nog, hoc hij In zijn opwinding vol galuk was opgesprongen en tie boot bijna was gekanteld en hoe hij daarna met oen fiere en krachtige beweging de riemen had ge nomen en zij beiden juichend naar den wal schoten, over hot water. Naar den wal... Hoe had hij zijn beloften gehouden? Reeds in het tweede jaar van zijn huwe lijk was hij zijn huiselijke plicht beginnen tc ve>ronachtzumen. Hij was altijd veel uit gegaan en jarenlang gewoon aan de woe lige gezelligheid'van partijtjes en feesten en zoo vond hij zich niet op zijn plaats in den sitillen vrede, die binnen de vier muren van zijn huis heerschte. Aanvan kelijk had hij haar uitgenoodigd om met hem mede te gaan in gezelschap, latei- was hij er aan gewoon geworden, haar bij de kinderen te laten en alleen te gaan. Hij had de kinderen immers ook lief, maar op zijn wijze, zonder overdrijving... Ze had hem nooit verwijten gedaan, maar langzaam was het alsof er een schaduw itusschen hen viel en de beelden van ge luk, die hun eens voor oogen zweefden, waren 'verdoezeld Vader kan immers geen sprookje: ■voorlezen? zeL Truus ongeduldig, omdat haar vader maar met het hoek in de han den bleef zitten. En hij kan het wèJ, beweerde Karei met vertrouwen. Dr. Steger hield het portret nog steeds in de handen. Half werkuigelijk keerde hij het om; toen zag hij eerst do woorden, die zijne vrouw, zeker in een bitter oogen- blik op den achterkant had geschreven: „Ook een sprookje". Hij sprong op. Neen, kinderen» zei hij. Vandaag kan ik jullie geen sprookjes voorlezen. Maar morgen en overmorgen zoo dik wijls je het wilt. Hij sloot het sprookjesboek weg, maar stak het portret in den zak. Daarna speel de hij met de kinderen blindeman, en bij het hooren van hunne juichende stem men was het hem alsof hij in langen tijd Zich niet zoo gelukkig had gevoeld, en alsof een avond in schitterend gezelschap" niet kon opwegen tegen het genot van dit uur in de kinderkamer. En juist, toen hem weer eens de blinddoek voor de oogen was gebonden, werd de deur geopend: zijn vrouw kwam binnen en met een enkelen blik van blijde verrassing overzag zij het tafereel. De vader van Truus en Karei was vree- selijk verlegen en mompelde iets van ge vonden portret en van een gesprek onder vier oogen, dat dringend noodig was. Van dien dag beltin een nieuw huwelijk cn sedert hing boven de schrijftafel van dr. Steger het verbleekte portretje van de roeiboot en beide jonge menschen er in. Het portret was ingelijst en achter glas, aoodat het opschrift aan den achterkant niet te lezen was Maar dat was ook niet meer noodig het had zijn beteekenis ten eenenmale verloren!,,0'. N." KERKBERICHTEN. AARLANDERVEEN. Parochie van de H.H. Apostelen Petruj en Paulus. Zondag: de II.II. Missen om 7.30 en 10 uur.' 's Middags 2 uur Lof. In do week de H. Mis om 8 uur. ALPHEN. Parochie van den H. Bonifacius. Zondag: H.H. Missen 7 uur; 8.30 uur; 10 uur Hoogmis; 1.30 uur Catechismus; 2.30 uur Vespers; 4.30 uur Confer, van het Juvenaat. 7 uur Lof met Rozenhoedje en de ver dere gebeden. Geheel d"e week de H.H. Missen 7 uur, 7 uur (Kape.l); 8.15 uur. Na de H. Mis ■van 8.15 uur Rozenhoedje. BODEGRAVEN. Parochie van den H. Willibrordus. Zondag: 7 en 10 uur H.H. Missen; 7 uur Lof. Maandag: 7.30 uur H. Mis. Dinsdag: 7.30 en 8.30 uur H.H. Missen. Woensdag: 7.30 en 8.30 uur H. Mis. Donderdag: 7.30 en 8.30 H.H. Missen. 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament. Vrijdag: 7.30 en 8.30 uur H. Mis. Zaterdag: 7.30 en 8.30 uur H. Mis. Van 4 uur gelegenheid om te biechten. Eiken ochtend 6.15 uur uitreiking der H. Communie; e-lkeai avond 7 uur Lof en Rozenhoedje. BOSKOOP. Parochie van den H. Joannes de Dooper. Zondag: II. Mis 7.30 en 10 uur Hoogmós. 2 30 uur Vespers met Rozenhoedje. Woensdag: 's avonds 7 uur Lof met Rozen hoedje. Vrijdag: 8 uur gezongen H. Mis. 's Avonds van 69 uur gelegenheid om te biechten. Zaterdag: gelegenheid om te biechten vam af 3.30 uur en, des avonds te 7 uur Lof met Rozenhoedje. Gedurende de week de H. Missen te 7 en 8.15 uur. Deze week Catechismus volgens ge woonte. HAZE R8 WOU DE. Parochie van de H.H. Engelbewaarders. Zondag: 7.30 H. Mis; 10 uur Hoogmis. 1 uur Catechismus; 2 uur Vespers. Dagelijks wordt om 7 uur de H. Com munie uitgereikt en na de H. Mis het ALleith. Sacrament uitgesteld1, waarna het Rozenhoedje wordt gebeden. Zaterdag: Riec-hthooren, van 10—12 en 'a avonds van 49 uur. Parochie van den H. Michaël. HAZERSWOUDE. Zondag: 6.30 u. uitreiking der H. Com> munie; 7.30 uur Vroegmis; 10 uur Hoog mis; 2 uur Vespers. Maandag; 7.30 uur H. Mis in het Zusteo-- gestochl Dinsdag: 8.15 uur H. Mils. Woensdag: 8.15 uur II. Mts; 11.30 uur Catechismus. Donderdag: 8.15 uur gezongen H. Mi's tot afwering ziek/te onder het vee- Catechismus 9 en 11.30 uur. Vrijdag: 8.15 uur H. Mis. Catechismus nam. 3.304.30 uur. Zaterdag: 8.15 uur H. Mis en 's nam. biechthooren van 48 uur. HAZERSWOUDE (Groenendijk). Parochie van den H. Bernardus. Zondag: 1ste H. Mis om half 8; Hoogmis om 10 uur. Maandag: en de overige dagen de eerste H. Mis om 7 uur; de tw.iede om kwart over 8. Vrijdag: om half 9 gezongen dienst; 's av. om haüf 8 Lof met Rozenhoedje. HOOGMADE. Parochie van de H. Maria Geboorte. Zondag: H. Mis te 7.30 uur. 10 uur Hoop mis; 2.30 uur Vespers. I.30 uur Catechismus. Maandag: en volgende dagen de H.H. Mis een 8 uur en 8.30. KATWIJK. Parochie van den H. Joanne9 Geboorte. Zondag: de II.H. Missen te 7 en 10 uur; •te half 1 Catechismus; te 6 uur Lof. Door de week de H. Mis te 8 uur. Deze week de Catechismus naar ge woonte, behalve Woensdag. De Octoberoefciningeai, zullen plaats heb ben des morgens na de H. Mis of 's av. onder het Lof. Dinsdag: 's avonds te half 8 Lof ter eere van deal II. Antonius. Woensdag: 's avonds te half 8 Lof ter core van. den H. Jozef. Zaterdag: 's Middags van 5—9 uur gele genheid om te biechten. LANGERAAR. Parochie van den H. Adrianus. Zondag: H. Mis 7 en 10 uur. Na de Hoog mis Catechismus. 2 uur Vespers cai Ro zenhoedje enz. Door de weeik de H.H. Missen om 7 en 8 uur. Maandag en Woensdag Catechismus le klas; Dinsdag en Donderdag Se klas; Vrijdag 3e klas. Door de week de voorgeschreven gebe den na de le H. Mis, doch Zaterdag onder het Lof. Donderdag: 3 30 tot 4.30 uur gelegenheid om te biechten. Zaterdag: 's avonds 7 uur Lof. Van 34 en 68 uur gelegenheid om te biechten. LEIDSCHENDAM. Parochie van den H. Petrus en Paulus. Zondag: 3 uur Vespers; 7 uur Lof en Ro zenhoedje. Op de dagen, waarop geen Lof is, Ro zenhoedje na de H. Mis van half negen. Donderdag: 6.50 uur Lof en Rozenhoedje. Zaterdag: 6.30 uur Lof en Rozenhoedje. Biechthooren van 58 uur. LEIMUIDEN. Parochie van den H. Joanne9 do Dooper. Zonadg: 7 uur Vroegmis, 9.30 uur Hoog mis. Onder de H.H. Missen Ccwllecite voor het Seminarie „Hageveild". Na den mid dag 1.30 uur Catechismus; 2.30 uur Lof met Rozenhoedje en verdere voorge schreven gebeden. In de week de H.H. Missen om 7 uur en 8.15 uur. Na de 2de H. Mis Uitstelling van het Allerh. Sacrament, waarna de voorgeschreven gebeden wotrdc-n ver richt. Maandag: 7 uur de H. Mis in het Gesticht. Dinsdag. 9.30 uur Veni Creator on gezon gen H. Mis voor Bruid ern Bruidegom. De voorgeschreven gebeden worden na de H. Mis van 7 uur verricht. Zaterdag: na de 2de H. Mis en des nam. van half 4 af gelegenheid om te biechten. LISSE. Parochie van de H. Agatha. Zondag: te 7 u. en half 9 gelezen H.H.Mis- sen met onderrichting; te 10 uur Hoog mis met predikatie; te half 2 Catechis mus; te half 3 Vespers; 's avonds te 7 uur Lof en Rozenkrans. Maandag: slechts 2 H.H. Missen, te half 8 en half 9. Dinsdag: 's avonds te 7 uur Lof waaron der de Rozenkrans zal gebeden worden. Woensdag: 'e avonds 7 uur vergadering der Mariia-vereemiging. Donderdag: 's avonds 7 uur Lof waarin-, der de Rozenkrans zal gebeden worden. Zaterdagmiddag van 3 uur af gelegen heid om te biechten; 's avonds te 7 uur Lof, waaronder de Rozenkrans zal ge beden worden. MEIJE EN ZEGVELD. Parochie van de H. Maria Geboorte. Zondag: 7 uur vroegmis; 9 uur Catechis mus; 10 uur Hoogmis; 2 uur Lof. Maandag: 8 uur II. Mis, 12 uur Catechis mus. Dinsdag: 8 uur H. Mis; 12 uur Catechis mus. Woensdag: 8 uur de H. Mis; 12 uur Cate chismus. Donderdag: 8 uur H. Mis; 12 uur Catechis mus. Vrijdag: 8 uur H. Mis. Zaterdag: 8 uur de H. Mis. Na de H. Mis gelegenheid om te biech ten en des namiddags van 3.308 uur. NIEUWKOOP. Parochie van de H. Maria Hemelvaart. Zondag: half 8 H. Mis Farodhie; 10 uur Hoogmis; 1.30 uur Catechismus; 2.30 u. Vespers en Oct.-gebeden. Maandag: 7 uur H. Mis bij de Eerw. Zus ters; 8 uur dn de P-ar.kerk, •aldaar 7 uur Communie-uitreik en. Dinsdag: 8 uur H. Mis en Oct.-gebeden, deze geheel week behalve Donderdag. Woensdag: 8 uur II. Mis. Donderdag: 8 uur gezangen II. Mil»; 4 uur Lof en Oct.-gebeden. Vrijdag: 8 uur H. Mis. Zaterdag; 7 uw H. Mis en om 8 uur met Oct.-gebeden. NOORDEN. Parochie van den H. Martinus. Zondag: 7 uur stille II. Mis; 10 uur Hoog mis; 2 uur Lof. Maandag en overige dagen de H. Mis om acht uur. Woensdag, Donderdag en Vrijdag: Cate chismus. Zaterdag: Biechthooren van 5 uur tot half zeven. NOORDWIJK. Parochie van den H. Jeroen. Zondag: de H. Missen te 7, 8.30 en 10 uur. 1.30 uur Catechismus; 2.30 uur Vespers; 6.30 uur Marialof met Rozenhoedje. In de week de H. Missen te 6, 7 en 8 u. Dinsdag en Donderdagavond te 7.30 uur Lof met Rozenkransgebed, op de andere dagen der week Roctmkransgebed met uitstelling en zegen van het AiMerh. Sacrament na de H. Mis van 8 uur. NOORDWIJKERHOUT. Parochie van den H. Victor. Zondag: de feestdag van den H. Victor patroon dezer parochie. 7 en 9.30 uur stille H.H. Missen; 10 uur plechtige Hoogmis met feestpredikatie; 's namid dags 2 uur plechtige Vespiers. Ge-durende do maand October zal da gelijks vóór de H. Mis van half 9 het Rozenhoedje en de Litanie en het gebed van den H. Jozef gebeden worden. NOOTDORP. Parochie van den H. Bartholomeua, Zondag: de H.H. Missen te 7 uur, te 8 uur en te 10 uur de Hoogmis; te 2.30 uur Vespers; te 6.30 uur plechtig Lof met predikatie, Processie en Te Deum tot sluiting van het Veertigurengebed. Zaterdag: te 6.30 uur Lof met Rozen hoedje enz. t OEGSTGEEST. Parochie van den H. Willibrordu9. Zondag: H.H. Missen 7 en 10 uur. Cate chismus l."30 uw. Vespers 2.30 uur. Lof 6.30 uur. Maandag: en votgende dagen de H.H. Müssen 7 en 8 uur. Dinsdag: Lof 6.30 uur. Biechthooren- 69. Woensdag: H. Communie der Eerst-com- municanten en der overige kinderen; Lof tot dankzegging 4 uur Donderdag: Lof voor den vrede 6.30 uur. Zaterdag: biechtbocxren na de H. Mis en 's nam. van 59 uur. Catechismus naar gewoonte. ROELOFARENDSVEEN. Parochie van de H. Petrus-banden. Zondag: II. Missen 6.30, 8 en 10 uur; 12 uur Congregatie; 2 uur Catechismus; 3 uur Vespers. Maandag: de H. Missen te 7 uur, 7.30 en 9 uur. Dinsdag en volgende dagen, de H. Missen te 7 en 9 uur. Donderdag: 9 uur gezongen Trouwmis. Zaterdag: 48 uur gelegenheid om te biechten. Gedurende de maand October zal het Rozenhoedje gebeden worden des Zon dags onder de Vespers, in de week on der de H. Mis van 9 uur en, wanneer dal een gezongen II. Mis is, onder de H. Mis van 7.30 uur. R1JPWETERINC. Parochie van de H. Maria Geboorte. Zondag: heden zal in beide II.H. Missen de We'.eerw. heer v. Leeuwen eene lief dadigheids-predikatie houden en co-l-lec- teeren voor de kerk, waar hij kapelaan is. Na den middag -te 1 uur Catech.; te 2 uur Lof ter eere van Maria met de Rozenkransgebeden-; na het Lof zinge men het diedje no. 37: „Komt, heffen wij een loflied aan." Op de gewone dagen van deze week de Rozenkransgebeden na de H. Mis van 8 uur. In deze week dagelijks, behalve Vrijdag, te 11 uur Catechismus; en Dinsdag ook to 9 uur voor de kinderen, die voor hun lste H. Communie leeren. Donderdag: na <jle H. Mis van half negen gelegenheid om te biechten. Zaterdag: 's morgens vanaf 7 uur tot na de H. Mis van half negen, en na den mid dag van 4—8 uur gelegenheid om te biechten. A.s. Zondag 3de Zondag van de maand: volle Aflaat voor Broed. v. d. Lev. Roz. 2de coü.leote voor de arcnep. SASSENHEIM. Parochie van den H. Pancratius. Zondag: te 7.30 uur II. Mi6; te 10 uur de Hoogmis; te 1.30 uur Catechismus en 2.30 uur de Vespers; 's avonds te 7 uur Lof en Rozenhoedje. Heden, Zondag, na het Lof kan men zich als led opgeven voor de Mannen- congregatie aan de Pastorie. Dagelijks te 7 uur Lof en Rozenhoedje; Maandag: na het Lof congregatie voor mannen en jongelingen. Na de Congre gatie inschrijving van nieuwe leden. Ver der kunnen aederen avond na het Lof zich nieuwe leden- aanmelden aan de Pastorie. De inschrijving wordt afgeslo ten op Maandag 18 October. Dinsdag.: 12 uur Catechismus voor de plechtige Communie. Woensdag: te 7.3Ó uur Maria-Cong.regatde. Vrijdag: 12 uur Catechismus voor de plechtige Communie. Zaterdag: 's namiddags te 3 uur biecht hooren. 8T0MPWIJK. Parochie van den H. Laurentlus. Zondag: 7.30 uur Vroegmis; 10 uur Hoog mis; 1 uur Catechismus; 2 uur Vespers; 7 uur de Congregatie. 7 uur Lof ©m Rozenkrans. Maandag en de volgende dagen de H. Missen te 7 en 8 uur. Na de II. Mis te 7 uw het Rozenkransgebed' met uitstel ling van het AKF«toeailigstc. Dinsdag: te 11 uw Catechismus. Woensdag: te 11 uur Catechismus. Donderdag: Catechismus te 9 uw. Vrijdag: Biechthooren voor de jongens. Zaterdag: De eerste H. Mis in het Ge sticht. Biechthooren van 4 tfur af. WARMOND. Parochie van den H. Matthias. Zondag: de H.H. Missen om half 8 en 10 uur; half 2 Catechismus, 3 uur oefening van den H. Kruisweg. 6 uur Lof ter eere van O. L. Vrouw met Rozenhoedje en gebeden. Maandag: 7 en 8 uur H. Mis. Na de H. Mis van 8 uur Rozenhoedje en gebeden met uitstelling van het H. Sacrament, eiken werkdag uitgenomen Zaterdag. Catechismus volgens gewoonte. Dinsdag. 7 en 8 uur H. Mis. Woensdag: 7 uur H. Mis op de Kapel; half 8 uitreiking der H. Communie; 8 uur H. Mis in do kerk. Donderdag.: 7 en 8 uur II. Mis; 8 uur ge zongen. Vrijdag- de H.H. Missen om 7 en 8 uur. Zaterdag: de H.H. Missen om 7 en 8 uur; des voorm. tot 10 uur en des nam. van 45 uur voor de kinderen, vervolgens tot 9 uur gelegenheid om te biechten en 's avonds 7 uur Lot met Rozenhoedje en gebeden. WASSENAAR. Parochie van den H. Willibrordus. Zondag: 7 uur en half 9 de gelezen H.H. Missen; 10 uur de Hoogmis; 12 uur ver gadering ZelatnLcen „H. Kindsheid"; half 1 vergadering Zelatricen „Lev. Roz."; 2 uur Catechismus; 3 uur Vespers met Roz. enz.; n^»do Vespers een Roz. voor Wed. Brederoïe, als lid W. P.; half 6 uur Congregatie voor de vrouwen, a.s. Zendag 6 uur voor de-mannen. Maandag: slechts 2 H.H. Missen 7 en 8 u. av. 7 u. Lof m. Roz. enz. Na H Lof een liedje-, zoo verder ook de geheele week. Liedjes na 't Lof: 11 Oct. bl. 135; 12 Oct. bl. 136 (1—6); 13 Oct. bl. 138 (1—6); 14 Oct bl. 139; 15 Oct. bl 140; 16 Oct. bl. 158. Dinsdag en volgende dagen behalve Don derdag de H.H. Missen te 7, haüf 8 en 8 uur. Donderdag: de H.H. Missen te 7, 8 en 9 u. bij deze laatste huwelijk van Arnoldus Gras en Petronella Maria Moereü. Deze week Catechismus naar gewoon te; gelegenheid om te biechten naar gewoonte, Zaterdag van 5 tot half 9 u. ZEVENHOVEN. Parochie van de H. Joannes Geboorte. Zondag: 6.45 uur H. Communie; 7.30 uur Vroegmis; 10 uur Hoogmis met preek 2 uur Lof. Lied 54 Kev.boek. lederen dag na de H. Mis de voorge schreven gebeden, der Oc-tohermaand. Maandag en "volgende dagen 7 uur H. Communie en 8 uur de H. Mis. Zaterdag: 7 uur Lof met de gebeden der Octobcimaand. Lied 100. Biechthooren lederen dag vóór en na dé H. Mie en Zaterdagmiddag 4, 6 en 7 uur. ZOETERMEER. Parochie van den H. Nicolaus. Zondag: de H. Missen om 7 uur, half 9 en om half 11 de Hoogmis. Na de Hoogmis opening van de Bibliotheek. Half twee Catechismus. Half drie Lof. Zeven uur H. Familie. Deze week de H. Missen om zeven uur en kwart over acht. Eiken dag om 12 uur Catechismus; Dinsdag.: des avonds om 7 uur de Vincen- tiu s-c onferentie. Vooraen van de laatste H. Sacramen ten: Johannes Buitendijk; Cornelia van. DijkOpdam. ZOETERWOUDE. Parochie van den H. Joannes Onthoofding. Zondag: 7.30 en 10 uur de H.H. Missen; 1 uur Catechismus; 2 uur Vespers; 6.30 uur Lof, Rozenkrans voor den wereld vrede. In deze week de H. H. Mis sen om 7 en 8.15 uur en 8 uur Catechis mus. Dinsdag om 7 jiur de H. Mis in het Liefdegesticht én Zaterdag om 8.30 uur. Deze week kunnen zich de nieuwe leden voor het Patronaat van St. Aloysróus aan geven. Aanstaanden Zondag eerste ver gadering mef de nieuwe leden. Zaterdag: na de H. Mis van 8.30 uur gele genheid om te biechten en namiddags van 3—5 en 67 uur. ZOETERWOUDE—LEIDERDORP. Parochie van de H. Maria Onb. Ontvangenis. Zondag: kwart voor 7 uur uitreiking der II. Communie. De H. Missen om half 8 en 10 uur. Catechismus. 3 u. Vespers en half 7 Lof. Maandag en de volgende dagen de H. Mis om half 9. Uitreiking der H. Communie om haüf 8. Dinsdag: half 8 Lof. Vrijdag: half 4 en half 5 kinderen biecht- hooiren; half 8 Lof. Zaterdag: vanaf 5 uur biechthooren. Rooster der Retraiten van het St. Clemenshuis. te Noorwijkerhout. 16—19 Oct. Mannen en jongelingen 25—29 Oct. Dames van den deftigen stand (f 10.—). 30 Oct.2 Nov. Mannen en jongelingen («4.-). 6—9 Nov. Mannen H. Familie uit Am sterdam (voltallig). 13—16 Nov. Mannen en jongelingen KM.-). 21—24 Nov. Kerkzangers uit steden (f( 710 Dec. Kerkzangers uit dorpen (fj 1215 Dec. H.H. Vincentianen uit Holland (f6.—). 28—31 Dec. Jongelingen uit den Mis stand (f 6.—}. N.B. Men wordt verzocht zich voorj Retraiten op Le geven bij de Eerw. telijkheid. Rooster der Retraiten van het Retraltenf, „De Thabor", Eendrachtsstraat, Rotterdam. 817 Oct. Retraite der Eerw. Zusi« 1720 Oct. Congregatie van o. Vrouw Presentatie Rotterdam. Door Pater Jezuiet. 25—28 Oct. Leden van de Vereenig van Eeuwigd. Aanbidding en tot on: steuning van behoeftige kerken en ani deelneemsters.' Gewonen stand. (Vi f 4.Doo? een Pater Augustijn. 2—5 Nov. Meisjes Patronaten. Gewoj stand. (Verg. f 4.Door een Pater Fr ciscaan. - 811 Nov. Huismoeders. Gewonen sU (Verg. f4Door een Pater Reden rist. 15—18 Nov. Ongehuwde Dames. Mid: stand. (Verg. f 6.Door een Pater zuiet. 2225 Nov. Gehuwde Dames. Midi stand. (Verg. f 6.Door een Pater Da nicaan. 29 Nov.—2 Dec. Meisjes uit d» stcd Gewonen stand. (Verg. f 4.Door Pater Carmeliet. 710 Dec. Meisjes van den gewos stand. (Verg. f 4.Door een Pater pucijn. 1114 Dec. Meisjeauit dorpen. Gewos stand. (Verg! f 4.—).Door een Pater i H.H. Harten. 1723 Dec. Open. Voor eventueel i vragen retraiten. 2427 Dec. Werkmeisjes. Gewoi) stand. (Verg. f 4.Door een Pater pucijn. N.B. Zij, die wenschen deel te nen aan eene retraite, behoeven niet vooral schrijven aan den Gedelegeerde, m: worden verzocht aan een der Heeren Gi telijken te verzoeken, aan den Gedelege de een toegangskaart voor een retraites te vragen. Wie onverwachts geen f van de reeds ontvangen toegangskaart! maken, gelieve dez£ zoo spoedig mogel aan den Gedelegeerde terug te zenden.' Retraitanten worden des avonds tegenin 6 ure in het Retraitenhuis, Eendracii straat 93, verwacht. De sluiting is r streeks 4 uur. Het Retraitenhuis is ii-j richt voor 40 Retraitanten. Wanneer i retraite voltallig is; wordt zulks in dagbladen aangegeven. AGENDA'S. Ned. R. K. Volksbond. Zaterdag, 9 Oct, 910 u. zitting Spaar- Voorschotbank. (Hoogl. Kerkgracht 40.) Maandag, half 9 Opening van den Apc getischen cursus door den Weleerw. Pal Zuidgeest (Hoogl. Kerkgracht 40.); 9 c Brandstoffencommissie. jHoogl. Kerkgrad 40). Woensdag, 13 Oct. half 9 vergadering de Metaalbewerkers (Hoogl. Kerkgracht t Woensdag, 13 Oct. half 9 Opening vandi BockhoudcuiSiiSjin „Prediker" Jan vossenste Vrijdag, 15 Oct. 9 uur. Bondsvergadérii (Hoogl. Kerkgracht 40). Vrijdag-avond, halfnegen repetitie van Harmonie St. Gregorius in het St. Joa! zaaltje. Tevens aanneming van nieuwe led: Zaterdag, 16 Oct. 910 uur. Spaar-1 Voorschotbank (Hoogl. Kerkgracht 40). St. Jozefsgezellen-Vereeniging. Zondag, is de zaal open van 12V2~lk van 57 uur voor de leerlingenten kwsi voor 1 onderricht voor de aangewezen Lee lingen: ten 5 uur voortzetting van het b gelconcours; van 8-10 uur verpl. bijeenkom voor de Gezellen; ten kwart voor 9 uurb gelclub „Hout of Fout." Maandag, Dinsdag en Donderdag is de a beschikbaar voor de Gezellen. Dinsdag, ten 9 uur vergadering vanGè Commissarissen. Donderdag, kegelclub Afd. Geh. Gezeik „Alle negen." Donderdag, repetitie Tooneel ten 9 uur. Zaterdag, Zitting Spaarkas op de gew« uren. Zita-Vereeniging. Zondag, geopend vanaf 12 uur. Van bal tot halfvijf Zangles. Van half 5 tot half Godsdieustonderricht voor alle meisjes n het Patronaat van 1218 jaar. Van bal! tot half 7 Ontspanning. Van half 5 tot ball Spaarkas en bibliotheek, Patronaatsmeisje 's Avonds tot 10 uur gezellige bijeenkoö in de lokalen der winkeljuffr. en dienstbode Maandag-avond van half 8 tot 9 uur He halingsonderwijs (groot Patronaat). Van hi 8 tot 9 uur handwerken (klein Patronaat] Dinsdag, van 11 tot 12 uur voormiddi arbeidsbeurs. Inlichtingen voor verschillen! betrekkingen. Van halfacht tot 9 uur'Be halingsonderwijs (klein Patronaat.) Van b 8 tot 9 uur Handwerken (groot Patronaï Van half 8 tot half 10 Kookles (Clubavond Woensdag-avond van 8 tot 10 uurgezellif bijeenkomst voor dienstboden; van 8 tot la 10 uur les in het verstellen, voor meisj» boven de 15 jaar. Spaarkas en bibliothed van 89 uur, (ook niet-leden kunnen wtf den toegelaten.) Donderdagavond de zaal geopend v(# dienstboden. Wan 8 tot half 10 Costuumcursus. Yrjjdag-avond. Van half 8half 10 gerd- lige bijeenkomst van meisjes, Afdeelisf Clubavond. Van halfacht tot 9 u* les in het verstellen voor meisjes Tt 12—15 jaar. yan g9 uur Arbeidsbeurs. Van 8 tot half 10 uur Knipcursus. St. Luduina-Meisjes-Patronaat St. Petrus Parochie. Maandag-avond van 7 uur tot kwart vM 9, voor de lste afdeeling naailes; voor de 2» afdeeling naai- en verstelles. Dinsdag-avond van 7 uur tot kwart voor voor beide afdeelingen Spra kas en God.' dienetonderricht. Woensdag-avond van 7 uur tot k*® voor 9, voor de beide afdeelingen Breiles^ Zangles. Vrjjdag-avond van 7 tot kwart voor* vco. dc beide afdeelingen Hcrholing*0"^ richt,

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 8