OFFI KERKLIJST 3)e£eicbc}ve (Sou/zcml ra ra Derde Blad. ï3inv/31w/3|GtmeaP VAN aria KM ©2 m 6ï^TOiGt«^CT>roi<^<w?Gwratgi»ratGM^3 Zaterdag 15 Juli 1916 Les uit den I Brief van den H. Petrus III 8—16. Veelgeliefden! Weest allen eendrachtig in iet gebed, medelijdend, de broeders Lief- ïebbend, barmhartig, zedig, nederig, geen aad met kwaad noch schelden met «helden vergeldend, maar integendeel ze- msprekend; want hiertoe zijt gij geroe- ien, opdat gij zegening als uw erfdeel noogt bezitten. Want wie het leven liei- ïebben en goede dagen zien wil, dat hij lijne tong wederhoude van het kwaad, en lat zijne lippen'geen bedrog spreken; hij vijlce af van het kwade en doe het goede; lij zoeke den vrede en jage dien na! Want le oogen des Heeren zijn over de rechtvaar digen en zijne ooren naar hunne gebeden, maar het aangezicht des Heeren is tegen de kwaaddoeners. En wie is er, die u scha len kan, als gij u beijvert voor het goede? Doch, al lijdt gij ook iets om wille der ge rechtigheid, zalig gij! Vreest echter voor hun verschrikking niet en wordt niet ont steld ;maar heiligt Christus den Heer in ïwe harten.. Evangelie uit den H. Mattheus V 2024. In dien tijd sprak Jezus tot zijn discipe- pejen: indien uwe gerechtigheid die der Schriftgeleerden en Phariseën niet te boven gaat, zult gij in het Rijk der hemelen, niet Binnengaan. Gij hebt gehoord, dat aan de ouden gezegd is: gij zult niet doodslaan; en hij, die een doodslag begaat, zal "straf baar zijn voor het gerecht. Maar ïk zeg u: al wie zich vertoornt tegen zijnen broeder, aal strafbaar zijn voor het gerecht; en die tot zijnen broeder zegt: raka! zal strafbaar zijn voor den raad; en die zegt: gij dwaas! zal strafbaar zijn voor het helsche vüur. Wanneer gij derhalve uw offer aan het altaar opdraagt en daar indachtig wordt, t uw broeder iets tegen u heeft, laat uw >ffer daar voor het altaar en ga u eers net uwen broeder verzoenen; en dan zult ij uw offer komen opdragen- Verklaring van het Epistel. Petrus had in zijn brief aan de Christe- Len van Azië, voor liederen levensstaat in t bijzonder eenige verplichtingen aange geven. Daarna laat hij volgen een alge- neen© vermaning, geldend voor alle Chiris- ienen, zonder onderscheid* van rang of stand. Hij spoort allen aan tot eensgezind- ïeid, naastenliefd een nederigheid. Deze deugden, 'aldus in de zin van Pe- us' woorden, moeten zij betrachten, om- lat de beoefening daarvan een noodzake- •ijke voorwaarde is, om hiernamaals ge lukkig te zijn. „Want hiertoe zijt gij ge roepen, opdat gij zegening als uw erfdeel [noogt bezitten." Willen wij eenmaal hooren: „Komt ge- zegenden mijns Vaders", dan moeten ook ,wij den naaste zegenen, en hem goed doen, oveel wij kunnen. Tot bevestiging hiervan haalt Petrus aan een vers van den psalmist David: „Wie is de man die naar het leven haakt, die .goede dagen wenscht te zien. Welke mensch handelt zoo, dat hij toont liet eeuwig leven lief te hebben en naar het be zit der hemelsche gelukzaligheid te ver langen? Degene, die zijn tong weerhoudt van het kwaad, die geen bedrog ploegt, die den wrede zoekt, en voor zoover het aan hem ligt, den vrede met alle menschen bewaart. En dat zulk eene zeker het eeuwig leven beërven zal, bewijst de Apostel aldus: Indien iemand de bovengenoemde deug den betracht, i§- hij een rechtvaardig menscli. God nu ziet met welgevallen ne>er op hen, die rechtvaardig leven in deze wereld, Hij draagt zorg voor hen en zal liun ook geven datgene, wat zij vragen nl. het geluk des hemels. Maar het aangezicht dies Heeren is te gen de kwaaddoeners". Ook' "dp lren ziet God neer, maar met afkeerigheid en ver ontwaardiging en niet om .hun gebeden te Iverhooren maar om hen eenmaal in het door hun gedrag verdiende verderf te stor ten. Als gij dus deugdzaam leeft zal God met u zijn; en indien God met u is, wie kan dan tegen u zijn, wie zou u kunnen schaden. Voor hen, die God beminnen, zal alles ten goede werken. Daarom: geen vreeze. Ook al zoudt gij om uw gerechtigheid, om het goede, wat gij doet, vervolgd worden, het lijden, dat uw vervolgers u aandoen, zal u ook ten goede komen, en strekken tot uw zalig heid. Vrees dus nimmer voor hun smaad en verachting, maar „heiligt de Heen- in uwe harten dient Hem en predikt Hem in uw woorden niet alleen, maar vooral in uw c aden, opdat Hij door allen erkend worde. TH. A. VIS, Hageveld" Voorhout. R, K. Priester. Verklaring van het Evangelie. „Zij e:erem Mij met de lippen^ maar hun hart is verre van Mij." In dit kort, maar kernachtig woord, heeft Christus de zoo genaamde deugd en heiligheid' der Failb- zeën duidelijk aan de kaak gesteld. Uit wendig een en ai vroomheidsvertoon, maar inwendig een (hart vol venijn. H-oe streng veroordeeld Christus dene valsche heilighlelild in zijn ernstige waar schuwing tot de Apostelen: „Zoo uwe gerechtigheid, d.i. uw deugd, uw heilig heid niet overvloediger, niet beter ais dan die van schriftgeleerden en Farizeën, zult gij het rijik der hemelen niiiet binnengaan!" In het bijzonder hekeflt de Goddelijke Leeraar <le wijze, waarop de Farizeën het vijfde gebod onderhouden. God had op den berg Siiniai tot de voorvaderen der Jo den gezegd^ „Gij -aulit niet doodslaan." Precies aan den letter van deze: wet hiel den zich de Farizeën. Zij leverden name lijk den .moordenaar aa.n den rechter over, miaar (bekommerden flich verder niet om de eigenlijke- bedoeling en waren ziin van dat gebod. Met den gezagsrollen aanhef: „Maar Ik zeg U" legt Christus dan de volledige be- tedkenis van dat gebod aan Zijn leerlin- igen uit. Nliet alleen aanslagen op liet le ven van den evenmensch veroordeelt Hij. •maar ook den inwem degen toorn niet den toorn tegen het kwaad, maar tegen den medemensch zelf alsook beleedi-' gen de woorden als „Raka", d.i. dom, hor senloos. en nog veel meer grove, lasterlij ke verwijten als ..gij dwaas", hetwelk h'ier he teekent: „wederspannig tegen God, en goddeloos." De woorden ..gerecht" en „Raad" zijn ontleend aan de taal der wetgeleerden en hebben betrekking op die twee rechtban ken der Joden, de- plaatselijlkei, welke in iedere stad van het H. Land was;, en waarvoor alleen •kleöne, alledaagsohe mis drijven behandeld weTden; en het hoog ste go-rechtshof, de Hooge Raad, te Jeru zalem, waar over de meer ernstige aan gelegenheden geoordeeld werd. Chris tus Merwijst naar die gerechtshoven om aan te duiden, dat .een kleinere .kwetsing der naastenliefde een geringere 'straf, een (zware béleediging eengrootere, ja de eeuwige straf verdient. Tenslotte toont de Zaligmaker tim een duidelijk voorbeeld, hoezeer tekortkomin gen in cLe naastenliefde aan God misha gen. Onmogelijk kan Hij behagen schep pen in offers -en andere uitwendige oefe ningen van godsdienst van degene, in wetens hart wrok of haat tegen den even- mensch heersoht. Want „wie zegt, dat hij" God bemint en zijn broeder haat, cs een leugenaar." Daarom moet er eerst verzoe ning hebben ,plaafcs gehad. Dan alleen kan een gave aangenaam zijn'aan God. G. v. ZUYLEN, Voorschoten. pr. Hoogfeest der devotie tot O. L. Vrouw ter Nood. Wanneer wij op> het feest van O. L. Vrouw Bezoek de aanvangswoorden van het H. Evangelie vernemen: „In, die dagen stond Maria op en begaf ziich met spoed' naar het gebergte, naar eene stad in Juda", dian denken wij van zelf aan de groote liefde der H. Maagd. Wij zien voor ons geestesoog het heerlijk gebeuren zich herhalen, hoe de H. Maagd, nadat Zij in dankbare nederigheid het woord des En gels, die Haar zalig prees onder alle vrouwen, bad vernomen, dat "Zij de Moe der des Heeren zou worden en als bewijs der waarheid zijner woorden -had verno1- men hoe Elisabeth dioor God gezegend was, haastig opstond om hare heilige Nicht- te bezoeken en Hare onschatbare diensten te gaan bewijzen. En wij over wegen, hoe dat wonderbare feit zich tim mer heibaalt, hoe God's moeder steeds bereid is tot huOpe van -al wat hare liefde volle Moederzorg behoeft en immer met spoed opstaat om te helpen waar die hulp norodig is. - Maar als wij te Helloo in Mania's ge nadeoord nedeiriknaieLen, dan voelen wij., ho.e daar op meer bijzondere wijze heit bezoek van Mania zich heeft herhaald. Daar denken wij er aan, hoe, toen de blijde boodschap, dat God zijn volk in Nederland kwam bezoeken, door de pre diking van St. Willibrord werd verno men, ook Maria is opgestaan e-n gekomen is tot haar nieuwgeboren kroost dn Chrls- ■tus en hoe Zij behagen dn d:<t valk heeft getoond en zich in zijn miidülen een Hei ligdom uitkoos oan daar* op bijzondere wij- «zo te zijn <le Troost der Bedrukten, del hulpe in nood, zoodat hare Kinderen Haar noemde: „Onze Lieve Vrouw ter Nood." In droedHfcdd echter bedenken wij. hoe, hëlaos, de vijand ook daar kwam en Ma ria's -Heiligdom verwoestte en hoe Maria's kinderen voor een groot deel het Geloof verloren, dat God him in Zijne oneindige liefde had geschonken. En wij denken aan die dagen van ar moede en leed, aan dien wintertijd, waar in de heerlijke vruchten van eeuwen ver loren ginge.n en de kilte van het protes tantisme, do blo£meji en vruchten van het heerlijk Roomsch Geloof deed afsterven. Maar ook herdenken -wij, hoe toich vele trouwen Mania's Heiligdom niet vergaten en ondanks vervolging en spot kwamen nederkn Leien op de H. Plaats, al was dan ook d'e Kapel van Maria verwoest, en wij begrijpen hfet, hoe hunne gebeden de blij de lente van het heden afbaden, de dag waarop de zon opnieuw ging schijnen op het eenzaam strand, waar eens St. Willi brord landde. En dan. zien wij het heerlijk herleven van Maria's liefde en Hare blijde weder komst op de beikge plek. Ja, te Heiilo is het zoo zoet de liefde van Maria te overwegen en voelt men zich gedwongen om Elisabeth's woorden te herhalen: „Vanwaar geschiedt mij dit, dat de Moe der des Heeren tot mij komt?" Van de winter, die voorbij is, van de regen, die ophoudt, van ontluikende bloe men en rijpe vruchten 'Spreekt ons in dichterlijke taal de eplstelles van het feest van O. L. Vrouw bezoek. En te Hedlo op de- gezegende plek nedergëknield, daar spreekt ons alles wat ons omgeeft van de zelfde blijdschap van dat epistel. Ja, voor bij -its de winter, waarin het Geloof verkild was. waarin men de Moeder en met de Moeder den Zoon vergat; van nieuw leven van ontluikend groen, van opengaande bloemen, van rijpe vruchten, van Gods vrucht verhaalt U alles wat U omringt, eh het spreekt van komende Zomerdagen, van rijke oogst. Moge dan het trouw volk van Roomsch Nederland, dat Maria lief heeft, dankbaar de gunsten aanvaarden die Maria het schenkt, maar moge het ook toonen dank baar te zijn voor al het goede, dat Maria ons schenkt. Wij hebben Haar blijde ingehaald, do hooge Koningisvrouwe, de Moeder des Heeren enHaar een woning bereid, maar die' woniing is slechts een arme kapel en het moet een heerlijksehoone Kapel wor den. die aan Maria eerherstel brengt; wij hebben Haar een Bedevaartkerk geschon ken. maar op die kerk rust nog een schuld wii hebben een lusthof aangelegd, maar deze meet rijker en schooner worden. En daarom durf: de Bisschoppelijke Commissie van O. L. Vrouw ter Nood, aan wie Monseigneur Callien de zorg •koor Mariafb. Höiiilgdiom tpeiveirfrouiwdel nog weder eens een beroep doen op de liefde van Maria's kinderen en steun vra gen voor haar mooie werk, daden vragen, diie de vreugde 'vertoilkeh van ons hart., omdat de Moieder dos Heeren tot ons la gekomen. En terwijl zij de steun vraagt van een ieder, van arm en rijk, durft zij nog eens biiizonder aanbevelen haar Stichtings- weik. Stichters van Maria's Bedevaarts kerk en Kapel zijn allen, die eene gift ge ven van f 52.of meier. Hunne namen warden ingeschreven, in het Stichtings- boek. dat -in de Bedevaartskeik bij het Altaar rust en dat aan het verre nage slacht .zal verhalen van de groote dingen, welke hier geschied zijn, toen Onze Lieve Vrouw ter Nood is opgestaan om haar volk te bezoeken. En zij doet die oproep met te grooter vertrouwen, nu wij lezen van de heerlijke uiting van Maria-ver- ee-rinig in de oude Hertogstad in het Zui den. Deze bewijst, dat de liefde voor God's Heilige Moeder nog leeft in duizenden harten, dat doet niet alleen vertrouwen, dat de M aria-kind eren uit het Noorden niet in gebreheeuUen blijven te toonen, dat Zij dankbaar zijn, dat de H. Maagd ook hen niet vergeet, maar doet ook dat honen, dait de Mar a-kinderen uit het Zui den, uilt dankbaarheid voor liet groote voorrecht, .dat Zij zoo lang bezaten, gaar ne zullen willen medewerken om de H. Maagd ook een eervolle woniing te schen ken in het lage land,, dat Zij weder in twiwe liefde kwam bezoeken. De Brisschoppelijke Comm/'lssle van O. L. Vrouw ter Nood': Migr. J. J. GRAAF, ..Duinrust", Overveen. Voorzitter. Pater J. A. F. KRONENBURG. C.ss.R. Rector Kapel, 't Zand, Roermond. Pastoor J. G. J. SEUTER, Bei'o.o. C. J. GON'NET, Archivariis, Haar lem. JAN STUIJT, Architect, Prinsen gracht 786, Amsterdam. G. Th. M. v. d. BOSCH, Secre- tante-Penni ngrneoster, Helderv scihe weg 1, Alkmaar. Octaaf van O. L. Vrouw Bezoek, J916. KERKBERICHTEN. AARLANDERVEEN. Parochie van de H.H. Apostelen Petrus en Paulus. Zondag: de H.H. Missen om 8 en 10.30 uur. Maandag en volgende dagen de H. Mis S uur. ALPHEN. Parochie van den H, Bonifacïu9. Zondag: Feeist van O. L. Vrouw van den Beig Karaiel; H. Missen 7.30 u., 8.30 u. {Kapel); IQ .uur Hoogmis; 1.30 uur Cate chismus; 2.30 uur Vespers met Rozen hoedje; 5.30 uur Conferentie van het Ju venaat en 6 uur Lof met opdracht van de nieuwe leden van het Patronaat. In de week de H.H. Missen 7 uur; 7 uur (Kapel); 8.15 uur. BODEGRAVEN. Parochie van den H. Willibrordu8. Zondag: 7.30 en 10.30 u. H.H. Missen; 7 uur Lof en Rozenhoedje. Maandag: 7.30 uur H. Mis. Dinsdag: 7.30 en 9 uur H.H. Missen. Woensdag: 7.30 en 9 uur H. Missen. Donderdag.: 7.30 en 9 uur H.H. Missen; 7,u. Lof ter eare van het H. Sacrament. Vrijdag: 7.30 en 9 uuir H.H. Missen. Zaterdag: 7.30 en 8.30 uur H.H. Missen. Van 4 uur gedegenheid om te biechten. Elke ochtend' 6.15 uur gelegenheid om te communiceeren; elke avond 7 u. Ro zenhoedje oan door de voorspraak van Maria den vrede van God af te smee- ken. BOSKOOP. Parochie van den H. Joannes de Dooper. Zondag: H. Mis te 7 uur en 9.30 uur Hoog mis. Na den middag 2.30 uur Vespers. Deze week Catechismus volgens ge woonte. Vrijdag: te. 8.15 uur gezongen H. Mis en des avonds van 68 uur gelegenheid cm te biechten. Zaterdag: des namiddags van 3.30 urn- af gelegenheid om te biechten; 7 uur Lof met Rozenhoedje. Op: de gewone dagen der week de H. Mis 8.15 uur. HAZERSWOUDE. Parochie van de H.H. Engelbewaarders Zondag: 7 uur H. Communie; 7.30 uur H. Mis; 10 uur Hoogmis; 2 uur Vespers. Feestdag van O. L. Vrouw van den berg Karmel; na de Vespers inschrijving in het scapulier. Maandag: 7 uur de H. Mis. Zaterdag: Biecbthooren van 1112 en "na den middasr van 69 uur. 7.15 H. Communie; 8.15 uur H. Mis. N.B, Dinsdag; Woensdag, Donderdag en 'Vrijdag geen H. Mis 'wegens de schoon maak der kerk. De parochianen wonden verzocht de kussens hunner iztplaatsen mede te nemen naar huis om ze goed uit te kloppen. HAZERSWOUDE. Parochie van den H. Michaël. Zondag: 7.30 uur uitreiking der H. Com munie; 8.30 uur Vroegmrte; 10 uur Hoog mis; 2 uur Vespers. Maandag: 7.30 uut H. Mi© bij .de Eerw. Zusters. Dinsdag: 8-15 uur H. Mis. Woensdag: 8.15 uur H. Mis; 11.30 uur Ca techismus. Donderdag: 8.15 uur gezongen H. Mis tot afwering van ziekte onder het vee. 9 en 11.30 uur Catechismus. Vrijdag: 8.15 uur H. Mis; 3.304.30 Ca techismus. Zaterdag: 8.15 uur H. Mis; 's namiddags bieclithooren van 48 uur. HAZERSWOUDE (Groenendijk). Parochie van den H. Bernardus. Zondag: eerste H. Mis om half 8; Hoogmis om 10 uur; om half 3 Vespers en Lof. Maandag en de overige 'dagen 1ste MLs om 7 uur; 2de om kwart over acht. HOOGMADE. Parochie van de H. Maria Geboorte- Zondag: II. MLs te 8 uur; 10.15 uur Hoog mis; 2.30 uur Vespers. I.30 uur Catechismus. Maandag en volgende dagen de H.H. Mis sen 8 uur en 8.30. KATWIJK. Parochie van den H. Joannes Geboorte. Zondag: 's avonds te 7 uur Lof. Deze Week de Catechismus naar ge woonte.. Dinsdag: Lof ter eere van den H. Antonius Woensdag,: ,-s avonds Lof ter eere van den H. Jozef. Zaterdag: 's Middags van 59 uur gele genheid om te biechten. LANGERAAR. Parochie van den H. Adrianus. Zondag: H. Missen 7.30 en 10.30. uur. Na de Hoogmis Catechismus; 2.30 uur Ves pers. Door de week de H. Missen: Maandag en Donderdag om 8 en 9 uur; Dinsdag, Woensdag" en Vrijdag om 7 en 8 uur; Maandag en Woensdag Catechismus le kl.; Dinsdag en Donderdag Catechis mus 2e kilos; Vrijdag Catechismus 3e kl. Donderdag: Van 3.304.30 gelegenheid om te biechten. Zaterdag: 's middags van 34 en van 6 8.30 uur gelegenheid om te biechten; 7 uur Lof. LEIDSCHENDAM. Parochie van dén H. Petrus en Paulua. Zondag: 7.30 -uur Vroegmis; 10.30 uur Hoogmis^ 3 uur Vespers; 7 uur Lof. Wegens schoonmaak der kehk' deze week alleen om 7.30 uur de H. Mis. Zaterdag: 6.30 uur Lof en yan 59 uufl biecbthooren. LEIMUIDEN. Parochie van den H. Joannes de Dooper. Zondag; 8 uur Vroegmis; 10 uur uitreiking van de H. Communie; half 11 Hoogmis; half 3 Catechismus; half 4 Vespers. In de week, gedurende de schoolvacan tic, geen Catechismus. Zaterdag: na de H.H. Mifss/eu en 's mid dags van half 4 gelegenheid tot biechten MEIJE EN ZEGVELD. Parochie van de H. Maria Geboorte. Zondag: 7.30 uur Vroegmis; 9.15 uur Cate chismus; 10.15 uur Hoogmis; 2 u. Kruis wegoefening, waarna Lof. Maandag.: 8 uur H. MLs; 12 uur Catechis mus. Dinsdag: 8 uur H. MLs; 12 uur Catechis mus. Woensdag: 8 uur H. Mis; 12 uur Cate chismus. Donderdag: 8 uur H. Mis; 12 uur Cate chismus. Vrijdag: 8 uur H. Mis. Zaterdag: 8 uur H. MLs; na de H. Mis eu des namiddag© van 3.30—7.30 gelegen heid om te biechten. NIEUWKOOP. Parochie van de H. Maria Hemelvaart. Zondag: 7.30 uur H. Mis; 10 uur Hoogmis; 130 uur Catechismus; half 3 H. Fa- milte. Maandag: 7 en 8 uur H. Missen. Dinsdag; 7 en 8 uur H. Missen. Woensdag: 7 en 8 uur H. Missen. Donderdag: 7 uur H. Mis; 8 uur 'gezongen H. Mis; 4 uur Lof. Vrijdag; 7 en 8 uur H. Missen. Zaterdag: 7 en 8 uur H. Missen. NIEUWVEEN. Parochie van den H. Nicolaas. Zondag: half 8 Vroegmis; 10 uur de Hoog mis; hailf 3 heit Lof. De H. Communie wordt uitgereikt on dier de Vroegmis en te kwart na 9 uur. Zaterdag: 7 uur Marialof. Gelegenheid om te biechten van 4—6 en van half 8—9 il namiddag. NOORDEN. Parochie van den H. Martinus. Zondag: 7 uur stille H. Mis; 10 uur Hoog mis; 2 uur Lof. Maandag en overige dagen H. Mis om 8 uur. Zaterdag: BieehtJhooren van half 6 tot half 8. NOORDWtJK. Parochie van den H. Jeroen. Zondag: Plechtige d>ag van Aanbidding; de H. Missen te 7 en 8.30 uur; te 10 uur plechtige Hoogmis. Geen Catechismus; geen Vesipens; te 7 uur splemneel Lof, Dracessie en Te Deum. Deze week de jaarlijkscbe keikschoon- maak*. Maandag: de H. Missen te G, 7 en 8 uur. Volgende dagen een H. Mi.s te 6 uur in de kerk, een H. MLs ten 8.30 uur in de Kapël op Ihet kerkhof. NÖORDWIJKERHOUT. Parochie van den H. Victor. Zondag: 7 en 8.30 uur stille H.H. Missen met ondenriohting; 10 uur Hoogmi6 met predikatie; 's nam. 2 uur Lof. Dinsdag: half 9 gezongen Trouwmis van Antonius v. d. Berg en Cornelia van Kints. Donderdag: half 6 H. Mis ter eere van de H.H. Martelaren van Gorcum voor de Pelgrims, en leden van de Broeder schap. Vrijdag: kwart over 8 -plechtige H. Mis en daarna 11 uur de eerste steenlegging der nieuw te bopwen kerk. NOOTDORP. Parochie van den H. Bartholomeua. Zondag: Te 7 en 10 uur de H.H. Miissen; te 1.30 uur Catechismus; 2.30 uur Ver pers. Zaterdag: Van 4 uur af gelegenheid om te biechten. OEGSTGEEST. Parochie van den H. Witlibrordus. Zondag: H.H. Miissren 7 en 10 uur; Cate chismus 1.30 uur; 7 uur Lof. Maandag en volgende dagen de H.H. Mis sen 7 en 8 uur. Dinsdag: Lof 7 uur. Donderdag: 7 uur Lof. Zaterdag: Biechthooren na de H. Mis ènj 's nam. van 59 uur. Catechismus naar gewoonte. ROELOFARENDSVEEN. Parochie van de H. Petrus-banden- Zondag: De H. Missen 6.30, 8 en 10 uur; 12 uur Congregatie; 2 uur Catechismus; 3 uur Vespers; 6.30 uur Sint Agnee- Vergadcring. Maandag en volgende dagen de H. Missen 7t 7.30 en 9 uur„

Leidsche Courant | 1916 | | pagina 5