OFFICIEELE KERKLIJST ra Derde Blad. VAN Eoa ioa Zaterdag 10 Juni 1916 U9 uit de Handelingen der Apostelen II 1—11. Toen de dagen van Pinksteren vervuld rerden, waren al de Discipelen te zamen dezelfde plaats. En eenski apt ontstond uit den hemel een geluid, als van een ^komenden, hevigen \fcind en vervulde tit geheele huis, waar zij gezeten waren. verschenen hun verdeelde tongen ik'van vuur, en op ieder van hen zette het ich. neder., En allen werden vervuld met ij jen. Heilig en Geest en begonnen te spre ien in verschillende talen, naar dat de H. jf&st hun gaf uit te spreken. En er waren Joden, die te Jeruzalem hun verblijf liiel- l?n, godsdienstige mannen uit alle volken, tie onder den hemel zijn. Als nu dit geluid Uitstond kwam de menigte samen en werd iitsteld, omdat iedereen hen in zijne taal oor-de spreken. En allen stonden ver- iaasd en verwonderden zich, Set, zijn niet deze allen, die spreken, Ga- kers? Hoe hooren wij dan ieder onze aal, waarin wij geboren zijn? Parthen, Hediêrs, en Elamieten en inwoners van lasopotamdë, Judea en Cappdoaië, Pon lus en Azië, Phrygië, en Pampliilië, Egyp te en de gewesten van Lybië bij Cyrene, en die uit Rome gekomen zijn, Joden zoowel ils proselieten, Eretenzen en Arabieren, I-wij hoorden hen spreken in onze talen ie gcoote werken Godsl Evangelie uit den H. Joannes XIV 23—31. In dien tijd sprak Jezus tot zijne Discipe- P lea: zoo iemand Mij liefheeft, hij zal mijn itoord onderhouden; en mijn Vader zal lem liefhebben, en Wij zullen tot hem ko nen en ons verblijf bij hem houden. Die Mij niet liefheeft, onderhoudt mijne woor- ien niet. En het' woord, dat gij gehoord is niet hot mijne, maar de-s Vaders, die Mij gezonden heeft.Dit heb Ik tot u oproken, terwijl Ik bij u verbleef. Doch m Irooster,'de heilige Geest, dien de Va leria mijn naam zendén zal, Hij zal u al- es leeren en u alles (indachtig maken, wat [k u gezegd heb. Vrede laat Ik u, mijnen [rede geef Ik u, niet geijk de wereld clien geeft, geef Ik hem aan u. Dat uw hart Diet verontrust worde noch vreeze! Gij heb: gehoord, dat Ik u gezegd heb. Ik ga heen, en Ik kom tot u. Indien gij Mij liefhadt, toudt gij u zeker verblijden, omdat Ik tot Vader ga; want de Vader iis grooter Ik. En nu heb Ik het u gezegd eer het geschiedt, opdat gij, als het geschied Iooven moogt. Ik zal niet veel meer met spreken. Want de vorst de®er wereld tornt, en hij heeft niets aan Mij; doch op dat de wereld erkenne, dat Ik den Vader liefheb en zóó doe als de Vader Mij bevolen J leeft. Verklaring van het Epistel. ie Zaligmaker had zijn apostelen gelast, zijn hemelvaart Jeruzalem niet te ver en, maar de belofte des Vaders af te sachten, want „na niet veel dagen zou- den zij gedoopt worden in den H. Geest." iChristus was toen opgegaan tot zijnen 'Cl Vader, en de leerlingen, teruggekeerd naar [ênizalem bleven aldaar, en volhardend in gebed verbeidden zij vol vertrouwen de pulling van ',s Heeren belofte. Zoo ver- ïp eenige tijd, totdat er vijftig dagen se dert het Paschen verstreken waren en door Joden gevierd werd het oogstfeest, het Pinksterfeest. (Pinksteren, afgeleid van let Grieksche woord „Pentécoste", dat A'ijftigste" heteekent.) Het was op dien dag, toen de leerlingen •en getale van 120 in een huis te zamen Storen, dat aan hen geschiedde, wat voor- Kgd was: ,,Gij zult bekleed.worden met kracht uit den hooge.," ontstond er een wonderbaar, bo vennatuurlijk geluid, gelijkend op het ge- pisch van een geweldig opkomenden tóhd; een geluid, dat zich hooren deed heel Let duüs door, waar de leerlingen zich be vonden. Dan verschenen hun tongen, in flour en. beweging vlammen gelijkend. Jj'-o tongen verspreidden zich, op ieder van zette zich 6r een neder, en allen wer den zij vervuld van den H. Geest van zijn jpnade, van zijn gaven. Zoo daalde de «- Geest in zichtbare gedaante over de 'postelen, en stortte zich "aldus uit over Iristus' kerk, om voortaan altijd, tot in gjiyigheid met haai' te blijven. Nauwelijks hecjft de ontluikende kerk ton Christus de gaven van den H. Geest Pvangen, of een bovennatuurlijke kracht Bptroomt hare leden. Zij, die eerst vol togst waren, zelfs gevlucht waren toen Un Meester, geboeid, werd weggevoerd, P nu als herschapen, vrij van alle vrees. de ongeletterde, de eenvoudige vis- 'iörs van het meer Genezareth, treden nu Wijk op als leeraren, en door de tocht van den H. Geest die in hen werkt *Siüneji zij te spreken in, verschillende, ta Apc len, in talen, die voor hen nieuw waren, die zij nooit geleerd hadden. Er verbleven met het Pinksterfeest zeer vele vreemdelingen te Jeruzalem, die naar de heilige stad gekomen waren, om volgens het gebod van Mozes, voor het aangezicht des Heeren te verschijnen, en hun offers te brengen. Toen nu het wonderbare stormgeluid zich ook deed hooren in Jeru- zalems straten, stroomden van alle kanten de menschen, inwoners van Jeruzalem en vreemdelingen, naar het vergaderhuis der Apostelen, dat als uitgangspunt van dat geluid bekend werd. Daar vereenigden zich dus menschen uit verscheidene provin ciën, rijken en werelddeelen. ,,En allen stonden verbaasd" want ieder van de daar aanwezigen hoorde door de Apostelen, die zij toch als Galileërs kenden zijn eigene taal spreken. Dit w-onder heeft bekeering gewerkt en nadat Petrus de menigte had toegespro ken zijn -er op dien dag ongeveer drie dui zend gedoopt. Van dien tijd af heeft de Kerk zich im mer uitgebreid. Eeuwen zijn voorbijgegaan en met den stroom des tijds is vergaan al wat van den tijd is, maar de Kerk vérgaat niet en -immer grooter wordt het getal van haar leden. Ook diit wonder verbaast zoovelen. Mocht het ook velen teir bekee- iring wekken; mochten die velen begrijpen, dat de Kerk onvergankelijk is, omdat zij in zich draagt een onovergankelijke kracht de kracht des H. Geestes. TH. A. VIS, „Hageveld" Voorhout.- R. K. Priester. Verklaring van het Evangelie. Nogmaals nu voor 't laatst handelt het Evangelie over Jezus' afscheid. Wederom zijn het woorden van troost en opbeuring, die van des Meesters lippen komen. De liefde van Zijn teeder-minnend Hart doet Hem alles in het werk stellen om dat afscheid zoo dragelijk mogelijk te maken. Op nieuw spreekt Jezus hen over de komst van den H. Geest en wijst hen in het bijzonder op de heerlijke vruchten, welke die komst van zich zal afwerpen. De eerste vrucht daarvan voor de Apos telen is: een innige liefdegemeenschap met de drie Goddelijke Personen. Even te voren had Jezus tot de Zijnen gezegd: ,,Gij zult Mij zien, maar de wereld zal mij niet zien." Een der Apostelen had toen gevraagd: Waarom vertoont Gij U niet aan de wereld?" In" zijne aardsch- geaindhedd begreep hij Jezus woorden niet. Hij meende nog altijd zooals zoovele Jo den dat de Messias een wereidsch ko ninkrijk kwam stichten. In dat geval toch moest Jezus de wereldschgezinden voor zich winnen. Jezus echter antwoordde: Indien iemand Mij bemint, zal hij Mijn geboden onderhouden; en Mijn Vader zal hepa be minnen, en Wij zullen tot hem komen, en Ons verblijf bij hem nemen." Waarmede Jezus zeggen wilde: „Mijn rijk is geen we reidsch rijk, is niet uiterlijk; mijn rijk is inwendig, in de harten der menschen; het is een geestelijk rijk." Tot allen nu, die Hem liefhebben en Zijn -geboden onder houden, zal Hij en de Vader op geestelijke wijze komen, namelijk in en door den H. Geest, die immers van den Vader en den Zoon voortkomt. Omdat de Apostelen in Jezus geloofd en Hem bemind hebben ondanks -Zijn verne deringen, daarom zal Hij en de Vader bij de komst van den H. Geest tot hen komen en met hen vereend blijven in de Liefde. Aan de wereld echter zal Christus Zich niet openbaren, omdat de wereld Jezus niet heeft willen gelooven. Zij had zich im mers dn Zijn vernederingen geërgerd, Hem niet bemlind, noch aan Zijn woorden ge luisterd. Om due verkeerde handelwijze van de wereld nog meer te doen uitkomen zeide Christus: „Mijn leer is geen mensche- lijke uitvinding, maar Gods woord. De we reld derhalve, die haar verwerpt, ver werpt God zelf. Hoe zou dan God tot haar komen, om Zijn verblijf bij haar te ne men I Een tweede vrucht van de komst des H. Geestes voor de Apostelen is: De ver lichting van den H. Geest bij hun Apostoli- schen arbeiid. Nog altijd zooals uit het voorafgaande blijkt begrepen de Apostelen de diepe beteekenis van Jezus woorden niet ten vol le. Toch moesten zij Zich daarover niet ongerust maken. Want de H. Geest, Dien Jezus zenden zal, Hij zal zelf hun leer meester zijn. Alles wat Christus geleerd heeft, zal Hij hem in herinnering brengen en doen begrijpen, zoodat zij dan de gehee le waarheid zullen kennen. De derde vrucht van de komst des H. Gsestes is: bovenaardsche zaelevreugde. In Zijn gesprek had Jezus Zijn leerlin gen herinnerd aan Zijn spoedig heengaan: „Deze dingen heb Ik tot u gesproken tij dens Mijn verblijf bij u." Dat had hen weer getroffen en opnieuw waren zij ontroerd over het aanstaande gemis van hun Mees ter i- Jezus geeft hen- echter een kostbaar ge schenk: de vrede des harten! Niet .zooals de wereld clifi geeft, .want de zoogenaamde vrede der wereld bestaat in de bevredi ging der hartstochten en slechte neigingen. Daardoor echter komt het mensche-nhart nooit tot rust, tot geluk. Integendeel het hart wordt hoe langer hoe ontevredener en ongelukkiger. De vrede, dien Christus geeft, is de wa re vrede, is de rust van een goed geweten, dfi onuitsprekelijk geluk. Dat zal het deel dei- Apostelen worden bij de komst van den H. Geest. Over Zijn heengaan (door Zijn dood en door Zijn hemelvaart) Christus sprak deze woorden op den avond van Zijn lijden weidt Christus een weinig uit. De Apostelen moeten dat goed begrijpen. Hij gaat niet heen uit zwakheid, neen, Zijn heengaan is juist Zijn glorie. Want Hij zal binnengaan in de heerlijkheid des Vaders, waar ook Zijn menschheid in die verheerlijking zal dee- len. Die verheerlijking Zijner menschheid is reden-tot groote vreugde.. Christus toch was als mensch diep vernederd op de aarde. Doch daarom juist zou Hij nu ver heerlijkt worden zooals St. Paulus eenmaal schreef aan de bewoners van Phi- lippi: „Christus is gehoorzaam geworden tot den dood des kruises. Daarom heeft God Hem verheven, Hem een naam gege ven boven alle namen, en Hem geplaatst aan Zijn rechterhand, d. i. Hem verheven boven alle schepselen. Die verheffing door den Vader kon geschieden omdat Christus, die God en Mensch te zamen is, als Mensch minder is dan de Vader. Om diie verheerlijking moeten de Apos telen zich verheugen, en zich dus niet te veel aan droefheid overgeven. Zij zijn nog te veel met .zich zelf bezig. Daarom moeten zij hun liefde tot Christus zuiveren van eigenliefde en meer denken aan het geluk en de verheerlijking van hun Meester. Het heengaan van Christus is ook "oen getuigenis van Zijn waarachtigheid. Want juist door het in vervulling gaan van al les, wat GhrtiistoiR voorzegd treeft over Zijn heengaan, over de komst des H. Geestes, over de vervolgingen enz., zal het geloof der Apostelen in Christus versterkt wor den. l'en laatste is Christus heengaan, voor al in den dood een daad van gehoorzaam heid aan den Vader. Toen immers op den avond voor Zijn lijden maakte de heerscher der wereld, d. L de duivel zich op om door zijn handlan gers, de Joodsche oversten zich van Jezus meester te maken en Hem te dooden. De duivel heeft echter niets geen macht over Jezus. Hij kan Hem het leven niet bene men, zelfs niet het minste leed aandoen Christus heeft Zich toen vrijwillig in de handen Zijner vijanden gesteld, uit gehoor zaamheid aan Zijn hemelschen Vader „op dat de wereld erkenne, dat Ik den Vader bemin, en zoo doe, gelijk de Vader Mij be vel gegeven heeft." G. tv. ZUYLEN, Seminarie „Hageveld". Pr. KERKBERICHTEN. AARLANDERVEEN. Parochie van de H.H. Apostelen Petrus en Paulus. Zondag: de H.H. Missen om 8 en 10.30 uur. 's Middags 2 uur Lof. Maandag: De H.H. Mitseen als Zondag; 's Middags 2 uur Lof. Dinsdag en volgende dagen de II. Mis 8 uur. Donderdag: 8 uur gezongen II. Mis ter eere van het Aller® Sacrament. BODEGRAVEN. Parochie van den H. WÈlllbrordué. Zondag; 7 en 10.30 u. H.H. Missen; 7 uur Lof e n Rozenhoedje. Maandag: 7 en 10.30 u. H.H. Missen; 3 uur Lof en Rozenhoedje. Dinsdag: 7.30 en 9 uur H.H. Missen. Woensdag: 7.30 en 9 uur H. Missen. Donderdag: 7.30 en 9 uur H.H. Missen; 7 u. Lof ter eere van het H. Sacrament. Vrijdag; 7.30 en 9 uur H.H. Missen; 7 uur Lof ter eene van het H. Hart. Zaterdag: 7.30 en 8.30 uur H.H. Missen. Van 4 uur gelegenheid om te biechten. Eiken ochtend 6.15 uur gedegenheid om te conimuiniiceeren; eiken avond 7 u. Ro zenhoedje om door de voorspraak van Maria dien vrede van Goid af te smee- ken. BOSKOOP. Parochie van den H. Joanne9 de Doceer. Zondag: H. Mis te 7 uur en 9.30 uur Hoog mis; 2.30 uur Vespers mat Rozenhoedje. Deze week Catechismus volgens ge woonte. Na de Vespers gedegenheid om te biech ten zoolang er achtereenvolgens biechte lingen zijn. Maandag: II. Mis te 7 uur en 9.30 uur Hcjogmiis; 2.30 uur Vespers mat Rozen hoedje. Vrijdag: te 8.15 uur gezongen H.Mis en des avond® van 6—8 uur gelegenheid om te biechten. Zaterdag: te 7.45 uur wijding van. het Dood vont en des namiddags van 3.30 u. af geilereruheAd om .te biechten; 7 uur Lof met Rozenhoedje. Op de gewone dagen der week de II.H. Missen te 7 en 8.15 uur. HAZERSWOUDE. Parochie van de H.H. Engelbewaarders. Zondag: 7 uur H. Communie; 7.30 uur H. Mas; 10 uur HoogmJis; 2 uur Vespers. B'eohthooren .van 7—9 uur. Dagelijks wordt om 7.15 uur de H. Com munie uitgereikt. Maandag: 7 uur H. Communie; 7.30 u. H. Mis; 10 u. Hoogmis; 2 u. Vespers. Dinsdag: Feestdag van den H. i ntonius van Padua, Woensdag: Quatertemperdag. Vrijdag: Quatertemperdag. Zaterdag: Biecbtihooren van 1112 en na den mid dar van 69 uur. Quatertemperdag. HAZERSWOUDE. Parochie van den H. MichaSI. Zondag: Hoogfeest van Pinksteren; 7.30 u. uitreiking der H. Gommuniiie; 8.30 uur Vroegmis; 10 uur Hoogmis; 2 uur Ves pers. Na de Ves,pens gelegenheid om te hii'edhtefn zoolang er achtereenvolgens biechtelingen zijn en verder van 78 uur Is avonds. Maandag: 2de Pinksterdag; geen .verplich ting van Miishiooren of Zondagviering; 7.30 uur uitreiking der H. Communie; 8.30 uur Vroegmis; 10 uur Hoogmis; 2 u. Vespers. Dinsdag: 7.30 uur H. Mits bij de Eerw. Zusters. Woensdag: 8.15 uur H. Mis; 11.30 uur Ca techismus. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag Quater temperdagen, gieteden: vastendagen. Donderdag: 8.15 uur H. Mis; Catechismus 9 en 11.30 uur. Vrijdag: 8.15 uur H. Mis. Zaterdag: 8.15 uur H. Miis; 's namiddags bèechthootren van 48 uur. HAZERSWOUDE (Groenendijk). Parochie van den H. Bemardus. Zondag: eerste H. Mis om half 8; Hoogmis om 10 uur; om half 3 Vespers en Lof. Maandag: Pinkstermaandag. Pe H.H. Diensten, als oip Zondag. Dinsdag en de overige dagen 1ste Mis om 7 uur; 2de om kwart over acht. HOOGMADE. Parochie van de H. Maria Geboorte Zondag: H. Mis te 8 uur; 10.15 uur Hoog mis; 2.30 uur Vespers. 1.30 uur Catechismus. Maandag: en volgende dagen da H.H. Mi* een 8 uur en 8.30. KATWIJK. Parochie van den H. Joannes Geboorte. Zondag: le Pinksterdag, 's Middags te 3 uur de Vespers, daarna biechthooren, zoolang er achtereenvolgens biechtelin gen zullen zijn. Maandag: 2e Pinksterdag. De H.IT. Mis sen als op Zondag; 's avonds te kwart vóór 7 uur Rozenhoedje en te 7 uur Lof. Dinsdag- en Woensdagsavond Lof ter eere tvan den H. Antcxnius en H. Jozef. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag zijn Qua tertemperdagen: vasten en onthouding. Zaterdag: 's Middags van 5—9 uur gele genheid om te biechten. LANGERAAR. Parochie van den H. Adrianus. Zondag: H. Missen 7.30 en 10.30 uur; geen Catechismus; 2.30 uur Lof ter eere van de II. Maria met'preek, daarna gelegen heid om te biüecfhten zoolang men achter eenvolgens blijft komen. Maandag: 2e Pinksterdag, geen verplich ting maar verzoek om als Zondag te vieren; de H. Missen 7.30 en 10.30 uur; 2.30 uiur Vespers. De H. Miissen zijn: Dinsdag, Woensdag etn Vrijdag om 7 en 8 uur en Donderdag om 8 en 9 uur. De Catechismus: Woensdag en Vrijdag ivoor de le klas; Dinsdag en Donderdag voor de 2e Mas; Vrijdag voor de 3e klas. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag zijn Quatertemperdagen, gehoden vasten dagen. Donderdag: van 3.30—4.30 uur gelegenheid om te biechten, eerst voor de schoolkin deren en daarna voor de anderen. Zaterdag: H. Mis om 8 uur; de andere H. Mis in het Gesticht; van 3—4 èn van 6— 8.30 uur gedegenheid om te biechten; 7 uur Lof. Zondag: Feiesit van de H. Drievuldigheid; dan zal na de Hoogmis en Verpers de generale absolutie worden gegeven aan de leden van de 3e Orde; dien dag ook sohaaleoC'lecte voor de St. Piiieitenspenning LEIDSGHENDAM. Parochie van den H. Petrus en Paulus. Zondag: 7.30 uur Vroegmis; 10.30 uur Hoogmis; 3 uur Vesners; 7 uur Lof. Onder de H.H. Missen schiaalooUiectej voor de kerk. Biechthooren na de Vespers tot aan het Lof. Maandag: 7.30. uur Vroegmis, 10.30. uur Hoogmis; 3 uur Vespers. Donderdag: 6.30 uur Lof. Zaterdag: 6.30 uur Lof en van 59 uur, biechthooren. LEIMtJIDEN. Parochie van den H. Joannee de 3oop9r. Zondag: 8 uur Vroegmis; 10.30 uur Hoog mis; 3.30 uur Vespers. Na Hoogmis en na de Vespers van (half 4 gedegenheid tot biechten. Geen Catechismus. In de week de H.H. Missen om 7 en 8.30 uur. Maandag.: 8 uur Vroegmis; 10.30 uur Hoog mis; half 3 Vespers. Na do Hoogmis p laats en-verkooping. Dinsdag: 7 uur de H. Mis dn het Gestidhlt. 12 uur Cateedhismusv Woensdag, Vrijdag en Zaterdag Quater temperdagen, gelboden vasten- en ont- ■houdün gsdagen Donderdag: 12 uur Catechismus. Zaterdag: na de II, Mis en des nam. van 3.30 uur gelegenheid om te biechten. MEI JE EN ZEGVELD. Parochie van de H. Maria Geboorte. Zondag: Hoogfeest van Pinksteren; 7.30 u. Vroegmis; 10.15 uur Hoogmis; 2 uur de Maandag: 2e Piinftflsiteröiag; dag van devo tie; 7.30 uur Vroegmis; 9 uur Catechis mus; 10.30 uur Hoogmis; 2 uur Vespers. Dinsdag: 8 uur II. Mis; 12 uur Catechis mus. Woensdag: 8 uur H. Mis; 12 uur Cate chismus. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag Quater temperdagen, geboden "vastendagen. Donderdag: 8 uur H. Mis; 12 uur Catechis mus. Vrijdag: 8 uur de II. Mis. Zaterdag: 8 uur H. Mis; na do H. Mis en des namiddags van 3.30—7.30 gelegen heid om te biechten. NIEUWKOOP. Parochie van de H. Maria Hemelvaart, Zondag: 7.30 uur H. Mis; 10 uur HoogmiiB; (half 3 Vespers. Maandag: 7.30 uur II. Mills; 10 uur Hoog mis; half 3 H. Familie. Dinsdag: 7 en 8 uur II. Missen. Woensdag: 7 en 8 uur H. Mussen. Donderdag: 7 uur H. Mis; 8 uur gezongen H. Mis; 4 uur Lof. Vrijdag: 7 en 8 uur H. Missen. Zaterdag: 7 en 8 uur H. Missiën. NIEUWVEEN. Parochie van den H. Nicolaaa. Zondag: 7.30 uur H. Mis; 10 uur Hoogmis; kwart vóór 2 Catechismus; half 3 die Vespers. Maandag: Alles ials op Zondag. Zaterdag: 7 .uur M arialof. De H. Communie wordt uitgereikt: dos Zondags onder de Vroegmis en kwart na 9 uur; o-p, gewone werkdagen om half 7, kwart na 7, -alsook vóór en onder de H. Mis welke te 8 uur begint. Gelegenheid om te biechten: op gewone werkdagen, dagelijks vanaf hailf 7 tot 9 uur, des Zaterdags daarenboven, des namiddags van 4—6 uur en des avonds van half 8 tot uiterlijk 9 uur. NOORDEN. Parochie van den H. Martinus. Zondag: 7 uur stille II. Mis; 10 uur Hoog mis; 2 uur Vespers. Maandag: ai® Zondag. Dinsdag .en overige dagen de II. Mas oma 8 uur. Zaterdag.: Biechthooren van v half 6 tot half 8. NOORD WIJK. Parochie van den H. Jeroen. Zondag: Hoogfeest van Pinksteren. II.H. Missen te 7, en 8.30-uur; 10 uur plechtige Hoogmis; geen Gatedhismus; 3 uur Vev pers; 6.30 uur Lof met feestpredikatie. Maandag: 2de Pinksterdag dag van devo tie. De H. Missen <a!s op Zondag, te 7 en 8.30 uur; 10 uur gezongen H. Mis; 3 uur Vespers. In de week de I-I. Missen te 6, 7 en 8 uur, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag Quater temperdagen, geboden vastendagen. Donderdag: 7 uur Lof van het AULenh. Sa crament. NOORDWIJKERHOUT. Parochie van den H. Victor. Zondag: 7 en 8.30 uur stille H.H. Misse® 10 uur plechtige Hoogmis; 's nam. 2 il Vespers en predikatie. Maandag: 7 uur en half 9 stille H.H. Mis sen; 10 uur Hoogmis; 's nam. 2 uur Lof en Rozenhoedje. NOOTDORP. Parochie van den H. Bartholomew Zondag: Hoogfeest van Pinksteren of de nederdlaling des H. Geestes over cle Apostelen. Te 'verdienen voile Aflaat, Te 7 en 10 uur H.H. Missen; geen Cate chismus; 2.30 uur Vespers; te 7 uur ver gadering der Aartsbroederschap van de II. Familie. Maandag: 2de Pinksterdag, geen ver plach te' Zondagsviering, doch de H.II. Missoa

Leidsche Courant | 1916 | | pagina 5