lit Stad en Omgevihg. OORLOGS-VARIA. jergeschikten op het dein lande 'schadelijk strafbare er van te wijzen. In de kwar tieren, wachtlokalen e. d. behoort, eene aanwijzing in vorenstaanden geest te worden opgehangen. Verschillende militairen schijnen de ge woonte te hebben bij de vermelding van bon naam als afzender op de omslagen door hen verzonden poststukken, daarbij tevens opgave te doen van het onderdeel, waarbij zij zijn ingedeeld, als mede van de standplaats waar zij zijn 1 leger d. Ook dit is in strijd met de boven om schreven gewenschte geheimhouding, zoo dat ook hieraan, de vorengenoemde com mandanten hunne aandacht zullen behoo- ren te wijden. Verloven. poer den opperbevelhebber is bepaald:, lo. Aan recruten, die bij de depots of bij de korpsen, van het leger voor eerste oefening onder de wapenen zijn wordt ge durende de eerste maand van hun dienst-' (tijd geen verlof verleend. Voor den'verde- jcn ujtl van de eerste oefening wordt hun eenmaal per twee weken op Zondag c.q. met inbegrip van den aansluitenden feest dag verlof verleend, met. vergunning des avonds te voren te vertrekken op zoo- lanig uur, dat zij hun woonplaatsen als dan nog kunnen bereiken, en éénmaal per maand op Maandag per eerste gelegenheid terug te keeren. Deze verlove® zullen aan de recruten beurtelings worden gegeven, zoodanig, lat het spoorwegvervoer zooveel mogelijk gelijkmatig wordt belast, te regelen door de depot- of de bataljons-commandanten. 20. He,t instructiekader, behoudt het ver lof, als tot dusver werd verleend', voor zoover de belangen van den dienst zulks gedoogen ter beoordeeling van de onmid- ellijke chefs, die verlof verkenen. 3o. Aan gehuwde onderofficieren, behoo- ende tot vorenbedoeld kader, kan een- ïaal per maand een ex,tra-verlofdag op laandag worden toegestaan, io. Het vorenstaande geldt mede ten lanzien van het personeel van'de jongste lilitielichting en het reservekader, dat klassen vereenigd voor een rang öi'dt opgeleid, alsmede voor het bij deze pleidingen werkzame kader. Voor het personeel van oudere lichtin- en van militie en landweer* dat tot een of hoogeren rang wordt opgeleid, en het daarbij werkzame instructiekader orden de verloven geregeld door de utoriteiten, die rechtstreeks onder de evelen van den opperbevelhebber staan, dier voege, dat de geregelde gang der pleiding niet wordt geschaad. Maatschappij van Ned. Letterkunde. m aaind'verigad e ringen van de Maat- Èappij van Nederl. Letterkunde zulleai Ïier presidium van den heer J. F. M. rek, schoofiopzieneir an bet arrend is se nt Haarlem, worden heropend op Vrij- Tg 1 October a.s. des avonds om 8 uur een der lokalen van het Vutsgebouw. ALs spreker zal dan optreden r.'e heer G. J. Boekenooigen van Leiden met een irhandeiiing over „Vertalingen' der irookjes van Moeder de Gans". Tot opvolger aüs voorzitter van den heer lerck wordt voorgedragen prof. dr. J. sr dam. Concert. Zooals blijkt uit een advertentie in dit immer waartoe wij verwijzen voor nadere izonderheden zal er Zondag 3 October Zomerzorg een concert worden gegeven or eerste krachten op musicaal gebied, larbij de bekende R. K. Gemengde Zang- 'rceniging „Arti et Religioni" haar med'e- erking zal verleenen. Tot hoo l'dbrievenbestefier is benoemd! kantoorknecht P. M. van der Voort. BOSKOOP. Auto-ongeval. Maand a,gm org on pas>- «rde er langs den Re ij erakoo psefh eruweg automobiel, waarin eettiige dames en *&ren. Doordat de bestuurder mp'est) 'wijken voor eeru paard en wagen, kwam 'auto te «ÜdhLaan den waterkant, waar- Nr zij tot aan de lassen iin het moeras to, Door eearógo toegeschoten burgers, s met allie krachten aan het werk gin- Ji en met behulp van een paard, dat tór de automobiel gespannen werd, «ri de auto weer midden op den weg acht, zcodat zij na een korte vertra ag de reis weer kon voortzetten. Aan 'j llelpers werd een heloonitng van 25 "Wen geschonken. KATWIJK. Gemeenteraad. Aanwezig alle leden. Porzititer de heer J. H. de Waal Male- «burgemeester. notulen der vorige vergadering wor- 1,1 goedgekeurd. De Voorzitter doet mededeeling, hvee patiënten uit deze. gèmeente W. en D. v. Duyn in Endegeest zijn op- Dflmen. IngtUomen zfijn nenige missiweis vair, Staten, welke vpor kennisgeving •roeii aangenomen. Aangehonien word-t een voorstblj vauf 611 den tei'mijn van ontruiming p on^®w°°nhaar verklaarde woningen Katwijk aan Zee wederom voor den van zes maanden te verlengen. Het rof hier een achttal woningen. Het Jdel werd gedaan omdat geen andere nikte panden op het oogenhlik be daar zijn en met het oog op de bij vore tijdsomstandigheden nog niet oen bouw van dergelijke woningen o worden overgegaan, on de orde komt het voorstel tot vast-' *"ng eener verordening bereffende de j esters in de gemeente Leiden. 6 Voorzitter stelt voor, daar a'' (leze zaak nog betrekkelijk nieuw den raad, de verordening te stel len in handen eener commissie, welke dan later rapport uitbrengt Het voorstel wordt aangenomen. Tot leden der commissie worden aange wezen de heeren L. Kruyt, C. Den Duik, en G. v. Tol. Medededfing wordt vervolgens gedaan van de onderhandelingen, die het Dag. Bestuur met de gemeente_X.eiden gevoerd heeft inzake de toelating van kinderen uit deze gemeente tot de H. B. S. te Leiden. 11 September is een schrijven ontvan gen van B. en W. van Leiden, waarin to kennen werd gegeven, dat de gemeente Leiden zich bereid verklaart een overeen komst aan te gaan met de gemeente Kat wijk en de kinderen uit deze gemeente onder dezelfde voorwaarden tot de H. B. S. toe te laten als de kinderen uit Lei den zelf, mits de gemeente Katwijk vol doet aan de gestelde voorwaarden. Het schoolgeld wordt hierdoor van f 90 op f 60 gebracht en moet in twee termijnen bij vooruitbetaling voldaan worden. Op het oogenhlik bezoeken 8 jongelieden de H. B. S., de gemeente zal dus f 480 hebben te betalen en een gelijk bedrag hebben te vorderen. ï)e ouders of voogden zullen aan de gemeente hebben te betalen voor 1 Sept.. en voor 1 Maart, de gemeente Kat wijk aan de gemeente Leiden voor 15 Sept. en voor 15 Maart. De overeen komst wordt geacht in werking te zijn getreden den len Sept. 1915 en loopt tot 1 Sept. 1916. Wordt deze overeenkomst niet opgezegd, dan wordt zij verondersteld tel kens met een jaar te zijn verlengd. B. en W. stellen voor hierop in te gaan, die verordening .tot heffing van retributie vast te stellen en de verordening tot in vordering daarvan. Aldus wordt zonder hoofdelijke stemming besloten. Voor ambtenaar van den Burgerlijken stand hebben B. en W. op de voordracht geplaatst de heeren J. A. de Best en Dr. A. J. van. Walsum. Met 13 stemmen wordt de heer J. A. de Best benoemd, die de benoeming aanneemt. Bij de rondvraag dringt de beer D e Klerk er op aan in officieel© stukken en andere, de officieele namen van de straten te noemen en de straten welke nog geen naam hebben een naam te ge ven, opdat de door het publiek gegeven naam niet officieel wordt. Verder vraagt de beer de Klerk de paden van het strand naar de Boulevard te beplanten, anders worden het stofga- ten en moet er in het voorjaar werk ge daan worden, dat voorkomen had kun nen wordien. De Voorzitter zegt dat B. en W. binnenkort met* een voorstel zullen komen om verschillende straten een officieeieln naam te geven. Wat de paden betreft, de ze kunnen niet worden afgesloten. Zij zul len worden gelijk gemaakt en langs den kust beplant. De heer Par l'e vliet vraagt ook in Katwijk aan Zee een bureau te openen voor de rijksvergoedingen en wijst op den slechten toestand van de voetbrug nabij d'e Zandberg. De Voorzitter zegt, dat tot nu toe de uitkeeringen altijd te Katwijk hebben plaats gehad, omdat dikwijls registers en stukken geraadpleegd moeten worden, die zich op de secretarie bevinden. Spre ker zal echter een proef nemen te Katwijk aan Zee, gevallen als bovenbedoeld ech ter uitgesloten. In dat geval zullen de personen naar de Secretarie te Katwijk worden verwezen. Naar de brug zal een onderzoek worden ingeseld. Is deze niet -in orde, 'dan zal de eigenaar er op gewezen worden deze in orde te maken. De heer v. T o 1 vraagt, waarom nog niet aangevangen is met de werkzaam- heden aan de rioolkolk voor het huis van v. Gugten in de Pepersteeg. De kolk is hinderlijk boven den beganen grond. Voorts vraagt spreker of nu niet aange vangen kan worden met verbetering van den weg langs den Koestal van af de cantine tot den Wassenaarschen weg nu gratis puin verschaft wordt door de Wa terleiding Mij. om de weg te verharden. De Voorzitter zegt, dat andere werkzaamheden oorzaak zijn geweest, dat met het werk aan de Koestal nog niet begonnen is. Er zal echter spoedig mede begonnen worden. Van het laatste is B. en W. niets bekend. Zij zullen echter' gaarne worden ingelicht. In geheime zitting wordt vervolgens be handeld vaststelling kohier H. O. LEIMUIDEN. Een oplichter. Dezer dagen vervoegde zich bij den heer B. een vreeanidelding om een rijwiel te huren. Hij wendde voor, dat zijn 'eigen fiets onderweg gebroken was. De niets kvwaads venmoederudte knecht van. den fLetsbanidelaar verhuurde hem een fiets. Van den brugwachter wist de ivreemdeTing vervolgens eien paar kwartjes los te krijgen. In een café verkocht hij voor zeer lagen prijs een paar kaasjes, die hij den volgend en dag zou meebren gen. Van fiets, kwiairtjes en kaasjes is la ter niets meer geziien. Het is de politie nog niet mogen gelukken den oplichter in handen te krijgen. Een gelukkig schot. Door den jager C van I. .is op het Braseme-rmeer een wil de zwaan geschoten. Is Tt reeds een groot e zeldzaamheid dat deze vogels hier worden aangetroffen, nog grooter zeldzaamheid is 't, dat deae jager er een doodelijk kon treffen. LISSE. Me'.kprijs. Vrijdag 1 October a.s. zal de zoeteme'k met 2 cent per .'iter worden verhoogd en aiaoo 11 cents kosten. NIEUWKOOP. Een St. dozefsgezellen-Véreeniging. In het begin van October zal alhier wor den opgericht een St. JozefsgézelLen-Yer- eem'ig!*ng. Reeds hebben zich 22 personen voor het lidmaatschap opgegeven. Be leiding-hiervan berust ta handen van jen weleerw. heer J. P. A. Saulenn, kapelaan der parochie. NOORDWIJK. Aalmoezenier. Krachtens den Hoofd aalmoezenier gegeven instructie en in op dracht van Z. D. H. den Bisschop van Haarlem is de WelEerw. Heer N. W. Sen tende, kapelaan alhier, als aalmoezenier belast met de zielszorg van de R. K. Mili tairen te Noordwijk en omgeving. Hondenbeet. Toen het 3-jarig zoontje van W. v. B. nabij de groenitenkar van J. v. B. iets wilde oprapen, werd het door den hond, die onder de kar stond, zooda nig in het oor gebeten, dat dit in tweeën was en Dr. van Nes het moest hechten. PIJNACKER. Mond- cn klauwzeer. Onder het vee van den heer Koetsier is mond- en klauwzeer uitgebroken. Twee koeien zijn afgemaakt en begraven. De andere koeien en varkens zijn naar Delft vervoerd. VOORSCHOTEN. R. K. Armbestuur. Tot lid van het R. K. Armbestuur is benoemd, in plaats van wijlen den heer D. de Jong, de heer Th. v. Dijk. N. R. K. Volksbond. De afd. Voor schoten van den Ned. R. K. Volksbond zal, evenals in den afgeloopen winter, te beginnen in de maand October wederom ontwikkelingsavonden houden. De Wel Eerw. Heer Kapelaan heeft zich thans ook weer hiervoor bereid verklaard. Ook heeft de ZeerEerw. Heer Pastoor, Geest Adviseur zijn medewerking toegezegd. WARMOND. 90 jaar. Morgen viert „ouwe Piet de Vos", de oudste, onzer dorpsgenooten, gezond en wel, kras ep vlug, vroolijk en vief zijn negen tigs ten verjaardag. Heel zijn leven was hij metselaar, heeft altijd hard gewerkt voor zijn gezin, en rust nu wat uit van al z'jn karweien. Tegen een wandeling van een paar uren ziet hij nog heusch niet op. WOUBRUGGE. Besmettelijke ziekte. De veehouder W. onder deze gemeente deed gisteren aangifte van. besmettelijke ziekte onder zijn melkvee. De Rijkveearts, onmiddellijk opgebeld, was spoedig ter plaatse, doch |con nog geen besmettelijke ziekte con-, stateeren. Het vee blijft in observatie. LANGERAAR. Verkeerde bestelling. Doot een ver keerde opgave Is het .pakket van Zaterdag 1.1., eerst Maandag aangekomen, z/oodat de bestelling niet voor Maandagavond kon geschieden. De agent heeft hieraan geen schuld. Roomsche Agenda. DONDERDAG. Zevenhoven. In het koffLehuiis van den heer Jac. Smit ledenvergadering van De Hanze (afd. Nieuwveen en Ze venhoven), toegankelijk voor al le miid denstanders Academienieuws. LEIDEN. Geslaagd voor heit eindexa men voor den Nedonl. Ind. rechterlijken dienst de 'beier Mr. B. iteir Haar Bzn. (Delft); candidaatsexamien- cm de rechten de heer F. F. de Bruijn (Zwolle). Geslaagd voor heit: 2del matuurkund examen de heeren W. Fortuin, L. A. M. van der Spek (beiden Den Haag) en E. S. Cohen (Oud Beierland)'. Rechtzaken. HAAGSCHE RECHTBANK. Het O. M. bij de rechtbank vorderde gis teren tegen: B. C. H. te Leiden, bevestiging van het vonnis van den Leidsehen kantonrechter waarbij hij veroordeeld werd tot f0,50 of 1 dag hechtenis, ter zake overtreding van de plaatselijke verordening op het geven ver tooningen met lichtbeelden. Het betrof een jongen beneden de 16 jaar, die chocolade en andere zaken verkocht. J. B., werkman te Leiden, ter zake dief stal, van een stootblok, f10 boete of 10 dagen hechtenis. A. T., los werkman te Leiden, ter zake wederspannigheid, 3 weken gevangenisstraf. W. van S., a R, J. E. ep G. K. v. d. B., allen te Katwijk aan Zee, ter zake weder spannigheid, ieder 3 weken gevangenisstraf. In oorlogstijd. Uit heit Rijnland wordt o. m. aan de „N. R. Ct." geschreven: De vuilnisbak beleeft in oorlogstijd kwade dagen. Vroe ger ging er allea in, afval van groenten, aardappelschillen, etensklieken, glas scherven en vuil. Waardeloos vuil! Nu gaat het grootste gedeelte, dat voor die ren eetbaar is, in bepaalde emmers, die door den reinigingsdienst afgehaald wor den. 'S Middags ziet men landlieden wa gens vol weghalen en in enkele gemeen ten worden met dat vroeger weggewor pen vuil honderden varkens gemest. Het verwondert mij bepaald, dat er nog geen rekenaar is opgestaan om te becijferen, welk ontzaglijk kapitaal in) de groofie steden op die wijze verloren is gegaan. De „bosschen" brandnetels langs den weg, wie heeft zich om dat lastig, stekelend onkruid bekommerd? Nu worden ze op groote schaal voor de weefindustrie ver zameld. Kostbaar geworden materiaall De duizenden pluizen van allerlei wilde planten, vroeger door den wind verspreid, door niemand geacht, ze geven nu een surrogaat voor het ontbrekende katoen (baumwille), n.l. pflanzenwolle. De beu kennootjes in de bosschen, de pitten van zonnebloemen leveren 'olie. Paddestoelen .worden nu pan op groote schaal verza meld. En hoe wordt er niet van allerlei stukken grond geprofiteerd, grond, die vroeger braak lag. Bouwgrond, die in afzi^nbaren tijd toch niet gebruikt zal worden, groot© stukken land, door de steden voor allerlei toekomstplannen bij voorbaat gekocht. Het loonde meestal de moeite niet het beetje gras te maaien on te hooien, het was meestal een bergplaats voor steenen of vuil. Nu heerscht op die stukken land een levendig bedrijf. Alles is in tuinen van bepaalde grootte ver deeld, die men voor lagen prijs kan hu ren. Omheiningen en waterleiding brengt de stad aan en deze kosten met de rente van het land worden meestal volop door de huurprijzen gedekt. De tuinen zijn zoo gtroot, dat ze in tweeën verdeeld kunnen worden, de eene helft dient voor aardap pelen, de andere voor groententeelt. Hon derden gezinnen voorzien nu op die wijze in hun behoefte aan ajardappelen en groenten en zij hebben bovendien in de vrije uren. een gezonde beweging in de vrije lucht en het plezier het eigen gewas te zien gedijen. Alleen is voor zoo iets een goede organisatie noodig, want af- deelingen vormen in den regel geen ras van tuinbouwers. Wat een boerenjongen van zijn jeugd af weet, is voor den stede ling vrijwel een gesloten boek; de laat ste zou zelfs in staat zijn om pootuitjes onder de aarde te harken of erwten met milde hand te zaaien. Hier zijn die tuinen in groepen van meestal 60 stuks ver deeld onder het bestuur van een „ob- mann". Deze heeft een aantal tuinbouw kundige helpers tot zijn beschikking, die over de verschillende groepen verdeeld zijn. Bij den aanvang van dit zomersei zoen zijn vergaderingen van elke groep met hun helpers gehouden om de leeken ©enigszins in te lichten over de eerste be ginselen van den tuinbouw. In de tuinen zelf keek men van elkaar af of de heLpers kwamen met raad en daad ter hulp. Om de onkosten te verminderen, werd van al les gezamelijk ingekocht. Zoo is dan ook dit een bepaald succes geworden, dat heel weinig teleurstelling heeft gebracht en zeer veel voordeel. Nu-in den herfsttijd komen de groepen weer bijeen om inge licht te worden over de nu volgende grondbewerking en er worden zelfs plan nen gemaakt om gedurende de winter maanden een cursus voor tuinbouwlief- hebbers te houden. Nood leert bidden, zegt een oud spreekwoord, maar hier zou men kunnen zeggen: oorlog leert werken en sparen! En vele dingen zullen ook na dezen oorlogstijd blijvende zeden en in stellingen worden. Ontelbare waarden voor de volkshuishouding, die vroeger verloren gingen, kunnen daardoor behou den blijven. De trekos in eer© hersteld. De oorlog brengt in Duitschland ook den vroeger zoo gewaardeerden trekos, die in de laatste 25 A 30 jaren tot een soort aeschepoetster was verlaagd, weder in eer©. Vandaar, dat hij tegenwoordig weer wordt verhandeld voor een prijs, welken men zich voorheen nauwelijks kon den ken. Er wordt thans voor deze dieren gaarne 800, 1000, ja 1200 mark en meer betaald. Voor een 30- ó.'40-tal jaren werd d© os in Hannover bijv. nog zoo goed als overal door de kleinere landbouwers als trekdier gebruikt. Die ossen werden ge regeld uit Thüringen en Beieren in Han nover ingevoerd. Later kwamen deze die ren veel yit Friesland en Holland, doch toen verdwenen zij Langzamerhand van de akkers en de wegen, om uitsluitend vetgemest te worden. En thans ziet men den os weder in zijn vroegere functie hersteld. Laatste berichten. Overstroomingen in Italië. LONDEN, 28 September. De „Daily Chronicle" verneemt uit Turijn: In de Genueesch© Riviera zijn ov er stroom i nig/ni voorgekomen. Vele menschen zijn door cl© geweldige kracht van het water, dat van d© bergen stroomde, meegevoerd1 en en kelen in zee gedreven. De schade 'is groot te RapalsLdv Santa Mar go, Ree co, GamogLi, Sarutamna en San Fruttuosa, waar de abdij vernield' is en huizen in zee zijn- gestort. Br zijn menschen omgekomen en ook ontzaglijk veel vee. Haïti. WASHINGTON, 27 September. Ip een gevecht, dat gisteren tusschen Haatianem en Amerakaansch© mariniers bij Kaap Haiti' plaats had, werd een Amerikaan gedood en tien gewond. Meer dan vijftig Haiitianem .werden gedood1. Er waren patrouilles uitgezonden om de toevoerlijnen naar het birme-niland van opstandelingem te zuiveren. Deze patrouil les zijn hierin volgens een rappo-rt van admiraal Gaperton geslaagd. Ontploffing. NEW-YORK, 27 Sept. Telegrammen uit steden dicht bij Ardmore in Oklahoma be richten, dat de stad in brand staat ten gevolge van de ontploffing van een wa gonlading gasoline. De brandende gasoli ne werd naar alle richtingen geworpen, waardoor een groot aantal gebouwen in brand geraakte. Het station werd door de ontploffing vernield. Voor zoover bekend is, zijn 15 personen om'het leven gekomen. Marktberichten. LEIBEF, 28 Sept. Yette Yarkensmarkt. Aan gevoerd 95 stuks, prijs van f 0.90 tot f 0.96 per K.G. Licht soort van f 0.tot f 0.— Handel matig. BODEGRAVEN, 28 Sept. Kaas. Aange voerd 275 partijen kaas, controlekaas f59. a f 6I.1/2, 1° soort Goudsche f58.a f60. 2e soort f55.a f57.le soort Derby f a f2e soort fa fle soort Edammer fa f2e soort fa f Zwaardere Goudsche f GO.a f 62. Alles met conditie. Handel vlug. HAZERSWOUDE, 27 Sept. H. E. Veiling. Aangevoerd 2231. Kipeieren f850f8.75 per 1Ö0, Eendeneieren f0f.0.per 100. KATWIJK AAN DEN RIJN, 27 Sep». Veiling der Tuinbouwvereeniging K. O. Aardappen. Eigenheimers p. i/2 H.L. f 1.80 f0.—p. mand fO.OO f0,00 dito Kleinen p. i/2 H.L. f 0,00 f 0,00 Aardapp. ronden p. baal f0,fO.OO, dito p. mand f0,00 f 0,— dito kleinen p. J/a H.L. f 0,00 10.00 Bloemkool I f 8.50 f 12,00, dito II f3.75 f5,50, Savoyekool f8,75 fll,dito II f0.— fO.OO Teen p. 100 boa f4,—, f4.05, Uien p. H.L. f5.30 f5.40, p. baal f0.— 10.— Roode Kool f9.— f 15, Aanvoer 27.600 bloemkool. 60 H.L. Uien. AMSTERDAM, 27 Sept. Bhinoiilamlscho Granen. Tarwe nieuwe f8.75 a f9.50 per 80 k.g. Wintergerst f8.60 a f00 per 65 k.g. Haver f 11.50-12.50 per 100 k.g. Gr. erwten f 18 a f 19.50 per H.L. Vale erwten f 18.00 a f 21— per H.L. Kanvij 119.% per 50 k.g. Blauw Maanzaad f29. Duiveboonen f 14,60 per H.L. paurde- boonen 11212,50. Bruine booncn f18. ROTTERDAM, 27 September. Vlas. Heden waren aan onze markt aangevoerd: 2776 steen blauw Holl. vlas, 727 steen geel Holl. vlas, 36 steen Zeeuwsch vlas, 1000 steen Groningsch vlas. De vraag was voor alle soorten goed gezwingeld vlas levendig. Voor halfgeschoond bestond iets minder vraag, maar ruimde tocb. de aanvoer tegen bestaande prijzen op. Men betaalt voor uitgezwingeld vlas tot f6 per steen en voor half en driekwart gezwingeld vlas tot f4 per steen. Lijnzaad goed gevraagd. Men betaalt voor witbloemzaailijnzaad tot f80 en voor blauw- bloem tot f37. ROTTERDAM, 28 Sopt. Veo. Aanvoer Paarden 136, Veulens 3, Ezels 1, magere run deren 1633, vette runderen 735, vette kalve ren 194, Nuchtere kalveren 254, graskalveren 915, schapen 0, varkens 0, Biggen 308, Bok ken of geiten 5. Prijzen per 1/2 Kilo: Koeien en ossen 40-46-53—.stieren37-40-45, kalveren 32V2-45-55, schapen 00-00-00, varkens 00-00, ex. varkens 00-00. Prijzen per stuk van mager vee: Melkkoeien 200-875, kalfkoeien 225-400, stieren 130-380, pinken 100-150, graskalveren 40-100, vaarzen 150200, alles mager veebiggen 1628, slacht- paarden 100225, paarden 200400, hitten 200300, Fok Nuch. kalv. 25-40, slacht nuch. kalv. 10-16, biggen p. week 2.60-2.80 Boter. Aanvoer 39/8 20/16 vaten, 160 stukken van V2 K.G. f 0.85, f 0.90. Prijzen: le fO.C4, 2e f 0.62, 3e f 0.60 Eieren. Aanvoer 30893 stuks. Pryzcn per 100 stuks, kipeieren f 8.10-8.95, eendeneieren f 7.40-8.80, kalkoeneieren f 8,50-9.50, handels eieren f 8.15-8.30, ganzeneieren f 0. Parelhoendereieren f7.25. Koeien' en ossen met Hinken aanvoer, lang- zamen handel, prijzen als vorige week. Beste spoelingbeesten 2 cent boven noteering. Stie ren met kleinen aanvoer, redelijken handel, prijzen op dezelfde hoogte. Vel te kalveren met goeden aanvoer, tragen handel, prijzen voor' eerste soort vrij goed, minder soort slecht. Melk en kalfkoeien mei ruimen aan voer, etroeven handel, slechte prijzen. Jong vee met goeden aanvoer, tragen handel oude prijzen. Graskalveren met grooten aanvoer, redelijken handel, vrij goede prijzen. Nuchtere fok- en slachtkal veren met middel matigen aanvoer, goeden handel, prijzen als vorige week. Werk-, slachtpaarden en hitten met ruimen aanvoer, iets beter handel, vrij goede prijzen. Biggen mot behoorlijken aanvoer, redelijken handel, iets lagere prijzen. Financieele Berichten. Amsterdamsche Beurs. Officieele Prijscourant. 81/2 2i/2 5 4Va 4 5 41/2 Aand. Ned. 1914 f 100—200 dito f500—1000 dito N. W. S. dito dito Ned. Ind. 1915 f 100-500 5 dito dito f1000 5 Duitschland. Rijksleening 3 Oostenryk Jan.-Juli. 4 dito Mei-Nov. 4 Rusland Hope G. lt. 625 4 dito Geconsol. G. R. 625 4 dito Obl. Frs. 500 '06 5 dito 6e Emiss.G.R.625'94 4 dito Iwang.Domb.G.R.625 Brazilië, Fund. L. '98, 5 Mexico binnenl5 Venezuela. Dipl. Sch. 1905. 3 Amsterdam 1915 Haarlem 1915 Leiden 1914 dito 1911 Rotterdam 1915 dito 1914 Nederl. Bank N.-West. Pac. Hyp. B. C. A. Amalg. Copper Cy. C. v. A. Am. Car. Foundry C. v. A. Bethlehem Steel C. v. A. Standard Milling Ct. C. v. A. Un. Stat. Steel. Corp. C.v. A. Ketahoen Mijnb.-mij.gcw. A. dito dito pr. A. Redjang Lebong Mijnb. A. Great CobarA. Gee. Holl. Petr. Cert. v. A. Ivon. Ned. Petr. f1000 .A. Moeara Enim I'etr. mij. A. Sumatra Palemb. A. Orion Petr. Mij. Lei 2000 A. Ned. Am. Stoomv. Mij. A. Int. Merc. Mar. Cy. afg. A. dito dito afg. pr. A. dito dito Obl. 4V2 dito dito C. v. O. Deli Maatschappij Cert. Holl. IJz. Spoonnij. A. dito Obl. 1915 5. Mij. tot Expl. v. Staatsp.w. A. Atchison Topeka C. v. A. Denv. Rio Gr. C. v. A. Erie Sp. Mij. Gew. A. Kans. City South. Gew. A. dito pref. A. Miss. Kans. Tex. O. v. A. Rock Island. C. v. gew. A. South. Pac. Cy. gew. A. South. Rlw. gew. A. Union Pac. Rr. C. v. gew. A. Amsterdam3. V.K. K.H. 102»/, 6 1021%, 102 102 84 liB'/u 64 m»/„ 101 101 101%, 581/2 57 541/2 61% 61% 62% 62% 78 61% 62V, 71V2 921/2 20 45 45»/. lOlU/,0 10'-"/l. 981/2 941/, 102 102 981/. 98»/, 245 134 136 73% 73H/,e 72»/, 370 370 70 69% 751 75%, 18 181/. 30 31% 1271/. 1271/j 4Vic 4 143% 1491/j 5001/., 511% 207 207'/, 185 52'/, 561/j 291% 2951/2 0% 29% 6% 32»/,, 731/. 71% 71% 71'%, 48111/. 483»/. 791/2 79% 102% 102% 88% 100»/. IO41/2 8s/, 10 8I>% 32% 2«% 27%, 571/, 581/» T'U 7% 1- <91%, 97»/. 17% - 132 137 101 100%, Koer8 van hot geld. Prolongatie 2% pCt. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 28 Sept. 1915, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 759.7 Christiansund. Laagste barometerstand 742.7 Sylt en Kopen hagen. Verwachting tot den avond van 29 Sept. Matige tijdelijke wellicht krachtige Weste lijke tot Noordwestclijken wind, veranderlijke bewolking, waarschijnlijk nog regenbuien. Dezelfde temperatuur.

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 3