Les uit den I. Brief van den H. Paulus aan de Ccrfrithiers IV 1—15. Li erve broeders! dat de raensdh on® aan- be als bedienaars van Christus, en ais uitdeel era van Gods mysteriën. Maar in de uitdeeieirs wordt vereüscht, dat zij ge trouw bevonden worden. Doch mij is er1 weinig8 aaft gedegen, cnf ik van u geoor deeld worde, oif d-oor ©enig mensichelijk oordeel: ja, ik oordeel ook mijzeülven niet): want hoewel ilk mij nergens in schuldig ken, ben ik daarom niet gerechtvaardigd; maar het :is de Heer die-mijn rechter is. Derhalve oordeelt niet voor den tijd, tot dat de Heere koene, dl'.e hetgeen in het) duister verborgen is in het licht eal brengen, en de begeerte des harten zal openbaren, en dan zatf eenieder van Gcd zijnen tof ontvangen. Evangelie van den H. Luca9 III 16. In het vijftiende jaar der regeering van keizer* Taberiluisi, toen Pontius Pi' atluisr stad houder was vian Xudeia, Heirode®, vorst van Galdllea; Phihppus, zijn broeden', vorst van Iturea en van het landschap Tracho- iuiie; en lieöonus vorst van Aibi'.'enen: on der d'e Iloogeprieeeir© Annas en Ca'fiphas, kwam het woorcl des Heeren over Joannes, den Zoon van Zachairoias, in de woestijn. Hij kwam overal in het land aan den Jor- daan, predikte het doopsel van hocite tot vergiffenis der zonden; gelijk ca' geschreven staat in het boek der schriften van ton pj-ofee-tJ Isaïas; eene stem zal roepen: be reidt den weg des Heeren, maakt -ijne voetpaden rsetóht: alle valleien zullen ge slecht worden: al wat kroon o.s zal recht, ,011 alle oneffen wegen zullen recht ge maakt worden; en alle vleesch zal den gezalfden des Heeren zien. Verklaring van het Epistel. Met groote kracht van redenen bestreed de H. Paulus die verdeeldheid, die er was ontstaan onder de Korinthiërs, doordat er zich onder hen partijen hadden gevormd, die zich ieder op een der geloofsverkondi gers beriepen met verachting van de an deren. Paulus doet hun zien, hoe vermetel het is, zich een oordeel aan- te matigen over Christus' 'dienaren, zich daarbij latende leiden door onwaardige beweegredenen. Qij moogt niet roemen, zoo zegt hij, op een der Apostelen of Evangeliepredikers, enkel omdat zij uitmunten in menschelijke wijs heid of begaafdheden, maai- gij moet allen gelijkelijk eeren, omdat <zij zijn degenen, die door Christus zijn gezonden als predi kers der openbaringen Gods. Het oordeel over hen mag alleen afhangen van dit eerte: of zij getrouw de plichten vervullen, die hun zijn opgelegd. Overigons, zoo vervolgt hij, laat ik er mij niets aan gelegen liggen, hoe ik door u, of door welken mensch dan ook, beoordeeld word. Ik zelf waag het niet eens, een oor deel over mijn getrouwheid te vormen: het menschelijk geweten' faalt zoo Licht. Ik ben mij wel niet van eenige schuld bewust, maar wie zegt mij, dat ik mijzelf niet mis leid? Onfeilbaar is alleen het oordeel des Heeren. Wilt dus niet uw oordeel vellen voor den tijd, maar wacht tot den dag, waarop Je zus komen zal om uitspraak te doen over een ieder. Dan zal Hij, „die de harten en nieren doorgrondt", van een ieder alles, ook het verborgene, openbaar maken; dan eal Hij eiken mensch geven den lof, die hem toekomt. TH. A. VIS. „Hageveld", Voorhout. R.K. Pr. Verklarinq van het Evangelie. Het Evangelie bevat het verhaal van het optreden van Joannes den Doop er. De „volheid der tijden" is gekomen. De Dag des heils zal aanbreken. Het Rijk dei- hemelen is nabij. ALa een heraut den ko ning, als de morgenster de zon, gaat hij dien Messias vooraf, predikend boetvaardig heid tot vergiffenis der zonden. Christus leefcle reeds, maar nog verborgen te Naza reth. Deze was het Licht dier wereld, maar Joannes kwam om getuigenis van het Licht te geven. Wat plechtig zet de Evangelist Lucas zijn verhaal in en hoe nauwkeurig geeft hij te- gelijk het tijdstip van Joannes' optreden aan! Na den dood van Hero des, den ver volger van Christus in Zijne Kindsheid en den moordenaar van Bethlehems kinder schaar, had' dë~~Romeinsche keizer het Joodeche wingewest in vier deeilen gesplitst, die alle vier opgenoemd worden met de namen der bestuurders er bij. Ook de na men van twee hoogepriesters worden, on genoemd, die in die tijdien aan het bestuur waren. Zoo geeft de Evangelist ons een hel deren blik op het terrein, waarop de door hem verhaalde feiten voorvallen en !egt aï- dius een vasten geschiedkundigen grond slag daarvoor. Op dat tijdstip dan, „kwam het woord des Heeren tot Joannes, den zoon van Za- charias, in de woestijn". Joannes, wiens geboorte wonderbaar was aangekondigd en door wonderen was om ringd, leefde afgedonderd in .eene wceste bergstreek van Jucüea. Daarheen had hij zich reeds in zijne jeugd begeven. Daar had hij zich in strenge boetpleging en in- nigen omgang met God tot zijn ambt voor bereid. Zóó moiest hij, zelf beoefenende, wal hij later zou prediken, het recht ver krijgen, anderen aan te sporen, tot boete- pleging. Zóó moest hij ook, als de laatste der profetetn, ja, zoo als Christus later zou getuigen, als de grootste, in zich al de kracht samenvatten tot uitboeting en reini ging, welke noodig was om waardig de Messias te ontvangen, om waardig de over. gang te 'doen plaats hebben van liet. Oude in het Nieuwe Vierbond'. Nu riep God hem en hij kwam en begon të prediken. Hij trad uit de woestenij naar het id al waardoor de Jordaan hare wateren voortstuwde. Daar lagen de groote wegen, waarlangs de reizigers zich bewo gen, daar had hij dus de beste gelegenheid cm zijn woord te doen weerklinken.. Joannes predikte een „doopsel van boete ter vergeving der zonden"; hij predikte boetvaardigheid en doopte hen, die aan eijne prediking gehoor wilden geven in de Jordaan, Dit doopsel was geen Sacrament, geen genademiddel, waardoor de zonden vetrgeven werden. Het was een .zinnebeeld, eein teeken, waardoor degenen, die het ont vingen zich verplichtten tot boete plegen als voorbereiding tot de komst des Ver lossers, Die, zooals Joannes zelf verklaard heeft, zou doopen „met den H. Geest en met vuur". We kunnen dus dit doopsel eene voorbereiding noemen tot het zonden vergevende doopsel van Christus. De profetie van Isaias, welke de H. Lu cas aanhaalt, geeft geheel den inhoud van Joannes' prediking aan. Welke stem kon anders zich laten hoo- ren in de woestijn, dan een stem, die boete predikte? Boetepredikimg als voorbereiding tot en aankondiging van den."komst des Messias was de inhoud van Joannes' pre diking. De komst van Christus wordt voor gesteld als de komst van een koning. De weg, waarlangs deze gaan moet, moet klaar gemaakt worden. De oneffenheden moeten gelijk gemaakt worden, diepten en kuilen aangevuld en alles recht en glad ge maakt. Zoo moesten de hoorders van den H. Joannes den Dooper zich door boeteple- ging, reiniging der zonden, verbetering des levens, beoefening der deugd ern9tig voorbereiden tot den komst van Hem, Die het Heil zou eijn, dat alle vleesch aan schouwen zou. Zoo predikt het de II. Kerk op den vierden Adventszondag ook tot- ons, opdat ook wij ons goed zullen voorberei den in clit leven tot het aanschouwen van ons Heil, Dat Christus is. B. J. HERMANS, Voorschoten. Pr. KERKBERICHTEN. AARLANDERVEEN. Parocltie van de H.H. Apostelen Petrus en Paulus. Zondag: de H.H. Missen om 8 en 10.30 uur. Maandag: die H.H. Missen om 5, 8.30 en 10.30 uur. Dinsdag: d© H.H.„Missen om 8 en 10.30. Donderdag: Gezongen H. Mis„ter eere van het Allerheiligste Sacrament. ALPHEN. Parochie van den H. Bonifacius. Zondag: De IIH. Missen 7 uur, 8.30 Ge sticht; 10 uur Hoogmis; 1.30 Catechis mus. 2.30 Vespers met Rozenhoedje; 4 30 Conferentie van het Juvenaat. De H.H. Missen in de week 7 u. en 8.15. Maandag:-Hoogfeest van Kerstmis, te vie ren afts Zondag; 5 uur gezongen Nacht mis, waarna 2 gelezen H.H. Missiën; 9 uur 2 gelezen H.H. Missen; 10 uur plech tige Hoogmis; 2.30 Verpers met) Rozen hoedje. Dinsdag: Feestdag van den H. Stephanus; cle H.H. Missen als op Zondag; 2.30 Vespers met Rozenhoedje. Dinsdag na de Vespers en Woensdog na de H. Mis van 8.15 oefeningen voor de kinderen die a.3. Donderdag hun éérste of hun gemeenschappelijke Com munie moeiten doen. Donderdag: 8 uur gezongen II. Mis, waar onder Communie'der kun eieren. BODEGRAVEN. Parochie van den H. Wiilibrordus, Zondag: 7 en 10 uur H.H. Missen; 2.30 uur Lof en Rozenhoedje. Maandag: 5, 6, 6.30, 9. 9.30 en 10 uur H.H. Missen. Na de Hoogmis getogeoihieid om te biechten; 2.30 Lof waarna gelegenheid om-te biechten. Dinsdag; 7 en 10 uur H.H. Missen; 2.30 u. Lof en Rozenhoedje. Woensdag: 7.30 en 8.30 uur H.H. Missen, donderdag: 7.30 en 8.30 uur H.H. Missen; 7 uur Lot Vrijdag: 7.30 en 8.30 uur H.H. Missen. Zaterdag: 7.30 en 8.30 uur H.H. Missen. Van 4 uur gelegenheid om te biechten. Elke ochtend 6.15 uur gelegenheid om te oommundceleren m onder de H. Mis van 7.30 uur Rozenhoedje om 'door de voorspraak van Maria den vrede van God af te smeeken. BOSKOOP. Parochie van den H. Joannes de Dooner. Zondag: H. Mis te 7.30 uur en 10 uur Hoogmis; 2.30 Vespers met Rozenhoedje. Na de Vospera gelegenheid om te biech ten. Gedurende de week de H.H. Missen ten 7 en 8.15 uur. Deze week Catechismus volgens ge woonte. Maandag: Kerstmis. De Nachtmis 4e 6 uur. Veirdler de H.H. Missen te 7, 7.30, 9, 9 30 en te 10 uiuir Hoogmis. Na den middag 3.30 uur Velspers met. Rozenhoedje, waar na gelegenheid om te biechten zoolang er achtereenivoP gen,s biechitei'iingen zijn. Dinsdag: Feesl'idag van den II. Stephanus. De II. Mis tc 7.30 uur en d,e Hoogmis te 10 uur. Na den middag 2.30 uur Ves pers met Rozenhoedje.' Vrijdag: 8.15 uur gezongen H. Müs en des avonds van 6—8 uur gelegenheid om te biechten. Zaterdag: gelegenheid om te biechten van af 3.30 uur en des avonds te 7 uur Lof met Rozenhoedje. HAZERSWOUDE. Parochie van de K.H. Engelbewaarders. Zondag: 7 uur H. Communie; 7.30 uur II. mis; 10 uur Hoogmis; 2 uur Vespers en daarna biechtgelegenheid tot 8 uur. Dagelijks wordt om 7.15 uur de H. Com munie uitgereikt. Maandag: Hoogfeest van 's Heeren Ge boorte, tevens 40-uren gebeid; half 6 gez. H. Mis;.half 7, 7, 9 en half 10 uur stille H.H. Missen; 10 uur Hoogmis; 2 uur Ves pers; half 8 Lof; van 6—7 uur btechtgel. Dinsdag: Feestdag van. den H. Stephanus, eerst martelaar; 7 uur uitstelling en H. Communie; half 8 Vroegmis; 10 uur Hoogmi6; 2 uur Vespers; half 8 Lof; van 67 uur biechtgelegenheid. Woensdag: Feestdag van den II. Apostel Joannes, dag van devotie; 7 uur uitstel ling en H. Communie; half 8 Vroegmis; 10 .uur Hoogmis; 7 uur plechtig Lof, pro cessie en Te Deum Laudamus. Donderdag: half 8 eerste II. Communie en algemeen© Communie der kinderen. Zaterdag: Biechthooren van 11—12 en na den middag van 45 en van 79 uur. HAZERSWOUOE. Parochie v£n den H. Michaël. Zondag: 6.30 uur uitreiking der H. Com munie; 7.30 uur Vroegmis; 10 uur Hoogmis; 2 uur Vespers. Maandag: 1ste Kerstdag; 6 uur Nachtmis; tie 7.30 uur 2de H. Mis; 10 uur Hoogmis; 2 uur Vespers en daarna biechithooren zoolang er achtereenvolgens .biechtelin gen zijn. Dinsdag: 2de Keaistdag. Geien verplichting van MisJhooiren; 7.30 en 10 uur de H.H. Milsisen; 2 uur Vespers. Woensdag: 8.15 uur H. Mis. Donderdag: 8.15 uur H. Ms. Vrijdag: 1ste Vrijdag der maapd, toege wijd aan de vereering van Jezus 11. Hart. te verdienen vollen aflaat; 8.15 H. Mis; 'e namiddags biechrihooren von 48 u. Zaterdag: Vastendag. 8.15 H. Mis; 's na middags van 4—8 uur gel. om te biech ten. HAZERSWOUDE (Groenendijk). Parochie van den H. Bernardua Zondag: Eerste H. Mis om half acht, om 10 uur Hoogmis; om half 3 Vespers en /Lof. Maandag: Kerstfeest; om 6 uur gezongen H. Mis en 2 H. Mussen; om 9 uuir 2 H. Missen; om 10 uuir Hoogmis; half 3 de Vespers. Dinsdag: 2d© Kerstdag. De H.H. Missen als op Zondag. HOOGMADE. Parochie van de H. Maria Geboorte Zondag: De Vroegmis te ha!f acht, de Hoogmis te 10 uur. Geen Catechismus; te half 3 de Eerste Vespers van Kerst mis; daarna gelegenheid om te biechten. Maandag: Hoogfeest «der Geboorte van Gbrilstiuis. Ten 6 ure de gezongen Nacht mis, daarna de uitreiking dea- II. Com munie, en zuilen twee H.H. Missen ge lezen worden. Ten 9 ure. en ten half 10 ge'ezen H.H. Missen, en ten 10 ure de gezongen Hoogmis. On fier de beiide ge zongen Missen sohaalcollecte voor de Parochiale school. Ten half 3 de Ves pers, daama biechthooren. Dinsdag: 2e Kerstdag, feest van den H. Ste phanus, Diaken en eerste Ma.rteiliaar. Geen verplichting tot Mhhoorem. De Vroegmis te half 8, de Hoogmis te "0 u. Te half 3 de Vespers. Woensdag: Feest van den H. Apostel Jo annes. Donderdag: Feest van de Heilige Onnoo zele Kinderen. Woensdag en volgende dagen die H.H. Missen te half 8 en half 9. KATWIJK. Parochie van den H. Joannes Geboorte. Zondag: de H.H- Missen te 7 en te 10 u.; vandaag geen Catechismus; van avond geen Lof; van middag biechthooren van 5—9 uur. Deze week alleen Woensdag en Vrijdag d.e gewone Catechismus. Maandag: liste Kerstdag; te 5 uur begint die Nachtmis, terstond na die Nachtmis zal de II. Communie uitgereikt worden; daarna wordt de 2e en daarna, de 3e H. Mis gelezente 9 uur begljnt do 4e H. Mis; te half 10 de 5e en te 10 uur d© Hoogmis; 's middags te 3 uur .te Vespers; daarna biechthooren, zoolang er achtereenvolgens biechtelingen zijn. Dinsdag: de 2e Kerstdag; de H.H. Missen zooals op Zondag; 's avonds te kwart vóór 6 uur Rozenhoedje en te 6 uur Lof. Woensdag: 's Avonds te half 8 Lof ter eere van den H. Jozef. Zaterdag: 's Middags van 5—9 uur gele genheid om te biechten. LANGERAAR. Parochie van den H. Adrianua, Zondag: H.H. Missen 7.30, 9 uur en 10.30; na de Hoogmis Oatlechisnius; 2.30 Ves pers, daarna gedegenheid om te biech ten zoolang men achtereenvolgens bljjft) komen. Door de week de H.H. Missen om 8 en 9 uur. Onder de vacantie geen Catechismus. Maandag: Hoogfeest van Kerstmis, te vie ren als Zondag; de 1ste- H. Mis om half vijf, daarna nog twee stilte H.H. Mis sen; aan het zijaltaar om hjalllf zes, 6 en G.30; de andere 1I.H. Missen zijn om 9, 9.30 en om -10 uur de Hoogmis. Dus Maandag is de Hoogmis nr.eit om haf.tf 11, maar om 10 uur; om 2 uur Vespers met lieid No. 8 en daarna biechthooren zoolang men achtereen blijft kernen; om (hotf 9 zafk ook de II. Communie Worden uitgereikt). Dinsdag: 2e Kerstdag en feest van den H. Stephanus, geen verplichting, maar verzoek om oils Zondlag te vieren. De H.H. Missen zijn dan om 7.30, 9 en 10.30; 2.30 Vespers en 5 uur patronaat. Donderdag:, na de laatste II. Mils verga dering dier leden van de derde Orde en tevens recollectie voor hen, die eene retraite hebben bijgewoond. Donderdag: van 3.30—4.30 gelegenheid -om te biechten. Vrijdag: na d© laatste H. Mis vergade ring; van liet Kerkbestuur. Zaterdag: van 34 en 6—8 uur gelegenheid om te biechten en 7 uur Lof. Zon dlag scha aiootteote voor d'en St. Pie- ters-pienning LEI0SOHENDAM. Parochie van den H. Petrus en Paulu9. Zondag: 7 uur Vroegmis: 10 uur Hoog mis; 3 uur Vespers; 7 uur Lof. Van 48 uur gelegenheid om te biechten. Maandag; 5 uur Nachtmis; 10 uur Hoog mis; 3 uur Vespers, daarna biechthoo ren tot 7 uur. Dinsdag: 7 uur Vroegmis; 10 uur Hoogmis; 3 uur Vespers. Donderdag: 6.30 Lof. Zaterdag: 6.30 Lof. Van 48 uur biechthooren. LISSE. Parochie van de H. Agatha. Zondag: te 7 uur en te half 9 de gelezen H. Missen; te 10 uur de Hoogmis; te half 3 de Vespers met Rozenhoedje; daarna gelegenheid te biechten tot 's avonds half 10. De Eeuw. Pater Lokkers zal ko men helpen bdechthoorem Maandag: le Kerstdag, feestdag dei' Ge boorte van onzen Goddel ij ken Verlosser, Jezus Christus, te vieren als Zondag. De Nachtmis zal gezongen worden te 5 uur. Onder de Nachtmis predicatie. Na de Nachtmis volgen de stille H.H. Missen tot 10 uur. Te 11 uur de Hoogmis. Op den len Kerstdag wordt 's morgens geen biecht gehoord. De II. Communie wordt uitgereikt in de Nachtmis na de con secratie en vervolgens ongeveer op de gewone uren. Des middags te half 3 de plechtige Vespers met feestpredicatie dooi den wel eer w. Pater Lokkers, Capucijn uit het klooster te Oss. Na d,e Vespers ge legenheid om te biechten tot half 7. Dinsdag: 2e Kerstdag, feestdag van den H. Stephanus, eerste martelaar; de H.H. Missen als op Zondag, te 10 uur de plech tige Hoogmis; te half 3 de Vespers met Rozenhoedje; na de Vespers Bestuurs vergadering van de Derde Orde. Na de Nachtmis op den len Kerstdag zal de generale Absolutie aan die ledien van •de Derde Orde gegeven worden. Gedurende deze week geen Catechismus. Donderdag- en Zaterdagavond te 7 uur Lof met Roeenhoedje. Zaterdag: wegens de vacantie komen Za terdagmorgen na de H. Mis van half 10 de meisjes biechten, die niet bij den pastoor op de leering zijn; va» 34 uur gelegenheid cm te biechten voor kinderen (jongens en meisjes) die bij den pastoor op de leering zijn. Van 4 uur tot half 10 biecht hooren voor oudere kinderen en volwas senen. MEIJE EN ZEGVELD. Parochie van de H. Maria Geboorte. Zondag: 7.30 Vroegmis; 9.15 Cat.; 10.15 Hoogm'te; 2 uur Lof; gelegenheid om te biechten van 57.30 uur. Maandag: Hoogfeest van Kerstmis, te vie ren als Zondag; 6 uur gezongen H. Mis diaarna de tlweede H. Mis; 10 uur Hoog mis; 2 uur dé Vespei-s; gelegenheid om tc biechten van 57 uur. Dinsdag: Feestdag van den H. Stephanus, dag van de-votie; 7.30 uur Vroegmis; 9.15 urn' Catechismus; 10.15 uur Hoog mis; 2 uur de Vespers. Woensdag: dag van devotie; 8.30 II. Mus; 12 uur Gaitech/iismus. Donderdag: 8.30 II. Mis; 12 uur Cat. Dag van devotie. Vrijdag: 8.30 uur H. Mis. Zaterdag: 8.30 H. Mils; na den middag ge legenheid om te biechten van 8.307.30 uur. NIEUWKOOP. Parochie van de H. Maria Hemelvaart. Zondag: 7.30 uur II. Mis; 10 uur Hoogmis; 2.30 uur Vespers; na de Vespers ge'toigen- beiiid om te biechten. Maandag: 5 uur gezongen II. Mis; 6 en 6.30 gelezen II.H. Missen; 9 en 9.30 ge- Hezen 11.11. Missen; 10 uur Hoogmis. Dinsdag: 7.30 stilte II. (Mis; 10 uua' Hoog mis. Woensdag: 7 en 8 uur II. Missen. Donderdag: 7 uur H. Mis; 8 uur gezongen H. Mis; 4 uur Lof. Vrijdag: 7 en 8 uur H.H. Missen. Zaterdag: 7 en 8 uur H. Missen. NIEUWVEEN. Parochie van den H. Nicolaa9. Zondag: half 8 de Vroegmis1; 10 uur de Hoogmis jhaTf 3 het Lof,''waarna gele genheid oan te biechten tot 5 uw voor dengenen, die Zaterdag moeilijk kunnen (kiomen. Maandag.: 5 uur d'e Nachtmis; 9 uur de Hoogmis; 2 uur die Vespers. De H. Com munie wordt) uitgereikt onder de Nacht mis, onder d!e daaa-op volgende stille H. Mis, alsook om kwairt over 8. Ge'e- gteriheèd oan te biechten van na, de Ves pers tot) 5 uur. Dinsdag: half 8 ide vroegmis; 10 uur de Hoogmis; hailtf 3 het Lof. Zaterdag: 7 uiur MaiifcaJjof; namiddags is er gelegenheid om te biechten van 46 en van half 8half 9. NOORDEN. Parochie van den H. Marti mis. Zendag: 7 uur stille II. Mis: 10 uur Hoog mis; 2 uur Lof. Maandag: Hoogfeest van Kerstmis; 5 uur Nachtmis; diaarna stille II. Mts; om half 10 Hoogmis; 2 uur Vespens. Dinsdag: aDs Zondag: Donderdag: half 9 gezongen H. Mi's en overige, dlagieri om 8 uur. Zaterdag: van 4—6 biechthooren. noordzij* Parochie van den H. Jeroen. Zondag: de II.II. Missen ten 7, half 9 en 10 uur; geen Catechismus; 3 uur Ves pers; daarna geitegerihefiid' om te biechten. Maandag: heden Kerstfeest, te vieren als Zondag; tem 5 uur gezongen H. Mis met korte predicatie, daarna voC'gen de an dere H.II. M-isöen; te 10 uur plechtige Hoogmis; 3 uur Vespers; 7 uur Lof met) feestpredikatie. Dinsdag: Feestdag van de II. Stephanus, dag van devotie; de H.H. M:issen als op Zondag; 3 uur Vespers. Donderdag,: 7 uur Lof van het AlleiheiVg- etlo Sacrament. NOORDWIJKERHOUT. Paroohie van den H. Victor. Zondag: half 8 stille H. Mis; met onder richting: 10 uur Hoogmis met jprodicalio; 's namiddag® half dirie oefening \am den Kruisweg en Lof. Maandag: 5 uur Nachtmis; daarna twee etJille H.H. Missen; 9 uur en 9.30 stilte H.H. Maasen; 10 uur HocgnvJs met pre- dlioaibie.; 's namiddags (half 3 Vespers. Dinsdag: half 8 stille 11. Mis; 10 uur Hoogmis; 's namiddags hatlf 3 Lof en Rozenhoedje. NOOTDORP. Parochie van den H. Bartholomeus. Zondag: de H.H. Missen te 7 en 10 uur; ie 1.30 Catechismus: te 2.39 Vespers. Te 7 uur vergadering der Aartsbroeder schap van de H. Familie. Maandag: Hoogfeest) van Kerstmis; te 5 u. de Nachtmis; te 10 uur Hoogmis; te 2.30 uur Vespers met feestpredicaUie. Dinsdag: d© H.H. Mfssen ate op Zondag; te 2.30 uud Vespers. Zaterdag: van -4—8 uur gelegenheid om te biechten. OUD-ADE. Parochie van den H. Bavo. Zondag: Goctedliensttoefeningen oite gewoon- ilijk. Biechthooren na de Hoogmis voor de verafwonendetn en ouden, na het) Lof tot 4 uur en van 5 30 tolt 8 uur. Maandag: leto Kerstdag, te vieren als Zondag; de H.H. Mtesen te 6 uur gez. daarna d'e 2e H. Mis met de 4 Kerstlie deren, en die Hoogmis te 10 uur. Daarna (biechthooren voor deaafwon enden en ouden, na d© Vespers tot 4 uur en van 5.307 uur. Dinsdag: 2de Kerstdag. De godsdienstoefe ningen als op Zondlag. In diezie weelk "om do school vacantie geen) Catechismus. A.a Zondag na de Hooginris Te Deum' voor de weldiadien van het) efgefiOope» jaar. OUDE WETERING. Parochie van den H. Jacobua. Zondag: Heden vi'gilde van Kerkmis, ■dfl'entengevolge is het) orgetefiei' geoor loofd. Geen Oat. Half drie de pdiechtigc le Vespers van het Kerstfeest) Daama ibieeh(hoeren zoolang er achtereenvol gens biechtelingen zullen zijn. Maandag: Hoogfeest) vian Kcirsl'imrils, van Christus' geboorte. Te 5 uur d'e zingende Nachtmis, waaronder die II. Communie wordt uitgereikt Daarop onrai'ldidellijk d© tweede stille II. Müs, waaronder Kerstliedjes zu'len worden gezongen. Vóór de Nachtmis geen biechtöKorcn; te 9 uur de Hoogmis, waarna het nieuwe Kerstlied. Des middags half 3 pflechtige Vespers, en, daama biechi'hooren, zoo lang er achtereenvolgens zuilten zijn. Dinsdag: 2e Kerstdag, dag van devotie; Feeist van den II. Stephanus, eerste Martelaar. De 11.11. Missen te 7 en 10 uur. Half 3 de plechtige Vespers. Woensdag: 3e Kerstdag. Feest van den II. Joanm09, Apostel en Evangedist, dag van devotie. De H. Mi's 7.30 uur; kwart over 8 de Cat. voor. cle nieuw© aanneme- Mngen, zoo ook Donderdag etn Vrijdag. Donderdag: Feest van de H.II. Onnoozelle- Zaterdag: Biechthooren van C>—9 uur, de kinderen in den. morgen. Uitreiking der Heilige Communie van af Dinsdag te 6 30 en 7 uur eai vóór en onder de II. Mis. ROELOFARENDSVEEN. Parochie van de H. P">trus-banden. Zondag: de H.H. Missen te 7, 8.30 en 10.30; geen Catechdismus; te 3 uiur Vespers en biechthooren tot 6 uur. Maandag: 1ste Kerstdag, te vfleren al& Zondag: Te 5 uur gezongen Nachtmis en 2 Stille Missen; te 7 uur dri© H. Missen en te 9 uur twee stilte II. Mtesen en te 10 uur Hoogmis. Te 3 uur Vespers. Dinsdag: 2de Kerstdag; de H.H. Missen te 7, 8.30 en 10.30 uur. Te 3 uur Vespers en 5 uur Congregatie. Woensdag en volgend© dagen de H. Mis sen te 7, 7.30 en 9 uur. Zaterdag-middag biechthooren van 4 tot 8 uur. RIJPWETERING. Parochie van de H. Maria Geboorte, Zondag: Heden vigilie van Kerstmis. On der de H.H. Missen. 2cle collecte voor of- ferkaarsen bij do kribbe van Bethlehem. Terstond na de Hoogmis tot 12 uur gele genheid om te boechten alleen voor le gen en, diLo het verste wonen- Na den molddag geen Catechismus; te 2 uur Vespers', en terstond na die Vespers tot 8 uur gelegenheid om te biechten. Maandag: het Hoogfeest van Kim ritmis of dea- Geboorte van onzen Goddelijken Za ligmaker Jezus Christus, gdbodco te vie ren als Zondag. Volle Aflaat) voior cle Aartsbr. v. h. II. Hart met liet. Apost. des Gebecls en voor de Broed. v. dén Lev. Roz. 2cle coHlectle tot onderhoud van kerk en pastorie, 's Morgens te 6 u. de gezongen Na:htmis, waaronder de II. Communie wordt uitgereikt; na cle Nachtmis (cl. i. omstreeks half acht) achtereenvolgend 2 stille 1111. Mtesen, waaronder insgélijiks gelegenheid, is om te communaceeren. Kwartier over nege nen wederom, achtereenvo'gend 2 stille H.H. Missen met gelegenheid om tc commun':ceeren, en kwartier over tie nen de Iloogmlte. Na de Hoogmis geen gelegenheid om te biechten. Na den miclidag te 2 uur Vespers met Rozen hoedje, en 's avonds 5—7 uur gelegen heid om te biechten. Dinsdag: i'eest van den II. Stephanus, eer- aten Christen-Martelaar, dag van devo tie, doch volgens verlangen van Paus en Bisschop tie Vieren als Zondag. 2de coiilecte voor de armen. Na den middag te 2 uur VesRea-s met Rozenhoedje. Woen6dag: feest van den H. Apostel en Evangelist Joannes, dag van devotie; te 8 uur gezongen H. Mis. Donderdag: feest van de II.H. Onnoozele Kinderendlag vian devotie; te 8 uur ge dongen H. Mis voor den vrede; na de H. Mis van half negen geHegenheéó om tie fcifidit)ent

Leidsche Courant | 1916 | | pagina 3