de maatstaf, dien de wereld ons aanlegt, ontzaggelijk hoog is. En in dit verband is dikwijls het ergste ergernis niet die, welke door de zonden de slechte katholieken, maar die, welke door de onvolmaakthe den der goede katholieken gegeven wordt. Genoeg daarover. Ten laatste het gebed. De gave des geloofs is niet het resul taat van een verstandelijk proces. Geen naensch op aarde kan een ander in de on- üiorwejrplng aan Gods woord „hineinra- sonmiren." Al wat het verstand vermag, is het offer voorbereiden, het altaar bou wen en dan gaan bidden. Van den hemel moet een Goddelijk vuur komen, om het offer te verteren en den rook ervan welge vallig tot God te doen opstijgen. Daarom het laatste woord van allen ernstigen re- djestrijd, metJ geesten, die de waarheiidJ zoeken, moet zijn een uitnoodiging, een opwekking, een aandrang tot gebed. Na deren tot de Katholieke Kerk doet men langs verschillende wegen, maar in Haar binnengaan doet men slechts door den bovennatuurlijken wilsact van het geloof een vrije 'gave Gods, doch evenzeer een vrucht van 's menschen gebed. Bidden .uit zuivere meening. bidden in den naam van Jezus, dat is het wat den hemel doet opengaan. KERKBERICHTEN. AARLANDERVEEN. Parochie van de H.H. Apostelen Petrus en Paulus. Zondag: de H.H Missen om 7.30 en 10 uur. 's Middags 2 uur Lof. In do week de H. Mis om 8 uur. ALPHEN. Parochie van den H. Bonifacius. Zondag: H.H. Missen 7 uur; 8.30 uur; 10 uur Hoogmis; 1.30 uur Catechismus; 2.30 uur Vespers; 4.30 uur Confer, van het. Juvenaat. Dezen avond m verder de gdheele week 7 uur Lof met Rozenhoedje en de ver dere gebeden. Maandag, Dinsdag etn Woensdag geen H. Mis te 7 uur, wel uitreiken der H. Com munie. Woensdag: 8.15 uur gezongen H. Mis ais jrg. voor Henricus Joës Heemskerk. BODEGRAVEN. Parochie van den H. Willibrordus. Zondag: 7 en 10 uur H.H. Missen; 7 uur Lof. Maandag: 7.30 uur H. Mis. Dinsdag: 7.30 en 8.30 uur H.H. Missen. Woensdag: 7.30 en 8.30 uur H. Mis. Donderdag: 7.30 en 8.30 H.H. Missen. 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament. Vrijdag: 7.30 en 8.30 uur H. Mis. Zaterdag: 7.30 en 8.30 uur H. Mis. Van 4 uur gelegenheid om te biechten. Eiken ochtend 6.15 uur uitreiking der H. Communie; eiken avond 7 uur Lof e>n Rozenhoedje. BOSKOOP. Parochie van den H. Joannes de Dooper. Zondag: H. Mis 7.30 en 10 uur Hoogmas. 2 30 uur Vespers met Rozenhoedje. Vrijdag: 8 uur gezongen H. Mis. 's Avonds van 69 uur gelegenheid om te biechten. (Zaterdag: gelegenheid om te biechten van af 3.30 uur en des avonds te 7 uur Lof met Rozenhoedje. Gedurende de week de H. Missen te 7 en 8.15 uur. Deze week Catechismus volgens ge woonte. HAZERSWOUDE. Parochie van de H.H. Engelbewaarders. Zondag: Feest v. d. Ailieirh. Rozenkrans. 7.30 II. Mis; 10 uur plechtige Hoogmis. 1 uur CatecMsmus; 2 uur Vespers met Rozenkransgebed. Dagelijks wordt om 7 uur de H. Com munie uitgereikt en na de H. Mis uit stelling van het Allenh. Stcrament en Rozen k ran sgebe d. Biechthooren van 1012 en 's avonds van 49 uur. HAZERSWOUDE. Parochie van den H. Michaël. Zondag: 6.30 u. uitreiking der H. Com^ munie; 7.30 uur Vroegmis; 10 uur Hoog mis; 2 uur Vespers en 7 uur Lof. Maandag: 7 en 7.30 uur H. Missen in het Zustergestiicht; ini de kerk 7 uur Lof. Dinsdag: 7 uur le H. Mis en 9 uur gezon gen jaargetijde voor Joës Maria v. d. Staay. Woensdag: 8.15 uur H. Mis; 11.30 uur Catechismus. Donderdag: 8.15 uur II. Mis. Catechismus 9 en 11.30 uur. Vrijdag: 8.15 uur H. Mis. Catechismus nam. 3.304.30 uur. Zaterdag 8.15 uur H. Mis en 'e nam. biechthooren van 48 uur. HAZERSWOUDE (Groenendijk). Parochie van den H. Bernardus. Zondag: 1ste H. Mis om half 8; Hoogmis om 10 uur. Maandag: en de overige dagen de eerste H. Mis om 7 uur; de tweede om kwart over 8. HOOGMADE. Parochie van de H. Maria Geboorte. Zondag: H. Mis te 7.30 uur. 10 uur Hooy mis; 2.30 uur Vespers. I.30 uur Catechismus. Maandag: en volgende dagen de H.H. Mis een 8 uur en 8.30. KATWIJK. Parochie van den H. Joannes Geboorte. Zondag: de H.H. Missen te 7, 9 en 10 uur; te hajl-f 1 Catechismus; te kwart voor 6 uur Rozenhoedje en .te 6 uur Lof. Door de week de H. Mis te 8 uur. Deze week de Catechismus naar ge woonte, behalve Woensdag. De Octoheroefeiningeai zullen plaatg heb ben des morgen» ma de H. Mis oi av. onder het Lof. Dinsdag: 's avonds te half 8 Lof ter eere van den H. Amtonius. Zaterdag: 's Middags van. 59 uur gele genheid om te biechten. LANGERAAR. Parochie van den H. Adrlanue. Zondag: H. Mis 7 en 10 uur. Na de Hoog mis Catechismus. 2 uur Lof met preek en Rozenhoedje enz. Door de week de H.H. Missen om 7 en 8 uur. Maandag en Woensdag Catechismus le klas; Dinsdag en Donderdag 2e klas; Vrijdag 3e klas. Door de week de voorgeschreven gebe den na de le H. Mis, doch Zaterdag onder het Lof. Donderdag: 3.30 tot 4.30 uur gelegenheid om te biechten. Zaterdag: 's avonds 7 uur Lof. Van 34 en 68 uur gelegenheid om te biechten. LEIMUIDEN. Parochie van den H. Joannes de Dooper. Zondag: V-ieriiig van het feest van den H. Rozenkrans; 7 uur Vroegmis; 9.30 uur Hoogmis. Onder de H.H. Missen Collecte voor de sieraden van kerk en altaar. Te verdienen een volle Aflaat zoo dikwijls men de kerk bezoekt en bidt voor het beel'd van O. L. Vr. van den H. Rozen krans, mits men waardig gebiecht en gecommuniceerd heeft. Na den middag 2.30 uur Lof met Rozenhoedje en voor geschreven gebeden. In de week de H.H. Missen om 7 uur en 8.15 uut. Na de 2de H. Mis Uitstelling van het II. Sacrament en de gebeden voor den nood der Kerk. Zaterdag: na de 2de H. Mis en des nam. van half 4 af gelegenheid om te biechten. LEIDSGHENDAM. Parochie van den H. Petrus en Paulus. Zondag: 3 uur Vespers; 7 uur Lof en Ro eenhoedje. Gedurende deze week iederen avond om 6.30 uur Lof en Rozenhoedje. Zaterdag: 6.30 uur Lof en Rozenhoedje. Biechthooren van 59 uur. i LISSE. Parochie van de H. Agatha. Zondag: te 7 u. en half 9 gelezen H.H.Mis sen met onderrichting; te 10 uur Hoog mis met predikatie; te half 2 Catechis mus; te half 3 Vespers; 's avonds te 7 uur plechtig Lof en precfeikatie. Maandag: slechts 2 H.H. Missen, te hall 8 en half 9. Maandag en de overige dagen deze week 's avonds te 7 uur Lof, waaronder de Rozenkrans zal gebeden worden. Donderdag: van 5 tot 7 uur gelegenheid om te biechten. Vrijdag: 's avonds te 7 uur het II. uur en Lof ter eere van het Godd. Hart van Jezus. Zaterdagmiddag van 3 uur af gelegen heid om te biechten. MEI JE EN ZEGVELD. Parochie van de H. Maria Geboorte. Zondag: 7 uur vroegmis; 9 uur Catechis mus; 10 uur Hoogmis; 2 uur Lof. Maandag: 8 uur H. Mis, 12 uur Catechis mus. Dinsdag: 8 uur H. Mis; 12 uur Catechis mus. Woensdag: 8 uur de H. Mis; 12 uur Cate chismus. Donderdag: 8 uur H. Mis; 12 uur Catechis mus. Vrijdag: 8 uur H. Mis. Zaterdag: 8 uur de H. Mis. Na de H. Mis gelegenheid om te biech ten en des namiddags van 3.30—8 uur. NIEUWVEEN. r Parochie van den H. Nicolaas. Zondag: de H.H. Missen om 7 uur en half 10. De H. Comm. wordt uitgereikt onder de Vroegmis, alsook om kwart vóór 9 uur. 's Middags half 3 Lof met Rozen hoedje, enz. Zaterdag: 7 uut Marialef. Gelegenheid om te Biechten van 46 en van half 8half 9. Op gewone werkdagen wordit de H. Communie uitgereikt om half 7, kwart na 7, alsook vóór en onder de H. Mis, welke om 8 uur begint. Gedurende de Octobermaand zal, op dagen, waarop geen Lof is, na de H. Mis het Rozenhoedje worden gebeden. NOORDEN. J Parochie van den H. Martinue. Zondag: 7 uur stille H. Mis; 10 uur Hoog mis; 2 uur Lof. Maandag en overige dagen de H. Mi» om acht uur. Woensdag, Donderdag en Vrijdag: Cate chismus. Zaterdag: Biechthooren van 5 uur tot half zeven. NOORDWIJK. Parochie van den H, Jeroen. Zondag: de II. Missen te 7, en 8.15 uur; 10 uur plechtige Hoogmis; 1.30 uur Ca techismus; 2.30 uur Vespers met Rozen kransgebed; 7 uur Maria-Lof met predi katie. In de week de H. Missen te 6, 7 en 8 u. Dinsdag en Donderdagavond te 7.30 urn- Lof met Rozenkransgebed, op de andere dagen der week Ro/tmkransgebed met uitstelling en zegen van het AHerh. Sacrament na de H. Mis van 8 uur. NOORDWIJKERHOUT. Parochie van den-H. Viotor. Zondag.: 7 uur en half 9 stille H.H. Mis sen met onderrichting; 10 uur Hoog mis met predikatie; 's namiddags 2 uur Lof. Gedurende de maand October zal da gelijks vóór de H. Mis van haJf 9 het Rozenhoedje en de Litanie en het gebed van den H. Jozef gebeden word.cn. NOOTDORP. W Parochie van den H. Bartholomew! Zondag: de H.H. Missen te 7 uur en te 10 uur; te 1.30 uur Catechismus; te 2.30 uur Lof met Rozenhoedje, Litanie, en gebed tot den H. Jozef. Donderdag: te 6.30 uur Lof met predika tie (totopening van het 40-ureni gebed) door den Weleerw. Pater A. van Dam C. S.S. R. Vrijdag: 's morgens te 7 uur Uitstelling vam het Allerheiligsite; do H.H. Missen te 7. 8 en 10 uur; 's avonds te 6.80 uur Lof met predikatie, Rozenhoedje. Zaterdag: 's morgens te 7 uur uitstelling; de H.H. Missen enz. als op Vrijdag. OEGSTGEEST. Parochie van den H. Willibrordus. Zondag: H.H. Missen 7 en 10 uur. Cate chismus 1.30 uur. Vesper» 2.3Ö" uur. Lof 6.30 uur. Maandag: en voEgande dagen de H.H. Mals/san 7 en 8 uur. Deze week dagelijks Lof 6.30 uur, daar na biechthooren zoolang noodig mocht zijn. Zaterdag: biechthooren na de H. Mis en '6 nam. van 59 uur. Catechismus naar gewoonte. OUDE WETERING. Parochie van den H. Jacobus. Zondag: Rozenkrans-Zondag en le Zondag der maand. Heden Aa/nbiddi-ngsfeest in deze parochie. Te 6 uur uitstelling van het II. Sacrament en uitreiking der H. Communie; te 7 en 10 uur II.H. Missen; 3 uur October-oefeningen en zullen 2 nieuwe Maria-liederen worden gezon gen. Geen Bihfrothe-ek. 'e Av. 7 u. plechtig Lof, predikatie, processie, Te Deum. Nieuw lied van het) H. H art. Schaal col lecte voor de kerk. Maandag: Feest van den H. Franclecus.- de H.H. Mi'ssen te 6 uur en half 8. Iederen avond 8 uur repetitie voor de zamrers. Dinsdag: de H.H. Missen te 6 uur en kwart over 7. Te 8 uur Catechismus. Woensdag: de H.H. Missen 6 uur en kwort over 7. Te 8 uur Catechismus. Donderdag: de H.H. Missen 6 uur en half 8. Half twaalf moeten de leeringkinderen in de kerk aanwezig zijn. Vrijdag: de H.H. Missen te 6 uur en kwart over 7. 8 uur Catechismus. Zaterdag: H.H. Missen te 6 uur en half 8. Van half zes tot 9 uur gelegenheid om te biechten. In de week kwart vóór zes des morgens gelegenheid tot biechten. Gedurende deze week iederen. avond half 8 Lof ter eere van Maria met Os- tdber-oef endngen. ROELOFARENDSVEEN. Parochie van de H. Petrus-banden. Zondag: H. Missen 6.30, 8 en 10 uur; 2 uur Catechismus; 3 uur Vespers. Maandag: en volgende dagen de H. Missen te 7 uur, 7.30 en 9 uur. Zaterdag: 48 uur gelegenheid om te biechten. Gedurende de maand October zal het Rozenhoedje gebeden worden des Zon dags onder de Vespers, in de week on der de H. Mis van 9 uur en, wanneer daf een gezongen H. Mis is, onder de H. Mis van 7.30 uur. RIJPWETERING. Parochie van de H. Maria Geboorte. Zondag: heden de plechtige viering van het feest v. d. Allerh. Rozenkrans. Ook 1st© Zondag der maand: te verdienen voile Aflaat. 2de Collecte voor de sife-' raden der kerk. Na den middag te 1 uur Catechismus en te 2 uur Lof ter eere van Maria met de Rozenkransgebeden; na het Lof zinge men het liedje nr. 58: .Ro zenkransje, u zij lof." Op de gewone dagen van deze week, be halve Donderdag, de Rozenkransgebe den na de H. Mis van 8 uur. In deze week dagelijks, behalve Vrijdag, te 11 uur Catechismus; en Dinsdag ook te 9 uur voor de kinderen, die voor hun lste H. Communie leeren. Woensdag: te thcallf negen de H. Mis voor den vrede, zonder de Litanie van Alle Heiligen; na die H. Mis in de pastorie Vergadering der zelatrlcen van het lief dewerk der „Gesloten Retraiten". Donderdag: te half negen gezongen H. Mie met Uitstelling en de Rozenkrans gebeden, daarna gelegenheid om te biechten. Zaterdag: 's morgens vanaf 7 uur tot na de H. Mis van half negen, en na den mid dag van 48 uur gelegenheid om te biechten. A.s. Zondag zal de Weleerw. heer van Leeuwen, waarschijnlijk in beide H.H. Missen, eene liefdadsigheidspredikatie houden voor de parochie-kerk waar hij kapelaan is. SASSENHEIM. Parochie van den H. Pancratlus. Zondag: te 7.30 uur H. Mie; te 10 uur de Hoogmis; te 1.30 uur Catechismus en 2.30 uur de Vespers; 'e avonds te 7 uur Lof, predikatie en Rozenhoedje. Dagelijks te 7 uur Lof en Rozenhoedje; na het Lof Maria-Congregatie voor man nen en jongei'tngen. Te 6.30 uur en na de Congregatie inschrijving der leden. Dinsdag: 12 uur Catechismus voor de plechtige Communie. Woensdag: te 7.30 uur Maria-Congregatie. Vrijdag: 12 uur Catechismus voor de plechtige Commumie. Zaterdag: 's namiddags te 3 uur biecht hooren. STOMPWIJK, Parochie van den H. Laurentlus. Zondag: 7.30 uur Vroegmis; 10 uur Hoog mis; 1 uur Catechismus; 2 uur Vespers; 7 uur Lof en Rozenkrans. Maandag en de volgende dagen de H. Missen te 7 en 8 uur. Na de H. Mis te 7 uur het Rozenkransgebed1 met uitstel ling van het AR'leriieüigste. Dinsdag: te 11 uur Catechismus. Woensdag: te 11 uur Catechismus. Donderdag: Catechismus te 9 uur. Vrijdag: Biechthooren voor de meisjes. Zaterdag: De eerste H. Mis in het Ge- sticht. Biechthooren van 4 uur af. VOORHOUT. Parochie van den H. Bartholomeuo. Zondag: 7.30 uur Vroegmis; 10 uur Hoog mis; 1.30 uur Catechismus; 2.30 uur Lof met Rozenhoedje. Maandag zal na de H. Mis van 7 uur, on de andere dagen na de H. Mis van 8 uur het Rozenhoedje gebeden worden. Zon dag, Dinsdag en Donderdag met bij zondere intentie voor den vrede. Dinsdag: half 12 en 12 uur Catechismus. Donderdag: half 12, 12 uur en half 4 Ca techismus. Zaterdag: 58 uur biechthooren. VOORSCHOTEN. Parochie van den H. Laurentius. Zondag: te half 8 de Vroegmis; te 10 uur de Hoogmis. Na de Hoogmis Rozen hoedje voor Maria Vreeburg, wede. van C. Lamboo, ais lid der Westlandsche Processie. Te half 2 de Catechismus, daarna bibliotheek. Te 6 uur vergade ring van St. Aloysius. Te 7 uur plechtig Lof met de Octotoeroefeningen* en gebed voor den vrede. Maandag: Feestdag van den H. Francis- cus, waarop een volle Aflaat kan ver diend worden door de leden van de 3e Orde, aLs zij deze kerk bezoeken en eenigen tijd bidden tot intentie van Z. H. den Paus. le H. Mis te 8 uur. Te 9 uur gezongen uitvaart voor Maria Vreeburg, wede. van C. Lamboo. Woensdag: le H. Mis te 8 uur; 2e H. Mis te 9 uur tot afwering van ziekte onder het vee. Op de andere dagen de H. Missen te half 8 en te 8 uur. Vrijdag: 's middags na schooltijd biecht hooren voor de kinderen. Zaterdag: Onder de H. Mis van 8 uur al- gemeene H. Communie der kinderen. Des middags van 3 uur af gelegenheid om te biechten. WARMOND. Parochie van den H. Matthias. Zondag: de H.H. Missen om half 8 en 10 uur; half 2 Catechismus; 3 uur Vespers 7 uur Lof ter eere van O. L. Vrouw met Rozenhoedje en gebeden. Maandag: 7 en 8 uur H. Mis. Na de H. Mis van 8 uur Rozenhoedje en gebeden met uitstelling van het H. Sacrament, eiken werkdag uitgenomen Zaterdag. Catechismus volgens gewoonte. Dinsdag. 7 en 8 uur H. Mis. Woensdag: de H.H. Missen om 7 en 8 u. Donderdag.: 7 en 8 uur H. Mis; 8 uur ge zongen. Vrijdag- de H.H. Missen om 7 en 8 uur. Zaterdag: de H.H. Missen om 7 en 8 uur; des voorm. tot 10 uur en des nam. van 45 uur voor de kinderen, vervolgens tot 9 uur gelegenheid om te biechten en 's avonds 7 uur Lof met Rozenhoedje en gebeden. WASSENAAR. Parochie van den H. Willibrordus. Zondag: 7 uur en half 9 de gelezen H.H. Missen; 10 uur de Hoogmis; 2 uur Cate chismus; 3 uur Vespers. Geen Congre gatie. 7 uur Lof met Roz. enz.gelijk ook verder de heele week. A.s. Zon dag half 6 uur Congregatie voor de vrouwen. Maandag: slechts 2 H.H. Missen 7 en 8 u. Dinsdag eau volgende dagen behalve Don derdag de H.H. Missen te 7, haf.f 8 en 8 uur. Donderdag: de H.H. Missen te 7, 8 en 9 u. Deae week Catechismus naar gewoon te; gelegenheid om te biechten naar gewoonte, Zaterdag van 5 tot half 9 u. ZOETERMEER. Parochie van den H. Nicolaus. Zondag: de H. Missen om 7 uur, half 9 en om half 11 de Hoogmis; 7 uur plechtig Lof en Processie. Deze week de H. Missen om zeven uur eh kwart over achlt. Eiken dag om 12 uur Catechismus. Dinsdag: des avonds om 7 uur de Vincen- tiu s-con ferentie Voorzien van de laatste H. Sacramen ten: Johannes Buitendijk; Cornelia van Dijk—Opdam. ZEVENHOVEN. Parochie van de H. Joannes Geboorte. Zondag: 6.45 uur H. Communie; 7.30 uui Vroegmis; 10 uur Hoogmis met preek 2 uur Lof. Lied 62. lederen dag na de H. Mis de voorge»- schreven gebeden der Octobermaand. Maandag en volgende dagen 7 uur H. Communie en 8 uur de H. Mis. Zaterdag: 7 uur Lof met de gebeden der Octobermaand. Lied bid. 39 van het Kev.boek. Biechthooren iederen dag vóór en n-a de H. Mie en Zaterdagmiddag 4, 6 en 7 uur. ZOETERWOUDE. Parochie van den H. Joannes Onthoofding. Zondag: 7.30 en 8.30 uur de stille H.H. Missen; 10 uur de plechtige Hoogmis; 2 uur Vespers; 6.30 uur Lof en Rozen krans etc. voor de wereldvrede. Voor de genen die na gebiecht en gisteren (Za terdag) of heden (Zondag) de H. Commu nie hebben ontvangen te verdienen zoo wijls zij de kerk bezoeken een volle Af laat, ook voor de galoovige zielen. In deze week iederen dag de H.H. Miis- een om 7 en 8.15 uur en 8 uur Catechis mus en om 2 uur Lof en Rozenkrans en gebed voor den vrede. Zaterdag: na de H. Mis van 8.30 uur gele genheid om te biechten geheel den dag tot 7 uur behalve van 123. ZOETERWOUDE—LEIDERDORP. Parochie van de H. Maria Onb. Ontvangenis. Zondag: kwart voor 7 uur uitreiking der H. Communie. De H. Missen om half 8 en 10 uur. Catechismus. 3 u. Vespers en half 7 Lof. Maandag en de volgende dagen de H. Mis om half 9. Uitreiking der H. Communie om t)alf 8 en half 8 Lof met. Rozenhoedje.. Vrijdag: half 4 en half 5 kinderen biecht hooren. Zaterdag: vanaf 5 uur biechthooren. AGENDA'S. Ned. R. K. Volksbond. Zaterdag, 2 Oct, 910 u. zitting Spaar- en Voorschotbank. (Hoogl. Kerkgracht 40.) Maandag, 4 Oct. 910 uur Brandstoffen- commissie. (Hoogl. Kerkgracht 40). Vrydag, 8 Oct. 9 u. Bestuursvergadering, en commissie lteglementsherziening. Vrydag-avond, halfnegen repetitie van de Harmonie St. Gregorius iu het St. Jozefs- zaaltje. Tevens aanneming van nieuwe leden, Zaterdag, 9 Oct. 910 uur. Spa^r- en Voorschotbank (Hoogl. Kerkgracht 40). St. Jozefsgezellen-Vereeniging. Zondag, is de zaal open van 12y22y2 en van 57 uur voor de leerlingen; ten kwart voor 1 onderricht voor de aangewezen Leer lingen: ten 5 uur voortzetting van het ke gelconcours; van 8-10 uur verpl. bijeenkomst voor de Gezellen; ten kwart voor 9 uur ke gelclub „Hout of Fout." Maandag, verplichte vergadering van Geh. Gezellen. Stemmen over nieuwe leden van het Ziekenfonds. Dinsdag, ten half 9 vergadering van Com missarissen der Gezellen. Woensdag, te half 9 vergadering van den Raad van het Hoofdbestuur. Dinsdag en Donderdag is de zaal beschikbaar voor de Gezellen. Woensdag, repetitie Tooneel ten 9 uur. Donderdag, kegelclub Afd. Geh. Gèzellen. „Alle negen." Zaterdag, Zitting Spaarkas op de gewone uren. Zita-Vereeniging. Zondag, geopend vanaf 12 uur. Van half 4 tot halfvijf Zangles. Van half 5 tot half zes Godsdienstonderricht voor allé meisjes van het Patronaat van 1218 jaar. Van half 6 tot half 7 Ontspanning. Van half 5 tot half 6 Spaarkas en bibliotheek, Patronaatsmeisjes. 's Avonds tot 10 uur gezellige bijeenkomst in de lokalen der winkeljufl'r. en dienstboden. Maandag-avond van half 8 tot 9 uur Her- halingsonderwijs (groot Patronaat). Van half 8 tot 9 uur handwerken (klein Patronaat) Dinsdag, van 11 tot 12 uur voormiddag arbeidsbeurs. Inlichtingen voor verschillende betrekkingen. Van halfacht tot 9 uur Her- halingsonderwijs (klein Patronaat.) Van half 8 tot 9 uur Handwerken (groot Patronaat). Van half 8 tot half 10 Kookles (Patronaat). Woensdag-avond van 8 tot 10 uur gezellige bijeenkomst voor dienstboden; van 8 tot half 10 uur les in het verstellen, voor meisjes boven de 15 jaar. Spaarkas en bibliotheek van 89 uur, (ook niet-leden kunnen wor den toegelaten.) Donderdagavond de zaal geopend voor dienstboden. Van 8 tot half 10 Costuumcursus. Vrijdag-avond. Van half 8half 10 gezel lige bijeenkomst van meisjes. Afdeeling Clubavond. Van halfacht tot 9 uur les in het verstellen voor meisjes van 12—15 jaar. Van 89 uur Arbeidsbeurs. Van 8 tot tot half 10 uur Knipcursus. 10 uur voormiddag Bestuursvergadering. St. Luduina-Meisjes-Patronaat St. Petrus Parochie. Maandag, van 7 uur tot kwart voor 9, Brei- cursus. Dinsdag, van 7 uur tot kwart voor 9, Naai- Verstel- en Knipcursus. Woensdag, van 7 uur tot kwart voor 9, Zangles en Herhalingsonderricht. Donderdag, van 7 uur tot kwart voor 9 Herhalings- en Godsdienstonderricht. St. Agnes Meisjes Patronaat Par. 0. L. V. Hemelvaart (Mon Pére.) Maandag, (aanvang van den Wintercursus) van half 8 tot 9 uur; lste leerjaar: Hcrha- lingsonderwijs, 2de leeraar Naaicursus. Dinsdag, van half 8 tot 9 uur; lste Leerjaar Naaicursus. Woensdag, van 8 tot 9 uur. lste en 2de leerjaar: Spaarkas en Godsdienstonderricht. Donderdag, van halfacht tot 9 uur, lste leerjaar: Naaicursus. Vrijdag, van half acht, tot 9 uur, 2de leer jaar: Naaicursus. Rooster der Retraiten. van het St. Clemenshuis. te Noorwijkerhout. 5—8 Oct. Kosters (f 4.—). 10—13 Oct. Meisjescongr. (voltallig). 16—19 Oct. Mannen en jongelingen K1 4.-). 25—29 Oct. Dames van den deftigen stand (f 10.—). 30 Oct.—2 Nov. Mannen en jongelingen (I 4.-). 6—9 Nov. Mannen H. Familie uit Am sterdam (voltallig). 13—16 Nov. Mannen en jongelingen |f 4.—). 2124 Nov. Kerkzangers uit steden (f 6. 7—10 Dec. Kerkzangers uit dorpen (f 4.—). 12—15 Dec. H.H. Vincentianen uit Zuid- Holland (16.—). 28—31 Dec. Jongelingen uit den Midden stand (I 6. N.B. Men wordt verzocht zich voor deze Retraiten op te geven bij de Eerw. Gees telijkheid. Rooster der Retraiten van het Retraitenhuis „De Thabor", Eendrachtsstraat, Rotterdam. 5—8 October. Tertiarissen der Paters Capucijnen gewonen stand. (Verg. i 4.—). Door een Pater Capucijn. (voltallig). 8—17 Oct. Retraite der Eerw. Zusters. 17—20 Oct. Congregatie van O. L. Vrouw Presentatie Rotterdam. Door een Pater Jezuïet.

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 8