OFFICIEELE KERKUJST S)& £cicbclve (Somant Derde Blad. K!W/3!Kr/D[©r/3!«r/ VAN Saterdag 22 Januari 1916 Ie ZONDAG NA DRIEKONINGEN. ,es uit den brief van den H. PauluS, aan de Romeinen XII 16—21. ,ieve Broeders! Weest niet eigenzinnig: eldt niemand kwaad met kwaad: st bezorgd om goed te doen, niet alleen - God, maar ook voor alle menschen. ;ekt u zeiven niet, allerlief sten, maar t plaats aan de gramschap: want daar tt geschreven: Mij komt de wraak toe, Ik zal vergelden, zegt de Heer, Ja, in- ^Jeai uw vijand honger heeft, spijst hem: jSdien hij dorst heeft, grieft hem te. drin- Sn: en dit doende, zult gij vurige kolen zijn hoofd vergaderen. Laat u niet over- hnem door het kwaad maar overwint t kwaad door het goed. angeïie uit den H. Mattheus VIII 1—13. Nln dien tijd, toen Jezus van den berg Wwam, volgde Hem een groote menigte Sik». En ziet, daar kwam een melaatsche, b Hem aanbad, zeggende: Heer, indien Hm wilt, kunt gij mij zuiveren. En Jezus ■Ede tot hem: zie toe, dat gij het aan Bin and zegt, maar ga heen, vertoon u Ba den Priester, en draagt de gift op, ®e "Mozes geboden heeft tot getuigenis hen. Toen Jezus binnen Capharnaiini tomen was, kwam een hoofdman bij Hem biddend, zeggende: Heer! jri knecht ligt 'te huis verlamd, en lijdt e pijn. Jezus zeide tot hem: Ik zal ko en hem genezen. En de hoofdman ant- ordende, zeide: Heer! ik ben niet waar dat Gij onder mijn dak komt; maar :t slechts één woord, en mijn knecht gezond worden. Want ik hen ook, een lensch, die, hoewel onder de macht van ander staande, soldaten onder mij heb; c zeg tot deoi eenen: ga daar, en hij gaat; "E; tot den anderen: kom hier, en hij -wnt, en tot mijn knecht: doet dit, en hij Wiet. het. .T©zus, dit hoorende, was ver anderd, en zeide tot die Hem volgden: E zeg u, voorwaar, dait Ik zoo groot ge- in Israël niet gevonden heb. Ook zeg iuj/dat er velen uit het Oosten en Westen '®llen komen, en met Abraham, Isaac en ffdcob zullen zitten in het Rijk der heme- _4ri; maar de kinderen des rijks zullen de uiterst© duisternissen geworpen wor- j ei, waar geween en knarsing der tanden Q zijn. Dan .zeide Jezus tot den hoofd- 'an: ga, en da*t u geschiede gelijk gij ge- t/pfd hebt. En op hetzelfde uur "recht genezen. Verklaring van hei Epistel. De vermaningen van dit Epistel, eene irtzetting van die, welke oils de vorige k werden voorgelezen, handelen voot- nelijk over twee deugden, de nederig- [d en de liefde tegenover onze naasten, [idea regels, zegt een geestelijk schrij- waardig op het duurzaam metaal ge kift, diep in oiris hart geschreven te wor- iYooreerst dus de nederigheid. Broeders, niet eigenwijs. Ziedaar dan ook een waaronder zich de hoogmoed van mensch zoo dikwijls voordoet. Of is overdreven hechten aan eigen meening deel niet een vorm van hoogmoed? eigenwijze wil alles beter weten, laat t door niemand raden en zal, koste wat &t kost, zijn eigen wil steeds doordrijven. »e.veel aantrekkelijker staat daartegen- r voor ons het beeld van den waren ne- ge! Waar het pas geeft, zal ook hij •©r zijn meening uiten en de gronden rvoor aangeven, maar hij zal luisteren jar de opmerkingen van zijn naaste en jarne den weg inslaan, dien een goede ttend hem aanwijst. Vergeeft geen kwaad met kwaad, zoo Idt des Apostels tweede vermaning. Hier rbiedt ons de H. Paulus, wraak te ne- >n over de beleedigingen of het onrecht jt ons soms mocht worden aangedaan, ji nogmaals herhaalt het de Apostel: Judt, indien het mogelijk is, vrede met te menschen,voor zoover het van u af- pgt. Als grondig kenner van het men- helijk hart, wist hij, hoe moeilijk dit ins vallen zou, maar desniettemin legt j het ons ten plicht op, met zorg alles vermijden, wat tot twist en tweedracht nleiding zou kunnen geven. En weer jrprhaalt de Apostel dezelfde vermaning op hi andere wijze: Wreekt u zeiven niet, aar laat plaats voor den toorn Gods, a. w. Draagt geduldig het onrecht, en kht, totdat de rechtvaardige God de u hgedane beleedigingen zal wreken en straffen: zoo licht toch bedriegen wij s zeiven en is het niet de afkeer van de bde, maar de haat tegen den naaste onze straffende hand opheft. Ja, verder g dienen wij te gaan; want, als uw vij- gi 3 honger heeft,spijzigt hem; als hij 'st heeft, laaft hem. Bewijst hem dien- n. voor het onrecht, dat hij u aandeed: -r.^nt door dit te doen, zult gij kolen vuurs zijn hoofd samenjioopen, zult gij hem op een gevoelige .wijze ieeren, hoe liefde loos hij handelde en hoe onchristelijk. Laat u derhalve niet overwinnen door het kwaad, d. i. volgt het kwade voorbeeld van uwen vijand niet na, maar overwint het kwaad door het goed, brengt door uwe oprechte naastenliefde uwen broeder tot inkeer en vermeerdert de verdiensten dezer deugd, doordat gij ze ook beoefent 'ten opzichte van uwen vijand. En met welke meening dienen deze bei de deugden te worden beoefend? Wijl de Apostel ons toeroept: Betracht het goede, niet slechts voor God, maar ook voor alle menschen, zou het soms den schijn kunnen hebben, alsof wij ons op den deugd moes ten toeleggen, om door de menschen te worden gezien en geprezen. Neen, onze werken mogen in het openhaar geschie den, de goede meening moet echter ver borgen blijven: geheel volgens het woord van den Zaligmaker zelven-. Aldus schijne uw licht voor de menschen, dat zij uwe goede werken zien en mijn Vader verheer lijken, die in de hemelen'is. H. N. P. J. BERKHOUT, Leimuiden. Kapelaao. Verklaring van hei Evangelie. Bij onze verklaring van het evangelie van den 13en Zondag aia Pinksteren, waarin verhaald wordt de genezing van tien melaatschen, gaven wij reeds eèn be- schijving der melaatschheid en van den ellendigen toestand, waarin die ziekte den lijder bracht. Het eerste der twee wonde ren, welke het evangelie van dezen Zondag ons mededeelt, spreekt ons ook over een lijder van deze jammerlijke kwaal. Gedre ven door zijn vurig verlangen naar ge nezing, dringt de man onbevreesd door de menigte volks heen tot vlak bij Jezus, werpt zich vóór Diens voeten ne.der en reept uit met klagende stem, maar tevens vol geloof en vertrouwen op Jezus' mach tige hulp: „Heer, indien Gij wilt, kunt Gij mij reinigen." Deze vertrouwvolle woorden van den ongelukkigen man waren voldoen de voor Jezus, Die hem niet vraagt, of hij wel in Zijn wondermacht gelóóft, maar aanstonds gehoor geeft aan zijn smeek bede door hem aan te raken en te zeg gen: ,,Ik wil, wordt gereinigd." En op hetzelfde oogenblik was de man van zijn ziekte genezen. Doch tegelijkertijd beval Jezus hem, om aan niemand te zeggen, wat er met hem gebeurd was. Dit verbod van Jezus kwam voort op de eerste plaats uit Zijn nederigheid; doch vervolgens ook uit de niet ongegronde vrees, dat de Jood- scho priesters, w.anjieer zij eerst van den man vernamen, door Wien hij was gene zen, wellicht uit haat en nijd tegen Jezus hem niet rein zouden willen verklaren. Want tevens gelastte de goddelijke Zalig maker den genezene, om volgens het voor schrift der Joodsche wet zich aanstonds naar de priesters te begeven, om van hen de verklaring te verkrijgen, dat hij in derdaad weer gezond was, en dan het voorgeschreven offer, n.l. een lam op te dragen. Dit moest hij doen, zooals Christus zelf zegt: ',,hun tot een getuigenis" d. w. z. opdat daardoor zou blijken, dat Christus zich wel degelijk llield aan de Joodsche wet; dóch vooral ook opdat de priesters, wanneer zij van den man zouden verne men, hoe hij was genezen in Christus zou den gel ooven en Hem erkennen als den Messias. Dit eerste won dér verrichtte Jezus toen Hij op weg was naar Caphamaum. Toen Hij de stad reeds dicht genaderd was, trad op Hem toe een honderdman, d. w. z. een legerbeambte, die het bevel voerde over een afdeeliing van honderd soldaten. Deze had een dienstknecht,- een slaaf waarschijnlijk die hem steeds ijverig, trouw en eerlijk gediend had en nu door een. pijnlijke kwaal was aangetast, welke hem voor alle bezigheden ongeschikt maakte. De honderdman, die zeker reeds veel over Jezus had gehoord, maakt nu vol vertrouwen aan Jezus bekend, wat hem dringt tot Hem te komen, zonder nog eigenlijk te vragen» om de genezing van Zijn knecht. Doch reeds aanstonds is Jezus bereid, om aan zijn stil verlangen te voldoen en Zelf bij den knecht te komen om hem dan te genezen. Maar als de hon derdman dat hoort, wordt hij vervuld met een diep ontzag voor JezuS; en in het be sef van zijn eigen geringheid tegenóver den grooten profeet van Nazareth, spreekt hij vol ootmoed en geloof tevens die heer lijke woorden: „Heer ik ben niet waardig, dat Gij onder mijn dak komt." Hij acht zich onwaardig zulk een hooge gast in zijn huis te ontvangen; hij zelf is immers maar een gewoon mensch, die wel op zijn wen ken en bevelen gehoorzaamd wordt, maar zeftf toch ook weer aan anderen onderda nig is. Doch Jezusvan Nazareth is de pro feet, de Heer van alles, aan Wien alles op Zijn wenken gehoorzaamt. Daarom is het ook niet noodig, dat Jezus in zijn huis komt; want ïjjn geloof en vertrou wen verzekert den honderdman, dat reeds door een enkel woord van Jezus zijn knecht genezen en gezond zal worden. Dat was inderdaad een heerlijke ge loofsbelijdenis; en dan nog wel uit den mond van een heiden! En Jezus, Die nog beter wist, wat er in het hart van. den man omging, hoe diep en innig zijn geloof, hoe vast en sterk zijn vertrouwen was, kon dan ook niet nalaten vol bewondering dit geloof openlijk te prijzen en als voor beeld te stellen aan de Joden. Want onder hen had Hij nog niemand aangetroffen, die blijk had gegeven zulk een groot ge loof te bezitten. En toch hadden de Joden, als het uitverkoren volk Gods zooveel ge loofsgenaden ontvangen. Doch juist om dat zoo velen hunner de hun aangeboden genaden moedwillig verstootten, daarom zouden zij, ofschoon door uitverkiezing kinderen van het rijk Godd, daaraan niet deelachtig worden. Doch in hun plaats zul len velen „uit het oosten en westen", n.l. de heidenen uit alle doelen der wereld ingaan in het rijk Gods hier op aarde en hierboven, in de H. Kerk en in den Hemel. En nu zegt Jezus tot den honderdman: „Ga, en zooals gij hebt geloofd geschie de." En op datzelfde oogenblik, zooals de evangelist er uitdrukkelijk bijvoegt, werd de knecht genezen. Moge ook ons geloof in woord en daad steeds zoo innig en overtuigend zijn, ons vertrouwen op God's hulp even onwankel baar als van den melaatsche en den hon derdman, opdat ook aan ons naar ziel en lichaam steeds moge geschieden, zooals wij geloofd hebben. CHR. S. DESSING, Heilo, Kapelaan. KERKBERICHTEN. A ARL ANDER VEEN. Parochie van de H.H. Apostelen Petrus en Paulus. Zondag: de H.H. Missen om 7.30 en 10 uur. -In de week alles volgens gewoonte. ALPHEN. Parochie van den H. Bonifaciue. Zondag; H.H. Missen 7, 8.30 (Kapell), 10 uur Hoogmis; 1.30 uur Catechismus; 2.30 uur Vespers met Rozenhoedje; 4.30 uur Conferentie van bet Juvenaat. Geheel de week de H.H. Missen 7 uur, 7 uur (Kapel); 8.15 uur. BODEGRAVEN. Parochie van den H. Wüllibrordus. Zondag: 7 en 10 uur H.H. Missen; 7 uur Lof. Maandag: 7.30 uur H. Mis. Qinsdag: 7.30 en 8.30 uur H. Mis. Woensdag: 7.30 en 8.30 uur H. Mis. Donderdag: 7.30 en 8.30 uur H. Mas. 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament. Vrijdag: 7 en 10 uur H.H. Mis. Zaterdag: 7.30 en 8.30 uur H. Mis. Van 4 uur gelegenheid om te biechten. Eiken ochtend 6.15 uur uitreiking der H. Communie. Eiken avond 7 uur Rozenhoedje om door de voorspraak van Maria, den vrede van God af te smeek en. BOSKOOP. Parochie van den H. Joannes de Dooper, Zondag: H. Mis 7.30 en 10 uur Hoogmis. 2.30 Vespers met Rozenhoedje. Deze week Catechismus volgens ge woonte behalve Donderdag Vrijdag: te 8.15 uur gezongen H. Mis en des avonds van 6—8 uur gelegenheid om te biechten. Zaterdag: vanaf 3.30 uur gelegenheid om te biechten en te 7 uur Lof met Rozen hoed j ei HAZERSWOUDE. Parochie van de H.H. Engelbewaarders. Zondag: 7.30 u. H. Mis; 10 uur Hoogmis. 1 uur Catechismus; 2 uur Vespers. Dagelijks wordt om 7.15 uur de H. Com munie uitgereikt. Woensdag: 8 uur gez. H. Mis voor 't be>- houd van het vee en dt vruchten der aarde. Zaterdag: Biechthooren van 1012 en na den middag van 49 uur. HAZERSWOUDE. Parochie van den H. Michaël Zondag: 6.30 u. uitreiking der H. Com» mumie; 7.30 uur Vroegmis; 10 uur Hoog mis; 2 uur Vespers. Maandag: bij de Z.Ew. Zusters 7.30 uur H. Mis. 11.30 uur Catechismus. Dinsdag: 8.15 uur H Mis. 11.30 uur Gatech/imius. Woensdag: 8.15 uur Hf. Miis. 11.30 uur Gait. Donderdag: 8.15 uur gezongen H. Mis tot afwering van ziekte onder heit vee. 9 en 11.30 uur Catechismus. Vrijdag: 8.15 uur H. Mis. 's Nam. 3.304.30 u. Cabechismusi Zaterdag: 8.15 uur H. Mis. 's Namiddags gelegenheid cm te biech ten van 48 uur. HAZERSWOUDE (Groenendijk). Parochie van den H. Bernardus. Zondag: om haLf 8 eerste H Mis; om 10 uur Hoogmis; om half 3 Vespers en Lof. Maandag en. de overige dagen de eerste H. Mis om 7 uur; de tw.°.ede om kwart over 8. HOOGMADE. Parochie van de H. Maria Geboorte. Zondag: H. Mis te 7.30 uur. 10 uur Hoog mis; 2.30 uur 1.30 uur Catechismus. Maandag: en volgende dagen de H.H. Ml» sen uur en KATWIJK, Parochie van den H. Joannes Geboorte. Zondag: II. Missen te 7 en 10 uur; te half 1 Galtechiismus; 6 uur Lof. Maandag: te 12 uur Catechismus. Dinsdag en Vrijdag te half 10 Catechis mus; Dinsdag en Woensdag ook te 12 u. Catechismus voor de kinderen der Woensdagsdhe Catechismus. Dinsdag en Woensdag: 's Avond3 te half 8 uur Lof ter eere van den II. Antonius en van den H. Jozef. Zaterdag: 's Middags van 5—9 uur gele genheid om te biechten. LANGERAAR. Parochie van den H. Adrianus. Zondag: H. Mis 7 en 10 uur; 2 uur Lof met preek over de 3e Orde van St. Fran ciscans Door de week Catechismus naar ge woonte. Door de week H.H. Missen om 8 en 9 u. Donderdag; van 3.30 tot 4.30 uur gelegen heid om te biechten. Zaterdag: 6 uur Lof; van 3—4 en, van 58 uur gelegenheid om te biechten. Aanst Zondag zal de Zeereerw. pastoor Dirken van Feijemoord in iedere H. Mis een aalmoes komen vragen voor zijne noodlijdende kerk, weike bijzonder in de milddadigheid wordt aanbevolen. LEIMUIDEN. Parochie van den H. Joannes de Dooper. Zondag.: 7 uur. Vroegmis; 9.30 uur Hoog mis. Na dan middag 1.30 uur Catechis mus; 2.30 uur Vespers. In de week de H.H. Missen 7 uur en 8.30 uur. Dinsdag: 7 uur de H. Mis in het Gesticht. Donderdag: 8.30 uur gezongen jaargetijde voor Cornelia Ouwerkerk wed. Nicolaas Boeren. Zaterdag: na de H. Mis en des nam. van 3.30 uur gelegenheid om te biechten. LEIDSOHENDAM. Parochie van den H. Petrus en Paulus. Zondag: 3 uur Vespers; 7 uur Lof. Donderdag: 6.30 uur Lof. Zaterdag: 6.30 uur Lof. Van 5—8 uur biechthooren. LISSE. Parochie van de H. Agatha. Zondag: H.H. Missen te 7 uur, half 9 en te 10 uur de Hoogmis. Te half 2 Cate chismus an de Jongensschool voor al de jongens van het eerste en ook van het tweede jaar; in de meisjesschool voor al de meisjes van het eerste en ook van het tweede jaar. Half 3 Vespers met Ro zenhoedje. Des avonds te 7 uur recol lectie voor oud-Rehraitanten, maar niet voor vrouwen en meisjes. Maandag: geen H. Mis te half 10. Dinsdag, Donderdag en Zaterdag: des avonds te 7 uur het Lof. Zaterdag: 's middags na schooltijd biecht hooren voor de meisjes, die nog niet op de leering zijn bij den pastoor; van 34 uur biechthooren voor kinderen (jon gens en meisjes) die op de leering zijn bij den pastoor; van 4 uur tob half 10 bLechühooran voor oudere kinderen en volwassenen. In de week zijn ook al de teerlagen op de scholen. MEIJE EN ZEGVELD. Parochie van de H. Maria Geboorte. Zondag: 7.30 uur Vroegmis; 9 uur Cate chismus; 10.15 uur Hoogmis; 2 uur Lof. Maandag: 8.30 uur H. Mis; 12 uur Cat. Dinsdag: 8.30 uur H. Mis; 12 uur Cat. Woensdag: 8.30 uur H. Mis; 12 uur Cat. Donderdag,: 8.30 uur H. Mis; 12 uur Cal Vrijdag: 8.30 uur H. Mis. Zaterdag: 8.30 uur H. Mis; gelegenheid om te biechten des namiddags van 3.30 7.30 uur. NIEUWKOOP. Parochie van de H. Maria Hemelvaart. Zondag: 6.30 en 7.30 uur H. Mis; 10 uur Hoogmis; 2.30 uur Vespei<s. Maandag: 7 en 8 uur H. Mis. Dinsdag: 7 uur Communie uitreiken; 8 uur H. Mis. Woensdag: 7 uur II. Communie uitreiken. 8 uur H. Mis. Dorderdag: 7 uur. H. Communie uitreiken 8 uur gez. H. Mis; 4 uur Lof. Vrijdag: 7 en 8 uur H. Mis. Zaterdag: 7 en 8 uur H. Missen., NIEUWVEEN. Parochie van den H. Nicolaaa Zondag: half acht de Vroegmis; tien uur de 'Hoogmis; kwart vóór 2 de Catechis mus; half 3 het Lof. De H. Communie, wordt uitgereikt ondet de Vroegmis, alsook kwart «a 9 uur. Zaterdag: van 46 en van na het Lof tot half 9 gelegenheid om te biechten. 7 uut het Lof. NOORDEN. Parochie van den H. Martinus. Zondag: 7 uur stille H. Mis; 10 uur Hoog mis; 2 uur Lof. Woensdag: om 9 uur gezongen Rouwmia; overige dagen H. Mts om acht uur. Zaterdag: Biechthooren van i5.30 uur. NOORDWIJK. Parochie van den H. Jeroen. Zondag: heden de H. Missen te 7, 8.30 en 10 uur; 1.30 uur Catechismus; 2.30 uur Vespers. Maandag en volgende dagen de H. Mis sen te half zeven, kwart over zeven en te acht uur. Donderdag: 7.30 uur Lof v. het Allerh. Sacrament. NOORDWIJKERHOUT. Parochie van den H. Victor. Zondag: 7 uur en half 9 stille H.II. Missen met onderrichting; 10 uur Hoogmis met predikatie; 's namiddags 2 uw Lof. Dinsdag: half 10 gezongen Trouwmis van Johannes Jacobus Reugelsdijk en Clasi- na .Maria de Mooy. Woensdag: half 10 gezongen Trouwmid van Jo,amnios Hubertus van Sdhiie en Maria Petromeilla Jansen. Donderdag: half 10 gezongen Trouwmis van Petrus van der Lama en Martha Barbeils. NOOTDORP. Parochie van den, H. Barthoiomeus, Zondag: te 6.30 uur uitreiiklitng der IC. Communie; de H.H. Missen te 7 en 10 uur; 1.30 uur Catechismus; 2.30 uur Vespers. In deze week dagelijks de gewone Cat», chibsmus. Maandag: te 8 uur gezongen Jaargetijde voor Adrianus van der Helm. OEGSTGEEST. Parochie van den H. Wiilibrordus. Zondag: H.H. Missen 7 en 10 uur, Geem Catechismus. Plechtige oefening van den II. Kruisweg 2.30 uur. Lof 6.30 uur- Maandag en vofjgenjdia dagen H. Missen 7 en 8 uur. Dinsdag: 6.30 uur Lof voor den vrede. Donderdag: Lof 6.30 uur voor den vrede. Zaterdag: Biiedbthoorem 's morgens na de H. Mis en nam. 59 uur. Catechismus naar gewoonte. OUDE WETERING. Parochie van den H. Jacobus. Zondag: H.H. Missen 7 en 10 uur; 2 uur Catechismus; 3 uur Lof. Maandag: H.II. Missen 7.30 en 8.30 uur. Dinsdag: H. Mis 7.15 uur; 8 uur Catechis mus en 9 uur zingende H. Mis voor Bruidegom en Bruid en IïuwelijksvoJr trekking. Woensdag: H.H. Missen 7.15 en 8.30 uur; 8 uur Catechismus. Donderdag: H.II. Missen 7.30 en 8.30 uur- Vrijdag: II.H. Missen 7.15 en 8.30 uur. 8 Uur Cabechismus. Zaterdag: H.H. Missen 7.30 en uur. Half 9 Catechismus. Biechthooren van half 69 u.de kinderen in den morgen. In de week uitreiking der, H. Communie 6.30, 7 uur en vóór en onder de Mi3. ROELOFARENDSVEEN. Parochie van de H. Petrus-banden. Zondag: H. Missen 7, 7.30, 8.30 en 10.30 uur. 2 uur Catechismus; 3 uur Vespers- Te 5 uur Congregatie. Maandag en volgende dagen de II. Missen 7, 7.30 en 9 uur. Donderdag: St. ElisabetiLS-vergadering; 's namiddags 3 uur St. Agnes-vergado? ring. Zaterdag: biechthooren 48 uur. RIJPWETERING. Parochie van de H. Maria Geboorte. Zondag.: heden 2de Collecte voor den Sb. Pieterspenning, welke collecte aan uw» kinderlijke liefde voor den Paus word! aanbevalen. Na den middag te 1 uut Catechismus, en te 2 uur Vespers. In deze week dagelijks, behalve Vrijdag, te 11 uur, en Dinsdag ook te 9 uur Cate chismus. Woensdag: na de II. Mis van half negen in de pastorie Vergadering der Zoilatri- een van het H. Bart. Donderdag: te half negen de II. Mis vooji den vrede; daarna gelegenheid om te biechten. Zaterdag: 'a morgens van af 7 uur tot na de H. Mis van half 9 en na den middag van 48 uur gelegenheid om te biechten- A.s. Zondag 2de Collecte voor de a ramen- SASSENHEIM. Parochie van den H. Pancratiua. Zondag: G.30 uur uitreiking der H. Com munie. 7 uur st/Llle II. Mits; 10 uur Hoog mis; 1.30 uur Cateahiiemus en 2.30 uur de Vespers. Maandag: 7 uur Congregatie voor de man* ne-n en' jongelingen.

Leidsche Courant | 1916 | | pagina 5