Aanbestedingen. grfjvocaat em procureur bij dein Hoo- laad is heden beëedigd imej. mr. A. 'jfrobsa alhier. ALKEMADE. Gemeenteraad. uv gisteren gehouden vergaderingNan Baad der Gemeente Alkemade werd Reling gedaan van een ingekomen be- dat het pas opgerichte Hulptelegraaf- Jonkautoor te Oudewetering ook rechtT to met Boelofarendsveen zal worden 0Dden. Een ingekomen adres om her- jig der jaarwedden van het onderwijzend oiieel werd om advies in handen gesteld Burgemeester en Wethouders ter Latere mdeling bij het vaststellen der begroot-ing. i beer W. Boog, Hoofd der school te juni werd benoemd tot Hoofd der school ieuwewetering. De vaststelling van het dgeldkohier over het 3e kwartaal werd je volgende vergadering uitgesteld, larna ging de Baad over tot het behan- p van eenige bezwaarschriften plaatse- ibelasting in besloten vergadering. KATWIJK. ilitaire sportdemonstratie. De mili- e sportdemonstratie, te houden door militairen van het kantonnement Kat- zal plaats hebben op Woensdag 3 umber op het terrein van het voorma- leatenkaxnp. NIEUWKOOP. Gemeenteraad. fwezig do hoer J. van Leeuwen. Een ature. [gekomen is een schrijven van den heer ,an Leeuwen, dat hij ontslag neemt als van den Raud. ifhun verzoek wordt aan de heeren J. lieer en A. J. M. Moltzer wegens ver uit de gemeente resp. over 7 en 8 eden ontheffing verleend van Hoofd, lag. gekomen is een verzoek van 8 smeden- oons om een jaarlijk'sche subsidie van om met behulp van rijks- en provin- 1 subsidie alhier op te richten een smeedschool met instfucticwerkplaats. heer Van der We ij den, wet- ;ier, zegt de vergadering van smeden- wons, waarin het subsidieverzoek is andeld, te hebben bijgewoond in ge- van een deskundige, die mede oordeel was, dat de industrie op zich eerder geschaad dan gebaat zal zijn dergelijke ambachtsschool. Bo ten zal 90 pGt. der opgeleiden een dere betrekking buiten de gemeente ',en, terwijl de patroons lieven ine baas dan groote knecht in het meen niets er voor gevoelen, wat uveas hieruit blijkt, dat van de onge- itó patroons slechts met moeite 8 door ilandteekenihg het verzoek wilden bef ihtigerL. Waar ten slotte zoo weinig be stelling, - zoowel van de smedep aLs de inwoners, aanwezig blijkt en hier arnin sprake kan zijn van'een'gemeen-, lang, meent spr. te mogen voorstellen verzoek'yooï kennisgeving aan te ne- 0. Alle leden gaan hiermede accoord, arna dan ook met algemeen© stemmen besloten afwijzend te beschikken, lammis de commissie van onderzoek, ilaande uit de heeren Van der Weijden Mourits. rapporteert eerstgenoemde de jrogting voor 1916 te hebben onderzocht accoord bevonden en adviseert tot on- landerde vaststelling, waarna eenparig sloten wordt haar vast te stellen op een drag van inkomsten en uitgaven van (620,261/0. Tot hoofd van het redlialingsomderwijs rdt benoemd de heer P. de Graaf, tot Érwijzer aan de jongenscursus de heer D. van Noort, hoofd der openbare looi te Noorden; tot onderwijzer van meisjescursus den heer P.. de Graaf en lor de nuttige handwerken mej. A. de liter, onderwijzeres aan de Chr. schooi Op. voorstel van B. en W. wordt beslo- H. rf" de Koningin voor te stellen het Kimum aantal vergunningen van 11 op In gesloten zitting worden vervolgens ehandeld de suppletoir-kohieren Hoofd. en Handehbelasting. Na heropening van de vergadering léidt rondvraag de heer Van der lijden een bespreking 'in over verbe- van den Stationsweg. Lang en werd hierover gediscussieerd, waar- iwerd overeengekomen, dat het raads- de heer G. van Middelkoop als lid van S bestuur van den Polder Nieuwkoop in eerstvolgende bestuursvergadering van ten Polder deze zaak ter sprake te bren- 8TL Hierna wordt de vergadering gesloten. REEUWIJK. Wethouder L. van Donk. Alhier is in ouderdom van 76 jaar overleden de ;tr L, van Donk, sedert tal van jaren «houder dezer gemeente. ROELOFARENDSVEEN. Concert. In bet café van den heer N. sgenaar alhier, werd gisteravond het in he Leidsche Courant" aangekondigde con- wt van de Eerste Leidsche Harmonica-Ver eniging „Onderling Kunstgenot" gegeven, be ruime zaal was nagenoeg geheel bezet, te verschillende nummers werden vlot en onder te veel tusschenruimten na elkaar fgespeejd en bleken bij het publiek, dat oms daverend applaudisseerde, zeer in den Haak te vallen. Het samenspel was over algemeen zeer goed, terwijl de soli on- eriapelijk ten gehoore werden gebracht. RIJNZATERWOUDE. tandbouwcursus. Door do Holland- Maatschappij van Landbouw is alhieb landbouwcursus opgericht. De lesjsn 'orden 3 anaal per week gegeven door den A. do Rijk, van Hoogmado. Circa 20 dealen hebbendaaraan deelgenomen. TER AAR. Tuinbouwcursus. Door de afdeeling «r-Aar van ,,De Hanze" is hier een tuin- ouwcursus opgericht, die' door den "jkstuinbouwieeraar, den heer P. de Vries,' te Aalsmeer, werd geopend mot twintig leerlingen. De lessen worden op Woensdag en Vrijdag gegeven in het pa tronaatsgebouw te Langeraar door dén heer A. de Rijk, onderwijzer met acte landbouw te Oud-Ade, die voor het prac- tisch gedeelte wordt bijgestaan door den heer G. Maarse Jbz. te Aalsmeer. Ook de lessen in 't boekhouden en han- delsrekenen, eveneens van wege „de Hanze", zijn weer begonnen, en worden op Dinsdagavond gegeven in de R. K. school door den heer J. Schaper, leeraar M. O. boekhouden te Kudelstaart. WARMOND. St. Caeoilia. Het overgroot» succes, behaald met „Hei Hoogste Goed", van Louis Haver, heeft het Tocoieel van Sint Caeciilia doexi besluiten ook het tweede werk van dien schrijver in studce te ne men, en op te voeren nog vó-r den Advent. Bedoeld stuk heet Contrasten". Het komische element is minder vertegenwoor digd dan in „Heit Hoogste Goed", en heeft altijd een tragische ondertoon. De karak ter teek ening is prachtig en leent zich 'uit muntend voor rijk typèerend spel. WASSENAAR. Gemeenteraad. Aanwezig 9 leden. Afwezig de heer Joichems met kennisgeving. Er is een vacature. Voorzitter: Jlhr. Storm v. 's-Gravensande, burgemeester. De Voorzitter herdenkt het over leden raadslid den heer Burger in alles, wat hij voor de gemeente gedaan heeft. Zijn nagedachtenis zal bij ons in eetre blijve. Hij 171ste in vp^Je. Onder de Ingekomen stukken was de goedkeuring van Ged. Staten om het aan tal vergunningen op 1 op 300 inwoners te brengen en een schrijven van den heer Haan dat hij de functie van klokkeluider aanneemt. Een adres van de R.K. Timmerlieden- vereenigiing' „St. Joseph", om tot aanslui ting aan het werkloozejifonds over te gaan wordt in handen van B. en W. gesteld. In behandeling komt het adres van den Ned. R.K. Volksbond tot het verkrijgbaar stellen van goedkoop» cokes. Het verzoek wordtaan den raad gericht omdat' van het Nat Steuncomité geen goedkoope brandstof is verkregen. De Voorzitter zegt, dat de gasfabriek niet an de behoefte kan voorzien. Spreker is ook persoonlijk tegen het verzoek, om dat het feitelijk een bedeeling is. -Na eenige discussie wordt besloten te gen den .prijs van 85 ct des voormiddags tot 12 uur de cokes voor minvermogenden beschikbaar te stellen. Hot scheelt dan nog 20 oeai'b. Wordt niie,t voldoende gebruik ge maakt,dan kunnen de meergegoeden's mid dags' over de rest beschikken^ Aan de, orde komt om een gratificatie van f 50 te Vêrleenèn dan den veldwach ter, P. de Jong omdat hij'ook nu ih het bezit is van het tweede diploma. De hegr Hooft Graafland stelt voor een jaarlijksche verhooging te geven van f 25 voor'het behalen van dit diploma. De he-ër MansVélt ondersteunt dit voorstel. De heer 'Wouters gi^nt den veld wachter het gaarne. Maar gaan wij op dien weg voort kunnen wij wel eens moei lijkheden krijgen tegenover de gemeente werklieden. De'heer Hooft zegt, wanneer andere een diploma halen., hij ook gaarne die ver hooging wil geven. De heer W outers zegt men maakt anderen naijverig, die geen djplpma kun nen halen. De heer v. *d. Hulst steunt het voor stel om veahooging te geven, omdat het een prikkel voor anderen zal zijn het di ploma te behalen of zich te onderscheiden. De heer v. Pall and t bestrijdt het voorstel voor verhooging van teactement. De lifeer R u y g r 0 k ©luit zich bij zijn oollega aan, omdat de andere veldwachter zich' verongelijkt zal achten. Het voorstel om verhooging van salaris te geven wordt verworpen met 45 stem men. Voor stemden de heeren v. d. Hulst, Mansvelt, Hooft Graafland en Rooyakkers. Aangenomen wordt een voorstel van B. en - .W. om in de .plaats van A. Öuwer- kerk geen vast arbeider aan te stellen. Tot onderwijzer aan .^e O. L. School no. 1 wordt benoemd mej. G. M. W. Smit te Wadenoyen, no. 1 van de voordracht. De Docterswoning wordt wederom voor den tijd van een jaar op de gewone con dities verhuurd. De leden der commissie tot wering van schoolverzuim worden wagens periodieke aftreding met algemeene stemmen herbe noemd. 1 De heer Verbrugge heeft zijn ontslag ge nomen als Lid der schattingscommissie inkomstenbelasting. In zijn plaats wordt benoemd het .raadslid .de heer Mansvelt. Goedgekeurd wordt het wegenp Jan- Pr ins. B. en. W. stellen vervolgens voor terug te komen op, een genomen raadsbesluit en wel om de breedte vdn den Buurtweg te brengen van .24 op 18 M. Dit voorstel wordt verworpen. Echter wordt aan. een bouwer bij uit zondering verleend op een punt 9 M. uit den weg te bouwen. Goedgekeurd wortd een' venbetering rio- leering Achterweg, waardoor een perceel van Van Looyensteyn kan worden aange sloten. Den havenmeester werd wegens ouder dom volgens de verordening eea-vol ont slag verleend .en tevens besloten hem als tijdelijk aan te stellen. Goedgekeurd wordt de begrooting en rekening Bungerüjk Armbestuur. Voor uitbreiding Gasfabriek zijn f noodig en voor bedrijfskapitaal f 2000. B. en W. stellen den raad voor een leening aan te gaan tegen een rente van 5 er de "koers van 99. Het voorstel wordt aan genomen. Goedgekeurd worden eenige wijzigingen in de begrooting 1915. Vastgesteld wordt de begrootimg Gasfa briek 1916. In behandeling kcxmr de vaststelling ge- meentebegrooting 1916. Op een verzoek van. den heer Beyeo-s- (bergen om verbooging van subsidie voor de omnibus-dienst, wordt afwijzend beschikt- om dat B. en W. duidelijk is geworden na onderzoek, dat de ontvangsten hooger zijn dan door Beyersbengen geraamd. De geaneentebegrooting wordt vastge steld als door B. en W. voorgesteld. Vervolgens wordt het aangebrachte plaquet van het wijkgebouw ter bezichti ging aangeboden in zooverre gewijzigd, dat er nu een plat dak wordt aange- 'bracht. De commissie had dit -voorgesteld met het oog op de meerdere kosten. Het gebouw mocht de goedkeuring van den raad wegdragen. Vervolgens werd de vergadering geslo ten. WOUMUGGE. Gemeenteraad. Voorzitter: de heer T. P. Kleijn, burge meester. Afwezig met kennisgeving de heeren J. van Dam en A. D. H. Heenk. De vergadering wordt geopend met ge bed; de notulen worden gelezen en onver anderd vastgesteld. Ingekomen stukken: Ged. Staten melden het verzoek van den R»ad omtrent de grensregeling Woubrug- geOudshoorn in behandeling te zullen nemen, tegelijk met de grensregeling Boskoop-Zwammerdam, nadat de ineen- ielting Alphen-Oudshoorn-Aarlanderveen bekrachtigd is.» Reclame's H. O. van de heeren Van der Waa, S. Oudshoorn en G. Borst zijn ge steld in handen van de reclame-commissie. Schrijven van de familie D. van der Laan, in leven brugwachter, meldende het overlijden, tevens dankzeggende voor het verleende pensioen. De Voorzitter stelt aan de orde een schrijven van den heer Mr. Hermans, ad vocaat te Leiden, adviseerende aan de ge meente Woubrugge, het aanbod van de firma Smulders te Utrecht, om in het rechtsgeding, tijdelijke electrische bema ling van den Vlietpolder, in schikking te treden, aan te nemen, aangezien men vëtn geen enkele proceduren met zekerheid kan gen, wat de uitslag zal zijn en bij ver lies de gerechtkosten groot zijn. Vermeld wordt, dat door de gemeente Woubrugge moet worden betaald f 850 plus f 100 ge rechtskosten; de firma Smulders is bereid bij schikking een derde van het totaal be drag te laten vallen. De Voorzitter is van oordeel,' dat twee derden van het totaal bedrag veel hooger -moet zijn, dan de bovengenoemd© cijfers, (ongeveer f 27000.—, daarvan betaalt' de Vlietpolder f 1000.De heer Liever se kan niet begrijpen, dat dé gemeente door de firma Smulders in een proces is gewikkeld, waar de gemeente feitelijk'buiten staat, en, indien die firma zekeri was van haar recht, zou zij niet een scllikking behoeven voor te, stellen; ook die'genoemde bedra gen zijn hem niet duidelijk, indien de ge meente ingaat op die schikking, dan ko men nog andere n.m. de timmerman en de smid te Hoogmade, die .arbeid hebben verricht, bij»de electrische bemaling van den Vlietpolder. De Voorzitter meerit dat het juist van de firma "Smul ders te waardeeren is, dat zij in schikking wil komen; zij toch is zeker, dat het door haar geëischt bedrag moet worden uitbe taald, hetzij door de heer H. Blom te Lei den, die de bestelling bij die firma deed zonder daartoe een opdracht te hebben ontvangen of door de gemeente die het door den heer Blom bestelde in ontvangst heef genomen. Hij als^ voorzitter stond buiten het proces Smulders; hij toch had wel een overeenkomst gemaakt met het bestuur van den Vlietpolder voor tijde lijke electrische bemaling, doch de uit voering is door zijn ziekte buiten hem om gegaan. De heer Lievers® is het daar mede niet eens. De Voorzitter had vóór zijn ziekte daarin gehandeld zonder de wethouders of den Raad. De heer Van der Voorn merkt op, dat de misreke ning mede* is te wijten aan de ingelanden van den Vlietpolder. Hadden die besloten tot een electrische bemaling, dan had het door den heer Blom bestelde materiaal gebruikt kunnesn wordeji en de schade zou niet groot zijn geweest. De heer Van der Geest is van oordeel, dat de heer H. Blom te Leiden in vele zaken den Raad heeft misleid; hij toch had, omdat hij het bemalingsmateriaal voor den Vlietpolder bestelde op de hooge rekening van de firma Smulders aanmerking 'moeten ma ken;, nu de heer Blom ook hierin nalatig was, meent 9preker, dat het nog maar het beste is, in onderhandeling te treden, hoewel de gemeente volgens zijn oordeel niets' heeft besteld en ook niets heeft aan vaard. Verschillende leden zijn het met het oordeel van de heer Van der Geest eens. De heer Lieverse betreurt het, dat voor de fouten, die andoren hebben begaan, de gemeente moet hoeten, en meent, dat de Voorzitter van die fouten niet is vrij te pleiten. De Voorzitter herhaalt nog eens, dat de fout daarin ligt, dat de gemeente tijdens zijn ziekte de electrische pomp heeft aanvaard en de rekêning Smulders niet heeft terug gezon den. De heer Lieverse zou wenschen een) conferentie van den Raad met de heeren Smulders en de advocaten. De heer Van der Geest stemt hierin toe, doch dan moet de heer H. Blom te'Leiden ook uitgenoodigd worden. De heer Mole naar kan zich hiermede vereenigen doch will „schikking'1 niet voorop zetten^ hij wil ook de heer Blom uitgenoodig zien, want de kwestie waarover' de zaak loopt, gaat volgens zijn oordeel buiten de ge meente om. De heer Blom had door de firma Smulders aangesproken moeten worden. Het voorstel Lieverse, om 'met genoemde heeren een conferentie te houden, wordt met algemeene sitemmeei aangenomen. Bij de bespreking van oninbare posten, wordt bepaald, dat eenige kwade betalers vervolgd moeten worden. Bij de rondvraag wijst de heer Van der Voorn op het onderhoud van de wegen. De V 0 0 r z it t e r zegt, dat voor de wegwerker, die onder de wapens is, ver lof is aangevraagd, en dat zoo spoedig mogelijk in het onderhoud der wegen zal worden voorzien. (Ongecorrigeerd. De Post. Den lsten Nov. a. s. zal bij de reorganisatie der posterij alhier een groote verbetering plaats hebben; tot hei den bleven de brieven, die men des na middags 3 uur postte, liggen tot den vol genden morgen vier urn-. Thans zullen deze verzonden worden s avonds half acht en kunnen in omlig gende plaatsen als Leiden enz. nog be steld worden. ZOETERWOUDE. R. K. Kiesvereeniging. Een groot aan tal leden van de R. K. Kiesvereeniging kwarn gisteravond hijeen in het dorps café, voor wie de Heer F. A. Moerel van Oudewater als spreker zou optredeai. In zijn openingswoord sprak de voorzit ter de heer Jac. v. Leeuwen Johz. een hartelijk woord van welkom, vooral aan den Weteenv. heer kapelaan Boin, die voor het eerst de vergadening van de Kiesver eeniging bijwoonde, aan d§n geacliten spreker van dezen avond en verzocht een ernstig en aandachtig gehoor bij de be handeling van het onderwerp: „De Katho lieken en de politieke toestand na den Godsvrede." De heer Moerel zegt vooraf het onder werp op een eenvoudige manier te zullen bespreken, en begint daarna, met geestige zetten doorkruid, te vertellen wat met den Godsvrede word bedoeld. Voor het flink optreden bij de crisis, welke ons land heeft meegemaakt, brengt spr. hulde «aan. het huidige ministerie. Waar echter den laatsten tijd zooveel hul de is gebracht zegt spr. te moeten waar schuwen voor verkeerde inzichten bij het kiezer corps. De oorzaak, dat we die hulde niet aan rechts kunnen brengen, is, dat onze kloe ke staatsmannen dit werk niet hebben kunnen doen, terwijl zij het evengoed zou den hebben gedaan. De Roomsche actie mag niet verslappen en spr. hoopt, dat liet voorbeeld gegeven door deze vereeniging met het beleggen van deze ontwikkelingsavond navolging moge vinden, dat hiervan «en stoot moge uitgaan om niet langer rustig en kalm te zijn waar werkzaamheid noodzakelijk is. Om aan te to on en dat er nog een strijd bestaat, behandelt £»;ir. op duidelijke en nestige manier den schoolstrijd. Aan het eind zijner rede noemt spr. het werken in de R. K. Kiesvereenigingen, vooral het omhoog brengen van de stem- mencijférs; Op de vergaderingen moeten de leden mee werken in het belang der k, het bestuur niet bevitten en zóch houden aah de genomen besluiten zonder daarover1 nog langer te spreken. De can- didaten in de kiesvereeniging gesteld moeten nadien niet andermaal worden be sproken, maar blijven eenvoudig: de cnn- diidaten van onze R. K. Kiesvereeniging, waaraan wij ons moeten houden. Na een hartelijk dankwoord van den Voorzitter werd de vergadering met gebed gesloten. Roomsche Agenda. ZATERDAG. Leiden. Bibliotheek van, 89 uur .in het zaaltje maast de- Hartabrugskerk van de Prop. Club „St. Bonifacius". ZONDAG, Leiden, half één. Jaarverga dering „St. Hubrecht". Ge bouw Verhuurde rehond. Lelden. Bij de door den architect W. Fontein gehouden aanbesteding van „het bouwen van een landhuis te Noordwijk a/Zee" waren ingekomen 9 ingekomen, t. w. van J. H. Imthoorn, Noordwijk binnen f17600, K. de Bes, Noordwyk binnen f 1£300, G. van Duin, Noordwylc a/Zee f17192, ~W. P. de Vreede, Noordwijk binnen f16900, M. van der Velde, Leiderdorp f16650, J. II. van der Velde, Leiden f16500, D. Heymans, Leiden f15681, Scheer en Karman, Bodegraven, f14500, H. de GraafF, Hazerswoude f14420. Het werk is gegund aan den laagsten in schrijver. Academienieuws. LEIDEN. Met gunstigen uitslag afgelegd het doctoraal examen in de rechtsweten schappen door do heeren J. Hüden en J, A. C. P. van Beek (béiden den Haag). Na verdediging van „Stellingen" werden heden bevorderd tot doctor in de rechts wetenschappen dc heeren Jan Willem van der Vlugt, geboren en wonende te Leiden en Constans Dionysius Marinus Hupkens van der Eist, geb. te Maastricht, wonende te Zwolle. De Geneeskundige Staatscommissie bevor derde heden Ut arts den heerL. den Houter (Leiden). Gemeentelijke Aankondigingen. Kaas-inventarisatie. De Burgemeester van Leiden brengt ter kennbs van belanghebbenden dat voortaan slechts zij dn aanmerking zullen komen om als exporteur ein grossier Ingeschreven te wordein, wiea- kaasvoorraad op 30 Octo ber des middags te 12 uur is opgenomen en ter kennis van ondergeteekende is ge bracht. Personen, die onjuiste opgaven indie nen, stelten zich bloot aan eene weigering om aJs exporteur of grossier te worden ingeschreven of kunnen ale zoodanig wo*W dein geschorst. Zeep en Sopa. De Burgemeester,, van Leiden hremgt tci* algemeene kennis, dat hem js ter oore ge komen, dat de door den minifster van Landbouw, Nijverheid en Handel voor Zeep en Soda gestelde maximum-detail prijzen door sommige winkeliers worden overschreden. Hij herinniert er aan dab deze prijzen zijn: Soda 7 cent per K.G.; Zachte Groeane- of GeJe Zeep 24 cent pea- K.G. Ingezetenen', die na het verschijnen de zer publicatie, gevallen van overschaijding dei«maximum-prijzen constateerem, wort den dringepd uitgenoodigd, daarvan on verwijld kennis te geven aan ondergeteo- kende (Bureau Visohmarkt 18). Door W. Erades as oen verzoekschrift in gediend oan verlof voor den verkoop van alcoholhoudenden, anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van ver koop, in het benedenlokaal van het per ceel Nieuwe Beestenmarkt no. 18. Laatste berichten. Tweede Kamer. De Tweede Kamer Zal worden opgeroepen tegen Woensdag 3 November des morgens IB/2 ure. Marktberichten. LEIDEN, 29 Oct. Veemarkt: Aangevoerd 1 paarden -f 0— a f 0—00 Veulens 1'000 a f 000 17 stieren f 140 a f 390, 130 kalf- on melk koeien f220 a f410, por kilo fa 1282 Varekoeien f195 a f385, 197 vette ossen en koeien ^70 a f400 por kilo f 0,70 a f0,85, 361 graskalveren f 45 a l'HO, 25 kalveren (vette) f40 af 145, per kilo f0,3Wa 1'1,00, 31 kalveren (nuchtere) f7,—af!4,—2914 schapen (vette) 1'33 a f55, per k. f0,74 a f0,88, 120 schapen (weide) f 28.a f 36,0Lammeren fa f0 dito vette jarige f00 a i'00, 376 varkens (magere), f23 a f65, per kilo a ct, 00 varkens (vette) fa f0 biggen f— af—,10 bokken of geiten 1'4.— a f9. Ter markt aangevoerd: 2987 Runderen; 55 Kalveren; 3035 Schapen. Kaas. Aangevoerd 70 partijen. Besteed werd voor le kwal. Goudsche kaas f55,tot f58, 2e kwal. id. van. f 50 tot f 54. le kwal. Leidsche kaas van f45 tot f47, 2e kwal. id. van f40 tot f 44, minder soort f Alles per 50 kg. Aan de stadswaag gewogen 0partijen, stuks kaas, w,egende 0kg. Handel v. Goudsche kaas stug. Handel voorLeidsche kaas stug. LEEUWARDEN, 29 Oct. Boter. Aangevoerd 1/4 vat boerenboter, prijs le soort f 56. Fabriéksboter. Aangevoerd 18/3, 28/6 vaten. Prijs f58.40 zonder; f94.met consent. Noteering van de commissie f2.35 per K.G. met consent. Noteering van de commissie der Vereeniging van botor- en kaashandelaren in Friesland f 92.— Nugelkaas. F^briekskaas; aangevoerd 41176 K.G. Prijs: f45.a f 85.. Stemming iets han gende. ZOETERWOUDE, 29 Oct., Eieronvelling. 16 kipeieren f 9,8010.25. 85 Kondeneieren f 7,10—f 7.45. WOERDEN, 29 Oct. Kaas. Op de kaasmarkt waren heden 96 partijen aangevoerd. Men besteedde voor Goudsche kaas lsto soort f71,a f73,dito 2do soorl f.66,Va 1 70, dito rijksmerk f74,— a f00,dito zwaardere f 78,a f 74.Alles p.50 K.G. Handel traag. Met condities. Stoomvaartberichten. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. BAWEAN vertrok 28 Oct. van Amsterdam naar Java en pass. denzclfden dag het Gal-, loper-vuurschip. BOEROE (uitreis) is 27 Oct. Perim gepa68. CELEBES, van Galveston naar Napels, vertrok 27 Oct. van Algiers. KARI- MATA (thuisreis) vertrok 28 Oct. van Mar seille. ORANJE (uitreis) vertrok 27 Oct. van Suez. REMBRANDT (uitreis) arriv. 27 Oct. te Sabang, TIMOR (thuisreis) is 27 Oct. Gi braltar gepasa. VONDEL (uitreis) .is 27 Oct. Dungeuess gepass. ROTTERDAMSCHE LLOYD. ARAKAN arriv. 26 Oct. van Rotterdam te Batavia. DJEBRES van Batavia naar Mar seille arriv. 27 .Oct. te Suez. GOENTOER arriv. 26 Oct. van Rotterdam te Batavia. JACATRA arriv. '26 Oct. van New-York te Batavia. HOLLAND-AMERIKA LIJN. ESPERANCA, van La Plata vertrok 27 Oct. van Aarhuus naar Svendborg. MAASDIJK vertrok 28 Oct. van Rotterdam naar Ncw- York. NIEUW AMSTERDAM van Rotterdam naar New-York, pass. 26 Oct. 4.50 n.m. Lizard. NOORDERDIJK, van New-York naar Rot terdam, pass. 27 Oct. 4 uur 45 voorin. Dun- geness. UOSTERDIJK vertrok 26 Oct. van New-York naar Rotterdam. POLYNESIA, van La Plata, vertrok 28 Oct. van Aarhuus naar Udense. SLOTEEDIJK, van New-Orleans naar Rotterdam, pass. 28 Oct. 5 uur 25 voorm. Dungeness. SOMMELSDIJK arriv. 27 Oct. van Buenos-Ayres te Gravesend. WAALDIJK, van Rotterdam naar Ne\V-York, pass. 27 Oct. 3 uur 10 nam. Lizard. ZIJLD1JK, van Tam pa en Savannah naar Rotterdam, pass. 27 Oct. 2 uur 50 nam. Prawlepoiut. KON. HOLL. LLOYD. DRECIITERLAND vertrok 28 Oct. van Amsterdam naar Buenos Ayres. RIJNLAND vertrok 28 Oct. van Ainsteidam naar Buenos- Ayres. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 29 Oct. 1915, medegedeeld door hot Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 767.2 Skagen. Laagste barometerstand 755.7 Vlissingen. Verwachting tot den avond van 80 Oct. Matige tot zwakken, Zuidoostelijke tot Zuidelijken wind, betrokken tot zwaarbewolkt, later wellicht opklarend, aanvankelijk nog 1 regenbuien. Iets zachter.

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 3