Uit Stad en Omgeving. Kapelmeester W. v. Erp. De heer W. van Erp, kapelmeester van j,el 4e Reg- I*1*- alhier heeft tegen 6 Oc tober a.s. pensioen aangevraagd. On dien datum zal- het dertig jaar ge leden zij-a dat de heer Van Erp als muzi kant hij genoemd regiment in daenst trad waarvan 23 jaren in den rang van kapel meester. Inwisseling van broodkaarten. De directie van het broodbureau ver boekt cxns de aandacht van houders van broodkaarten te vestigen op de offiicieele kennisgeving voornamelijk wat betreft don termijn van inlevering van ongeldig geworden broodkaarten. De kaarten diie geldig zijn tot en, met a s. Donderdag (serie VI) moeten Vrijdag of Zaterdag worden terugbezorgd. Het ircodbureau zal daartoe op. die dagen geopend zijn van 91, 25 en 's avond9 ran 7-9 uur. De bepaling dat broodkaarten die na Zaterdag inkomen miet zullen worden vernieuwd, zal ditmaal- streng worden ge handhaafd. Steuncomité Leiden. Oorlogstoestand 1914. In de afgeloopen week meldden zich om Iteun aan maakt met het totaal der vorige week ad3226 4 personen. Totaal 3230 Tot 21 Aug. j.l. waren behandeld2462 aanvragen in de afgeloopen week kwamen in behandeling 2 Totaal 2464 Buitendien waren op eerste aanvrage afgewezen 716 personen, Afgewezen in de afgeloopen week3 Totaal afgewezen 719 Thans worden nog ondersteund 175 pers. Gestaagd. Te 's-GravWhage is ge slaagd voor het examen Fransch 4. o. de heer M. Fruition an. Voor akte boekhouden M. O. as te 's-Gravenhage geslaagd mej. E. Noten boom. t Ondiep. Zooals meer gebeurt, geraak te hedenmiddag weer een schuit vast an der de brug bij het Gangetje aan de Hooge Woerd. Het vaartuig bl»e»ek te veel diep gang -te hebben voor bet daar zeer on- cnepe water, 't Duusde ge ruim en tijd eer de schuit weer heel en al. los was geraakt. Zou men op dit punt de grachit niet eens wat moeten verdiepen? ALPHEN. Ges'aagd. Voor examen hoofdakte is le 's-Lïravemfhage geslaagd de heer W. D. J. Marchant. BODEGRAVEN. Landstorm. Tot 2e-luit. bij den land storm is benoemd dr. H. Valkema de Blouw. ITij is belast met het commando van de kortelings alhier opgerichte land- storraafdeeling. BOSKOOP Rijksluinbouw-winterschcoJ. Bij bet gehouden toelatingsexamen der rijkstuin- bouwwinterschool alhier slaagden N. van Erk, Gouda; H. Hooftman Jzn., Boskoop; W. Jonker, Bussum; W. H. F. Klein, Rot- retdam; W. C. Men.se, Utrecht; H. Otto, Boskoop; A. H. v. d. Rovaar, Den Haag; C. G. Spoor, Rotterdam; J. J. B. Spreij, Zwammerdam (voorwaardelijk); D. P. E. v. d. Valk, Den Haag; F. v. d. Vorm Lu- cardie, Rotterdam (voorwaardelijk); H. J. A. v. d. Wall, Den Haag (voorwaardelijk); Algewezen 2 candidaten. KATWIJK AAN DEN RIJN. Auto cngeval. De 17-jarige Joh. v. d. G. Jacz., zou op den Valkenburgschen weg voor de stofwolk eener auto den weg over steken doch te laat. Hij werd door den auto zoodanig aangereden en aan een zijner beenen verwond, ook inwendig, dat direct geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Hoewel niet levensgevaarlijk is het toch van dien aard dat hij er mis schien ongelukkig door zal blijven. LISSE. Brand. Zaterdagavond ontstond brand in een hooiberg van den landbou wer W. Duinèveld aan den Engel. Zoowel de sou it v an den Engel als ui-t 't dorp waren spoedig tea* plaatse. Hoewel men de vlammen spoedig meester was, moest looh den geHieden berg w-orden leegge haald en is 't hooi bijna geheel bedoi-ven. Hooibroeii is vermoedelijk de oorzaak. Verzekering dekt de schade1. OUD-ADE. Ges'aagd. Te Wageningen is geslaagd Vcor examen landbouwkunde 1. o. de heer A. de Rijk. VALKENBURG. Ontvreemding. Een jongedoohter de zer gemeente was op stap gegaan met een militair. Spoedig bleek echter, dat beider portemonmaies niet op groote verteringen waren berekend. Zij nam toen-, misschien wel op aansporing van den militair, haar lonluchit tot een oneerlijk middel om aan Relt! te komen, huurde nl. een fiets en ■verkocht die. De jongedochter is echter spoedig door <le poli-lce ingerekend en «aar is de gelegenheid gegeven over haar handelwijze na te denken. WARMOND. Sport ongeluk De heer V. D. ging hengelen. Hij wilde zijn bootje vastleggen fian de dikke palen vóór de spoorbrug. Te veel zich klemmend aan zoo'n paal, schoot de boot onder zijn voeten weg, en de heer V. D. zonk in het diepe water. Even boven komend, hoorde hij een stem vanaf de brug: ,,Pak dien stok of wil ik je komen?l" De drenkeling wilde piet te veel van zijn redder vergen en verkoos den stok. Was hij niet opgemerkt door een boer, hij zou stellig verdronken .zijn, want zwemmen kon de heer V. D. niet. Watersport. Nog nimmer is het zoo druk geweest met de watersport dit jaar. Hoewel het seizoen al begint te vorderen, neemt de drukte nog steeds toe. De binnenhaven van ,,De Kaag", waar van we onlangs schreven, heeft men laten volloopen en wordt in gebruik genomen. (Dat onze correspondent niet overdrijft, hebben wij gisteren kunnen constateeren, toen wij met 't lokaaltje van bij half zes uit Warmond naar Leiden vertrokken. Wij willen hierbij opmerken, dat de H. IJ. S. M. toch wel eens met die drukte reke ning kon houden! De wagens waren alle volgepropt met reizigers; de balcons, waar op anders niemand mag staan, waren nu geheel bezet. Of het een gevolg is van de sport, weten we niet, maar het trok op het station te Warmond onze aandacht, dat eenige sportlievende dames niet af wachtten de „honneurs" van den kant der heeren, doch zich met een merkwaardige krachtsinspanning zelf een plaatsje ver overden). WASSENAAR. Geslaagd. Te 's-GraveoJiage is ge slaagd voor akte Hoogduitsch 1. o. de heer J. A. van Rijswijk. WOERDEN. Gemeenteraad. Officieel zijn candi- daat gesteld voor den gemeenteraad(vac. Schouten Hoo>gendijk, lib.) de bee ren A. C. van Beek (C.H.), M. Karsdorp en J. Zon (1:1b.). ZOETERWOUDE. Fietsongeval. Toen de heer B. Zater dag 1.1. naar Leiden ging fietsen, begon zijn hond een vechtpartij met den viervoe- ter van zijn buurman vóór het voorwiel, waardoor een overrijding onvermijdelijk werd en genoemde heer zoodanig kwam te vallen, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen voor de door de stuk ken van zijn lorgnet en de hardheid van de straatkeien aan hoofd en handen ver oorzaakte kwetsuren. R. K. Timmerliedenbond. Ernstige plannen worden gevormd tot het oprichten van een R. K. Timmerliedenhond. De kermisweek. De eerste week in September zal ook dit jaar voorbijgaan zonder harddraverij, volksspelen, kermis vermaak, koekslaan en wat dies meer zij. De voorboden van de kermis, de rondrei zende koekkramen jen zijn trots alle af schaffing verschenen., zoodat in de kermis week de „koffie met peperkoek" zal blij ven bestaan. Electrieohe bemaling. In den Grooten Westeindschen Polder zijn stemmen opge gaan voor het stichten van een electrische bemaling. Het ontwerpen van een voorlöopig plan is opgedragen aan den heer Goldberg, wa terbouwkundige te Hazerswoude. Roomsche Agenda. MAANDAG. Leiden. Half negm. Verg. Ned. R;-K. Graf. Bond; in het lokaal van den Veithuurders- bond, Hoogl. Kerkgracht 40. DINSDAG. Le idem. Half 9 jaarverga- dea-ing Kleermakersgilde St. Ger Majeilla, bij Bonnet, Ko ningstraat. DONDERDAG. Leiden. 5 uur. „Zomer- zorg". Vergadening R.K. Ge west el ij ke Kru i d eni ers-Vere e- nigi ng. Gemeentelijke Aankondigingen. Verstrekking van broodkaarten. Heden is een aanvang gemaakt met de verzending der broodkaarten der zevende serie. Deze broodkaarten worden geldig op Vrijdag 3 September. Op dienzelfden datum worden de oude broodkaarten ongeldig, en moeten alsdan ten spoedigste, doch in elk geval voor Zaterdag 4 September des avonds 9 uur, worden terugbezorgd op het broodbureau, Vischmarkt 18. Aan personen, die hun oude broodkaarten niet,'of te laat terugbezorgen, kunnen geen nieuwe kaarten meer worden verstrekt. Het is verboden, bakkers, brooddepothou ders of broodventers, met de terugbezorging der broodkaarten te belasten. De directeur van het broodbureau, Di. J. J. VAN ECK. SPORT. VOETBAL. Om den Zilveren Voeitbal. Giste rein, zijn te Rotterdam de eerste wedstrijden gespeeld om den zilveren voetbal. De uitslag volgt hieronder: Quick—V. O. C. II 2—1 li. B. S.—Xerxes 2—0 SpartaAjax (L.) 30 Sparta—Ajax. Als de wedstrijd nauwelijks begonnen is komt een, malsche regenbui de spelers verfrisschen. Het publiek zoekt overal een schuilplaats. De Spartanen hebben dadelijk het beste van het spel en belegeren de Ajax-veste. De Leidsche doelman, na een wat on zeker begin, toont het oog op den bal te hebben en houdt er verschillende 6choten van Ruffelse en De Groot uit. De Ajaci- dein komen slechts sporadisch over de helft en de nieuwe Spart a-doelman krijgt heclemaal geeai gelegenheid om zijn ta lenten te toonen. De Korver plaatst het leder telkens bij zijn voorhoede. Als er weer eens een waar bombardementop. het Leidsche doel heeft plaats gevonden., zendt De Groot van vrij dichtbij een schuiver in, dien De Ruiter Zijlker on mogelijk tegenhouden kon en Sparta heeft de leiding. In de minuten die voor bet einde van de eerst© hol ft verioopen, krijgt Sparta nog menige kans, maar zij mislukken alle en met den mageren voor sprong van 10 gaat de rust in. In het tweede half uur blijft Sparta de overhand behouden. Telkens zwei*ven de voorhoe despelers rond het Leidsche doel. Toch is Ajax geenszins ingesloten; ze onder neemt zelfs van tijd tot tijd een uitval. Die doorbraken brengen het echter zelden verder dan de achterspelers der rood- witten De Groot brengt den stand voor Sparta op 20 en Teekenbroek vergroot den voorsprong tot 30. Vede schoten van Ruffelse worden te hoog aangelegd. Het eind van den weinag belangwekken- den wedstrijd komt met een 30-ovenvin- ning voor Sp_arta. Andere w eek spelen nu: V. O. C.—H. B. S. D. F. C.—Quick I (II.) HerculesWillem II. HaarlemSparta. CRICKET. De wedstrijden van gisteren. De beslissing voor he.t kampioenschap is gisteren gevallen, ten minste als men de ontmoeting Rood en Wit—Hermes als een diüe-punten-ovenvinning voor de Haarlemmers mag beschouwen. Hermes batte eerst en scoordè 99 runs,, waarna Rood en Wit 122 voor 2 wickets maakte. Hierna begon het te regenen en in plaats dat Hermes afwachtte of het weder nog zou opklaren, gaf zij den wedstrijd ge wennen. Waar op het moment* toen er vcor den regen gestaakt werd, de klok pas kwart voor drie aanwees, hadden de Schiedammers nog minstens anderhalf uur moeten wachten. Door -hun heen gaan. verloren zij dus het derde punt en komt Rood en Wit bierdoor het kampioen schap toe, te meer, daar de Haarlemmers een prachtkans hadden om met innings te winnen. Hermes vertoonde den gehee- len wedstrijd een spel. waarbij absoluut de animo entbrak. Er werd met groote onverschilligheid gebat en nog meer zon der attentie gefióM en het geheel maakte van. Hermes-zijde den indruk, alsof zij naar he.t einde verlangde. Onder zulke omstandigheden had Rood en Wit dus zoo goed als zeker met innings gewonnen als de regen niet gekomen was. Wij mogen, .dus zeker wel aannemen, dat de Nederlandsóhe Cricketbond Hermes de«» drie-Dunten-nederlaag toewijst, waardoor Rood en Wilt dus kampioen is. De strijd tusschen 's-Gr. C. C. ear V. R. A. bracht een beslissende overwinning voor de Hagenaars. De Amsterdammers maakten er, dank zij een mooie 74 van Hls-gen, 139. De Hagenaar s passeerden-dit totaal voer het verlies van 4 man, zoodat de 's-Gr. C. C. als nummer twee eindigt. V. R. A., dat zoo zelden volledig kon uitkomen, had dit keer toch geen slechte combinatie en wij hadden van dit elftal meer verwacht. Wanneer nu het volgend seaizoen eens geregeld 'het sterkste elftal in het veld gebracht wordt, kan V. R. A. toch wel aan de spits eindigen. Haarlem nam revanche voor de neder laag in Schoten geleden en wist thans met 21 runs van Ajax te winnen. De -beslis singswedstrijd, die nu noodig zou zijn, wordt niet gespeeld, omdat de Haarlem mers al weer te veffl door voethal in be slag genomen worden. Hoezeer de beide vereemi gin gen Haarlem en Ajax ook met tevredenheid op het -afgeloopen seizoen terug mogen zien, gelooven wij toch. dat de eerste klasse toch te zwaar voor hen zal blijken. Ajax—Haariem. Haarlem 103. Jan den Berg 37,. Van der Lee 21, Thomas 11. Eigeman 5 voor 48, Gunnting Sr. 4 voor 47. Ajax 80. Gunning Sr. 39, waaronder drie zessen en drte vieren. Schmeink 3 voor 21, Brakel 5 voor 47, Maas 1 voor 8. TIaariem maakt hierna 46 voor 1. Kru- seman 19 niet uit en Schmeink 13 niet uit. Wanneer dan de regen komt en geen verbetering in het zicht i®, geeft Ajax maar gewonnen. Haarlem wint dus met 23 runs. Ingezonden stukken. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Mijnheer de Redacteur! Beleefd- verzoek ik u plaatsing voor dit „ingezonden stuk". Naar aanleiding van het ilngeeoinden stuk van den -heer Th. C. Wesselingh in u/w Dagblad van 26 Augustus het vol gende. Het orgaan van den Middenstand „De Hanze" is voor geheel Nederland, in het (bizonder voor het Bisdom Haarlem. Wan neer de heer Th. C. Wesselingh diit had overwdgen, en zich -op de hoogte had ge steld bij Middenstanders, dan geloof ik, het ingezonden stuk v.#n 26 Augustus was niet in uw Dagblad verschenen. De gemeente Hazerswoude waar de heer Th. C. Wesseiliimgh woont staat bekend voor haar prompte betaling, en zoo zijn er nog zeer vele gemeenten in ons land. Er zijn echter ook nog vele gemeenten waar de toestand anders is. De Midden standers van alle vakken zouden den heer Th. C. Wesselingh met hun boeken kunnen overtuigen dat zij van landbou wers nog rekeningen te vorderen hebben van 2, 3 en 4 jaren geleden. Het is voor 14 dagen geleden op een der dorpen lm de omgeving voorgekomen, dat een Midden stander een protestwissel met al zijn na sleep werd aangeboden voor de som van f 25, en de betreffende persoon was nüet in staat om te betalen, wel had hij in. zijn boeken 6taan de som van f 5000, maar met boek schuld en kan men. geen wissels betalen. En zoo zijn er vele middenstan ders, <Tie -niet op tijd kunnen betalen, al leen omdat zij wederkeerig geen betaling ontvangen. Het zal nu den heer Th. C. Wesselingh duidelijk zijn dat de Redactie van de Hanze het stuk plaatste „Schan delijk" Waar de landbouwende stand dit jaar en reeds jaren voorspoed heeft ge had, Is het dan ariet billijk dat hij ook op tijd den middenstander zijn rekening betaalt. De middenstander benijdt den landbouwer niet, integendeel, hoe boter het den boer gaat, hoe beter gaat het hem, want een winnende hand is een milde band, maar hij vraagt» al-leen, nu het in dezen -tijd den boerenstand bizon der goed gaat, betaling der oude reke ningen. Het stuk in de Hanze is wel wat Bcherp 1) gesteld, ik geef dit toe, maar de heer Til. C. Wesselingh zal ook moeten toegeven, dat zijn stuk wederkeerig scherp gesteld was. Op het verdere betoog van het ingezonden stuk van den. heer Th. C. Wesselringh wil iik niet ingaan, het ds zoo reusachtig opge zet,. voor on® middenstanders. Maar wel doe Ik een beroep op de welwillendheid van den heer Wesseliaigh, waar ik hier in kleine trekken een. ongezonden toestand heb blootgelegd, zoude nu de heer Tb. C. Wesselingh niet eens zijn invloed williem aanwendeai om in vakbladen er bij den landbouwenden stand op aan te dringen, dat nu eens met een oude sleur werdt gebroken en den middenstanders hun achterstallige rekeningen betaald worden. Ik ben er van overtuigd dat. hondenden •middenstand-ers hem hiervoor dankbaar zullen zijn. Met dank voor de plaatsing. Een Middenstander. 1) Ons niet verder mengende in deze discussie wenschen wij deze kwalifi catie van den geachte-n inzender „wel wati scherp" te onderstreepen. 't Is ook, naar /e mee.nen, juist het scherpe van het 6tuk, het veralgemeenen van bijzondere geval- len, wat den heer Wesselingh tot een pro test heeft uitgelokt. Red. ,,L. Crt." Leger en Vloot. 4-Daagsche Oefening. e 7e infanterie-brigade heeft van 2-4 tot en met 27 Aug. een 4-daagsehe marsch- oefening in volledig veldtenue gehouden. Op den eersten dag werd een vredes marsen van ru-iim 25 K.M. afgelegd, waar bij voor den generaal, opperbevelhebber ran Land- en Zeemacht werd gedefileerd. Den tweedein dag volgde een oorlogs- marscli van i*uim 30 K.M. Na aankom werden terstond voorposten betrokken. Dez/e Werden den derden dag afgelost en op 27 Aug. volgde de terugtochtsmarsch van ruim 35 K.M. De Minister van. Oor- leg, die juist ioi Brabant vertoefde heeft toen de geheele colonne geïnspecteerd. In goeden welstand kwamen de troepen om streeks 6 uur 's avonds in hun kwartieren terug. Nog demzelflden dag verscheen van den kolonel brigade-commandant de vol gende order: „Er was bij "het terugkomen in het kan- tonnement hij uw korps een. op/gewekte stemming waar te nemen, waarv-oor u, uwen. officieren en tro-epen een woord van lof itoekomt, te meer als iik overweeg da/t o-p heden van uw regiment, inzake marschvaardigheiid het uiterste gevraagd was. Uw regiment heeft de zware proef met clans doorstaan. Het is mij een genoegen u dit als mijn indruk van» den geheelen marschdag mee te deeden." Faillissementen. Uitgesproken: L. Didier, kapper, den Haag, cur. mr. A. L. Th. v. d. Does te den Haag. J. Guijt, fruit handelaar, cur. F. R. Gruber. J. Krop, Den Haag, cur. mr. P. M. J. Koek. F. W. van Leeuwen, koopman te 's-Gravenhage, cur. mr. J. N. Rolandus Hagedoorn. B. van Lent Wzn., boomkweeker te Boskoop, cur. mr. S. J. Ruizeveld. G. van Son Jr., koopman en handelsagent te 's-Hertogenbosch, cur. mr. Th. C. J. Wijers. Opgeheven: J. P. J. Dobbe. O. v. d. Kwast. H. M. van Hoogenhuijze en A. W. van der Velde, allen te 's-Gravenhage. Vernietigd: J. J. F. van Broeckhuijzen en C. M. Schef- fers, wed. J. van Nisius, beiden te's-Graven hage; W. van Passen, te Rijswijk. Laatste berichten. Verjaardag van H. M. de Koningin. Naar wij vernemen zal evenals ten vorigen jare op den verjaardag van II. M. de Koningin geen bepaalde verjaardagsreceptie worden gehouden, maar zullen de Ministers en enkele andere hooge autoriteiten zoomede de leden der Hofhouding, voorzoover in de Residentie aanwezig, in de gelegenheid worden gesteld, aan H.M. hunne gelukwenschen aan te bieden. Mijn ontploft. Hedenmorgen tusschen drie en vier uur is aan het strand te Cadzand, tusschen den vuurtoren en den misthoorn, een mijn ont ploft, die daar, blijkbaar zonder dat iemand er kennis van droeg, is aangedreven. Aan de woning van den dijkwerker K., in de nabijheid staande, is veel schade toegebracht. Alle ruiten sprongen. Suikerdiefstal. NEW YORK, 29 Augustus. Er zijn zeven mannen in hechtenis genomen onder beschul diging suiker, ter waarde van duizenden, ge stolen te hebben uit stoomschepen, waarvan de lading voor de bondgenooten bes/eind was. Men vetmoedt, in deze aanhoudingen de verklaring te vinden van de branden, die er onlangs in zes schepen gewoed hebben. De aangehoudenen zijn kaptieins en opvaren den van de lichters, waaruit de stoomschepen geladen worden. Er zijn vijf Duitschers onder hen en er worden meer aanhoudingen van Duitschers verwacht. De Paus en de vrede. KEULEN, 30 Augustus. (Part. N.R.Ct.) Volgens de „Küloi. Volksztg." schrijft do Paus in zij.n brief aan kardinaal Ferrari: Wat wij ten» gunste van den vrede onder nomen hebben, werd ona door de liefde van Christus ingegeven, die one aan vuurt op den Ingeslagen weg voort (e gaan, opdat de volken, nadat zij in de erkenning van de moederlijke voorzorgen der kerk tot inzicht tfkomen waren, zich vol liefde aan haar bescherming en le> ding toevertrouwen. Van het Westelijke oorlogsterrein. PARIJS, 2l» Augustus. Ollicieele mede- deeling van hedenavond: De bedrijvigheid van de artillerie duurt over het grootste gedeelte van het lront voort. Op sommige punten met gunstig resultaat. Duitschland en de Vereenigde Staten. NE\V' YORK, 29 Augustus. De corres pondent van de Associuted Press te Was hington zegt, dat Bernstorff verwacht .weldra bevoegd te zullen zijn de niet for- ineele gedachtenwisseling met Lansing over liet zenden van een bevredigende nota door Duitschland te heropenen. Men. gelooft, dat Duitschland wensoht op snelle vriendschappelijke wijze een einde te maken aan de geheele gedachtenwisseling over de duikboot-campagne. Wat de Aru- Ijbiic betreft, wordt medegedeeld, daft Duitschland de verzekering zal geven, dal er duidelijke voorschriften zijn verstrekt aan de kapiteNs der duikbooten om geen passagiers-schepen zonder waarschuwing te vallen. En zelfs indien de kapitein de duikboot tracht het in den grond boren van de Arabic te rechtvaardigen of zelfs indien de admiraliteit nooit een be richt van hem ontvangt, zal Duitschland ^nededeelen,. dat het oorlogvoeren tegem sagierschepen als nationale politiek gestaakt is. Uit de verminderde spanning is een nieuwe hoop voor den vrede van Europa ontsproten. Men wijst er op, du' er in elk land een groep menschen be staat, die achter een vreedzame oplossing van het Amerikaansch-Duitsche geschil de mogelijkheid zien van bemiddeling door Amerika. Met één concessie, den oorlog voerenden door de diplomatie afgewon nen, wordt het mogelijk geacht, dat er andere voorstellen volgen, die ten doel hebben den vrede te herstellen. Stoomvaartberichten. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. BANDA, uitreis* passeej-de 27 Augustus Kaap Roca. GROTIUS, uitreis, passeerde 28 Aug. Point de Gulle. KAMBANGAN, thuisreis, vertrok 27 Aug. van Port Said. KANGEAN, uitreis, pass. 27 Aug. Perim. KRAKATAU, thuisreis, vertrok 27 Aug. van Sabtfig. ORANJE, arriveerde 27 Aug. van Batavia te Amsterdam. PRINSES JU LIANA en LOMBOK, vertrokken 28 Aug. van Amsterdam naar Batavia en passeer den beiden sedert den Noord-Hinder. ROTTERDAMSCHE LLOYD. BESOEKI, uitreis, passeerde 2t*,|Aug.| Sagres. 1NSULINDE, thuisreis, passeerde 27 Aug. PeTim. OPHIR, uitreis, vertrok 27 Aug. van Suez. 'l'ABANAN, vertrok 26 Aug. van Batavia naar Rotterdam. TAM- BORA, uitreis, passeerde 27 Aug. Deal. HOLLAND-AMERIKA LIJN. AMSTELDIJK, van New-Orleans naar Rotterdam, arriveerde 27 Aug. te New port News. CALL1STO, vertrok 28 Aug. van Savannah, naar Rotterdam. LOCH TAY, vertrok 28 Aug. van Rotterdam naar Baltimore. MAASDIJK, arriveerde- 28 Aug. van Buenos-Ayres te Rotterdam. MESNA, arriveerde 28 Aug. van Buenos- Ayres te Rotterdam. RIJNDAM, vertrok Aug. van Rotterdam naar New-York en was des ochtends 7 uur 45 in zee. SLOTERDIJK, vertrok 28 Aug. van Rot terdam naar New-Orleans en was des ochtends 7 uur 40 in zee. WAALDIJK, van La Plata naar Amsterdam, passeerde 27 Aug. des namiddags 1 uur 40 min. Dover. WESTERDIJK, vun Spezzia naar New- York, is 26 Aug. Gibraltar gepasseerd. Marktberichten. ROTTERDAM, 29 Aug. Yee. Aanvoer Paarden 0, Veulens 00, runderen 393, vette runderen 000, vette kalveren 172, nucht. kalv. 000, schapen 402, varkens 3160, biggen 00, bokken of geiten 5, ezels 0. Prijzen per-1/-» K.G.Koeien en ossen 4450- 57 V-» cl-, vette kalveren 505560 cl. export id. 0003 et., schapen 38-42 et. lammeren 4045 et., zwaie varkens 45-46-48, lichte varkens 3943. export varkens Graan. Tarwe f 11.7512.25, Haver f13. 14.per 100 kilo, Mixed Mais f220000, La Plata f184000 stooinend f 0f 0. Winlergerst f 14,25-14,75, Zomcrgerst f 13,75- 14.— Koeien» en ossen met behoorlijken a,an- vcer, redelijken handel, hooge prijzen. Vette kalveren met ,flinken» aanvoer, lang- zamen. handel, prijzen als vorige week. Schapen met ruimen aanvoer, langzamem handel» onveranderde prijzen. Varken® met iets minder aanvoer, langzamen handel, vrijwel onveranderde prijzen. AMSTERDAM, 30 Aug. Yee. Aangevoerd 328 vette koeien, le qual. f 1,06 a f 1.10, 2e qual. f 0,98 a f 1.02, 3e qual. f 0,94 a f 0,96, vette kalveren, le qual. f 0.X f0.2e qual. f0.X f0,3e qual. f0,a f0,per kilo, graskalveren 10,A 150 melk- en kalfkocien f 300 a f 450, 73 nuchtere kalveren f12 a f 18, 23 schapen' f 25 a f 45, 0 lammeren, 239 vette varkens, Hollandsche le qual. a c., idem 2e en 3e qual. a c., Overzoesclie en Gelder- sche le qual. a c., idem 2e en 3e qual. a c. Franschea c. per kilo. In vette varkens geen handel. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 30 Aug. 1915, medegedeeld door het Kon. Ncd. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 760.0 Vlissingen. Laagste barometerstand 748.1 Wisby. Verwachting tot den avond van 31 Aug. Matige tot krachtigen later afnemende Noordwestelijke tot Westelijken wind, zwaar tot -half bewolkt, aanvankelijk nog buiig, later opklarend en iets zachter.

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 3