gaven, not Is goen ftfdréïgïng, monger, het is alleen eon zaak. Goed. Ik vat uw voorstel ook niet op als een afdreiging. De vraag is eerst rnaar, hoeveel u vraagt voor uw geheim, zooals u het noemt. De arbeider aarzelde een oogenblik. Zes duizend gulden! zei hij toen ineens. Oho! antwoordde de directeur, dat is een aardig sommetje. Voor mij, ja, meneer. Voor het ban kiershuis zal hét wel niet zooveel betee- kencn. Denkt u? Nu, daar beneden ligt toch zeker honderdmaal meer. Zeker, maar .hoe _ste.lt u zich nu voor, dat we de zaaik verder zullen, afdoen? Me dunkt, dat de bank tooh eemJige zekerheid moet hebben, dat uw geheim ónder daad zooveel waard is. En Ik vermoed, dat u hied mij niet z-uj't mededeeten, voordat u in het bezit bent der bedengen som. Heefl eenvoudig, meneer. Een klein bewijs heb ik u reeds gegeven door de wijze, waarop dik u mijn brief deed gewor den. Ik had het me nu zoo voorgesteld: U leg.t zoo mogelijk "eigenhandig, want hoe minder er van weiten, hoe (beter de som in een enveloppe in de kluis. Ik haal het gdld en eg daarvoor in de plaats een"te-e- kening en een paar woorden ter verkla ring, waarbij .ik «'.echts één voorwaarde ate!: u laat de als gewoonlijk gesloten kluis niet anders bewaken., dan tot nog toe gebruikelijk I®. Na eenig nadenken stemde de directeur toe. Afgedaan dus! Dezen nacht! Om zekc.re redenen zou het me liever nijn, als we den volgenden nacht kozen. Goed? Daarmee was het onderhoud afgelegen «n de arbeider verliet de bank. Toen de directeur op den vastgesteLden morgen nog voordat het overig perso neel aanwezig was met den eersten kassier de kluis betrak, was de enveloppe met de 6000 gulden., .die hij den avond te voren daar had ne-ergeegd, verdwenen en in pl/aats daarvan lagen or een kor#biief- je en een teekening. Tevens echter bemerkten bedden, dat in het midden van de ruimte, die rne.t groote tegels (bevloerd was, een der vLoersteenen ontbrak; in de open ruimte hoorde men 't geruisch van water. De beide mannen he- gTepeni nu a'ilee: voor een'ge dagen was er een nieuw ondergrondsch loozingska- naal aangelegd en dit Liep onder het bank gebouw door. Hoe de arbeider dat had be- mei'kt, begrepen zij niet, maar hij had er partij van getrokken. Ik denk, dat de goede man zijp 6000 gulden verdiend heeft, zei de directeur tot den kassier en hij hield nog den zelfden dag een vergadering met den raad van administratie, waarin maatregelen wer den getroffen, die den eenigszins ongewo- nen toegang tot de kluis onmogelijk maakten. KERKBERICHTEN. AARLANDERVEEN. Parochie van de H.H. Apostelen Petrus en Paulu8. Zondag: de H.H. Missen om 7.30 én 10 uur. 's Middags 2 uur Lof. In do week de H. Mis om 8 uur. ALPHEN. Parochie van den H. Bonifacius. Zondag: H.H. Missen 7 uur; 8.30 uur; 10 uur Hoogmis; 1.30 uur Catechismus; 2.30 uur Vespers; 4.30 uur Confer, van het Juvenaat. 7 uur Lof met Rozenhoedje en de ver dere gelbeden. Geheel de week de H.H. Missen 7 uur, 7 uur (Kapeil); 8.15 uur. Na de H. Mis van 8.15 uur Rozenhoedje. BODEGRAVEN. Parochie van den H. Wlllibrordus. Zondag: 7 en 10 uur H.H. Missen; 7 uur Lof. Maandag: 7.30 uur H. Mis. Dinsdag: 7.30 en 8.30 uur H.H. Missen. Woensdag: 7.30 en 8.30 uur H. Mis. Donderdag: 7.30 en 8.30 HJL Missen. 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament. Vrijdag: 7.30 en 8.30 uur H. Mis. Zaterdag: 7.30 en 8.30 uur H. Mil Van 4 uur gelegenheid om te biechten. Eiken ochtend 6.15 uur uitreiking der H. Communie; elk en avond 7 uur Lof en Rozenhoedje. BOSKOOP. Parochie van den H. Joannes de Dooper, Zondag: H. Mis 7.30 en 10 u<ur Hoogmis. 2 30 uur Vespers met Rozenhoedje. Woensdag: 's avonds 7 uur Lof met Rozen hoedje. Donderdag: 7.30 uur Al'gemeetne Communie der kin deren. Vrijdag: 8 uur gezongen H. Mis. 's Avonds van 69 uur gelegenheid om te biechten. Zaterdag: gelegenheid om te biechten van af 3.30 uur en de® avonds te 7 uur Lol met Rozenhoedje. Gedurende de week de H. Missen 7 en 8.15 uur. Deze week Catechismus volgens ge- jvoonte. f HAZERSWOUDE. Parochie van de H.H. Engelbewaarders. Zondag: Feest van aanbidding. 7JM) uur H. MLs; 10 uur Hoogmis; 2 uur Vespers met Rozenkransgebed7 uur plechtig Lof, predikatie on processie. Dagelijks wordt om 7 uur de H. Com munie uitgereikt en na de H. Mis het AlLerh. Sacrament uitgesteld, waarna het Rozenhoedje wordt gebeden. Maandag: feestdag van den H. Lucas, Evangelist; de H.H. Missen om 7 en 8 u. Zaterdag: Biechthooren van 1012 en 'e avonds van 49 uur. - rlAZIRflWOUDB. Paroohle van den H. Mlohafil. Zondag: 6.80 u. uitreiking der H. Com^ munie; 7.30 uur Vroegmis; 10 uur Hoog mis; 2 uur Lol en Rozenkrauljei. Maandag: 7.30 uur H. Mis in het Zuster- gesticht. Dinsdag: 8.15 uur H. Mi®. Woensdag: 8.15 uur H. Mie; 11-30 uur Catechismus. Donderdag: 8.15 uur gezongen H. Mis tot afwering ziekte onder het vee. Catechismus 9 en 11.30 uur. Vrijdag: 8.15 uur H. Mis. Catechismus nam. 3.304.30 uur. Zaterdag: 8.15 uur H. Mis en 'b nam. biechthooren van 4—8 uur. HAZERSWOUDE (Groenendijk). Parochie van den H. Bernardus. Zondag: late H. Mie om^half 8; Hoogmifl om 10 uur. Maandag: en de overigedagen de eerste H. Mis om 7 uur; de twsede om kwart over 8. HOOGMADE. Parochie van de H. Maria Geboorte. (Zondag: H. Mis te 7.30 uur. 10 uur Hoog mis; 2.30 uur Vespers. I.30 uur Catechismus. Maandag: en volgende dagen de H.H. Mis sen 8 uur en 8.30. KATWIJK. Parochie van den H. Joannes Geboorte. Zondag,: de H.H. Missen te 7 en 10 uur; te hall 1 Catechismus; te 6 uur Lof. Door de week de H. Mis te 8 uur. Deze week de Catechismus naar ge- woontev De October oefeningen zullen plaats heb ben des morgens na de H. Mis of 's av. onder het Lof. Dinsdag: 's avonds te half 8 Lof ter eere van den H. Anton ius. Woensdag: 's avonds te balf 8 Lof ter eere van den H. Jozef. Zaterdag: 's Middags van. 59 uur gele genheid om te biechten. LANGERAAR. Parochie van den H. Adrianus. Zondag: II. Mis 7 en 10 uur. Na de Hoog mis Catechismus. 2 uur Vespers en Ro zenhoedje enz. Door de week de H.H. Missen om 7 en 8 uur. Maandag en Woensdag Catechismus le klas; Dinsdag en Donderdag 2e klas; Vrijdag 3e klas. Door de week de voorgeschreven gebe den na de le H. Mis, doch Zaterdag onder het Lof. Dinsdag: om 9 uur plechtige Huwelijks mis. Donderdag: 3 30 tot 4.30 uur gelegenheid om te biechten. Zaterdag: 's avonds 7 uur Lof. Van 34 en 68 uur gelegenheid om te biechten. LEIDSCHENDAM. Parochie van den H. Petrus en Paulus. Zondag: 3 uur Vespers; 7 uur Lof en Ro zenhoedje. Op, de dagen, waarop geen Lof is, Ro zenhoedje na de H. Mis van half negen. Donderdag: 6.50 uur Lof en Rozenhoedje. Zaterdag: 6.30 uur Lof en Rozenhoedje. Biechthooren van 48 uur. LEIMUIDEN. Parochie van den H. Joannes de Dooper. Zonadg: 7 uur Vroegmis, 9.30 uur Hoog mis. Na den middag 1.30 uur Catechis mus; 2.30 uur Lof met Rozenhoedje en verdere voorgeschreven gebeden. In de week de H.H. Missen om 7 uur en 8.15 uut. Na de 2de H. Mis Uitstelling van het Allerh. Sacrament, waarna de voorgeschreven gebeden worden ver richt. Dinsdag: 9 uur de H. Mi® m het Gesticht. Zaterdag: na de 2de H. Mds en des nam. van half 4 af gelegenheid om te biechten. LISSE. Parochie van de H. Agatha. Zondag: te 7 u. en half 9 gelezen H.H.Mis- sen met onderrichting; te 10 uur Hoog- mils met predikatie; te half 2 Catechis mus; te half 3 Vespers met Rozenkrans. Maandag: slechts 2 H.H. Missen, te half 8 en half 9. Dinsdag: 's avonds te 7 uur Lof waaron der de Rozenkrans zat geboden worden. Donderdag: 's avonds 7 uur Lof waaron der de Rozenkrans zal gebeden worden. Zaterdagmiddag van 3 uur af gelegen heid cm te biechten; 's avonds te 7 uur Lof, waaronder de Rozenkrans zal ge beden worden. MEI JE EN ZEGVELD. Paroohie van de H. Maria Geboorte. Zondag: 7 uur vroegmis; 9 uur Catechle- raus; 10 uur Hoogmis; 2 uur Lof. Maandag: 8 uur H. Mis, 12 uur Catechis» mus. Dinsdag: 8 uur H. Mie; 12 uur Catechis mus. Woensdag: 8 uur de H. Mis; 12 uur Cate chismus. Donderdag: 8 uur H. Mis; 12 uur Catechis mus. Vrijdag: 8 uur H. Mis. Zaterdag: 8 uur de H. Mis. Na de H. Mis gelegenheid om te biech ten en des namiddags van 3.30—8 uur. NIEUWKOOP. Parochie van de H. Maria Hemelvaart. Zondag: half 8 H. Mis Parochie; 10 uur Hoogmis; 1.30 uur Catechismus; 2.30 u- Vespetns en Oct.-gebeden. Maandag: 7 uur Communie uitreiken; 8 u. H. Mis; na de H. Mis Octobcngebeden. Dinsdag: 8 uur H. Mis en Oct.-gebeden, deze geheel week behalve Donderdag. Woensdag: 8 uur H. Mis. Donderdag: 7 uur 'H. Mis; 8 uur gezongen H. Mds; 4 uur Lof ep. Oct.-gebeden. Vrijdag: 7 en 8 uur H. Mis. Zaterdag.' 7 uur H. Mis en om 8 uur met Oot.-gebeden. NIEUW VEEN. Paroohie van den H. Nioolaas. Zondag: de H.H. Missen om 7 uur en half 10. De H. Comm. wordt uitgereikt onder de Vroegmis, alsook om kwart vóór 9 uur. '8 Middags half 3 Lof met Rozen hoedje, enz. Zaterdag: 7 uur Marialof. Gelegenheid om te Biechten van 46 en van half 8half 9. Op gewone werkdagen wordt de H. Communie uitgereikt om half 7, kwart na 7. alsook vóór en onder de H. Mis, welke om 8 uur begint. Gedurende de Octobermaand zaly op dagen, waarop geen Lof is, na de H. Mis het Rozenhoedje worden gebeden. NOORDEN. Parochie van den H. Martinus. Zondag: 7 uur stille H. Mis; 10 uur Hoog mis; 2 uur Lof. Dinsdag: half negen gezongen Maand stond. Overige dagen de H. Mis om 8 u. Woensdag etn Vrijdag: Catechismus. Zaterdag: Bdiecbthooren van half vijf tot zes uur. NOORDWIJK. Parochie van den H. Jeroen. Zondag: de H. Missen to 7, 8.30 en 10 uur. 1.30 uur Catechismus; 2.30 uur Vespers; 6.30 uur Marialof met Rozenhoedje. In de week de H. Missen te 6, 7 en 8 u. Dinsdag en Donderdagavond te 7.30 uur Lof met Rozenkransgebed, op de andere dagen der week Rozenkransgebed met uitsieldlng en zegen van het Allerh. Sacrament na de H. Mis van 8 uur. NOORDWIJKERHOUT. Parochie van den H. Victor. Zondag: 7 uur en half 9 stille H.H. Missen met onderrichting; 10 uur Hoogmis met predikatie; 'e namiddags 2 uur Lof en 6 uur recollectie. Gedurende de maand October zal da gelijks vóór de H. Mis van half 9 het Rozenhoedje en de Litanie en het gebed van den H. Jozef gebeden worden. Woensdag: half 9 gezongen £f. His; 's av. half 6 plechtig Lof. NOOTDORP. Paroohie van den H. Bartholomeus. Zondag: de H.H. Missen te 7 en te 10 uur; te 1.30 uur Catechismus; te 2.3B_uur Vespers. Zaterdag: te 6.30 uur Lof met Rozen hoedje enz. OECSTGEEST. Parochie van den H. Willibrorduo. Zondag: H.H. Missen 7 en 10 uur. Cate chismus 1.30 uur. Krbisweg 2.30 uur. Lof 6.30 uur. Maandag: en volgende dagen de H.H. Missen 7 en 8 uur. Dinsdag: Lof 6.30 uur; daarna biechthoo ren. Donderdag: Lof 6.30 uur; daarna biecht hooren. Zaterdag: Biechthooren nam. 5—9 uur. Catechismus naar gewoonte. OUD-ADE. Parochie van den H. Bavo. Zondag: H.H. Missen te kwartier voor 8 uur en te kwartier na 10 uur. Te 1.15 uur. Te 2 uur Lof etc. In de week Catechismus volgens ge woonte. Vrijdag: Te 7 uur Lof met predikatie tot voorbereiding van het 40 uren-gebed. Zterdag: Den geheelen dag biechthooren behalve van 122 uur. A.s. Zondag begint het 40 uren-gebed. H. Communie te 6.30, 7 uur onder de vroegmis en te 9 uur. ROELOFAREND8VEEN. Parochie van de H. Petrus-banden. Zondag: H. Miis^n 6.30, 8 en 10 uur; 2 uur Catechismus; 3 uur Vespfers. Maandag en volgende dagen de H. Missen te 7, 7.3fren 9 uur. Dinsdag: 9.30 uur gezongen trouwmis, Donderdag: 9 uur gezongen Trouwmis. Zaterdag: 48 uur gelegenheid om te biechten. Gedurende de maand October zal het Rozenhoedje gebeden worden des Zon dags onder de Vespers, in de week on der de H. Mis van 9 uur en, wanneer daj een gezongen H. Mis is, onder de H. Mis van 7.30 uur. R1JPWETERING. Parochie van de H. Maria Geboorte. Zondag: heden de 3de Zondag van de maand: volde Aflaat voor Broed v. d. lev. Roc;. 2de Collecte voor de armen. Na den middag te 1 uur Catechismus en te 2 uur Lof ter eere van Maria, mei de Rozenkransgebeden; na hot Lóf zinge men het liedje nr. 45: „Ootmoedig vat ten wo u te voeten". In deze week dagelijks, behalve Vrijdag, te 11 uur Catechismus; en Dinsdag ook te 9 uur voor de kinderen, die voor hun lete H. Communie leeren. Woensdag: te half negen de H. Mis voor den vrede. Donderdag: na de H. ML® van. half negen gelegenheid om te biechten.. Zaterdag: 's morgens vanaf 7 uur tot na de H. Mis van half negen, en na den mid dag van 48 uur gelegenheid om te biechten. A.s. Zondag 2de Collecte voor de siera den der kerk. SASSENHEIM. Parochie van den H. Pancratlue. Zondag: te 7.30 uur H. Mis; te 10 uur de Hoogmis; te 1.30 uur Catechismus en 2.30 uur de Vespers; 'e avonds te 7 uur Lof en Rozenhoedje. Heden, Zondag, na het Lof kan men Öoto" afe lid opgeven voor de Mannen- congregatie aan de Pastorie. Behalve Maandag lederen avond te 7 u. Lof en Rozenhoedje. Maandag: 7.3Ó uur Congregatie voor man nen en jongelingen. In verschillende sectiën naar stand een leeftijd zal de Congregatie worden ingedeeld. De inschrijving wordt afgesloten op Maandag 18 October. Dinsdag: 12 uur Catechismus voor de plechtige Cammuniie. Vrijdag.: 12 uur Catechismus voor de plechtige Communie. Zaterdag: 'e namiddags te 3 uur biecht hooren. 6T0MPWIJK. Parochie van den H. Laurentlus. Zondag: 7.30 uur Vroegmis; 10 uur Hoog mis; 1 uur Catechismus; 2 uur Vespers; 7 uur de Congregatie. Maandag, Dinsdag, Woensdag en Don derdag de Catechismus. Maandag en de volgende dagen de H. Missen te 7 en 8 unr. Na de H. Mis te 7 %uur het Rozenkransgebed met uitstel ling van het Allerheiligste. Vrijdag: Biechthooren voor de meisjes. Zaterdag: De eerste H. Mis In het Ge sticht. Biechthooren van 4 uur af. VOORHOUT. Parochie van den H. Bartholomeus. Zondag: 7.30 uur Vroegmis; 10 uur Hoog mis; 1.30 uur Catechismus; 2.30 uur Lof met Rozenhoedje. Dinsdag: 9 uur gezongen trouwmis. In de week Catechismus naay gewoonte. Donderdag; 's avonds van 5—7 uur gele genheid om te biechten; 7 uur Lof met Rozenhoedje en predikatie ter voorbe reiding van het 40-urengeibed. Vrijdag: de H. Mis te 7 uur; gezongen H. Mis te 9 uur; van 5—7 uur gelegenheid om te biechten; 7 uur Laf met Rozen hoedje en predikatie. Zaterdag: de H. Mis te 7 uur; gez. H. Mis te 9 unr; 7 uur Lof met Rozenhoedje; van 48.30 uur gelegenheid' om te biechten. VOORSCHOTEN. Parochie van den H. Laurentlus. Zondag: te balf 8 de Vroegmis; te 10 uur de Hoogmis. Na de Hoogmis Bibliotheek. Te half 2 de Catechismus. Te 6 uur'ver gadering van St. Aloysdus. Te 7 uur !>ef met October oefening en en gebed voor den vrede. Maandag en Dinsdag: de Octoberoefenin- gen na die H. Mis van half 8. Woensdag: le H. Mis te 8 uur. Na de H. Mis van 8 uur de Octoberoe-fenlngen. Te 9 uur de H. Mis tot afwering van ziekte onder het vee. Donderdag en Vrijdag: Octoberoefeaióngen na de H. Mis van half 8. Vrijdag: 's middags na schooltijd biecht hooren voor de kinderen. Gedurende deze week de Catechismus naar gewoonte. Zaterdag: Onder de H. Mis van 8 uur al- gemeene H. Communie der kinderen. Des middags van 3 uur af gelegenheid om te biechten. Des avond® te half 8 Lof met de Octoberoefenlngen. WARMOND. Parochie van den H. Matthias. Zondag: de H.H. Missen om half 8 en 10 uur; half 2 Catechismus, 3 uur Vespers. 6 uur Lof ter eere van O. L. Vrouw met Rozenhoedje en gebeden. Maandag: 7 en 8 uur H. Mis. Na de H. Mis van 8 uur Rozenhoedje er. gebeden met uitstelling van het H. Sacrament, eiken werkdag uitgenomen Zaterdag. Catechismus volgens gewoonte. Dinsdag. 7 en 8 uur H. Mis. Woensdag: 7 uur H. Mis op de Kapel; half 8 uitreiking der H. Communie; 8 uur H. Mis in de kerk. Donderdag.: 7 en 8 uur H. Mis; 8 uur ge zongen. Vrijdag; de H.H. Missen om 7 en 8 uur. Zaterdag: de H.H. Missen om 7 en 8 uur; des voorm. tot 10 uur en des nam. van 45 uur voor de kinderen, vervolgens tot 9 uur gelegenheid om te biechten en 's avonds 7 uur Lof met Rozenhoedje en gebeden. WASSENAAR. Paroohie van den H. Willibrordus. Zondag: 7 uur en half 9 de gelezen H.H. Missen; 10 uur de Hoogmis; 2 uur Cate chismus; 3 uur Vespers met Roz. enz.; na do Vespers een Roz. voor Bernardus Grundeken en Jacobus Kouwenhoven, als leden W. P.;; 6 uur Congregatie voor de mannen, a.s. Zondag half 6 uur voor de vrouwen. 14 Maa^/ag en Dinsdag: slecht® 2 H.H. Mis sen 7 en 8 uur.'s arvonds 7 uur Lof met Roz. enz. Na 't Lof een liedje, zoo verder ook de geheel e week. Liedjes na t Lof: 18 Oot. bil. 173; 19 Oct. bl. 227 (16); 20 Oct. M. 228 (slot); 21 Oct. bl. 243; 22 Oct. M. 253, 23 Oct bl. 255. Woensdag: en volgende dagen de H.H. Missen to 7 uur, half 8 en 8 uur. Deze week Catechismus naar gewoon te; gelegenheid om te biechten naar gewoonte, Zaterdag van 5 tot half 9 u. ZEVENHOVEN. Parochie van de H. Joannes Geboorte. Zóndag: 6.45 uur H. Communie; 7.30 uui Vroegmis; 10 uur Hoogmis met preek 2 uur Lof. Lied bid. 46 Kev.l^eik. lederen dag na de H. Mis de voorge schreven gebeden der Octobermaand met den zegen van het Allerheiligste. Maandag en volgende dagen 7 uur H. Communie en 8 uur de H. Mis. Zaterdag: 7 uur Lof met de gebeden der Octobermaand. Lied bid. 47 Kev.boek. Biechthooren lederen dag vóór en na de H. Mds en Zaterdagmiddag 4, 6 en 2 uur. 20ETERMF** Parochie vr.r -v.colaui. Zondag: de H. Mi&ac/f'oin 7 uur, half 9 om half 11 de Hoogmis. Na de Hocgm& iBibldtheek. Half twee Catechismus, drie Lof. Zeven uur H. Familie. a Deze week de H. Missen om zeven um en kwart over acht. l- Elken dag om 12 uur Catechismus* V Dinsdag: des avonds om 7 uur de Vines®. tius-conferentie. 1 i Vrijdag: Hedenavond half 7 Lof met voorgeschreven gebeden. Voorzien van de laatste H. Sacrame®. - ten: Johannes Buitendijk; Cornelia van Dijk—Opdam. i 11 ZOETERWOUDE. Parochie van den H. Joannes Onthoofding Zondag. 7.30 en 10 uur do H.H. Misee®; f 1 uur Catechismus; 2 uur Vespers e® Lof, Rozenkrans voor den wereldvrede; om 6 uur eerste vergadering der $t' 51 Aloy siusver een i ging met de nieuws •leden. Ln deze week de H. H. Mij. sen om 7 en 8.15 uur en 8 uur Catechis mus. Dinsdag om 7 uur de H. Mis in het 1 Liefdegesticht en Zaterdag om-.8,30 uur. Zaterdag: geheel den dag gelegenheid om te biechten tot 's avonds 7 uur, behalf 5 van 12—3 uur. 1 A.s. Zondag en de 2 volgende dagen plechtige 40-urengebed met hulp van een derden biechtvader. ZOETERWOUDE—LEIDERDORP. Parochie van de H. Maria Onb. Ontvangenis. Zondag: kwart voor 7 uur uitreiking der H. Communie. De H. Missen om hall 8 en 10 uur. Catechismus. 3 u. Vesperj en half 7 Lof. Maandag en de volgende dagen de H. Mi óm half 9. Uitreiking der H. Cornmurat om half 8. Dinsdag: half 8 Lof. Vrijdag: half 4 en half 5 kinderen biecht, hooiren; half 8 Lof. Zaterdag; vanaf 5 uur biechthooren. AGENDA'S. Ned. R. K. Volksbond. Zaterdag, 16 Oct. 910 uur. Spaar- en Voorschotbank (Hoogl. Kerjcgiacht 40). Maandag,, half 9 vergadering van de Prop.- club „St. Bonifacius." (Hoogl. Kerkgracht 40.) Zeer belangrijke agenda; 9 uur Brandstoffen- commissie (Hoogl. Kerkgracht 40). Yrjjdag, 22 Oct. 9 u. Bestuursvergadering, Yi-fldag-avond, balfnegen repetitie van de Harmonie St. Gregorius in het St. Jozefs- zaaltje. Tevens aanneming van nieuwe leden, Zaterdag, 23 Oct, 910 u. zitting Spaar- en Voorschotbank. (Hoogl. Kerkgracht 40.) „St. Barbara". Zondag, 24 Oct. te één uur, ledenvergade ring (Hoogl. Kerkgracht 40). Zondag, 7 November 6 uur H. Mis met algemeene H. Communie voor de levende en overledene leden; te 1 uur opening van de bidstonden op het Kerkhof. St. Jozefsgezellen-Vereeniging. Zondag, is de zaal open van 12V22V2 en van 57 uur voor de leerlingen; ten kwart voor 1 onderricht voor de Leerlingen, die van de Leering zijn ontslagen; ten 5 uur voortzetting van het keg§lconcours; van 8-10 uur verpl. bijeenkomst voor de Gezellen; ten kwart voor 9 uur kegelclub „Hout of Fout," Maandag, Dinsdag en Donderdag is de zaal beschikbaar voor de Gezellen. Donderdag, kegelclub Afd. Geh. Gezellen, „Alle negen. Woensdag, repetitie Toonvel. Zaterdag, Zitting Spaarkas op de gewone uren. Zita-Vereeniging. Zondag, geopend vanaf 12 uur. Van half4 tot halfvijf Zangles. Van half 5 tot half zes Godsdienstonderricht voor alle meisjes van het Patronaat van 1218 jaar. Van half 6 tot half 7 Ontspanning. Van half 5tothalf6 Spaarkas en bibliotheek, Patronaatsmeisjes. 's Avonds tot 10 uur gezellige bijeenkomst in de lokalen der winkeljufl'r. en dienstboden, Maandag-avond van half 8 tot 9 uur Her- halingsonderwijs (groot Patronaat). Van half 8 tot 9 uur handwerken (klein Patronaat.) 1 Dinsdag, van 11 tot 12 uur voormiddag arbeidsbeurs. Inlichtingen voor verschillende betrekkingen. Van hallacht tot 9 uur Her- halingsonderwijs (klein Patronaat.) Van half 8 tot 9 uur Handwerken (groot Patronaat). Van half 8 tot half 10 Kookles (Patronaat). Woensdag-avond van 8 tot 10 uur gezellige bijeenkomst voor dienstboden; van 8 tot half 10 uur les in het verstellen, voor meisjes boven de 15 jaar. Spaarkas en bibliotheek van 89 uur, (ook niet-leden kunnen wor den toegelaten.) Donderdagavond de zaal geopend voor dienstboden. Van 8 tot half 10 Costuumcursus. "Vrijdag-avond. Van half 8half 10 gezel lige bijeenkomst van meisjes. Afdeeling Clubavond. Van halfacht tot 9 uur les in bet verstellen voor meisjes va® 1215 jaar. Van 89 uur Arbeidsbeurs. Van 8 tot tot half 10 uur Knipcursus. St. Luduina-Meisjes-Patronaat St. Petrus Parochie. Maandag-avond van 7 uur tot kwart voor 9, voor dc 1ste afdeeling naailes; voor dc 2de afdeeling naai- en verstelles. Dinsdag-avord van 7 unr tot kwart voori), I voor beide afdeeUugen Spaarkas en God»- dienstonderriebt. Woensdag-avond van 7 uur tot kwsrt voor 9, voor de boide nfdcclir.goti Breiles en Zangles. Yr(jdag-avond van 7 tot" kwart voor 9, vco.' de beide afdeelingen HerhaUngsonder richt. St. Agnes Meisjes Patronaat Par. 0. L. V. Hemelvaart (Mon Pére.) Maandag, (aanvang van den Wintcrcursui- van half 8 tot 9 uur; 1ste leerjaar: Herht- lingsonderwijs, 2de leeraar Naaicursus. Dinsdag, van 8 half 9uuit 1ste Leerjaar) Naaicursus. Woensdag, ,van 8 tot 9 uur. 1ste en 2de leerjaar: Spaarkas en Godsdienstonderricht, Donderdag, van halfacht tot 9 uur, 1ste leerjaar: Naaicursus. Yrjjdag, van half acht, tot 9 unr, 2do leer jaar: Naaicursus.

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 8