KERKNIEUWS. fiaar zij meen en, zeer tegemoet komen aan het tekort aan consumptóemellk, dat dezen winter te wachten is. Maximu m-p r ij zen voor kaas en boter. In een zeer druk bezochte openbare ver ga dealing van de Vereeiriging van harod-e- laren in melk, boter, kaas. et-eren en gel- 9ersc!he waren te 's-GravenSiage is de vol gende motie met a'gemee.re stemmen aan genomen: He Vereeniging van handelaren in melk Ifcnz., in vergaderine bijeen: spreekt er haar leedwezen over uit, ftat op alie pogingen, door haar Jaij de ©verihefid' aangewend tot verkrijging van ;een betere winstmarge bij de vaststelling 'der maximum-kaas- en bot erp rij zen, afwij zend ds beschJikt; betreurt ten zeerste de omstandigheid, dat bij een gmoot gedeelte van den mid denstand een belangrijke economische in zinking merkbaar is, terne ewoi1 ge van de ïh-eoreiiisich-onitwckke1*!'© voorsichriftein dier joverfoeAdöpersonen; machtigt het bestuur verdere slappen le doen om een gezondere basis voor de TnaxSmum-kaas- en boterprijzen te ver krijgen. 'Ned. Ver. van Kaashan delaren. De Nederlandsche Vereenagqng van K aaahandolai'en luieüd te Gouda haar 27e «iLgeuieene vergadering onder vooazitter- öchap van.' den heer J. F. W. 'S. Middel beek. In deize vergadering werd de toestand', Booals die dtoor de ecisdheni van die gealli eerden is ontstaan, onder de oogen gezien. Deze edsdhen kom-en. Meron neer, d&t de geallieerden verlangen, dat de achterstand wan de leveringen voor hen wordt inge haakt, hetgeen beteekent. dat 4000 ton tttcport-kaas moet worden geleverd, ter wijl stopt de hand er aan zal worden ge houden, dat van 1 October e.k. af een dead© gedeelte van de eocpcsrikaas aan de geallieerden wordlt gelovend, ten einde le (vooikomen dat weer een achterstand ont- Btaat. In de vergadering weid goedkciuring gehecht aan het .principe, door het be stuur aanvaard', dat zooveel mogelijk moet worden tegemoet gekomen aan het geen wordt verlangd, zulks in het beüang Van het land. Door den heer YViitihof Keus te Alphen a. d. Rijn werd' de volgende motie inge diend: „De Nederlandsche Vereenigfbg van Kaashandelaren, gehoord de besprekingen «xp hare algeaneeme vergadering van 21 September 1916, spreekt als hare meeniing unit; dat hare afgevaardigden ter Kaasver- öertigt'lng zacih nieit gehouden hebben aan die uitspraak der ledenvergadering, ge- honden 31 Mei 1916; dat gehiedrnzinmlghedd ini sommige aan gelegenheden de belangen der leden groo- telijks kan schaden; dat verder de bestaanszekeiheid, welke dCor saniemveakiiing voor aHe leden was r\Krkregen, door hunne handelingen ten zeerste in gevaar is gebracht en hun niet het vertrouwen* geeft, dat bet algeoieene belang der ledien in de eerste plaats wordt behartigd; dat intrekking van het mandaat har er afgevaardigden daoircxm wenjschelijk is; draagt het bast uur op daarvoor de noo- etappen te doen en bij vervanging het daarheen te leiidein, dat de vereenfgiing regn-ect. hare leden steeds en wél eoodra m:gelijk, op de hoogte worden- gesteld van belangrijke a aai gedegenheden ter Kaaeverecnfgöng behandeld en ten op zichte van punten die met dien handel in onmiddellijk verhand staan, hiervoor een termijn van 24 uur aan te nemen." Deze motie werd verwomen, 27 tegen, 22 voor en 25 stemmen b1 an co. Bond van melkveehouders dn de Provincie Utrecht. T© Utrecht heeft de Bond van Melkvee houders in de provincie Utrecht, verga derd, onder lejdoing van den heer C. v. d. Oudenrijn uit Jutphaas. Na uitvoerige d/iiseussie, werd de volgen de. motie met algemeene stemmen aange nomen: Do Bond, enz. gezien de massive van 16 September van den minister van Landbouw, Nijverheid én Handel, en de prijzen, daarin voor de winitenmelk bepaald, overwegende, dat staking, alhoewel zij in deze omstandigheden resultaat zou op leveren, liever niet moet plaats hebben, dat nochtans do prijzen, door den Mi nister voorgeschreven, van dien aard zijn, dat. de consumftieanelke-rs met verities moeten werken', beöluit er bij de loden op aan te drtlngen zoc weinig mogelijk te melken zoolang de melkprijs zoo ver beneden dén productie prijs blijft., ten einde het financieel na deel zoo klein mogelijk te maken, voorts deze motie ter kennis van de Re geering te brengen, en gaat over tot de orde van den dag. Granen en voederartikelen. De Minister van Landbouw maakt be kend, dat voor de granen en voeder artike- Jen, die in de maand September worden toegewezen, de volgende prijzen zijn vast gesteld: KG. i 426 p. last v. 2400 100 100 1000 18 19 20 18 „180 voor voertarwe «- Voer gerstr-bui- Canada tenland Brouw buitenl. voerhaver lijnkoeken basis onbepaalde merken, van La Plata- aaad geslagen, bepaalde merken en soor ten, ook schilfers naar de gewone verhou ding. Maïs. De Minister van Landbouw 'stelt, inge volge art. 8 der Distributiewet 1916, voor maïs de volgende maximumprijzen in den kleinhandel vast; voor La-Plata-iriaïs: Oh gem alen 113 per 100 K.G.; gemalen f 15.50 per iöÖ K.G.; voor mixed en Indische maïs: ongerna- len f 15.50 per 100 K.G.; gemalen f 16 per 100 K.G.; afgehaald van magazijn of win kel tan den verkooper. Hiermede zijn vervallen de prijzen vast gesteld bij zijne circulaire van 10 Juli 1916, no. 18329/35. Hoedenstroo. Een fiazwa te Rotterdam meldt aan de ,,N. Rott. Crt", van de N. O. T. bericht te hebben ontvangen, dat zii haar mede-, werking niet meer kan verleen en voor den invoeg van stroo' uit Engeland voor de hoedenfabrioage. Dit iis vooral daarom van belang, omdat bijna alle ChAmeesche en Japansche lijeden stroo over Engeland aangevoerd wordt. Deze maatregel schijnt TEet gevoeg te zijn van een uitvoerverbod vaai dit artikel in'Engeland, hetwelk eerst'opgeheven zou wiorden. iindien in Holland1 een uitvoer verbod wordt uitgevaardigd'. Daar het artikel hoedenstroo zoo schrijft bedoelde Rotterdamsche firma ir. normale tijden in bet geheel' geen exportartikel te, is er voor onze regeering niet het minste bezwaar, om een uitvoer verbod toe te passen. Indien er geen ver andering in dien toestand komt, zouden verschillende fabrieken wegens gebrek aan grondstoffen tegen het aanstaande voorjaar moeten woixlen stopgezet, en het. personeel moeten worden ontslagen'. Zwarte e n g r ij z e 1 ij s t e n. Uirt. een biief, door een Duitsche bank ter beschikking van de „Frankf. Ztg." ge steld, welke brief afkomstig is van Neder- landsche handelsvrienden, blijkt, dat de zwarte (Statutory Lis te) en de grijze (Pri vate Laste B) lijsten van de Engelsche re- geering ook door Frankrijk zijn overge nomen. terwijl ook Italië dit voorbeeld zal volgen. Van de op „Liste B" voorkomende fir ma's zegt de Brcltsche regeering: „dat het niet gewensclit is hare transacties te fi nancieren of te vergemakkelijken". Boven dien worden de firma's der Private Laste B, die ook „grijze lijst" genoemd wordt, precies zoio behandeld als dlie der zwarte lijst; alleen mogen de Eng els ch en met de eersten oorretsporideerendoch geen zaken met hen doem. Ook laat de censor d'e han delscorrespondentie naar Amerika met B- firma's (dn ieder geval niet met Engelsche schepen) meestal door, hoewel men dan ook in geen enkel opzicht zeker is, dat ze niet op' den een of anderen wilkkeurigeïi grond achteigehouden wordt Grcnd wetsherziening. In de Tweede Kamer heeft gistermiddag de voorzatter medegedeeld, dat het in zijn voornemen ligt binnenkort voor te stellen- om na afloop van het sectie-onderzoek van de Staatsbegrooting, een aanvang te ma ken met .de behandeling in openbare ver gadering van de Grondwetsherziening. Mr, J. P. R. M. de Nerée van Babberich. f Staatsraad mr. J. P. R. M. de Nerée van Babberich, van wiens plotselinge on geteldheid is melding gemaakt, is gaster- namddd'ag in het R. K. Ziekenhuis te 's-Graverihage overleden. Mr. de Nerée van Babberich had sinds 1 Februari 1893 zritting in den Raad van State. Vóór zijn benoeming tot staatsraad was hij afgevaardigde voor Zevemaar in de Provincilale Staten van Gelderland, welk college hem tot lid van Gedeputeerde Sta ten benoemde. De overledene was op 18 Januari 1850 te Terborg geboren en bereikte dus den leeftijd van 66 jaar. Zijn stoffelijk overschot zal Maandag te Oud-Zevenaar in het familiegraf woixlen bijgezet. Pseudo-nieuvvsbladen. De Directeur-Generaal der Posterijen en Telegrafie maakt bekend, dat de langza merhand meèr en meea* ingeslopen opvat ting, dat op geregelde tijdstippen uitgege ven prijcouranten, aanbiedingen, reclames en dergelijke gedrukte stukken, tegen het tarief van nieuwsbladen ter verzending per post zijn door te laten, niet langer kan worden bestendigd. Mitsdien zullen te beginnen met 16 Octo ber 1916 tegen het tarief van nieuwsbladen "ter verzending per post worden toegelaten enkel die gedrukte stukken, welke in het spraakgebruik algemeen worden erkend ais courant of tijdschrift. Afschaffing bakkersnachtarbeid. In een vergadering van de Arnhemsche Balkkerspatroiomsvereeaiiiginig is miet alge meen© stemmen bestolen om steun te ver- leenen aan de actie der gezellen tot af schaffing van dien nachtarbeid. Gemengde berichten. Weer gepakt. De Duitsche onderoffi cier, die uit de Wierickérschans bij Bode graven was ontsnapt, ie in de buurt van Oudewater weer gepakt. Hij was vermomd als bedelaar. Vorstelijke gift. De ambachtsschool vcor Delft en omstreken, welke door het groot aantal leerlingen, dat zich deed in schrijven, in financieele moeilijkheden zou zijn gekomen, heeft van de directie der Ned^, Gist- en Spiritusfabriek aldaar de aan* zienlijke gift ven bijna f 6000 ontvangen voor het inrichten van nieuwe werkplaat sen. Het bedrag is bijeengebracht door de Ned. Gist- en Spiritusfabriek, de Fransch- Hollandsche Oliefabriek, de Lijm- en Ge latin efabriek, de Ned. Kachelfabriek en de firma F. W. Braat. - Om ruimte te maken. In de „Nieuwe Courant" verhaalt een inzender, dat hij onlangs met groote moeite het laatste plaatsje kreeg In een spoorwegcoupé. Ever.' vóór de trein vertrok sprongen er een paar reizigers nog juist bijtijds uit, maar zóó laatj dat er geen passagiers meer konden instappen. Toen de tredn wegreed vernam hij, dat de vertrokkenen vrienden waren van een paar medeinzittenden, aan wie al dus een ruime zitplaats werd verzekerd. Knoeierijen met Regeering,seieren. Men meldt uit Culemborg: Sinds eenigc dagen werd vermoed, dat bij het tellen der Regeerings-eierem, fraude werd gepleegd. Thans heeft men, naar verluidt, eenig bewijs tegen een der bij het tellen betrok- kenen, wien dan ook den, toegang tot deze afdeeling is ontzegd, terwijl hem tevens andere ver trouwenswerkzadmh eden zijn ontnomen. Dienstweigeraars. De dienstweigeraars Horst en Lubben, uit Enschedé, die door het Hoog Militair Gerechtshof werden ver oordeeld tot vier maanden gevangenisstraf i met aftrek van preventieve hechtenis, te vens met ontzegging van het recht om te dienen, zijn, aangezien zij reeds meer dan 4 maanden in voorarrest doorbrachten, on middellijk in vrijheid gesteld en Dinsdag avond te Enschedé aangekomen. Gezeten in een rijtuig, voorafgegaan door een mu- iekkorps en gevolgd door een groep par- tijgenooten, trokken ze door de stad. Ver heffend schouwspel! Gebrek aan veldarbeiders. In Zeeuwsch- Vlaanderen heerscht gebrek aan veldar beiders, tengevolge van de vele werklieden, die in de vlasindustrie werkzaam zijn, waar hooge loonen worden verdiend. Vooral met het oog op den aardappel- en bietenoogst is deze toestand bedenkelijk. Ontsnapt. In bet Duitsche grens- plaat-sje Oedling, dlicht bij Winterswijk, wa ren drie Russische krijgsgevangenen, die uit hun kamp onvlucht waren, door de po litie aangehouden. Het drietal werd in het cachot opgesloten en den volgenden dag zouden ze naar het kamp teruggevoerd wor den. Den heelen nacht zong het drietal zijn hoogste lied, om daardoor onhoorbaar te maken, bet geluid van de vijl, waarmede zij de tralies van hun cel zochten te ver wijderen. Om 3 uur 's morgens wae het werk afgeloopen, het drietal klom uit de opening, terwijl twee schildwachten het gebouw bewaakten, en den volgenden dag zaten ze goed en wel te Winterswijk. Hoe neutraal Den Haag is. De „11. Ct." schrijft: In het Augustusnummer van de „Rsvue des Deux Mondes" wordt door den beken den Franschen journalist Maurice Gan- dolpihe, dezelfde Öbe onlangs een kcoi- echets gaf van bekende Nederlandsehe staatslieden en kunstenaars, als een be wijs van de angstvallige neutraliteit, wel ke hier ter stede in uitgaande kringen wordt betracht, het vólgende aang.ehaald: In sommige salons van Den Haag. wor den de Geallieerden 's Maandags, Woens dags en Vrijdags ontvangen, de Donder dagen en Zaterdagen zijn gereserveerd voor de Austro-Duitschers. Deze drie da gen tegen 2 baarden ongerustheid; men verklaarde de ongelijkheid door de nume rieke em globale meerderheid der geallieer de gezantschappen, maar de interventie van Roemenië heeft toen de kwestie weer doe-n 'opleven. Diefstal. Door middel van braak zijn uit een pakhuis van den frrma J. Lyons Co. Ltd., theehandelaren, in de Wijn straat te Rotterdam, 45 halen Samtoskioffie gestolen. De gestolen balen zijn in de Wijn. straat voor het pakhuis op een sleperswa gen geladen, waarmede de sleeper is weg gereden. Een^ politieagent, die den sleeper met den heiaden wagen op de Willemsbrug zag voorbijrijden en argwaan kreeg, hield den wagen aan, hetgeen de ontdekking van den diefstal ten gevolge bad. De slee per vertelde, dat hij handelde in opdracht van hem onbekende personen, die hem aannamen om de koffie te vervoeren naar een pakhuis in dé Sleephelling straat. In deze straat was van deze opdracht niets bekend. Verdronken. Gistermiddag is de 12-. jarige K. dé W., dekknecht op de motor boot „Helena", in de Zalmhaven te Rot terdam bij 't vastmaken van deze motor boot, dpor het uitschieten van een hekje overbocn'd 'gevallen en verdronken. Zijn lijk is opgehaald. Dyphterie. De leidster van de Duit sche kinder-kolonie te Oostvoorne is met haar zoontje aangetast door dyphterie. Zij zijn direct afgezonderd. De overige kinde ren zijn allen nog gezond en tot heden heeft nog geen sterfgeval van dyphteiïe-patiën- ten plaats gehad. Een reoordoijfer. De vüschonizet te IJmuMen bedroeg Woensdag f 431,000, welk cijfer sedert de opening van de hal len nog nimmer op één dag werd bereikt. Uitvoer van geslachte schaoen. Uit Friesland, worden tegenwoordig wekelijks geregeld pl.m.1000 geslachte schapen naar Engeland uitgevoerd. De gemiddel de prijs is f 1 per kilo. Smokkelaars. Men meldt uit Zeve naar. HulpkomanDe-zen hebben gistennacht nabij de grens hevig op smokkelaars ge- hU-en. Twee wei-den aamrehouden, de overigen ontkwamen. Goederen zijn ge- cc.» fiskeerd. Overreden. Te Stratum heeft gieiter- morgen de advocaat F., uit Erindhoven met zijn auto buiten zijn schuld, het 5- jarig kind van den sigarenmaker J. Sar ton overreden. Over de grens gekomen. Gistermorgen is te Winterswijk een Ftransdhe officier, een kiaipitein-leea-aar van dè militaire school te Saint Cyr, aangekomen, die 500 K M. van zijn intemeeringskamp had ge- loopen. Te öldönizaal zijn aamrékomen vier Ruösrteclhe krijgsgevangenen, ontvlucht van Soltau (Hannoivieir). Van een groep Fransohen, die even- eens- poogden over de grens te komen, werd 'één door de Duitsche grenswacht doodgeschoten, en drie werden weer gevan gen genomen. In de huuirtschaip Wookl (gem. Win terswijk) iö eéïi Duitsche deserteur aange komen, die tegelijk zijn geheel huisgezin heeft meegenomen. De man, een 36-jarig landbouwer udt een der Duitsche grens plaatsen, had reeds twee iaair aam het front gestreden, was ook gewond geweest en verzocht nu om andere militaAre dien sten. Toen hem dfit geweigerd weird-, maak te hij van zijn verlof giebrudk, om naar ons land te gaan, waar hij vele verwan ten heeft wonen. Militair smokkelaar doodgeschoten. Te Barnf-lair bij Vlaohtweclde is de mili cien Kuiper, die met verlof was„ bij het smokkelen djooa- de kommiezem doo-dgev- sdhoten. Nekkramp. In Den Haag heeft zich een geval van nekkramp voorgedaan. De toestand van den patiënt is nogal zorge lijk. Verdronken. Te Vriescheloo (Gr.) is gisteren het.kind van den landbouwer B. vend ronken. Smokkelaar doodgeschoten. De grens wacht ondier Vlagt wedde heeft den met veailof zijmdem mAfdtaia- Woensdagnacht wegenssmokkelarij doodgeschoten. Op vrije voeten gesteld. De Amster- daimsche stucadoor, die een Haagschen •situcadoors-oppermain met een revolver schot ernstig in de borst verwendde, is op vrije voeten, gesteld-, daar de man uilj noodweer zou hebben gehandeld. De toe stand1 van den getroffeaie is redelijk. Gisternacht is plotseling, .doch voorzien van cle H.H. Sacramenten der Stervenden, overleden de Hoogeevw. heer E. P. M. Raaijmaakers, Deken in het dekenaat Ber gen op Zoom en pastoor der parochie van H. Maria Hemelvaart aldaar. Staten-Generaal. EERSTE KAMER. Vergadering van gisteren. Antwoord op de Troonrede. Aan de orde was het omtweru-adres van antwoord- op de Troonrede. De heer Van Kol (S.D.A.P.) wenscht opneming van een zinsnede, waarin een voorbereidende stap w-ordt gevraagd', ten eind'e tot een conferentievan neutrale mogendheden te komen. Spr. licht dat tce. De heer De Vos van Steen w ij k (C.H.) zegt, dat de commissie van redactie besloten -heeft oan, zooais de gewoonte is, het adres alleen een getrouwe weerslag te doen zijn op de Troonrede en daarom Iia- zwaaa* had1 tegen dé opneming van de zrinstne-de. Het adires wordt punt voor Dunt vastge steld, waarbij alleen tot een- wijziging be sloten wordt. Z. h. s. wordt aangenomen het wetsont werp tot vastste'Litng van het slot der re kening van koloniale uitgaven en ont vangsten voor Cuiracao over 1913. Daarna wordt z. h. &t. aangenomen "en suppletoire Indische begroeting voor 1916. De Kamer besloot haar vergadering met een juridisch debatje over de vraag, of men aan de 'naamsaanduiding in een na- turalisatiewet rechten op adelsp-raiedica- len in on-s land zou kunnen ontleemeaï. Een Nederl'andisc'he dame, gehuwd' ge weest met een thans overiexlen "Duitsch giraaf-markies, wil zich weer tot Neder landsehe laten naturaliseeren; in het ont- weip zijn die titels van haar echtgenoot genoemd. De heer DeVosvanSteen- wijk (C.H.) vreesde nu. dat daardoor rechten zouden kunnen worden gevestigd; de Minister ontkende dit; toch stem den een elftal leden tegen het ontwerp. TWEEDE KAMER. Vergadering van gisteren. De agenda. Nadat de heeren Tydeman en Loeff zijn herbenoemd als leden der huishoudelijke commissie, en de heeren De Savomin, De Beaufort en Van Vlijmen als leden der ge mengde commissie voor de stenografie, wordt de vragen dag wederom gestéld op Vrijdag, des namiddags half vier. Daarna trekking van de afdeelingen en schorsing van de vergadering. De afdeelingen hebben gekozen tot hare voorzitters de heeren Duymaer van Twist, Van Raalte, Marchant, Nolens en Da Meester; en tot hare ondervoorzitters de heeren Van Doom, Fock, Rink, Kolkman en Eland. Na heropening va/n de vergadering wordt besloten, Donderdag a.s. het voorstel tot instelling van een kolonialen raad in openbare behandeling te nemen. Voorts op 3 October te beginnen met bet afdeelings- onderzoek van de Staatsbegrooting en o.a. het ontwerp betreffende het verband tus- schein de ouderdomswet em de verzekerings wetten in. de afdeelingen te onderzoeken. Binnenkort zal de voorzitter voorstellen, een begin te maken met het behandelen van de voorstellen tot Grondwetsherzie ning. De vergadering wordt verdaagd tot a.s. Donderdag. 412e Staatsloterij. 2941 3063 3239 3256 3669 3684 3919 3987 3997 4084 4269 4271 4534 4565 4673 4725 4855 4869 5013 5225 5302 5388 5432 5481 5594 6046 6153 6190 6412 6514 6729 6818 6839 6892 6924 7175 7293 7357 7447 7564 7750 7873 8112 8430 8656 8698 8742 8822 9188 9356 9633 9664 9692 9797 1 10087 10173 10174 10215 10329 10455 1 10713 10715 10745 10821 10960 11076 1 11288 11309 11353 11393 11437 11540 1 12213 12262 12429 12517 12538 12592 1 13320 13465 13474 13497 13599 13658 l 13975 14047 14161 14180 14-459 14486 1 14704 14751 14948 15060 15171 15399 15440 15522 15533 15811 15826 16151 l 16257 16287 16361 16381 16392 16425 1 16573 16927 17135 173(0 17326 17505 1 17868 18032 18165 18224 18287 18308 18378 18747 188-18 18925 191-40 19172 19382 19528 19816 19909 19910 19963 20191 20278 20443 20815 20843 20891 20918 NIETEN 62 115 128 195 220 257 513 598 618 667 719 816 864 929 953 963 965 100 i 1073 1112 1116 1231 1255 1286 1480 1493 1511 1540 1697 i713 1754 1766 1772 1779 1882 1884 1909 1919 1968 1994 1998 2024 2036 2099 2178 2181 2276 2351 2-454 2533 2816 2863 2910 2961 3000 3030 3116 3211 3251 285 3350 3359 3390 3393 3566 B67') 3700 3712 3737 3746 3752 3799 3858 3867 3913 3926 3930 4070 4150 4248 4309 4344 4432 450 4569 4729 4755 4773 4805 4925 5174 5215 5253 5264 5281 5342 5414 5479 5522 5565 5648 5677 5708 5889 5927 5929 5971 6008 6136 6151 6240 6321 6357 6392 6519 6545 6620 6641 6652 6721 6903 6908 6939 7022 7076 7077 7131 7142 7147 7150 7176 7197 7230 7266 7313 7324 7364 7358 7406 7419 7451 7559 7613 7616 7723 7741 7784 7791 7811 8057 8104 8213 8222 8270 8383 8411 8614 8615 8642 8675 8682 8731 8765 8803 8&5 8958 9023 9031 9108 9132 9179 9229 923-4 9287 9471 9509 9519 9521 9590 9618 9682 9740 9760 9763 9798 9803 9862 9875 9932 9943 10016 10107 10228 10259 10265 10270 10307 10312 10333 10440 10476 10517 10602 10610 10646 10689 10709 10800 10889 11047 11049 11077 11145 11246 11251 11297 11315 11345 11422 11460 11475 11556 11607 11608 11716 11778 11791 11832 11885 11912 11962 11977 12039 12105 12114 12129 12131 12185 12313 12453 12458 12467 12520 12608 1261G 12791 12815 12929 12969 12993 13016 13090 13152 13463 13489 13516 1371-4 13761 13910 13822 13880 13896 13924 14014 14069 14111 14130 14257 14293 14403 14463 14480 14514 14519 14542 145&5 14620 14711 14714 14759 14775 14827 14857 14887 14944 15011 15120 15160 15165 15176 15178 15202 15277 15355 15409 15411 154-43 15-497 15588 15668 15677 15746 15777 15785 15796 16055 16057 16110 16188 16338 16347 16368 16395 16586 16592 16643 16674 16776 1G858 16863 16883 16920 17007 17072 17106 17110 17153 17158 17179 17277 17357 17360 17367 17396 17406 17423 17443 17453 17481 17594 17635 17682 17705 17796 17844 17854 17929 1801.3 18045 18078 18091 18148 18154 18273 18305 18441 18448 18462 18465 18602 18653 18663 18665 18717 18739 18805 18844 18934 19025 190-40 19170 19225 19235 19263 19286 19386 19458 19530 19538 19662 19671 19692 19707 19744 19749 19752 19756 19784 19804 19961 19979 19987 20001 20008 20035 20180 20188 20194 20316 20364 20449 20500 20506 20638 206-47 20662 20725 20805 20870 20937 Trekking van Vrijdag 22 September. 5e Klasse 4e Lijst. Hooge prijzen: Nr. 18982 f50,000. Nrs. 1885 5509 7146 12808 15447 ieder f 1000 Nrs. 14388 20674 ieder f 400. Nrs. 6397 14649 183-49 ieder f 200. Nré. 1 2002 6439 7910 8017 8762 11264 14231 17535 19039 20816 ieder f 100. Prijzen van f 70. 212 314 518 519 535 600 635 756 782 858 892 907 988 1039 1169 1222 1251 1391 1386 1417 1530 1623 1644 1709. 1739 1908 1980 2404 2483 2562 2606 2643 2666 2825 2900 STADSNIEUWS DE JONGE GARDE. Gisteravond half negert jaarverg; de R.K. Propagandaclub „de Jonkt dé' in de groote zaal van ZomerzoJ der voorzitterschap van den heer G kenboer. Na opening der vergadering, die matig bezocht was, werden de notul lezen en onveranderd vajslgetsteld. Uit het jaarverslag van den p® meester bleek dat hét aantal led« club 222 bedraagt, het aantal don 83. Aan ontvangsten as een bedrag i) men van f 478,55, de uitgaven bed) f392,49, zoodat er een batig saldo: f 86,06i-. 'Vervolgens bracht de secretaris eéi rig bewerkt jaarverslag uit, waarhj kort de grootsche acties der club no| voor den geest werden terug gen acties vooral gevoerd bij den zoo p streden verkiezingsstrijd voor de Staten. Tot bestuursleden werden lierkoi periodieke aftredende heeren G. H boer en Feld, terwijl in de vacatur! Krogt wordt voorzien door de veri van.1 den heer H. V. Haasteren. Alsnu was aan de orde het vooite punt der agenda: „Belangrijke nie langen". De voorzitter het woord a is van oordeel dat er eigenlijk een bestaat die ruu eens moet worden vuld. De samenwerking tussdhen vooral bij de verkiezing is niet zou 'wezen. moet. Er moet daarom, iD lang van alles, een vaste kern van bestaan, waarop 't bestuur ten all® rekenen kan. Om dit nu te bereik in October een vergadering worden schreven voor vasté ijverige feden langrijke plannen te bespreken. D'< die zich zal vormen, zal vooral in 1 kiezingstijd afzonderlijke verg ad* houden en zal, zoo de kas 't toelaat jaar een gezellige bijeenkomst 1 seeren.

Leidsche Courant | 1916 | | pagina 2