KERKBERICHTEN. AARLANDERVEEN. Parochie van de H.H. Apostelen Petrus en Paulus. Zondag: de H.H. Missen em 7.30 &n 10 uur. 's Mrddags 2 uur Lof. In de week ailes volgens gewoonte. ALPHEN. Parochie van den H, Bonifaclue. Zondag; de H.H. Missen 7, 8.30 (KapeO), 10 uur Hoogmis'; 1.30 uur. Catechis mus; 2.30 uur Vespers met Rozenhoed je; 4.30 uur Conferentie van het Juve naat. Geheel de week de H.H. Missen 7 uur, 7 uur (Kapel); 8.15 uur. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag: Quater temperdagen, geb-Oid&n Vasten- en Ont- Ihoudfiln gsdiagen. BODEGRAVEN. Parochie van den H. Willibrordus. Zondag: 7 en 10 uur H.H. Missen; 7 uur Lof. Maandag: 7.30 uur H. Mis. Dinsdag: 7.30 en 8.30 uur H. Mis. Woensdag: 7.30 en 8.30 uur H. Mis. Dcnderdag: 7.30 uur H. Mis. N 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament. .Vrijdag: 7 u. en 8.30 u. H. Mis. Zaterdag: 7.30 en 8.30 uur H. Mis. Van 4 uur gelegenheid om te biechten. Eiken ochtend 6.15 uur uitreiking def H. Communie. Eiken avond 7 uur Rozenhoedje om door de voorspraak van Maria den vrede van God af te smeek en. BOSKOOP. Parochie van den H. Joannes de Dooper. Zondag: H. Mis 7.30 en 10 uur Hoogmis. 2.30 Vespers met Rozenhoedje. Vrijdag: tie 8.15 uur gezongen H. Mis en des avonds van 68 uur gelegenheid om te biechten. Zaterdag: gelegenheid om te biechten van af 3.30 uur en des avonds te 7 uur Lof met Rozenhoedje. Gedurende de week de H. Missen te 7 ©n 8.15 uur. Deze week Catechismus volgens ge woonte. HAZERSWOUDE. - Parochie van de H.H. Engelbewaarders. Zondag: 7.30 u. H. Mis; 10 uur Hoogmis. 1 uur Catechismus; 2 uur Vespers. Dageliiks wordt om 7.15 uur de H. Com munie uitgereikt. Woensdag: Quatertemperdag. Donderdag: 8 uur gez. H. Mis ter eere van het Alleuth. Sacrament. Vrijdag: Quatertemperdag. Zaterdag: Quatertemperdag. Biechthoo- ren van 1012 en na den middag van 4—0 uur. HAZERSWOUDE. Parochie van den H. Michael. Zondag: 6.30 u. uitreiking der H. Com» munie; 7.30 uur Vroegmis; 10 uur Hoog mis; 2 uur Vespers. Maandag: 7.30 uur H. Mis bij de Eerw. Zusters. 11.30 uur Cat. Dinsdag; 8.15 uur gez. H. Mis voor hen die op het Kerkhof zijn begraven. 11.30 uur Catechismus. Woensdag: Q.T. Vastendag. 8.15 uur H. Mis. 11.30 uur Cat. Donderdag: 8.15 uur H. Mis. 9 en 11.30 uur Catechismus. Vrijdag: Q.T. Vastendag. 8.15 uur H. Mis. 3.30—4.30 uur Cat. Zaterdag: Q.T. Vastendag. 8.15 uur H.Mils. Gelegenheid om te biechten van 48 uur nam. HAZERSWOUDE (Groenendijk). Parochie van den H. Bernardus. Zondag: om half 8 eerste H. Mis; om 10 uur Hoogmis; om half 3 Vespers en Lof. Maandag en de overige dagen de eerste H. Mis om 7 uur; de twsede om kwart over 8. Woensdag: om 7 uur gezongen dienst: „Gulden Mis". HOOGMADE. Parochie van de H. Maria Geboorte. Zondag: H. Mis te 7.30 uur. 10 uur Hoog mis; 2.30 uur Vespers. I.30 uur Catechismus. Maandag: en volgende dagen de H.H. Mis een 8 uur en 8.30. KATWIJK. Parochie van den H. Joannes Geboorte. Zondag: H.H. Missen te 7 «n te 10 uur; half 1 Gatedhiistmus; te kwant vóór 6 uur Rozenhoedje en te 6 uur Lof met Ad vent spreek. Door de week de H. Mis te 8 uur. D?n8dag en Vrijdag de Catechismus te half 10; Maandag, Dinsdag, Woensdag en Vrijdag ook te 12 uur Catechismus voor de kinderen der Woensdagsche Catechismus. En dit tot nader orde. Dinsdag en Woensdag: 's Avonds te half 8 uur Lof ter eere van den H. Antonius en van den H. Jozef. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag: Quater temperdag en- Zaterdag: 's Middags van 59 u. gelegen heid om te biechten. LANGERAAR. Parochie van den H. Adrlanus. Zondag: H. Mts 7 emi 10 uur; 2 uur Lof en Kruisweg. Door de week Catechismus naar ge- woonte. Door de week H.H. Missen om 8 en 9 u. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag: Quater temperdagen, geboden Vastendagen. Donderdag: 3.30 tot 4.30 uur gedegenheid om to biechten. Zaterdag: de H. Mis om 8 uur, de andere in het gesticht. Van 34 en 58 biecht hor» ren; 6 >i> vr Tjif LIIDS0HENDAM. Parochie van den H. Petrus en Paulue. Zondag: 3 uur Vespers; 7 uur Lof. Donderdag: 6.30 Lof. Zaterdag: 6.30 uur Lof. Van 48 uur bdechthooren. LEIMUIDEN. Parochie van den H. Joannes de Dooper. Zondag: 7 uur Vroegmis; 9.30 uur Hoog mis. Na den middag 1.30 uur Catechis mus; 2.30 uur Vespers. In de week de H.H. Missen om 7 uur en 8.30. Dinsdag: 7 uur de H. Mis in het Gesticht. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag: Quater temperdagen, geboden Vasten- en Ont- houdrngsdagen Zaterdag: na de 2de H. Mis en des nam. van half 4 af gelegenheid om te biechten. LISSE. Parochie van de H. Agatha. Zondag: H.H. Missen te 7 uur, half 9 en te 10 uur de Hoogmis; te half 2 Cate chismus; te half 3 de Vespers; 7 uur Lof met Adventspreek. Dinsdag: te 7 uur Lef. Woensdag: 7 uur de Plechtige Gulden Mis. Donderdag: 7 uur Lof. Zaterdag: van half 12 tot 1 uur biechthoo- ren voor de jongens, die nog ndeit óp de voorbei-eidingalearirtg zijn voor dte Plech tige II. Communie. Van 34 uur voor de kinderen van de voorberediddngslee- r3ng. Verder van 4 uur tot half tien ge legenheid om te biechten en te 7 u. Lof. MEIJE EN ZEGVELD. Parochie van de H. Maria Geboorte. Zondag: 7.30 uur Vroegmis; 9 pur Cate chismus; 10.15 uur Hoogmis; 2 u. Lof. Maandag: 8.30 uur H. Mis; 12 uur Cat. Dinsdag: 8.30 uur H. Mis; 12 uw Cat. Woensdag: 8.30 uw de H. Mis. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag: Quater temperdagen!, geboden vastendagen. Donderdag: 8.30 uur K, Mis; 12 uw Cat. Vrijdag: 8.30 uur H. Mis. Zaterdag: 8.30 uur de H. Mis. Na de H. Mis gelegenheid om te biech ten en des namiddags van 3.308 uur. NIEUWKOOP. Parochie van de H. Maria Hemelvaart. Zondag: 7.30 uur H. Mis; 10 uw Hoogmis 1.30 uw Catechismus; 2.30 uw Vespers. Maandag: 7 en 8 uur H. Missen. Dinsdag: 8 uur H. Mis. Woensdag: 8 uur H. Mis. Donderdag: 8 uur gez. H. Mis; 4 uur Lof. Vrijdag: 8 uw H. Mis. Zaterdag: 7 en 8 uur H. Mis. NIEUWVEEN. Parochie van den H. Nicolaas. Zondag: half acht de Vroegmis; tien uw de Hoogmis; half drie het Lof. De H. Communie wordt uitgereikt onder de Vroegmis, alsook kwart na 9 uw. Woensdag: 8 uur gezongen Requiem. Donderdag: onder de H. Mis de Eerste H. Oommundc der kinderen. Zaterdag: 7 uur Marialof; 's nam. van 46 en van half 8 tot half 9 gelegenheid om te -Biechten. NOORDEN. Parochie van den H. Martinus. Zondag: 7 uur stille H. Mis; 10 uur Hoog mis; 2 uur Lof. Maandag en overige dagen H. Mis om acht uur. Woensdag, Donderdag en Vrijdag: Cate chismus. Zaterdag: BiecMhoorem van vier tort, half zes uur. NOORDWIJK. Parochie van den H. Jeroen. Zondag: heden de H. Missen te 7, 8.30 en 10 uw; te 12 uw in de Kapel op hert, kerkhof oefening v. de St. Barb ar a- Vereemagnng; 1.30 uw Catechismus; 2.30 uur Vespers en te 6.30 uw St. Jeroenlof met gebeden en reliquievereerimg. Maandag en volgende dagen de H. Mis sen te half zeven, kwart over zeven en te acht uw. Woensdag, Vrijdag, en Zaterdag: Quater temperdagengeboden Vastten- en önit- houdrtngsdagen. Donderdag: 7.30 uw Lof v. Allerh. Sacra ment. NOORDWIJKERKOUT. Parochie van den H. Victor. Zondag: 7 uur en half 9 stilüe H.H. Missen met onderrichting; 10 uur Hoogmis met predikatie; 's namiddags 2 uw Lof. Ond'er de H. Mos, van half 9 doen de kleine kinderen hunne eerste H. Com munie. 's Avonds 6 uur recollectie. NOOTDORP. Parochie van den H. Bartholomeus, Zondag: 3de Zondag van den Advent; de H.H. Missen te 7 en te 10 uw; te 1.30 uur Catechismus; te 2.30 uur Vespers. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag: Quater temperdagen, geboden Vastten- en Onit- houdóngsdagen. OEGSTGEEST. Parochie van den H. Willibrordus. Zondag: H.H. Missen 7 en 10 uur. Cate chismus 1.30 uw. Plechtige oefening van den H. Kruisweg 2.30 uur. Verga dering der Leden van de Derdie Orde 6.30 uur. Maandag en volgende dagen de H.H. Mis sen 7 en 8 uur. Dinsdag: 6.30 uur Lof voor den vrede. Donderdag: Lo,f 6.30 urur voor den vrede. Zaterdag: Biedhthooren 's morgens na de H. Mos; 's nam. 59 ilur. Catechismus naar gewoonte. OUDE WETERING. Parochie van den H. Jacobu9. Zondag: Heden de 3e Zondag van den Ad- venit, genoemd: „Gaudete". Vandaag recollectie^dag. De H.H. Missen om 7 en 10 uw. De Hoogmis met begeleiding van orgiele/pel. 2 uw Catechismus. Deë avonds 7 uur Lof met toespraak. Maandag en volgende dagen die H. Mis om 7.15 uw, hdhaltve Zaterdag, dan om 7.30 uur. lederen dag te 8 uur Catechis mus voor ede kinderen, die aich voorbe reiden tot hunne le II. Communie. De gewone Drnsdagsche leering is te half 4. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag: Quater- temperdagem, geboden vastendagen. Zaterdag: H .Mi\s 7.30 uw. Catechismus 8.30 uw. Biechthooren voor de kinderen in den morgen. Des namiddags van half zes tot 9 uur. Ln de week uiltreiking der H. Communie 6.30, 7 uur en vóór eh oender de Mis. A. 6. Zondag schaal collecte voor de sieraden, we'jke ten zeerste blijft aan bevolen. ROELOFARENDSVEEN. Parochie van de H. Petrus-banden. Zondag: H. Missen 7, 8.30 en 10.30 uw; 2 uur Catechismus; 3 uur Vespers. Maandag e-n volgende dagen de H. Missen te 7, 7.30 en 9 uur. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag: Quater temperdagen, geboden Vastten en Onit- hjoudftn gsdagen Zaterdag: 4—8 uur gelegenheid om te biechten. RIJPWETERING. Parochie van de H. Maria Geboorte. Zondag: Heden 2de Collecte voor den SI Pietersp. Onder de Vroegmis algemeene Communie der leden van „Voor Eer en Deugd". Na den middag geen Caiteoh., te 2 uw Vespers, en te 7 uur Lof, preek, opdracht en verdere plechtigheden. In deze week dagelijks, behalve Vrijdag, te 11 uur, en Dinsdag ook te 9 uur Ca techismus. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag: Quater temperdagen, geboden. Vastendagen. Woensdag: te 8 uur, gezongen H. Mis als de „Gulden Mis" voor den vrede. Donderdag: na de H. MLs van half negen gelegenheid om te biechten. Zaterdag: 's ochtends van af 7 uw tot na de H. Mis van half negen, en na den middag van 48 uur gelegenheid om te biechten. A.s. Zondag 3de Zondag van de maand: volle Aflaat voor Broed, v. d. lev. R<xz. 2de Collecte voor offerkaarsen bij de Kerstkribbe. In den loop dezer week zullen de Arm- meesters de gewone tweernaandelijkscbe Collecte aan de huizen houden. Ter lief de van het arme Kindje Jezus, dait op aarde is gekomen om ons rijk te maken, wordt die Collecte aan uwe Christelijke milddadDgheid bijzonder aanbevolen, SASSENHEIM. Parochie van den H. Pancratius. Zondag: 6 uw le H. Mis met toespraak en algemeene H. Communie der Congrega- nisten. Na de H. Mis bbrt. lied „'Ik zweer voor God". 7.30 uur 2e H. Mis met on derrichting. 10 uur Plechtige Hoogmis waarbij de Congregamlsrten. der beide af- deéldngen worden verzocht tegenwoordig te zijn. Na de Hoogmis lied „Maria, Stenre der Zee". Na den middag te 1.30 uur Catechismus en 2.30 uur de Vespers, 's Avonds om 7 uur Plechtige Opdracht en Vaandelwijding met Feestpredikatie. Na de Vaandel wijding „het Vaandel lied". Na het Lof „Lied van lof en dank". De oefeningen zijn ook toegankelijk voor de leden der Mannen-Congregatie en verder voor alle belangstellenden. Gedurende de week de H.H. "Missen, ails naar gewoonte behalve Dinsdag süechits ééne H. Mis. Behalve Maandag en Zaterdag is er da gelijks CaJtechismus als voorbereiding voor de Eerste Plechtige Communie. Maandag: 's avonds 7 uw Congregatie voor mannen en jongelingen. Woensdag: 's a/vonds 7 uw Congregatie voor vrouwen en meisjes. Bestuursver kiezing, al Iter opkomst wordt verzocht. Zaterdag: 's middag® van 3—9 uur gede genheid om te biechten; 's avonds om 7 uur Lof ter eere van de H. Maagd. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag: Quater temperdagen, geboden Vasten- en OnJt- houdmgedagen. 8TOMPWIJK. Parochie van den H. Laurentiu9. Zondag: 7.30 uw Vroegmis; 10 uw Hoog mis; 1 uur de Catechismus; 2 uur boete lof en preek; 7 uur de Congregatie. Alle dagen die Catechismus voor de grooteren behalve Zaterdag, de drie eerste dagen in de week alleen voor de kleinen. Woensdag, Vrijdag, en Zaterdag: Quater temperdagen, gebodten Vasten- en OnJt- houdüngsdagen. Vrijdag: geen biechthooren voor de kin deren. Zaterdag: De eerste H. Mis in het Go- sticht. Biechthooren van 4 uur af. VOORSCHOTEN. Parochie van den H. Laurentlus. Zondag: half acht Vroegmis; 10 uut Hoog mis; half twee Catechismus; -3 uw Lof en medicatie. Alle dagen de H. Missen te half acht en 8 uur. Woensdag: Vastendag. De H. Missen te 8 en -9 uur. 9 uur voor afwering van ziekte onder het vee. Vrijdag: Vastendag. Vrijdagmiddag na schooltijd biechthoo ren van kinderen. Zaterdag: Vastendag. 8 uur Algemeen© Gomrmunie der kinderen. '©Middags van 3 uur ai baechthooren». WARMOND. Parochie van den H. Matthias. Zondag: half acht Vroegmis; 10 uw Hoog mis; van half 1 text half 2 ps de Bibtliio- theek geopend; half 2 Catechismus; 3 u. oefening v. d. II. Kruisweg; 6 uur Con gregate© v. h. Geestelijk Verbond, afd. knapen. Maandag: H.H. Missen om 7 en 8 uw. In deze week Catedhismue voflgenö ge woonte. Dinsdag: de H.H. Mdissem om 7 en 8 uur. Woensdag: d© H.H. Mossen om 7 en 8 uw. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag: Quater temperdagen. Geboden te vasten- en zich te onthouden van vleesch en vetspijzen. Donderdag: de H.H. Missen om 7 en 8 uur. 8 uur gezongen H. Mis. Vrijdag: de H.H. Missen om 7 en 8 uar. Zaterdag: de H.H. Missen om 7 en 8 uur; voorm. tot 10 uur, des namiddags van 3 —5 uur voor de kinderen, vervolgens tot 8 uur gelegenheid om te biechten. WASSENAAR. Parochie van den H. Willibrordus. Zondag: de H.H. Missen: gelezen te 7 uur en half miegen; Hoogmis 10 uur; 2 uur Catechismus; 3 uur Vespers, waarna Roz. voor Coma, Witteman—v, d. Kroff/, ilid W.P.; 6 uur Gongr. mannen. Maandag: Slechte 2 H.H. Missen, 8 en 9 uur. Dinsdag en volgende dagen 3 H.H. Missen, 7, 8 en 9 uur. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag: Quater temperdagen, geboden Vastendagen. Donderdag: 7 uur gez. Jgt. Leons. Grevers. Vrijdag: 7 uur gez. Jgt. Go-ma. Grevers Bellekom. Zaterdag: 7 uur gez. Jgt. msgr. P. v. d. Ploeg en ouders. 's Avonds-7 uur Lof. In deze week Catechismus volgens ge woonte; ook gel. tot biechten volgens ge woonte. Zaterdag van 58.30 uur. ZEVENHOVEN. Parochie van de H. Joannes Geboorte. Zondag: 6.45 uur H. Communie; 7.30 uui H. M-is; 10 uur plechtige Hoogmis; 2 uur luide aanbidding, Lied 33; om 7 uur Lof met preek, processie en Te Deum, Lied 83. Maandag: 7 en 8.15 uur H. Missen. De overige dagen evenals anders. Het bieobthooren volgens gewoonte, ZOETERMEER. Parochie van den H. Nicolaus. Zondag: de H. Missen om 7 uw en om 10 uur. Na de Hoogmis Bibliotheek; half twee Gatecfhtismus; half drie Lof; 7 uur H. Familie. Eiken dag om 12 uur Catechismus. De H. Missen om zeven uur en kwart over achten. Dinsdag: 7 uur Vincentius-Conferentie. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag: Quater temper dogen, geboden vastendagen. Voorzien van de laatste H. Sacramen ten: Johannes Buitendijk; Cornelia van -DijkOpdam, Theodorus Rietkerk; Adrianus Smit;i Jacobus Heemskerk. ZOETERWOUDE. Parochie van den H. Joannes Onthoofding:. Zondag: 7.30 en 10 uur de H.H. Missen. 1 uur Catechismus; 2 uur Vespers, waar na onmiddellijk Lof voor den wereld vrede; 6 uur Patiyonaa-t. In de week de H.H. Missen 7 en 8.15 uur. Dinsdag de H. Mis van 7 uw in het ge sticht; Zaterdag de 2de H. Mis om half negen. Maandag en overige dagen der week om 8 uur v.m. Catechismus. Dinsdag, Woensdag en Vrijdag ook Ca techismus om 9.30 uw. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag: Quater temperdagen, geboden Vastten- en Onit- houdilngiS/cLageiL Zaterdag: Na de 2e H. Mis en 's namid dags van 3 -tot 5 en van 67 uw gelegen, heid om te biechten. Degenen die den 16d-en dezer of later in deze maand onder do wapenen geroepen worden, worden verzocht vandaag hun ne namen en geboortedag op te geven aan de paöt/orie of aan don kioster dezer kerk, en kunnen Dinsdagavond 7 uur een doopbewijs en brief voor d© Direc teuren der Militaire Vereeniigiingen aan do pastorie ontvangen. ZOETERWOUDE—LEIDERDORP. Parochie van de H. Maria Oilb. Ontvangenis. Zondag: kwart voor 7 uur uitreiking der H. Communie. De H. Missen om half 8 en 10 uur. Catechismus. 3 uur Vespers en half 7 Lof. Maandag en volgend© dagen uótiedkdng van de H. Communie half 8. De H. Mas half 9. Dinsdag: half 8 Lof. Vrijdag: half 8 Lof. Half 4 en half 5 kinderen biechthooren. Zaterdag: Vanaf 5 uur biechthooren. Rooster der Retraiten Rooster der Retraiten van het St. Clemenshui8 te Noordwijkerhout. 7—10 Dec. Kerkzangers uit dorpen (f 4.) 1215 Dec. H. H. Vincentianen (f 6.) 2326 Dec. St. Jozef gezellen Vereeniging (jongel.) (f4.) 2831 Dec. Jongelingen uit den Midden stand (f 6.) N.B. Men wordt verzocht zich voor deze Retraiten op te geven bij de Eerw. Gees telijkheid. Rooster der Retraiten van het Retraitenhuis „De Thabor", Eendrachtsstraat, Rotterdam. 310 Januari. Open voor eventueel aan te vragen retraiten. 1013 Januari. Meisjes uit Berkel en andere plaatsen. Gewonen stand. (Verg. f 4.Door een Pater Augustijn. 17—20 Januari. Ongehuwde Dames van den Middenstand uit dorpen. (Verg. f 6. Door een pater Dominicaan. 2427 Januari. Huismoeders van Schie dam en andere plaatsen. Gewonen stand. (Verg. f 4.Door een Pater Capucijn. 31 Januari—3 Februari. Gehuwde Dames. Middenstand. (Verg. f6.—) Door een Pa ter Redemptorist. 7io Februari. Jonge Dames. Midden stand. (Verg. f6.—) Door een Pater Car- meliet. 2124 Februari. Meisjes Patronaten. (Verg. f 4.—) Door een Pater Capucijn. 28 Februari—2 Maart. Leden der Ver- eenigng van Eeuwigd. Aanbidding en tot ondersteuning van behoeftige kerken en andere deelneemsters. Deftigen stand. (Verg. f 10.Door een Pater Jezuiet. 69 Maart. Meisjes van den gewonen stand. (Verg. f 4.Door een Pater Augus tijn. 1316 Maart, Leden der Derde Ord© der Pater Minderbroeders. Deftigen stand. ((Verg. f 10.Door een Pater Minder broeder. 2023 Maart, Leden, der derde Orde der Paters Minderbroeders. Middenstand. (Verg. f 6.Door een Pater Minderbroe der. 2730 Maart. Leden der derde Orde der Paters Minderbroeders. Gewonen ©tand'. (Verg. f 4.Door een Pater Minderbroe der. N.B. Zij, diie wensohen dedl te nemen aan een retraite, behoeven niet vooraf te schrijven aan den Gedelegeerde, maar worden verzocht aan ©en der Heeren Gees telijken te verzoeken, aan den Gedele geerde een toegangskaart voor een retraite aan te vragen. Wie onverwachts geen ge bruik van de reeds ontvangen toegangs kaart kan maken, gelieve deze zoo spoedig mogelijk aan den Gedelegeerde terug te zenden. De Rertraatanten worden des avonds tegen half 6 ure in. het Retrajte- hulis, Eendrachtsstraat 93, verwacht. D© sluiting js omstreeks 4 uur. Het Retraiten huis is ingericht voor 40 Retradianten. Wanneer een retraite voltairiig is, wordt zulks in d© dagbladen aangegeven. AGENDA'S. Ned. R. K. Volksbond. Zn+erdag, 11 Dec. 910 u. zitting Spaar- en Voorschotbank. (Hoogl. Kerkgracht 40.) Zondag, 12 Dec. half 1 Jaarvergadering in Zomerzorg. Jaarverslagen van Secretaris en Penningme'ester. Vaststelling Begrooting en Contributie. Maandag, 13 Dec. half 9, Apologetische Cnrsus, door Pater Zuidgeest, in Prediker, Janvossensteeg. 9 uur Braudstoffencommissie in Prediker, Janvossensteeg. Donderdag, 9 uur Bestuursvergadering. Yrydag-avond, halfnegen repetitie van de Harmonie St. Gregorius in het St. Jozefs zaaltje. Tevens aanneming van nieuwe leden, Zaterdag, 18 Dec. fr—9 uur. Bibliotheek in het zaaltje naast de Hartebrugskerk, 89 u. Spaar- en Voorschotbank in Prediker. Jan vossensteeg. Zondag, 19 Dec. 7 uur H. Mis met algem. H. Communie voor de leden van den Ned. R. K. Grafischen Bond; te half 8 H. Mis met alg. H. Communie voor het Ondersteunings fonds. St. Jozefsgezellen-Vereeniging. Zondag, is de zaal open van I2V2en van 57 uur voor de leerlingen; ten kwart voor 1 onderricht voor de leerlingen, die van de leering zijn ontslagen, ten 5 uur voort zetting Sjoelbakconcours, van 810 uur verpl. bijeenkomst voor de Gezellen; ten kwart voor 9 kegelclub ,,Hout of Fout." Maandag, Dinsdag en Donderdag is de zaal beschikbaar voor de Gezellen. "Woensdag, kegelclub Afd. Geh. Gezellen „Alle negen." Zaterdag, Zitting Spaarkas en Bibliotheek op de gewone uren. Zita-Vereeniging. Zondag, geopend vanaf 12 uur; te kwart voor 3 nur Zangles voor de kleinste meisjes, van half 4 tot half 5 uur voor de overige meisjes; Van half 5 tot half zes uur Gods dienstonderricht voor alle meisjes van het Patronaat. Van half 6 tot halt 7 Ontspan ning. Half 6 Spaarkas en bibliotheek. 's Avonds tot 10 uur gezellige bijeenkomst in de lokalen der winkeljuü'r. en dienstboden. Maandag-avond van half 8 tot 9 uur Her- halingsonderwijs (groot Patronaat). Van half 8 tot 9 uur handwerken (klein Patronaat.) Kookles Patronaat van half 8—half 10. Dinsdag, van 11 tot 12 uur voormiddag arbeidsbeurs. Inlichtingen voor verschillende betrekkingen. .Van halfaeht tot 9 uur Her- halingsonderwijs (klein Patronaat.) Van half 8 tot 9 uur Handwerken (groot Patronaat). Ledenvergadering 's avonds 8 uur. Van 810 uur bijeenkomst voor de winkeljuffrouwen. Woensdag-avond van 8 tot 10 uur gezellige bijeenkomst voor dienstboden; van half8 tot 10 uur les in het verstellen voor meisjes boven de 15 jaar. Spaarkas en bibliotheek van 89 uur, (ook niet-leden kunnen wor den toegelaten.) Donderdagavond de zaal geopend voor de dienstboden. Van 8 tot half 10 Costuumcursus. Yrydag-av'ond. Van half acht tot 9 uur les in het verstellen voor meisjes van 1215 aar. Van half 8half 10 gezellige bijeen komst van meisjes. Afdeeling lletraitefonds. Van 8 tot half 10 uur Knipcursus. Van 8 —9 uur Arbeidsbeurs. Zaterdag-avond van 810 uur Repetitie Tooneelclub. St. Agnes Meisjes Patronaat Par. 0. L. V. Hemelvaart (Mon Pére.) Maandag, van half 8 tot 9 uur, le leer jaar: Herhalingsonderwys, 2de leerjaar Naai cursus. Dinsdag, van half 8tot9uur lsle Leerjaar) Naaicursus. Woensdag, van 8 tot 9 uur. 1ste en 2de leerjaar: Spaarkas, en Godsdienstonderricht. Donderdag, van halfaeht tot 9 uur, 1ste leerjaar: Naaicursus. Yry dag, van half acht, tot 9 uur-, 2de leer jaar: Naaicursus. St. Liduina-Meisjes-Patronaat St. Petrus Parochie. Maandag, van 7 uur tot half 9 voor de 1ste afdeeling naailes, voor de 2e afd. naai en verstelles. Dinsdag, van 7 tot kwart voor 8, voor de 1ste afd. Spaarkas en Godsdienstonder richt; 2de afd. Naai- en Verstelles. Van kwart voor 8 tot half 9 1ste afd. Naailes. 2de afd. Spaarkas- en Godsdienstonderricht. Woensdag, van 7 uur tot half 9, voor de beide afdeelingen Breiles en Zangles. Yrydag van 7 tot half 9 voor de beide afdeelingen Herhalingsonderricht.

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 4