den avond to prepareoren. Toen tk kllSr was, ging ik in afwachting van de dingen, die komen .zouden, voor eert raam zitten. Om halfzes begon het fJink te regering. ,,Ook dat nog", docht ik, „erg geschikt om de enkelen, die komen wilden, nog of te schrikken." Ondoks mijn slechte verwachting viel de opkomst nog mee. Ik begon goede hoop te krijgen, dat na aftrek van de gemaakte kosten er nog iets zou overblijven. En ik hield ook over: vier mark! Toen alle kos ten, die meer waren dan ik gedacht had, van alle entree's die minder waren dan ik gemeend had, waren afgetrokken, hield ik vier mark over. De regen duurde intus- schcn voort en lokte nu juist niet tot naar huis gaan uit. Ik informeerde wat het kostte, als ik bleef logceren, en toen mij do prijs van twee mark genoemd werd, besloot ik, daar ik met dit weer meert dan twee mark aan mijn goed bedierf, te blijven. Toen ik den volgenden ochtend vertrek ken zou en /len hotelhouder twee mark wilde, geven, zei deze: „De kamer kost twee mark, maar gij hadt een bed, dus wordt het drie mark vijftig, en met het licht erbij wordt het juist vier mark." Ik betaalde het bedrag en was nog maar 'blij, dat hij ook het waschwater niet in rekening bracht. Nu kwam ik er ten min ste af zonder er geld op toe te geven. Dat was het resultaat van mijn eerste concert. KERKBERICHTEN. ALPHEN. Varocnie van den H, Bonifaclus. Zor.dag: II.II. Missen 7 uur, 8.30 uur; 10 uur Hoogmis; 1.30 Catechismus, 2.30 uur Vespers met Rozenhoedje; 4.30 uur Conferentie van het Juvenaat Maandag: De II,II. Missen 7 uur, 7 uur (Kapel), en 8.15 uur. Donderdag: Van- 45 biechtboorem. Vrijdag: 8.15 uur .gezongen H. Mis; 7 uur Lof met Rozenhoedje. BODEGRAVEN. Parochie van den H. Willibrordus. Zondag.: 7., 9 en 10 uur H.H. Missen. 1.30 u. Catechismus; 4.30 u. Patronaat; 7 uur Lof. Maandag: 7.30 uur II. Mis. Dincdag: 7.30 en 8.30 uur H.H. Missen. Woensdag: 7.30 en 8.30 uur H. Mis. Donderdag: 7.30 en 8.30 H.II. Missen. 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament. Vrijdag: 7.30 en 8.30 uur H. Mis. Zaterdag: 7.30 en 8.30 uur II. Mis. Van 4 uur gelegenheid om te biechten. Eiken ochtend 6.15 uur uitreiking der H. Communie; eiken avond 7 uur Ro zenhoedje om door de voorspraak van Ma ria den vrede van God af te smeeken. BOSKOOP. Parochie van den H. Joannes de Dooper. Zondag: 7 uur Vroegmis; 9.30 uur Hoog mis; 2.30 uur Vespers mot Rozenhoedje. Vrijdag: 8.15 uur, gezongen II, Mis, en des avonds van 6—9 uur gelegenheid ora te biechten. Zaterdag: Gelegenheid om te biechten vanaf 3.30 uur en des avonds te 7 uur Lof met Rozenhoedje. Gedurende de week de II. Missen te 7 en 8.15 uur. Deze week Catechismus volgens ge woonte. HAZERSWOUDE. Parochie van de H.H. Engelbewaarders. Zendag: 7.30 II. Mis; 10 uur Hoogmis. 1 uur Catechismus; 2 uur Vespers. Donderdag: des namiddags van 68 uur biechtgelegenheid'. Vrijdag: 8 uur g<?z. H. Mis voor de leden der broederschap van het H. Hart; 's avonds 7.30 uur Lot II. Hart met acte van eereboete. Zaterdag: Biechthooren van 1012 en 's avonds van 49 uur. HAZERSWOUDE. Parouhie van den H. Michaël. Zendag: le der maand te verdienen voile Aflaat. 6.30 u. uitrei king der H. Com munie; 7.30 uur Vroegmis; 10 uur Hoog mis; 2 uur Vespers. Maandag: 7.30 uur H. Mis in bet Zusiter- gesticht. Dinsdag: gezongen II. Mis tot ziele,rust van hen, die op ons Kerkhof zijn be graven. Woensdag: 8.15 uur 11. Mis; 10.30 uur gezongen II. Mis. Catechismus van 3.30 Catechismus. Donderdag: 8.15 II. Mis. Catechismus 9 uur en 11.30. Vrijdag: Ie der maand toegewijd aan de ve.reertng van Jezus H. Hart: 8.15 uur gezongen 11. Mis. Catechismus van 3.30 tot 4.30 uur. Zaterdag: le dei- maand te verdienen, volle Aflaat. 8.15 uur H. Mis. Gelegenheid om te biechten nam. van 48 uur. HAZERSWOUDE (Groenendijk). Parochie van den H. Bemardus. Zondag: 1ste H. M:6 om half 8; Hoogmis 2de om 10 uur. Maandag: en de overige dagen de eerste H. Mis om 7 uur; de tweede om kwart over 8. HOOGMADE. Parochie van de H. Maria Geboorte. Zondag: 11. Mis te 7.30 uur. 10 uur Hoog» mis; 2.30 uur Vespers. I,30 uur Catechismus. Maandag: en volgende dagen de H.H. Mis sen 8 uur en 8.30. KATWIJK. Parochie van den H. Joannes Geboorte. Zondag: de H.H. Missen te 7,-9 en 10 uur; .te half 1 Catechismus; te kwart vóór 7 uur Rozenhoedje en te 7 u>ur Lof. Door de week de H. Mis te 8 uur- - - Déze week de Cat6clï$inu$ naér ge- woonte. Dinsdag on Woensdag: '8 avondd te half 8 Lot ter eere Van H. Antoaiius en van H. Jozef. Vrijdag: 's avonds te half 8 uur Lof ter eere van het II. Hart. Zaterdag: 's Middags van 59 uur gele genheid om te biechten. LANGERAAR. Parochie van den H. Adrianus. Zondag: II. Mis 7 en 10 uur. Na de Hoog mis. Catechismus. 2 uur Lof met preek. Door de week de H.H. Missen om 7 en 8 uur. Maandag en Woensdag Catechismus le klas; Donderdag en Vrijdag 2e klas en Vrijdag 3e klas. Men wordt verzocht binnen 14 dagen de plaatsengelden te voldoen; de plaatsen die op 15 Augustus niet voldaan zijn, zul lm als openstaande verpacht worden op Maandag 16 Augustus. Donderdag: 3.30—4.30 en 7—8 uur gelegen heid om te biechten. Zaterdag: de H. Mis om 8 uur; 's avonds 7 uur Lof. Van 3—4 en 6—8 uur gelegen heid om te biechten. LEIDSGHENDAM. Parochie van den H. Petrus en Paulus. Zondag: 3 uur Vespers; 6.30 uur Lof. Donderdag: 6.30 urn- Lof. Van 6 uur tot half 8 biechthooren. Vrijdag: 8.30 uur gezongen H. Mia ter eere H. Hart. Zaterdag: 6.30 uur Lof. Biechthooren van 59 uur. LEIMUIDEN. Parochie van den H. Joannes de Dooper. Zondag: 7 uur Vroegmis; 9.30 uur Hoog mis. Na den middag 1.30 uur Catechis mus en 2.30 uur Vespers. In de week de H.H. Missen 7 uur en balif 9. Maandag: 7 uur de H. Mis in het Gesticht tot sluiting der nachtelijke aanbidding. Deze H. Mis alleen voor de Eerw. Zus ters. Woenedag: 9 uur gezongen H. Mis. Donderdag: na de 2de H. Mis gelegenheid om te biechten. Vrijdag: le Vrijdag der maand, toegewijd aan de vereering van het II. Hart van Jezus; half 9 gezongen II. Mis. Zaterdag: Na de H. Mis en des nam. van half 4 af gelegenheid om te biechten. Van Zaterdag 7 Aug. des nam. 2 u. tot a.s. Zondag 8 Augustus met zonsonder gang bestaat er gelegenheid om den vollen aflaat van Portiuncula te verdie nen in deze parochiekerk. LISSE. Parochie van de H. Agatha. Zondag: te 6, 7 en. half 9 uur de gö'.ezen II. Missen; te 10 uur plechtige Hoog mis; ie half 3 Vesj^ers; onder en na de Vespers'1 vge3égenheid om te biechten; 's avonds te half 8 Lof. Maandag: te half 7 uitstelling van het Al- lerheiligsie; te 7 uur en half 9 gelee en H. Missen; ie 10 uur plechtige Hoogmis; 's namiddags van 3 uur af gelegenheid om te biechten; 's avonds ha'.f 8 Lof. Dinsdag: te half 7 uitstelling van het Al lerheiligste; te 7 uur en half 9 de gele- zen II. Mi-ssen; te 10 uu,r plechtige Hoog mis; 's avonds te half 8 plechtig Lof en processie. Donderdag: 's avonds van 68 uur gele genheid om te biechten. Vrijdag: de 1ste Vrijdag der maand, toe gewijd aan de bijzondere vereering van Jezus Goddelijk Hart; 's avonds te 7 uur het II. uur en Lof ter eere van het Godd. Hart. Zaterdag: 's middags van 3 uur af gele genheid om te biechten; 's avonds te 7 uur Lof waaronder de Rozenkrans zal gebeden worden. MEIJE EN ZEGVELD. Parochie van de H. Maria Geboorte. Zondag: 7 uur vroegmis; 9 uur Catechis mus; 10 uur Hoogmis; 2 uur Lof. Maandag: 8 uur II. Mis, 12 uur Catechis mus. Dinsdag: 8 uur H. Mis; 12 uur Catechis mus. Woensdag: 8 uur de H. Mis; 12 uur Cate chismus. Donderdag: 8 uur H. Mis; 12 uur Catechis mus. Vrijdag: 8 uur H. Mis. Zaterdag: 8 uur de H. Mis. Na de H. Mis gelegenheid om te biech ten en des namiddags van 3.308 uur. NIEUWKOOP. Parochie van de H. Maria Hemelvaart. Zondag: half 8 H. Mis; 10 uur Hoogmis voor Parochie; half twee Catechismus; half drie Vespers. Na de. Hoogmis betaling der plaatsetn- ge'den. Maandag: 7 en 8 uur H. Missen. Dinsdag: 7 en 8 uur II. Missen. Woensdag: om 7 en 8 uur II. Missen. Donderdag: 7 en. 8 uur H. Mis. 's Avonds van 6.307.30 uur gelegenheid om te biechten. Vrijdag: 7 en 8 uur. II. Missen. 8 uur gez. II. Mis; 's middags 4 uur Lof. Zaterdag: 7 en 8 uur de H.II. Missen. Vanaf Zaterdagmiddag 12 uur tot Zon dagavond kan de Portiuncula-aflaat worden verdiend, toepasselijk ook op de geloovige zielen. NOORDEN. Parochie van den H. Martlnus. Zondag: 7 uur stille II. Mis; 10 uur Hoog mis. Dinsdag: half 9 gezongen H. Mis. Woensdag., Donderdag en, Vrijdag Cate chismus. Vrijdag: half 9 gezongen H. Mis. Overige dagen II. Mis om acht uur. Zaterdag: Biechthooren van 5.30—7 uur,. NOORBWIJK. vp,'-. Parocft.'e van den H. Jeroen. Zondag: de H. Missen ie 7, 8.30 en 10 uur. 1.30 uur Catechismus. 2.30 uur .Vespers. 6.30 uur Lof v. H. Hart. Deze week de H. Mieeen te 0, 7 en 8 uur. Vrijdag: te 8 uur geaongeni H. Mis tea* eere v. H. Hart; 7.30 uur Lof v. H. Hart met Litanie en akte van toewijding. NOORDWIJKERHOUT. Parochie van den H. Viotor. Zondag.: 7 uur en half 9 stille H.H. Mis sen met onderrichting; 10 uur Hoog mis met predikartde; 's namiddags 2 uur Lof. Vrijdag: half 9 gezongen H. Mis. NOOTDORP. Parochie van den H. Bartholomeus, Zondag: de H.II. Missen te 7 uur en le 10 uur; te 1.30 uur Catechismus; te 2.30 uur Vespers. OEC8TGEEST. Parochie van den H. Willibrordus. Zondag: de H.H. Missen 7 en 10 uur. Ves pers 2.30 uur. Plechtig Lof 7 uur. Maandag en volgende dagen de H.H. Mis sen te 7 en 8 uur. Dinsdag: Lof voor den vrede 7 uur. Donderdag: Biechthooreoii van 69 uur. Lof 7 uur. Vrijdag: Lof 7 uur. Daarna biechthooren tot 9 uur. Zaterdag: Biechthooren 's morgens na de H. Mis; 'snani. van 5—9 uur. ROELOFARENDSVEEN. Parochie van de H. Petrus-banden. Zondag: H. Missen 6.30, 8 en 10 uur. Te 4 uur vergadering van de leden der Maria-vemeniging, en te 6 uur van de Zelatiricen van 't Genootschap van 't H. Hart, bedden ini de meisjesschool. Maandag: en volgende dagen de H. Missen te 7 uur, 7.30 en 9 uur. Zaterdag: 49 uur gelegenheid van biechten. RIJPWETERING. Parochie van de H. Maria Geboorte. Zondag: lsite Zondag dec maand: te ver dienen volle AHiaat. 2de Collecte voor de sieraden der kehk. Na .den middag te 1 uur Catechismus, en te 2 uur Vespers. In deze week dagelijks, behalve Vrij dag, te 11 uur Catechismus, en Dinsdag ook te 9 uur voor de kinderen, die voor hun 1ste H. Comm. leeren. Maandag: te 8 uur geen H. Mis, wel uit reiking der H. Communie. Donderdag: feest van O. L. Vrouw ter Sneeuw. Te half negen gezongen H.Mis met Uit-st.en daarna gelegenheid om te biechten. Vrijdag: l'ste Vrijdag der maand, toege- .wijd aan de vereering van het Godd. Hart. Volle ARa-a-t voor de leden van het Aartshr. van hef H. Hart met het Apostolaat des Gebeds. Te half negen gezongen H. Mis met Uitst.; daarna ge legenheid om te biechten. Zaterdag: 's morgens van 710 uur en 's middags 4—8 uur gelegenheid om te biechten. Vanaf Zaterdagmiddag 2 uur tot zonsondergang op a.s. Zondagavond is in deze kerk owder de gewone voor waarden van. waardige biecht en com munie bij elk kerkbezoek met gebed een vollen Aflaat te verdienen, nl. de be kende volle Aflaat van „Portiuncula". Voor dien Aflaat is de biecht op een der 8 voorafgaande dagen voldoende; de Communie moet op a.s. Vrijdag of Za terdag of Zondag wordeay gedaan. A.s. Zondag de stille Vroegmis te half 7; na de Vroegmis en ook te half 9 zal de H. Communie worden uitgereikt,. Onder de H.H. Missen 2de Collecte voor de armen. In den loop dezer week zullen de kerk meesters aan de huizen rondgaan om de buitengewone collecte te houden, die jaarlijks in de maand Augustus gedaan wordt. Deze Collecte, waaraan volgens oude gewoonte ook kinderen en dienst boden mogen geven, wordt aan uwe godsdienstige milddadigheid bijzonder aanbevolen. STOMPWIJK. Parochie van den H. Laurentius. Zondag: 7.30 uur Vroegmis; 10 uur Hoog mis; 1 uur Catechismus; 2 uur Vespers; 7 uur Congregatie. Maandag en volgende dagen de H. Missen ten 7 en 8 uur. Catechismus ten 9 uur. Dinsdag: Ten 11 uur de Catechismus. Te 7 uur het Lof ter eere H. Anton,lus. Woensdag: Ten 9 uur Catechismus. Donderdag: Te 9 uur Catechismus. Te 7 uur Lof. Vrijdag: Bjeoh theorem voor de kinderen 10, 11 en 12 uuq*. Zaterdag: de eerste H. Mis in het Gesticht. Des middags biechthooren van 4 uur af. VOORHOUT. Parochie van den H. Bartholomew. Zondag: 7.30 uur Vroegmis; 10 uur Hoog mis; 1.30 uur Catechismus, Bijbelles, Catechismus leeren. 2.30 uur Lof met Rozenhoedje. Dinsdag: half 12 en 12 uur Catechismus. Donderdag: half 12, 12 uur en half 4 Cate chismus. Van 5—8 uur Biechthooren. Vrijdag: 8 uur gezongen H. Mis ter eere van het H. Hart. 7.30 uur Lof. Zaterdag: 58 uur biechthooren. VOORSCHOTEN. Parochie van den H. Laurentius. Zondag: de II. Missen te half 8 en te 10 uur. Na de Hoogmis Bibliotheek en repetitie voor den Volkszang; te 6 uur vergadering van St.. Aloysius; te 7 uur Lof met gebed voor den vrede. Woensdag: de le II. Mis te 8 uur; te 9 uur de H. Mds tot afwering van ziekte onder bef vee. Op. de andere dagen van de "week de II. Missen te half 8 en te 8 uur. Vrijdag.' Ie Vrijdag van de Maand; vóór en nil de H. Mis van half 8 uifreikjjng der H. Communie; 8 uur gezongen H. Mis. Na de 2e H. Mis biechthooren voor de kinderen. Des avonds te half 8 Lof ter eere van het Goddelijk Hart. Zaterdag: le Zaterdag van de maand met volle Aflaat onder de gewone voorwaar den van biecht, communie en bidden tot intenfée van Z. II. den Paus. Onder de H. Mis van 8 uur algemeene H. Com munie der kinderen. Des middags van 3 uur af gelegenheid' om te biechten. WARMOND. Parochie van den H. Matthias. Zondag: de H.H. Missen om half 8 en 10 uur; half 2 Catechismus; 3 uur Vesipérs met Rozenhoedje; 6 uur Congr. afd. mannen. Maandag: de H.H. Missen om 7 en 8 uur. In deze week Catechismus volgens ge woonte. Dinsdag: 7 en 8 uur H.H. Missen. Woensdag: 7 uur op de kapei de II. Mis; half 8 uitreiking der H. Communie; 8 uur H. Mis. Donderdag: 7 uur H. Mis, 8 uur gezongen. Des nam. gelegenheid om ,te biechten van 57 uur. Vrijdag: le Vrijdag der maand, 8uur ge zongen H. Mis en 's avonds half 8 Lof ter eere van Jezus' H. IIart. Zaterdag: de H.H. Missen om 7 en 8 uur; des voorm. tot 10 uur en des nam. van 45 uur voor de kinderen, vervolgens tot 8 uur biechthooren. WASSENAAR. Parochie van den H. Willibrordus. Zondag; 7 uur en half 9 de gelezen H.H. Missen; 10 uur de Hoogmis; 2 uur Cate chismus; 3 uur Veepiers; half 6 Congr. Vrouwen; a.s. Zondag 6 uur Congr. Mannen. Maandag: slechts 2 II.H. Missen 7 en 8 u. Dinsdag en overige dagen de H.H. Missen 7, 7.30 en 8 uur. Vrijdag: Eerste Vrijdag der maand*, 7 uur cezoncen H. Mis; 's avonds 7 uur Lof. Zaterdag: :s avonds 7 uur Lof. Deze week Catechismus naar gewoonte; gelegenheid om te biechten insgelijks, bovendien Donderdag 6 tot half 9; Za terdag van 5 uur tot half 9. ZEVENHOVEN. Parochie van de H. Joannes Geboorte. Zondag: 6.45 uur H. Communie; 7.30 uur Vroegmis; 10 uur Hoogmis met preek; 2 uur Lof met Rozenh. en gebed voor den Vrede. Lied Kevrb. bl. 39. Maandag en volgende dagen 7 uur H. Communie en 8 uur de H. Mis. Biechthooren iederen dag voor en na de H. Mis. Zaterdag om 4, 6 en 7 uur. Dinsdag: 7 en 8 u. II. Communie; 9 uur gezongen Brüaidsmis. Vrijdag: 8 uur gezongen H. Mis; n.m. 7.30 uur H. Hartlof. Lied 43. ZOETERMEER. Parochie van den H. Nicolaus. Zondag: de H. Missen óm 7 uur, 'half 9 en om half 11 de Hoogmis; half 3 Lof en om 7 uur de H. Familie. Deze week de H. Missen om zeven uur en kwart over acht. Vrijdag, de eerste Vrijdag der maand om 7 uur de gezon gen H. Mis. Dinsdag: des avonds om 7 uur de Vineen- tius-conferentie. Vrijdag: des avonds om 7 uur het Lof. Voorzien van de laatste II. Sacramenten: Ap'o-lonia Gmenewegen—van Leeuwen; Maria de Grootvan Koot. ZOETERWOUDE—LEIDERDORP. Parochie van de H. Maria Onb. Ontvangenis. Zondag: kwart voor 7 uur uitreiking' der H. Communie. De H. Missen om half 8 en 10 uur. Catechismus. 3 uur Vespers en half 7 Lof. Van Maandag tot Donderdag half 8 uit reiking der H. Communie; half 9 de II. Mis. - Dinsdag: half 8 Lof. Donderdag: van 5 tot 6 uur Biechthooren. Vrijdag: 7 uur uitreiking der II. Commu nie; 8 uur II. Mis; half 4 en half 5 kin deren biechthooren; half 8 Lof. Zaterdag: half 9 H. Mis. Vanaf 5 uur biechthooren. ZOETERWOUDE. Parochie van den H. Joannes Onthoofding. Zondag: 7.30 uur de Vroegmis; 10 uur do Hoogmis; 1 uur Catechismus; 2 uur Ves pers en Lof voor den wereldvrede. In de week d.e H.H. Missen om 7 en 8.15 uur; Vavantie op de beide Parochiale scholen tot 17 Augustus e.k. Zaterdag: na de H. Mis van 8.30 uur gele genheid om te biechten en namiddags van 35 en 6-—7 uur. AGENDA'S. Ned. R. K. Volksbond. Maandag, 910 uur Bmndstoffencoimnissie. 9 uur verg. Commissie Hulp in Nood. Donderdag, 9 uur, verg. Afdeelingsbestuur. Za+erdag, 910 uur Spaar- en Voorschot bank. Cursus in Boekhouden. Leden, die willen deelnemen aan een ge durende den a. s. winter te houden cursus in boekhouden worden verzocht zich aan te melden bij het bestuur. Alleen bij genoeg zame deelneming gaat deze cursus door. As pi ran ten-Afdeelingen. De 2de voorzitter der Bondsafdeeling, de heer P. van der Staak, AloëlaanlO, stelt zich beschikbaar tot het geven van inlichtingen aan de besturen der vakafdeelingen, die voornemens zijn een adspiranten-afdeeling op te richten. St. Jozefsgezellen-Vereeniging. Zondag, is de zaal open van 1272272 en van f uur yoor de leerlingen; van 8-10 - uur verpl. bijeenkomst voor de Gezellen' 5 uur kegelclub „Klein maar Dapper", ei kwart voor 9 uur kegelclub „Hout of P( Maandag, verpl. vergadering van Geh. zelleu. Dinsdag, vergadering van Com. der Gi len te 8V2 uur. Dinsdag, en Donderdag is de zaal besc baar voor de Gezellen. Woensdag, ten 872 uur vergadering va raad van het Hoofdbestuur. Woensdag repetitie Tooneel. Donderdag, kegelclub Afd. Geh. Gezel „Alle negen." Zaterdag, Zitting Spaarkas op de ge\y uren. Zita-Vereeniging. Zondag, geopend vanaf 12 uur. van 4 tot half 5 Zangles. Van half 5 tot ha Godsdienstonderricht voor Meisjes van 18 jaar. Van half 6 tot half 7 Ontspanni 's Avonds tot 10 uur gezellige bijecnkoi in de lokalen der winkeijufl'r. en dienstbod Maandag, Begint de vacantie van het lJa naat. Dinsdag, van 11 tot 12 uur voormidd arbeidsbeurs. Inlichtingen voor verschillei betrekkingen, 's avonds 8 uur Patronaatsfe Woensdag-avond van 8 tot 10 uurgezell bijeenkomslvoor dienstboden; Spaarkas bibliotheek van 8—9 uur, (ook niet-lei kunnen worden toegelaten.) Donderdag, de zaal geopend voor dier boden. Tr(jdag-avond. Van haif 8half 10 ge: lige bijeenkomst van meisjes. Ai'deeliug Yr wenbond. Waarom mijnheer Griper den buffel niet schoot. „En amice, vergeet vooral de buffell rens niet, die je mij sturen zou. Ik vb dat je cadeautje lang uitblijft." Toen mijnheer Griper dat las in di brief van zijn vriend kwam er een tr van ergernis op zijn gelaat. Bij zijn v< trek naar een der factorieën in het Co gogebied had hij dien vriend beloofd he de horens te zullen overzenden van di eersten Zuid-Afrikaanschen buffel, well door zijn hand zou vallen. Een jaar w hij nu al in Afrika geweest, en nog altij wachtte die belofte op haar vea*vullinj Waren er geen buffels meer in den 011 trek? 't Leek wel van niet, want reed meer dan eens had mijnheer Griper ee jachttocht ondernomen, nachten had b wakende doorgebracht aan een poel was! de muskieten hem bijna verslonden, maa een groot stuk wild was hem nog ni onder schot gekomen; van een buffel ha hij nog nooit een spoor gezien. W'elnd als de buffels niet bij heem wilden, komea z.ou hij naar hen gaan, dat was zijn van besluit. En hij liet er geen gras ova gloeien oó!h; reeds den voegenden dai zocht hij een inlandschen jager op ondervroeg hem naar de verblijfplaats^ van het groote wild. De zwarte Nimroj was daarvan goed op de hoogte; om bul fels te verrassen moest men, zei hij, mill stens een dagreis ver de rivier oproeien dicht aan de kust vertoonden zij zich nk meer. Mijnheer Griper maakte Boby - zoo was de naam waaronder de zwarte je- ger bij de Europeanen bekend was fo afspraak, dat- zij met hun beidjes twe dagen later op expeditie zouden gaan ei hij hoopte vurig, dat het leiden mocht t( vervulling van zijn belofte. Reeds in den vroegen morgen verhol ken zij in Bobby's boot; de heetste ure: van den dag toch moesten zij rusten e dan zouden zij den tijd wel nood. ben om 's avonds aan de jachtplaats aa te komen, waar de jager een goede kan verwachtte. De zon was reeds ondergf gaan, toen zij die bereikten, maar da was niet zoo erg; over een paar uren zo de maan opkomen en tot zoolang wa rust na den inspannenden tocht hun nit onwelkom. Mijnheer Griper lag weldra ii een diepen slaap verzonken, waaruit li omstreeks negen uur door Boby gewet werd. 't Is tijd, mijnheer", zei de jaget „mijnheer blijft hier staan, ik roei ca: eindje verder naar dat uitstekende pan dan hebben wij beiden het wild in hf oog,'» jGoed1', zei mijnheer Griper, „maa denk er om: ik heb het eerste schot; iu: ik, dan schiet je." Afgesproken was het en Boby roeid weg naar een kleine landtong.in de rivici die hier tamelijk breed was, ja eigenlij een meer vormde. Een paar uren verli< pen er; geen stuk wild liet zich zien. Mijt heer Griper begon al te denken, dat d buffels op deze plaats waren als dicht* aan de kust, waar hij zoo vaak vergeel op hen gewacht had; hij verveelde ziel 't Was anders een heerlijke nacht, d maan goot haar licht over de kalme o[ pervlakte van het meer, dat door ce krans van donkergroen omgeven was, uil gezonderd daar waar het zich weer t< een rivier vernauwde. Eensklaps das hoorde hij iets; zou er een buffel gekome zijn. Hij zag twee gloeiende oogen laag 1 de grond, hij hoorde een sluipende tie Neen,,een buffel was het niet. Het koud zweet brak mijnheer Griaper uit. Daa kwam het dier op de open ruimte: et leeuwin was het. Een leeuwenhuid, w had hij wel eens bij zich zelf overleg zou ook niet een onaardig geschenk voc zijn vriend zijn. Maar nu dacht hij daa niet aan; zijn eenige zorg was om zij eigen huid in veiligheid te brengen. Zo snel mogelijk klom hij op een boom achterlating van zijn geweer; hij had gee seconde later moeten zijn, want leeuwin nam haar sprong en schoot ge< haarbreed onder hem door. Mijnheer 6' j -•per had wel eens gelezen, dat een leeuw n een mislukte sprong beschaamd wegslui] en hij hoopte vurig dat de leeuwin 11,1 f minder schaamte zou bezitten als haa gemaal. Maar jawel, deze leeuwin altha» bezat niet het minste eergevoel en zond' zich van haar misrekening iets aan trekken, draaide zij om den boom heef terwijl zij haar ontsnapte prooi met woi dende blikken aankeek. Een paar malen sprong zij omhoof zoodat mijnheer Griper het geraden acht zich op een tok uit te strekken, die ov< het water stak.. Nu was hij wel veilig, ntf*

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 4