OFFICIEELE KERKLIJST 3)e C^idóolae Soit/ianÊ ra ra ra ra Derde Blad. Gm^Wz5!GitZ ECÉ VAN Zaterdag 2 December 1916 Les uit den brief van den H. PaulU9 aan de Romeinen. XIII 1114. Lieve Broeders! wij weten dat het uur gekomen is, om uit clen slaap te ontwaken; [ivani tnu is de zaligheid ons nader, dan toen wij geloovig werden. De nacht loopt ten einde, en de dag komt aan. Laat ons dan de werken der duisternissen afleggen, en de wapenen des lichts aangorden. Laat als bij dag, eerlijk wandelen; niet in brass erij en en dronkenschappen, niet in ontucht en onzuiverheden, niet in twist en afgunst, maar trekt den Heer Jezus. Christus aan. Evangelie uit den H. Lucas XXI 25—33. In dien tijd zeidé Jezus aan zijne Disci pelen: daar zullen teekenen zijn in de zon en in de maan, en in de sterren; en op de aarde benauwdheid van het gedrursch der baren van de zee: zoodat de menscheu be swijken cullen door de vrees en de ver pachting van de dingen die de geheele [wereld zullen overkomen; want de krachten hemelen zullen beroerd worden; en alsdan .zullen zij den Zoon des menschen" zien, komende op een wolk, met groote macht en glorie. Als deze dingen beginnen te gebeuren, ziet dan opwaarts en steekt uw" hoofden op, want uwe verlossing is [nabij. Hij zeide hun ook eene gelijkenis. Aanschouwt den vijgeboom, en alle hoo rnen: als ge dezen vruchten ziet. zetten, peet gij, dat de corner aanstaande is. Zoo ook,- als ge al deze dingen ziet gebeuren, nveet gij dat het Rijk Gods nabij is. Ik zeg u voorwaar, dat dit 'geslacht niet zal voorbijgaan,, totdat al deze dingen geschie den. Hemel en a-arde zullen voorbijgaan; maar Mijne woorden zullen niet voorbij- /?n; r De tijd van den Advent, de liturgische voorbereiding t-oit den blijden Kerstnacht, moet voor de Christenen zijn een tijd van gebed, versterving en verbetering des le vens. Zij toch ock hefbiben zich voor t.e be- ireiden tot een waardige viering van de gedachtenis aan de komst des Zaligma- ikers in het Vileesoh, maar vooral zèj heb ben zich voor te bereiden op de komst van Christus in hun hart, Die daar hei; {icnkjnnatarujrlijk leven ziafl. hersteflf'en of vermeerderen en bekrachtigen. Opda.t de ksomist des Heeren in de har ten der Zijnen zoo zegenrijkmogelijk zijn zal. vermaant de H. Kerk hare kinderen, a'üe hindernissen daarvoor uit die harten -peg t.e bannen. Broeders, wij wetefa, dat het uur reeds daar is om uit den slaap te ontwaken." Zooveren er in zorgef!iooiaheid ten opzichte van een of aaider hunner plichten moch ten zijn ingesP.iüimerd, moeten uit den geestelijken süaap ontwaken. Om haar aansporing nog meer kracht bij te zetten, wijst de lcerk ons op nog, een andere komist dies Heeren, op den dag, dat Hij zal nederdalenom te oordeelen. Liken dag komen wij het einde van c ns ik-ven, maar ook de eeuwige zaligheid, pefhke wij verwachten, naderbij! Wij ziin dien dag van intreden in de eeuwigheid reeds meer nabij, <ian wij het waren, toen Ihet Doopsel ons maakte tot kinderen Godts, de nacht van dit tegenwoordig le ven Hoopt ten einde en weklra zuilen wij dus staan voor den eeuwigen Reelater, Die i an al onze daden rekenschap vragen zal. Willen wij dan van Zijn goddelijke lip pen hooren dat "woord: „Kom, gezegende mijns Vaders, treeid' binnen in de vreugde des Heer endan moeten wij "nu, niet onkel letten op dit aardsclie, maar vooral, onze eeuwige behangen, de b'ellangen onzer onsterfelijke ziel verzorgen. Willen wij dan eeuwige vreugde smaken, dan moe ten wij nu de werken der duisternis, de zondige daden afleggen, en aandoen de wapenen des lichts, ajleen goede en eer zame handö'iingen verrichten. Gelijk de betamelijkheid1 ons dwingt be hoorlijk geldleed te zijn bij dag, wanneer wij. ons onder de menschen begelvên, zoo vraagt ons eeuwig zielehelang ons drin gend, ten ake tijde behoorlijk te wande len, deugdzaam te zijn in alles, wat wij doen. Derhalve mogen wij ons niet overgeven aan hrasiserijen en dronkenschap, aan onkuisc.hheid, twist of nijd, maar wij moeten ons den Heer Jezus Christus aan doen. naar Zijn geboden ons leven rich ten, Zijn voorbeeld zoo volmaakt mogelijk trachten na te volgen. TH. A. VIS. >,Hageveld", Voorhout. R.K. Pr. Verklaring van het Evangelie. Be H. Kerk opent het kerkelijk jaar met hetzelfde Evangelieverhaal dit maal volgens den H. Evangelist Lucas, als op den voorgaanden Zondag. Eene uit voeriger verklaring van den tekst behoeft dus niet gegeven te-worden. Waarom de H. Kerk ook nu weer ons herinnert aan de gebeurtenissen, welke het huidige bestaan der wereld zullen be sluiten en waarvan voor ons zoo ontzaglijk veel zal afhangen, dat is zeer goed te be grijpen. Wederom begint de reeks van ge denkdagen en -tijden en vaai feesten, waar mede de H. Kerk ons vieren laat al de groote Geheimen van onzen H. Godsdienst en waarop ze ons döor hare heerlijke Li turgie al de Waarheden predikt en aan schouwelijk maakt, welke de Zaligmaker Haar ter bewaring en verspreiding heeft toevertrouwd. Zij vangt den jaarkring aan met den Advent, den voorbereidingstijd voor Kerstmis, het feest van de verschij ning des Verlossers op aarde. Zooals de H. Johannes de Dooper - boetvaardigheid predikte, zoo wenscht ook de II. Kerk, dat hare kinderen in dezen tijd zich bijzonder tzullen herinneren hun plicht van boete doening ien zich daarin zullen oefenen. Im mers wat is meer noodzakelijk na den val van het menschelijk geslacht in de zonde? Daarom schrijft de H. Kerk ons ook eeni ge vastendagen voor gedurende dezen tijd, en houdit zij een zoogenaamden geslo ten t ij d." Nu is ongetwijfeld de vrees een krachtig middel om op te wekken tot boetvaardig heid, zoowel de vrees voor straf als de heilzame vreeze des Heeren. En wordt die niet bijzonder in. .ons gewekt door de ge dachte aan het oordeel? Vóór den zondeval behoefde de mensch daarvoor niet te vree zen; toen had hij ook geene boetedoening van noode. Maar nu kan de H. Kerk niet beter doen dan ons bij de opening van den Adventtijd nogmaals te herinneren aan het zware gericht, dat ons wacht en ons zoodoende brengen tot een ernstige en doel treffende boetvaardigheid. B. J. HERMANS, sillon bij die lijkbaar van Lodewijk XIV. Onder hem hadden wetenschap, bescha ving en rijkdom een beogen bloei bereikt; onmetelijk groot waren de rijkdommen van den Franschen koning; de eerste adefl' achtte het zich een voorrebt, den veinst te mogen dienen; terecht werd hij genoemd1 le Roi-Soleil, de Zonnekoning. Maar bij den Zonnekoning was de onverbiddelijke diooid ingetreden; de alom gevierde bad a/Is zondia'ar gestaan voor den rechterstoel van God. Dat bankroet van mensche ijke grootheid gaf de redenaar ten overstaan van al wat in Frankrijk geleerd, rijk en voornaam was, in deze woorden te ken nen: \,God alleen is groot, mijne broe ders." J. J. VAN SANTÉ, Leiden. Pr- KERKBERICHTEN. Voorschoten. ,,,j ■«...«ju «i, utit v-ernaa! van uien heer uit Edam, die over Buiksloot naar Amsterdam ging. Edam is-een lief, proper maar klein en dood stedeke; Buiksloot bracht bet tot den rang van dioap; en Amsterdam, dat weten we, wordt niet voor nietsGroot-Mokum genoemd. Die mijnheer dan ging van Edam over Buiksloot naar de hoofdstad des lands. In Buiksloot aangekomen, wet h'et bem op, dat d'it dorp heal wat ki'einer was dan Edam; hij zag er geen markt, geen oude huizen, geen eigenlijk gezegde straat, maar een dijk, waarlang® de eenden kwekten. Toen zeide de h'eier tot zichzelf: „Wat is Edam toch groot!" Maar toen hij eenmaal Amsterdam was genaderd, en (met een of anderen Tijs den Jolleman het IJ overstak, en de boo ten, schuitjes, en schepen in druk be weeg het water" zag doorklieven, en op den anderen kant de drukte zag van het laden en lossen'van kisten en pakken en manden, en de ontelbare voetgangers zag voortsdhuifelen, uitwijkend voor trams en eleeperswagens, met alls achtergrond het silhouet van een twintig torens, staande' tusisehen opstapelingen van woningen, toen dacht de meneer,, die toch zoo'n gnnrropte gedachte bad va.n de stad Edam: „Wat is Edam tochklein." In de gedachte, van dien heer ligt een groote levenswaarheid. O ja, we voelen ons groot, als we knus jes ons zelf beschouwen en dan verge lijkingen maken met andoren, die gelijk of minder zijn 'dan wij. Wat zijn we dan groot, rijk, geleerd, sterk, verstandig, bij de hand, deugdzaam en voorzichtig. We laten de vergelijking dan ten voorde-eile van ons zdlf uit vallen; de dingen, waar in we zelf de minderen eijn, laten we want we zijn bij de haard stilletjes weg. En zoo komen we tot zelfaanbidding, .zelf vergoding en zelfoverschatting; we worden oprechte egoïsten. En dan'vergeten we, dat er maar Eén alleen groot is. Dat is God, van Wien de koning der profeten Isaïas volgende sublieme, beschrij ving geeft: „Wie heieft meit hoJHl-e hand de wateren gemeten, en met de palm de he melen giewogen? Wie heeft aan drie vin geren het gewicht der aarde gehangen, en bij gewicht de beigen gewogen, en de he melen in een weegschaal? Wie stond den geest deis Heeren ter zijidte of wie was Zijn raadsman, en heeft Hem onderricht? Met wien heeft Hij geraadpleegd, en wie heeft Hem onderwezen, en Hem het pad der ge redhtigbedd geleerd, en Hem in d'e kennis onderwezen, en Hem den weg getoond van het doorzicht? Zie als een druppel aan den emmer zijn de volken, en alls een grein in de weegsdhaal worden zij geacht: Zie, a's gering stof zijn de eilanden. En de Libanon is niet voldoende voor een brandoffer. A' waren zij niet, zoo zijn ale vo'iken voor Hem, en als een niet en ais iets ijdefts 'wor den zij voior Ilem geacht. (Isaiais 40. 1217). God alleen is groot. Eens stond in tegenwoordigheid van de Fransdhe hofgrooten de lijkredenaar Mas- aarlandervegn. Paruchie van de H.H. Apostelen Petras en Paulus. Zondag: de H.H. Missen om 8 en 10.30 uur. Maandag en overige dagen de H. Mis om 8 uur. Dinsdag: 9 uur gezongen jaargetijde voor Cornedis den Blanken. Donderdag: 8 uur gezongen H. Mis ter eere van het- Allerh. Sacrament. Vrijdag: 8 uur gezongen H. Mis tet eere Aleihei'ligiste Maagd. ALPHEN. Karonnie van den H, Bon!faciu9. Zondag: 1ste Zondag van den Advent; De H.H. Missen 7 uur, 7 uur Ge sticht; 10 uur Hoogmis; 1.30 Catechis mus. 2.30 Vespers met Rozenhoedje; 4.30 Conferentie van het Juvenaat; 7 uur oefe ning van de leden der St. Joseph-ver- eenigiing. De H.H. Misisen in de week 7 uur; 7 (Kapel); 8.15. Woensdag: geen vasten of onthouding, we- cEAns Kot .^1Nlin/Ufi^sfaas-t,. - l inrk a.^goihs; 9 uur gezonpTTTr dj®. tendag wegens den Advent. BODEGRAVEN. Parochie van den H. Williforordua. Zondag: 7 en 10 uur H.H. Missen; 1.30 Catechismus; 4.30 Patronaat; 7 uur Lof en Rozenhoedje. Maandag: 7.30 uur H. Mis. Dinsdag: 7.30 en 8.30 H.H. Missen. Woensdag: 7.30 en 8.30 uur H.H. Missen. Ponderdag: 7.30 en 8.30 uur H.H. Missen; 7 uur Lof. Vrijdag: 7.30 en 8.30 uur H.H. Missen. 7 uur Lof ter eere van die H. Maagd. Zaterdag: 7 30 en 8.30 uur H.H. Missen. Van 4 uur gelegenheid om te biechten. Elke ochtend 6.15 uur gelegenheid om he commundiceeren; eliken avond 7 uur R-ozenhoodje om door de voorspraak van Maria den vrede van God af te smeeken. BOSKOOP. Parochie van den H. Joanne9 da Dower. Zondag: H. Mis te 7.30 uur en 10 uur Hoogmis; te 2.30 Vespers met Rozen hoedje. Gedurende de week de H.H. Missen ten 7 en 8.15 uur. Deze week Catechismus volgens ge woonte. Donderdag: 6—8 uur gelegenheid cm te biechten. Vrijdag: 1ste Vrijdag; 8 uur gedongen II. Mis met uitstelling van het Allerh. Sacrament. Zaterdag: gelegenheid om te biechten van af 3.30 uur en des avonds te 7 uur Lof met Rozenhoedje. HAZERSWOUDE. Parochie van de H.H. Engelbewaarder». Zondag: 7 uur H. Communie; 7.30 uur II. mis; 10 uur Hoogmis; 1 uur Catechismus; 2 uur Vespers. Dagelijks wordt om 7.15 uur de H. Com munie uitgereikt. Woensdag: Geen Vastendag; 8 uur gezon gen H. Mis voor 't behoud van 't vee en de vruchten der aarde. Vrijdag: Vastendag; Feestdag van de On bevlekte Ontvangenis van Maria. Zaterdag: Biedhthooren van 11—12 en na den middag van 4—5 en van 7—9 uur. HAZERSWOUDE. Parochie van den H. Michaël. Zondag: 6.30 uur uitreiking der H. Com munie; 7.30 uur Vroegmis; 10 uur Hoogmis; 2 uiur Vespers; 7 uur Lof pre dikatie, processie en Te Deum. Maandag: 7 en 7.30 H.H. Missen bij d'e Eerw. Zusters. Dinsdag: 7 en 8.15 H.H. Misisen. Woensdag: 7 en 8.30 H.H. Missen. De II. Mis van 8.30 gezongen. Geen Vastendag, wegens dispensatie. Donderdag: 7 en 8.30 H.H. Missen, 8.30 g-ezengen II. ,MLs. Geen verplichting van mishiooren. Vrijdag: 7 en 8.15 H.H. Misefen; Vastendag, Zaterdag: 7 en 8.15 H.H. Missen; 's namid- ïl. om te biechten van 4—8 uur. HAZERSWOUDE (Groenendijk). Parochie van den H. Bernardus. Zondag: Eerste H. Mis om half acht, om 10 uuir Hoogmis; om half 3 Vespers en (Lof. Maandag en overige dagen de eerste H. Mis Om 7 uur de tweede kwart over 8. Vrijdag: Feest der Onbevlekte Ontv.; de H.H. Diensten als op Zondag. HOOGMADE. Parochie van de H. Maria Geboorte Zondag: De Vroegmis te half acht, de Hoogmis te 10 uur. Te half 2 Catechismus; te half 3 de Ves pers. SchaaloO'l'liecte voor de Ketrk. Dagelijks de H.H. Missen ten half 8 en ten half 9. Maandag, Dinsdag, Woensdag en Vrijdag ten kwart voor 12 groote Catechismus der kindereai, die in 't volgend voor jaar de eerste plechtige H. Communie zulten doen. Woensdag en Vrijdag: ten 11 ure de ge wone Catechismus; Woensdagavond ten 7 ure Adventspredicatie. Vrijdag: geboden Vastendag; Feest, van de Onbevlekte Ontvangenis van Maria; ten half 9 gezongen H. Mis; 's avonds ten 7 uur Lof. KATWIJK. Parochie van den W. Joanne9 Geboorte. Zondag: de H.H Missen te 7 en te 10 u.; Vandaag geen Catechismus; den gehee- ten dag is ACer'h. Sacrament ter aan bidding uitgesteld. Vanavond ten 7 uuir ^'teidhtig Laf, met feestipredicutie van de Weleerw. heer Keijzer, kapelaan te Wassenaar, Processie en Te Deum. De kinderen der Woensdagjsche Cate chismus komen in 't vervolg de Cate chismus bij-wonen: \s Maandags, Dins dags, Woendags en Vrijdag® te 12 uur. Overigens is deze week de Catechismus naar gewoonte. d.en H. Antonius. YVcensdag: Vandaag ig de va^-achting OÏJ1 (c vo.-iion cn zich vla.n vlCGSch- eil vetspijzen te onthouden, door cle dis pensatie opgeheven. 's Avonds te half 8 Lof ter eere van den H. Jozef. Vrijdag: Vasten en onthooidingisdag. Feest van de OnlbetvL Ontvangenis der Alfierh. Maagd' Mairia; 's morgens te 8 uur ge zongen H. Mis; 's avonds te hallf 8 I*if. Zaterdag: 's Middags van 59 uur gele genheid om te biechten. LANGERAAR. Parochie van den H. Adrianua, Zondag: H.H. Missen 7, 8.30, .en 10 uur; geen Catech.; na de Hoogmis tot 12 uur en van 37 uur gelegenheid om te biech ten; 2.30 uur Vespers en 7 uur Lof met preek; geen Patronaat. Zondag, Maandag en Dinsdag blijft het Allerheiligste van 's morgens 7 uur den geheelen dag ter aanbidding uitgesteld. Maandag en Dinsdag de H.H. Missen om 7, 8 en 9 uur en dan zal voor en na de H. Mis de H. Communie worden uitge reikt. Maandag 8.30—12 en 2.30—7 uur gelegen heid om te biechten; 7 uur Lof met preek. Dinsdagochtend van 89 uur gelegenheid om te biechten; 's avonds 7 uuir Lof, preek en processie. Deze drie dagen onder het Lof schaal- collecte en 's avonds lied 33, 36 en 83. Woensdag: St. Nicolaas; geen vasten- en ook geen onthoudinigsdag. Donderdag: van 3.30—4.30 gelegenheid te biechten. Vrijdag: Feest van de Onbevl. Ontvange nis der Allerh. Maagd Maria; geen ver plichting van mishooren, maar wel ver plichting van vasten en onthouding. Woensdag en Vrijdag Catech. le klas. Donderdag en Vrijdag Catech. 2e klas. Vrijdag Catech. Sé klas. Zaterdag: van 34 en 6—8 uur gelegenheid om te biechten en 7 uur Lof. LEI0SCHENDAM. Parochie van den H. Petrus en Paulua. Zondag: 7 uur Vroegmis; 10 uur Hoog mis; 3 uur Vespers; 7 uur Lof. Donderdag: 6.30 Lof; van 48 uur bi edh theorem Vrijdag: Begin, van heit 40-uur gebed; 7 uuir Vroegmis; 10 uur Hoogmis; 7.30 uur Laf; van 48 uur bieohthooron. Zaterdag: 7 uur Vroegmis; 10 uur Hoog mis; 7.30 uur Lof; van 49 uur biecht- Juooren. LEIMUIDEN. Parochie van den H, Joannee de Dooper. Zondag: 7 uur Vroegmis; 9 uur uitreiking der H. Communie; 9.30 uur Hoog mis; 1.30 uur Catechismus; 2.30 uur Vespers. In de week de H.H. Missen ten 7 en S.15 uur. Maandag: 9 uur uibvaa/rt en begrafenis van Aga/tiha Wage naar, eehtg. van Jaanneis Hoogjeboom.. Dinsdag: 9 uur gezongen uitvaart voor den Eerw. Broeder Lambertus Zuider vaart, van het gesticht „die Heibloem'*; om 12 uur geen Catechismus. Woensdag: Ter gelegenheid van het St. Niootaasfee&t is door Z. Door! Hoogw. den Bisschop van Haarlem gedispen seerd in. de vasten- en in de onthou* dingswet. Donderdag: om 12 uur de Catechistmius. Vrijdag: Feestdag van de Onbevlekte Ontvangenis van Maria; 7 uur Vroeg mis; 9.30 uur Hoogmis; 7 uur Lof; ge boden vasten en onthouding. Zaterdagmorgen vóór en na de II.H. Mis sen, en des namiddags van af half vier gelegenheid om te biechten. LISSE. Parochie van de H. Agatha. Zondag: te 7 uur en te half 9 de gelezen H. Missen; te 10 uur die Hoogmis; te haM 2 de Catechismus; te half 3 de Vesper® met Rozenhoedje; te 7 uur Laf met Advent-p r edicatie. Maandag is er geen H. Mts te half 10. Op andere diagen de H.H. .Missen to half 8, half 9 en te half 10. Maandag en Woensdag is er geern Gat Op de andere dagen de Catechismus naar gewoonte. Dinsdag, Vrijdag en Zaterdag te 7 uur Laf met Rozenhoedje. Vrijdag: gelboden vastendag; Feestdag van de Onbevlekte Ontvangenis van Maria; de9 avonds te 7 uur Lof met Rozenhoedje. Zaterdag na schooltijd komen de jongens biechten die niet bij den pastoor op de leering zijn. Van 3—4 uur gelegenheid om te Mochten voor kinderen (jongen® en meisjes) die bij den pastoor op de lee-ring zijn. Van 4 uur tot half 10 biecht- hooren voor oudere kinderen en volwas senen. MEIJF; EN ZEGVELD. Parochie van de H. Maria Geboorte. Zondag: 7.30 Vroegmis; 9.15 Cat.; 10.16 Hoogmis; 2 uur Lof. 12 uur catechismus. Dinsdag: 8.30 uur H. Mis. 12 -uur Catedhtecnjus. Woensdag: 8.30 uur II. Mis;-ge>en vasten dag en oo!k geen onflhoudinigiscLag. 12 uur catechismus. Donderdag: 8.30 uur H. Mis; na de H. Mis gedegenheid om te biedhten tot 9.30 uur en des namiddag® van 3.305 uur; 12 uiur Catechismus. Vrijdag: Feestdag van de Onto. Ontv. van Maria, dag van devotie; 7.30 Vroegmis; 10.30 liur Hoogjmis; Vastendag. Zaterdag: 8 uur H. Mis; na den middag ge legenheid *>m te biechten van B.307.30 uur. NIEUWKOOP. Parochie van de H. Maria Heme/vaart Zondag: 7.30 uur H. Mis; 10 uur Hoogmis; 2.30 uur H. Familie. Maandag: 7 tn 8 uur H. Missen. Dinsdag: 7 en 8 uur H. Missen. Woensdag: 7 en 8 uur H. Missen. Donderdag: "7 uur H. Mis; 8 uur gezongen H. Mis; 4 uur Lof. Vrijdag: 7 en 8 uur H.H. Missen. Zaterdag: 7 en 8 uur H. Missen. NOORDEN. Parochie van den H. Martinua. Zondag: 7 uur stille H. Mis; 10 uur Hoog' mis; 2 uur Lof. Maandag en overige dagen de H. Mis om 8 uur. Zaterdag: Van 46 uur biechthooren. NOORDWIJK. Parochie van den H. Jeroen. Zondag: de H.H. Missen ten 7, half 9 en 10 uur; half. 2 Catechismus; half 3 Ves pers; half 7 Lof v. h. H. Hart met de Li tanie en Akte van Toewijding. Maandag en volgende dagen de II.H. Mis sen ten 6, 7, en 8 uur. Woensdag: de vasten- en onthou dingsdag is door dispensatie opgeheven. Vrijdag: geboden vasten en onhoudingsdag; feest van Maria Onb. Ontvangenis, dag van devotie; 8 uur gezongen H. Mis; 7 uur Marialof met feestpredikatie. NOOROWIJKERHOUT. Parochie van den H. Victor. Zondag: 7 uur en half 9 stille H.H. Missen met onderrichting; 10 uur Hoogmid met predikatie; 's namiddags 2 uur Lof. NOOTDORP. Parochie van den H. Bartholomew Zondag: de H.H. Missen te 7 en 10 umr; ie 1.30 Catechismus; te 2.30 Vospera. Maandag: te 9 uur gez. Uitvaartdienst voor Petras Schi'.peroort. Vrijdag: Feest van O.L. Vrouw Ontevlv Ontv.; te 8 uur Eerste H. Communiè dier kinderen van 7 jaar, tevens alge meen e kinderccmmunie; te haM 3 Loif met predicate. Zaterdag: van 4—8 uur gelegenheid om te biechten.-

Leidsche Courant | 1916 | | pagina 7