Uit de Omgeving. Advertentiën. Dienstbode nette wj ftaair kwam, Haar de bon toch geen ti0-am aangaf. De soldaat vertelde toen, dat hij bij dein «tap-pe-dljen-st was en met e,en anito uiit Bergen o<p Zoom was gekomen. De auto ■was te Riididerkerk defect geraakt en kon hij zich op den bon van voedcng voorzien waar hij wilde, behalve in een hotel. De vrouw dacht niet aan bedrog en wil de nu haar best eens. doen om dezen aar- ai gen jongen ems extra goed te doen en dat had hij wel noodig, want ihij at in minder dan geen tijd maar even 10 boter hammen met zult op, begeleid met melk en koffie. Na. nog een poosje gepraat te hebben, zou hij de auto, die wat lang weg bleef, maar tegen gaan, groette de vrouw boel hartelijk en vertrok, na nog geeegd te hébben, dat zij er vooral om denken moest den bon op het Gemeentehm'o tegen het inkwartieiningsgeld in te wisselen, het geen zij den volgenden morgen trachtte te doen, doch toen werd haar tq-t haar schrik heduiiid, dat zij de diupe was geworden van een opldéhber, di.e zichzelf op eigen ge- ecbreven "bonnetjes inkwartiert. STADSNIEUWS. Toelatingsexamen Gymnasium, Geslaagd zijn voor de eerste klasse: Pe- tronella Aalberses J. W. G. ter Braak, A. M. Brouwer, P. J. O. de Bruijne, J. A. Bijileveld, Th. A. M. Couwenherg, F. J. Gorter, W. J. Has&?lbach, J. HeinnemaSf 11 W. Jaeger, W. R. Juymboll, P. J. Kaiser^ Catfiarina Maria Karstens, C. J. Liesker. Charlotte J. S. Locher, Anna M. G. Matveld, C. van Nes\ Marie van Nes, A. Pel, E. B. Plooy, Geertrucda E. Rogge veen, Johanna H. van Royen, H. W. J. Schaap, L. Steil wagen, A. Tieleman, L. P. Uittenibroek, D. J. G. Vej-sijden, A. W. Voors, Cornelia, A. Zeeienberg. Afgewezen werden 8 candidaten. Vcior de tweede kias6e: A. van den Ak ker voorwaarde!ijk en J. B. van der Sijs. Afgewezen 1 canjdSdaat. Voor de derde klasse: H. L. M. van Schaf Jc. Voor de vierde klasse: A. L. de Block. Voor de vijfde klasse: Lilly H. Raay- m akers. Ned. R. K. Metaalbewerkersbond. Gisteravond werd in „Prediker" een vergadering gehouden van bovengenoem- den bond. Na opening en voorlezing der notulen werden een vijftal nieuwe leden geïnstalleerd. In de vacature P. Lombert werd gekozen de heer P Devilée. Een bedrag van f 2.50 werd beschikbaar gesteld voor het Zilveren-Priesterfeest van den oud-adviseur, pastoor F. Bult. De heer W. Groeneveldt, inspecteur van het credretwezen te Fort de Koek op Su matra, heeft aan 's Rijks Museum van Na tuurlijke Historie alhier een verzameling vogelhuiden geschonken. De verzameling bestaat uit 213 vogelhuiden, behoorende tot 96 soorten van Sumatra en 1 vogelhuid van Java. Den schenker is daarvoor de dank der Regeering betuigd. Het bericht over de uitreiking van het Kmib van Verdienste van het Roode Kruis behoeft in enkele oprichten correctie. Jhr. Röell refkte als gewestelijk commissaris in opdracht van den voorzitter, Prins Hendrik, de onderscheiding uit, terwijl niet aan den heer G erlangs een eer e kruis werd nuitgeTedkt, maar aan den heer H. Timmerman de bronzen medaille. Programma van het Dinsdag a. s. te acht uur te houden parkconcert. No. 1: „Prins Hendrik", Marsch, Geijp. No. 2: Harmonie Ouverture, Mendelssohn. No. 3: „Minnen und Werben", Wals, Van Blon. No. 4: „Renchen von Tharan", Fantaisie, Schulze. No. 5: „Albumblatt" Wagner. No: 6: Pot pourri uit „Das süsse Madel", Reinhardt. No. 7: „Das haben die Madchen so gern." Gilbert ALKEMADE. Gemeenteraad. Een vergadering van den Raad dezer gemeente is belegd tegen Woensdag 12 Juli, nam. 7 uur. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ongevallen. Een ongeluksdag was het gisteren voor een paar personen. De voerman J. v. d. G. kwam met een elee- perswagen van af de richting Rijnsburg bij de Roskam aan den bekenden gevaar lijken hoek'. De tram niet hoerende aan komen, reed hij door en kwam met deze fin botsing. Hij zelf werd van den wagen geworpen en ernstig aan hoofd en hand verwond. Door dr. H. werd hij verbonden, 't Paard en wagen kwamen er goed' af. De motorwagen was erg beschadigd; o. waren bedde lantaarns ingedrukt en de ruiten in de bestuurdersafdeeldng stuk. De koopman in audi ijzer L., uit Led- den, geraakte hij het ojSTaden van zijn waar aan den Watertoren met zijn hand bekneld, zoodat deze zeer eraötóg wfend' gekneusd. Dr. Huetdng verhand hem. LI8SE. Gemeenteraad. Voorzitter: wethouder Van Parijs, loco- (burcemeester. Aanwezig 8 leden; afwezdg de h'éeren Leféber, Warmerdam en Schimma. Na opening worden de notulen gelezen en onveranderd vastgesteld1. Hierna deelt de voorzitter mede, dat van Gedeputeerde Staiten was inge komen, waarin, naar aanleiding van de quaestie van den heer Koetsier, onderwij zer aan de O. L. School, die voor den landstorm was opgeroepen, en waarover men het wiet eens was wat betreft de uit betaling van het salaris, geadviseerd werd de verordJenimg zoodanig te wijzigen, dat aan den heer Koetsier gedurende een jaar het vólle salaris zal wopde^ ujitige- Keefcr. na .aftrek van het salaris van den tijdelijken onderwijzer. Van den veldwachter Vermeulen was eeai adres ftngefooman, waarin deze ver zoekt zijn salaris in overeenstemming met dat van zijn collega's Kaas en v. d. Sloot, die door den kindertoeslag f 100.en f75.meer genieten. Besloten werd het adres aan te houden en bij de hegrooting te behandelen. Aan de concierge van het Raadhuis, mei. Vermeulen, wend een gratificatie verleend van f 25.—. Haar adres om ver- hooging van salaris, wegens meerdere werkzaamheden, zal hij de begrooting be handeld worden. Een verzoek van den R.K. Bond van Werklieden in Gemeentebedrijven om loonsverjhooging of duurtetoeslag werd, weaens te late indiening, aangehoudén tot een volgende vergadering. In verband met dat adres werd besloten, alle adressen, die na het rondzenden der 'agenda's inko men. nalat meer op -dezelfde vergadering in behandeling te nemen. Hierna werd vastgesteld: den gewijzag- den legger van de wegen en voetpaden der gemeente. Op een viertal hiertegen in gediende bezwaarschriften werd afwijzend' beschikt. Na rondvraag ging de raad over in comité-generaal ter behandeling van het kohier H. O. NOORDEN. P06tdlenst. Met ingang van 17 Juli a, s. zal een tweede postbestelling worden ingevoerd voor het Noordsche Dorp, de Noordsche Buurt, den Uitweg, het Woer- densch verlaat en Achttienhoven. Met de bestelling is belast de hulpbesteller J. D. van den Helder. NOORDWM*. Spoedeisohende Raadsvergadering. Door de raadsleden C. W. G. Alkemade, C. v. d. Niet Dzn. en P. Admiraal was een spoedoischende raadsvergadering aange vraagd, die gisterenavond gehouden is. Deze drie fieerem hebben en de vorige ver gadering een worstel ingediend', om een verbindingsweg tot stand te brengen tus- schen de Hoofdstraat en den Nic. Barn- hioornweg1 te Noordwijk aan Zee (veerhete»- ring Haringisteeg). Toen reed© is door g1©- noean.de heereri aangedrongen op spoedi ge behandeling, daar een der betrokke nen, van waen men eendg terrein moest koop en, spoedig uitsluitsel moest hebHéil met heit cog op nieuw te maken bergplaat een voor hiood enz. Voorzitter was de Burgemeester. Afwezig de heer C. Passchier. De voorzitten- en wethouder Van. Bel len konden zich maar niet best vereenTgen met het spoed eósch end e" van deze ver gadering, waarop de heer N. M. Alkema de opmerkte, hoe hij dat niet kon begrij pen: allen konden zich toch nog goed herin neren. hoe dn den namiddag van 28 Jan. j.l. een spoededschende vergadering door B. en W. werd geconvoceerd, op welke vergadering het waterleddingsplan., een fcarweci van 2 ton, behandelt en aangeno men werd. Dei heer C. W. Alkemade zette uitvoerig uiteen, waarvoor spoed, noodzakelijk was. Nadat over de detailpunten breedvoerig gesproken was, werd het voorstel aange nomen met ctp één na algemeen e stem men: de heer W. v. Beelen verklaarde, wel voor de totstandkoming van den weg te ziin, maar te moeten tegenstemmen om de eigenaardige wijze, waarop, een en an der behandeld was. De uitvoering van het verbeteringsplan is begroot op f 9220. Niets meer aan de orde zijnde werd de vergadering gtesldTen. Statuten. De „St.-Ct." mo. 158 bevat de wijzigingen in de statuten der vereeni- ging Vreenide'öngemverkeer, alhier. SASSENHEIM. Koninklijke goedkeuring. Het heeft H. M. de Koningin behaagd hare goedkeu ring te willen geven asm de R. K. Vereeni- ging van Geitenhouders „Sf. Paschalis" gevestigd te Sassenheim en omstreken, en dezer statuten, waardoor de vereeniging rechtsgeldigheid heeft verkregen. VOORSCHOTEN. Brandstoffenvcorziening. GSsteravóifd vergaderde in het R. K. Vereenigingsge- boiuw de" besturen van den Ned. R_ K. Volksbond en der R. K. MiddenstantLsver- eenigdng „De Hanze" ter bespreking "van het brandstoffen-vraagstuk voor dezen winter. Na eerilge discussie besloot de ver gadering in beginsel tot hei oprichten van een gezamenlijke inkoopvereenigdng em koos uit de twee besturen een commis si» van 3 leden n.1. de theorem: Joh. A, Mens tot voorzitter;, W. Meijer tot secreta ris en A. van Leeuwen to/t penningmees ter. Men besloot tot het houden van een ledenvergadering van den Ned. R. K. Violkébomd en de Hanze as. Zondag in het vereereigiigsgelbouw, na het Lof, waU? ieder op kan geven wat hij voor dezen winter noodig denkt te hebben en verdere besprekingen zullen worden gehouden. Er zijn maatregelen getroffen, dat ook de werklieden zonder groot© bezwaren rich zekerheid kunnen verschaffen van niet te dure brandstoffenvoorziening voor deeem winter. WARMOND. Hanze. In „De Stad Rome' verga derde gisteravond de Hamze-afdeeLing. De voorzitter heette een 25-tal nieuwe leden welkom. Speciaal ter verzorging der afdee'Jing, die door de fusie van „Katholiek Leven" aan de Hanze verbonden werd, is de heer Juc. A. Zwetsloot met bijna a'gemeene stemmen als bestuurslid geassumeerd. Aan den afgevaardigde voor den Cen traler). Raad weid een vrij mandaat verleend! Tot afgevaardigden, resp. hunne plaats vervangers werden gekozen de heerem C. M. van Stijn, P. G. Paardekooper en W. Heemskerk en B. M. v. Stijn. Vorder geschiedde nog mededeeling dat de altaarbusjes opgehaald waren, met een opbrengst van f 40.32. be ven-gocdiing voor de afgêVarito/gden werd vastgesteld op f 2.50 per dag. Hierop werd door dein voorzitter het p omt ingeleid vam de brandstoffenvoorzle- niimg, waarover hij breedvoerige mede- deelingen deedè Met het bestuur van den Ned. R. K. Volksbond was daarover geconfereerd), waren adressen ingezonden aan het ge meentebestuur met de vraag hoe dit de zen winter deze zaak wenschte ter hand te nemen. Medegedeeld werd het daarop ontvamr gen schrijven, dat met de inlichtingen van den heer v. Stijn, hierop neerkomt, dat de gemeente als vorig jaar goedkoope brandstof beschikbaar stelt tot een be perkte hoeveelheid en diat zoo ongeveer dezelfde personen voor dezelfde hoeveelheid In aanmerking' zullen komen. ZOETERWOUDE (Hooge Rijndijk). Verdronken. Hedenmorgen half elf was de pas geslaagde onderwijzer E. ten K., uit Leiden vergezeld van zijn vriend A. B., in Meerburg gaan varen. Op éen diepe, afgelegen piaats bij den molen ging E. ten K., onbedreven dn die sport, zwem men, met het noodlottig gevolg, dat hij weldra dn de diepte verdween. Dr. Persant Snoep was spoedig ter plaatse. Tot op he den is het lijk nog niet gevonden. heer N. E. ten Have (Den Haag), le na tuurkundig examen Mej. F. M. J. Struijven- berg (Den Haag) en Mej. M. W. Driessen (Nijmegen). Regeling van den uitvoer van varkens vieesch voor de gemeenten Alpiien, Aarlanderveen, Oudshoorn en Woubrugge. Dezer dagen werd een vergadering ge houden, die was uitgeschreven door het bestuur der afdeelimg Alphen en O. van de Holl. Mij. van Landbouw, in het hotel St. Joris. Er zijn voor de hierboven genoemde gemeenten commissies gevormd, die de regeering en den verkoopers &teun zullen verleehen bij de regeling van consenten voor varkensvleesch. Leden dier commis-, siën zijn: voor Aarlanderveen W. C. van Dam, correspondent, P. M. van Egmond en A. de Jong (wonende L. Z.); voor Ouds- hoom: G. de Jong, correspondent, J. H. de Wit en L. Kwakernaak; voor Alfen: J. Los, correspondent en A. M. Hoogendijk en G. v. d. Meer; voor Woubrugge: F. Kroes, correspondent, en Joh. G. Bontje en P. F. Noordam. Elke commissie zal den eersten van iedere maand een staat opmaken van het aantal slachtrijpe varkens in de gemeente. Voor 't eerst zal de staat warden opge maakt naar den toestand op 8 Juli. Elke veehouder, die slachtrijke varkens heeft, dient daarvan aangifte te doen bij den cor respondent of een der commissieleden dn de plaats zijner inwoning en dn de wijk, waaronder de veehouder ressorteert. Cor respondenten en commissieleden geven gaarne uitvoerige inlichtingen. De com missieleden hebben elk voor zich een wijk. Voor Aarlanderveen ie de. wijkverdeeliaig als volgt: Bij den heer W. C. van Dam, correspondent kan aangifte gedaan wor den door de veehouders-van de Lage Zijde tot Gouwsluis, bij den, Hee« A. de Jong, door die van de Lage Zijde van Gouw- sluis tot Zwammerdam en bij den heer P. M. van Egmond door die van Aarlander veen, dorp. Regeering en commissies verzoeken dringend aller medewerking. Rijwiclkaarten. Voor alle stations in Nederland kunnen thans rijwielkaarten worden afge stempeld naar de zgn. Hanri emmermeerlijn en of transiet dezer lijnen. Genoemde lijnen zijn: Amsterdam - Willemspark-Aalsmeer-Haar lem-Uithoorn; Uithoom-Alpen-Oudshoorn; Hoofddorp-Leiden Heerensingel; Aalsmeer- Uithoorn-Nieuwersluis. Roomsche Agenda. MAANDAG. Leiden, 9 uur „In den Vergulden Turk", R. K. Winke- liersvereeni ging. Gemeentelijke Aankondigingen. TWEEDE KAMER. Vergadering van gisteren. De successie-belasting. Het sociaal-democratische amendement tot verirooging van het successie-tarief werd verworpen (met alle stemmem be halve die der voorstellers) en het amen dement De Monté Verloren tot verlaging eveneens (met ünks tegen rechts). Daarna schoot men heel wetinfjg op. Noch En zake de schenkingen, notch in zake -de levensverzekeringcai, slaagde men er in niu tot een beslissing te komen. De onbiillijklheild Van he-t belasten met successierecht van alle hij leven gedane schenkingen, -alleen opdat men de ter ont duiking van successierecht gedane zoiu kunnen vangen, werd nogmaals, voorna melijk door den heer Lohman (C.H.) atangewezen. De heer Drion (V.L.) verdedigde een amendement, waardoor zou worden vast gesteld, dat geen successier echt van le vensverzekeringen zou worden geheven zoo lang geen regeling was getroffen, die de buütenlandsche maatschappijen stevig onder ,de greep van de wet zou brengen. Over beide aangelegeheden w'illde de minister nog eene tot Dinsdag nadenken. Op aanstichting van den heer D e Geer (C.H.) Fracht de minister een wij ziging in het wetsontwerp, waardoor het vrijgestelde rriïïximuim voor minderjarige kinderen wordt vergroot. Het stoomschip Tji-Kembang opgebracht. „De Tel", verneemt uit Weltevred^^: Het Nederlandsche stoomschip Tji-Kem bang, komende van Amerika, is bij de Kari- mata-ellanden door een Engelschen krui- aangehouden en naar Singapora opge bracht. Voorgegeven wordt, dat het schip een groot© hoeveelheid goud aan boord had bestemd voor de Handelsbank, maar Duitsch eigendom. (Het s.s. Tji-Kembang meet 8013 ton, werd gebouwd in 1914 bij de Kon. Mij. De Schelde te Vlissingen en is het eigendom der Java— China—Japanlijn te Batavia.) Maximum greenten-prijzen. De Burgemeester der gemeente Leiden bréngt ter algemeen© kennis, diat met in gang van heden, de navolgende maxiihum- prijizen zijn vastgesteld: Bloemkool le soort 12 ct. per stuk; id. 2e soort 8 ct. per stuk; id. z.g. uitschot 4 ct. ,pi9r stuk; bosjes peen le soort 6 ct. per hós van 25 won-telen; id. 2e soort 4 ct. per bos van 25 wortelen; peulen lq soort 12 ct. per Kg.2e soort 14 ot. per Kg.dop erwten le soort 19 ct. per Kg.; 2e soort 15 ct. per Kg.; tuinboon en 7 ct. per Kg.; kropsla le soort 2 ct. per krop; 2e soort 1 ot. per krop; vroege aardappelen (ronde) 10 c-t. per Kg.; id. (muizen) 8 ct. per Kg. (deze laatste prijzen hebben betrekking 03 de- gewone soorten vroeger aardappelen, dus niet op de fijne zamdaiardappelen) Klachten over niet in acht nemiimg van bovenvermelde maxima, alsmede wen schen om voor bepaalde op de lijst niet vermelde artikelen maxima vast te stél len, of wel om met het. oog op plaatse dmstandiigheden wijztigiilng in de maxima te be-rngen" behooren te worden gericht tot den Burgemeester, Raadhuis Kamer No. 10, tot de Commissie voor de maximum prijzen, Nieuwe Rijn 28 of tot het Distrd- butiebureau Vtschmiarkt 18. Bij niet in achtneming van bovenver melde maxima zal tot toepassing der onteigeningswet worden overgegaan. Academienieuws. LEIDEN. Geslaagd voor het candidaats- examen in de Ned. letterkunde de lieer Ph. A. Lansberg (Rotterdam) en Mej. A. C. Bosch (Dordrecht); voor het doctoraal examen in de rechten de heer E. G. van Benthem van den Berg (Den Haag); voor het candidaatsexamen in de wis- en na tuurkunde de hoeren A. v. Leeuwen (Den Haag) en F. P. G. A. J. van Agt (Nijme gen); propaodejj&iêcjb é£i ge^pskufide de Staten-Generaal. Laatste berichten. Marktberichten. LEIDEN, 8 Juli. Botermarkt. Prima fa- brieksboter van f61 a f63, goede fabrieks- boter fa fprima boerenboter f64 a f66,% goede boerenboter f61 a f63. Aangevoerd 130/S en 22/16 vaten, wegende 2820 K. G. Handel zeer vlug. Turf. Aangevoerd van 3 Juli tot en met 7 Juli 360,000 st. lange turven, prijs f7,007.50 per 1000 stuks. LELDEN, 8" Juli. L. E. Y. Aanvoer 125343 stuks. De prijzen warenkipeieren f 7,007,35, eendeeieren f6.65-7.40, regeerings-kipeieren f5,60 a f6,15, kalkoeneieren f1011 per 100 Handel matig. JLEIDEN, 8 Juli. Korenbeurs. Van Binnen- .andsche Granen was het aanbod weder klein. Voor de voer wei-den hooge prijzen uitgelegd. Als volgt zijn te noteeren: Tarwe van f 17.60 tot f 18.00 per 80 Kilo. Haver van f 17.75 tot f 18.25 per 100 K.G. Gerst van f 13.90 tot f 14.40 per 65 kilo. Erwten van f00,f00,00 per H.L. "WASSENAAR, 7 Juli. Veiling. Peen 3-8, kroten fO.OO a 0 p. V2 HL. Züring 12 a 18 c., per ben. Kropsla f 0,25 a f 3,70, andijvie f0,00 a f0,snjjboonen f0,20 a f0,35, bloem kool f3,a f7,groene savoyekool f0,00 a f0,00, gele savoyekool f0,00 a f0,00, roode kool f0,a f0,per 100. princesseboonen f0,10 a f0,17 per 100. Eieren f7,a f7,50 per 100, kippen fl,00 a fl,35 per stuk, konijnen f0,-- a f0,00 per stuk. Peterselie 3 a 5 ct., seldery 0 a 0 ct. per bos, spinazie 30 a ct., tuinboonen SO a 100 ct. p. 10 KG., witte- kool f0,a ,0 per 100, Druiven a ct. per K.g. Knolrapen 0 ct. a 0 ct. per st. boonen- kruid 3 a 4 ct. per bos, bruine boonen 0 a 00 c., groene erwten a c, p. L. Aard appelen f2,35 a f2,75, Appelen f0,00af0,00, per kin, rabarber 3a7c., postelein f 0,00-0,00, slauitjes 0 a 0 ct., raapstelen 02 a 3 ct., peulen f 2.70—3.— p. 10 KG., radijs 0 ct. p. bos, komkommers f 3,— a f 6,— p. 100, aardbeien 40 a 44 ct. per KG., Meidoppers f 1,30 af 1,60, Doperwten fl,60 a fl,90, Raspererwten f 2,50 a f2,70, Gr. Capucijners f 2,70 a f 2,85 p. 10 KG. KATWIJK a/d. RIJN, 7 Juli. Veiling der Tuinbouwv. Katwijk en O. Due of York B f5,15 a f5,35, Ronde f4,60 a f0,per baal van 50 KG., Due of York (groote) f 2,— a f2,35, dito kleinen fl,20 a f 1,50, ronde groote fl,45 a fl.55, dito kleinen fl,00 a fl.05 per mand van 35 KG., Peen f0.— a f0,00 per 100 bos. Balen aardapp. voor binnenland geen aanvoer van beteekenis. Hiervoor wordt vol doende aangevoerd in manden. SCHIEDAM, 7 Juli. Moutwijn f 46.00, Je never 50,00, Commissie f 43.00, Stemming flauw. Spoeling f 1.80, Graanspiritus f67— f190,Melasse Spiritus f6500Ruwe Spiritus f0032V2- ZWOLLE, 7 Juni. Boter. Aangevoerd 380/8, 70/16 en 680 stukken, wegende samen 8640 K.G. Prijzen per 1/8 vat f30 a fQO per Kg. f 1,50—1,60. Vee. Aangevoerd 424 runderen, waarvan op de stallen 80, 85 kalveren, 25 schapen, 63 varkens, 814 biggen. Vette koeien, bij ruimer aanvoer, minder; stieren, kalf- en neurende koeien en vaarzen duur handel stil; kal veren redel.k. Men besteedde voor runderen f106—1,24, kalveren fl,001,90, varkens f o',92—0,98 per Kg., schapenf 24—42 per stuk Telegrafisch Weerbericht, volgens waarnemingen verricht in den morgen van 8 Juli 1916, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Laagste barometerstand: 749.9 Christiansund Verwachting- tot den avond van 9 Juli. Zwakke tot matigen, Zuidelijke tot Weste lijken wind, betrokken, tot zwaarbewolkt, tij delijk opklarend waarschijnlijk regen- of on weersbuien. Dezelfde temperatuur. Heden overleed tot mijne diepe droefheid, na een kort stondig doch smartelijk lijden, voorzien van de HH. Sacra menten der Stervenden, mijn innig geliefde Echtgenoot, de Heer BARTHOLEMEUS JACOBUS VERHAGEN in den ouderdom van bijna 49 jaren. 4083 Wed. J. M. VERHAGEN— de Groot. Langeraar 8 Juli 1916. Dankbetuiging. Al degenen, die mij deelneming en belangstelling betoond hebben, en bij zonder de Eerwaarde Heer Pastoor Van Dam, die mij getroost heeft bij de thuiskomst na het plotseling over lijden van mijn onvergetelijke en Uier- bare Echtgenoote en Moeder,benevens ook aan familie en buren mijn op rechten dank. G. VAN DIJK en kinderen. Nootdorp, 7 Juli 1916. 4049 Dankbetuiging. Allen die mij, bij gelegenheid van mijn 50-jarige ambtsvervulling, blijken van belangstelling gaven, betuig ik langs dezen weg mijn hartelijken dank. H. G. J. VAN DE WEIJER. Leimuiden, 8 Juli 1916. 4041 Ondergeteekenden betuigen mede namens de familie hunnen dank voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. J. H. LANGEVELD. W. LANGEVELD—kettenis. Voorhout, 8 Juli 1916. 4085 Door deze bedanken wij voor de belangstelling, bg de geboorte onzer Dochter ondervonden. Th. C. STIJNMAN. B. M. STIJNMAN—v. Bohemen. Leiden, 8 Juli 1916. 4069 Tegen 1 Augustus of eerder ge vraagd een flink Werkmeisje, zelfstandig kunuende werken en een tweede Meisje, R.K. en van buiten. Br. onder Nr. 4079 bureau „De Lcidsche Courant". gevraagd, tegen hoog loon. Wasch buitenshuis. Brieven aan den boekhandelaar J. VAN LINT, Reijerskoop 47 te Bos koop onder letter K. 4017 Dienstbode .R.K. Zoo spoedig mogelijk gevraagd een R.K. Dienstbode van ongeveer 20 jaar in een klein gezin. Adres: L. P. STEIJN, Wilhel- minastraat 175 te Loosdainen. 3996 Gevraagd in den Haag met 1 September of eerder een van goede getuigen voorzien AdresMevr. VOSS, Spui 28b Den Haag.4045 In 't Zeehospitinm te Katwgk aan Zee knnncn twee nette Werkmeisjes geplaatst worden. Zich aan te mel den bij de adj.-directrice avonds om 7 uur. 4042 Gevraagd een flinke Dienstbode, yg. g. v. (voor dag of dag en nacht). Adres: Nieuwe Ryn 93. 4087 Gevraagd met Augustus eene Keukenmeid, R.K., tegen hoog loon. Br. onder No. 4062, bureau „De Leidsche Courant". Gevraagd te Warmond, zoo spoedig mogelijk, een flinke R.K. Dienstbode. Te bevragen agent „Leidsche Crt." te Warmond. 4063 Terstond gevraagd of met Augustus een Boerendienstbode, in een klein gezin. Brieven onder no. 11 aan den Agent E. RIPKEN, te Nootdorp. 4048 Modes (Hoeden). Een flinke Winkeljuffrouw gevraagd tegen half Juli en een Appreteuse voor het atelier. Brieven onder No. 4064, bureau „De Leidsche Courant". Gevraagd eea R.K. Dagdienstbode, v. g. g. v. Des Zondags vrij. Adres: TOMMEÉ, Witte Singel 44 D. 4047

Leidsche Courant | 1916 | | pagina 2