Uit de Omgeving. Marktberichten. Advertentiën. Winkeljuffrouw. Een nette Loopjongen Vleesclouwerskneclit. H.H. Metselaars. TE KOOP een partij Kolkranden M. Langezaal&Zn. KRONIEK. 1914. 14 November. De Turken, Noord- Perzlë ale Russisch gebied beschouwende, rukken over do Perzische grens. Lord Roberts overlijdt aan de gevolgen van longontsteking, opgedaan bij een bezoek aan de Indische troepen op het Westelijk front. Tegen de smokkelaars. Naar do „Tel." verneemt, overweegt de regeering, ten, einde het steeds toenemend smokkelen tegen te gaan, een bewakings linie te leggen op een afstand van 10 K.M. van de grens. Daarlangs mag dan alleen passeeren wat uitsluitend dient voor de dagelijikscho behoeften van de bevolking, gelegen tusschen deze linie en dc grens. Koninklijke besluiten. Bij Koninklijk beslikt i® aan den direc teur van het postkantoor te Utrecht W. F. L. Oudenhoveneervol ontslag verleend; as ingetrokken het koninklijk besluit, waarbij de directeur van het post- en tele graafkantoor te Oosterhout G. F. H. van HeiJenbergHubar werd1 benoemd tot "di recteur van het post- en telegraafkantoor te Uden. Nation. Bond van R. K. Propagandaclubs. Zondag 7 November j.l. vergaderde te Arnhem ,do Commissie tot reorganisatie van den Bond van R. K. Prop.clubs. Na langdurige besprekingen werd be sloten voor te stellen den Bond te doen bestaan uit gewestelijke propagandaclubs en de-ze te vormen uit plaatselijke clubs. Zal dit voorstel voor uitvoering vatbaar zijn, dan is versterking van ledental van dien Bond vereischt. Teneinde dit te kun nen bereiken zal naar het bestaan van R. K. Propagadaclubs een onderzoek wor den ingesteld en met deze in overleg ge treden worden. Binnenkoi-t zal de commissie tot nadere uitwerking harer plannen wederom bij eenkomen. Vrijzinnige concentratie. In de laatste vergadering van het cen traal comité der vrijzinnigen, op Dinsdag 9 dezer in Den Haag gehouden, was men, naai* ,,De Vaderlander" en „De Vrijz.- Democr." melden, eenstemmig van oor deel, dat bij de a.s. Prov. Staten verkie zingen krachtige samenwerking van de drie vrijzinnige partijen beslist noodza kelijk is. Het centraal comité is als volgt samen gesteld: Dagelijks bestuur: mr. M. Tydeman Jr., voorzitter; mr. D. Fock, vxe-voorzitter; W. O. A. Koster, secretaris-penningm". Leden: voor de Liberale Unie: prof. mr., J. E. Heeres, mr. P. Rink, A. Roodhuizen.' Voor de Vrije Libera'.en: F. J. W. Drion, anr. H. C. Dressedhuys, prof. mr. A. C. Visser van IJsendoorn. Voor den Vrijz.-Democr. Bond: <ffe. Bos, prof. dr. Ph. A. Kohnstamm, mr. L. N. Korte Kroniek. Door den gemeen tier aad van Delft is do loongrens voor duurtetoeslag aan amb tenaren, en werklieden bepaald op f 800. Te Haarlem is overleden de heer G. Sclioor!de stichter van de Zaanlandsche zilvemvinke'.s in enkele plaatsen van ons land, eigenaar van een fabriek van zil verwerken te Haarlem. Dooi- vergelijking van de gegevens der n jksi nkom sten belasting met het ko hier van den hoofdei ijken omslag is men te Zevenbergen tot de ontdekking geko men, dat de ingezetenen ongeveer f3000 to weinig hoof dellijken omslag betalen.- De post hoofdelijke omslag der begrooting voor het volgend [aar is met dit bedrag vermeerderd, maar de 50 opcenten op de personeele belasting en do hondenbelas ting zullen nu in 1916 niet worden gevor derd. De gemeenteraad van Leeuwarden heeft met 16 tegen 9 stemmen aangenomen het voorstol tot aanstelling van een vier den wethouder. Bij den gemeenteraad van Haarlem as ingediend een ontwerp-verordening op de ,,9-uur-winkelsluiting". De desbetref fende commissie heeft daartoe vrijwel een oopie oveigelegd van do Amsterdamscho verordening, doch daaruit geschrapt wat bepaald is omtrent het winkelpersoneel. Het bestuur den* afdeeLing van Mercurius heeft nu den Raad per adres verzocht alsnog in de verordening op to nemen, dat eon half uur na de sluiting ook geen personeel 'in den wankel aanwezig mag zijfa. Do heer J. A. M. Hanssens heeft ont slag verzocht als burgemeester van Ouwer- kork (Z.) en ook ads secretaris en ontvan ger, dér gemeente Noordgouwe. To Gorinchem is overleden de heer J. J. Hoitsma, sedert 1908 commissaris van politie aldaar. Do burgemeester van Velzon wilde bij de politic, hot klassenstelsel afschaf fen. De Raad verwierp echter een derge lijk voorstel. STADSNIEUWS. Reepeisteeltje. De opvoering van de kinderoperette „Reepeisteeltje" is een schitterend succes geweest, de opkomst van het publiek een teleurstelling. Eerlijk gezegd, wij hadden oen groote opkomst verwacht, wij hadden gedacht, dat de zaal van „Zomerzorg" te klein zou zijn geweest, nu er^verkelijk een uitvoering werd gegeven, waarop in vele opzichten te genieten viel. Er was weliswaar een uitgelezen publiek, een publiek dat door zijn herhaalde blijken van instemming het bewijs gaf dat de operette in den smaak viel, maar het had voor die kinderen en kleuters op het too- ncel zoo leuk geweest, het was zoo aan moedigend geweest voor mej. De V&s, die na maanden en weken van arbeid en ge duld, de kinderen van haar R< K. Koer, zoover gebracht had, êat zij zuiver e<n be schaafd en op voortreffelijke wijze goede muziek gezongen hebben wanneer de zaal vol van belangstellen den was geweest. F.r wordt wel ecihs geklaagd in Leiden, dat er weinig te doen is. maar wanneer nu van R. K. zijde een poging gedaan wordt, dan blijft men weg. Lr wordt beweerd, dat de prijzen te hoog waren. Wij zeggen, dat dit maar be trekkelijk is, in aanmerking wat geboden werd. Alles was in de puntjes verzorgd. Toonceldecors, costumes enz enz. Wij ver nemen, dat de operette de volgende week nogmaals tegen verminderden prijs zal op gevoerd worden. Niemand, die iets voor kunst en beschaving voelt, dje de ziel van liet kind liefheeft,"kan nu een verontschul diging aanbieden, de zaal moet stampvol worden. Dit ter inleiding. Nu de opvoering zelf. Het Kabouter mannetje Reepeisteeltje veroverde reeds bij zijn eerste optreden de volle sympathie van dc aanwezigen. Zelden hebben wij een kind van dien leeftijd zoo natuurlijk, zoo ongeyintseld, zoo vrij zien spelen. De uit spraak was zeer duidelijk en beschaafd en de kleine had een lief stemmetje. Loop en houding waren voortreffelijk. Mevr. Hop manKwast heeft ongetwijfeld met dit kaboutertje het meest succes gehad. Na het kaboutertje noemen wij Miranda, de dochter van den molenaar, later prin ses van Dorea. Zoowel als gewoon een voudig dorpsmeisje cn later als Prinses, bleef zij zichzelf gelijk. Zij wist zich in beide rollen iin te denken en dat kwam haar spel natuurlijk ten goede. Haar spel met Reepeisteeltje, wanneer deze de gou den draden spint en later wanneer hij haar kindje op komt eischen was heel goed. De verschillende passages zong zij voortreffelijk. Zij heeft een mooi lief, vol geluid. Juffrouw de Vos, heeft in haar een dankbare leerling. De Koningin van Dorea heeft haar rol met v^el .gratie gespeeld. Zij was uitstekend goed te verstaan. Het spel was af, de uit spraak duidelijk en beschaafd. Haar zoon de prins van Dorea heeft een mooie volle stem. Wanneer hij met Miranda als prin ses van Dorea samenzingt, hoort men eigenlijk een stem. Ook het spel was goed. De molenaar had een moeilijke rol. Hij moet allerlei intriges verzinnen om zijn dochter Miranda aan het hof te krijgen, den diplomaat spelen en alles in het werk stellen om niet uit zijn rol te vai'.len, wan neer hij door de hovelingen bespot wordt, ■Voor een kind heeft hij die moeilijke rol uitstekend vertolkt. Heit was een genot hem te hooren zingen. Wa'deniar die een kleine rol had, maar de mooie rol om den naam van *t Kabou termannetje te ontdekken, was heel goed'. De vier eeredames waren rolvast en zongen in de moeilijke overgangen liefe lijk en schoon. Het Kabouterstooneel in het vierde be drijf hoort een uitbundig succes. Die kin dertjes speelden dan ook als kaboutertje heel natuurlijk. Het was een mooi tooneel Het vijfde bedrijf waarin de ontknoo ping komt en Reepeisteeltje den Kabouter tjes het prinsesje belooft, maar tegelijker tijd zijn naam noemt, hetgeen de page Waldeman achter een boom verscholen hoort, is het mooiste tooneel. Het publiek was dan ook gul en hartelijk met zijn applaus, en moest.wel vier malen gehaald worden. Als geheel genomen is „Reepeisteeltje" schitterend gezongen en gespeeld. Zeker er waren eenige fouten. Maar ieder onbe- voordeeld mensoh zal die bij kinderen over het hoofd zien. Het grootste gedeelte van dit succes komt toe aan Mej. A. C. de Vos, de leid ster van dit koor. Weken en maanden is zij bezig geweest om de kinderen zuiver en beschaafd te leeren zingen en spreken. De moeilijkheden waren groot. Maar zij heeft die weten te overwinnen en door haar wilskracht is „Reepeisteeltje" een praclvtuitvoering geworden. De bloemen hulde was dan ook zeker op zijn plaats. .In haar werk is zij krachtig bijgestaan door mevr. Hopman Kwast, die de kinde ren bekend gemaakt heeft met de geheimen van het spel. Dat mevr. Hopman—Kwast die kunst verstaat, bewees het schitterende spel van het kaboutertje Reepeisteeltje, om van de anderen niet eens te spreken. Echt hoffelijk bood Reepeisteeltje haair een schat van bloem ent aan, Mej. B. v. d. Mark had de moeilijke taak koor en acteurs éft actrices op de piano te begeleiden. Zij heeft «Ich uitstekend van haar taak gekweten en de bloemenhulde was ten zeerste verdiend. Decors en Costumes waren prachtig, al les uit het bekende magazijn van Erato. De kapsels waren keurig. De heer H. v. d. Pijl heeft eer van zijn wéfrk. In alle mogelijke opzichten is deze op voering een succes geweest. De uitvoering had alleen beter bezocht moeten zijn. Bij de volgende uitvoering blijve niemand weg. Bezoek van generaal-majoor A. L. Klerk de Reus. Gisteravond om 7.30 uur bracht de ge neraal-majoor A. L. Klerk de Reus, com mandant der le divisie, een bezoek aan de Roomsch-Katholieke Militairen-Ver- eeniiging, Korte Mare alhier. De generaal was hiertoe met gevolg per auto uit Den Haag overgekomen. Door het bestuur in de groote zaal ont vangen, werden daarna door den generaal de verschillende localiteiten van het ge bouw der vereeniging bezichtigd. Z.H.E.G. sprak daarbij enkele militairen toe en verkreeg van den pater-directeur der ver eeniging alle gowenschte inlichtingen. De generaal drukte zijn hoogö tevredenheid uit met alles wat'daar door hem werd waargenomen. Na ongeveer een half uur op de be stuurskamer te hebben verpoosd, waarbij Z.H.E.G. door de overige bestuursleden werd gecomplimenteerd, vertrok de gene raal naar wij vernamen ïiaar het Protestantsche Militairen-Tehuis aan den Morschweg. Vóór het bezoek aan die R. K. Militairem- vercendgmg had de generaal bezichtigd het militair ontspanningslokaal op Ami- citia. Amhachtsteekcnschool van den Volksbond. Indien Rijk en Gemeente hunne jaar- lijksche bijdragen voor de Ambachtstee- kenschool van den R. K. Volksbond te Leiden, zoodanig yerhoogoln dat het ge zamenlijk bedrag daarvan minstens f 2125 wordt, willen Ged. Staten die school van af 1 Januari 1916, een provinciale subsidie van f 475 doen genieten (thans wordt f 375 genoten en verhooging werd gevraagd tot f500.) Inbraak. Door den directeur van den Houthandel Firma Hoeken, Maredijk, werd hedenmor gen bij de politie aangifte gedaan, dat in kantoor en woonhuis vannacht een in braak heeft plaats gehad. Bij onderzoek is gebleken dat de dief of dieven zich aan de achterzijde toegang tot het perceel hebben verschaft, de brand kast hebben geforceerd en een ijzeren kistje hebben medegenomen. Dit kistje is later eveneens geforceerd teruggevonden in een sloot, ontdaan van zijn inhoud. Vermist wordt een bedrag van ongeveer f 650. De politie heeft onmiddellijk een ijverig, onderzoek ingesteld. De wekelijksche collecte voor het Steun comité Dubbeltje of een cent" heeft deze week f 238.09 opgebracht. AALSMEER Bloemententoonstelling. Zijn de Am sterdamscho bloemisten voorgegaan in het organisceren van bloem en tentoonstel lingen ten bate van het steuncomité, Aals meer, het groote bloemen-centrum, laat zich ook niet onbetuigd. Aan de chrysanten-keuring, welke den 20, 21 en 22en November a.s. aldaar zal worden gehouden, zal een groote tentoon stelling worden verbonden, waarvan de opbrengst het Kon. Nat, Steuncomité ten goede zal komen. Waar Aalsmeer op vele tentoonstellin gen, als Haarlem, Londen, Berlijn, Gent en Petrograd, steedis schitterend voor den dag .is gekomen, en de hoogste prijzen bemachtigde, kan verwacht worden, dat ook deze expositie een bezoek ten volle waard zal zijn. AARLANDERVEEN. Gemeenteraad. Door B. en W. is be paald, dat de verkiezing van een lid van den Gemeenteraad (vacature J. van der Knijff) zal pl&ats hebben op Dinsdag 30 November a.s., de stemming zoo noodig op Donderdag 9 December en de herstemming De Raad houdt*" Woensdag 17 Nov. des voormiddags half 10 uur een openbare vergadering. De agenda- telt 30 punten. ALPHEN. Maximumprijzen groenten. De bur gemeester maakt bekend, flat ingaande op Woensdag 17 Nov. a.s. de maximumprij zen voor de in deze gemeente verkrijgbaar gestelde Regeerimgs-groenien zullen be dragen voor roode en gele keel 5 ets., uien 8 ets., grove peen en knolrapen 4 ots., fij nere kroten 5 ets.. - ptronksnijboon em 18 ets., dubbele spercieboonen 18 ots. en zuurkool 10 ets., alles per K.G. De vereeniging der drie gemeenteiv Alle berichten of geruchten omtrent een door den Raad van State uitgebracht gun stig advies inzake het wetsontwerp tot vereeniging der gemeenten Alphen, Ouds hoorn en Aarlanderveen zijn voorbarig; met zekerheid kan toch worden gemeld dat bedoeld wetsontwerp nog niet naar den Raad van State om advies is verzon den. NIEUWVEEN Verbindingslijn. Ged. Staten vragen machtiging tot het sluiten van een nadere overeenkomst met de Holl. Electr. ^>poor-_ weg-Maatschappij in verband met de ver bindingslijn NieuwveenPapenveer, wel ke nadere overeenkomst strekt ter uitvoe ring van het Staten-besluit van 16 Dec. 1913 waarbij aan genoemde Maatschappij een verhooging van het haar verleende rentedragende voorschot met f 69000. werd toegezegd ten behoeve van den aan leg van een verbindingslijn van het sta tion NieuWveen de lijn UithoornAlphen naar het Aarkanaal ter hoogte van het Papenveer. NOORDEN. Geslaagd. Voor examen wiskunde L. O. is te 's-Gravenhage geslaagd de heer P. J. Debets. VOORHOUT. Electromotor. Door den heer Dijssel- bloem alhier is geplaatst een electromotor van 1 P.K. voor het drijven van een kneed machine. VOORSCHOTEN. Intrede van den nieuwen herder. Gisteravond is de Zeereerw. heer J. S. van Buchem, oud-pastoor van Haarlem mermeer, per rijtuig door den kapelaan der parochie, den weleerwaarden heer G. van Zuijlen, en het kerk- en armbestuur van het station te Leiden afge haald. Te zeven uur ongeveer arri veerde de pastoor onder het gebeier der klokken, aan de parochiekerk van den H. Lauren tri us en werd achter in de kerk opgewacht door een achttal misdienaars, gekleed in rooden -toog en wit koorkleed en een schaar van meisjes van de pa rochiale zusterschool in het wit met kroon tjes op het hoofd. De kerk was ondanks het gure weer zeer goed bezet met geloo- vigen. De kapelaan der parochie geleidde den pastoor, voorafgegaan door de mis dienaars en de kinderen, naar het altaar, terwijl het zangkoor den lofzang van den H. Geest „Veni Creator" aanhief. Daarna werd een plechtig Lof, gecelebreerd door den Z.E. heer pastoor, geassisteerd als dia ken 'door den kapelaan der parochie', aid subdiaken door den We'.eerw. heer Bek ers, rector van Bijdorp, en als ceremonia- nus door den Weleerw. pater Hoekstra. Onder het Lof hield de pastoor een korte toespraak tot de parochianen en bedankte den kapelaan, het kerk- en armbestuur en de parochianen voor de vriendschappelij ke ontvangst hem bereid en hoopte steeds in dezelfde vriendschap zijn pastorale be doening uit te oefenen onder de hem toe vertrouwde kudde. WARMOND. Katholiek Leven." Maandagavond zal de vereeniging „Katholiek Leven" haar werk hervatten. Prof. Scysener zal den Apologetischen cursus, die het vorig jaar werd onderbroken, wederom voortzetten. Naar beëindiging hiervan zal de ZeerEerw. heer Verhaar.' leeraar te ILigeveld, eenige avonden komen spreken over Liturgie. Het verdere program van dezen wigter is nog niet definitief vastgesteld. ZOETERWOUDE. Kippendieven. Uit een schuurtje op de boerderij van C. O. nabij het Raadhuis zijn hedennacht 19 kippen gestolen. ALPHEN. Karocnis van den H Bonifacius. Zondag: H.H. Missen 7 u.; 8.30 u.; 10 uur Hoogmis; 1.30 uur Catechismus; 2.30 uur Vespers; 4.30 uur Confer, van het Juve naat. Geheel de week de H.H. Missen 7 uur, 7 uur (Kapel); 8.15 uur. Oinsdag en Woensdag geen H. Mis te 7 uur, we.1 uitreiken der H. Communie. LEIDEN, 13 Nov. Korenbeurs. Voor Erwten was heden weder goede vraag. Haver en Gerst prijshoudend, evenals Bak tarwe. Voor Voertarwe wordt, ni evenredigheid met goede Tarwe, een hooge prijs betaald: Als volgt zijn te noteeren: Tarwe van f9.75 tot fll.per 80 K. G. Haver van f 13.tot f 13.70 per 100 Kilo. Gerst van f9.10 tot f10.per 65 kilo. Erwten van f23,25f24,25 per HL. LEIDEN, 13 November. Boter. Prima fabrieksboden f 63—f 65; goede fabrieksbo- ter f 60—f 62; prima fabrieksboter f 64 f 66; goede fabrieksboter f 60f 63. Aange voerd 165/8 en 30/16 vaten, wegende 3600 K.G. Handel matig. Turf. Zware lange turf f 5.75f 6 per 1000 stuks. Aangevoerd 90/000 stuks. Eieren. De eieren zijn gestempeld L.E.V. Aanvoer 3177 stuks De prijzen waren: kipeieren f 9.55f 11.60; eendeieren f 8.05 f 8.50 per 100 stuks. Handel vlug. DELFT, 13 November. Kaas. Aangevoerd 35 stapels kaas, wegende 1700 kilo< Prijs f 85—f 90 per 100 K.G. WASSENAAR, 12 Nov. Veiling. Peen 3V65 ets. per bos. Kroten 3036 ets. per bos. Spruitkool 4654 ets. per ben. Krop sla 6080 ets. Andijvie 601.Bloem kool f 2.-9.Groene Savoyekool f 1.— Kool fT—1L—Witte Kool f 3.-9.—. Boe renkool f 1.50—2.— per 100. Knolrapen 3 c. per stuk. Peren f 1.1.40 per kin. Eieren per 100 f 12.—12.50. Konijnen p. st. 60 ets. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 13 Nov. 1915, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 745.7 Müncben. Laagste barometerstand 730.8 Den Helder. Verwachting tot den avond van 14 Nov. Stormachtige tot krachtigen Noordweste lijken, later afnemende en wellicht krim pende wind, meest zwaarbewolkt, aanvanke lijk nog buiig en kouder. De opstand in Tripoli. PARIJS, 13 Nov. Een kleine Fransche stoomboot, die slechts tien man gewapen de bemanning telde, heeft" vóór het eiland Creta in volle zee een tweemastvaartuig van den vijand verrast, dat wapens en munitie naar Tripoli vervoerde en verde digd werd door acht-en-veertaig Turken, van wie elf officieren. De tien Fransche zeelui hebben het vaartuig geënterd en zich van de opvarenden en het materiaal meester gemaakt. Heden overleed na een kort stondige ziekte, onze lieve dochter CATRINA ANNA MARIA, in den jeugdigen leeftijd van bijna 13 jaar. Haar bedroefde Ouders en Zusj e N. WALRAVEN C. WALRAVEN— v. Eeuwijk. 5486 JOHANNA ANTONIA WALRAVEN. Oude Wetering, 11 Nov. '15. Heden overleed in het St. Elisabeth Gesttcht, na voorzien te zijn van de laatste H. Sacra menten, na een kortstondig lijden Mej. C. v. d. ZON. Mede namens de familie: L. P. VAN DER ZON. Leiden, 13 Nov. 1915. 5511 Juffrouw, eenigszins bekend met het vak, of flinke leerlinge, kan direct geplaatst worden bij A. P. MARTENS Co. Nieuwe Rijn 58, M91 Manufacturen. Kan voor direct of later ge plaatst worden een nette Juf frouw, bekend met het vak, externe. Brieven onder No. 5481, met opgave waar laatst in betrekking en verlangd salaris, bureau van „De Leidsche Courant." Gevraagd een R.K. Dagmeisje. Adres Mevrouw JANSSE, Breestraat hoek Manden- makerssteeg. 5500 Gevraagd een Dienstbode, R.K., omstreeks IS jaar, die genegen ia eenig boerenwerk te verrichten. Briéven adressc-ere men or»der letter A aan WULF, agent van „De Leidsche Courant" te Oegstgeest. 5491 1st den Haag wordt half December gevraagd, in klein gezin èen alleszins nette R.K. Dienstbode,, boven den leeftijd van vijf en twintig jaar, bekend met ko ken en verdere huiselijke bezigheden. Brieven worden ten spoedigste inge wacht bureau van de Leidsche Cou rant" onder no. 5438. Machinist gevraagd, loon f 13.aan een fabriek te Alphen a/d. Rijn. Br. fr. letter A, JAC. VAN VLIET, Alphen a/d. Rijn, l.z. V-63.5391 gevraagd, goed kunnende fiet sen, loon f5.- per week. Adres te bevragen bureau „Leidsche Courant". öjm Gevraagd, een SMIDSKNECHT, voor Hoefbeslag en Rijwielreperatie. Br. fr. aan W. BEUKELAAR, Zoe- terwoude, in 't Dorp. 5488 Gevraagd een bekwaam machine-bankwerker draaier, bekend met motoren en rij wielen strekt tot aanbeveling, voor vast werk, bij H. J. UPHOFF, auto mobielen. riiwielen en smederij, Sas- senheim. 5469 Tegen 1 Januari 1916 gevraagd ^n R.K. aankomende Vleeschhouwers- knecht, v. g. g. v., door C. CASPERS te Lisse. 5471 Gevraagd tegen 28 November een nette R. K. Yleeschkouwersbediende, niet bene den 18 jaar. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Zondags vrij, bij G. C. SCHOLTES, Sluisplein, Leidschendam. 5452 Gevraagd tegen 1 December a.s. een vaste arbeider en 'n aankomend knechtje, beiden goed kunnende melken, bij H. VISSER, Landbouwer te Lei- muiden. 5339 Spoed gewenscht. Te koop w.o. 4 Stoelen, 2 Crapauds, Canapé, Tafel, pracht Spiegel, 2 Gravures, Pendulestel, Theetafel, Theeservies en pracht Buffet met Spiegels en koper, alles voor f125.Pracht Slaapkamer-Ameublement voorspot prijs en compleet Huiskamer-Ameu blement, in leer, voor f 50.Tevens Divan, pracht Schilderijen, Pendule stellen en verschillende Huishoude lijke Artikelen. Te zien van 119 uur, ook Zondag, Weteringkade 75, b/h. Station H. S. M., Den Haag. 5479 met roosters. Hooigracht 110, LEIDEN Gevonden: te Oude Wetering een broche. Tegen advertentiekosten terug te bekomen bij N. H. vr d. MEER, Scheepmaker te Oude Wetering. 5487 2 Vette Varkens te koop, gewicht 200 en 800 pond, bij N. VAN DER VEER, Kaag, Haarlemmermeer. 64q2

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 2