Zaterdagochtend van af 7 uur tot na de H. Mis van haöf neigen, en na den mid- dag 48 uur gelegenheid om te biechten. A s. Zondag 2d,e collecte voor den St. Fieitenspemning, we'lke collecte aan uwe (bij-zondare milddadigheid ter liefde van den Paus wordt -aanlw vollen. Na de TH'ooignnfH de Lofzang „Te Deum" tot godisdliieinistige s'iuiting van hot oude jaar; vei volgens gelegenheid om te biechten alleen voor diegenen, die het verste wonen en tevens moeilijk kun nen komen oip een andoren tijd. SASSENHEIM. Parochie van den H. Pancraiius. Zondag: 6.30 H. Mis met algemeene H. Communie; 7.30 H. Mis; 10 uur Hoot mis; 2.30 urur de Vespers. Na de Vespers biedhl'jliooron 'tot 9 uur. Maandag: 1ste Kerstdag; de gezongen NodhliruLg te 6 uur, de 2de H. Mis te 7 uur en de 3de te 8.30 uur; de 4de te 9 uur; die 5die te 9.30 en te 10 uur de Hoog mis; namiddags te 2.30 uur Vespers met predikatie en daarna biedhthooren tot 7 uur. Dinsdag: 2d'o Kensitdiag; te G.30 uitreiking H.- Coimnun:ie; te 7.30 de lefle H. His er 4e 10 uur de Hoogmis en na den mid dag te 2 30 uur Vespers en 6.30 uur Congregatie voor mannen en jonge1 in- gen. Woensdagavond te 7 uur Congregatie voor wouwen en meisjes. Zaterdagmiddag te 3 uur bieobtibooren en te 7 uur Lof ter eere der H. Maagd. STOMPWIJK. Parochie van den H. Laurentfus. Zondag: 7.30 Vroegmis; 10 uur Hoogmis; 3 uur Vespers; daarna gelegenheid om te biechten. Maandag: do eerste H.H. Missen te half 5, half 6-ien 6 uur; daarna de H.H. Missen te 9, 9.30 en 10 uur; te 3 uur de VespeTS, daarna gelegenheid om te biechten tot 8 uur. Dinsdag: de H.H. Missen te 7.30 en 10 uur, te 2 uur de Vespers. Donderdag: koekbedeeling voor de kinde ren; ten half 9 te zingen H. Mis met de zegen over de kinderen. Zaterdag: Eerste H. Mis in het Gesticht; biechthooren van 4 uur af. VOORHOUT. Parochie van den H. Bartholomew. Tondag: ha'.f 8 Vroegmis; 10 uur Hoog- mos; geen Gat.; haüf 3 Lof met Rozen hoedje voor den vrede Na heft Lof biiiachtlho'cren tot 8 uur. Maandag: lste Kerstdag; 5 uur gezongen Nachtmis; daarna 2 stil'© H.H. Missen. ■Na de Narihfcnris uitreiking van de H. Gomimun'.'ie; 9 uur en (half 10 stil© H.H. Missen; 10 uur de Hoogmis; 'srnadidags half 3 de Vespers. Na de H-oogmis en na de Vetsipers 'biedh'llhocren zoolang er achtereen volgens biechtelingen zijn. Dinsdag": thvned© Kerstdag; half 8 Vroag- Hoogmis; half 3 Lof met Roaenihoédje. 48 uur gelegenheid om te biechten. VOORSCHOTEN. Parochie van den H. Laurentlus. Zondag: half 8 Vroegmis; 30 uur Hoogmis; 's namiddags 3 uur Lof. Na het Lof gele genheid om tie biechten. Maandag: Hoogfeest van Kerstmfs; 6 uur ■de Nachtmis; 10 uur de Hoogmis; 3 uur Vaspens. Na de Vespers biecfhtheorem Dinsdag: 2de Kerstdag; h/aHif 8 Vroegmis; 10 uur Hoogmis; 3 uur Lof. Zaterdag: 8 uur H. Mis en a'gesmeene H. Communie der kinderen; van 3 uur af biechthooren. WARMOND. Parochie van den H. Matthla9. Zondag; Vierde Zondag van den, Ad vent; Vigilie van Kerstmis; half acht Vroegmis; 10 uur Hoogmis; half 1 is de Bib.iotiheek open: half 2 Catechis mus; 3 uur Vespers rnet Rozenhoedje; van 49 uur gelegenheid om te biechten aan drie biechtstoelen. Maandag: Hoogfeest van Kerstmis, te vie ren als Zondag. De Nachtmis om 5 uur, gevolgd door nog twee stille H.H. Mis sen. Het Communie-uitreiken begint in de Nachtmis na de Consecratie. Om half negen H. Mis. Om 10 uur plechtige Hoogmis; drie uur Vespers met Rozen hoedje; half zeven Lof met predikatie. Dinsdag: Feest van d<en H. Steplianus; 2de Kerstdag; de H.H. Missen als op Zondag, om half acht en 10 uur. 3 uur Vespers mei Rozenhoedje. Woensdag: Feest van don H. Apostel en Evangelist Joannes, een dag van, devo tie; om 7 uur en half acht wordt de H. Communie uitgereikt; om 8 uur H. Mis. Donderdag: Feest der H.H. Onnoozele Kinderen, een dag van devotie; om 7 u. esn half acht wordt de H. Communie uitgereikt. Om 8 uur gezongen H. Mis. Vrijdag: om 7 uur en half 8 wordt de H. Communie uitgereikt; om 8 uur H. Mis. Zaterdag: om 7 uur en half acht wordt de H. Communie uitgereikt; om 8 uur H. Mis; des voorm. 10 uur, des namiddags van 35 uur voor de kinderen, vervol gens tot 8 uur gelegenheid om te biech ten WA8SENAAR. Parochie van den H. Willtbrordue. Zondag: 7 uur en half 0 gelezen H.H. Missen; 10 uur Hoogmis; gesen Catechis mus; 3 uur Vespers; geen Congregatie. Maandag: Kerstmis; 5 uur de gezongen Nachtmie; te half 7 en vervolgens ieder ha/lf uur een gelezen H. Mis tot iO uur, wanneer de Hoogmis aanvangt; te 3 u. vereemigde Congregatie voor mannen en vrouwen, met toegang voor een ieder. Dinsdag: Feest van den H. Stefanus, Dia ken en eerste Martelaar; de H.H. Mis- sen als' op Zondag: 7 uuir, 'half 9 en 10 -uur; 3 uur Vespers. .Woensdag: Fe*st van de H. Joi%nnas, Apostel en Evangelist; Gd 3 II.H. Missen te 7 e.n 8 uur cn lia'f 10. Donderdag: Fees', van de H.H. Onnoozele Kinderen; de 3 H.H. Missen te 7, 8 en 9 uur; zoo ook Vrijdag en Zaterdag. Zaterdag: 's avonds 7 uur Lof. Deze week Catechismus volgens ge woonte. ZEVENHOVEN. Parochie van den H. Joannes Geboorte. Zordag: 6.45 uur H. Communie; 7.30 uur Vroegmis-; 10 uur Hoogmis; 2 uur Lof met Rozenhoedje; Lied 2. Maandag: Nachtmis om 5 uur, waaronder H. Communie, daarna gelezen II. Mis., waaronder H. Communie; na 't Evange lie lied 8; na cle Consecratie l'ied 4; om 9 uur Hoogmis; om 2 uur Vesptemsl Lied 5. Dinsdag: 6.45 uur H. Communie; 7.30 uur Vroegmis; 10 uur Hoogmis; 2 uur Lof met Rozenhoedje; Lied II blz. 321. Woensdag: 7.15 uur H. Communie; 8.15 u. H. Mis. Donderdag: 7.15 uur H. Communie; 8.15 uur gezongen Kindermis met algemeenc Gommujiie. Vrijdag en Zaterdag: 7.15 uur H. Commu nie; 8.15 uur H. M. s. Biedhthooren: volgens .gewoonte, als mede -luekjlón en voegenden Zondag na de Hoogmis toit 12 uur en 's middags .na het lef. Ie Kerstdag na de Vespers en Zaterdagmiddag ook om 5 uur. ZOETERMEER. Parochie van den H. Nicolaus. Zendag: de H.H. Missen om zeven uur, half negen en 10 uur de Hoogmis. Om 2.30 uur Lof en Roz., daarna biechthoo ren, 's .avonds om zeven uutij Lof en preek. Maandag: de Feestdag van Kerstmis of geiboodite des Hoeren Jezus Ohrist-as, Des morgens kwartier voor vijf uur de Lofzang Te Deum. Onmiddellijk daaT- na de Nachtmis met preek; vervolgens twee stille H.H. Missen; om 7.30, 8, 8 j0 9 en 9.30 uur stille H.H. Missen; 10 uur ■de Hoogmis met pi'edikatie; 's avonds 7 uur Lof en preek. Dinsdag: de H.H. Missen'om zeven uur, 8.30, waaronder eenige kinderen hun eerste H. Communie zullen doen; 10 uur Hoogm'iis met predicatie. 's Avonds 7 uur plechtig Lof en opdracht e<en eeni ge leden dor H. Familie. Voor ieder een toegankelijk. Vrijdag-avond 7 uur Lof en Rozenkrans. Zaterdag: van 48 uur biedhthooren. ZOETERWOUDE. Parochie van den H. Joannes Onthoofding. Zondag: 7.30 en 10 uur Ge H.II. Missen; 2 uur Vespers; na die H.I1. Missen ge'e- genheid om tie biechten voor do ouden van diagen en die ver weg wonen. Na ■de Vespers zoolang er achtereenvolgens biechtelingen zullen zijn en ook van 6 uur af. Maandag: Het Hoogfeest van K er stars, te vieren als Zondag. Vblilen Aflaat. De late gezongen Nachtmis om 6 uur, ge- voi'g,d door twee stille Missen. Om 7.30 uur beginnen weer 3 Missen. Te 9 uur de 3 laatste, waarvan de laatste, als plechtige Mis om 10 uur. Bij het begin van de 2de Mis omstreeks 7 uur wordt de H. Communie uitgereikt; om 8.30 u. nogmaals; om 1.30 uur de Vespers met feestpreek en collecte voor de armen der parochie, daarna gedegenheid cm te •biechten tot 4 uur en verder van 6 u. af. Dinsdag: De feestdag van den H. Stepha nos, dag van bijzondere devotie; de H.H. Missen als op Zondag; 10 uur pledhtJige Hoogmis; om 6.45 uur en on der de Mis van 7.30 uur wordt cle H. Com munie uitgereikt. Om 2 uur Vespers en Rozenkrans voor den nood van Kenc, Paus en Christenmaatschappij en voor den wereldvrede. Woensdag: de feestdag van den H. Joan nes, Apostel en Evangelist, diag van de votie; 8.15 uur gezongen H. Mis. Donderdag: de feestdag van Onnoozele of Onschuldige Kind eren. Zaterdag.: van 35 en 67 uur gelegen heid om te biechten. Van de 2de Mis in den Kerstnacht af en gedurende het octaaf Kerstlied (eren uit (het afzonderlijke Kerstllederonbundc-ilfje. ZOETERWOUDE—LEIDERDORP. Parochie van de H. Maria Onb. Ontvangenis. Zondag: uitreiking der H. Communie kwart vóór 7 uur; de H. Missen om half 8 en 10 uur; geen Catechismus; 2 uuir bilachthooren; 3 uur Vespers eu half 7 Lof. Maandag: de le H. Mis om 5 uur; de 2e en 3e half 7 en 7 uur en vervolgons de iH. Müssen om 9 uur, half 10 en 10 uur; vam 13 uur biechthooren»; 3 uur Ves- por-s en half 7 Lof. Dinsdag: Ziooaflis op Zondag. Woensdag: de H. Missen om half 8 en half 9. Donderdag: de H. Mis om half 9; haJlif 8 uitreiking der H. Cohamunie. Vrijdag: de H. Missen om half 8 en half 9. Om (half 4 en half 5 biedhthooren der kinderen. Geien Lof. Zaterdag: de H. Missen om half 8 en half 9. Biechthooren om 5 uur. LEIMUIDEN. Parochie van den H. Joannes de 3oop*r, Zondag: 7 uur Vroegmis; 9 uur uitreiking der H. Communie; 9.30 uur Hoog mis; 2.30 uur Vespers; na de Vespers ge legenheid tot biechten. Maandag: Hoogfeest van Kerstmis; 5 uur plechtige nachtmis, waarna 2 stille H.H. "Missen; om half 9 en 9 uur 2 stille H.H. Missen en om half 10 Hoogmis; daarna gelegenheid tot biechten; om half 3 Ves pers en daarna gelegenheid tot biechten. Dinsdag: 2e Kerstdag, dag van devotie; de godsdienstoefeningen als op Zondag. In de week geen Catechismus. Zaterdagmorgen vóór en na de H.H. Mis sen, en des namiddags Aran af half vier gelegenheid om te biechten* OEGSTGEEST. Parochie van den H. Wilübrordus. Zondag: II.H. Missen 7 en 10 uur; Ves pers 2.30 uur. Lof 6.30 uur. Biechthoo ren na de Vespers tot 5 uur en vain 6 9 uur. Maandag:~cfo H.H. Missen, 5.30, 6.30, 9, 9.30 en 10" uur. Vespers 2130 uur. Lof 6.30 u. Biechthooren na de Vespers tot 5 uur ën van G9 uur. Dinsdag: II.H. Missen 7 en 10 uur. Ves pers 2.30 uur. Lof 6.30 uur. Donderdag: Lof 6.30 uur. Zaterdag: biechthooren na de H. Mis en nam. van 59 uur. AGENDA'S. Ned. R. K. Volksbond. Zaterdag 23 Dec. Bibliotheek in het zaaltje naast dc Hartebrugskerk, van 89 uur. Woensdag 27 Dec. van 9—10 uur, zitting van de Commissie „Hulp in Nood", in Pre diker, Janvpssensteeg. Donderdag 28 Dec., 9 uur, in Prediker, vergadering van liet Afdeelingsbcstuur. Zaterdag, 30 Dec. van 8 tot 9 uur, Spaar en Voorschotbank in „Prediker", Janvossen- steeg. KINDERFEEST. Op Donderdag 28 Dec. 's avonds 6 uur, wordt voor de schoolgaande kinderen der bondsleden een feestavond gegeven. De heer Louis De Haan uit Rotterdam zal goochelen, buikspreken en handschaduw beelden geven. Toegangskaarten zijn gratis verkrijgbaar, op vertoon van contributiekaart, in liet Ge bouw „Prediker", Janvossensteeg 17, (le deur in den gang) op Vrijdag 22, Zaterdag 23 en Dinsdag 26 December, van 78 uur's avonds. St. Jo2efsgezellen-Vereeniging. Zondag is cle zaal open van 12i/221/2 en van •57 uur voor de Leerlingen, ten kwart voor 1 uur onderricht voor de aangewezen Leer lingen, van 820 verplichte bijeenkomst voor de Gezellen. Voortzetting van het sjoelbak- en biljart concours. 1ste en 2de Kerstdag van 57 uur sjoelbakwedstrijden om Kerstprijzen. 2de Kerstdag, n.m. 1 uur prijsuitdeelen van het ge houden sjoelbakconcours. Maandag, Hoogfeest van Kerstmis, de zaal is open als op Zondag. - Dinsdag, 2e Kerstdag, de zaal open als op Zondag. Woensdag, van 8-1010-10 rep. Gymnast. Donderdag is de zaal beschikbaar voor de gezellen. Zaterdag, zitting spaarkas en Bibliotheek op de gewone uren'. Zita-Vereeniging. Zondag, geopend vanaf 12 uur; half vier Koorzang H. Hart; de overige vacantie tot 4 Januari. Tot 10 uur gezellige bijeenkomst in cle lo kalen der winkeljuffrouwen en dienstbodan. Maandag en Dinsdag als op Zondag. Dinsdag-avond na het Lof leestviering voor de dienstboden. Vrijdag-avond 8 uur feestviering voor de afd. Ketraitefonds. Zondag 31 December, van half vijf tot half 7 feestviering voor iict Patronaat. Woensdag en Donderdag-avond is de zaal geopend voor de dienstboden. Yrjjdag-avond Mandolineclub. Sf. Liduina-Meisjes-Patronaat St. Petrus Parochie. GEEN PATRONAAT. Voor de Huiskamer. I □nnnoariDnmnannnnnnnnnnnnnrTnn Nu we niet minder dan drie zondagen achter elkaar hebben dagen die voor h'et grootste gedeelte in de huiskamer worden doorgebracht meenen we goed te doen niet onzen jeugdigen lezers en lezeressen oen aar dige bezigheid voor te leggen: „eenige kunst jes met lucifers en een paar raadsels". Wij stellen voor degenen, die de kunstjes goed hebben opgelost, ÉÉN HORLOGE be schikbaar, evenzoo voor degene, die een goede oplossing van de raadsels hebben gegeven. Als er meer goede oplossingen zijn, zoowel van de kunstjes als van de raadsels, dan zullen wij de winnaars der TWEE HORLO GES door het lot laten aanwijzen. Degenen, die niet alle raadsels of kunst jes kunnen oplossen, raden wij aan toch die antwoorden in te zenden, welke ze hebben gevonden. Kunstjes met Lucifers. (Ingezonden door Annie Walenkamp te W.) De 16 lucifers zoodanig van ligging te veranderen dat zij 3 vierkanten vormen. Zes lucifers weg te nemen zoodat er 4 vierhoeken overblijven. i lucifers zoodanig van ligging veranderen dat er 2 vierkanten ontstaan. 6 lucifers zoodanig van ligging te ver anderen, dat er 6 gelijkvormige aan elkaar grenzende vierhoeken vaii gelijke grootte worden gevormd. RAADSELS. 1. Welk bier geeft altijd schuim? 2. Welke ring is niet rond? 4. Wie spreekt alle talen? 5. Mijn eerste deel is de naam van een hond, mijn tweede is een uitvaagsel der menschheid. Hoe heet ik in mijn geheel? 6. Des zomers ben ik koud, Des winters doorgaans warm, In 't najaar meestal rijk,' Maar in 't voorjaar arm. 7. Zooals ik eenmaal ben, blijf ik. Ben ik jong, clan blijf ik het, ben ik ou{l, ik blijf liet óok. Ik heb oogen en kan er niet mede zien ooien heb ik zonder te kunnen hooren; een mond heb ik en ik gebruik dien nooit. Gemengde Berichten. Over cie grens gekomen. Te Hengello zijn twee gewonde Russische krijgsgevan genen' aangekomen. Tc Ambt-De Id-en zijn tlweie R-Uissische krijgsgevangen en aangekomen. Te Maastricht kwamen Donderdag vier Russen aan, van wie een officier. Deze 'laatste is bij MonastLr gevangen ge nomen. Hij is ontvlucht uiit het kamp te lio!/„minden. De soldaten kwamen uit het kamp Waku. Een vergissing. Naar aanleiding van het bericht,dalt de "hoer A. M. Overling, kassier te Doetinchem, door de Duitschers zou zijn geivan.gein genomen, deelde dc heer O. mede, diat 'hij door een veng issing door d© Duitschers 24 uur weird opgehou den. Toen zij ech'ie-r hunne vergissing be merkten, boden zij hunne verontschuldi gingen aan. De heer O., die zeer tevreden was m^er de Duittsche 'behandeling, onder neemt wederom zijn gewone reizen van Doetinchem naar Du.itsohland. Scheepsramp in Irodië. Uit Batavia wardlt. geseind, dat de gehéele bemanning van Oiet stoomschip „Van Elsbroek" 23 man, 'is verdronken. (De „Van Elsforoek" was een sito'omsehip van de N. V. Djooana's prauwenveed; bet mat 1622 regis'©rtonnen, had een machine van 150 P.K., voerende d'e Nederlanidsche vlag en deed dienst op onbepaalde tijden voor het sleep en van prauwen naar ver schillende havens op de Noordkust van Java. Uit het Huis van Bewaring ontsnapt. Donderdagmiddag om halfzeven werd in het Huis van Bewaring aan het Kleine Gartlmanplantsoen te Amsterdam plotse ling alarm gemaakt, daar een der bewa kers had gemedkt, dat twee gedetineerden uit het gebouw waren ontsnapt. Detze twee personen zijn Tubergen, laatstelijk verblijf houdend© 2de Leliedwarsstraat 21, en G. Scherpenlhuiizen, laatstelijk verblijf houden de Marinierstraat 1. Respectievelijk we gens diefstal' en heling waren zij veroor deeld tot straffen van één jaar en zes maanden. Naar wij vernemen moet één hunner betrokken zijn geweest hij dé dief stallen bij de firma Gescher en Kemper, aan den Nieuwen dijk. De bedde gedetineerden zijn niet uit -hun cellen ontsnapt, maar uit een der gangen, waar ze bezig waren werkzaamheden te verrichten. Ze waren voor den eersten keer met de justitie in aanraking geweest en hadden in het Huis van Beiwaring steed's goeid opgepast. Het onderzoek, dialt ingesteld werd on der leidiing van den cbrecteur, deai heer Bierenbroodöpolt, bracht aan het ïichlfy dat een der deuren, die gesloten had moeten zijn, op onverklaarbare wijze openstond. De beide vluchtelingen zijn toch via den muur aan de zijde van het gebouw der Vrije Gemeente en achter de woning van den brigadier Trots ontsnapt. Dadelijk werden alle polliit:tehureau's te legrafisch van het feat in kennis gesteld. Er is, naar we voorts vernemen, een streng onderzoek gaande, dat ziich niet al leen. buiiten het Huis van Bewaring, maar ook binnen de muren van het gebouw uit strekt. „Tel." Politieagent aangevallen. Te Rotter dam wilde Donderdagavond de politie agent C. G. wegens nachtrumoer proces verbaal opmaken tegen de gemeentewerk man H. in de Schouwburgstraat. De agenlt werd aangevaj'.'Len door den 37-jarigen los'- weiflcman J. K., die hem met een hard voorwerp een bloedende verwonding aan dien neus toebracht, en verder met een mes eeai snede toebracht, die echter op de jas afstuitte. De agent schoot ter relfvwr. dediging eerst zijn revolver in de iucïil aif- en trof mot een tv ©ede schot J. K. in zijn linkerbeen. Per brancard ie de ga- wonde naar het ziekenhuis gebracht. Moordaanslag te Winschoten. De toe. •stand van den_ verwonden De Vr'iieis, pro- cürafioh'ouideir bij de firmia Groenwtiid, is thans zeer vooruitgaande. De kogel is verwijderd. De toestand van den heer Ter Reegen is niet zoo gunstig, inaar tóch vooruitgaande. Op den loop. De smidsjongen J, E., uit Linden. K»1 Voiden, is gisternacht zwervende op den Goudschensingeii te Rot terdam aangetroffen. De jongen is er den 15den dezer met f 78,50 en een fiets vandoor gegaan. De fiieite Het. hij te Arnhem achter en hef geld verteerde hij t© Rotterdam tot den Laatlslten cent. Vragen staat vrij. Onder de adver tenties kon men dikwijls heel zonderlinge aanvragen vinden. Zoo lezen wij in een der bladen van een jongmensdh, die een geldsom waagt om zijn huiitshouden verder in te richten, daar dat nog niet compleet is, en zijn „aanstaande geen-thuis meer' ■heeft".' Geen loterij. Bekend is, dat onze orthodoxe gereformeerden en heirvormden niet deelnemen aan loterijen. Dilt beginsel is dezer dagen zóóver doorgevoerd, dat cea Gerc'.larmeend predikant te 's-Gravenhage een gift voor een nieuwe kenk heeft ge weigerd, omdat zij besfond uit twee pre- mde'oten. Verre van aangenaam. Te Holten laid een jongmensdh van 17 jaren met huwe lijksplannen in Sept. j.l. een adres aan Hare Majesteit de Koningin gericht om dispensatne van de verbodsbepaling van. höt Bung. Wetb., doch tot op heden ;e.en antwoord ontvangen. Een tweed© adres brachlfc aan het licht, dat reed's op 19 Get, j.l. een gunstige beschikking op zijn eer ste verzoek was afgezonden. Dooi" de poli tie werden de Stukken teruggevonden bij een persoon in deze gemeente van den- zelfden naam en a'waar de brief abusie velijk was bezorgd. Deze had, na f 0.75 voor zegelrecht betaald te hebben, cle stiukKen ingezi-ien en.... opgeborgen. Zijn naamge noot heeft, voor deze onach.tlzaamlheiM een paar maanden met zijn trouwplannen moeten wachten. „Zw. Crt." Kippendieven. Bij een militaire oefe ning, dezer dagen op de heide bij Hars kamp .gehouden, stapte één der soldaten op een zak met kippen in een kuiltje- ver borgen. De dieren trokken door hun geka kel natuurlijk de aandacht. In overleg met cle autoriteiten' legden een luitenant met een vijftal minderen zich in de nabijheid in hinderlaag. Ze bleven wachten den gan- ■schen langen nacht, tot dien volgenden mor gen een tweetal militairen zich per rijwiel i nde richting Apeldoorn begaven en en passant de zak met den kostbaren inhoud dachten op te pikken. Doch eij zelf werden ingepikt en van met verlof gaan kwam na tuurlijk niets. Herhaaldelijk waren den ■den laatsten tijd in de omgeving kippen vermist. Geen animo. De gemeente Purmer'end bezit aan de Wiihelminalaan bij het sta tion 'H. IJ. S. M. twee flinke strookeri bouwterrein. Reeds enkele joren liggen de terreinen braak. Geen liefhebber er voor kwam ooit opdagen. Voor eonigeai tijd be- sloot de Raad den eenmaal vastgestelden minimumprijs van f 6 op f 4 per vierk. M. te verlagen, de voorwaarden om te mogen bouwen iets billijker te maken en de terrei nen in veiling te brengen. Woensdagavond had-.in tegenwoordigheid van B. en W. de verkoop plaats. De gemeente-architect wees op een kaart nog de verschillende perceelen aan. De conditiën werden door den notaris gelezen. De bode begon zijn werk. Alles bleek vergeefsche arbeid te .zijn. Geen bod werd gedaan. Geen gegadigde was aanwezig. Nadat ook nog met een tweede perceel de proef genomen was, ein digde bode zijn werk met een bedanken aan de aanwezigen voor hunne tegenwoor digheid. Letteren en Kunst. Prijsvraag „Roomsch Tooneei". De jury in zake cle door „Roomsch Too neei" te Rotterdam uitgeschreven prijs vraag heeft hare werkzaamheden beëin digd. Doordat cle meeste stukken»kort voor het verstrijken van den vastgestelden ter mijn werden ingezonden, kon het resultaat eerst nu worden medegedeeld. Onid'er de twaalf aan het oordeel der jury onderworpen inzendingen werd bekroond, het onder motto „Kunst voor God" inge zonden tooneelspel in vier bedrijven „De Sterkste". Bij opening der naambriefjes bleek de schrijver te zijn de weleerw. pater F. Hen- drichs S. J. De opvoering van het tooneelspel door „Roomsch Tooneei" kan met het begin van het seizoen 1917 worden tegemoet gezien. RECHTSZAKEN. Oplichting door middel van advertentiën. Terzake zich te hébben schuldig gemaakt aan oplichting, etoncl voor de recht bank te 's-Gravenhage terecht de 43-jarige D. D., geboren te Middelburg, effectenhan delaar, wonende te 's-Gravenhage, direc teur van de Anglo-Holland Merchant Tra- dero Association and PuVishing Go. Ltd., van welke N. V. hij alle aandeelen in eigen bezit had. Hem is bij dagvaarding ten laste gelegd, dat hij in het laatst van-Augustus 1916 door middel van advertentiën in de ,,N- Rott. Ct." na toezending van f 5 of veel vouden daarvan gedurende een vol jaar de winstkans aanbood-op aandeelen 1000 dbllar United States Steeds Corporation, zonder dat daarop ©enig verlies kon gele den worden. De eisch was 2 jaar gevangenisstraf

Leidsche Courant | 1916 | | pagina 4