STADSNIEUWS. No. 1826 Zatsrdag 9 October ISI5. ederlandsch fabrikaat De Nederlander houdt er soms eigen- jdigo gewoonten op na. Een dier ge- lonten is in winkels en magazijnen spe- ial naar artikelen van buitenlaridsch fa- jkaai te vragen welke quaestie gis- ia dat blad werd geheke.d. Heit eiger brikaat heeft geen waarde. Daarenbo- b schijnt het deftig te staan zoógenaam- Engelsche, Fransche en Uuitsche arti- bn ie verkoopen en te koopen. dij spreken van, vragen naar en koo- Zvvee'dsche lucifers, Oostenrijksche beilainpen, Duitsche electromotoren, ktserscbe chocolade, Fransche zeepen, gelsche stoffen, Arnerikaansche schoe- B| Belgische vermicelli, Duitsche eau-de- kogne, Ewitsersche melk-, Engelsch post- pier, Turksche, Egyptische, Russische, ansctie, Duitsche, Engelsche sigaretten, nlight Soap, Duitsche poetspomade, En- sche jams en biscuits, Engelsche sajet, itsch linoleum, Fransche gordijnen, En- sche meubelen, Perzische tapijten, liehier een heel lijstje. Het kan- nog merkelijk aangevuld worden; wij iken ons sterk, dat wij minstens twee ommen van dit blad met dergelijke ar- pien kunnen vullen. tenkt het koopend publiek wel eens welk onrecht het onzen eigen fabrieken idoet door bovengenoemde artikelen en re te vragen en te koopen? daar bestaan er dan fabrieken in ons die dergelijke artikelen maken, de een! Het Nederlandsche fabri- ,t is mindenvaardig, -het staat veel ïiger dergelijke vreemde artikelen t.e gen, zegt een tweede; een derde zegt: winkelier is er zelf de schuld van, nt hij zet die buitenlandsche artikelen a-. fanneer wij het nu voor .artikelen van irlandsch fabrikaat opnemen, dan !a wij voorop, dat wij die artikelen het oog hebben die in prijs en Iioeda- leid met de buitenlandsche gelijk m, ja deze overtreffen, die goedkooper even goed zijn. taan onze lucifers, gloeilampen, cho- ade, zeeoen. stoffen «ehopnon e/li, eau-de-cologne, melk, postpapier, netten, poetspomade, schoensmeer, biscuits, sajet, linoleum, gordijnen, ibelen, tapijten enz. onz. enz. niet in en hoedanigheid gelijk met de ge- orteerde? In vele gevallen zijn zij ooper, even goed zoo niet beter, dames en heeren, al die artikelen rden in ons land gemaakt, zijn van lerlandsclf fabrikaat. Wilt gij u zelf rtuigen, maakt een reisje naar Eind- ien, Tilburg, Nijmegen, Maastricht, recht, Amsterdam, Haarlem, Zaan- Hengejo, Deventer, Leiden, Den Rotterdam, Dordrecht enz. enz. kunt daar de noodige inlichtingen in- trnen en men zal .ze u gaarne verst rek- Het Nederlandsch fabrikaat mindeir- lai'dig! Weet u, dames en heeren, dat fabrieken te Tilburg de stoffen naar geland zenden en dat gij later die stof- le winkels en magazijnen voor igelsche koopt, dat de meubelfabrieken n groot afzetgebied in Engeland heb- i en die Nederlandsche- meubelen later Engelsche in de magazijnen geëtaleerd ian, dat onze) meubelfabrieken .voor groote Engelsche stoomschepen de be- nmeringen en meubelen maken, weet dames en heeren, dat...... wij zullen maar ophouden, het is voldoende. De winkeliers en houders van groote magazijnen werken het zelf in de hand. EZ zijn er, ongetwijfeld. Maar er zijn er ook, en hun aantal is groot, die hun klanten maar al te goed kenhen. Het is het publiek, dat de winkeliers dwingt die artikelen te verkooperj, eigen fabrikaat» te negeeren of te cosmopoliseeren. Het publiek is ten slotte de schuld. Wanneer het Nederlandsch fabrikaat eischt, ziol de winkelier wel zorgen, dat het er komt. Wij gaan verder en beweren dat het de plicht van iederen Nederlander is artike len van Nederlandsch fabrikaat te koo pen, mits die artikelen in prijs en hoe danigheid met de importartikelen gelijk staan. Waarom? Omdat de industrie in eigen land be vorderd wordt, het hemd is nader dan de rok, de werkloosheid in ons land wordt tegengegaan en honderden en honderden niet naar het buitenland behoeven te gaan maar in eigen land een goed stuk brood verdienen. De zaak kan nog van een andere zijde bezien worden en wij laten hier letterlijk volgen hetgeen het orgaan Nederlandsch Fabrikaat" zoo juist opmerkt; >'De Europeesche oorlog kost aan het vredelievende Nederland eenige honderden millioenen. Deze millioenen moeten wij betalen. Wij moeten, of wij willen of niet, de rente en de aflossing van de geleende gelden op brengen. Het buitenland fs oorzaak, dat wij zeer tmoeilijke tijden beleven; het buitenland zal oiis niet helpen bij het dragen van ohze door hen veroorzaakte lasten; het geld, dat wij naar het buitenland voor den aankoop van buitenlandsche goede ren zenden, zal oorzaak zijn, dat w ij onze lasten moeilijker en het buiten land de .zijne gemakkelijker kan dragen. De mobilisatiekosten moeten wij zelf dragen; wij zullen dit alleen, kunnen, in dien wij Nederlanders elkaar steu nen, waar wij dit kunnen. Nederlanders, vraagt daarom artikelen van Nederlandsch fabrikaat! Nederlanders!, koopt daarom artikel-en van Nederlandsch fabrikaat! Nederlanders, daarom een knoop in knoopsgat met het opschrift: „Vraagt en koopt Nederlandsch Fabrikaat"." PEDROSER. berichten. Aardappel verzorging. Er is een nieuw Rijks-aardappelcomité voor het geheele Duitsche Rijk ingesteld, om te zorgen dat overal in het Rijk aardappelen te ver krijgen zijn in voldoende hoeveelheid e-n tegen matigen prijs. Van onteigening der aardappelen zal slechts in hét uiterste geval gebruik worden gemaakt. Het Rijkscomité heeft reeds een aanschrij ving tot alle gemeentebesturen gericht, om een plaatselijke commissie te benoe men, die als tusschenpersoon zal optre den tusschen het Rijkscomité voor aar dappelverzorging en de gemeenten. De prijzen voor herfstzendingen van aardap pelen zijn bepaald op 3 mark per cente naar (is 100 pond). Suikerbieten voor branderijen. De Spiritus Centrale in Duitschland heeft op haai' vraag, of suikerbieten voor het be- drijfsjaar 1915/16 in de branderijen mo gen verwerkt worden, van het Ministerie van Binnenlandsche Zaken ten antwoord ontvangen, dat het verboden is, suiker bieten voor de branderijen af te leveren. Een avontuur -van den Koning van Saksen. Koning Friedrich August van Saksen heeft dezer dagen twee gevange nen gemaakt. Bij een wandeltochtje naar Altenberg in het. ertsgebergte zag de ko lling twee personen in Russische unifor men zich in een bosclïje langs den weg verschuilen. Hij sprak hen in het Russisch aan on zij verklaarden, dat zij uit het ge vangenkamp ontsnapt waren. Beiden wer den weder gevangen genomen en naar het kamp teruggebracht. Canadeesche oorlogsteening. White, de minister van Financiën van Canada, kondigde een nieuwe Canadeesche oor-; logsleening aan. Ofschoon het bedrag niet wordt gemeld, zegt het publiek gerucht, dat het 150 millioen dollar zal zijn en dat} de leening 5 pCt. rente zal dragen. Een Engelsche Generaal gesneuveld. De Engelsche generaul-majoor F. D. V. Wing van Littlehampton is gesneuveld. Hij diende in Zuid-Afrika waar hij vijf malen eervol werd vermeld. Een record. Een Engelsche artillerist uit Jarrow heeft in den slag bij Loos een record geslagen. Zijn batterij vuurde 25 schoten in 5 minuten en had 20 treffers, op een Duitsche redoute vol met machi negeweren en mijnen. Dit is een record van snel en accuraat vuren. Gist voor bereiding van vet. in een te Berlijn gehouden vergadering van de Versuchs- und Lehraüstalt fur Brauerei heeft prof. Delbruck medegedeeld, dat het gelukt was, gist ook voor bereiding van vet te gebruiken. Prof. Lindner heeft een gistsoort gekweekt, die' in de droge substantie 18 pet. vet bevat. Men zal trachten de uitvinding aan industrieele doeleinden dienstbaar te maken. De verliezen aan de Dardanelles Wolff" seint uit Saloniki, dat een cor respondent van de „Figaro" daar op zijn doorreis zou hebben verteld, dat in Alexandrië 25 hospitajen waaronder sommige met 2000 bedden gevuld zijn met gewonden uit den Dardanellenstrijd. Uit Mocdros komen voortdurend gewon den aan. Verder zou die correspondent hebben verteld, dat op Mocdros Fransche en Engelsche troepen werden gereed ge houden om "Servië te ondersteunen of om aanvallend op te treden tegen Bulgarije. Uitlatingen van Cadorna. De „Mor- niLnig Post" verneemt uit Rome, chit Ca dorna .gezegd zou heibben, dat hij Trente, Görz en Triest in een maand zou kunnen nemen indien. hij heit w1"1^ koste van 200,000 auen ten kost* van slechts 20,000 man. Het dageCijksche brood in België. Het Nationaal. Steuncomité heeft besloten van 15 October af het rantsoen brood, dat 250 gram daags pe.r persoon iedroeg, ie bren gen op 300 grain. Voorts zal de prijs van het brood (van 1 K.G.) van 48 ets. tot 47 ets. worden verminderd. Luxemburgsche leening. De Staat Lu xemburg, zal een ieening aangaan van 20 millioen francs. De voorwaarden zijn nog niet bekend. Dilt is de grootste lee ning, die het Groot-hertogdom ooit geslo ten heeft. Grootvorst Nïcolaas. Aan de ,.B. Z. a. M." wordt uit Boekarest gemeld, dat, -eigens Russische bladen, grootvorst Nï colaas, midden, October naar Nisj en Cet- ILnje zal gaan. Zwendel met Hindenburgspijkers. Blijkens de Duitsche bladen wordt te Ber lijn zwendel met... Illmdenburgsipi jkers ge dreven! Ve'le vrouwen en meisjes verkoo pen, iezen wij, HLndenburgspijkers tegen 5 en 10 M., terwijL, volgens het Bespijke- rmgscomrté, alleen spijkerbons worden verkocht, die bij het standbeeld zelf tegen echte spijkers ingewisseld kunnen worden Tiet comité verzocht derhalve dringend, de verkoopsters te doen arresteeren. Een veteraan. In de omgeving van Aken (Erkelenz) werd een veteran n van 70 71, die zich van het begin van den oor log in den ouderdom van (17 ja,ren als vrij williger opgaf en tot nu toe den goh ooien veldtocht meemaakte, tot officier in een dragonderregimenit benoemd. Inzamelen van goudgeld. Teneinde het inzamelen van, goudgeld te bevorderen, heeft het bestuur van de Duitsche Rijks! bank een dosbetieffende mededeel iing la ten samenstellen, welke in afdo stations zal worden opgehangen. Een zoon van Deicassé veroordeeld. De „Magdeburgische Zeitung" bericht, dat de in het gevangenenkamp te Ilalle geïnterneerde luitenant Delcassé, een zoon van den Franschen minister, wegens wei gering om te gehoorzamen en verzet tot een jaar vestingstraf veroordeeld is. Delcassé had zich volgens het blad, ook schuldig gemaakt aan beschimping van Duitschland. Gemeente-Verslag over het jaar 1914. Speciale Takken v. Handel en Nijverheid. Aan het verslag van de Kamer van Koophandel en Fabrieken ointleenen wii nog: Het jaar 1914 mag voor den veehouder over het geheel tot de goede jaren gere kend worden. De grasgroei was goed, hooioogst niet minder, en de voldoende melkproductie bracht beste prijzen op. Boter- en kaasprijzen vielen mede, en de opbrengst der vette koeien, was zoo, dat deze tak van bedrijf tot een der besten be hoorde. De prijs van het magere vee was hoog, en de voederprijzen, vooral na 1 Augustus, ongekend hoog, maar toch waren de re sultaten zeer goed. Aan het einée des jaars waren de vooruitzichten der varkensfokkerij veel gunstiger, zoodat verwacht mocht wor den., dat te dien opzichte 1915 veel betere resultaten zal gevên. De prijzen der schapen en lammeren en oude wei- en vette schapen waren hoog. Vele veehouders hebben te kampen ge had met mond- en klauwzeer onder de koeien. Menige veestapel is geheel afge maakt, gelukkig werd het geen alge meene ramp, maar bleef het beperkt tot De groentenveilingscommissie'kan cón- stateeren, dat zij een grooter omzetcijfer bereikt heeft dan verleden jaar. Was er geen oorlog uitgebroken, zou dit verschil nog grooter zijn geweest. De algemeene toestand aan de veiling kan bevredigend genoemd worden. De bergplaats voor manden is echter te klein, in deze hoopt het bestuur op mede werking van het gemeentebestuur. De bloembollenteelt heeft een zeer be wogen jaar medegemaakt. De algemeene indruk was, dat er van den export niets terecht zou komen en er dientengevolge zulke verliezen zouden geleden worden, dat een débacle onver mijdelijk wal Spoedig bleek dat men al te pessimis tisch de zaak had ingezien, want de uit voer naar "Engeland, zoowel als naar andere landen, welke groote afnemers van bloembollen zijn, werd heel spoedig weer opengesteld, zoodat de statistiek omtrent het gewicht aan uitgevoerde bollen over het afgeloopen jaar aangeeft ongeveer 25 millioen kilo, wat zeer weinig verschilt van den uitvoer van 1913. De financieele resultaten zijn echter aanzienlijk minder geweest dan voor gaande jaren. Ook voor de bollenhandelaars waren er zeer veel bezwaren, vooral waar zij nog groote bedragen n!t het buitenland moes ten ontvangen waarvan de betaling groote moeilijkheden ondervond. Voor den bonthandel vus het jaar 1914 alles te zamen genomen een treurig jaar en was de gemaakte winst ten slotte nihil. Voor ijzer en Ijzerwaren geelt het jaar 1914 voor sommigen bij slot van zaken geen reden tot klacht. Do in 1911 verkregen resultaten der Kon. Ned. >fro (smederij zijn zeer gunstig geweest.. Bij het uitbreken van den oorlog was zij zoo overvloedig van opdrachten voor zien, dat zij voorloopig betrekkelijk onaf hankelijk was van de nadeelige invloo- den van den meer en meer ontredderden politieken en economischen toestand. Het tijdvak 1 Jan.31 Juli was voor do scheepswerven „De Hoop" en „De Waard" zeer bevredigend te noemen. Met de mobilisatie op 1 Augustus 1914 trad echter een geheel ander tijdperk in. Ongeveer een lUO-tal werklieden werden door de mobilisatie en daarmede verband houdend ontslag aan het bedrijf onttrok ken; doordat een groot deel der werklie den, die gemobiliseerd werden, voorman hen waren, was ontslag van een gedeelte handlangers hiervan een onvermijdelijk gevolg. Verschillende schepen waren op, 1 Aug. 1914 in" aanbouw, zoowel voor Nederland, als voor België en Duitschland. Niet alleen moest aan de schepen voor beide laatst genoemde landen, in verband met dm aldaar ingetreden oorlogstoestand, het werk worden stopgezet, doch ook doordat de in ons land gevestigde Scheeps-hypo- theekbanken alstoen geen gelden onder hypothecair verbund en de Bankinstellin gen geen crediet Wilden verleenen, waren de uitbesteders van de voor Nederland be stemde vaartuigen niet in staat hunne verplichtingen na te komen en kon uit dien hoofde aan een groot gedeelte van deze schepen- niet worden voortgewerkt, om ze verder ter aflevering gereed te ma ken, terwijl -evenmin met den bouw van het grootste gedeelte van de overige in be stelling zijnde schepen kon worden be gonnen. Deze toestand bleef het geheele tweede tijdvak voortduren. Dat onder zulke omstandigheden niet veel contracten voor nieuwe schepen werden afgesloten, behoeft niet te worden gezegd. Gevolg van dezen toestand was, dat het tweede ',:iVrVecf\yftsk^!,a,vc bevredigend kan bCide genoemue i.1?. .*711 ?L"es ieverrj«n nog -totaal 43 schepen af. Bij het uitbreken van den oorlog werden alle werkzaamheden in het bouwbedrijf stopgezet. Na verloop van eenige maanden werd het iets beter, maar tot een norma len toestand kwam het niet. Ook door de belangrijke werken voor rekening van het rijk en de gemeente uitgevoerd, werd de werkloosheid niet geheel weggenomen. De mobilisatie trok vele jonge patroons uit hun bedrijf; voor enkelen heeft zij uit dezen hoofde zelfs den ondergang ten gevolge gehad. Ook in de drukkerij-nijverheid heeft de crisis-zich laten voelen; ook de uitgevers zaken hebben de nadeelige gevolgen on dervonden. Tegen het einde van h.:t jaar steeg de omzet, terwijl ook de ooekhau ie- laren hun debiet weer langzamerhand zagen toenemen. Ook in de tabaks- en sigarenindustrio was 1914 een abnormaal jaar. In het al gemeen zijn de resultaten niet gunstig te noemen. Door de steeds voortgaande ver hooging van de prijzen der grondstoffen, om nog maar niet te spreken van de nieuwe belastingplannen, die deze in dustrie opnieuw komen bedreigen, ziet de toekomst er voor deze industrie ook al niet rooskleurig uit. FEUILLETON. De noodlottige erfenis. Sara bepleitte de zaak harer vriendin td'a warmte van een diep gewortelde •rtuispn-g, maar ondanks al haar over- diagskracht bleef het gelaat van haar ilgenoot even koel .ca-ije-ekende lie>t riTèit geringste ontrc-erin-g. IÜ Het haar bedaard uitspreken, zonder op- of aanmerking <te maken en zij einde-lijk zweeg, haalde hij_ zijn Qlüieboekj-e uit zijn zak en zeide: Wilt ge mij .nu eens nauwkeurig de po cn adressen opgeven van alle per- d.ie een rol in dit di-ama spelen? [Verwonderd vroeg Clara: Waartoe? Om een, nader onderzoek in te stelden. - Met welk doel? r- Ten. einde mij tie overtuigen dat het- eu Re mij verteld heibit de volle waar- !'d is, want al hecht gij- daaraan nu al onvoorwaardelijk geloof, dan zult ge '1 toch mceten toegeven, dat ge daarvan e'' enkel bewijs hebt. Heeft mijn onder- mij die beiwijnen geleverd, dan zal hij mijn volgend bezoek gaarne ter Knikking van uw vriendin el-ellen. Bij uw volgend bezoek? - Ja. Over drie maanden? Welnu? &n eeuwigheid! ,reit uw verlof, drie maanden zijn verstreken, at -kon er naar zijn! Voor mijn vriendin zou het in edk geval clan te laat wezen. Waarom? Omdat de toestand haohelijke.r is dan gij schijnt -te danken-. Onze goede dokter, die meent zich te kunnen beroemen op een genezing,waaruit ihij eer en voordeel hoopt te trekke®,, roept die van de daken uit, heeft een commissie van g-eneeshee- rem hier igenoodigd om kennis te nemen van hetgeen, hij een schitterend resultaat waant -en zal weldra de familie van mijn vriendin met dat gewaande resultaat in kennis st-efil-en, aoo hij dat al niet gedaan heeft. -Deze, die alles v-an haar onthullin gen heeft te vreezen, zal onmiddellijk haar maatregelen nemen. Onder voorwend sel haar wat m-eer vrijheid te willen ge ven, za-1 zij haar dit gesticht do-en verta len en ik sidder bij de gedachte aan de middelen, die zij te baat zal nemen om haar het stilzwijgen op te leggen. Onnoo- dig te zeggen, dat van dit geslicht in zul ke -handen over t-e gaan voor mijn vriendin nog erger zou zijn, dan wanneer zij van Scylla tot Oha-rybdis verviel. Ten minste, wanneer dat geheele ver- haail niet de vrucht is van gekrenkte geest vermogens. Trouwens, alvorens in. te grij pen, moe-t ik ook in-og een anderen stap doen, die dringend nood-ig is. Welke? Ik zal naar den bestuurder gaan en hem op de hoogte stellen van hetgeen uw vriendin' beweert! Dat zou wat moo's zijn! Wat dart? - Gij zoudt zoodoende alles bederven. Volstrekt niet. Gij weet, hoe beschei den. en voorzichtig ik ben. Ik wil voor ai- les het oordeel van dr. Cazelès over dit alles inwinnen. Wat kunt gij voor waarde hechten aar-, he,t oordeed van een man, die zoo be vooroordeeld is. Gij zij-t dat eveneens, doch aan de andere zijde. Gij wilt mij dwingen een verhaal voor waarheid aan te nemen, van welks waarheid gij u zelf niet eens hebt overtuigd. O! Percy! riep CHara op smeekenden toon,- gij brengt mij tot wanhoop. Ik bid u„ spreek over dit alles geen woord met deleter Cazelès. Nu goed, als gij daar dan zoo bang voor zijt. -Belooft ge 't mij? Op mijn eerewoord. Clara herademde. Op denzelfden smeekenden toon, terwijl zij de armen om zijn hals sloeg, hernam zij: En beloof mij dan tevens, dat ge mijn arme vriendin zult heilpen. Nu weerde Percy haar zacht af en op kalm en toon, maai' die een onwrikbaar besluit, verried, antwoordde hij: Dat beloof ilc u niet. Zonder nader bewijs hier in te grijpen, dat mag, dat kan en dat wil ik niet. Ile-t eenige, wat ik u beloof, ;is een onderzoek te zuilen in stellen, zeer omzichtig en met de uiterste discretie. Eerst daarna kan ik een- defini tief besluit nemen. En wanneer het daarmee nu eens te laat werd om haar nog -te kunnen redden? Ook daarvoor zal ik mijn maatregelen nemen. Hij schreef eenige rege's in zijn zak boekje, scheurde het blaadje waarop hij geschreven had er uit en gaf het aan zijn vrouw met de woorden: Hier heb -ik op geschreven de data van mijn vertrek uit Parijs, van mijn aankomst te Calais, waar ik mij inscheep,, en van mijn aankomst té Londen. Mocht er iet-s gebeuren, dat spoedig handelen noodzakelijk maakt, telegrafeer mij dan: te Parijs aan het hotel, dat ik hier geno teerd heb, te Calais en Dover teiegraaf- restant. Ik zal bij mijn aankomst in die plaatsen aan het telegraafkantoor ïnfor- ïneeren, of te Londen aan het u bekende adres. Gij kunt het telegram door uw chauffeur laten wegbrengen. En nu, mijn lieve, houd ,ik de zaak \oorloopig voor af gedaan. Laten wij er gedurende den tijd, dien ik nog bij u h>b door te brengen, niet verder over spreken. Clara iken-de haar echtgenoot ie goed om n-iet te weten, dat verder aandringen vruchtelooze moeite zou zijn en er foeh niets meer van hem te verkrijgen was. Het echtpaar bracht den dag verder aangenaam door, .ofschoon Clara toch eenigen wrevel -over haar miislukte poging niie-t kon onderdrukken, -wandelde samen in het park, gébruikte gemeenschappelijk het d.iner dn het pHviljoen van Clai-a en tegen den avond n-am Percy e-en feeder afscheid van zijn vrouw, zonder dat de naam van mevrouw d'A/lfieret dien gehee l-en dag meer tusschen hen genoemd was. Alvorens liet gesticht te verlaten, begaf sir Darnett, zooals -hij had afgesproken, zich nog naar Dr. Caz.elès, die hem, zoo dra hij zijn kamer binnentrad, reeds toe riep: Ik kan u lot mijn groote vreugde meededensir Dameit, dat mijn bemoei ingen met een goeden uitslag zijn be kroond. Ik heb voor uwautomobiel oor» uitmuntend geschikte garage gehuurd, niet meer dan- 5 minuten gaans hier van daan en waar tevens een behoorlijk logies voor den chauffeur is. Zeer goed, zelde sir Percy, ik dank u wel voor de moeite, die ge u voor mij.... Komaan, dat vereischt in 't minst geen dank. Morgen zal Desiré Godefroy zich bij u aanmelden, -cm uw aanwijzingen Ie ver nemen. En dan, waaide dokter, bat? K^-u nog iels te vragen. Tot uw orders. I!$fc zal mij altijd een genoegen wezen wanneer ik u met i-ds van dienst kan zijn. Ik tref vanmorgen bij lady Darnelt een jongedame aan, aan wie zij zeer ge hecht schijnt. Ind-erdaad, die vriendschap heeft zoo wel op de een als op de ander een gun- stigen invloed gehad. Zoudt gij er cenig bezwaar tegem hebben, wanneer die jongedame lady I>ar- nett. op haair uitstapjes vergezel/de? De dokter fronste zijn wenkbrauwen. Voor het oogenib'.ik zou ik daarvoor nog geen toestemming durven geven, zei- de hij, en i-lc geloof -dat het verstandigste is. daar tot nader order van af te zien. O! ik dacht, dat de lcwaaft van dcoo dpme ongeveer gelijk was aan die, welke gelukkig voor lady Darnett weldra tot het verleden zul behooron. (Wordt vervolgd.)

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 1