OFFICIEELE KERKLIJST 2)e C^icbdve ©ou/tatd' I I Derde Blad. VAN Zaterdag 23 September 1916 Lee uit den brief van den H. Paulus aan de Galaten V 25—26 en VI 110. Broeders! zoo wij door den Geest leven, Gaat ons ook naar den Geest wandelen! Laat ons geen bejagers worden van i j dele eer, elkander tergenid, elkander benij dend. Broeders! mocht ook iemand door eer.ig mil®drijf overvallen zijn: gij,, die geestelijk zijt, ondernidht den zoodanige in den geest van zadbtmoedi'igiheid, terwijl gij acht geeft op u zeiven: opdat ook gij niet in bekoring komt. Draagt elkanders lasten, en zoo zult gij de wet van Christus vervullen. Want als iemand meent iets te lijn, ofschoon hij niets is bedriegt hij 2Kb zei ven. Een ieder nu bep reeve zijn eigen wenk; en zoo zal hij roem hebben in Bich zelven afieen, en niet in eenen an dere; want een ieder zal- zijn eigen last dragen. Hij nu, diie onderwezen wordt in bet wound, deele aan denaene', die hem onderwijst, van alle goederen mede. Be driegt u niet! God laat Zich niet bespot en! Want wat de menscb gezaaid heeft, dat zal hij ook maaien. Hij .toch, die in zijn viecisch paait, zal ook van het vleesch verderf maaien; die echter in den geest zaait, zal van den geest het eeuwig le ven maaien. Laat ons dan. het goede doende, niet moede worden, want, indien wij niet moede warden, zullen wij te zij nen tijde maaien. Laat ons derhalve, zoo lang wij tijd' hebben, weldoen aan allen, doch voornamelijk aan de huosgenooten des geloofs. Evangelie uit den H. Lucas VII 11—16. In dien tijd begaf Jezus Zich naar eene stad, die Naïm genoemd wordt, en met Hem gingen Zijne Discipelen en eene tal rijke schare. Als Hij nu de poort der stad naderde, zie, werd er een overledene uit gedragen, een éénige zoon zijner mooier., «rite/je was^eerae weduwe; en eene groote «hare uiit de stad was met haair. Toen de Hoer haar gezien had, werd Hij door me delijden met haar bewogen en zeilde bot haar: ween niet! En Hij brad nader en raakte de lijkbaar aan en de dragers stonden stil. -En Hij sprak: jongeling! Ik zeg u. sta op! En bij, dlie gestorven was, zette zich overeind en begon te spreken. En Jezus gaf bom aan zijne moeder. En vrees greep allen aan, en zij verheerlijk ten God, zeggende: een groot Profeet'as onder ons opgestaan! en: God heeft Zijn volk beaoöht! Verklaring van hel Epistel. De H. Geest geeft door de kracht Zijner goddelijke genade aan onze ziel een boven natuurlijk leven. Hieruit maakt de H. Pau lus deze gevolgtrekking: Indien wij dus leven door den H. Geest, dan moeten wij dit ook laten blijken door ónzen levens wandel. En afdalend tot in bijzonderheden noemt hij eenige ondeugden op, die wij noodzakelijk te vermijden hebben, eenige deugden, die wij moeten beoefenen, wil ons uiterlijk gedrag in overeenstemming zijn wet dat genade-leven onzer ziel. Vooreerst dan mogen wij geen ij dele eer najagen, geen eer zoeken te verwerven dn rijkdom en wetenschap, want deze eer is vergankelijk, maar streven mogen en moe ten wij naar een blijvende eer, de eer van een deugdzaam leven. Eergierigheid brengt bovendien andere ondeugden vaart, namelijk het afgunstig zijn op anderen, wat zich uiten zal in ha telijkheden en beleedigingen ten opzichte van hen, die hooger in aanzien zijn. Vervolgens vermaant de Apostel tot zacht moedigheid jegens den in zonde gevallen broeden-. Indien iemand uit menschelijke zwakheid de wet Gods overtreden heeft, mogen wij niet met minachting op hem neerzien: zijn val spore ons aan tot voor zichtigheid en trachten wij dan door zacht moedig vermanen den gevallene tot verbe uring te brengen. Wij moeten ons niet zoo spoedig beter wanen dan anderen, .zoo gemakkelijk kun nen we ons bedriegen, want, al zien we dikwijls onze eigen gebreken niet, wij héb ben ze toch; ook wij kunnen slechts roe man op zwakheden. Daarom verdragen wij elkanders fouten, zoo ziililen wij de wet van Ghriatus, de wet van liefde, vervullen. Wij moeten ons gedrag niet gaan verge- njkenrnet dat van anderen; van onze eige- ne daden alleen zullen wij eenmaal ver antwoording moeten geven, laten we daar op alleen dus acht geven, en zien we dan, dat ons leven in overeenstemming, is met "Ods geboden, dan hebben we in onszelf wden om God te roemen^ die met Zijn ge nade ons hielp tot het goede,, maar het zal nunrner een reden kunnen zijn om ons zelf ie verheffen boven anderen. Dan wijst de H. Paulus de Galatiërs op vluchten hieraan trachten te onttrekken,, bedriegen zichzelf; God immers kent hun Verkeerde handelwijze en zal deze een maal bestraffen. Misleiden we onszelf niet: het is een on- omstootelijko waarheid, dat ieder loon za! ontvangen naar werken: zijn die daden zondig geweest, dan wacht hem eeuwig verderf, zoo zij daarentegen goed en ver dienstelijk waren, dan wacht hem het eeuwig leven. ,,Laat ons dan in het goede te doen niet moede worden" maar volharden wij, dan zullen wij rijkelijk beloond worden op den dag, dien God voor ons bepaald heeft. Nu hebben wij nog den tijd, om ons ver diensten te verzamelen, gebruiken wij dan dien tijd om goede werken te doen, wel dadigheid te beoefenen jegens allen, maar inzonderheid aan onze geloofsgenooten, met wie wij nauw verbonden zijn door ge meenschap van ge-loof en godsdienst. TH. A. VIS, „Hageveld" Voorhout. R. K. Priester. da verplichting die zij hebben om hun go dientleeraars van levensonderhoud te l>or7'iei'i- Zij, die zich door valsche uit Verklaring van het Evangelie. „Weldoende ging Hij rond!'" In dit korte, kernachtige gezegde heeft de H. Petrus eenmaal de werkzaamheid van zijn Goddelijken Meester tijdens diens openbaar optreden op juiste wijze getee- kend. Het Evangelie van dezen Zondag biedt ons voor de waarheid en-an wederom een sprekend bewijs. Het was in het eerste jaar van Jezus' openbaar leven. Zooeven had Hij te Ca- pharnaüm den zieken knecht van den hon derdman door een wonder genezen, en Zich vervolgens met Zijn leerlingen en een me nigte volks op weg begeven naar het stadje Naïm/ Tegen het vallen van den avond bereik ten zij de stadspoort, juist op het oogen- blik dat een doode grafwaarts werd ge dragen. Heit was een droeve lijkstoet, want de overledene was de „eenige zoon zijner moeder en deze was weduwe". rcwi cn^Tinicaciiac, GroOTTn smart gebroken vrouw ontroerde de God delijke Zaligmaker. Dacht Hij misschien aan Zijn eigen dood en aan de 2iaamlooze smaal welke het hart Zijner eigen Moe der dan kwellen zou? Innig medelijden met het lot dezer arme moeder vervulde Zijn hart. Hij kon haar leed niet aanzien zonder haar te troosten en op te beuren. En ongevraagd want de 'bedroefde moeder scheen te zeer met haar smart bezig te zijn, dan dat zij den Goddelijken Leeraar herkende besloot Hij haar een krachtig bewijs van Zijn groot medelijden te toonen. Jezus trad dan op haar toe, legde zacht jes Zijn hand op haar schouder en zeide haar met een stem, trillend van medelijn dende liefde: „Weent niet." Als balsem op een wonde was dat woord van zoeten troost voor het gekwelde hart der moeder, die door haar tranen heen den grooten Wonderdoener herkende. Op nieuw deed de hoop, die zij tijdens de ziek te van haar kind zoo' lang gekoesterd had de hoop op zijn behoud haar hart weer sneller kloppen. Met zenuwachtige spanning volgde zij de handelwijze van Christus, die intusschen den dragers een teeken gegeven had stil te staan Ademlooze stilte viel over de nieuwsgie rige menigte, die de lijkbaar omringde... Toen opende de Heer van leven en dood Zijnen mond en sprak Zijn machtwoord: „Jongeling, Ik zeg u: sta op!" Eneen rilling doorvoer al de aan wezigen, die onwillekeurig achteruit deins den! Want op datzelfde oogenblik opende de doode zijne oogen en richtte zich op... Jezus deed hem vervolgens van de baar opstaan en leidde hem in de armen zijner overgelukkige moeder! Overweldigend was de indruk, welke dit groote wonder maakte' op het samenge stroomde volk! Heilige vrees beving hen allen voor de hooge majesteit van Hem, die in hun midden stond. En spontaan klonk de juichkreet uit aller harten op: „Een groot profeet is onder ons opgestaan, en God beeft Zijn volk bezocht". G. v. ZUYLEN, Voorschoten. Pr- KERKBERICHTEN. AARLANDERVEEN. Parochie van de H.H. Apostelen Petrus en Paulus. Zondag: de H.H. Missen om 8 en 10.30 uur. Maandag en volgende dagen de H. Mis om 8 uur. Donderdag: gezongen H. Mils ter eere van het Allerh. Sacrament ALPHEN. Parochie van den H. Bonifaciuë. Zondag: 1ste dag van het Veertf?|gurenge- gebed; Vroegmis 7.30 uur: 8.30 uur (Ka pel); 10 uur Hoogmis; 2.30 uur Vespers; 7.30 uur Lof met Rozenhoedje. Maandag: 7 uur uitstelling van het Aller- IhedLigiste. De H.H. Missen 7 uur, 8.30 U-; 9.30 uur gezongen; 7.30 Lof met Rozen hoedje. Dinsdag: 7 uur uitstelling. De H.H. Mis sen a's Maandag. 7 uur Lof met predi katie door den Hoogeerw. heer Mgr. H. J. Taskln, president van het Seminarie Warmond; processie en Te Deum tot 'sluiting van het Veertigurengebed. Woensdag: Geen H. Mis te 7 uur, wel uit reiken der H. Communie; 8.15 uur gezon gen H. Mis voor Bruidegom en Bruid. 9.30 uur gezongen H. Mis voor Bruide gom en Bruid met Veni Creator. Donderdag: H. Mis 7 uur; 8.15 uur gezon gen Rouwmis als Jaargetijde. Vrijdag en Zaterdag de H.H. Missen te 7 en 8.15 uur. BODEGRAVEN. Parochie van den H. Wifllibrordus. Zondag: 7.30 en 10.30 uur H.H. Missen; I.30 uur Catechismus; 4.30 u. Patronaat; 7 uur Lof. Maandag: 7.30 uur IJ. Mis. Dinsdag: 7.30 en 9 uur H.H. Missen. Woensdag: 7.30 en 9 uur H. Missen. Donderdag: 7.30 en 9 uur H.H. Missen; 7 u. Lof ter eere van het H. Sacrament. Vrijdag: 7.30 en 9 uur H.H. Missen. Zaterdag: 7.30 en 8.30 uur H.H. Missen. Van 4 uur gelegenheid om te biechten. Elke ochtend 6.15 uur gelegenheid om te cornrnuniceeren; eiken avond 7 u. Ro zenhoedje om door de voorspraak van Maria den vrede van God af te smee- ken. BOSKOOP. Parochie van den H. Joannes de Dowér. Zondag: H. Mis be 7 uur en half 9 en 10 uur Hoogmis. Des avonds te 6.30 uur Lof met predikatie, .processie en Lofzang „Te Deum". Deze week Catechismus volgens ge woonte. Vrijdag: te 8.15 uur gezongen H. Mis en des avonds van G—8 uur gelegenheid1 om te biechten. Zaterdag: gelegenheid om te biechten van af 3.30 uur en de3 avonds te 7 uur Lof. II. Missen te 7 en 8.15 uur. HAZERSWOUDE. Parochie van de H.H. Engelbewaarders. Zondag: 7 uur II. Communie; 7.30 uur H. Mis; 10 uur Hoogmis; 1 uur catechismus; 2 uur Vespers. Dagelijks wordt om 7.15 uur de H. Com munie uitgemikt. Dinsdag: 8.15 uur H. Ciommume; 9 uur gezongen H. Mis 'met Huwelijksinzege ning. Woensdag: 8.15 uur H. Communie; 9 uur gezongen H. Mis met Huwelijks-ïnzege- ninig. Vrijdag: Fee-Mag van den H. Aartsengel Micthael. Zaterdag: Biechtihboren van 1112 en na den middae van 6—9 uur. HAZERSWOUDE. Parochie van den H. Michaël. Zondag: 7.30 uur uitreiking der II. Com munie; 8.30 uur Vroegmis; 10 uur Hoogmis; 2 uur Vespers. Maandag: 7.15 uur II. Mis bij de Eerw. Zusters. Dinsdag: 8.15 H. Mis. *s Avonds 7.30 uur Lof ter eere van den H. Michael. V/oensdag: 8.15 uur H. Mis. 11.30 uur Catechismus. '.s Avonds 7.30 uur Lof ter eere van. den H. Michael. Donderdag: 7 en 8.15 uur H. Mis. 's Na middags bilechitbcforen van 5 uur tot liet Lof. 'sAvondls 7.30 uur Lof ter eere van den H. Mlichael. Vrijdag: Feestdag van den H. Michaël, Patroon der Parodhie. 6.30 uur ultdee- üiing der H. Coimmiunie, daarna de II. Miis; 7.30 uur tweede H. Mils. Plechtige Hoogmis en predikatie 10 uur; 2 uur Vespers. Zaterdag: 7 dn 8.13 uur H. Missen, 's Namiddags bdechilhooren van 48 u. 7.30 uur Lof ter eare van den H. Mi chael. HAZERSWOUDE (Groenendijk). Parochie van den H. Bernardua. Zondag: eerste H. Mis om half 8; Hoogmis om 10 uur; om half 3 Vespers en Lof. Maandag en de overige -dagen 1ste Mis om 7 uur; de 2de om kwart over 8. HOOGMADE. Parochie van de H. Maria Geboorte- Zondag: II. Mis te 8 uur; 10.15 uur Hoog mis; 2.30 uur Vespers. I.30 uur Catechismus. Maandag en volgende dagein de H.H. Mis sen 8 uur en 8.30. KATWIJK. Parochie van den H. Joannes Geboorte. Zondag.: de H.H. Missen te 7 en te 10 u.; te half 1 Catechismus; be kwart vóór 7 uur Rozenhoedje en te 7 uur Lóf. öeze week de Catechismus naar ge woonte. Dinsdag: 's Avonds geen Lai, Woensdag.: 's avonds Lof ter cere van den II. Jozef. Zaterdag: 's Middags van 5—9 ljur gele genheid om te biechten. LANGERAAR. Parochie van den H. Adrianu». Zondag: H.H. Missen 7.30 en 10.30 uur, na de Hoogmis Gabeahismus; 2.30 uur Vespers; lied 55; 6 uur vergadering Der de Orde. Maandag, Donderdag en Zaterdag zijn de II.H. Missen «m 8 en 9 uur. Dinsdag Woendag en Vrijdag om 7 en 8 uur. Zondag Rozonkransfeest. dan zal na de Hoogmis gelegenheid bestaan tot wij'den van rozenkransen, beelden, sca pulieren enz., welke men vóór de Hoog mis op de communiebank olaatst. Ge durende de maand October tot en met 2 November zal dagelijks het rozen hoedje met de litanie en het gebed van den H. Joseph gebeden worden na de II. Mis of onder Lof of Vespers. Zij, die die daarbij tegenwoordig zijn, of, zoo dit volstrekt niet kan, het te huis bid den, kunnen dagelijks een aflaat ver dienen van 7 jaren en 7 quadra gen en, en een volle aflaat, a1(s dit 10 maal wordt gebeden, mits gebiecht en gocornrnund- ceerd te hebben De zclatricen van de Broed. v. d. lev. Rozenkrans worden verzocht hét jaar- lijksche offertje in te zamelen en dnt met het afschrift der ledenlijst aan den pastoor ber hand te steV.em vóór 9 Oct. Maandag en Woensdag Catechismus le klas. Dinsdag en Donderdag Catechismus 2e kl. Drnderdag: 3.30—4.30 gelegenheid om te biechten. Vrijdag: Catechismus 3e klas. Zaterdag: 34 on van 68.30 biechbhoo- ren en 7 uur Lof. LEIMUIDEN. Parochie van den H. Joannes de Dooper. Zondag: 8 uur Vroegmis; half 11 Hoogmis; half 3 Catechismus; half 4 Vespers. Zondagavond begint 4e vernieuwing In de week Catechismus naar gewoonte. Vrijdag: Begin, van het 40-uren.gebed. LISSE. Parochie van de H. Agatha. Zondag: te 7 uur en lialf 0 gelezen II. Mis sen; te 10 uur Hoogmis; te half 2 cate chismus; te (half 3 de Verspers met Rozen hoedje- Maandag: geen II. Mis te half 10. Dinsdag, Donderdag on Zaterdag te half 8 Lof met Rozenhoedje. Zaterdagmiddag na schooltijd komen de jongens biechten die niet bij den pastoor op do leering zijn. Van 34 uur biech theorem" voor cle kinderen (jon gens en meisjes) die bij den Pastoor op de leering zijn. Van 4—9.30 uur voor oudere kinderen en volwassenen. Gedurende deze week catechismus naar gewoonte. MEIJE EN ZEGVELD. Parochie van de H. Maria Geboorte. Zondag: 9.15 uur Catechismus; 10.15 uur Ilocgmds; 2 uur Kruiswegoefening en daarna Lof. Maandag: 8 uur H. Mtó. 12 uur catechismus. Dinsdag: 8 uur H. Mis. 12 uur catechismus. Woensdag: 8 uur II. Mis. 12 uur catechismus. Donderdag: 8 uur II Mis. 12 uur catechismus. Vrijdag: 8 uur H. Mis. Zaterdag: van 3.307.30 uur gelegenheid om te biechten. NIEUWKOOP. Parochie van de H. Maria Hemelvaart. Zondag: 7.30 uur II. Mis; 10 uur Hoogmis; I.30 uur Catechismus; 2.30 uur Congre gatie. Maandag: 7 en 8 uur H. Missen. Dinsdag: 7 en 8 uur II. Mussen. Woensdag: 7 en 8 uur II. Missen. Donderdag: 7 uur H. Mis; 8 uur gezongen II. Miis. 4 uur Lof ter eere van liet H. Sacrament. Vrijdag: 7 en 8 uur H. Missen. Zaterdag: 7 en 8 uur H. Missen, 's Middags v&n 69 uur biechthooren. NOORDEN. Parochie van den H. Martinus. Zondag: 8 uur stille II. Miis; half 11 Hoog mis; half dirie Lof. Maandag en overig dagen H. Mis om 8 u. Dinsdag: om half negen gezongen II.. Mi's. Zaterdag: biechthooren den ganschen dag. NOORDWt JK. Parochie van den H. Jeroen. Zondag: de H.H. MiisSen te 7. 8.30 en 10 uur; 1.30 uur Catechismus; 2.30 uur Vespers. In de week de II. Missen ten 6, 7 en 8 uur. A.s. Zondag plechtige Feestviering van O. L. Vr. van den Alleih. Rozenkrans. Donderdag: 7 uur Lof ter eere van het Allerh,. Sacrament. NOORDWIJKERHOUT. Parochie van den H. Victor. Zondag: 7 uur en half 9 stille II.H. Missen met onderrichting; 10 uur Hoogmis met predikatie; 's namiddags 2 uur Lof, Zaterdag: vain 4half 10 gelegenheid om te biechten. Zondag beigiinit cle Oocboh'enmaand. Gedu rende die maand zaii iederen dag het Rozenhoedje worden gebeden met de voorgeschreven gebeden onder de H. Mis van haM 9, behalve op de Zonda gen, waarop die gebeden onder het Lof zullen geschieden. Aan het verrichten van die gebeden zijn de bekende Aflaten verbonden. NOOTDORP. Parochie van den H. Bartholomeus, Tondag: Te 7 en 10 uur de H.H. Missenj te 1.30 uur Catechismus; 2.30 uur Ves» pers. Xaterdag: Van 4 uur af gelegenheid om te biechten. RfJPWETERING. Parochie van de H. Maria Geboorte Zondag: Heden onder de H.H. Missen 2dö collecte voor de armen. Voor de Hoog mis de maandelijksche Doodceêl. Na den middag to 1 uur Catechismus; en te 2 uur Vespers. In deze week dagelijks, behalve Vrijdag, te 11 uur, en bovendien Dinsdag ook te 9 uur Catechismus. Woensdag: te 8 uur de H. Mis voor den vrede. Na de H. Mis van half negen an do pastorie vergadering dar~~Zelatricen van den Rozenkrans. Donderdag: na de H. Mis van half negen gelegenheid om te biechten. Vrijdag en Zaterdag te half negen geen II. Mis. Vrijdag: feest van den H. Aartsengel Michaël, dag van devotie, te 8 uur ge zongen II. Mis. Zaterdag-ochtend van af 7 uur tot 10 uur en na den middag van 48 uur gelegen heid om te biechten. A.s. Zonda.a- feestvan rlfin II Rave, Patroon van de Oathodraail en voor naamste Patroon cler Bisschopstad Haar- ook 1ste Zondag der maand: volte aflaat. Onder do H.H. Missen 2c collecte voor de sieraden der keik. A.s. Zondag .begint do Octoboismaond, welke bijzonder is toegewijd aan de ver- ecning van Maria als O.L. Vr Vr. v. cL Rozenkrans. Gedurende do October- maand de voorgeschreven Rozenkrans gebeden zoo als verleden jaar; ook zijn cncler dezelfde voorwaarden doze1 f do aflaten als verleden jaar te verdienen. Iïet jaaif-ijksch Aanbidldiingsfeest vailt op Zondag 15 October; en de week vóór dat feest zullen de kinderen, diie n<og niet plechtig zijn aangenomen, weer ge zamenlijk te communie gaan. VOORHOUT. Parochie van den H. Bartholomew. Zondag: half 8 Vroegmis; 10 uur Hoogmis; hal 2 cat.; half 3 Lof met rozenhoedje wou* den vrede. In de weck Cat. naar gewoonte. Zaterdag: van 48 uur biechthooi'en. WARMOND. Parochie van den H. Matthias. Zondag: 15de Zondag na Pinksteren. Om half 8 Vroegmte; 10 uur Hoogmis; half 2 Catechismus; 3 uur Vespers met Rozen hoedje. Maandag: de H.H. Missen om 7 en 8 uur. In deze wéék Catechismus volgens ge woonte. Dinsdag: de H.II. Missen om 7 en 8 uur. Woensdag: 7 uur II. Mis om de Kapél; 7 uur en half 8 uitreiking der H. Com munie; 8 uur H. Mis in de kerk. Donderdag: de H.II. Missen om 7 en 8 uur, 8 uiur gezongen. Vrijdag: de II.II. Missen om 7 en 8 uur. Zaterdag: cle H.II. Missen om 7 en 8 uur. Des voormóckliags tot 11 uur, dies nam. van 3—5 uur voor de kinderen, ve.rvofo- gens tot 9 uur gelegenheid om te biech ten. WASSENAAR. Parochie van den H. Willlbrordua. Zondag: 7 uur en half 9 gelezen H.II. Mis sen; 10 uur Hoogmis; 2 uur Catechis mus; 3 uur Congregatie vóór vrouwan en f mannen en alle belangstellenden. Maandag: slechts twee H.H. Missen: half 8 en 8 uur. t Dinsdag: de H.H. Missen te 7, 8 en 9 uur, die te 9 uur gezongen Huwelijksmis voor Nijcolaas Quirinus van Leeuwen en He lena Maria Vogels. Woensdag en overige dagen drie H.II. Mis sen, te 7 uur, half 8 en 8 uur. Zaterdag: 's Avonds 7 uur Lof. - Deze week Catechismus volgens ge woonte. Gelegenheid tot biechten bij elke gods dienstoefening; Zaterdag van 49 uur„ ZEVENHOVEN. Parochie van den H. Joanne9 Geboorte. Zondag: 7.30 uur H. Communie; 8.80 uux

Leidsche Courant | 1916 | | pagina 7