Tweede Blad. BUITENLAND. De Oorlog. BINNENLAND. 78 JAARGANG Mo. 1843 3)e £#tcbolre (Bou/tcmï Vrijdag 29 October 1915. Van het Westelijk oorlogsterrein. Wasschen aan het front. De „Daily .Mail" geeft de volgende be schrijving van de wijze waarop te velde het lichaam gereinigd wordt. „Wasschen in dienst wisselt tusschen twee uitersten, n.l. in 't geheel niet in de eerste rij loopgraven en alle moderne comfort als men ver genoeg achter de linie ingekwartierd is. Het gemiddelde hiertusschen wordt be reikt als een regiment uit do loopgraven .wordt teruggeroepen en op een mijt orf ,wat afstands achter het front in reserve ..wordt gehouden. Dan worden de schoe nen geboend, de gezichten, de handen en de voeten gewasschen, soms zelfs begie ten de mannen elkaar mat een emmer water, om zich daarna met een handdoek af te wrijven. Een complete reinigings-uitrusting be staat uit een stuk spons, een stuk zeep, een scheerkwast, kam en tandenborstel en een klein zakspiegeltje. AI die dingen worden in een handdoek gewikkeld. 'Zoo een pakje is niat groot, maar als men be denkt, dat het in een ransel moet meege dragen worden, waarin al een overjas, schoone sokkan., hemd, wollen vest, nood rantsoen, hat dagelijksch rantsoen, cho colade en tabak en soms nog een paar schoenen gepakt zijn, dan begrijpt men, dat de soldaat nog wel eens aarzelt tus schen nog meer meedragen of zich niet., wasschen. De beste methode is natuurlijk, niet zelf mee te dragen, maar bij een kameraad te leenen; dat kan men echter nooit langer dan een week doen, omdat dan de man jvam wie men geleend heeft, het spelletje begint te doorzien en niet verkiest zijn gereedschap, dat hij mee moet sleepen, te leenen aan een luiaard, die dat zelf niet .wilde doen. Je kunt iemand gemakkellijk je handdoek leenen, als je dien daarna in de waschmand kunt gooien, maar als dio iemand een laag vuil van een centi meter dikte op zijn gezicht heeft zitten, en ,de handdoek mee moet, tot er een schoo ne uit Engeland komt, dan ziet de zaak er een beetje anders uit. Er behoort ook een edele zelfopofferingsgezindheid toe, om je veiligheids-scheermes met het' laatste ïnesje erin te leenen aan iemand met een blauwe kin, begroeid met stoppels die zelfs liet zwaard Excalibur stomp zou maken Als nu bijv. de eene man een veilig heidsscheermes en de ander den eenigen handdoek in het peloton bezit, dan kan men op vriendschappelijke wijze een over eenkomst aangaan. In mijn geval leidde een vriendelijke daad in de dagen vóór den oorlog tot zeer gelukkige resultaten. Toen mijn regiment nog in Engeland lag, en ik mij dus de weelde kon veroorloven van mij door een barbier in het West End te laten opknappen, had ik minach tend, op een veiligheids-scheermes, dat ik van een tante had gekregen, neerge zien, en het aan mijn oppasser als verja ringsgeschenk aangeboden. Toen de oor log uitbrak, had dezelfde schurk, die mij in het West End schoor, mij voor een enor- men prijs een gewoon scheermes met ivo ren handvat en daarbij een zeer duren aanzetriem aangepraat. ,,U behoeft het alleen maar van tijd tot ijd over den riem te halen, maar noodig is dat eigen FEUILLETON. De noodlottige erfenis. 96) Die erfenis sta dik hun gaarne af, als ik mijn kiind maar terugkrijg. Ongelukkigerwijs kunnen zij van het kind geen afstand doen zonder daarbij de erfenis te moeten prijsgeven. Wij moeten daarom alles doen om hen in den waan van straffeloosheid te 'laten en hen, als wij alle troeven tegen hen in handen' heb ben, onverwacht» op helt lijf vallen. Maar dat is het niet waarover ik u spreken wilde. Wees zoo goed en lees 'deze berichten eens, die door de Parij-sdhe Waden zijn vermeld. James gaf de couranten, waarin de be richten uit Luzern stonden, aan Lizzie, die na ze gelezen te hebben, ze aan sir Darnetfc overhandigde. ZoucOt gij denikeni, vroeg laatstgenoem de, dat deze berichten betrekking hebben op de zaak, die ons bezighoud!? 't Heeft er allen schijn van, antwoord de James. De berichten komen uit Luzern Mevr. d'ALtereit heeft gezegd dat haar ager zich, op zijn iets naar Frankrijk, Luzern heeft opgehouden. Dat is zoo, bevestigde Lizzie. Ik heb u een brief gegeven, door hem uit Luzern verzonden. 7- Juist en de datum van dien brief Stemt overeen met het .tijdstip waarop die löan, volgens de verklaring van diien gtu- 4«®/t uit Lausanne, moet zijn omgekomen, 't Is waar, hernam sir Percy, maar lijk heelemaal niet", had hij gezegd. Dat was nu juist het soort van scheermes, die ik aan- het front noodig had! Op den vijfden dag van de tweede week bleek de eenige manier om het haar van mijn gezicht te krijgen, daarin te bestaan, dat 'ik de opperhuid mee eraf nam. Den zesden dag veroorzaakte een poging om het mes over de nieuw-ontstane opper vlakte te "halen, mij zoovéél pijn, dat ik moest ophouden. Ik keek naar het scheer mes. Ik had geen aanzetriem,, en kon er dus niets mee beginnen. „Scheert er iets aan, Sir?" vroeg Jen kins, mijn oppasser. ,,Ja.... dat scheermes" en ik Met hem heit. met bloed bevlekte instrument zien. „Ja, ziet u, Sir, ik heb nog' dat veilig- heidsscheermesje, dat ik het vorige jaar van u heb gekregen. Ik heb 't in mijn ran sel. Ik heb me er altijd goed mee kunnen scheren. Misschien walt u 't eens porbee- ren?" Dat zou ik dan maar doen. 't Ging schit terend en iin vijf minuten, was mijn Mn zoo glad als van een baby. „Prachtig", zei ik tot Jenkins, terwijl •iik hem het scheertoestel teruggaf. „Dat was een heel goed idee van je, om dat dingetje mee te nemen -doe 't maar in mijn tasch, dan kan je *t er telkens uitne men, als je 't noodig hebt." Sommige mannen zijn in den velddienst veel zindelijker dan anderen. Daar zijn. er, 'die. zich wasschen wanneer ze maar kun nen. Anderen, doen 't alleen, als tedereeji zich n eitjes gemaakt heelt, zoodat zij bij de anderen afsteken door hun opvallende smerigheid. Ik herinner mij, dat ik eens drie dagen wegens een militaire opdracht te Parijs roe est zijn en mijn intrek nam in het ho tel Rifz. Het „Riifcz" zag er uit als altijd;* de groote portier met zijn blauwen baard en monsieur...., dien iedereen tin Europa kent en nog altijd de zaak bestuurt. Er waren daar veel Engelsche officieren. Even vóór het diner kwam er een officier van het de. Hij kwam rechtstreeks van de loopgraven, waar hij tien dagen had 'doorgebracht. Hij had nu twee dagen ver lof en wilde diie in Parijs doorbrengen. Hij had heebemaal geen toilet gemaakt, was ongeschoren, met een korst modder bedekt, had zwartgemaakte dienstschoe nen aan en een gedeukte pet. Hij maakte een eigenaardigem indruk, zooals hij daar Riifcz binnenstapte, mét een kort pijpje in een van zijn mondhoeken. Maar in oorlogstijd let niemand daarop, en al zijne vrienden waren blij hem óe zien. Motley echter, mijn compagnies-com mandant1, sloeg naar het andere uiterste over. Diie waschte zich zoo vaak hij maar kon en dat deed hij op een veel grondiger manier dan de meeste menschen. Ik heb hem, als wij van de eerste naar de tweede loopgraaf gingen, zorgvuldig toilet zien maken. Hij droeg altijd een klein emmer tje van zeildoek bij zich, dat hij telkens als er gelegenheid toé was, liet vullen. Eerst schoor hij zich, dan schamponeerde hij zijn hoofd, poetste hij zijn tanden, vervol gens ontkleedde hij zich en waschte zich geheel en al met water en zeep, maakte netjes met een kam een scheiding in zijn haar, deed een schoon hemd en schoone sokken aan, stak dan een sigaret op, ging in de zon zitten en zei, dat hij zich veel lekkerder gevoelde. En dat alles, terwijl wij dén volgenden dag weer in de loopgra ven moesten. Het was een grappig gezicht, één man zorgvuldig zijn blank lichaam te zien wasschen tusschen een troep bemodder- de, vuile mannen, die hun best deden, om zooveel mogelijk te slapen, voor zij weer in het gevecht moesten. Soms ontplofte, een projectiel dicht bij de plaats waar hij bezig was, maar niets kon hem beletten weer naar zijn emmertje terug te keeren. Eens was hij in Adams kostuum, maar toch blijven di't alles slechts veronderstel lingen. Ver onder stellingen, vulde James aan, die Mevr.d'Alleret tot zekerheid kan ma ken, wanneer izij dit portret wil zaen. En met deze woorden haalde hij een Zwit-sersche courant uiit zijn zak en hield haar het portret van het medaildonr dat daarin was afgedrukt, voor. Nauw had Lizzie er een blik op gewor pen of zij riep: Bernard! Uw echtgenoot? Ja. Zijifc gij er zeker van? Zie zelf. Zij 'haalde haar medaillon te voorschijn), opende het en hield het portret naast dat in de courant. Sir Percy en James keken beiden toe en die eerste zeide: Geen twijfel mogelijk. Die twee por tretten zijn dezelfde. Weet gij, vroeg James aan Lizzie, welke menschen, buiten u, het portret van uw echtgenoot kunnen bezeten hebben? Neen, antwoordde zij, dtit portret is voor mijn huwelijk gemaakt en ik heb nooit aan Bernard gevraagd, wiien hij er exemplaren van gegeven heeft. En de eigenaar van dit medaiihlon? Hij hietd haar nu het portret van den doode voor. Vruchteloos beschouwde Lizzie het, zij was er zeker van, dab zij dien man nooit gezien had. Ook Roste Walton, die nauwkeurig de couranten nalas, om te zien, <A deze ook eenige tijdiing omtrent haar ongelukkige wel verzorgd en schoon, toen er alarm werd geblazen. Gelukkig had hij nog tijd om zich te kleeden, anders waren er nog berichten gekomen van den vijand om trent naakte wilden, met niets dan een handdoek om en verder gewapend met een revolver en een veldkijker." Van het Zuidoostelijk oorlogsterreln. Hoe Belgrado bestormd werd. Het Budapester blad ,.Az Est" publi ceert het verhaal hoe Belgrado genomen werd. De voorbereidingen voor de bestorming begonnen den vijfden October, 's Middags traden van Semlin uit de kanortnen in actie, alle tegelijk. In Semlin werden vijf schoten in elke minuut 'geteld. De pro jectielen waren voor het grootste gedeelte gericht op de Kalimejdan, het park tus schen stad en vesting. Spoedig begonnen ook de kanonnen van Panscova hun werk en ook uit de buurt van Seszjanije klonk het gedonder van de mortieren. Daarna volgde een artillerie-aanval op de beide Zigeuner-eilanden en op het gedeelte van de Kalimejdan, aan de be- meden-Donau gelegen. Geen schot werd gericht op de stad. Alleen de militaire punten werden onder vuur genomen. In middels werkte de artillerie der bondge- nooten onophoudelijk langs de Donau en de Save, zonder dat de Serviërs het vuur beantwoordden. Na vijf uur 's avonds staakten wij ons vuur. Er werd gecon stateerd, dat het gebouw van het Servi sche miniserie van oorlog getroffen was door een mortier-projectiel. Den zesden October was het 's morgens mistig weer. De artillerie der bondge- noo-ten hervatte haar zwaar vuur. Per uur vielen er minstens 600 projectielen op de stellingen en Belgrado, 's Middags werd het weer helderder. Toen werden per uur ongeveer 500 schoten gevuurd. De verdedigers losten geen schot, zooda't men had kunnen gelooven, dat zij de ves ting geruimd hadden. Het werd donker. Een vuurzuil steeg omhoog bij de electri- sche centrale en bij het Zigeuner-eiland. De artillerie zette in den nacht haar werk onverzwakt voort. Belgrado was gehuld in een zwaren, zwarten, roodachtigen rook. Tegen elf uur 's avonds merkte men be weging op het oorlogseiland. De Serviërs wisten, dat de vijand toen beginnen zou met het brengen van treepen over de rivier. Plotseling openden de Servische geweren, machinegeweren en kanonnen, die al dien tijd gezwegen hadden, hun vuur. Tegelijkertijd bereikten echter de pontons, te water gelaten bij een ander gedeelte van het oorlogseiland, den Ser- vischen oever en de troepen stapten aan land tegenover Kozarawe, bereikten ook links van de Njebojste-toren den oever en bestormden onder hoerageroep den spoor dijk, waar zij zich echter moesten ingra ven, omdat heit Servische geweervuur te krachtig werd. Aan den anderen kant van de stad bestormden intusschen de Duit- schers het Zigeuner-eiland. Donderdag den zevenden October te morgens brachten Oostenrijksch-Hongaarsche monitors op de Donau en de Save de Servische kanonnen tot zwijgen. De pioniers en sappeurs brachten het eene bataljon na het andere aan den overkant. Het regende echter zoo hevig dien dag, dat de aanval gestaakt moest worden, 's Nachts begonnen de Serviërs krachtig te vuren met machinegeweren, die zij in de huizen opgesteld hadden. Ook de batterijen der aanvallende partij werk ten ijverig. Van de Save-zijde drongen de Duiitschers de stad binnen na een verbit terden strijd. De Oostenrijksch-Hongaar sche troepen kwamen van den anderen kant, ook na zeer ernstige gevechten. Zoo viel Belgrado. zuster brachten, had de berichten uit Lu zern getezen. Wellicht zouden die haar aandacht niet zoozeer hebben getrokken, wanneer niet een Parijsche courant ook de illustraties uit de Zwitsersche bladen, had afgedrukt. Ook zij herkende onmiddellijk het me daillon-portret en Hiep: Bernard! Wat beduidt dat? Met aandacht las zij het bericht,, dat bij •die platen was gevoegd, maar het maakte haar niet wijzer en peinzend zeide zij: Wie was de man, die het portret van mijn armen zwager bij ziich droeg? Vruchteloos trachtte zij dit raadsel op te lossen. De eenige, die het vermocht op te lossen, zat in het hotel aan den boulevard Haus- mann, eveneens over dit blad gebogen en met het angstzweet op het gelaat. VII. BONDGENOOTEN. Wanneer Lizzie had toegegeven aan haar ongeduld, dan zou zij terstond zijn meegegaan naar Frankrijk. Zij verlangde vurig de lieve kleine weer aan haar hart te drukken, althans dichter bij hem te zijn. Noch sir Darnett evenwel, noch C lever James wilden daarvan boo rem, omdat eij met maar al te geldige reden duchtten, dat de jonge moeder, in haar onstuimig heid, fouten zou gegaan, dite allies boder ven kanden. Dus moestLizzie zich in heb onvermijde lijke schikken en haar vrijwillige balling schap in de omgeving van Londen nog een poosje ondergaan, waarmee zij onder an dere omstandigheden zeker aeer gelukkig Verschillende oorlogsberichten. De Belgische troepen. Uit Havre wordt, gemeld, dat die Belgische troepen diezelfde helm-en krijgen, die de Fransche soldaten dragen. De helmen hebben de Kb aki-kleur met aan die voorzijde de in signe van den „kop van den Belgischen Leeuw". Leerplicht. In bijna het getoeele door de Duitschens tot etappen-gebied verklaar de gedeelte van Beflgië, is een voorloopige regeling ten opzichte van leerplicht voor schoolgaande kinderen ingevoerd, volgens welke ieder kind van 6 tet 12 jaar geregeld de school moet bezoeken. De dokters en de oorlog. Voligene het Duitsolie geneeskundige weekblad zijn sinds het begin van den oorlog tet en met 31 Augustus 1915 gesneuveld 407 Duitsche dokters, 437 dokters zijn er gewond en 95 krijgsgevangen gemaakt. Gestreepte oorlogsschepen. De capa citeit van het moderne scheepsgeschut doet voor de kleinere oorlogsschepen steeds meer verlangen naar een kleur, die op groo-ten afstand zoo onzichtbaar mogelijk is. Vroeger meende mep, dat donkergrijs hiervoor de beste kleur was; tegenwoordig neemt men echter proeven met verschil!en- de andere kleuren en kleurcombinatiën strepen of ruiten. Men volgt hierin het voorbeeld van de natuur, die sommige die ren gestreept van huid, andere bont-ge vlekt maakt. Zoo nrobeert men, ;n Ameri ka de toiipedoboolen onzichtbaar te maken door ze met golfstrepem te beschilderen. Op eenigen afstand zijn deze schepen niet van de natuurlijke golven te onderschei den. Een hospitaal voor Roode Kruis-honden. Te Jena is een hospitaal voor Roode Kruis-honden opgericht. Men hoopt hier de verwonde en zieke honden zoo spoedig moge»!ijk weer geschikt voor den veld dienst te maken, want geen enkele hond kan genuirt worden. De 2000 afgerichte honden, die ter beschikking van den. ge zondheidsdienst gesteld zijn, hebben naar schatting minstens 3000 gewonde soldaten het leven gered. Een vluchtelingen-Ministerie fn Rusland Volgens berichten uit Petersburg, wordt de nood' der Russische vluchtelingen uit de bezette gebieden .steeds ernstiger. Men overweegt de instelling van een speciaal Ministerie voor Vluchtelingen, en ver schillende ambtenaren zijn .reeds bijeen geroepen uit deze gebieden, ten einde aan h.et nieuw te vormen departement te wor den toegevoegd. Een eigenaardige ambulance. Een eigenaardige ambulance beizit een Ita liaan sdh regiment in het Alpen-gebied. Het is eigenlijk een groote slede, voorzien van twee kleine wielen. De slee wordt gebruikt bij het rijden door de sneeuw, iin andere gevaülen worden de wieltje® neergelaten. Een kleine ezel trekt het voertuig. Op de smalle paadjes van de Italiaansche Alpen zou een ambulance van gewone afmetin gen natuurlijke niet gebruikt kunnen wor den. Centraal Bureau K. S. A. Hier volge een kort overzicht der werk zaamheden van het Centraal Bureau voor de Katholieke Sociale Actie van 16 Oct. 1905 tot 16 Oct. 1915. Opgericht werd een groote sociale en apologetische Bibliotheek, welke gratis ter beschikking van een ieder staat. Zij omvat ruim 10.000 deelen. Daarvan werden uitgeleend in 1912: 1620 deelen, in 1913: 1240, in 1914: 1202. Uit de dag-, week- en vakbladen van binnen- en buitenland, waaronder alle zou geweest zijn, want zoowel Percy als zijn huishoudster deden alles om haar het leven te veraangenamen. James Swift, die begreep hoe noodig heb was dat hijtepoedig weer op zijn post was, keerde met de eerstvolgende gelegenheid naar Parijs terug. Het voornaamste werk zou nu beginnen; het verzamelen van voldoende bewijzen om de hu/lp deir Parijsche justitie tegen den graaf d'AUeret in te roepen, want hij zag wel in dat deze, zonder sprekende be wijzen, niets zou wilAen doen liegen een zoo aanzienlijk m&n. Al dadelijk, toen James deze ziaak te.r hand nam, had hij aan miss Roste Wal ton geschreven, ten eilinde haar met het gebeurde op de hoogte te steilten en haar nog eenige inlichtingen te verzoeken. Hij had dien brief geadresseerd aan het vrouwelijk-hospitaal te Chicago, waaraan -Lizzie hem gezegd had dat haar zuster verbonden was. Dat was 14 dagen geleden en, toen hij uit Londen terugkeerde vond hij in zijn hotel een brief van de bestuurster van het gasthuis waarbij zijn eigen, brief tevens ongeopend was ingea'oten. De bestuursters meldde hem dat miss Roste Waf'ton haar inrichting bad verla ten, een studiereis in Frankrijk maakte, echter met haar in briefwisseling bleef en haar adres te Parijs had opgegeven, wat zij hem hierbij mededeelde. James, die niet wiist of miss Walton nog tn het hospitaal was, waaraan hij zijn brief richtte, had namelijk voor alLe ze kerheid op-het couvert van den brief ook zijn naam en tijdelijk adres te Parijs ver meld. richtingen vertegenwoordigd zijn, werd 'o knipsel-collectie aangelegd, be staande uit ruim 250 dossier», en omvat tende ruim 21.000 nummers. Hiervan wer den in 1912 uitgeleend 2570 nummers, in 1913: 3997, in 1914: 2717. Het gaf een ieder, die er om vroeg, a d- v i e z e n over onderwerpen van apologo- tischen en socialen aard, waaronder voor al het opstellen en voor koninklijke goed keuring in orde maken van statuten. In totaal werden gedurende deze tien jaren gegeven ruim 58000 adviezen, waarvan in 1912: 654, in 1913: 741, in 1914: 729. Wat. deze cijfers practisch beteekenen, blijkt uit het f'eity dat het Centraal Bureau voor de K. S A. gemiddeld evenveel adviezen per maand geeft, als het neutrale Centraal Bureau voor Sociale Adviezen, waaraan het Rijk en vele gemeenten groote subsi dies geven, per jaar. Het gaf 41 vlugschriften en 16 vliegen de blaadjes uit, zoowel van apologetlschen als van socialen aard, waarvan in den lande 2.125.800 exemplaren werden ver eprei d. Het organiseerde zeven Sociale Weke n, steeds door honderden leergie rigen bezocht, en wier uitvoerige versla gen een blijvende waarde hebben als so ciale studieboeken. Het organiseerde ook reeds tweemaal een groeten Socialen Cu raus van telkens vier volle weken, voor voorman- men in de R. K. Vakbeweging, om aldus t© verkrijgen, dat de mannen, die in de vakbeweging de leiding in handen hebben* wel doordrongen worden van onze Katho lieke sociale beginselen. Ook bezorgde het aan, de Plaatselijke Comité's voor de K. S. A., benevens aan alle vereenigingen, die er om vroegen, goed onderlegde sprekers, die van het Centraal Bureau alle vérlangde voor lichting en materiaal ontvingen. Het stichtte in het laatst van 1912 een speciale afdeeling voor de bestrijding van het b i io s c k> 'o) p-tgie v a a,r; een film-centrale werd opgericht, welke onge veer 60,000 meters goedgekeurde films in eigendom verkreeg, benevens 100 series lichtbeelden. Beide worden tegen de ge wone handelsprijzen verhuurd. Het gaf uit een populair Maan ri se h r i f t, dat thans in ruim 8200 huis gezinnen komt. Tijdens de mobilisatie bezorgde het aan de katholieke militairen ruim 650,000 K o- tholieke dag- en weekbla den. Het verleende alle gewenschte hulp bij het oprichten van nieuwe vereenigin gen, vooral van vereenigingen tot het bouwen van, arbeiderswoningen, mede met het oog op de groote gezinnen. De inkomsten van het Centraal Bureau werden telken jare met pl.m. f2500 door de uitgaven overschreden. De eerste acht jaren konden deze tekorten gedekt 'wor den door het Stichtingsfonds, bij de op richting der K. S. A., in 1904, bijeenge bracht. Daarmede wérd echter dit fonds geheel uitgeput. STADSNIEUWS. GEMEENTERAAD. (Vervolg.) Bij post 118: Toelage aan de gezond heids-commissie, wordt de beigrooting de zer commissie vastgesteld en. goedgekeurd. Bij post 130: Kosten van Openbare Wer ken, dringt Mr. v. d. Pot er op aan dat beslissingen omtrent vergunning tot bou wen enz. spoediger dan tot nu toe bij belanghebbenden zullen worden gebracht. Spreker licht een en ander met feiten toe. De heer Fischer zegt, dat de zaak in de practijk niet zoo ernstig is. In spoed- eisdhende gevallen wordt vaak begonnen. Bij punit 137: Onderhoud van kolken en Een glimlach van voldoening plooide zijn Jippnnv teen hij den brief van do be stuurder las. Dus, mompei',de Ihij, haar die ik in do Nieuwe Wereld zocht, had ik in mijn on middellijke nabijheid. Jammer dat ik dat nu eerst verneem, maar orn 't even, be ter laat dan nooit. Het ia in elk geval weer een troef meer, dlie ik in mijn spel heb. Hij nam een rijtuig en riet zich tor- stond naar de rue Gay-Luseac brengen. Op dit uur van den dag was de Ameri ka ansohe niet thuis. Hij vernam van de portAereter op weCk uur hij haar het best kon treffen, botaalido zijn koetsier en ging zoolang rondslente ren in. de buurt. Toen mi,as Walton thuiskwam wae zij nilet weinig verbaasd te vernemen, dot ec® vreemde heer naar haar gevraagd had. Budten Gilbert Danville en den graaf d'A lier et .kende zij niemand te Parijs co zij ontving nooit andere bezoeken d'am. van ee rstgenoemde.. De persoonsbesch'1'ij.ving, die men ha air, van dezen bezoeker gaf, beantwoordde in geen enkel opzicht aan, die van den graaf en Gilbert was bij de portierster reed® b4- kond. Trouwens, het duurde ritet iiang of zij werd nader inigeLidht omtrent het rloet van diit onverwachte bezoek. Een half uur nadat zij was thuisigelkjo- men, wend er bij haar gebeid on haar dienstmeisje liet eten vreemden bezoeker binnen. Heb ik bet genoegen, mlaa Rojte Wak ten, u^it Chicago, to spreken? vreógnjj. Die ben ik mijnheer. (Wordt vervolgd.)

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 1