Advertentiën. Gediplomeerd Verpleegster Kruidenierszaak ty-cdimg den' v<x>rgfrsclh'reYe>ii maximum-prij zen te coairtroleeroii, Deae commisstto ba naat uit de dames Van. Dijken.—Tuck, C. van StijnWarmerdam en L. v. Noort Duivenvoorde. NOORDWIJK AAN ZEE. Voor de visschers. Op initiatief en onder leiding van L. Graat van Limburg Sliruni to Noordwijk, had gisterenavond „Ons Huis" een bijeenkomst plaats ,,Ons Huis" een bijeenkomst plaats van eenige heeren ter bespreking van de mogelijkheid, om te komen tot 'oprichting van een „spaarkas", iooals die in na burige visschers dorp en ook bestaan en nuttig werken. De heer Van Limburg Stirum memo reerde in zijn openingswoord de zeer gun stige resultaten, die de visscherij dit jaar afwierp. Spr. meende, dat er thans ern stig gepoogd moet worden, een Spaar kas" te stichten, omdat daaivoor thans het tijdstip gunstig is. Als dezen .winter de „Spaarkas" wordt opgericht, kan reeds den volgenden zomer een logger vanwege de „Spaarkas" geëxploiteerd worden. Het rullen in hoofdzaak de visschers moeten lijn, clie belangstelling dienen te toonen, opdat de Noordwijksche reederii, die thans ülechts door één reeder beoefend wordt, jreer opleve. Nadat het plan in den breede besproken was, werd besloten, de visschers to de gelegenheid te stellen, aandeelen van f 50 te nemen in de op te lichten Spaarkas. Op 30 dezer zal de oprichtingsvergade ring worden gehouden. De voorloopige commissie bestaat uit de heeren L. graaf van Limburg Stirum, H. de Boer, J. v. Beelen Wzn., J. van Duyn, Hoek Ezn., Th. Admiraal( C. v. d. Niet Dzn., en H. W. Doorneveld. VOORHOUT. teil in de TeyHngerlaan. £>ezer da- jen werd een conferentie gehouden van de Geme entelbescuren van Sassenheim en Voorbout, te Sassemheiim, met den beer Baron van Heemstra tót het bespreken van de plannen tot opheffing van de tod ia de TeyLingerlaan. Gemeenteraad. De raad vérgaden op IVoenedag 29 December, v.m. 9 uur. VOORSCHOTEN. „Bloembollencultuur". Gisterenavond hield de Vereendging „Bloembollencultuur" (ene vergactaring in Hotel „Deur'oo". De roorzitter, de heer C. Eggink, opende de ergadering en riep de aanwezigen het rellvom toe. De heer A*. P. van der Be-ig, winibo-uw'fceraar, hield één voor de aan lig en zeer leerzame lezing over de vef- ichillende meststoffen en de doelen,, welke te planten noocfig bobben voor den was- Alle planten heibben volgons spr. tood'iig meststoffen, waaiin aanwezig is: lalium phosfor, ijzer, stikstof, kalk en agneaium. Do stalmest bevat alle stoffen, k de plantenmoedig hebbeni, echter te reinig phosfor. De kunsi'nieststoffen ]>e- atten vier deelm n.l. strik stof, phosfor, ali en kalk. Spr. waarschuwde voor de wvalsehingm, die ook in de meststoffen eelvuldrig voorkomen, waarom hij de le em aanried den mest coöperatief in te oopem, daar men ze dan kan laten onder deken. Van den mormaalmest, die in den han ts gebracht, wilde spr. geen kwaad Kgen, alleen wijst hij er op, .dat deze wordit verkocht voor f2.50 en een rwide bezit van f 1. Vervolgens behandelde spr. den Guano- fst (vogel.me.st) die uit Ameaüka komt. De voorzitter sloot deze zeer leerzame efgaderdng met een dankwoord aan den ?rekér voor zijne schoone lezing en de sr mooie lichtbeelden, waardoor de aanr faigern hunne vakkennis hebben kunnen termeerder en. ZOETERWOUDE. (Hooge Rijndijk). Nieuwe handwijzer. Door den A'lge- ieensn Ned-eu-landschen Wiekrijdeirshond cm nieuw model handwijzer geplaatst den Haagweg onder Zoeterwoude, en e! op het kruispunt van de- wegén Leiden- corschoten en Leiden-Wassenaar bij het de V/jnk. Roomsche Agenda. ONDAG. Nieuwko op. 4 uur verga dering van De Hanze in de R. K. School. Spreker de heer Kamerbeek uit Haarlem. IAANDAG. Leiden. 9 uur in „Predi ker" Janvossemsteeg. Sociale Cursus voor leden van den Ned. R.-K. V.cCksfboind, door den WelEerw. Pater ZuridgeesL ONDERDAG, Nieuwkoop. 7 uur in de R. K. Jongensschool. Rede van den Z.Eerw. Pater Borro- maeus de Greeve, over de Drankbestrijding. oqrlog^VARTA^ Schetsjes uit het veld. soldaat uit den Elzas schetst eenige drukken van het oorlogsterrein ip het Berliner Tageblatt". De eerste is geti ld: Een late rust. 'Q een zwaren donkeren regennacht wa- wij van onze troepen afgekomen. De lung ons kletsnat om het lichaam. H ransel drukte als een klomp lood. En teizaam stapten wij door het donker als aren wij geen moderne soldaten, maar Iders uit den riddertijd met zware ijze- a harnassen. Wij liepen lang, lang. raag dooiden de minuten weg, als ijs- ^ols in het voorjaar. Wij dachten, er H lieer a.an, wij hadden alle gevoel voor a'mte en tijd verloren. Menigeen werd to' vermoeidheid overvallen en over- sesteid. Wij moesten hem dan met goe- ook met -kwade woorden toespreken, t hij toch niet bleef zitten. Het achter 'iven in deze koude en verlatenheid was wisse dood. ^'dd-n onder het loopen v.r.aagt. iemand, H het wel zijn mag. Niemand wist hel. Slechts 'één had een horloge bij zich, maar dat was blijven staan. We stapten verder. De vermoeidheid vrat steeds meer van onze kracht op. En groeide ten slotte aan tot een reusachtig monster, welks slijrniige tong we niet meer kondén ont- Miedcml, Aan d(^n voet van eeoi heuvel ■bleven allen staan. Wij zeiden: liever hier onmiddellijk crepeeren, dan nog langer in het donker verder te sukkelen. Met stijve verkleumde vingers gespten we de ran sels los en legden we ons, ofschoon we van koude klappertanden, tusschen het wijnloof te slapen neer. Eén had nog de kracht om verder te gaan. Hij ging over de heuvels heen vpnd een dorp. Verheugd kwam hij terug en redde ons uit de Verstijving: Langen tijd wisten wij niet, wat hij eigenlijk meende. Eerst langzaam aarze- i lend, als oen vuur in den herfst, steeg de hoop weer bij óns omhoog. We namen de zware bagage op en liepen vei'der. Na een half uur zagen wij lichten glimmen. En terwijl wij liet warme dorp binnen gin gen, zong één luid en geestelijk lofzang, zoodat de schuwe boeren-, ondanks nacht en koude, do vensters ver openmaakten en uitekken wie daar aankwam. Een tweede scherts heet; de vondeling. Midden in het veld vonden we hem. Reeds van verre kregen wij -hem üi het oog, dat wil zeggen, niet hem, maar een schaar raven, die in een zwarten, eerbie digen kring er om heen stonden. Toen onze. stappen over den bevroren grond weerklonken, vlogen ze krijschend weg en brachten zoo de eerste wanklank in het vreedzaam tooneel. De doode lag met een glimlachenden trek alsof hij sliep. De handen vroom op de borst gevouwen. De wind speelde met de blonde haarbos die hem op het voor hoofd hing, en maakte een nietige wond bloot. Ja, een nietige wond was het. Niet eens zoo breed als een vingernagel. Cirkelrond, blauw opgezet en met een verraderlijken zwarten rand. Daarnaast was in dunne, fijne, streepen het bloed weggesijpeld. Ongeveer tot aan den neuswortel. Merk waardig, dat maakte niet den indruk van bloed, maar leek eer een snel neergewor pen streep met roode inkt, waarmede een zenuwachtige leer aar het werk van zijn leerlingen corrigeert. Huiverend stonden we om hem heen, en zei: merkwaardig, dat door zoo een klein gart de dood kan binnen komen. Een an der zei: daar is de dood toch niet binnen gegaan. Het is veel eenvoudiger. Daar door is het leven er uit gevlogen. Een derde zei: dat is het zelfde. Weg is weg, wie dood is, is niet meer levend te ma ken. Op dat oogenblik hoorden we een groot gebruis. We keken in de hoogte en zagen een vlieger, die op ons toekwam. Daar we wel wisten, wat voor een het was, kozen we het hazenpad en maakten we ons met lange stappen uit de voeten. ALLERLEI. De Ocstzee-Provinciën. Aan een lezenswaardig opstel van dr. A. Blink in „Vragen v. d. Dag" antieenen we het voSgenide, dart vooral van oecono- misoh en po'-itfielk belang is: Door de talrijike Duitsche groot-grond - bezitters, door den hand-al en industrie der Duitschers in de steden, door hert. onder wijs en den L/ut!herschen godsdienst, door het meest actief optreden der Duitse hens dioor hun. initeilteotueel'.e meerderheid waren de Oosrtizee/provinciën, hoewel staat kundig Ru-9siscih, imcultiureel opzicht meer Duitscb. De Mandors traden langen tijd niet op den voorgrond,, waren meer de aiiberideoxs en. boeren, maar hadden zich .gevoegd naar de omstandigheden, waren deels ook gegermaniseerd. Vele Duitsche instellingen en ïechten, die de bewoners vroeger bezaten, bleven zij na den vrede van Nystadt behouden. l>och na den dood van Alexander II in 1881 begon er een andere rtohiting op te komen in Rusland. De pans'iaiYiLstiische partij zag met lee.de oogen aan, dat höer een gedeelte van Rusland aan haar in vloed werd oni'/brokkeni. en (.rad' propagee- rend opi De herziening der provinciale regelingen- door Senator Manassein in 1884 tastte de taal in de Goslzeeprovinoiën in 1887 aan, en het bevel luidde, dat in de soholien, ook. in de particuliere, de Russi sche taal' bij -het on>de.rwij-s moest gebruikt worden. De ambtelijke taal moest bij re geering en rechtspraak voortaan het Rus sisch zijn, en sedert werden de Oostzee- provinciën met Russische beambten over stroomd'. De Ridderschap, drie haar eligen Duri/isehè gymnasia had, besloot die liever op te heffen, dan het Russisch in pOiaaiis van heit Duitsch er in te voeren. Do Rus sische Popen begonnen sedert. 1883 hun bekee-ringszendeliinigisohap onder Letten, Esten en Litaiuers, en wisten door schoone beloften verten der bo-erenhevo^iing van de L-uthersche tort de Orthodoxe Grieiksche kerk te brengen. Als de Luthersche gees telijke een boer, die later berouw had van den overgang, weer tot de Luiöiersche ketrk toeliet, werd die geestelijke verbannen. Overal werden Grleksohe kerken gebouwd de Luthersohe kerk werd slechts geduld. Alle kracht-en werden ingesponnen om de Oostzeepravdnciën te rusgifioeeren en heit daaraan vreemde te onderdrukken,, de oude cui'huuir, die zrtoh hier gevesrtrigcl had sedert eeuwen), uit te roeien. Tegelijk' daarmede werden de naftiomaüe tegen-stell-ingen tusschen de Duitsche en de Mandische élementen, due der 'Letiten, Esten en Liibauors, wakker geroepen, Deize boerenibevo'tking, ho-ewefl. zij in geen gun stige oondiiitae meer verkeerde, verhief zich tegen de heeren groot-grondbezitters. De boeren werden ook medeigeslieepit door het voorgespiegelde droombeeld eener zertf- standiige, van Rusland afgescheiden repu bliek Lei-and, hert programma hunner partij. In diienzelfdem tijd ontstond de so ciale strijd tusschen arbeiders en werk gevers in de Oost zeesteden. De industrie politiek van den. Minister "Witte had snelle onhw-ikkellrg der nijverheid ten gevolige', waarin een talrijke menigte arbeiders werkten, meest inlanders, dile de sociaüs- itflische iideeën door de Du-itschö literatuur hadden loeren kénnen, en zich aangor den toO don socialen strijd. Zoo was de levensatmosfeer vervuld van onweerzwan- gere verhoudingen, en brak in den winter' van 190b de Loitiische revolutie uit in de Oastzeeprovmciën, diie evenwel met kraaht van wapens door Rusland werd onder drukt, zonder dat de opstandelingen eenng doel bereikten. De toestanden bleven, zoom's zij waren. Evenwel wisten de Duftische baronnen en burgers hun invloed te doen "toenemen. Terwijl dezen in deeerste en tweede doe- ma rulett vertegenwoordigd waren, en de Letten door S'.eik uiitkomeu.de re/volurtion - naiire vertegenwoordigers wél, vermin de<r- d-i de iirjv'ocd van dezen bij de derde doe- ma, waar zij slechts twee, de Duitschers zeven veriieigehiwoordigers hadden: Daar- dcor weiid bewerkt, dat in 1905 bij uka.se de oprichting van Duitsche pairtiiculiere schorten weder werd toegestaan. De gym nasia bloeiden weer op. Sedert werden in alle drie Oosteeeprovinoiën DuiitiscQie ver- eenitginigen opgericht, die het schoolwezen nieuw leven aanbliezen. De russificatie was tot staan gek om ens hoewel het Russische beambtendom er nog overheerscihit, De mne-rlijke rust was her steld, hoewel de ethnographische en sociale versohrlPlen bileven bestaan. De -economiiische toestanden waren ook in deze gewesten flink vooruitgegaan; de landbouw bloeide, den handel en de nij verheid ging hert voorspoed-iig. De haven steden hadden een toenemend verkeer, aJls uitvoarplaatsen van Russische producten, en arts iruvoeirpooirtem voor heit achterland. Dat in dezen oorlog de sympathieën der bevoMrig van de OoiSltzeeprovinciën ver- schi'l/lenid zijn, milt na het bcvemstaande te begrijpen-. De groort-grondbezi'titers zuilen de Duitschers over 't geiheeil melt vreugde begroeten; de Mamdsohe bavolking en de nait-ionaall geziinden gn-Uien in deze aanisturi- ting bij Duirtschland evenmin haar ideaal zien alls .in de bee taande vereeniging mét Rusland.. Een sterk uitkomende algemeeue svmpatih'ie böheerscht deze gewesten met zooveel nartionaJliiteiisveirschit niiet, en op portunisme zal hier zeker de sympiathieën beheerschen bij dien worstelstrijd der twee groote volken. Maar dit is voor-Duitisch- land een mordeei. dat hier de Duitsche cultuur heertscht, cLie hooger staat dan de Mandsche en Russische. De veiligheid op de Amerikaansche Spoorwegen. Het aantal spoorwegongelukken in de Vereen. Staten, dat omstreeks 1900 ontzet tend hoog was, nam sedert af. Thans heeft Pennsylvania Railroad een rekord ge slagen. De maatschappij ver-voerde in haar boekjaar 1914-15 (van Juli '14 tot Juli jl.) niet minder dan 180 millioen passaagiers. Echter kwam niet één van hen door een spoorwegongeluk om het leven. De dwaze snelheidsconcurrentie tus schen <1©—verschillende maatschappijen is gelukkig zoo goed als geheel afgeloopen. Men legt zich nu toe op veiligheid en com fort.. CORRESPONDENTIE. Eenige ingezonden stukken moeten tot een volgend nummer -blijven liggen. Laatste berichten. LEIDEN. Geslaagd voor het examen boekhouden en aanverwante vakken, afgenomen, door de Federatie van Handels- en Kantoorber diendenwereeni-giingen. de heer J. Kriek, leerling van den hoer J. A. Christóaanse. BOSKOOP. R.K. Kiesvereeniging. Op de gister avond gehouden vergadering' van de R.K. Kiesvereeniging werd in de vacature van den heer C. B. Lünemano tof estuurslid! gekozen de heer R. Pannebakker. Door verschillende ledear, o. in. door den W eleerw. heer Kapelaan werd de afgetre den voorzitter op hartelijke wijze gehul digd. Aanval op het militaire kampement te Padang-pandjong. Blijkens een bij het Ministerie van Ko loniën uit Nederlandsch-Indië ontvangen telegram heeft een veertigtal oproerige inlanders van Batagah Agam (residentie Sumatra's Westkust) in den nacht van 21 op 22 dezer getracht het militaire kampe ment te Padang-pandjong te overvallen. Bij het- daarop gevolgd handgemeen verloren acht) verzetslieden ein twee in- landsche. soldaten het leven. De toestand is thans wederom geheel rustig. Spanje. MADRID, 24 December. Het Spaansche parlement zal de volgende week ontboen den worden. De regeeriiiig heeft besloten een deeTvan troepen uit Marokko terug te laten ko men, ten einde de begipoting ,te verlich ten. Perzië. ST. PETERSBUHG, 23 December. Offi cieel: In den nacht van 19 dezer hébben wij de opstandelingen uiiu de dorpen ten N.W. van Hamadan verdreven. Tem Z. van "Hamadan hebben wij den kam van den AsSabadad bezet. Hen 20sten heeft een van onze afdeeldm- gtn, voor zij Koern binnentrok, stormen derhand het dorp Save genomen en onge veer 600 beraden gendarmes, .nfamteristen ein opstandeling en op de vlucht gedreven. Veteenigde Staien. NEW-YORK, 24 December. König en Leyendecker, die volgens de politie gepoogd hebben het Welland-kanaal on klaar te maken, zijn in- staat van beschul diging gesteld op de aanklacht-, in de Ver- eeniigde Staten een complot te hebben ge smeed voor een militaire expeditie tegen Canada. Burgerlijke Stand. LEIDEN. Geboren.- Willem Fredrik z. van T. van As en E. Laman. Cornelis z. van H. J. Christiaanse en W. C. Spaargaren. Geertruida d. v. T. Kenter en C^C. Smits. Catharina, d. van J. Huber en E. Bouman. Pietemella, d. van C. L. de Koster en P. Compier. Johannes, z. van A. Ciere en H. Onderwater. Overleden: G. C. Verhoog, wed. v. J. den Holder 69 j. J. Bouter, wed. J. H. Ruytenbeek, 74 j. J. Roelandse d. 3 j. H. v. d. Reyden z. 6 m. J. A. Laaken, wed. J, B. Leune 50 j. A. Wolters d. 2 d. SASSENHEIM. Geboren; Jacobus, z. van C. J. Gul- demond én J.- M. van Kampen-. Overleden: C. P. Huijg jm. 40 j. Academienieuws. LEIDEN. De Geneeskundige Staatscommis sie bevorderde, heden tot arts, Mejuft'r. M. van Elzelingen (den Haag). Stoomvaartberichten. STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. BATJAN arriv. 22 Dec. van Amsterdam te New-York. CELEBES arriv. 23 Dec. van Napels te Norfolk. GROTIÜS (uitreis) arriv. 23 Dec. te Sabang. LOMBOK (thuisreis) arriv. 21 Dec. te Suez. PRINS DER NEDER LANDEN (uitreis) arriv. 22" Dec. te Port-Said. PRINSES JULIANA (uitreis) pass. 22 Dec. Dungeness, ROEPAT (uitreis) vertrok 22 Dec. van Gravesend. SUMATRA (thuisreis) pass. 23 Dec. Finisterre. ROTTERDAMSCHE LLOYD. DJEBRES, van Cardiff naar Port Said, pass. 22 Dec. Sagres. DJOCJA (uitreis) arriv. 22 Dec. te Port Said. INSULINDE (thuisreis) vertrok "22 Dec. van Port-Said. MADIOEN (uitreis) arriv. 22 Dec. te Gravesend. MENADO, van Rotterdam naar Norfolk, pass. 21 Dec. Lizard. TAMBORA (uitreis) vertrok 21 Dec. van Lissabon. HOLLAND-AM ER EKA LIJN. AMSTELDIJK, van Rotterdam naar New- Orleans, vertrok 21 Dec. van Puerto Mevico naar Vera Cruz. GORREDIJK vertrok 21 Deo. van Tócopilla naar Rotterdam. NOORDAM vertipk 22 Dec. van New-York naar Rotter dam. OOSTERDIJK arriv. 23 Dec. van New- York te Rotterdam. RIJNDAM, van Rotter dam naar New-York, pass. 22 Dec. des nam. 4 u. Scilly. SOESTDIJK, van Baltimore naar Rotterdam, pass. 22 Dec. der voorm. 6 uur Lizard. VEENDIJK, van New-Orleans naar Rotterdam, vertrok 22 Dec; van Newport-News KON. HOLL. LLOYD. DELFLAND (thuisreis) vertrok 21 Dec. van Funchal. SALLAND arriv. 23 Dec. van Bue nos- Ayres te Amsterdam. KAM- WPST MP. MAU.DICHfiT LODEWIJK VAN NASSAU (uitreis) pass. 22 Dec. St. Vincent. NICKERIE arriv. 22 Dec. van Paramaribo te New-York. Marktberichten. LEIDEN, 24 Dec. Korenbeurs. Doorlus- telooze stemming ging er heden weinig om. De prijzen der vorige week konden zich moeilijk handhaven. LELDEN, 24 Dec. Yecmarkt: Aangevoerd 0 paard f 000af000, 0 Veulens f0a f0 12 stieren f 135 a f 450, 152 kalt- en melk koeien f210 a f380, per kilo f a 188 varekoeien f155 a f360, 93 vette ossen en koeien f270 a f465, per kilo f 1,05 a fl.10, 43 graskalveren f 85 a f115, 7 kalveren (vette) f60 a f170, per kilo f 1,20 af 1,25, 34 kalveren (nuchtere) f 8,a f 17,918 schapen (vette) f27 a f48, per kilo f 0,72 a f 0,82, 0schapen 319 varkens (magere), f23 a f54, per kilo a ct, 0varkens (vette) f0, af00,302 biggen f8 a f14,9 bokken of geiten f3. a flO. Ter markt aangevoerd: 488 Runderen; 7 Kalveren; 918 Schapen. Geen handel. Kaas-Aangevoerd 77 partijen. Besteed werd voor: Goudsche kaas van f54,tot f57,—, Derby kaas van f 50,tot 53,Leidsche kaas del50K.G. f44,tot f 44,50, Edammer kaas f42,tot f43, Aan de stadswaag gewogen 68 partijen, 2676 stuks kaas, wegende 19926 Kg. LEEUWARDEN, 24 Dec. Botor. Aangevoerd 0/4 vat boerenboter, prijs le soort f 55.60 60.Fabrieksboter. Aangevoerd0/3,16/6 vaten. Prijs 56.50-f60.zonder, f93.met consent. Noteering van de commissie f2.33 per K.G. met consent. Noteering van de commissie der Vereeniging van boter-en kaashandelaren in Friesland f 91. Nagelkaas. Fabriekskaas; aangevoerd 5873 K.G. Prijs: f48 a f60. Handel vlug. UITHOORN, 23 Dec. Kaas. Heden aange voerd 100 partijen, le soort f 7274, 2e soort f6470 zwaardere f75—Gewicht per partij 300 K.g. Handel stug. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 24 Dec. 1915, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste "barometerstand 772.2 Haparanda. Laagste barometerstand 736.9 Vlissingen. Verwachting tot den avond van 25 Dec. Matige tot krachtigen, Zuidwestelijke tot Zuidoostelijken wind, zwaarbewolkt of be trokken, tijdelijk opklarend, waarschijnlijk regenbuien, aanvankelijk eenige stijging van temperatuur in het Noorden. Gevraagd een© zéér nette R.-K. Dienstbode tegen half Jan. of Febr. a.s. (bij 2 bejaarde menschen). Adres: Mejuffr. H. OVERES, Juiianastraat te Alphen, a/d Rijn. 6215 DE BURGEMEESTER der Gemeente Oegstgeest maakt bekend, dat het ontwerp tof herziening van het plan van uitbreiding, zooals dit is vast gesteld bij raadsbesluit d.d. 20 December 1910 en goedge keurd door H.H. Ged. Staten d.d. 23 Januari 1911, benevens het ontwerp tot herziening der verordening houdende bouw- verbod d.d. 2 Juni, 25 October 1911 èn 28 Januari 1913 met uitvoerige kaarten en grond- teekeningen, overeenkomstig de bepalingen der woningwet, gedurende vier weken voor een ieder ter gemeentesecretarie ter inzage ligt, 6354 OEGSTGEEST, 23 December 1915. De Burgemeester (w.g.) VAN GRIETHUIJSEN. Gevraagd een Dienstbode, bij P. v. WISSEN, Voorschoten, op de „Horst." 6358 Gevraagd voor direct of zoo spoe dig mogelijk een R.K. Dienstbode, om de vrouw behulpzaam te zijn in de huishouding. AdresA. BERBEE, Wassenaar. 6276 GEVRAAGD: een R.K. Meisje, boven 16 jaar, liefst uit omtrek van Alkemade. Br. fr. No. 6327 -bureau van „De Leidsche Courant". Gevraagd met 1 Februari een flinke Dienstbode, in gewoon gezin. Brieven onder No. 6306, bureau „De Leidsche Courant." Gevraagd voor dadelijk een fatsoenlijk dagmeisje leeftijd 1517 jaar. Zich te vervoegen Oude Rijn 68a. 6321 DIRECT GEVRAAGD een net Dagmeisje, leeftijd beneden 16 jaar. Adres: C. SCHIPPER, Sassenheim. 6356 Met 1 Mei a.s. gevraagd een R.K. Boerendienstbode, tegen hoog loon. Brieven onder No. 6259 S. VAN 8CHAGEN, Agent „Leidsche Crt." Zoeterwoude. ^ggaiond gevraagd een R.-K. Boerendienstbode klein gezin. Bij L. VAN WISSEN, landbouwer te Voorschoten. 6852 GEVRAAGD tegen half Januari een R. K. Huishoudster, van middelbaren leeftijd. Brieven Bur. „De Leidsche Courant." onder No. 6364. zoekt verpleging. Brieven onder No. 6291, bu reau „De Leidsche Courant." Jongste bediende gevraagd voor kantoorwerk. Eigenhandig geschreven brieven met opgaaf van leeftyd onder No. 6285, bur. van „De Leidsche Courant". Gevraagd tegen 1 Februari een Boerenarbeider, goed kunnende melken bij P. HOOY- MANS Jr., Voorschoten, „Adegeest". 6226 Er wordt gevraagd tegen half Maart een vaste Boerenarbeider, huis en tuin is beschikbaar. Te ver voegen bij den agent v. „De Leidsche Courant" te Langeraar. 6326 Gevraagd met half Maart een 6343 vaste R.K. Arbeider, die goed kan ploegen, bij H. MELMAN Ringdijk te Abbenes aan de Kaag. Kamer met Pension gevraagd door R. K. Persoon, tegen billijken prijs, liefst in nabijheid van het Ac. Ziekenhuis. Brieven onder No. 6348, bureau „De Leidsche Courant." ter overname aangeboden op een wel varend dorp nabij Gouda, met inven taris en meubilair voor f350.-- Brieven onder No. 6351, Bureau „De Leidsche Courant." f1000 gevraagd tegen zakelijke borgstelling en eigendommen, liefst van particu lieren. Brieven Bureau Leidsche Cou rant onder No. 6202. Handelsnaam en kwaliteit sinds jaren het hoofddoel van ons zaken leven. 637Ü- Wed. M. VAN DER BENT, Schapeusteeg. Telef. No. 729.

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 5