lit de Omgeving. ding H joeVT. R. S. H artz-Isaa-cson, alhietr. plaats voor do volgende ledemveirga- jjT werd! voorwaardelijk Leiden aan- werd efö Md vain hei bestuur ge- p,K. Kruidenïersvereenïging. ii|L afdeeli-ng Leiden en omstreken van dh lK. gewestelijke Kruideniersvereena- vergaderde gisterennamiddag in erzoi'g, onder voorzitterschap van den j v. Berkel. Na opening der verga- 'L |g werden de notulen voorgelezen, de installatie plaats had van den lijken adviseur, den We leer w. Pater Zuidgeest. Met eenige waardeerende 'den schetste de voorzitter de groote (athie van den geestö ijken adviseur ftet vereenigingsleven en sprak daar- itfc e hoop uit, dat de vereemiging onder leiding moge groeien en bloeien, bespreking van eenige reglementaire jjegenheden, werd mede.deeli.ng ge- vao.goed-geslaagde gezamenlijke in- jn van eau de co ogne en biscuits. Uit esprekingen hierover bleek, met hoe- succes de vereeniging op deze wijze werken. het eind der vergadering sprak de adviseur de beste wenschen uit j vereeniging. Zij.neerw, wees er op, oor de middenstand eendrachtige sa- rerk/ing noodig is, dat er onder de énstanders een geest van eensgezind- raoe.t heierschen, om gezamenlijk el- ""lörs belangen te behartigen. voorzitter dankte den eerw. spreker, aa de vergadering werd gesloten. Breestraat is weer een winkel rij laar opent de heer H. T. Kuypers avond een ruim-gesorteerd magazijn Idea- en slaapkamerbenoodigdheden. J'0 janemer, de heer Th. Rosdorf, heeft jei laar weten te spelen in zeer korten et woonhuis in een keurigen winkel schapen, daarin bijgestaan voor het erwerk door den heer Van Noort en ;ukadoorswerk door den heer De Behalve de benedenverdiepingen is et bovenhuis geheel tot winkel inge- waar men een uitgebreide keuze en slaapkamerbenoodigdheden. De firma v. d. Heyden en Ligt-' e^j eeft de electrische installatie aange- zoodat men er verzekerd van kan lat de winkel met de uitgebreide col artikelen 's avonds in een zee van >aadt. ALPHEN. Gemeenteraad. gemeenteraad heeft heden met alge- stemmen aangenomen het voorstel van W., tot onderhandsche aanbesteding leverantiën en werken, verband hou- met de electrificatie van het pomp- der waterleiding. ALKEMADE. irsuoodcollecte. De collecte voor de en watersnood getroffenen, heeft in emeerte opgebracht een bedrag van - Hieraan dient worden toegevoegd, ór deze collecte werd gehouden, reeds drietal kerken in deze gemeente voor si was gecollecteerd. BODEGRAVEN. angd. Voor examen nuttige hand- te Rotterdan De Vet, alhier. geslaagd mejuffrguw nagd. Voor examen nuttige hand- i is te Rotterdam geslaagd mejuffrouw Verkade alhier. - LISSE. en men. De uitslag van de Woensdag door den heer H. v. d. Geest gehou- .m-simultaan-seance waaraan door 12 werd deel genomen, uitsluitend voor van de Dam- en Schaakvereeniging 8." alhier en genoodigden is als volgt: inen werd door J. A. Wensveen en B. uc Veekremise werd gespeeld door A. vd, og terwijl de overige, 9 borden door defi r j aanspeler werden gewonnen. De uitslagen van de door de Dam- en g kvereeniging „O. D. S." uitgeschreven roblemenwedstryd is aldusKlas A op- 10 problemen le prijs A. Hilders met aten. 2 de prijs H. van der Geest met ten. Klas B opgaven 10 problemen le A. de Geer met 10 punten 2e prys H. ttE zang met 9 punten. Regeeringsgroenten. Burgemeester brengt ter algemeeno dat aan G. Kwaadgras, Pieterskerk- 22, geen regeeringsgroenten meer verstrekt. zij ®EN. Na verdediging van Stellingen lieden bevorderd tot doctor in de Rechts chappen de heer Felix Alexander David- phoren en wonende te Haarlem, ijl geneeskundige Staatscommissie bevor- Kb heden tot arts den heer Menno A. de ii 'Gen Haag); tot Semi-arts den heer Doorenbos (Middelburg). imeentelijke Aankondigingen. Academienieuws. Gemengde berichten. ord 6e Amsterdam. Gistermiddag r^ks drie uur méldde zich bij het - firma Mich. Bosmak, haiir in zuidvruchten, Nieuwe Heer en, "151 ,te Amsterdam, een Spanjaard "ie wel meer zaken met de firma Door dm compagnon van den heer ei iai, den heer De Vries, werd hij oait- f®1' Wat er toen precies gebeurd is, dit oogenblik nog mieit vast, maar W took de Spanjaard: een ponjaard «aden heer Da Vries dwars door heit •e Spanjaard liep de straat o.p, roet- 0In do politie. In de Rape-inburger- fitraat diep (hij in de armen van twee poli tie agenten;, die hem naar het politiebureau op het Jonas Daniël Meycrplein brachten, feitelijk ndet wetende met een moordenaar te doen te hebben, daar ze hein niet ver stonden. Inmiddels was daar bericht van den moord gekomen. De Spanjaard werd giefouiLleerd en uit een op hem gevonden paspoort bleek de man te heetem-José Gar cia Palmer, oud 30 jaar. - Door den commissaris van politie, den heer Van Asperen, werd met den hoofd inspecteur Quanjer een onderzoek inge steld. Een aantal getuigen werd' gehoord, ter wijl het lijk van den heer De Vries, die 37 jaar oud is, verzegeld en naar het Binnen- Gasthuis werd vervoerd. Zooals te begrijpen is, wekte deze ver schrikkelijke daad in die buurt groote ont roering. Zoowel voor het huis als in de omgéving werd er druk over gesproken- Het getuigenveilhoor over den moord aanslag duurde tot uaat dn den avond voort. .Daarbij bleek dat er verschil van meaning heeft bestaan over de beta'mg van oen rekening. De firma meende het geld niet. .schuldig te zijn en dit was voor den Spanjaard reden om de vreeselijke daad' te plegen. Hij zal heden ter beschik king van de justitie worden gesteld. Lnoddiefstallen. Ann de openbare school in de Wagennnrstraat te Vlisringen werd in December diefstal van lood gepleegd. zonder dat de politie de daders kon ontdekken. ThnnR in Maandag weder diefstal van lood aan diezelfde Rcbool-g'mleecd. De politic stelde bij opkoopers een onderzoek in on nam lood in beslag dat werkeliik van genoemde school afkomstig bleek te zijn. Dit lood bleek te zijn verkocht door twee jongens, die, zooals later bleek, een valBchen naam hadden opgegeven. Deze jongens werden aangehouden. Brand in de jamfaBriék te "Prinsenhago. Woensdagnamiddag werd brand ontdekt in een houten loods, onpervlakte ongeveer 25 bij 12 meter, waarin' de groenten drogerij werd uitgeoefend. In dpze afdeeling stonden twee electromotoren voor het hedrijf. De loods is geheel uit- en afgebrand, een groot aantal karren en wagentjes werden ver nield, en de in deze loods aanwezige groenten werden een prooi der vlammende motoren beliepen weinig schnde. Door- eigen brandbluschmiddelen konden de belendende gebouwen der fabriek waar onder bet nog niet voltooide kantoorgebouw, voor brand gevrijwaard worden. Waar de groentendrooeerii thans in volle werking is, zal de bedrijfsschade nog al beduidend zijn, daar nu deze drogerij waarin een tiental personen werkzaam waren stil zal moeten gelegd worden. De oorzaak van den brand is onbekend. De gebouwen waren verzekerd. In het voorjaar van het vorig jaar is een groot gebouw van deze jamfabriek geheel in vlammen opgegaan. Yleeschvergiftiging 1 Onder de. bewo" ners van Lamgroen-, Ammunitie- en Schedel- doekhavens te 's-Gravenhage hebben zich ver schijnselen voorgedaan, welke wijzen op een vergiftiging veroorzaakt door het gebruik van bedorven levensmiddelen. Do verschijnselen zijn van cholera- en tyn- husachtigen aard: buikniin, misselijkheid, braken. Bij den gemeentelijken geneeskun digen dienst ziin een 20-tal personen, vol wassenen en kinderen in behandeling, terwijl nog andere lijders door doctors elders in de stad geholpen worden. Het vermoeden bestaat dat ham spek dat in een winkel in de buurt verkocht werd, de oorzaak van de vergiftiging is. Het artikel is in beslag genomen en in handen gesteld van den directeur van het abattoir, voor onderzoek. Het eerste kievitsei.Het eerste kievitsei in Friesland is gevonden. De gelukkige vinder is H. de "Vries, te Warns, die, in een weiland onder Sondel, het ei geraapt en het naar den commissaris der Koningin te Leeuwarden opgezonden heeft. Brand. Te Zaandam is gisternacht onge veer half drie de verfmolen „De Krab" van den heer J. Groot, staande in het Westzijder- veld, door onbekende oorzaak tot den grond afgebrand. Dok de in de nabijheid staande schuur met deu daarin aanwezigen voorraad goederen ging verloren. Het terrein was voor de spuiten zeer moeilijk bereikbaar, zoodat alleen de drijvende motorspuithet blusschings- werk heeft verricht. De schade wordt -door verzekering gedekt. Moord. Met den landbouwer J. v. d. P., uit Yarsselder onder Gendringen, geschiedde iets verschrikkelijks. Hij diende even over de grens bij een boer, die ook een 16-jarigen jongen in zijn werk had. Deze en v. d. P. konden reeds lang niet te best met elkaar over weg, zoodat w. d. P. verzocht, niet meer met den jongen op dezelfde kamer te slapen. Dinsdag nu stonden beiden op de schuur, toen de 16-jarige booswicht den argloozen v. d. P. met een ijzeren voorwerp zoodanig tegen het hoofd sloeg, dat deze bewusteloos en bloedend ter aarde stortte. Nog was het den booswicht niet genoeg en hij stiet den ongelukkige meerdere malen met een mest vork in de hartstreek, zoodat deze kort daarna bezweek. De getroffende staat als een braaf man bekend; de jeugdige moordenaar (afkomstig uit 's Heerenberg) is gelukkig gevat. „L. K." Verboden lezing. Op uitnoodiging van het Comité-Beige zou de heer C. Bakker gisteravond in Tivoli te Rotterdam een lezing houden over z'n gevangenschap in Aken die 13 maanden geduurd heeft. Voor de lezing evenwel kon beginnen was een der bestuursleden op het hoofdbureau van politie ontboden, waar medegedeeld werd dat cleze vergadering was verboden. Een groote menigte menschen verdrong zich gisteravond voor Tivoli. Bereden politie moest de orde handhaven. Het hnt van den politiehond. Gistermorgen bleek duidelijk het groote nut van den gedres- seerden politiehond, in handen van de.) be ambte. Reeds eenige weken zochten de Amster- damsche politie en recherche naar een de-ei tour van de li n Iweer en weiden er huiszoekingen gedaan, die echter zonder resultaat b even. De politiehond „Tom" van den beambte R. Kleyn werd nu bij een nieuwe huiszoeking meegenomen en deze wist door blallen de plaats aan te geven, waar de langgezochte deserteur zich verscholen hield. Diefstal van een brandkast. In ver band mat den diefstal van eem brandkast, waarin eenige boeken, gepleegd in den nacht van 17 -op 18 Maart j.l. uit een per ceel aan de Lijnbaansgraclht te Amster dam zijn in de laatstie drie dagen door de poLiiti-o aldaar aangehouden 3 mannen als verdacht zich aan dezen, diefstal! te heb ben schuldig gemaakt en 1 ïnani als ver dacht van heling van dit gestolene. De staking te Leeuwen. In verband met de staking te Leeuwen, heeft de burgemeester van Wamel samenscholingen van meer dan drie personen verboden. De werklieden, die nog arbeiden (plm. 30) worden naar hun werk en naar hun woning gehaald en gebracht per auto. Rechtzaken. Aanrijding koninklijke auto. Gister had voor den Haagschen kanton rechter, mr. Boudewijnse, een nader getui genverhoor plaats in de zaak van de aanrij ding van een Koninklijken auto in 't Haagsche Bosch, nabij den zijweg naar het Huis ten Bosch, op 30 September des vorigen jaars* door de auto van jhr. E. H. F. A. Schimmel-- penninck uit Utrecht door dezen zelf bestuurd. Zooals destijds gemeld werd, waren in de Koninklijke auto gezeten H. M. de Koningin, Prinses Juliana, en haar kinderjuffrouw. Thans werd gehoord de kinderjuffrouw der Prinses, mejuffrouw F. A. Wassenberg. Deze verklaarde de auto van bekl. niet te hebben zien aankomen. Zij hield zich bezig rüet de Prinses. Mede werd gehoord de chauffeur van de volgauto, J. C. de Vos. Hij kon verklaren dat de chauffeur van de Koninklijk eau to op eenige meters voor het kruispunt heeft getoeterd. Getuige schatte den afstand waarop hij de auto van bekl. zag aankomen op een 30 M. Ook was het hem opgevallen, dat bekl. uit stekend met zijn auto manoeuvreerde. De ambtenaar van het O.M., jhr. mr. Lan- singh Wichera, behandelde vervolgens nog de vraag, of de snelheid waarmede bekl. reed, n.l. 30 K.M., niet te snel is voor dezen druk ken weg. Z.Ed.Achtb. persisteerde bij zijn op8Febr. j.l. gestelden eisch tot veroordeeling van bekl. tot f25 boete ol' 5 dagen hechtenis. De verdediger, jhr. mr. K. J. Schorer uit Utrecht, vulde zijn destijds gehouden pleidooi nog aan met te betoogen, dat z. i. uit alles gebleken is, dat het de Hofauto i6 geweest, die het verkeer in gevaar heeft gebracht. Als de chauffeur van de Kon. auto werkelijk slechts met een snelheid van 5 a 6 KM. heeft gereden, was het voor hem, volgens pl., geen moeite geweest om de aanrijding te voorko men, door bijtijds te stoppen of de auto van bekl., 't zij naar links of rechts, te ontwijken. Waar zooveel ontlastende omstandigheden aanwezig zijn, ziet pl. met vertrouwen de uit spraak van den kantonrechter tegemoet en hoopt hij dat deze bekl. zal vrijspreken. Uitspraak 6 April a.s. Het dienstweigeringsmanifest. Het gerechtshof te Leeuwarden heeft voortgezet de behandeling van de zaak te gen ds. Hugenholtz te Vied den, die door de_ rechtbank te Assen werd vrijgespro ken. De advocaat-generaal had reeds 17 Fe bruari 2 maanden gevangenisstraf ge vraagd wegens onderteekening en ver spreiding. Gisteren werden nog twee getuigen, ge hoord, aii.1. dr. Wijsveld te Frederiksoord en de heer Reddingius, student te Gro ningen. Nadat deze getuigen inlichtingen had den verstrekt over de verspreiding, hand haafde het O. M. zijn requisitoir. Land- en Tuinbouw. Wekclijkscïie mededeeling betreffende Mond- en klauwzeer Sedert de vorige opgave d.d. 15 Maart 1916 werden gevallen van mond- en klauwzeer ge constateerd in Zuid-Holland1 geval in elk der ge meenten Vrijenban en Melisant in Limburg1 geval in elk der gemeenten Sittard en Beek. Alle besmette hoeven zijn geïsoleerd zonder afmaking van vee. Behalve bovenstaande gevallen bestaan thans nog besmette haarden te Teteringen (1), Zevenbergen (1), Wasse naar (1), Nieuwerlcerk a/d IJsel (2), Berkel en Rodenrijs (1), Vlaardingen (2), Maasland (1), Pijuacker (2), Vrijenban (1), Spijkenisse (1), Weespercarspel (1), Sloten (1), Bruinisse (2) Poortugaal (6), Wissekerke (1), Sluis (1), Beek (2), Meersen (3), Geulle (1), Mestraten (1), Sittard (1) en Broeksittard (2). Laatste berichten. LEIDEN. Duurteftoeslag. Volgen-s Raadsbesluit van 2 Dec. genoten de beambten en werklieden in gemeente dienst gedurende de maanden Jainuai% Februari eoi Maart een duurtetoeslag. B. m W. steüfjen nu den Raad voor te besluiten: lo. dat -aan -alten, die an vasten gemeen tedienst zijn, of daarmede maar heb oor deel van'Burgemeester en Wethouders ge- llijk te stellen zijn en die een sa'.aris genie ten boneden f 1200, ook dn de maanden A p r itl en Mei>, boven hun salaris, uiterlijk op' den lOen van elk dien- maan den, n-oig een toeslag zal worden uitge keerd en w-el: a. aan hen, die een salaris genieten he neden f 825. een toeslag van f 1.60 over de maand April 1916 en van f 0.80 over de maand Mei 1916; b. aan hen, wier salaris f 825.of meer doch minder dan f 1200.bedraagt, een toeslag van f 1.20 over de maand April 1916 en van f 0.60 over de maand Mei 1916, een en ander voor elk kind beneden den leeftijd van vijtien jaar, dat zij ten hunnen kaste hebben. De „Tubantia". De Bri«tsc!he gezant te 's-Gravenhage heeft, gemachtigd door zijn regeering, ver- jfilaard, dat diei Britsche Admiraliteit in staat Is op d-e me,e&t ondubbelzinnige wijze te verzekeren, dat er geen Britsche mijfien gelegd zijn in het gebied waar de „Tu bantia" vernield is en dat geen Britsche onderzeeërs of eenige andere Britsche oor logsschepen in de nabijheid waren op het oogenblik, dat hëfc veïgfijp plaat-s vond. Uitvaart Jhr. cfe Stuers. In de St. Jacobuskerk aan de Park straat te 's-Gravenhage had heden de plechtige uitvaartdienst plaat-s voor Jhr. Mr. Victor de Stuers, lid van de Tweede Kamer t^er Staten-Getneraafl. Op Ibet priesterkoor hadden plaats ge nomen Mgr. Dr. Nolens in het gewaad van geheim kameiheer van Z. H. den Paus en Mgr. Vallega, secretaris van de Inter- wunbiatuur aldaar. De H. Mis werd verder o.a. bijgewoond door den Minister van Binnenlandsche Zaken, Mr. Ccxrt van der Linden, den Mi nister van Buitenlandsche Zaken, Jhr. M-r. Loudon; den Voorzitter der Tweede Kamer, Mr. Goeman Borgesius, met den griffier, Mr. Arntzenius; de Kamerleden De Meeseer, Patij-n, Van Vuuren, Van Nis- pen tot Sevenaer, Loeff, Schirnmelpen- ninck, het lid van de Eerste Kamer Miv- chieLs van Ke&sendck, den griffier dier Ka mer, Mr. Ziililissen, den Commissaris der Koningin dn Zuid-Holland, baron Sweerts de Landas Wyborgh, clen burgemeester der Residentie, J-hr. Mr. Dr. van Karne- beek, den heer Rayer, chef van de afd. Kunsten en Wetenschappen', die destijds den heer De Stuers als zoodanig opvolgde, de he-eren Van Sonsbeek en Jhr. Wittert van Hoogland, commiezen-griffier, respec tievelijk van de Tweede en de Eerste Ka mer; Jhr. Ruys de Beerenbrouck, commis saris der Koningin in Limburg'en het Tweede Kamerlid' van dien naam; de ge zant van Oostenrijk, baron De Gisksa; de g:eaant van België, baron Fallow, met den Legati-eraad Prins de Ligue, de gezant van Italië, de hertog van CalveClo, verschil lende leden van de hofhouding, bekende personen op bet gebied van kunst en kunstnijverheid, o.a. de beeldhouwer Dupuis, Jhr. Van Riemsdijk, Dr. Cuypers, de heer Mulder, rijks-archivaris te Utrecht en vertegenwoordigers van instellingen en genootschappen op dat gebied. De H. Mis werd opgedragen door deken Wijtenburg, geassisteerd door kapelaan Maas als diaken, Pater Jansori O.F.M. a's -sub-diaken en kapelaan Van Beek als ceremoniarius. Het koor zong heb Requiem van Perosï. Nadat het stoffelijk overschot in plechti- gen rouwstoet, boden der Tweede Kamer als slippendragers gaande naast de rouw koets, naar het Staats9poorstation was gevoerd om van daar naar Maastricht te worden vervoerd, verzamelden zich be halve een deel van hen, die den uitvaart dienst bijwoonden, nog verscheidene an dere autoriteiten. De Minister van Binnenlandsche Zaken, Mr. Cort van der Linden, sprak in de wachtkamer een woord van afscheid. In Jonkheer De Stuers is heengegaan een man van ontembare wilskracht, niet te huigen door eenige smart, een man van zeldzamen zedelijken moed, maar ook met een braaf en liefhebbend hart. Niet weini gen zijn gekwetst door zijn strijdlust, die niets en niemand ontzag,, maar ook velen hebben zich gekoesterd aan zijn trouw, warm hart, aan de liefde" die van hem uit ging. Aan ons land zijn beide ten goede gekomen. Hij had de kunst lief en boven al had hij zijn volk lief en zijn ontemba re geestdrift heeft veel behouden voor ons volk, wat anders verloren was gegaan. Hij heeflt ons volk nieuwe banen geopend ons geleerd nieuwe banen té bewandelen. Zijn stoffelijk overschot mag niet ten grave dalen zonder dat een woord van warme hulde namens de Regeering daar voor wordt gebracht. Hij laat zijn kind den troostgrond na, niet a.Yeen dien zij vindt in haar gods dienstige overtuiging, maar ook in de ge dachte dat de vader, dien zij beweent, tot het 'laatst van zijn leven gewerkt heeft voor zijn vaderland. Jhr. Mr. Ruys de Beerenbrouck, Com missaris der Koningin in Limburg, her dacht den mas» zes-en-zestig jaren zijn vriend was, zonder dat ooit een wolkje aan bun vriendsch appel ij ken hemel ver scheen en dankte namens de dochter de aanwezigen voor hun belangstelling en in de eerste plaats den Minister voor de door hem gesproken woorden. Daarna sprak de heer Van Overvoorde, namens de Ned. Oudheidkundigen-Bond, om te herdenken, wat de k-u-nst, in het bij zonder de oudheidkunde en he^ archief wezen, aan Jhr. Victor de Stuers ver schuldigd zijn. De heer Wciilem van der Pluym, herin nerde er, sprekende namens Architectura en Amiciitia te Amsterdam, aan, hoe De Stuers v-ele -producten van oude bouw kunst heeft gered uit de banden van Daarna begaven de aanwezigen zich op (het perron, om een iLaatsten groet te bren gen aan den grooten doc^e, wiens stoffe lijk overschot door den trein naar zijn laatste rustplaats werd gevoerd. De handel op Engeland. Wolff meldt uit Berlijn: Naar aanleiding van het Reuterbericht als zou in Engeland groote verontwaardiging heerschen over een bewering van Ballin, volgens welke -de Duitsche regeering voor nemens is, mei alle haar ten dienste staande middelen den handel tusschen Engeland en andere Europeesche, nog neutrale" landen te verhinderen, merkt men op, dat het Reuter bericht een brutaal verzinsel ie. Dat bewijst een telegram, hetwelk Ballin, de directeur- generaal van de Hamburg-Amerikaï-ijn, aan jhr. Reuchlin, directeur van de Holland-Ame- rika-lyn, heeft gezonden, welk telegram als volgt luidde: „Hier is bericht ontvangen, dat u gezegd zoudt hebben, dat ik u zou hebben medege deeld, dat Duitschland op de vernietiging niet alleen van vijandelijke, maar ook van neutrale schcepsruimte uit was. Dat kan toch zeker niet andeis dan een, van een andere zijde verzonnen kwaadwillig gerucht zijn, want ik behoef u wel niet te zeggen, dat hier de vriendschappelijlcste ge voelens voor Nederland bestaan. Hartelijke groeten Ballin." Marktberichten. LEIHEN, 24 Maart.Yeemarht: Aangevo«jd 0 paarden f 000af000, 0 Veulens f0—afO— 5 stieren f 145 a f 376, 413 kalf- en melk koeien f252 a f450, per kilo f a 202 varekoeien f190 a f415, 406 vette ossen en koeien f232 a f495, per kilo f 0,85 a f 1.10, graskalveren f af—, 23 kalveren (vette) f80 a f175, per kilo f 1,30 a f 1,75,612 kalveren (nuchtere) f 6,a f 23,408 schapen (vette) f28 a f43. per kilo f 0,70 af 0,80, 292 schapen (weide) f26.a f41.402 varkens (magere), f25 a f64, per kilo f0,a f0,516 biggen f 11 a f 17,5 bokken of geiten f 5.a f 8. Ter markt aangevoerd: 1036 Runderen; 635 Kalveren; 696 Schapen. Geen handel. Kaas. Aangevoerd 52 partijen. Besteed werd voor: le soort Goudsche kaas van f66,tot f 69,60, 2e soort Goudsche kaas van f 62, tot f 65,le soort Leidsche kaas van f 50, tot f52,2e soort Leidsche kaas ftot f00,Alles per 50 K.G. Aan de stadswaag gewogen: 54 partijen, 2007 stuks kaas, wegende 14327 Kg. Handel voor Goudsche kaas vlug, Leidsche kaas matig. ZOETEItMEER, 23 Maart. Elercaveiling. Aangevoerd 6562 kipeieren, prijs f7,00 a f7.25 p. 100 stuks. UITHOORN, 23 Maart. Kaas. Heden aange voerd 26 partijen, le 600rt f 7477, 2e soort f6873; zwaardere f78. Gewicht per party 220 K.g. Handel vlug. LEEUWARDEN, 24 Mrt. Boter.Aangevoerd: 0/0 vat boerenboter, prijs le soort f Fabrieksboter. Aangevoerd 00/3, 80/6- vaten. Prijs f63f64 zonder-, f85.60 met consent. Noteering van de commissie f2.14 per K.G. Noteering van de commissie der Vereeniging van boter- en kaashandelaren in Friesland f 85.60 Nagelkaas. Fabrieksbaasaangevoerd 11.220 K.G. Prijs: f 54 a fHandel vlug. SCHIEDAM, 23 Maart. Moutwyn f 50.00, Je never 54,00, Commissie f 47.00, Stemming willig. Spoeling f 2.20, Graanspiritus f73. f135.Melasse Spiritus f70.00.Ruwe Sipritus f35V237. Financieele Berichten. Amsterdamsche Beurs. Officieele Prijscourant. Medegedeeld door de firma LeoRuijgrok. 2x/a Gert. Nederland 3 5 o/0 Obl. 5 Ned.-Indië 5 Amsterdam 5 Rotterdam 5 Haarlem 4Va Leiden 1914 4 o/0 1911 3 o/o 1896 5 Oostenrijk 1868 4 Jan.-Juli. 4a/2 Iwang Dombr. Sp/81 Nicolai Spoor 67/69. 4 Rusl. 6de em. '94 3 Gr. Russ. Sp. '80 5 Mexico la, 2a, 8a, 4a Serie Gew. aaiid. Peru Pref. Peru Gecons. Holl. Petrol. Koninkl. Petrol. 5 Orion Petrol. Amsterd. Deli Amsterd. Lang Katgew idem pref. Deli Batavia. Deli Cultuur. Deli-Mij. Medan Tabak Rotterdam Deli Senembah Amsterdam Rubber Deli Batavia Rubber Nederl. Rubber Serbad jadi Sum. Rubber Holl. Amerika lijn aand. idem eert. Kon. Holl. Lloyd Kon. Ned. Stoomboot. Kon. Paketvaart Rotterdam. Lloyd Stoomv. Mij. Nederland Ned. Scheepv. Unie Stoomv. Mij. Oostzee Vrachtv. Mij. Bothnia. Holl. LJz. Sp. Mij. aand. Ned. Staatssp. Mij. Amer. Hide .Leather Amer. Smelting Ref. Anaconda copper Atch. Topeka Car. Foundry Central Leather Denver Rio Erie Kans. City South. idem Marine Comm. idem pref. idem 41/2 Missouri K. T. Mexican Nat. 2e pref. Pittsburgh Coal. Southern Railway Steel corp. Union Pacific United Cigar. Maxwell aand. idem incomeb. idem restant bew. comm. pref. V. K. 60H/32 71V* 10115/16 1005/a 1027/8 1021/4 102 071/2 901/a 72 4D/2 441/2 633/4 573/4 543/4 471/4 17 5 p/a 379i/o 568 55 2511/2 243 2851/2 435 152 5061/4 1731/2 218 515 I99I/2- 1491/2 75 3321/2 369i/2 3611/2 1763/g 1823/4 15S 179i/o 1671/a 1593/, 819 31U/2 761/2 88 47J/o 931/2 169 1003/4 655/8 52 IOH/16 841% 24% 5o7/g 16% 6915/82 86i/4 415/io 8% 28 193/a 787/g 129 54 9 221% 80i/4 ;eld O.K. 605/g 713/4 102 1005/g 441/4 573/4 471/4 503 175 218 515 197 149 75 327 370 173 181 158 172 163 160 320 310 48 169 101 65'/a 621/a IO1/2 84'/s 211/a 56 16 6/3/4 86 43/8 81/4 28 191/4 787/g 1291/4 223/4 80 Koers van het Prolongatie 2 pCt. De hooge inschrijvingen van hedenmorgen op de tabaksoorten hadden op de aandcelen weinig invloed. De markt was in haar geheel bijna zonder handel en lusteloos. Wisselnoteeringen (Amsterdam). Zicht. Londen f 11.21 Parijs 39.45 Berlijn 41.75 Zwitserland 45.00 Weenen 28.90 Kopenhagen 67.85 Stockholm 67.85 Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 24 Maart 1916, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand:757.5 Haparanda. Laagste barometerstand744.6 Maastricht. Verwachting tot den avond van 25 Maart Matige Noordoostelijke tot Noordelijken wind, betrokken of zwaarbewolkt, waarschijn lijk sneeuwbuien. Temperatuur om het vries punt.

Leidsche Courant | 1916 | | pagina 3