HOOCMADE. Parochie van de H. Maria Geboorte. Zondag: H. Mis te 7.30 uur. 10 uur Hoog mis; 2.30 uur Vespers. I.30 uur Catechismus. Maandag: en volgende dagen de H.H. Mi» een 8 uur en 8.30. KATWIJK. Parochie van den H. Joanne9 Geboorte. Zondag: H. Missen te 7 en 10 uur; te half 1 Catechismus; kwart vóór 6 u. Ro zenhoedje; 6 uur Lof ter eere van den H. Jeroen. Maandag: te 12 uur Catechismus. Dinsdag en Vrijdag t© half 10 Catechis mus; Dinsdag en Woensdag ook te 12 u. Catechismus voor de kinderen der Woensdagsclhe Catecttiisanus. Dinsdag en Woensdag: 's Avonds te half 8 uur Lof ter eere van den H. Antonius en van den H. Jozef. 'Donderdag: Driekoningen, te vielen als Zondag; de H.H. Missen zooals op Zon dag; 's avonds te kwart vóór 6 uur Ro zenhoedje en to G uur Lof. Vrijdag: 's avonds te half 8 Lof ter eere van het H. Hart. Zaterdag: 's Middags van 59 uur gele genheid om te biechten. LANGER AAR. Parochie van den H. Adrlanu». Zondag: H. Mis 7 e>n 10 uiur; 2 uur Veepers. Door de week Catechismus naar ge woonte. Door de week H.H. Missen om 8 en 9 u. Woensdag: van 34 en 58 uur gelegen heid om te biechten. Donderdag: H. Driekoningenfeest, te vie ren als Zondag; 2 uur Vespers, daarna gelegenheid om te biechten zoolang men achtereen blijft komen. Zaterdag: 6 uur Lof; van 34 en van 6—8 uur gelegenheid om te biechten. LEIDSCHENDAM. Parochie van.den H. Petrus en Paulus. Zondag: 3 uur Vespers; 7 uur Lof. Woensdag: van 58 uur bfechthooren. Donderdag: Driekoningen. 3 uur Vespers. 6.30 uur Lof. Zaterdag: 6.30 uur Lof. Van 5—8 uur biechthooren. LEIMUIDEN. Parochie van den H. Joannes de Dooper* Zondag: eerste Zondag der maand. Feest dag van den Zoeten Naam Jezusf 7 uur Vroegmis; 9.30 uuif Hoogmis. Onder de II.H. Missen collecte voor de sieraden van kerk en altaar. Na den middag 1.30 uur Catechismus; 2.30 uur Vespers. In de week de H.H. Missen 7 uur en 8.30 uur. Dinsdag: 7 uur de H. Mis in het Gesticht. Woepsdag: na de 2de H. Mis en de9 nam. van 3.30 uur gelegenheid om te biechten. Donderdag: Hoogfeest van. Driekoningen of de openbaring'des Heeren aan de heidenen, te vieren als Zondag. De H.H. Missen als op Zondag. Onder de H.H. Missen collecte voor dé Afrikaahsche missiën. Na den middag 2.30 uur Ves pers. Na de Hoogmis en na de Vespers gelegenheid om te biechten, zoolang er biechtelingen zijn. Vrijdag: eerste Vrijdag der maand; 8.30 u. gezongen H. Mis. Zaterdag: na de H. Mis eai des nam. van 3.30 uur gelegenheid om te biechten. MEIJE EN ZEGVELD. Parochie van de H. Maria Geboorte. Zondag: 7.30 uur Vroegmis; 9 uur Cate chismus; 10.15 uur Hoogmis; 2 uur Lof. Maandag: 8.30 uur H. Mis; 12 uur Cat. Dïnsdae: 8.30 uur H. Mis; 12 uur Cat. Woensdag: 8.30 uur de H. Mis; 12 uur Ca techismus; namiddag gelegenheid om te biechten van 3.30—7.30 uur. Donderdag: Feestdag van de Openbaring des Heea-em aan de heidenen; 7.30 uur Vroegmis.; 9.15 uur Catechismus; 10.15 u. Hoogmis; 2 uur de Vespers. Vrijdag: 8.30 uur II. Mis. NIEUWVEEN. Parochie van den H. Niotf>laa9. Zondag: half acht de Vroegmis; tien uur de Hoogmis; kwart vóór 2 de Catechis mus; half 3 het Lof. De H. Communie wordt uitgereikt onder de Vroegmis, alsook kwart na 9 uur. Wcett9dag: van 45 en van 6—8 uur ge legenheid om te biechten. Donderdag: de H.H. Missen en het Com- munie-uiitreiken evenals op Zondag; doch 2 uur de Vespers; onmiddellijk daarna gelegenheid om te biechten. Vrijdag: 8 uur gezongen H. Mis; 7 uur het Lof. Zaterdag: van 46 en van na het Lof tot half 9 gelegenheid om te biechten. 7 uur het Lof. NOORDEN. Parochie van den H. Martinué. Zondag: 7 uur stille II. Mis; 10 uur Hoog mis; 2 uur Lof. Maandag en cverige dagen H. Mas om acht uur, uitgenomen Donderdag eii Vrijdag. Donderdag; 7 uur stille H. Mis; 10 uur Hoogmis; 2 uur Lof. Vrijdag: om half 9 gezongen II. Mis. Zaterdag: Biechthooren van 4—5.30 uur. NOORDWIJK. Parochie van den H. Jeroen. Zondag: heden de H. Missen te 7, 8.30 en 10 uur; 1.30 uur Catechismus; 2.30 uur Vespers. Maandag en volgende dagen de H. Mis sen te hal-f zeven, kwart over zeven en te acht uur, uitgenomen Donderdag. Donderdag: Hoogfeest van Driekoningen, te vieren als Zondag. De H. Missen als op Zondag; 3 uur Vespers. NOORDWIJKERHOUT. Parochie van don H. Victor. Zondag: 7 uut en hall 9 atóliie H.H. Missen met ónderrichtiaig; 10 uur lloograü met predikatie; 's namiddags 2 uur Lof. Donderdag: 7 uur en half 9 stille H.II. Missen; 10 uur Hoogmis met predikatie; 's namiddags 2 uur Lof. NOOTDORP. Parochie van den H. Bartholorneus* Zondag: de H.H. Missen te 7 en 10 uur; I.30 uur Catechismus; 2.30 uur Vespers. Woensdag: van 3 uur af gelegenheid om te biechten. Donderdag: Hoogfeest van Driekoningen, te vieren als Zondag. De H.II. Missen te 7 en 10 uur; te 2.30 uur Vespers. Vrijdag: 1st© Vrijdag der maand. Te 8 u. gezongen H. Mis; 's avonds te 6.30 u. Lof. OUDE WETERING. Parochie van den H. Jacobu9. Zondag: H.H. Missen 7 en 10 uur; collec te voor de schoolgaande kkuderemi; 3 uur Lof en Bibliotheek tot half 5. Heden feest van den Zoeten Naam Jezus. Maandag: H. Mis 7.30 uur. Dinsdag: H. Mis 7.15 uur; 8 uur Catechis mus. Woensdag: H. Mis 7.15 uur; 8 uur Catechis mus; biechthooren vaai 5—8 uur. Donderdag: Hoogfeest van Driekoningen. De II.H. Missen om 7 en 10 uur. 3 urn* Vespers. Vrijdag: le Vrijdag der maand; gezongen H. Mis 7.15 uuix Des aivonds half 7 Lof. Zaterdag: ibieclhtlhoorem van half 69 u. de kinderen in den morgen. In de week uitreiking der H. Communie 6.30, 7 uur en vóór en onder de Mis. ROELOFARENDSVEEN. Parochie van de H. Petrus-banden. Zondag: H. Missen 7, 8.30 en .10.30 uur; 2 uur Catechismus; 3 uur Vespers; 5 uur Congregatie. Maandag en volgende dagen de H. Missen te 7, 7.30 en 9 uur, behalve Donderdag en Zaterdag. Woensdag: van 48 uur biechthooren. Donderdag: Hoogfeest van de Openbaring des Heeren aan de heidenen, genaamd Driekoningen, te vieren als Zondag; 's namiddags te 3 uur Vespers met- Ro zenhoedje. Onder de H. Missen collecte ter uitroeiing der slavernij in Afrika. Zaterdag: van 4—8 uur biechthooren. RIJPWETERING. Parochie van de H. Maria Geboorte. Zondag: Feest van den Allerh. Naam Je zus, en ook 1ste Zondag van de maand: volle Aflaat. 2de' collect© voor de kerk sieraden. Te 1 uur Catechismus; te 2 u. Godvruchtige Oefening ter eere van het Godd. Hart met korte toespraak, en na de oefening zinge In en het liedje: M0 Hart van Jezus, enkel glans" (nr. 44 in het Guld. Wier.). Dinsdag, Woensdag en Zaterdag te 11 u. en Dinsdag ook te 9 uur Catechismus. Woensdag: te half 9 de H. Mis voor den vrede met de Litanie vaji Alle Heiligen; 's morgens van af 7 uur tot na de H. Mis van half 9 en 's avonds van 5—7 uur gelegenheid om te biechten. Donderdag: Feest van de Openbaring des Heeren of van Driekoningen, gebo den ,1e vieren als Zondag. Volle Aflaat voor de Broederschappen van Ged. Aaaib. en van den Lev. Rozenkrans. Onder de H.H. Missen de jaarlijksche collecte voor de Missiën in Afrika, vooral tot uitroeiing der slavernij. Na den middag te 2 uur Vespers met Rozenhoedje; daarna gele genheid om te biechten zoolang er ach tereenvolgens biechtelingen zijn. Met het feest van Driekoningen eindigt weder de „Besloten Tijd". Vrijdag: 1st© Vrijdag der maand, toege wijd aan de vereering van het H. Hart van Jezus. Volle Aflaat voor de Aarts broederschap v. h. II. Hart met het Apost. des Gebeds. 's Morgens reeds te 7 uur gelegenheid om te biechten; te 8 uur gezongen H. Mis met. Uitstelling. Zaterdag: 's morgens van af 7 uur tot na de II. Mis van half 9 en na den middag van 48 uur gelegenheid om te biechten. A.s. Zondag 2de collecte voor de armen. SASSENHEIM. Parochie van deh H. Pancratlus. Zondag: G.30 uur uitreiking der II. Com munie. De H. Missen zijn te 7 uur en de Hoogmis te 10 uur. 's Na-middags te 1.30 u. Catechismus en te 2.30 u. de Vespers. Maandag: 's avonds 7 uur Congregatie Dinsdag: 's Avonds 7 uur Congregatie. Woensdag: te 12 uur Catechismus; 's nam. van, 38 uur bieclrtlhooren. Donderdag: Feestdag der II. Driekonin gen; de II. Missen zijn te 7.30 en 10 uur. Onder de H. Missen collecte voor .de Afrikaansche Missie, 's Namiddags te 3 uur de Vespers, daarna biechthooren tot 6 uur. Vrijdag: 1ste Vrijdag der maand1, te ver dienen voLte aflaat; te 7.30 uur gezongen II. Mis en 's avonds te 7 uur Lof ter eere van hét H. Hart; te 12 uur Catechismus. Zaterdag: 'O Namiddags .te 3 uur biecht hooren en te 7 uur Lof ter eere der II. Maagd. 6T0MPWIJK. Parochie van den H. Laurentlus. Zondag: de H.H. Missen te 7.30 en 10 'u. Te 2 uur de Vespers. Te 7 uur de Con gregatie Deze week de Catechismus voor <le grooterenbehalve Donderdag en Za terdag-. De drie eerst© dagen voor de kleunen. Woensdag: biechtthooren van 47 uur. Donderdag: het feest van Driekoning ent. ite /vieren nis de Zondag. De II. Misisen te 7.30 en 10 uur. Te 2 uur de Vespers waa,ronder heit Rozenkransgebed. Vrijdag: 's morgens biechthooren voor de jongens. Zaterdag: des middags gelegenheid om l© biechten van 4 uur af. Dé eerste H. Mis in het- Cesüiéhtt. -VOORHOUT. Parochie van den H. Bartholomeuo, Zondag: half 8 uur Vroegmis; 10 uur Hoog mis; half 3 Lof met Rozenhoedje voor den vrede. Heden geen Catechismus. In de week Catechismus naar gewoonte. Woensdag: 's middags van 5—7 uur bj©cht- hooren. Donderdag: Feestdag van Driekoningen, te vieren als Zondag; half 8 Vroegmis; 10 uur Hoogmis; half 3 Vespers met. Ro zenhoedje. Zaterdag: 's middags van 4—8 uur biecht hooren. VOORSCHOTEN. Parochie van den H. Laurentlus. Zondag: half acht Vroegmis; 10 uur Hoog mis; half twee Catechismus; half 3 Vespers. Alle dagen de II. Missen te 8 uur en half 9. Donderdag: Feestdag van Driekoningen: half acht Vroegmis; 10 uur Hoogmis; 's middags half drie Vespers. Vrijdag: le Vrijdag van de maand: 8 uua- gez. H. Mis ter eere van, het H. Hart; 's avonds half 8 Lof. WARMOND. Paroohie van den H. Mattras. Zondag: Feeat van den Zoeten Naam Jezus; thalf aéht Vroegmis; om 10 uur de Hoogmis; van OiaJf 1 tot half 2 is de Bibliotheek geopend; 3 uur Vespers met Rozenhoedje; 6 uur Congregatie van het Geeste.l. Verbond afd. Jongelieden. Maandag: de H.H. Missen onn 7 ear 8 uur. Dinsdag: de H.H. Missen om 7 en 8 uur. Woensdag: 7 urn- op de Kapel II. Mis; half achit uitreiking der II. Communie; 8 uur II,. Mis dn de kérk. Des voorm. tot 10 uur, des namiddags van 4—5 uur voor de kinderen, vervolgens tot 7 uur gelegenheid om te biechten. Donderdag: Driekoningen, te vieren als Zondag; half acht Vroegmis; 10 uur Hoogmis; 3 uur Vesipers met Rozen hoedje; van 67 uur 's avonds gelegen heid om te biechten. Vrijdag: Is,te Vrijdag der maand; de H.H. Missen om 7 en, 8 uur; 8 uur gezongen. Des avonds 7 uur .Lof ter eere van Jezus H. Hart met de Litanie. Zaterdag: de H.II. Missen om 7 en 8 uur. des voonn. tot 16 uur, des namiddags van 35 voor de kindereai, vervofgeais lot 8 uur gelegenheid5 om te biechteni. WASSENAAR. Parochie van den H. Willibrordu9. Zondag: Feest van "den Zoeten Naam; la Zondag der maand; 7 uur en half 9 ge lezen II.H. Missen; 10 uur Hoogmis; 2 uur Catechismus; 3 uur Vêspérs; 6 uur Congregatie' véor' de mannen, waarbij uitdeeling der briefjes van Patroonhei ligen. Maanaag: Slechte 2 TLH. Missen, 8 en 9 uur. Donderdag: Feest "van de II.II. Driekonin gen, te vieren als Zondag. De H.II: Mis sen als op Zondag, 7 uur, f half "negen en 10 uur; 's middags 3 uur Vespers. Vrijdag: le Vrijdag der niaand; 7 uur ge zongen H. Mis; 's avonds 7 uur Lof. Zaterdag: 's Avonds 7 uur Lof. Deze week Catechismus en gelegenheid tot biechten volgens gewoonte: bovendien gelegenheid tot biechten Donderdag van 6—9 uur; Zaterdag van 59 uur. ZEVENHOVEN. Parochie van de H. Joannes Oeboorte. Zondag: 6.15 uur II. Communie; 7.30 uur II. Mis; 10 uur-'Hoogmis; 2 u. Lof en Rozemkr. met. gebed voor den. vrede. Lied 16. Maandag, Dinsdag en Woensdag 7.15 uur H. Communie; 8.15 uur H. Mis. Donderdag: als op Zondag; 2 uur Vespers. Lied 17. Vrijdag en Zaterdag 7.15 uur H. Commu nie; 8.15 II. Mis. Zaterdag: Biechhooren evenals anders, ook Woensdagavond 6 en 7 uur. ZOETERMEER. Parochie van den H. Nicolaus. DJnedag: geen Lol, Woensdag1: 5 uur biédhthooreail Donderdag: als Zondag; van 2—3 uur biechtliooreiK Vrijdag: Uitreiking van de II. Cc-mmuntie 6 uur; de II. Missen 7 en 8 uur; half 4 kinderen bdech'thoorem; Lof half 8. Zaterdag: 5 uur biechtöiooren;. AGENDA'S. Ned. R. K. Volksbond. Yrydog, 31 Dec. 89 uur Spaar- en Voor schotbank in Prediker. Janvossenstecg. Woensdag, 5 Jan. 9 u. Bestuursvergadering. Vrijdag-avond half 9 repetitie van de Har monie „St. Gregorius" in het St. Jozefszaal tje. Tevens aanneming van nieuwe leden. Zaterdag, 7 Jan. 89 u. zitting Spaar- en Voorschotbank in Prediker, Janvossensteeg. Zaterdag, 7 Jan., van 8 tot 9 uur, Biblio theek in het zaaltje naast de Hartebrugskerk. St. Jozefsgezellen-Vereeniging. Zondag, is de zaal open van 12V22Vo en van 57 uur voor de leerlingen; ten kwart voor 1 onderricht voor de leerlingen, die van de leering zijn ontslagen, van 8—10 uur verpl. bijeenkomst voor de Gezellen; ten kwart yoor'9 kegelclub „Hout of Fout." tep 5 uur Sjoel- bakeoneours, voor de leerlingen; voortzetting van het Biljartconcours. Maandag, verpl. vergadering van Geh. Gezellen. Dinsdag is de zaal beschikbaar voor de Gezellen. Dinsdag, ten half 9 vergadering van den raad van het Hoofdbestuur. Donderdag, Feest van de II. Drie Koningen. Zaal open als Zondag. Zaterdag, zitting Spaarkas en Bibliotheek op da gewone uren. Zita-Vereeniging. Zondag, geopend vanaf 12 uur; te kwart voor 3 uur Zangles voor de kleinste meisjes, van half 4 tot hall' 5 uur voor de overige meisjes; Van half 5 tot half zes uur Gods dienstonderricht voor alle meisjes van het Patronaat. Van half 6 tot half 7 Ontspan ning. Half 6 Spaarkas en bibliotheek. 's Avonds tot 1U uur gezellige bijeenkomst in de lokalen der winkelj 11 Hï. en dienstboden. Maandag-avond van half S tot 9 uur Her- lialingsonderwijs (groot Patronaat). Van half 8 tot 9 uur handwerken (klein Patronaat.) Dinsdag, van 11 tot 12 uur voormiddag arbeidsbeurs. Inlichtingen voor verschillende betrekkingen. Van halfaeht tot 9 u Herha- lingsonderwijs (klein Patronaat.) Van half 8 tot 9 uur Handwerken (groot Patronaat). Van half 8 tot 97a uur Kookles voor meisjes afd. Retraitefonds. Woensdag-avond van 8 tot 10 uur gezellige bijeenkomst voor dienstboden. Spaarkas en bibliotheek 'van 89 uur, (ook niët-leden kunnen worden toegelaten.) Van half 8 tot 9 uur cursus in het verstollen voor meisjes boven de 15 jaar. Donderdagavond de zaal geopend als-op Zondag. Vrijdag-avond van half 8 tot 9 uur ver stellen voor de meisjes van 1215 jaar. Van half 8 tot half 10 gezellige bijeenkomst voor meisjes. Afdeeling Retraitefdnds. Van 8 tot half 10 uur Knipcursus. Van 8Q Arbeids beurs. Zaterdag-avónd van 810 uur. Repetitie Tooneelelub." 1 - St. Agnes Meisjes Patronaat Par. 0. L. V. Hemelvaart (Mon Pére.) Maandag, van half 8 tot 9 uur7 le leer jaar: Herbalingsonderwijs, 2de leerjaar Naai cursus. Dinsdag, van half 8tot9uur 1ste Leerjaar) Naaicursus. Woensdag, van 8' tot 9 uur. 1ste en 2de leerjaar: Spaarkas en Godsdienstonderricht. Donderdag, geen Patronaat. Vr\jdag, van half acht tot 9 uur, 2de leer jaar: Naaicursus. St. Liduina-Meisjes-Paironaat St. Petrus Parochie. Maandag, van 7 uur tot half 9 voor de lste afdeeling naailes, voor de 2e afd. naai en verstelles. n oensdag, van 7 uur tot half 9, voor de beide afdcelingèp Breiles en Zangles. Vrijdag, van 7 tot half 9" voor de beide al'deelingen Herhalingsonderricht. eenigiig 7an Ecuwigd. Aanbidding en tot ondersteuning van behoeftige kerken eni andere deelneemsters. Deftigen stand. (Verg. f 10.—) Door een Pater Jezuiet. 69 Maart. Meisjes van den gewonen stand. (Verg. f 4.-Door een Pater Augus tijn. 1316 Maart. Leden der Derde Orde der Pater Minderbroeders. Deftig«n stand. ((Verg. f 10.Door een Pater Minder broeder. ONDERWIJS. HOOIDEN VAN R.-K. llIJZ. SCHOLEN. Gisteren hield de Vereeniging van Hoof den van R.K. Bijzondere Scholen in het Bis dom Haarlem, te Haarlem, haar 89e algemcene vergadering. Een aantal huishoudelijke zaken werden al lereerst afgedaan. Na de pauze hield de zeereeiw. heer J. J. R. M. Postma, pastoor te Lutjebroek, een in teressante rede over: „De Katholieke School en het godsdienstig leven van het kind." Na een korte inleiding stelde de gewijde redenaar vast, dat er verband bestaat tussehen de katholieke school en het godsdienstig leven van het kind. Want de kath. school moet op voeden. Doch geen opvoeding zonder gods dienst. Ergo bestaat er wisselwerking tussehen den godsdienst, het godsdienstig leven van het kind en de Katholieke school. Er bestaat derhalve een verband,maar v; e l k verband Is de kath. school alleen de afhan kelijke hulp van den priester, of heeft zij haar eigen taak hierin tc volbrengen Krachtens haar taak deelt zij in de rechten der ouders en werkt dus op dit terrein eigenmachtig, maai- ouder het toezicht van het kerkelijk gezag. Aangezien cr voortdurend contact is fus- scken de werkzaamheid van priester en on derwijzer, is 't van 't- hoogste belang, dat de verhouding tussehen beiden zoo welwillend mogelijk zij, hun werkzaamheid kan niet, dus zij moeten niet gescheiden worden. 'Ziedaar de algemeene leidraad. En nu de toepassingen. Hiertoe komende vroeg spr. eer stens Wat kan en moet de school doen voor de. Kindermis'? Een daarop antwoordde hij tweeledig: le. Als ze bestaat,zonderu,steun haar dan door dc opwekking van uw aanspo ring en voorbeeld. 2e. Als ze niet bestaat en uw pastoor draagt 11 op er een te organisec- ren, doe het dan gaarne en goed. Ten tweede vroeg spr.: Wat kan en moet de school doen met betrekking tot de dag. H. Communie der kinderen En het antwoord luidt: de onderwijzers moeten sterk medewer ken door a. eigen voorbeeld, b. bespreking: schoolvergadering, c. „vertellen" bij de kinde ren, d. het vormen van een Edelivacht, e. waar schuwen en zorgen voor vrijen biechttijd, 1'. opwekking tot eerbied voor het H. Sacrament en daarom medewerking, als die gevraagd wordt, om den catechismus op school te hou- den. Ten slotte vroeg spr.wat ka"n de Katli. school verder doen De redenaar gal daar voor o.m. deze twee gedachten: 1. Verschillende devoties, die door het ker kelijk gezag zijn goedgkcurd, bevorderen. 2e. Zorgvuldige keuze uitoefenen van boe ken voor de kinderbibliotheek. Land en Tuinbouw. Het afmaaksysteem bij mond- en klauwzeer. In de Woensdag te Groningen gehouden vergadering van het hoofdbestuur dei- Groninger Maatschappij van Landbouw en Nijverheid heeft de heer W? 'ten Hoopen, districtsveearts voor Groningen en Drente, eeai uitvoerig betoog gehouden over d> be strijding van het mond- en klauwzeer in het algemeen en het afmaaksysteem in het bijzonder. Hij begon met te zeggen, dat het hem genoegen had gedaan, van den heer Ebels, secretaris van het hoofdbestuur van de Groninger Maatschappij van Landbouw en Nijverheid, een uitnoodigingr te hebben ontvangen, in deze vergadering het z.g. afmaakstelsel te willen belichten, te meer, daar uit dien brief bleek, dat de heer Ebels, die het systeem in zijn eigen stal zag toepassen, geen tegenstander er van was geworden. Spreker meent, dat aan de tegenkanting, die het afmaakstelsel;bij zoövelen onder vindt, verschillende "factoren ten grond slag liggen. Genoemd worden: lo. de vrees, het eigen waardevol fok vee te zullen ver liezen: 2o. de vreés, financieel schade te zullen lijden, door den maatregel; 3o. men vindt het systeem wreedaardig; 4o. men laat zich op protest-vergaderingen en door courantenberichten het hoofd warm pra ten. Spr. is er van overtuigd, dat de verkre gen resultaten het afmaakstelsel voldoende verdedigen, en komt, na ampele bespre king van de in de Tweede Kamer aange nomen motie en de gevolgen daarvan, tot do conclusie, dat hi de praktijk alleen het afmaaksysteem is gebleken te zijn oen bruikbare bestrijd ingsmethodo. Go wen sell t is, hei z. 5. langs wclenschnppelijken wog een beter, minder kostbaar stelsel te zoe ken. en in afwachting daarvan op den in geslagen weg voort te gaan. Verschillende leden traden in debat. En kelen verklaarden te zijn tegenstanders,' anderen voorstanders" van het afmaak systeem. Een conclusie werd er niet genomen. Wekelijksche mededeeling betreffende mond- en klauwzeer. Sedert de vorige opgave d.d. 22 Deecm- ber 1915 wenden gevallen van mond- en kïauwzeer geconstateerd: -in Noord-Brabant 4 gevallen te BuxteO, 2 gevallen, in elk der gemeenten: Hu/lel en Beek en Donk, 1 geval te Lieshout; in. Gelderland 2 gevallen tc List, 1 go vi! in elk der gemeenten Ruurto en Gei> 6i'i ogen; in Zuid-Holland 1 geval in e'.k der ge- meerden Ottd-AÜblas en Lek-kerkerk; in Friesland 1 geval te S c.b oft© r Land; in OviM'ijsel 1 geval te Weereelo; in Limburg 1 geval in elk der gemeen ten Vlodrop, Maas'brec, Linne, Bock en S; Pietev; in Drente 1 geval in elk dor gemeenten Zweeleo en Zuid-Laren; Do maatregelen werden opgeheven te Zondag: de H. Missen om. 7 en 10 uur; half 2 Catechismus; half 3 Lof; 7 uur II. Familie. In Ge week de II.H.' Miesen. om 7 uur,en kwart# over acht. Dinsdag: 's avonds 7 uur Conferentie van de Vincentiusvereeniging. Donderdag: Driekoningen. De II. Missen als op Zondag. Vrijdag: Eerst© Vrijdag der inaand. 7 uur •gezongen H. Mis. Half 7 Lof. Voorzien van de laatste II. Sacramen ten: Adrianus Smits, Jacobus IleemS- k.e>k, Cornelia van Dijk—Opdam, Jo hannes Buitendijk. ZOETERWOUDE. Parochie van den H. Joannes Onthoofding, Zondag: dé II.II. "Misken 7.3) en 10 uur; 1 uur Catechismus; 2 'uur Vespers en Lof voor den .vrede. Maandag en de -overige dageii de Cate- chiisfhus naar gewoonte. Woensdag: Biechthooren na de 2de II. Mis én van 3—5 en 6—7 uur. Donderdag: Hoogfeest van Driekoningen, t© vieren als Zondag, geen slavelijke arbeid is geoorloofd, lie II.IT. Missen als op Zondag, 7.30 en 10 uur; 2 uur Ves pers en Rozenkrans voor den nood van Kerk en Paus en gebed voor den vrede. In beide 11.11. Missen collecte voor de Afrikaansche missie, door Z. II. den Paus voorgeschreven. Zateidag: Biechthooren'11a de II. Mis van 8.30 uur en nam. van 35 en 67 uur. ZOETERWOUDE LEIDERDORP. Parochie van de H. Maria Onb. Ontvangenis. Zondag: kwart voor 7 uur uitreiking der II. Communie. De II. Missen om Jia.ll 8 en 10 uur. Catechismus. 3 uur Vespers ent half 7 Lof. Maandag, Dinsdag en Woensdag: do II. Missen om ho;lI ïidit on half jregen. Rooster der Retraiten Rooster der Retraiten van het St. Clemenehuis te Noordwijkerhout. 69 Mamnm ein Jongelingen uit Volemdarn (voltallig). 11—14 Boomkweekèrs uit Boskoop (voltallig). 16—19 Jomgeldngen uit Roelof- arendsveen (vo:"!t ajl lig 22—25 Mannen en Jongelingen uit Sassenhedm (voltallig). 27--30 Mannen en Jongelingen (14.-) (voltallig). 3—6 Febr. M aim ren uit L'^-se en Noord wijkerhout (voltallig). 1013 Mannen en Jongelingen uit Voorhout (f 4.—). 15—18 Jongelingen uit Lisse H 4. N.B. Men wordt verzocht zioh voor deze Retraiten op te geven bij de Eerw. Gees telijkheid. Rooster der Retraiten van het Retraitenhuis „De Thabor Eendrachtsstraat, Rotterdam. 3—10 Januari. Open voor eventueel" aan te vragen'retraiten. 1013 Januari. Meisjes uit Berkel en andere plaatsen. Gewonen stand. (Verg. f 4.—) Door een Pater Augustijn. 17—20 Januari. Ongehuwde Dames van den Middenstand uit dorpen. (Ve»-g. f 6.—) Door een pater Dominicaan. 2427 Januari. Huismoeders van Schie dam en andere" plaatsen. Gewonen stand. (Verg. f 4.—) Door een Pater Capucijn. 31 Januari3 Februari. Gehuwde Dames. Middenstand. (Verg. f 6.Door een' Pa ter Redemptorist. 7—10 Februari. Jonge Dames. Midden stand. (Verg. 'f 6.Door een Pater Car- meliot. 2124 Februari. Meisjes Patronaten. (Verg. f 4.—) Door ee» Patel* Capucijn. 28 Februari—2 Maart,. Leden der .Ver

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 4