„DE ZEEUW" Ty pe - Tentoonstelling Verkooping Huizen - Nieuwveen. Verkooping Voordrachten-Bibliotheek. I M. Langezaal Zn. Levering van Cokes Stedelijke Gasfabriek DE N.V. BROODFABRIEK BRUINBROOD, Hypotheek. Gebouw :_Hoogewoerd 108. Openbare Vrijwillige Verkooping wegens sterfgeval. Notaris G. TEN BRUGGENCATE te Sassenheim zal op Donderdag 4 Mei 1916 by inzet, en op Donderdag 11 Mei 1916, bü afslag, telkens des voormiddags 11 uur, in het Hotel HET BRUINE PAARD" te Sassenheim Publiek verkoopen: Een partij uitmuntend Weiland, geschikt voor Tuin- of Bloembollen land, gelegen in den Bockhorstpolder te Voorhout aan de Leidsche Trek vaart (belend ten Oosten en ten Zuiden de heer P. WARMERDAM en ten Westen Vrouwe- H. E. JOCHEMS), kadaster Sectie A No. 426, 428, 816, 818, 1139 en 1140, te zanien groot 2.81.29 H.A. Verhuurd aan den Heer H. WAR MERDAM lot Kerstmis 1910. Betaling 15 Juni 1916. Nadere inlichtingen geeft genoemde Notaris. 2399 Openbare Verkooping in het Koffiehuis van den heer C.C. SCHUUR in de Zuidbuurt te Zoeter- vroude, bij opbod op Woensdag 10 Mei en bij afslag op Woensdag 17 Mei 1916, telkens des voormiddags te 11 uren, ten overstaan van Mr. L. M. J. H. KERSTENS, Notaris te Leiden, van: Twee Woonhuizen met Schuren en Tuin, gelegen in de Weipoort te Zoeter» woude, bevattende respectievelijk: a) Voorkamer, huiskamer, keuken, kelder en zolder met beschoten kap en een -gedeelte tuin b) Huiskamer, voorkamer, por taaltje, zolder met beschoten kap en een gedeelte tuin, kad. bekend Sectie C, No. 54, 58, 933, 934, 935, groot 27 aren, 65 cent. Verhuurd per week, het huis sub a e. a.- voor f 2.50 en sub b e. a. voor f 1.50. Te bezichtigen des Dinsdags en Don derdags van 10 tot 2 ure. Te aanvaarden, na de betaling der kooppenningen, 17 Juni 1916. Meerdere inlichtingen te bekomen ten kantore van Notaris KERSTENS, Hooigracht 40, alwaar tusschen de veiling en den al'slag, op alle werk dagen van 102 uren verhoogingen kunnen worden gedaan tegen genot van työ der verhoogsom. 2407 Vrijwillige 2249 De Notaris C. J. A. BOOM, te Voor schoten, zal op Woensdagen 3 en 10 Mei 1916, telkens des voormiddags te 11 uur, in het Hótel DEURLOO te Voorschoten, in het publiek verkoopen 3 Heerenhuizen, bollenschuren, tuin, bouwterrein en uitste kend bloembollenland, alles aaneen, zeer gunstig gelegen in de kom van het dorp Voorschoten, aan den straatweg en stoomtram, ge naamd: -Klein Laugenhorst", tezamen groot 1,75,65 Hectaren, in 8 perceelen, diverse combinatiën en massa, in het breede omschreven bij biljetten, welke evenals schetskaarten van het te vei- lene en inlichtingen verkrijgbaar zijn ten kantore van Notaris BOOM. Schuiten verhuurders. VERGADERING op Dinsdag 2 Mei, half negen, in Hotel „de la Poste", Aalmarkt. Komt allen op. 2555 L. VAN DER MEEL, Secr. Adverteeren doet verkoopen. Donderdag 11 Mei 1916, s voormiddags 11 uur, in de herberg van de Wed. VAN VLIET, tc Nieuw» veen, van: i. Een dubbel woonhuis, met schuur en groud, aan de Dorpsstraat te Nieuwveen, verhuurd aan Hoijer en v. d. Berg; II. Een dubbel woonhuis, waarin manufacturenwinkel, met schuur en grond, mede aan de Dorpsstraat, in huur bij O. Hoogervorst en Wed. Spring in 't Veld. Aanvaarding en betaling 1 Juni 1916. Openbare Vrijwillige Ten overslaan van de Notarissen W. E. VAN BERKEL te Delft, en H. B. E. BLAISSE te Schiedam, bij veiling en afslag op Donderdagen 18 en 25 Mel 1916 telkens des vóórmiddags 11 ure pre cies, in het Tcnduhnis der Notarissen aan dc Yoldcrsgracht te DELFT, van: De gunstig gelegen,-voor korten tijd nieuw gebouwde, goed onderhouden BOUWMANSWONING, genaamd „EENDENOORD" gemerkt 7, met stalling voor 54 stuks Vee, Wagenschuur, met Paardenstal, Karnmolen, twee Hooibergen, Werf, Tuin en diverse perceelen uitmun tend weiland te zamen groot 30 Hectaren, 80 Aren, 53 Centiaren, alles aan elkaar gelegen aan den Zoute- reenscheu Weg, onder de gemeente Ylaardingerauibacht, en strekkende van dien weg Oostop toFde Keenwa- teriDg; te veileu iu drie perceelen, te weten Pere. 1« De Bonwmanswoning c.a. en eenige perceelen Weiland, samen groot 14.41.73 H.A. alles aan elkan der gelegen aan den Zouteveensehen Weg en strekkende van dien weg Oostop tot de Keen watering. Perc. 2. Eenige perceelen Weiland met Arbeiderswoning eu Tnin, nevens perc. 1, samen groot 6.20.70 H.A., alles aan elkander gelegen aan ge noemden weg en strekkende daarvan Oostop tot de vroegere Eendenkooi. Perc. 3. Eenige perceelen Weiland nevens perc. 2, samen groot 10.24.10 H.A., alles aan elkander gelegen aan genoemden weg en strekkende daar van Oostop .lot de Keenwatering. Verhuurd: Het Land tot Kerstmis 1916 en de gebouwen tot 1 Mei 1917 voor f3400.'s jaars. Lasten over 1915Grondbelasting f 209.72; Delllands Sluisgeld f216.06 en Polderlasten f 206.80. Aanvaarding en betaling 1 Augus tus 1916, onder gestandcloening dei- huurovereenkomst, met bijbetaling van 7/i2n der huur over één jaar, waar tegen de kooper den 24en December 1916, de gehcele huursom zal genieten. Bezichtiging op alle werkdagen, be halve Zaterdags, op aanwijzing van den bewoner den Heer P. N. van der Loos. Combinatie der perceelen voorbe houden. Notitiën en inlichtingen te verkrij gen te kantoren Onde Delft 233 to Delft, en Nieuwe Haven 149 te Schie dam. N. B. Aan den kooper- zal, desgewenscht, 2 3n van het bedrag der kooppenningen tegen eene rente van 4V2 's jaars, op de gebruikelijke voorwaarden als Ie hypotheek op het gekochte verstrekt worden 2542 F. J. L. v. NOORT HUISSCHILDER, KRAAIERSTRAAT 20, beveelt zich beleefd aan voor alle voorkomende Schilderwerk. Nieuwe Voordrachten met en zonder muziek. Menu's Tafelkaartjes, Brui- lofts- en Feestliederen. Wenschen en Toespraken. Feestartikelen, alles in groote verscheidenheid. H. STUUR, Hooigracht. Boek- en Muziekhandel. Gevraagd een klein rank ROEIBOOTJE, in goeden staat zijnde, in de omge ving van LeideD. Brieven bureau „Leidsche Courant" ouder no. 2526. Wagenverhuurders. Alle Wagenverhuurders worden ver zocht Donderdag 4 Mei, des avonds half negen, te komen bij den Heer C. DE RU, Boerhaavestraat 4. 2554 Te koop of te huur gevraagd een burgerwoning, in Leidschendam of in een van de dorpen om Leiden. Brieven franco bureau „De Leidsche Courant" onder No. 2557. DAMESRIJWIEL. Te koopeen le klas Luxe Engelscli Damesrijwiel, model 1916, geheel com pleet, Dunlopbanden,fijn gezondheids zadel, mét 12 maanden schriftelijke gafantie op flets en banden, ook ge negen in te ruilen, een prachtige, zoo goed als nieuw, voor f49, ook genegen in te ruilen. Adres Sigarenmagazijn Steenstraat 6, vlak over Boprhnave. 2550 Hooigracht 110. 2587 De grootste tegenstanders in onze zaken zullen de herkomst van onze zendingen erkennen ALS DE BESTE. Wed. M. v. d. Bent, TELEFOON 729. 25^ Plantaardappelen. Eigenheimers van de klei met spruit aangeboden door Gebrs. VESTER, Voorhout. 2509 HEER EN RUW IEL. Te koopeen piachtig Hccrenrijwiel voor spotprijs, echte Engelsche Dun lopbanden, groot gezondheidszadel, verder- geheel compleet, met 12 maan den schriftelijke garantie op fiets en banden. 1 Beste 2e hands, ijzersterk, beste banden, -voor f21. Tevens een Luxe Jongeusrijwiel. Adres Sigarenmagazijn Steenstraat 6, vlak over Boerhaave. 2549 Huwelijk. Een net werkman, R.K., oud 66 jaar, eenig pensioen hebbende, wenscht in kennis te komen met een juffrouw of weduwe van omstreeks denzelfden leeftijd óm na wederzijds goedvinden een huwelijk aau .te gaan. Br. onder no. 2524 bureau „Leidsche Courant". Te koop of te huur gevraagd Burgerhuisje, Beneden- met Boven huis, of ruim Huis, geschikt voor onderhuur, liefst flinken tuin. Stad of dichtbij. Goeden stand. Brieven bureau „De Leidsche Cou rant" onder No. 2546. door de Door de Stedelijke Gasfabrieken worden be stellingen uitgevoerd vanaf één hectoliter. De cokes wordt bezorgd in gezegelde zakken ieder inhoudende één hectoliter. De prijzen zijn vanaf 1 Méi 1916: 90 cent per hectoliter voor grove cokes 95 cent per hectoliter voor geklopte cokes Voor thuisbezorgen wordt 10 cent in reke ning gebracht. 2676 Telefoon 1411. Telefoon 1411. bereidt uit prima grondstoffen hef eenige, het echte, het meest gewilde dat bij niemand op de ontbijttafel mag ontbreken. Men lette steeds op het Merk HUS. 2571 Z. DE ROOIJ, Directeur. Geld voor 1ste hypo theek op land beschik baar a 41/2°/o rente ten kantore van een notaris. Brieven onder no. 2247 bur. van de Leidsche Courant. Rijks Ethnographisch Museum. van Oost-Indische Sieraden en Kleeding van 25 April tot 6 Mei 1916 Dagelijks geopend, behalve Zondag, van 10 tot 4 uur. Toegang kosteloos. 240! DE DIRECTIE. Vrijdag 5 Mei 1916, des voorm. te olf uren, in het Notaris huis aan den Burcht te Leiden, ten overstaan van Notaris KERSTENS aldaar, AFSLAG van de perceelen onder Zoeterwoude, in bod gebracht als: 1. Yier arbeiderswoningen en tuin, groot ongev. 12 A. 3 c., op f2750,— verhoogd met 50, daarna met 300, 2. Weiland, groot ongeveer 1,25,14 H.A. op r 4350, verhoogd met 500, Later verhoogd met 650, Nog verhoogd met 350, 3. Weiland met klei bezet, groot 1,41,40 H.A. op „5700, verhoogd met 300,— 4. Weiland, groot 36 A., 75 c., op 1400, verhoogd met 100, 5. Tuin, groot 72 A. 90 c., op 2550, verhoogd met 150, 6. Weiland, groot 1,55 H.A. op 4100,— Verhoogingen worden aangenomen op alle werkdagen, tot en met Don derdag a.s. van 1012 unr, tegen ge not van Vö der verhoogsom. 2577 cu W e. s (0 ©is 9 2 u uw - r> Aanbevelend, 111 W. A. ELSHOF ZOON, HAflRLEMRIERSTRflflT 139a, I Telefoonnummer 1023. SIGAREN. 100 prima 2'/2 ets Knakjes. 100 uitslekendq Borneo's. 100 PanateSla's (3 ets. sigaar) a f4.60 franco onder rembours. Wcderverkoopers rabat. 2404 Sigarenfabriek „JAVA" - Nijmegen. Doet Uwe inkoopen bij hen die in dit blad adverteeren. Van alles Wat. Gedachten. Een enkele, verheven gedachte verrijkt tie wereld meer, dan tien scheepsladingen goud. Het beste, opvoedingsgesticht js de hui selijke haard, waar man, vrouw en kin deren wederkeerig iouVloed op elkaar uit oefenen. Vele inenschen hebben altijd verdriet. Treft hun geen groot leed, dan putten ze smart uit de kleine, alledaagse he verdrie telijkheden. H ooggeplaatsten weten, of bedenken ooms niet genoeg, hoe groot hun invloed op antieren is, ten goede of ten kwade. Lust mag zingen, maar plicht moet de maat slaan. Zijt gij niet geroepen tot groote dingen, doe dan het kleine getrouw. Men moet zóóveel eergierigheid bezitten, om jn zijn werkkring zooveel mogelijk het hoogste te bereiken. Van welk een beteekenis kan het zijn, ter juister tijd een rustige gedachte uit te spreken. Men moét de liefde en het geluk niet al te veel ontleden. Ze srijn. als bloemen en vlinders, die sterven onder de lens van den microscoop. Dikwijls £reno-eg inoemde men bijval het voedsel der kunstenaars; jammer .is het, dat men meermalen tot de ontdekking kwam, dat het voedingsmiddel vervaischt wordt. Het dagblad met de kleinste oplaag. De Russische Czaar heeft zijn eigen krant, welke iedereoi morgen speciaal wordt gedrukt voor den Beheerscher aller Russen en zijn secretaris. Dilt ofl'icieele dagblad zal wel de heperkste oplaag van alle kranten hebben. De, geheeie uitgave bestaat uit de twee exemplaren en het vormt dus een vaag contrast met de bla den, wier oplaag hett millioen nadieit. Altijd wat anders.... Pas zijn de bewoonsters der groote ste den er aan gewend geraakt dat men haar hoedespelden als de meest gevaarlijke soort wapen tot zelfverdediging en aan randing beschouwt .ep hebben zij zich kun nen neerleggen bij de veile voorbehoeden de maatregelen tegen dit artikel in om loop gebracht, of daar heeft (men liet al weer op iets anders voorzien. De tramcon ducteurs hebben nu te waken tegen al De gevaarlijke breipennen. Stel u voor, zoo'n vreeselijke brei-ijver bezielt in gansch dc-n lande de Duüfcsche «vrouwen, dat niet alleen alle niaaikransen in brei-d-i-to, alle koflie- biieenkomsben. in brei-ontmoetingeai, öllo dokterswachtkamers in brei-inirichtingen zijn herschapen, doch dat zij zich aalfs in. de tram geen rust gunnen, en'als was liet de gewoonste zaak ter wereld, ook 4an het breiwerk ter hand nemen. Al die vlijt geldt natuurlijk de .arme ..jongens én het veld". De politie heelt het intusschen niets op al die breinaalden beg popen. Zij ziiet hierin een aanranding der openbare vei ligheid en dies... hebben de dames haar brei-ijver wat te bekoelen. Het liep ook al te hard van stapel. De oorlog en huwelijkskans. Er zijn nu al 800,000 mannen op het slagveld gesneuveld. Mannen! Dat wil zeggen, dat het vrouwelijk surplus al feeds met 800,000 is toegenomen. Duurt de oorlog toit het najaar, zooals algemeen verwacht wordt maai- wie zal dat zeg gen! dan zal het aantal gevallenen misschien naar de 3 millioen loopen. 3 Millioen mapnen minder. Inder daad, in de oorlogvoerende landen is voor menig meisje de kans om te trouwen ver keken. De Duitsche bakvischjes zijn hier van overtuigd, jen de oorlog zal zoodoende meehelpen, de vrouw nog meer maat schappelijk werk te laten verrichten. Evenveél mannen, als in den oorlog blij ven. evenveel vrouwen zullen na den oorlog meea-, dagelijks arbeiden op fa briek, op aitelier, op kantoor, enz. De vrouw zal zoo door dm oorlog oesri sehoone gelegenheid krijgen, te txxmen, wat zij presteert. Verdrijving van regenwormen. llebt ge last van regenwormen in uw bloempotten? Ziehier twee middelen om ze., zonder schade voor de planten, te ver drijven: le. B-eg iet de aarde in den pot met wa ter, waarin een weinig schoorsteenroet is gemengd. Een liter roet op een emmer wa- l-e is voldoende. 2e. Kook de bladeren van den noteboom in een ketel mót water goed uit en begiet, nadat het water bekoeld is, met het aftrek sel den grond roLdP.m uwe bloemen. Een handvol bladeren is genoeg v-oor een mid- delmatigen ketel. Welk dezer middelen wordt toegepast, steeds zuilen de wormen boven op de aarde van den pot komen liggen, waardoor men ze zonder moeite kan verwijderen. Nederlandsche plantennamen, die uit het Arabisch stammen. Zaffaran der Arabieren is onze saffraan. Nardschis der Arabieren is onze Narcis. Tulipan der Arabieren is onze Tulp. Kasab el. ©ukkar der Arabieren is onze suiker. Aruz der Arabieren js onze rijst. Nog duidelijker vindt rrfbn den Arabischen naam terug in het Latijnsche Oryza. Semsen der Arabieren is het Sesamzaad. Contrasten, die wel eens voorkomen. Een boekbinder, die geen. omslag maakt. Een schipper, die het hoofd niet, boven water kon houden-, Een bakker, die met moeite aan zijn brood komt-. Een slager, wien het niet naar- den vleeze gaat.. Een verpleegster, die er geen doekjes om windt. Een ruiter, die zich over het r-aard laait tifl-len. Een geheelonthouder, die wil, dat men hem klaren wijn schenkt-. Een kaalhoofdige, die met de handen in 't haar zit. Een kiéspijnlijder, die alles voor zoete koek opeet. -—Een musi cus. dlie zich van de wijs laat brengen. Een dronkaard, die gaarne voor vol wordt aargezien. Een wielrijder, die spoedig op de teenen is getrapt. Verzuchting van een kantoorklerk. Vroeger kon men ten minslte in oen ocgenblilk van ledigheid de pen ach tea- het oor steken.,., maar tegenwoordig met die schrijfmachines is dalt ook niet meer mo gelijk. Nuchter. Gevangen Duitsch officier (lob Engelscli luitenant, die toezicht houdt): „Jullie vechten voor geld, wij voor de eer." Engelsch officier: ,,May be... en toch' schijnen we geen van beiden te krijgen* wat we noodig hebben, well." Onverwacht antwoord. Mijnheer Steedsal'leen: „ik heb vannacht gedroomd, dat ik u ten huwelijk vroeg; wat zou die droom beteeken en." Juffrouw Langgewacht: „Dait beteekent, dat u in uw slaap verstandiger doet dan als u wakker bent." Dwangmaatregel. „Wat trek jij een beteuterd gezicht, Gerr.it." „Ja, ik mot probeer en werk te krijgen; want de volgende week moet- ik als ge tuige voor de rechtbank komen en als ik geen werk heb, krijg ik geen getuigen* geld!" Dat treft. „Zeg Dolf, de dokter zegt-, dat ik ver andering van klimaat moet hebben." „Dat treft, het weerbericht zieg-t dat hét morgen koel zal zij;n." Hij geloofde er ook aan. „Men zegt, dat man en vrouw van ver schillende eigenschappen het gelukkigst huwelijk vormen." „Juist, daarom zoek ik een rijke vrouw.'1

Leidsche Courant | 1916 | | pagina 2