3 ADVERTENTIEN. Onze firma blijft doorgaan prima artikelen tegen beslist lage prijzen te verkoopen. BALANSOPRUIMING Thans offreeren wij U: J. MEEUWS Gemengde berichten. Modern fcanibaUsme Men schrijft aan het „Hbld": Bij een Burgerlijk Armbestuur kwam dezer dagen een vrouw zich beklagen over hevige en voordurende maagpijnen. De armmeeater, die zijn zeer moeilijke taak met de grootste zorgvuldigheid vervult, wist het menschje aan de praat te krijgen en hield, om te gelegener tijd den geneesheer te kun nen voorlichten aanteekening van hetgeen zij zooal te zeggen zou hebben. Na de zeer lange inleiding, die de welbe spraakte vrouw ten beste gaf, ried hij haar aan, liever een geneesheer te raadplegen dan op eigen houtje een middel tegen de kwaal te vragen aan het Armbestuur. Och, menheer, klonk het toen, ik heb al van alles geprobeerd; ik heb zelfs schrik niet lezer,hersenen van een dood mensch gegeten en ook het hoofd. „Ik beb er nog een viel (vijl) van tien stuuvers voor gekocht, Je mot maar eens bie me komme lcieke." De armmeester wachte zich wel teekenen van afgrijzen te geven, notuleerde het ver dere van het verhaal nog zorgvuldiger en nam zich voor de waarheid van het door de vrouw vertelde zoo nauwkeurig mogelijk te onder zoeken. Voor 't oogenblik voldeed hij aan haar ver langen om haar een bonnetje te geven voor een fleschje levertraan. Een paar dagen later begaf hij zich met twee zijner kennissen naar de straat waarin het vrouwtje woont en stapte hij naar binnen, kwansuis om eens te vragen of zij baad had gevonden by de levertraan. De vrouw zelf bracht het griezelige ter sprake met een: o ja, da's waar ook; ik heb je verteld van dat hoofd. Wil je 't eens zien? Ik heb er nog maar een klein stukje van. Ze rommelde wat in de kast en haalde daaruit te voorschijn den schedel en de vijl. Kijk, zóó doe ik het, expliceerde ze den heeren, en met raspte zij het nog overge bleven deel van het cranium en stak het ge raspte in den mond. Ik kreeg het*middel van een boer, vervolgde zij. De tanden heb ik er. uit gebroken en weer begraven. Dus toch nog zekere piëteit. Wel deelde zij mede, den schedel te hebben gekocht van een kerkhof, doch ze wist zich niet meer te herinneren op welke begraaf plaats deze lijkschennis is gepleegd. Dit ijselijk geval heeft zich niet voorgedaan ergens in de buurt van de Hunnebedden of in een ander deel van ons land, waar uiter mate onontwikkelde heibewoners leven, doch in het hartje des lands. De moord te Winschoten. De 14-jarige Johannes K. heeft bekend den moord op de onderwijzeres Antje Heikens te hebben gepleegd. Smokkelen. Door marechaussee en mili tairen is te Bosschenhoofd (N.-B.) in een schuur der N. V. Maple Farm verborgen ge vonden een partij van 4500 kilo plantenvet. Te Seppe is èen wagen met kisten lijnkoek aangehouden, die eveneens vet inhielden. Gezonkón. Gisterenmorgen vroeg is op het IJ te Amsterdam, voor den Amerikaanschen steiger, midden in het vaarwater, oen sleep van drie ijzeren zandbakken van de Amster- darasche Ballast-My. gezonken. Persoonlijke ongelukken hebben er niet bij plaat3 gehad. De bakken waren geladen met zand en kwa men uit IJmuiden. De sleepboot beliep geen schade. Men is terstond met lichten begonnen. Inbraak. Gisternacht is te Vlissingeu weer inbraak, gepleegd, voor de vierde maal binnen 10 dagen. Thans is er ingebroken in het inliohlingsbureau van het Belgische consul- taat, nabij het station. Er is een vrij aan zienlek bedrag aan geld ontvreemd. Hoog water. Gistervoormiddag omstreeks half-elf, bij hoog water, stond het water in de havens te Botterdam hier en daar met den walkant gelyk. De peilschaal van de schutsluis aan de Vlasmarkt wees toen een stand van 2.80 meter boyeu Rottepeil aan. Ten gevolge van de dijkbreuk naby Groningen is'de tramdienst Groningen-Paters- wolde grootendeels gestaakt. Alleen de school- tram rijdt nog. Op de plaats, waar het water meer dan een halven meter boven den weg staat, worden de schoolkinderen met booten van den eenen tramwagon naar den anderen overgebracht. Het water wast nog steeds. Eussisclie krijgsgevangenen. Woensdag namiddag zijn bij Afferden (gem. Bergen, Limb.) twee Russische krijgsgevangenen, die op het nabij de grens gelegen landgoed Petrusheim gewerkt hadden, op Nederlandsch gebied gekomen. Met hun tienen waren ze ontvlucht, doch de Duitsche grenswacht had er acht gegrepen. Beiden zijn soldaten, af komstig uit Moskou en gevangen genomen by Dünaburg. Inbrekers gearresteerd. Te Bussum heeft de politie de hand gelegd op twee personen die bekend hebben in September van het vorige jaar inbraak gepleegd te hebben bij de heeren C. Kloos aan den Amersfoortschen straatweg en F. Coenen aan den Brediusweg aldaar. De meeste der gestolen waardevolle voorwerpen zijn intusschen bij Am6terdamsche opkoopers opgespoord. Tevens hebben de beide inbrekers bekend, dat zij de daders zijn van verschillende looddiefstallen uit denlaatsten fyd. De politie heeft dus een goede vang3t ge daan. Sint Bureaucratius. Komt men in Londen en gaat men het Lagerhuis eens bekijken, dan zal men bij den ingang van een der kleinere zalen een politie agent zien staan, die de voorbijgangers en de leden van liet Lagerhuis aanmaant rechts te houden. Een nieuwsgierig lid van dit Huis heeft onlangs eens gevraagdj, vvafti idie agent daar eigenlijk deed, en nu bLeek, dat, toen de zaal een 40-tal jaren geleden eens opnieuw geschilderd werd, een politie agent daar noodig was om de leden te waarschuwen, hun kleeren niet te bezoe delen. En omdat er nooit een order kwam, dien wfachtpoist ophief, wordt deze nu nog steeds gehandhaafd. Zoo bleef ook de militaire wacht van Drury Lane bijna eeuwen gehandhaafd, omdat ze eens gedurende slechts één nacht was noodig geweest. Zoo staat er ook nog altijd een agent in Sussexsquare, die van het huis, dat hij bewaakt, niet mag wijken, op poene van ontslag. In het huis woonde in 1870 Lord Chief Justice Coleridge, waarvoor men politie- wakin-g noodig achtte. Sindsdien stond er nacht e<n dag voor zijn deur een agent, of hij in de stad was of niet en nu nog, ofschoon hij al jaren dood is. ,,Hbld." Een ernstig feit. De directie van dë Stoomtramweg-Maatschappij Zwolle—Blok zijl, heeft honderd gulden uitgeloofd voor aan/wijfflinig van de^n) d'ader(s) van hel voJ.gende feilt: Nieuwjaarsavond! keerde de treiin om 12 uur, vol passagiers, naar Blokzijl terug, toen zij een half uur van het eindstation den weg versperd vond. Dwars over de rails lagen een paar spooiMels, waarvoor de tram is blijven staan. Was.ze daar uit de rails geloopen, dan zou een groote ramp hebben plaats gehad, waalt op die plek is e'en groote, diepe ko'Jk naast de lijn. Doodelijk ongeluk. Een 36-jarig mo torwielrijder reed gisteren op de Konin ginnegracht te 's-Gravenhage tegen een stapel steenen aan, tengevolge waarvan hem een pomp van het rijwiel in het on derlichaam drong. De verwonde ward door den Eerste Hulp-Dienst naar het Gemeen te Ziekenhuis gebracht, alwaar hij kort daarna overleed. Spoorwegongeluk. Nader meldt men om trent't spoorwegongeluk bij Tielaan de „Tel": De goederentreinen 3801 en 3822, de eer ste van Rotterdam, de andere van Arnhem, kruisen elkander om 3 uur bij het station Tiel. Alle signalen stonden en alle wissels lagen, zooals bij het vooronderzoek gebleken is, goed. De machinist van trein 3822 moet echter doorgereden zijn, waardoor hij mét vaart botste op trein 3801. De botsing was zoo geweldig, dat men ze in heel de stad hoorde. De buffers van de locomotieven wer den geheel vernield, waardoor de pijpen der machines elkander bijna raakten. De tender van 3801 is omgevallen; de bagagewagen en de eerste veewagen zijn in de Bermsloot te recht gekomen, in hun val al de draden der telefoon medenemende, waardoor het tele fonisch verkeer geheel verbroken is. De tele- graafleiding werd niet verstoord. Vier koeien moesten worden afgemaakt en een paar ^yn er verdronken, De tweede wagen en een tank wagen met 16.000 liter petroleum, van de Amerikaansche Petroleum Compagnie, wer den uit de rails geworpen. De olie liep weg. De machinist kreeg een lichte armwond. De remmer van Ingen moest worden uitgezaagd en is met gebroken heupbeen naar het St. Andreas Gesticht vervoerd. Zijn toestand is gunstig. Van trein 3822 werd de bagage wagen opgetild en zwaar beschadigd; enkele andere wagens ontspoorden. De materieele schade is dus zeer groot.. De weg heeft wei nig geleden, waardoor om halféén de eerste trein "uit richting Rotterdam gewoon kon pas- seeren. Van de vroegere treinen moesten de reizigers overstappen. Leden van den Raad van Toezicht en inspecteurs waren reeds zeer vroeg op het terrein aanwezig. Overreden. Gisteren zijn te Amster dam op het rangeerterrein aan de Riet landen door een locomotief een man zijn beide beenen afgereden. De Storm. Rotterdam heeft gisteren den hoogsten vloed beleefd. Den ganschen dag woedde een Noordwester storm, die reeds gister ochtend te 10 uur het water tot den rand der kaden opzweepte. Daar de wind het water tegenhield, daalde het slechts enke- le decimeters en wees de peilschaal gis termiddag te 4 uur bij laag water 2.70 me ter boven R.P. Men kon dus bij storm gisteravond een hoogen vLoed verwachten en werkelijk steeg het water zoodanig, dat de peilschaal gisteravond te 11 uur 3 M. 88 aanwees. De hoogst bekende vloeden, tot nu toe na dien van 1894 namelijk, waren 3.74 en in 1906 3.62 M. Alle kelders der benedenhuizen en pak huizen tusscfien de Hoogstraat eax de ri- ?ier waren volgeloopen. Half Rotterdam trotseerde storm en re gen om het hooge water te zien en te ge nieten van de lotgevallen ~van verschil lende grappenmakers Daar de verbinding met Feyenoord ver broken was, maakten honderden gebruik van sleeperswagens om zich door het wa ter te laten rijden. -- Te Amsterdam is gisteravond aan den Binnenkant een boom omgewaaid. Er hadden gelukkig geen persoonlijke on gelukken plaats. Het aan de Superfosfaatfabriek gemeerd liggende s.s. ,,Aras" is van een der schoeiingpalen losgerukt; de andere palen hielden zich goed, zoodat slechts eenige schade aan de kade werd toegebracht. In een der Oosterparkstraten, nabij de Camperstraat wierp een windvlaag een wagen met beschuit omver. De inhoud rol de over de straat. Van SchevenLngen meldt men: De storm die gisteravond op de kust stond, joeg het zeewater bij tusschenpoo- zen over den strandmuur, zoodat het nu en dan de Keizerstraat instroomde. Trots het noodweer, waren velen naar den boulevard gekomen om van het mach tige schouwspel der woeste zee te genie ten, waarbij menigeen door het opgejaag de water werd verrast en doornat werd. Van den Hoek van Holland werd gis teravond geseind: Het draailicht op de Noorderpier is door den storm stukgeslagen. Er wordt 128 d. M. water geseind. Ruim 200 meter benoorden de verver- fichingstent aan het strand is weer een mijn aangespoeld. De toegang tot het ■strand is voor het publiek verboden. Uit IJmuiden wordt gemeld: Door den hoogen waterstand, tengevolge van het zwaar stormweer kon Donderdag gedurende den geheelen dag te IJmuiden geen schepen door de sluizen aldaar ge schut worden. Het water bereikte zelfs een hoogte van 2.35 meter boven A. P. Het binnenkomende stoomschip ,,Vul- canus" van de K. N. S. M. te Amsterdam woTdt sedert Donderdagmorgen 6 uur in de buitenhaven te IJmuiden opgehouden, daar van doorschutten geen sprake was. Ook het Nederlandsche tankstoomschip „La Campine" gistermorgen vroeg van j\Tew-0rLeans te IJmuideoi aangekomen, heeft op de thuisreis zwaar weer gehad. Sinds Woensdagavond is door de bergers van de lading van het gezonken stoom schip „Delfland" niet gelost kunnen wor den, tengevolge'van het zwaar stormweer. Alle bergingsmateriaal, de beide zuiger3 en de sleepboot zijn naar binnen gevlucht en liggen hier in de Buitenhaven vastge- meerd. Be graanelevator no. 1 van de firma Korthals Altes te Amsterdam is eveneens inmiddels hier gearriveerd en in het Binnentoeleidingskanaal gemeerd. Door de ruwe zeeën, welke over het ach terschip slaan, werkt het stoomschip eenigszins, en is het ook niet onmogelijk dat de bezaansmast zich begeven zal. Van de lading spoelt wederom een aantal va ten vet aan land. Indien het stormweer zoo blijft aanhouden, wordt de positie van het stoomschip er niet gunstiger op. Door den geweldigen stormvloed is een gedeelte van den spoordijk, waarover de lijn naar Dordrecht loopt, weggeslagen. Hierdoor is het treinenverkeer met het Zuiden totaal verbroken. Doch het ergste worden door deze dijk doorbraak getroffen de bewoners van den Varkenoordschen polder. De huisjes langs dien dijk en in den polder staan geheel on der water en de bewoners moesten om bsf© veege lijf te redden, overhaast de vluch nem^n; Financieele Berichten. Amsterdamsche Beurs. Officieele Prijscourant. V.K. Ned. 1914 f 100—2005 dito f500—1000. 5 dito N. W. S. 3V« dito dito 2y« Ned. Ind. 1915 f 100-500 5 dito dito f1000 5 Duitschland. Rijksleening 3 Oostenrijk Jan.-Juli. 4 dito Mei-Nov. 4 Rusland Hope G. R. 625 4 dito Geconsol. G. R. 625 4 dito Obl. Frs. 500 '06 5 dito 6e Emiss.G.R.625'94 4 dito Iwang.Domb.G.R.626 4l/a Brazilië, Fund. L. '98, 5 Mexico Doll. 100-1000 5 Venezuela. Dipl. Sch. 1905. 3 Amsterdam 1915. 5 4Va Aand. Haarlem 1915 Leiden 1914 dito 1911 Rotterdam 1915 dito 1914 Nederl. Bank N.-West. <fc Pac. Hyp. B. C. A. Am. Car. Foundry C. v. A. Bethlehem Steel C. v. A. Standard Milling Ct. C. v. A. Un. Stat. Steel. Corp. C.v. A. Ketahoen Mijnb. mij.gew. A. dito dito pr. A. Redjang Lebong Mynb. A. Great CobarA. Gec. Holl. Petr. Cert. v. A. Kon. Ned. Petr. f1000 .A. Moeara Enim Petr. mij. A. Sumatra Palemb. A. Orion Petr. Mij. Lei 2000 A. Holl.-Am, lijn A. Int. Merc. Mar. Cy. afg. A. dito dito afg. pr. A. dito dito Obl. 4V2 dito dito C. v. O. Deli Maatschappij Cert. Holl. IJz. Spoormij. A. dito Obl. 1915 5. 80V4 79Vis 143/4 25 1161/2 65/ie 1531/2 510 206 188 551/2 384 187/8 70% 878/4 87I/8 4548/4 78 IO21/4 851/2 100 1313 381/4 287/s 58 7 941/2 211/8 1281/4 108is/lc Koers van het geld Prolongatie 2 pCt. My. tot Expl. v. Atchisou Topeka. Denv. Rio Gr. Erie Sp. Mij. Kans. City South, dito Miss. Kans. Tex. South. Pac. Cy. South. Rlw. Ori| Union Pac. Rr. Amsterdam f 100 ,w. A. C. v.A. C. v.A. gew. A. gew. A. pref. A. C. v. A. gew. A. gew. A. v. gew. A. 1021/, IOI8/4 100 42»/, «Vj 661/, 2SVi, 441/, ïoiv, 981/, 941/, 1013/, 901/, 235 1271/, WUgm 118 585/, 100Jj looi/. 21'5/pS" ion 1541/, 5151/4 208 190 56 382 19»/|| 738/|^ 1021/4 lOll/s 131/, 39 28V, 588/, 7i/gt_ 96»/^ 211/, s 130 5 Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 14 Jan. 1916, medegedeeld door he/ 1 Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste on laagste Jjaro.uieter stand ontbre- ken. Verwachting tot den avond van 15 Jan. Krachtige tot matigen, tijdelijk wellicht nog verder afnemende Noordwestelijke tot Westelijken wind, aanvankelijk licht, later t eaemend bewolkt, weinig of geen neerslag, koi n.i'pht, overdag vrij zacht. Haarlemmerstraat 85 BITTERKOEKJES lO-cts. per ons. BOTERBIESJES ZANDKOEKJES 9 ets. per ons. Hoogewoerd 18 - LEIDEN. Overheerlijke Bruidsuikers 9, 10 en 12 ets. per ons. Haagsche Hopjes Roomcaramels 12 ets. per ons. WELLINGTONS WEESPERMOPPEN PATIENCES Smakelijke koekjes bij koffie e 12 ets. per ons. Flora Bonbons Volksbrood 10 ets. per ons. Voor de vele bewijzen van belang stelling ondervonden bij het overlij den van onze geliefde Dochter en Zuster, JOANNA PETRONELLA TESTER, betuigen we onzen oprechten dank. 231 Uit aller naam, J. Th. VESTER. A. C. VESTER— Wensveen. Wassenaar, 14 Jan. 1916. DIENSTBODE. Tegen half Febr. of begin Maart wordt gevraagd een nette R.K. DIENST BODE, Br. fr. of aanmelding persoon lijk. AdresMej. v. d. BOSCH-QUANT Alphen a/d Rjjn. 232 Gevraagd met Mei een R. K. Boerenarbeider, goed kunnende melken, by H. ROTTENVEEL, Groenendijk, Hazerswoude. 224 Gevraagd een Jongste Bediende, leeftijd 13 k 14 jaar, R. K. Eigenhandig geschreven brieven onder No. 226, bureau „De Leidsche Courant." Wed. M. v. d. BENT, Telef. 729, verkoopt ook gaarne per gewicht, omdat het volgens haar ondervin ding de meest juiste en eerlijkste levering is. 285 Roelofarendsveer. Abonnementen en Adverten- tiën voor dit blad worden aan genomen door: B. PAAUW. Illllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllll BREESTRAAT 111 Teleph. Intero. 32. ZOETERW. SINGEL 2 Teleph. 921. BERICHT DE ONTVANGST VAN jj Appetit sild M Gaffelbitter Sardelleringen 2,g Filets de Hareng R.K. Huishoudster biedt zich aan, van middelbaren leef tijd. Brieven aan CORN. v. ROODEN, Wassenaar. 219 TE KOOP: vijf- k zesduizend boonenataken, 200 bos masten en elzen rijzen voor peu len en doppers, 6 maten enyboonen- zaad 1915, 1 maat princesseboonen- zaad 1915, 10 maten peulen oogst 1915, 15 maten doppers, 8 pond au gurkenzaad 1914. Te bevragen bij L. STEIJGER te Stompwijk. 222 NAAIMACHINE. Te koop een splinternieuwe hoog- arm Naaimachine met fijne kast en alle apparaten voor f 25, gratis onder richt, 5 jaar schriftelijke garantie. Adres: Sigarenmagazijn Steenstraat 6, vlak over Boerhaave. 229 RIJWIELEN. Te koop een prachtig luxe le kla Engelsch Heerenrijwiel, gezondheids zadel, dubbele rollerremmen enz. ge heel gesloten kettingkast voor spot prijs van f65, gewone prijs f95( prijscourant, met volle garantie 0] fiets en banden, 1 beste 2e-hands voo: f 19.50, tevens een jjzersterk dames rijwiel, beste banden voor f29," alsook een luxe jongensrijwiel, ooi genegen in te ruilen. Adres: Sigarenmagazijn Steenstras 6, vlak over Boerhaave. 28 RIJNSBURG. Abonnementen en Adverted- tiën voor dit blad worden aan genomen door: P. G. MULDER. MAISON „LUXE" Breestraat 63 BIJOUTERIEËN Morgen, ZATERDAG laatste dag. - EXTRA KOOPJES. Nogmaals verminderde p r ij z e n

Leidsche Courant | 1916 | | pagina 4