Uit de Omgeving. Academienieuws. KERKNIEUWS. Marktberichten. Advertentiën. Dr. B0ONACKER Dr. Duffels e Dienstbode, R. K. R.K. Meid-Huishoudster R.K. Meidhuishoudster, 2de Bakkersknecht Boerenknechtje, KRONIEK. 1914. 16 October. Het eerste contingent Canadeezen komt in Enga and aan. De Engelsche kruiser „Hawke" wordt door een Duitsche duikboot in den grond ge boord. 17 October. Gevecht in de Noordzee. De Enge/sche kruis:r ,,Undauled", verge zeld door torpedojagers, vernietigt vier Duitsche torpedojagers. prijs dor me'ik»met me!kproducemte*n en melk slijters tot overeenstemming te ko men." Boter. Het Rijks Centraal Bureau voor de<n uit voer van boter maakt bekend, dat voor de week van 17—24 dezer voor 50 procent der hotoirprnductie certificaat van uitvoer .wordt igegeven, terwijl 50 proeent vooor het binnenland moet worden beschikbaar ge- ste'd of afgeleverd. Kaas. Het Rijks Centraal Bureau voor den uitvoer van tkaas hoeft vastgesteld, dat met ingang van 18 October 1015 veertig procent van den inkoop en püoductae van aKe kaassoorten, met uitzondering vande Leidsche en Delftschc komijne kaas. voor h^t binnenlandsch verbruik moet worden beschikbaar gesteld. Vaniwege het Rijks Centraal Bureau voor den uitvoer van kaas 'is tot de kaas exporteurs de volgende circulaire ge richt: Heit is gebleken, dat de heer A. Baart, Hoorn, en de heer C. Schoenmaker, Hau- wert. met voor binnenlandse h verbruik bestemde kaas op ongeoorloofde wijze han del hebben gedreven. Wij geven daarom don bij ons Bureau Ingeschreven exporteurs en grossiers dringend in overweging, geen kaas te veir- koopen aan den Iheer A. Baart, Hoorn, of te koopen van den heer C. Schoenmaker, Hauwert. De schorsing van A. Henneinan, Alk maar, is opgeheven, zoodat deze opnieuw het recht van export heeft verworven^ Ter aanvulling van onze circulaire d.d. 17 September melden wij, dat het vergund Js aan de heeren, C. van Riel en J. Baart te Hoorn, kaas te verkoopem tot de hoe veelheid, wer.ko zij voor detailverkoop moedig hebben. Uitvoer van groenten. De minister van Landboutf, Nijverheid en Handel heeft, gelet op zijn beschikking van 8 dezer, direct'iie van den. landbouw, mo. 24100', 6de afdecling B, lo. bepaald, dat achter art. 11 diier be schikking a's art. 11a wordt toegevoegd: ,,De verplichting tot het beschikbaar houden van de voorgeschreven gedeelten der in artt 9, 10 en 11 genoemde groenten ontstaat, voor zoover het die 6oorten be treft, welke zich thans nog niet voor bewa ring gedurende tangen tijd eigenen, eerst van een na 25 October 1915 door den secre taris van den NederlanïJschen Tuinibouw- raad vast te stellen datum af. Zij geldt dan echter ook voor de voorgeschreven, ge deelten dier hoeveelheden, welke vóór dién datum zijn uitgerVoerd"; 2o. Artikel'. 12 aangevuld met de volgen de woorden: v,Do hiervoren genoemde cauties worden verdubbeld voor zoover het exporteurs geldt van de in artikel 11a bedoelde soor ten." Peulvruchten,. Het Nederl. Crrespon dentiebu re au in Den Haag' -meldt: Naar wij vernemen, ligt het in de bedoe ling der regeering, dat "ook een regeling voor peuvruchtenvoorziening zal. worden getroffen, zoodat liet koopen tot de thans geldende, .hooge prijzen aan winkeliers wordt ontraden. W ol vordering. Naar wij vernemen, moeten, de schapem- houders, die thans nog wol in hun bezat hebben deze wol rechtstreeks eai franco opzenden aan den vertegenwoordiger van het legerbestuur voor wolvordcring te Veenendaal. De vergoeding kan daarna ten gemeente- huize in ontvangst genomen, worden. Garens en verfstoffen De Hengelose he Bontweverij zal Maan dag over een week weer voèLe uren wer- keni. Tot heden wordt er, evenals op meer dere bontweverijen aldaar nog 40 uren per week gearbeid. Naar de correspondent van het „Hbld." vernam, gaat het met den aanvoer van garens en verfstoffen thans weer vrij geregeld. Texttte ^Industrie. De beide textielfabrieken der firma Ger- rit vani Delden Co. te Gronau i/W., wel ke Maandag j.l. op last der Duitsche Re- geering werden stopgezet, mogen niet mceir wonden aangezet en zijn voor ombe paalden tijd gesloten. Tengevolge van de zen maatregel' worden omstreeks 500. Ne derlandse he arbeiders, aan deze zijde der gmens woonachtig, door werkloosheid ge troffen. Van dozen wonen er 300 in deze gemeente, de overige 200 wonen in En schedé en Losser. Verbod van uitvoer van tin. Het Stbl. no. 429 bevat een Kon. besluit van den 15den dezer, houdende verbod van uitvoer van tin. De Kroon behoudt zich voor, dit verbod tijdelijk op te hebben of in bijzondere ge vallen daarvan ontheffing te doen verlee- nen. Uitvoer van vetten. Naar d*» .,,Tolegr." verneemt, zal. spoedig een verbod van uitvoer van vetten, behalve margarine, worden afgekondigd. Jubileum Hol!. Spoor. Het 75-jarig bestaan dc&.Holl. Spoorweg Mij. is door de tijdsomstandigheden het vorig jaar niet gevierd, maai' het perso neel heeft deze gebeurtenis in het fce§taan der Maatschappij niet onopgemerkt vofcY- bij willen laten gaan. Zoo ais men weet, werden twee groote tegeltableaux ver vaardigd, voorstellende het verkeer voor 75 ja ai* en thans. Deze beide tegeltableaux zijn thans aangebracht in de vestibule in het Administratiegebouw te Amsterdam. Door een commissie uit het personeel weiden gistermorgen deze tegeltableaux als geschenk van het geheele personeel aan de directie, de heeren jhr. mr. W. F. v. d. Wijck, en J. A. Kalff, overgedra gen. Het woord werd daarbij gevoerd, door den heer G. J. Sariemijn. Het ge schenk werd dankbaar aanvaard en ging nog vergezeld van twee kleine tableaux niet dezelfde voorstelling in eikenhouten lijst ter plaatsing in de directiekamer, be nevens een album, door teekeningen ver lucht, bevattende de namen der bijna 13.000 deelnemers. R. K. Bloemistpatroons. Donderdag is te Haarlem een vergade ring gehouden van den diocesaaien Bond van R. K. Bloemistpatroons,, ter bespre king van de vraag, of de diocesane Bund al dan niet tot den R, K. Land- en Tuim- bouwbond zou toetreden. Besloten werd, zich voorwaardelijk aan te sluiten bij den R. K. Land- en Tuin- bouwbond. Korte Kroniek. Eenwisschex uit Terheyde deelde bij aankomst mede, dat hij op zee de vleet heeft moeten kappen omdat er een groote fuik van staaldraad in de netten zat, een van die voorwerpen om onderzeeërs te vangen. De „vallen" drijven op glazen bollen. De gemeenteraad van Enschede heeft besloten om aan de Koningin voor te stellen liet maximum van voor de ge beente te verleenen vergunningen voor den verkoop van sterken drank in het klein, welk aantal thans 85 bedraagt, met ingang van 1 Jan. te willen bepalen op 75. In een vergadering van het Utrechtsch Studentencorps is besloten de maskerade- het volgend jaar niet te doen doorgaan. Aan de maskeradecommissie werd opge dragen een plan samen te stellen voor een gewone lustrumviering. Tot lid van den gemeenteraad te Bergschmhoek i$ gisteren gekozen, met 87 stemmen, de heer J. Th. v. Dijk (r.-k.) Op den heer J. J. Paul (a. r.) waren 84 stemmen uitgebracht. Verschillende tuinders in het West- land hebben reeds aan hup personeel het loon dat het vorige jaar bij de mobilisatie werd ingehouden, geheel of gedeeltelijk terugbetaald in den vorm van een bijslag op het loon van thans. De „Nederlander" verneemt, dat de heer H. Colijn voornemens is, half Decem ber hier te lande terug te keeren van zijn Indische reis. Reusachtige hoeveelheden groenten worden in de voormalige bierbrouwerij „de gekroonde P", te Delft, voor het Duitsche en Oostenrijksche front ge droogd. STADSNIEUWS. Ned. R. K. Volksbond. In het lokaal aan de Hoogl. Kerkgracht 40 vergaderde gisterenavond bovenge noemde bond. De voorz., de heer P. Heemskerk, open de de vergadering met gebed en een welkomstwoord tot den geestelijken advi seur, den Weleerw. Pater Zuidgeest en de opgekomen leden, waarna hij een woord van hulde bracht aan den gemeenteraad van Leiden voor het besluit de brandstof fen beschikbaar te stellen voor prijzen ge lijk aan vorige jaren. De voorzitter bracht ook namens het bestuur dank aan de Bakkersgezellenvereoniging St. Hubrecht vooiX" de in die organisatie aangenomen motie, waarin het bestuur vaai den Ned. R. K. Volksbond hulde .werd gebracht voor de gevoerde actie en genomen maat regelen op het gebied der levensmiddelen voorziening. De secretaris, de heer J. M. H. Horikx, las de notulen der vorige bondsvergade ring, welke onveranderd werden goedge keurd, waarna de voorzitter met een toe passelijk woord een 15-tal personen als bondslid installeerde. De voorzitter deelde mede, dat na de laatste bestuursverkiezing de functiën als volgt zijn verdeeld: P. Heemskerk, le voor zitter; P. v. d. Staak", 2e voorzitter; J. M. H. Horikx, le secretaris; J. A. v. Dam, 2e secretaris; J. H. Nijhuis, le penningmees ter; J. H. Hensing, 2e penningmeester; J. A. v. Lith, H. Goddijn en J. Schouten, reep. le, 2e en 3e commissaris. Een opwekking volgde alsnu tot bijwo ning van den Apolog. cursus en van den boekhoudcursus, waarna de leden werden opgewekt in de aanstaande maand Novem ber wederom de bidstonden op de R. K. begraafplaats bij te won en. Eenige besprekingen werden nog ge voerd over de brandstoffen, waarna de voorzitter mededeelde dat de commissie uit de dirie arbeidersbonden hier ter stede nog besprekingen had gevoerd inzake de onsprijzen van het varkensvleesch, met het gevolg dat thans de onsprijzen gesteld zijn op 1/5 der pondsprijzen. Eveneens heeft genoemde commissie den burgemeester verzocht maximumprijzen voor melk vast te stellen, waaraan onmid dellijk is voldaan, terwijl door haar even eens is aangedrongen goedkoop rund vet van gemeentewege beschikbaar te stellen, hetwelk thans vanwege de gemeente in de Coöperaties „Ons Doel" en „Vooruit tegen den prijs van f 0.45 per pond te beko men is. Al deze maatregelen gaven den voorzit ter aanleiding er op te wijzen dat daar door wel veel kan worden bijgedragen om den toestand niet ernstiger te maken doch in vele bedrijven nog betere resultaten kunnen bereikt worden door thans op loonsverhoogmg of toelage aan te drin gen. .j Het bestuur heeft zich tot het Centraal Bestuur van den Bond gewend, opdat deze de noodige maatregelen neme om te voor komen dat het verrichten van arbeid door Belgische geïnterneerden van nadeeligen invloed is voor onze Hollandsche arbei ders. Door het verkiezen van den heer J. A. Nijhuis tot bestuurslid, werd in diens plaats als lid van de commissie voor regle mentsherziening gekozen de heer A. van Dongen. Besloten werd een bedrag van f 10 als le bijdrage te schenken tot ondersteuning van Z. H. den Paus. Bij de rondvraag werd door den heer J. H. Nijhuis mededeeling gedaan dat he den over 8 dagen wederom de bibliotheek zal worden geopend en elke Zaterdag avond van 8 tot 9 uur boekwerken te ver krijgen zijn in het zaaltje naast de Har- tebrugskerk. Na nog eenige huishoudelijke zaken werd deze vergadering vervolgens met gebed gesloten. Vrijmetselarij en Universiteit. In het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer op de Indische Begrooting lezen we het volgende: „Op grond van berichten van candldaat- bestuursambtenarem van Chrdsteijke rich ting wend geklaagd, dat door, een den pno- fessoren te Leiden op hen pressie wordt uitgeoefend ten einde hen te bewegen zich bij de vrijmetselarij aan te sluiten onder voorwendsel dat zij anders in Indië geen carrière kunnen maken. Men wenschte dat de Minister hieromtrent een onderzoek zou instellen en het zijne zou doen om aan de uitoefening van zoodanige pressie een einde /te maken." Wij zullen ons onthouden van commen taar. hoezeer daartoe ook aan/eiding is; vooral in dezen tijd... Een goed ver staander heeft maar een half woord noo- dig. Intusschen zien wij natuurlijk met groote belangstelling uit naar het ant woord van den minister. De wekelijksche collecte voor het Steun comité heelt Woensdag opgebracht f241.07. Het Comiité tot Steun door vrijwillige inhouding op pensioen, verloftraikfementen en andere inkomsten, verkort genaamd Pensioen comité, heeft in het afgeloopen jaar ontvangen f 13,427.33s, waarvan uit Leiden f 135.50. Bij resolutie van den minister van Ko loniën is gesteld ter beschikking van den gouverneur-generaal van Ned.-In-die J. Knappert alhier, ten einde -te worden be noemd tot gouv.-arts. bij den burgerlijken geneeskundigen dienst. o Voor apothekersassistent zijn alhier ge slaagd de dames P. M. Bross elaar, Schie dam; S. S. Hartog', Rotterdam; H. M. Ko- bus, Leiden, en de heer C. Stigter, Schie dam. ALPHEN. Gemeenteraad. De raad dezer ge meente vergadert o.p Donderdag 21 Octo ber v.m. 9.30 uur. Ontvreemd. Ten nadeel© van iB. is gis ternacht uit een schuur in wijk Steekt een rijwiel ontvreemd. Fabrieksbedrijf. Dat de heerschende malaise in het bouwbedrijf niet overal ha ren directen invloed uitoefend, blijkt Clt het voornemen van een. groot-industrieel in betonwerken alhieT, die zijn fabrieks terrein een aanmerkelijke uitbreiding zal doen ondergaan. ALKEMADE. Gemeenteraad. De raad dezer ge meente vergadert op Woensdag 20 October v.m. 9.30 uur. GOUDA. Geschil bijgelegd. Na een conferentie tusschen den voorzitter der Werkgevers organisatie en het bestuur van den Trans port arbeidersbond, hebben de werklieden in het kolembedrijf alhier, die in staking waren gegaan, de toezegging gekregen,, dat binnen 4 wéken de toegezegde collec tieve arbeidsovereenkomst zal zijn tot stand gebracht. De wenMiedenorganisatie heeft daarop besloten, dat Maandag a.8. het werk zal worden hervat. KATWIJK. Sportdemonstratie. Door de militairen die te Katwijk gekan-tonneerd zijn, wordt op 3 November e.k. een groote sport demonstratie gehouden. NOORDWIJK. Het Krui8verbond. Eenige weken ge leden werd de Bisschoppelijke goedkeu ring verkregen op de btatuten en het huishoudelijk reglement van het Kruis- verbond „St. Jeroen" alhier. Thans kun nen wij mededeel-en, dat bij koninklijk be sluit van 7 dezer ook de koninklijke goed keu-ring ais geschonken op de statuten van bovengenoemde vereeniging. SASSENHEIM. P09t- en telegraafkantoor. Bij konink lijk besluit is met ingang van 16 Nov. be noemd tot directeur van het post- en tele graafkantoor alhier, H. van den Heuvel, thans commies der telegraïie le klasse, klasse. Gemeenteraad. De raad deoer ge meente vergadert op Dinsdag 19 October nam. 2.30 uur. VOORHOUT. Gemeenteraad. Den Raad dezer ge meente vergadert op Donderdag a. s. des voomiddags ten 10 uren. VOORSCHOTEN. Ontwikkelingsavond. Maandag 18 Oc tober a..s. des avonds te 8 uur, zal in het vereenigingsgebouw alhier de eerste ont wikkeling savend worden gehouden met het onderwerp: „De Godheid van Chris tus". De toegang voor deze antwikkelingSr avonden fa vrij voor alle Katholieken. WASSENAAR. Dienst Ned. Indië. Voor den dienst in Ned.-In-dië is bestemd mejuffrouw P. D. Eggink, voor oaiderwijzeres der"3de klasse bij openbaar Europeesch lager on derwijs. WOUBRUGGE. Inschrijvingen. In de Vrijdag alhier gehouden bestuur^verg. van den Ouden- dijkschen polder zijn de inschrijvingsbil- jetten geopend, omtrent het huren van bouwgronden gelegen nabij den Piaspolder zijnde de voormalige molenerven. Loog- man had ingeschreven voor f105 en Oos tende voor f 64 p. jaar. De verhuring is niet gegund. Voor den verkoop van op deze zelfde gronden staande bieten waren vier bil jetten ingekomen, M. Kroes f381., H. Heenk f301., H. van der Boon f 305.75, -en J. van Geer voor f211. Deze voerbieten zijn gegund aan den heer M. Kroes, land bouwer alhier. Roomsche Agenda. ZONDAG. Leiden. 12.30 uur vergade ring van de R. K. Fabrieks-, Haven- en Transportarbeiders- vereen igingin het lokaal van den Verhuurdersbond, Hoogl. Kerkgracht 40. MAANDAG, Leiden. Vergadering Prop. Club „St. Bonifacius" des avonds half negen. (Hoogl. Kerkgracht 40). Lezing van den Secretaris enz. LEIDEN. Geslaagd voor het voorberei dend examen voor den Ned.-Ind. adminis tratieven dienst de heer D. J. R. Mac' Gillavry (Ned. O.-I.); candidaatsexamen klassieke letterkunde de heer J. A. Da vids (Rotterdam). Uitvaart en Begrafenis van Pastoor B. J. Klekamp té Lisse. Voor de zielerust van den ZeerEerw. heer Klekamp, in leven pastoor te Lisse, werden gisteravond te 7 uur de Metten gehouden in de parochiekerk. De kerk was geheel gevuld. De parochianen wil denden hun beminden herder nog een (laatste blijk van hulde brengen. De plech tigheden werden gecelebreerd door den Hoogeerw. Zeergel. heen- Mgr. H. J. M-. Task in, president vpn het Seminarie War mond, met assistent)iie van pastoor C. F. de Meutdeir en kapielaanP. Cielon. Hedenmorgen exen 9 uur begonnen de Lauden. Het priesterkoor werd geheel in genomen door Eerw. heeren geestelijken, o.a. merkten wij op Mgr. Taskim en den H. Eerw. heer P. L. Dessens, deken te Leiden, eenige professoren van. Warmond en Hage veld, bijna alle kapelaans dae onder pastoor Klekamp gestaan hebben waren aanwezig. In de kerk was geen plaatsje onbezet. In de voorste reien hadden plaats genomen de familieleden, burgemeester en wethouders van Lisse, liet kerkbestuur. De Lauden werden geleid door dien Hoog- eerw. heer H. J. Zondag, kanunnik en pastoor te Vogelenzang met assistentie van de Eerw. heeren geestelijken; Te half 10 ving de plechtige H. Mis van Requiem aan, opgedragen door den Ho_Qg- eerw. heer Mons. N. J. Smeulders; deken en pastoor te Warmond, met assistentie van 'de Eerw. heeren kapelaans F. Huf als diaken 'en A. Kramer als sub-diaken, terwijl als ceremoniarius de Eerw. kape laan F. J. W. Hansen fungeerde. Zeer verdienstelijk voerde het zangkoor een meerstemmige requiemmis uit. Na de H. Mis beklom de Zeereerw. heer M. W. A. Wijtenbupg, professor aan het seminarie Warmond en oud-kapelaan te Lisse, den kansel en hield een indruk wekkende /en heerlijke lijkrede naar aan leiding van Matheus 24/46 11. Beafcus^ser- vus quem cum vemiertt Dominus ejus inveaierit ede facaienitem: Zalig de dienaar, die zoo arbeidende gevonden wordt, wan neer zijn Heer komt. In sobere maar roerende taal schetste de gewijde redenaar het leven van pastoor Klékamp te Lisse, hetgeen hij er gewrojjbt en tot stand gebracht had, getuige de sta tige kerk, de schoolgebouwen, de. gestich ten, hoe hij voor zijn parochianen en voor ieder ander een voorbeeld As geweest. Hij ging weldoende rond, ontzag zichzelf niet, leefde sober en eenvoudig en deelde van zijn armoede aan de armen. En terwijl hij daar nu liigt koud en roer loos geeft hij ons toch nog e-en les, zijn laatste les, een treffende leering bij zijn dood: „Weest ook gij bereid, Waakt en Bidt, want gij weet noch dag noch uur." Ten slotte spoorde de Eerw. redenaar de parochianen van St Agatha aan hun beminden herder niet in hunne gebeden te vergeten, maar veefl voor hem te bid den, opdat hij spoedig God moge aari sch ouwen dn den hemel. Vervolgans werd de kist gesloten en ge dragen door de keitkmeesters en collec tanten, grafwaarts gevoerd. Achter het kruis volgde een groote stoet van geeste lijkheid, achter de baar een groote schaar van geloovdgen. De beaarding geschiedde door den Hoog- earw. heer Mgr. Smeulders met assistentie van bovengenoemde heeren. Het was een treffend oogenbMk toen die honderden jong en oud voor de open groeve stonden en het stoffelijk overschot van hun beminden geestelijken' vader neergelaten werd. Hij ruste in vrede! DELFT, 16 Oct. Kaasmarkt. Aange voerd 52 stapels kaas, wegende te zamen 12508 kilo. Prjjs f0.90 ft f0.95 per 100 kilo. LEIDEN, 16 Oct. Korenbeurs. Stemnvi», zeer vast en prijzen liooger.^Bem.od'.gdHJ moesten zich weer prijs verhoogingen ge. troosten. Als volgt zjjn te noteeren: Tarwe van f9.85 tot f 11.per 80 K. 0. Haver van f13.20 tot f 13.80 per 100 Kilo Gerst van f9.15 tot f 10.20 per 65 kilo. Erwten van f 19,75f21,per HL. LEIDEN, 16 Oct. Botermarkt. Prima fa. brieksboter van f63 a f67, goede fabriek», boter fa fprima boerenbotcr f 69 f72, goede boerenboter f 66 a f 68. Aangevoerd 169/8 en 25/16 vaten, wegende 3630 K. G. Hani del matig. Elerenveiling. Aanvoer 4680 stuk». Kipeieren van -f 8.50 tot f 9.40 per 100 stuks! Eendeeieren van f7,80f8,00. Kalkoeueiéren f 10,—f 11, Handel zeer qlug. Tnrf. Aangevoerd van 11 Oct. tot en met 11 Oct. 180,000 st. lange turven, prijs f5,00—5.5f per 1000 stuks. Tot onze diepe droefheid overleed heden in het gesticht „Duinzicht" te Oegstgeest, na een kortstondige ziekte, tijdig voorzien van de H.H. Sacra menten der Stervenden, onze geliefde Moeder,Behuwd-,Groot- en Overgrootmoeder CLASINA CASPERS, Wed. van J. SPRING IN 'T VELD, in den ouderdom van 76 jaren. Uit aller naam, C. STEENVOORDEN— Hogervorst. Leiden, 15 October 1915. Mare 72. 4947 Eenige en algemeene kennisgeving. Voor de vele bewijzen van belang stelling, ondervonden bij mijn 40-jarig feest van oiganist, betuig ik mijn hartelijken dank, vooral aan het R. K. Zangkoor, vrienden en kennissen. R. VAN GRIEKEN Jr. Amsterdam, Gerrit Brandstraat. 4943 zal vanaf Maandag 18 October zijn fondsspreekuur houden 's morgens 8-9 ure in het wijk- gebouw Geloof Hoop Liefde, ingang Oranjegracht 70. 4938 zal a.s. Maandag en Dinsdag te half een voor fondspatiënten en te drie uur voor particulie ren te spreken zijn. 4949 Gevraagd een 4903 vanaf 17 jaar, van g. g. voorzien, wa8ch van huis. Brieven fr. IJSEL- MU1DEN, Hoofdstraat, Sassenhcim. Gevraagd een R.K. Boerendienstbode bij C. v. d. VOSSEN, Landbouwer te Voorhout.4S09 Dagmeisje. Gevraagd met 1 November een net R,K. Dagmeisje, reeds gediend heb bende, v. g. g. v. Adres: WALEN KAMP, Steenstraat 6.4952 Wordt terstond gevraagd een leeftijd boven de 25 jaar in den wer kenden stand, bij J. WEIJERS, Aes- pelduin, Noordwijkerhout. 4913 Gevraagd een nette in een klein gezin. Zich aan te melden Rapenburg 112. 4936 De Commissie voorontwik keling en ontspanning voor gemobiliseerden fe Leiden, vraagt 4937 een pachter voor haar ontspanningsiokaal in de Buiten-Sociteit „Amicitia." Schriftelijke aanmelding bij Mr. LIBOUREL, Papengracht. Wordt zoo spoedig mogelijk ge vraagd een 4922 of vergevorderd Leerling. Wed. V. J. DRIESSEN, Hazerswoude, Rijndijk. Met 1 November gevraagd een aan komend liefst kunnende melken bij C. DOLLE, Gelderswoude, Zoeterwoude. 4856 Gevraagd een Schippersknecht bij J. O VERMEER, Zoeterwoude, Zuidbuurt. Aan hetzelfde adres Yoer- bl^ten ©n Yoeraardappelen te koop tegen concurreerenden prijs. 4858 Oegstgeest. Te huur: 4966 in het Wilhelminapark te Oegst geest een heerenhuis, bevat tende 8 grootere en kleinere kamers, keuken enz. Huurprijs f400.- Aanvaarding 1 Dec. a.s. Te bevragen bij A.F. DE ROOIJ, Geverstraat 42, Oegstgeest.

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 2