud-hoog leeraar In de Heebreeuwsche taal en let terkunde en de Israëlitische oudheden aan de Rijks-universiteit alhier, zijn 80sten ver- Jaardag. voor het Mercurials-diploma in boekhouden, handelsrekenen, handels kennis en statistiek de heeren J. Hollebeek, v. Eek, Jac. de Graaf en J. S. T^rolf alhied, leerlingen van den heer H. D. M. Knol alhier. De Ziorisimbeweging wordt otok onder 'de Israëlieten hier ter stede krachtiger. Op 1 Januari zal er in ,,Zomerzorg" een propaganda-feesfcuvond worden georgani seerd, door de afd. Leiden van den Neder- landtschen Zionistenbond. Door de II. IJ. S. M. is aan dem Sta tionsweg, tegenover het station, oen drie tal huiilzem ajangekendht. Deze maatschap pij is reeds in het bezit van het café-res taurant Zomerzorg"C Deze aankoopen houden verband met een uitbreiding en eventueel verplaatsen van het station, dat niet meer voddoet aan de tegenwoor dige eischen van het verkeer. BERICHT. Heeren correspondenten worden beleefd verzocht hunne rekeningen over hei vierde kwartaal 1916 direct na afloop van dit kwartaal in te zenden. AARLANDERVEEN. Gemeenteraad. Da Raad dezer ge meente vergadert op Donderdag 28 Dec. a.s. des worm. te 9.15 uur. ALKEMADE. Verdronken1. Zaterdagmorgen is het vierjarig dochtertje van, J. A. v. di Broek te NiauweweteorijDg vermoedelijk: spelende dn de Nieuweweteringervaart gewaden. Me juffrouw Boog zag eenige oogenbdikken la ter een kinderlijkje drijven. Na hert spoedig op de kant te hebben gehaald werd genees, kundige hulp ingeroepen. Dr. Medchaor kon niet anders dan den door dood consta- teeren. HAZERSWOUDE. Gemeenteraad. Voorzitter: Mr. C. S. van Dobben die Bruijn, burgemeester. Aanwezig 10 leden; afwezig de heer A. de Jong. Na opening der vergadering legt het nieuwbenoemde raadslid, de heer W. C. Schrier, in handen van den voorzittJer, de bij de wet vereischte eeden af. De voorzit ter wenscht den heer Schrier geluk met zijn benoeming en spreekt de hoop uit, dat hij nog lange jaren eendrachtig zal mede werken aan de belangen der gemeente. De notulen worden hierna gelezen en on veranderd vastgesteld. Mededeeling wordt gedaan van de na volgende ingekomen stukken: Schrijven van mej. A. A. M. Houdijk, dat zij hare benoeming tot onderwijzeres aan de O. L. S. aanneemt. Eendgie missives van Ged.-Staten ten ge leide van goedgekeurde raadsbesluiten. Eenige dankbetuigingen van gemeente beambten voor den toegekenden duurte- Een verzoekschrift van den omnibus- ondernemer L. B. Dorsman om uitbetaling van da subsidie over 1916. De voorzitter stelt voor aan het verzoek te voldoen, hoewel adressant niet gieregeld heeft gebeden. Na een opmerking van, den heer Wesse lingh, dat Dorsman mfaar willekeurig thuisblijft, wordt besloten de subsidie uit te betalen. Een verzoek van den brievengaarder J. Blijleven om ssdarisverhooging met ingang van 1 Januari 1917 en de toekenning van een gratificatie over 1916. De voorzitter zegt, dat B. niet geheel in dienst is van "3e gemeente en een duurte- toeslag van het Rijk heeft ontvangen. B. en W. stellen voor afwijzend op hefi verzoek te beschikken. De heer Wesselingh wenscht! iets aan B. te geven, daar hij toch voor een gedeelte in gemeente-dienst is. De voorzitter antwoordt, dat verschillen de ambtenaren, die niet geheel in gemeen te-dienst zijn, ook geen duurtetoeslag heb ben ontvangen. De heer Wezelenburg stelt voor f 25 gra tificatie te verleenen. Het voorsttel van B. en W., hierna in stemming gebracht, wordt aangenomen met 6 tegen 4 stemmen. Proces-verbaal van kasopname, boe.'-f* en kas wierden volkomen in ordie bevonden; in kas was behoorde te zijn f 10740.4472. - De voorzitter doet hierna mededeeling van een schrijven, van den directeur der gasfabriek te Ledeten, betreffende maatrege len ter gasbesparing. Deze zaak is nog niet afgehandeld, daar B. en W. meenen, dat volgens het contract dö prijzen alleen ver hoogd kunnen worden, tengevolge van de 6tijging der kolenprijzen. Overeenkomstig het voorstel van de com missie worden eenige aanslagen in dien H. O. gewijzigd. De tol aan den Gemeeneweg wordt we derom voor een jaar verpacht aan A. van Wijk voor f 500, het voormalig tolhuis aan den, rijksveldwachter Niekerk voor f 75, het vischwater aan A. C. van den Akker voor f 33.50. Het suppl. kohier hondenbelasting wordt vastgesteld op f 2.50. Vervolgens deelt de voorzitter mede, dat hij met ingang van 1 Februari a.s. ontslag uit zijn ambt heeft gevraagd. Door een on bescheidenheid is dit reeds gepubliceerd. Spr. had de mededeeling het eerst aan den raad willen doen. Het oudste raadslid, de heer Wesselingh, betuigt namens alle raadsleden zijn diep leedwezen over het vertrek van den burge meester. Ruim zestien jaar hebt gij, zegt spr.met den raad samengewerkt en in dien tijd is veel goeds tot stand gekomen. Wij moeten de reden vaiV uw ontslagname eerbiedigen en wij hopen, dat gij in uw nieuwe betrekking gelukkig zult zijn en moge arbeiden onder Gods zegen. De heer De Bruin sluit eich met eenige hartelijke woorden bij den heer Wesse lingh aan. De voorzitter dankt de leden voor de tot hem gesproken woorden. De vergadering wordt hierop gesloten, waarna de raad in comité gaat ter vast stelling van de suppl. kohieren H. O. en schoolgeld. KATWIJK. De storm. De storm heeft op vele plaatsen sparen achtergelaten: Op den Boulevard zijn van de lantaarns al'e rui ten ingedrukt. Schoonsteenen en schuttin gen woeien om vei- en vele dakpannen wer den door het luchtruim geslingerd. KATWIJK AAN DEN RIJN. Geslaagd. Geslaagd voor het Mercu- raus-diploma in boekhouden, handelsreke nen, handelskennis en statistiek de heer J. de Wilt alhier, leerling van den heer H. D. M. Knol, te Leiden. LEIMUIDEN. De storm. Het door den storm opge zweepte water van het Brasem ermeer sloeg een gat in de bedijking, welke om 't z.g.n. buitenland van den grooten H. Geestpolder ligt. Doordat men 't bijtijds zag, kon men met zakken zand 't gat nog juist bijtijds •toppen, zoodat erger werd voorkomen. Een courantenlooper gelukkig niet van onze courant had Zaterdagavond het ongeluk 69 van de ruim 70 kranten in een boom te laten waaien, zoodat deze er als een vreemdsoortige kerstboom uitzag. De abonné's hadden, echter met de Zondagen geen nieuws te lezen. USSE. Prcpagandavergaderïng. Vrijdagavond houdt het Kruisverbond St. Joannes den Dooper een propagandavergaderi-ng in het Rondsgebouw. Ais spreker zal optreden de beer Kameotbeek te Haarlem met het on derwerp „Levensleed en Levenssmart". NIEUWKOOP. R. K. Jongcnsbcnd. Gp tweeden Kerst dag werd de oprichtingsvergadering ge houden van d)en R. K. Jongenribond, on deraf dealing van heit Kruisverbond. Acht tien jongens waren aanwezig. Aan de bestuurstafel baid plaats geno men het bestuur van het Kruisverbond, waarvan de president, tevens adviseiur, kapelaan J. P. A. Saulenn, vergadering leidde. Z.Earw. spreekt de jongens op bevatte lijke wijze en gemoedelijken toon toe, zegt, dat de Jomg'ansbond ten doel heeft het aankweeken van degelijke Kruiasverbon- ders, schetst den echt Roomse hen, door God g ©zegenden s/trijd tegen het drank misbruik, houdt hen voor oogen het beeld van den dronkaard ©n misbruiker en wekt hen op flinke leden te woerden, düe nu en later een voorbeeld zijn voor die parochie etn die trots van pastoor etn kapelaan. Jongens vechten graag, wel|n)u, zegt Z.Earw., wij gaan ook vechten, veenten tegen Koning Alcohol,, vechten tegen den drankduivel, met het doel om hem uit ons goede dorp te verbannen. Z.Eerw. indt het jammer, dat gjeen jongens uit Noorden aanwezig zijn, opdat ook zij aan dien strijd1 deelnemen. Daarna wordt het reglement voorgelezen en de Bond gesteld onder patronaat van dan H. Barnardus. 4 Vervolgens worden 15 jongens aüs aspi rant-lid ingeschreven, waarvan er 8 wor den aangesteld ale propagandist, die reedis terstond aan het werft kunnen door het verspreiden van de Nieuwjaarslbode", een door „Siobrëtas" expressievelijlk uitge geven krant ter beetrijdiitng van het schen ken van sterken drank op Nieuwjaarsdag. Daarna least Z.Eerw. eenige aantrekke lijke stukjes voor uit die brochure: Aan de Roomsche jongens en meisjes in Neder land, door Pa tea* I ldefopisus. Op tweeden Paascihdag zal de jAachtige instair.atie-vergiadering pkaiats hebben, weCke tevens feest/vergadering zal zijn. NOGRDWIJK. Gemeenteraad. De Raad vengadert Vrijdagmiddag te half drie. VOORHOUT. Te water geraakt. Hedenmorgen werd te ongeveer 5 uur in de Leidschevaart na bij de Noordwijksche hoek alhier door een schuitenjager opgemerkt dat er iemand in 't water lag. De jongen deelde dit mede aan den heer de J., caféhouder aldaar, die daarna onmiddellijk met zijn zoon op on derzoek uitging en daar werkelijk in zit tende houding een man vond, wiens pet op den kant lag. Toen de J. hem uit het water had gehaald, bleek het dat de man geheel verstijfd en meer dood dan levend was. De politie werd gehaald en de dok-" ter ontboden. Na eenige beweging gaf de drenkeling teekenen van leven en begon te praten doch men kon hem niet verstaan, Later, nadat men den man in het arres tantenlokaal van zijn natte kleeren had ontdaan en van een warme kruik had voorzien, bleek het dat het een Engelsch- man was, een varensgezel, die van Amster dam naar IJmuiden moest en van de weg scheen geraakt en zoo te water. Met den trein van 12.57 vertrok de man naar IJmui den. VOORSCHOTEN. Voor de armen. De Commissie veor uitreiking van oud§ em nieuwe kleeding- stukken alhier hééft hare jaarlijksche taak weer volbracht. Meer dan zestig gezinnen van alle gezindten, waar vooral in deze dure tijdien zoo weinig kan worden ge kocht, zijn bedacht. Goud- en zilversmeden. De Bond van Goud- en Ziversmeden alhier^ is samen gesmolten met den Alg. Metaalbewerkers- bond. In een zeer druk bezochte loeien ver gadering, uitgeschreven door het bestuur van den Goud- en Zilversmeden/bond en het hoofdbestuur van den Alg. Metaalbe- werkersbond, waarin besprekingen wer den gehouden door den hoofdbestuurder P. W. Meijer en den districtlsbestuuirder W. Rus, werd met algemeene stemmen tot toetreding besloten. ALPHEN. St. Jozefvereeniging. De St. Jozefver- eeniiging hied'd gisteravond in het Vetreewi- gingisgebouw hare goad bezochte jaarver gadering. De Z.Eerw. heer Deken ope-nde de bijeenkomst met gebed en een woord van welkom "tot de aanwezigen en gaf hierna het woord aan den secretaris ter voorlazdpg der notulen, welke werden goedgekeurd. Uit het jaarverslag van den penningmeester, hetwelk in orde was he wn den, bleek, dat do vereenagiiing over 't gjefoeefl eeh nietto verlies te boeken heeft van f 220.05. Hierna bracht de secretarie het welverzoigd jaarverslag uit, waarin met genoegen wend melding gemaakt van het toenemend aantal leden, hetwelk we- kdlijkjs de lezingen dn de St. Jocefaaal bij woont. Naar aanleiding hiervan wordt een woord' van dank gebracht aan den zsereerw. Deken voor bet houden dezer schoone lezingen, waarmede Z.Eerw. de leden verrast Het ledental vermeerderde mei 14 en bedraagt thans 218. Als bestuursleden werdsn herkozen de 'heeren J. Moons en H. de Roos, die perio diek moeisten aftreden. Tn zijn sluitwoord' wee® da Z.Eerw. Deken op den" plichlt voor den Roomschen man, cm de liefde ün het verecnigingslLeiven cn in de miaatschappijsteeds hoog te houden en te doen terugkeeren, "waarna de verga>- dering met den Christelijken groet werd' gesloten. RIJNSBURG. Vernieling. De ruiten van het wacht huisje der tram bij de remise blijven maar niet heel. Herhaaldelijk worden ze stuk ge gooid door de straatjeugd. Binnen in het wachthuisje ziet het er ook al niet erg aan genaam uit. Mocht de politie hier toch eens paal eai perk aan weten te stellen. Bloemenveiling. Op -de bloemenveiling Zaterdag gehouden, brachten de tulpen f 0.40 a f 2.60 per 100- op. R1JPW ETER ING. Ongeluk. Door den storm werd Za terdag de 80-jarige winkelier J. van Leeu wen tegen den grond gesmakt en bekwam dlaaihij zulke verwondingen, dat vooa* z'jn leven wordt gevreesd. Op advies van da*. Willink werd de man van de laatste H.H. Sacramenten voorzien. De toestand van dan paitiënt is thans iets vooruitgaande. Roomsche Agenda. DONDERDAG. Leiiden. Kleine zaal Zo- merz.org, 8 uur 's avonds-, ver gadering afd. Leiden Ned. R.K. Graf. Bond. Spr. A. M. Ooster- baan, over: Het nieuwe con tract. Laatste berichten. Uitvoer Uiën. Op advieis der Prov. Gommissua is rloor het bestuur der Groep Veilingtsvereanigin- gen besloten het veilen van uien voor e x p o r t tot nadar order stop te zetten. Onderwijzers Jaarwedde. Aan de Voorzitters der zeven staatkun dige groepen in de Tweede Kamer is op hun verzoek door den Minister van Staat, Minister van Binnenlandsche Zaken en den Minister van Financiën een onderhoud toe gestaan voor het nemen van maatregelen om reeds dadelijk jverbeflering te brengen in de regeling der j aarwedden van de on derwijzers bij het lager onderwijs. Dit onderhoud zal terstond na afloop van het Kerstreces plaats hebben. Marktberichten. LEIDEN, 27 Dec. Varkens. Aangevoerd: vette varkens nihil; licht soort 26; prijs f 0.84f 0.80 per kilo (vuul). AMSTERDAM, 27 Dec. Yee. Aangevoerd 527 vette koeien, le qual. fl,26 a f 0. 2e qual. f 1,16 a f 1,20, 3e qual. f 1.05 a f 1,10, 000 vette kalveren, le qual. f0.a fO.OO, 2e qual. f0f 0—3e qual. f0.a f0,per kilo, graskalveren f0,a 55 melk- en lcalfkoeien f 300 a f 425, 142 nuchtere kalveren f14 a f 20,123 schapen f 25 a f 35,0 lammeren f a f per stuk. 613 vette varkens, Hollandsche, le qual. 000 a 000 c., idem 2e 00 a 00 c, per kilo. In vette varkens geen handel. BODEGRAVEN, 27 Dec. Kaas. Aange voerd 45 partijen, waaronder 00 Rijksmerkeu, te zamen stuks, wegende 0K.G. le soort Goudsche f 74,a f 75. 2e soort f72,a f73,le soort Derby 0 a f2e soort fa fle soort Edammer fa f,2e soort fZwaardere Goudsche f75767a» Rijks- merk f0000,met condities. Controle f74 a 761/2- Handel matig. Wij ontvingen dooa- storing in de tele grafische verbinding de markt van Rot terdam te laat voor ons nummer van heden. Burgerlijke Stand. LEIDEN. Geboren: Joseph, e. v. J. Braggaar en M. G. J. Hopman. Catharina Clasina, d. v. A. H. Korenhoff en. A. Gordijn. Eiizabeth, d. v. J. Pelt en G. C. Been. Antonie Willem, z. v. J. B. van Nieuwen- huyzen en A. M. Kohier. Johannes, z. v. W. van den Berg en S. van Deventer. Sara, d. v. W. F. van der Blom en S. Nieu- wenhurg. Joseph Willem, z. v. L. Rhijns- burger en J. M. Bertram. Geertrui, d. v. W. F. Zuurdeeg en G. van. der Linden. Christiaan, z. v. J. A. Brouwer en S. van der Linden. Josper Simon, z. v. J. H. Koevoet en C. M. van Haastrecht. Bar- tholomeus Marinus Franciscus, z. v. J. W. Prins en Th. d!e Bolster. Johanna Maria, d. v. L. C. Schrijvers en C. J. Versteegen. Paulina Jacoba, d. v. A. Knotter en M. Grijsen. Overleden: G. van der Laan, w. 86 j. H. J. de Haas, m. 79 j. J. Hensen, wed. J. van Weerlee, 81 j. E. Vrij, wed. H. van Zanten, 79 j. M. Versteeg©, geb. van Leeuwen, 41 j. N. Melm^n, m. 52 j. H. van der Heyden, ongeh. v. 88 j. H. S: Passand, wed. P. van Tilburg, 86 j. HAZERSWOUDE. Geboren; Joannes Anthonie, z. v. T. Wezelenburg en H. J. Verhoeff. Johan nes, z. v. L. Rademaker en 1?. J. Gaarkeu ken. Theodorus Wilhelmus, z. v. C. Ho- gemboom en J. W. Bakker, Cornelia Ag- Ingezonden Mededeelingen 30 cent per regel Schade kan worden veroorzaakt door gebrek aan nadenken. Hebt gij er ooit aan gedacht, dat uw pijnlijke rug, uw zenuwachtigheid en wa ters too rnass en te wijten kunnen zijn aap wat gij eet en drinkt en aan uw leefwijze? Te veel eten en bet voortdurend gebruik van aJcohoiTiische dranken, gepaard gaande met te weónrijg Hchiaamsoefening in de buit- tenkucht, rust en slaap, zal ongetwijfeld mettertijd de mieren verzwakken. En dan komt de last. Rugpijn, zenuwkwalen war tenstoomiissan, hoofdpijn, nieirgruiia, duize ligheid en waterzuchtige zwellingen zijp ken teek enen van te veel urinezuur in het bloed, en er bestaat gevaar voor niersteen en ongeneeslijke nierziekten. Matig eerst alle slechte gewoonten. Help dan de verzwakte nieren door een degelijke kuur met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Foster's Pillen heelen en verzachten de nieren, die urinewegen en blaas. De on zuivere vloeistoffen worden uirt het li chaam afgevoerd en de afzettingen van urinezuur verwijderd. De blijvende verlichting en baat, diö dit speciale geneesmiddel aan nierlijder» brengt, is over dé geheel© werefld bekend. Foster's Pillen maken u niet alleen ga- zond, maar houden u gezond. Let er evenwel op dat gii de echte Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen krijgt, voor zien van de handteekening van James Foeter op de verpakking. Te Ledden ver- fcrijgh. bij D. M. Kruisingia, N. Rijn 33, Rtij'st Krak, Steenstr. 41 en D. de Waal, Mare 56. Toezending geschiedt franco na on tv. v. postwissel a. f 1.75 p. doos of f 10.per ze® dloozen.7632 nes, d. v. B. v. Heyningen en A. C. Vree burg. Getrouwd: Simon van Tol, }m. 29 j. en Cornelia van Wieringen, jd. 25 j. Jochgem Rietdijk, jm. 25 j. te Maassluis en Pietje Philippina van Gorkum, jd. 20 j. BODEGRAVEN. Geboren: Jan, z. v. D. van der Klis en H. Stout. Aartje Francina, d. v. C. Mak en A. C. Suel. Jacoba, d. v. F. Vink en M. van Rijn. Getrouwd: W. varu Dijk, wedr. van J. Goudkuil en A. van Ecl<, wed. v. J. van Elk. Overleden :*W. Jongeneei, geh. met G. Boot, 52 j. B. van 't Riet, geh. met H. Mftlenaar, 61 j. Financieele Berichten. Amsterdamsche Beurs. Officieele Prijscourant. Medegedeeld door de firma Leo Ruijgrok. 2V2 Cért. Nederland 3 0/ 5 o/0 Obl. 5 Ned.-Indië 5 Amsterdam 5 Rotterdam 5 Haarlem 4y2 loeiden 1914 4 1911 3 o/0 1896 4 Oostenrijk 1868 4 o/Q Jan.-Juli. 41/2 I^ang Dombr. Sp.'Sl 5 Nicoiai Spoor 67/69. 4 "Rusl. 6de em. '94 3 o/0 Gr. Russ. Sp. '80 5 Mexico le, 2e, 3e, 4e Serie Gew. aand. Peru. Pref. Peru Gecons. Holl. Petrol. Koniukl. Petrol. Orion Petrol. Amsterd. Deli 1 Amsterd. Lang Katgew idem pref. Deli Batavia. Deli Cultuur. Deli-Mij. Medan Tabak Rotterdam Deli Senembah Amsterdam Rubber Deli Batavia Rubber Nederl. Rubber Serbad jadi Sum. Rubber Holl. Amerika lijn aand. idem eert. Kon. Holl. Lloyd Kon. Ned. Stoomboot. Kon. Paketvaart Rotterdam. Lloyd Stoomv. Mij. Nederland Ned. Scheepv. Unie Stoomv. Mij. Oostzee Vrachtv. Mij. Bothnia. Holl. IJz. Sp. Mij. aand. Ned. Staatssp. Mij. Amer. Hide Leatner Amer. Smelting Ref. Anaconda copper Atch. Topeka Car. Foundry Central Leather Denver Rio Erie Kans. City South. comm. idem Marine Comm. idem pref. idem afg. cert. Missouri K. T. Mexican Nat. 2e pref. Pittsburgh Coal. Southern Railway Steel corp. Union Pacific United Cigar. Maxwell aand. idem incomeb. idem restant bew. pref. V.K. O.K. 62;73 621/2 Ml/2 - 743/4 IOIV2 IOU/2 :co 100 1031/4 IO31/4 104 104 1021/2 102y2 301)1/2 95 100 '42 42 43 70'/a 705/8 63 651/4 531/2 531/2 ieis/iB 1G15/1(J 28 4 165 162 5151/4 518 571/4 55 230 232 2701/4 391 417 1837/a 505 508 189 103 2331/2 5051/0 236 234 162 8172 82 314 4021/2 400 177i/2 178 218 167 1701/4 175 1701/4 170 170 245 250 99 99 99 99 573/4 56 102 177 175 1035/g 711/2 71 183/4 17'/8 35 34 2672 26 5872 58 315/a 2872 8472 93 H3/s ll3/s 81/0 87s 36i/2 87 301/2 30 1005/8 1013/4 149 148 37Va 43 923/0 42 VA /g geld Ct. Koers van het Prolongatie 4 Claims. H. V. A. f230. Wisselnoteeringen (Amsterdam). Zicht. Londen Parijs Berlyn v Zwitserland Weenen Kopenhagen Stockholm f II.68V4 42.07ya 41.05 48.90 26.56 67.10 72.05

Leidsche Courant | 1916 | | pagina 2