«y, Op den Balkan. Het bcmmcnproces te Sofia. Vmi Uullsohe zijd© word't gemeld: Uit de verklaringen der get/uigm in het pro ces der bommeniwerpeirs tie Sofia moet gebleken, zijn, dalt de aanstichter van den aanslag de Servische Narodma Ofora- m zijn zou. Majoor Taaikoeiitsj zou eetn prijs hebben uitgeloofd van 50,000 fr&ncs. Groot opzinn baarde een verklaring van den. verdediger van Gen'axlLef, die mee deelde, dat mini ster Raxtoslawow een anroniena schrijven liad ontvangen, voV gerne hetwelk nog rui et a'le dadjei*s gojiakt waren en een voontzébt'mg der mla»laden verwacht moest worden. In Zuid-Afrika. Het Zuid-Afrikaansche leger. De eerste detachementen van het leger der burghers" is uit Zuid-West-Afrilka <fce Kaapstad teruggekeerd* seinit Renter. De bevolking bad deaen. troepen een schitterende ontvangst voorbereid, toen zij door d© straten naar het sitadihuns trokken, waar zij .door den bungemeester verweiïkamd werdien. In een rede zeidie hij, dat hij reeds vooruitliep op hieit edel© antwoord uflt Zuid-Afrika op dien oproep cm vrijwilligers voor het Europeesche slagveld. Mij sprak de hoop uit, dat velen de wapens niet zouden neerleggen, voor de do! ie stier in Europa neergestoken was. Generaal Thompson, de commandant van Kaapstad, wees er op, dat de vrijwil ligers uiit Zuid-Afrika konden veatrekken zonder gevaar voor een aanval. De lange arm der Engelsohe vloot heeft de Duitsche li oogzee-vloot in Kkfi opgesloten. De generaal wenschte de veldartiiltOrievan de Kaap geluk met haar prachtige ka nomen, alsmede met de lange marsohen, welke zij afgdlegd had;, zonder een enikel paard te verliezen. In Duitsch West-Afrika. Ngaundere bezet. De Engcilsohe minister van koLondën ontving een telegram van den gouverneur van Nigeria, meldende dat op 29 Juni de geallieerden Ngaiundere, een belangrijke plaats dn Midden-Kameroen, bezet hieb- hen. De Engelsche troepen verloren 2 doo den en 8 gewonden. Verschillende Oorlogs berichten. „J'accuse". uit goede bron verneemt de „VI. St.", dat het ophefmakende boek „J'accuse" geschreven werd door een con sul-generaal van Duitschland in een der kleine neutrale staten van Europa. Een belangrijke gift. De heer Krupp von Bohlen Halbach gaf 50,000 M. voor bad- en desinfectie-wagens ten behoeve ifj1 -mnnrraur r, v- jVfrtrr*1'u hj.'tVC.llt-fin den op. Luchtvaart. Te Aken passeerde van het Westelijk front een trein, die drie buitgemaakte vliegmachines vervoerde. Amerika zal drie groote bestuurbare luchtschepen van het Zeppelin-type bou Duur meel. De prijs van meel is thans te Aken 90 pf. (54 cent) het pond. Lastige krijgsgevangenen. Hoe lastig krijgsgevangenen soms zijn, vernam ik - schrijft een corr. van het „Vad." van een Roode Kruiszuster. Een Franschen soldaat en een Engelschen soldaat werd elk een boterham aangeboden. De En- gelschman gooide hem heel verontwaardigd weg, meenende dat hij vergiftigd was. ,;e Fransche soldaat wilde hem niet verder opeten, voordat een Roode Kruisscldaat er wat van gegeten had. In het bijzonder wantrouwend zijn de Fransche koloniale soldaten. Een gewonde Turco, die door een Roode Kruiszuster verpleegd werd, wist in een onbewaakt oogenblik een mes te pakken en haar een breede wonde ove den arm toe te brengen. Luitenant von Mücke. Von Mticke, de leider vam den tocht die een gedeelte van de bemanning van de „Einden" met dein schoener „Ayeriha" van de Kokos-eilan den veilig naar de Roode Zee heeft ge bracht. schrijft een boek over zijn weder waardigheden, dat binnenkort zal ver schijnen. Een bevordering. Naar d© „Korr.Wil helm" von bevoegd© zijde verneemt, heeft de Keizer den aartshertog Karl Franz Jozef benoemd tot generaall-majoor en viice-admiiraal. Vliegtuigen voor het Fran6che leger. In de RadioaV' dringt luilenanit-koi'wieü Pris aan op liet maken van vliegtuigen voor het Fransclie leger. Als we niet op passen, schrijft hij, gaan de Duitschers ons de baas wordeoi bij de verovering van het gebied der lucht. Hun vl'iegttuigenfa- brieikcn zijn de zetel van intensieve fabri cage en hun vliegkampen wemelen van teerlingen, die voor den ooiflog in de lucht opgevoed worden. Kolonel Pris neemt die a'armkreot. van Senator Humbert: Kanon- ren! Munitie! over, maar wijzigt dien tol: Vliegtuigen! Vliegtuigen! Athletiek. Charles Massot, de Fran sche lange-atatand'looper, die onder lei ding van Bouln in den laatsten tijd voor den oorlog veel van zich deed spreken en o.a, hiet 5 K.M. kampioenschap van Frank rijk won, is bij dm strijd aan de Dardo- ineilüen, gesneuveld. Cricket. Werd eoauigen tijd geleden officieel medegedeeld dot H. W. Lee. de veelbelovende Middlesex cricketer gesneu veld Was. uit eeai door zijn ouders ontvan gen briefkaart blijkt thans dat hij ge wond in Duatech© krijgsgevangenschap is geraakt en goed op weg is naar herstel. Spoorweg- en bankpersoneel aan het Iront. .Van het personeel der Great Eastern Railway hebben 6800 man dienst genomen bij het leger. Van het personeel van Lloyds Bank namen ver over de dui zend dienst als vrijwilliger. Kleurstoffen. Met de maatschappij, dlie Engeland onafhankelijk wdil maken van Duitsche kleurstoffen, schijnt het een gangetje t© gaan. Op een vergadering van aandeehtouctetrs is er het ©en en ander van veiteld. De bepaling, dfflt de deelheb bers zich moeten verbinden-, na den oor log geen andere dan de kleurstoffen van de maatschappij te gebruiken, heeft men laten vallen, waarop er genoeg kapitaal beschikbaar werd gestéld om de zaak te drijven. Naar het heet is men al een eind op weg om in den tijdelijken nood te voor zien. Een volkomen succes blijkt er nog niet bereikt te zijn, maai* men houdt vol en doet zijn best. Een schrijven des Pausen. Volgens de „XXe Siècle" verneemt de Stampa*' van welingelichte zijde, dat de H. Stoet aan dm Engelsohm gezant bij luet Vati- caan een schrijven overhandigd heeft, waarin het torpedeeren van de „Lusita- nia" en het gebruik van verstikkende gas sen door de Duiitschers veroordeeld wordt. Marconi. Marconi inspecteert op Bet oogenblik de draadlooze veldstations van het Italiaansche leger. Geneeskundige hulp voor Turkije. Constantinopel zijn een 20-tal Roode Kruis doctoren met personeel van uit Duitsch land aangekomen, daar men in de Turk- sche hoofdstad over zeer onvoldoend per soneel beschikte, sinds het aantal gewon den boven verwachting gestegen was. Blinde masseurs. Aangezien in China en Japan de beste masseurs blinden moe ten zijn, hoopt men in Duitschland vele door den oorlog blind geworden soldaten in dit vak op te leiden. Buitenlandsche berichten. Branden. Volgens Londensche bladen hebben in Schotland, Woensdag twee hevige bran den gewoed, welke aanzienlijke schade veroorzaakten. In een vlaspakhuis in Ar broath waar het vuur zeer snel om zich heen greep, werd voor ongeveer 10,000 pd.st. schade aangericht. Brand te Kopenhagen. Donderdagavond i-s er brand ontstaan op heit perron van heit oude station, waar ïr. de gebouwen, die vroeger tot pakhuis dienden, een aantal bedrijven worden uit gevoerd. De brand vernielde d-aar een aantal van. De heef.e brandweer rukte uit er. het ge'ukte haar den brand te beper ken. De schade wordt bij benadering op een mi'll-iom kronen geschat. nmypEisi A M*\ !--Noc»erianü en de Oorlog. Keuring Landstormplichtigen. Naar aanleiding van de gepubliceerde maat regelen, die in voorbereiding zijn voor een algemeene keuring van landstormplichtigen, vernemen wij nader, dat die maatregelen uiteraard voorshands alleen betrekking heb ben op de jaarklasse 1915, waartoe behooren de personen, geboren in 1895, die als inge schreven voor de militie, lichting 1915, zijn vrijgesteld wegens broederdienst, kostwin nerschap enz. Deze personen maken reeds deel uit van den landstorm krachtens de be palingen van de in 1913 ingevoerde Land stormwet en zijn dus niet begrepen onder degenen, die ingevolge het thans aanhangige wetsvoorstel tot nadere uitbreiding van den landstorm daartoe eventueel zullen komen te behooren. Do keuring houdt verband met art. 16 van de Landstormwet, waarin o.a. is bepaald, dat van den dienst bij den landstorm terstond wordt ontslagen hij, die blykt ongeschikt te zyu voor den dienst wegens ziekten of ge breken, vermeld in een koninklijk besluit vastgestelde lijst. Uitkeering aan militie-, landweer- en landstormplichtigen. De door het Kamerlid, den heer Spiekman, ingediende Motie van Orde, betreffende be roep in zake de vaststelling der uitkeering voor militie-, landweer- en landstormplichtigen, luidt als volgt „De Kamer van oordeel dat het gewenscht is commis sies in te stellen, bij welke de militie-, land weer- en landstormplichtigen van de vaststel lingen hunner uitkeering door een burge meester in beroep te komen. gaat over tot de orde van den dag." Mr. L. H. W. Regout. In de „Tijd" scliryft de heer Lemmers uit Pijnacker o.m. het volgende. „Het trof my dezer dagen te lezen, dat juist mr. L. H. W. Regout tot tijdelijk gezant aan het Pauselijk Hot was benoemd. Ik vond dit opvallend omdat, toen in 1871 het gezantschap opgeheven werd tengevolge van het fanatiek drijven van zekere party de heer P. Regout te Maastricht, vader van den thans benoemden gezant, het aanbod deed, de kosten van dat gezantschap te dragen als Nederland het weer wilde herstellen. De toe- malige regeering wees dit aanbod van de hand. En zie, hoe na 44 jaar die edelmoedigheid, van wij lenden heer PJRegout nog beloond wordt. Immers juist zijn zoon.de eminente Mr. L. Regout, moest de uitverkorene zijn, de le ge zant na de afschaffing in 1871." TWEEDE KAMER. De agenda voor de vergadering van de Twee de Kamer van de Stateu-Generaal voor Dins dag a.s. bevat dezelfde wetsontwerpen, als die gepubliceerd voor de vergadering van Vrij dag 16 Juli. Slechts is er aan toegevoegd de mededeeling dat de voorzitter zal voorstellen het wetsontwerp tot nadore uitbreiding van den landstorm (378) aan de orde te stellen na het wetsontwerp betrekkelijk onteigening in de gemeente Katwijk (372) dus als vijfde punt der agenda. Koninklijke besluiten. Bij Koninklijk besluit zijn benoemd: tot burgemeester te Helder W. Houwing; tot burgemeester te Eibergen G. H. Smjts; tot burgemeester te Neer II. M. Terstappen; aan J. van Heffen eervol ontslag verleend •uit zijne betrekking van directeur van het Huis van Bewaring te Winschoten. Een aanklacht. „De Telegraaf" bevatte het volgende bericht uit Weesp: „De pastoor te Weesp heeft een niet-katho- liek meisje, dat als belangstellende in de huwelijksplechtigheid van een bruidje, haar kennis, tot de bezoekers in de kerk behoorde, bij den arm genomen en zeggende: „Wil je met die gemeene kleeding hier weggaan," haar gelast het kerkgebouw te verlaten. Het meisje, dat eenvoudig gekleed was in zwarten rok en witte zomerblouse, met ecnigs- zin8 laag uitgesneden hals, gevoelde zich door deze handelwijze belecdigd en heeft tegen den pastoor proces-verbaal doen opmaken. De officier van justitie te Amsterdam heeft reeds door de politie te Weesp bij den pastoor een onderzoek doen instellen. Het geval heeft te Weesp wel eenige beroering verwekt, daar men meent, dat ae pastoor dit meisje heeft willen treffen, om zijn verontwaardiging te kennen te geven over de zijns inziens minder correc. te kleeding van sommige zijner parochianen." De in dit verhaal gegeven voorstelling, alsof de pastoor het meisje zou hebben be- leedigd, is zoo zegt de „Tijd" onwaar, hetgeen door getuigen eventueel zal worden bevestigd. De pastoor heeft het meisje, het welk hij niet kende, in behoorlijken vorm, maar niet met de woorden, welke men hem toedicht, gewaarschuwd, dat zij in een katho lieke kerk niet met ongepaste kleediug mocht verschijnen en haar verzocht, zich te ver wijderen. Toen zij hieraan geen gevolg gaf, herhaalde hij de waarschuwing en nam haar by den arm, waarop zij dadelijk zonder tegen stand met haar gezellin de kerk verliet. Uit het feit, dat de pastoor, die volkomen in zijn recht was, het meisje niet kende, volgt, dat hetgeen aan het slot van het verhaal wordt gezegd, kant noch wal raakt. Op de parochi anen van Weesp is in dit opzicht niets aan te merken. Gemeenteraadsverkiezingen. Gisteren heeft de herstemming plaats gehad voor leden van den Amsterdam- schen gemeenteraad. De uitslag is als volgt: District II. Gekozen de heeren H. Polak S. D. A. P., met 1575 en Van den Tempel, S. D. A. P., aftredend, met 1580 stemmen. Op de heeren Ter Haar, chr.-hist., aftre dend, waren 1394 en Van Veen, vrijz.-dem. 181 stemmen uitgebracht. District VI. Gekozen de heeren prof. Fa- bius anti-rev., met 1970 en De Man, li; met 2262 stemmen. De heer Van Ilinthe, S. D. A. P., en De Roode, S. D. A. P., ver kregen respectievelijk 835 en 372 stemmen. District VIII. Gekozen de heeren Klaas de Vries, vrijz.-dem., aftr. met 2188 en Ch. Boissevain, vrijz.-dem., aftr., met 2065 stemmen. De heeren Kuiper, r.-kath., ver kregen 1487 en De Roode, S. D. A. P., 175 stemmen. District IX. Gekozen de lieer W. de Vlugt, anti-rev., met 7645 stemmen, heer Van Kuykhof, S. D. A. P., aftr. ver kreeg 7589 stemmen. De totale uitslag der verkiezing is dus district II, en de anti-revolutionnairen wonnen er een in IX. De verhouding van rechts en links blijft dus hetzelfde. De sociaal-democraten wonnen in dis trict II een zetel doch verloren er een in district IX. De uitslag der gisteren plaats geha. hebbende herstemming voor den Rotter- damschen Gemeenteraad is als volgt: District I: Gekozen A. W. Heykoop, S. D. A. P., met 1163 stemmen. S. Bosman, die zich teruggetrokken had, kreeg 347 stemmen. District V: Gekozen H. J. Strokop, R.-K. met 2279 stemmen. G. Kerkhof, S. D. A. P. kreeg 1832- stemmen. Korte Kroniek. De gemeenteraad van Sneek besloot gisterenavond met 6 stemmen tegen de kermis dit jaar niet te doen doorgaan. Gemengde berichten. Rampen en ongelukken. Een jongmensch, dat met zijn uitverkorene op den Utrechtsche- weg te Arnhem wandelde, geraakte daarbij zóó in vuur, dat hij, zijn brandende sigaar ten eenenmale vergetend, het lichte zoraer- kostuumpje zijner aangebedene, in lichtelaaie stak. Medewandelaars hielpen hem trouw de vlammen dooven, eer het meiske zelf daar door werd aangetast. Nabij de viaduct van de Z. H. E. S. te Voorburg is zekere K. aangereden door de IJselstoomtram. Vermoedelyk heeft de man door doofheid de tram niet gehoord. De ver wondingen waren van dien aard, dat de dood onmiddellijk intrad, Uit de Egelantiersgracht te Amsterdam is gistermorgen het lijk van een man opgehaald. Gisteren is het zesjarige dochtertje van schipper A. Muller, van het schip Vertróuwen, nabij de spoorbrug te Sliedrecht overboord gevallen en verdronken. Donderdagnamiddag heeft in Crooswijk te Rotterdam een brand gewoed in een van de vele gebouwtjes, die zich bevinden op de opslagplaats in bouwmaterialen van de firma G. van Lent Co. Het geheel is byna totaal in de vlammen opgegaan, terwijl de stal, bij de militairen in gebruik, waarop de vlayomen oversloegen, gedeeltelijk is verbrand. De paar den, die zich in den stal bevonden, heeft men in veiligheid kunnen brengen. Op de Gouwzee by het eiland Marken is een jacht, waarin drie heeren zaten, overvaren en lek gestooteu door een grootere boot. De inzittenden zijn gered en met den natten inventaris te Monnikendam ondergebracht, terwijl het vaartuigje naar de scheepshelling aldaar werd gesleept. Gisteren is te Hengelo de schilder B., werkzaam op de machinefabriek, wam een hooge ladder gevallen en dood opgeno men. Moordaanslag. Door een Engelscbman is Woensdagnamiddag te Oosterhout met een scheermes een moordaanslag gepleegd op een Nederlandsche dame, met wie hij een paar jaar geleden verloofd is gewest en die thans met een Ncderlandschen officier is verloofd, waarna hij zichzelf ook van het leven wilde berooven. De toestand der dame, die gelukkig aan den hals niet ernstig verwond werd, is zeer goed; die van den dader zelf niet levens gevaarlijk; deze zal na een paar dagen het ziekenhuis, waarin hy is opgenomen, wel kunnen verlaten. Opruiende geschriften.Donderdagavond bevond zich te Middelburg zekere J. S., een marktkoopman uit Soest, die onder burgers en militairen opruiende geschriften ver spreidde. Zijn plan was met den trein van acht uur Middelburg te verlaten, maar even voor acht uur werd hij aan het station ge arresteerd en naar het bureau van politie overgebracht. Door de duisternis. Gisternacht heeft bij het onderzoek van een schuur te Emmen, waarin zich verdachte personen ophielden, een landweerman den soldaat Van "Veen met een kogel door de wang geschoten. Door de duisternis meende hij, dat een der verdachten uit de schuur wilde ontvluchten. De toestand van den gewonde is niet ernstig. Diefstal van auto-banden. De leerling- chaufi'eur, in dienst bij een bewoner van het Frankenslag te 's-Gravenhage i6 in den nacht van Donderdag op Vrijdag op de Prins- Mauritslaan gearresteerd, verdacht van dief stal van vier automobielbanden en een kist gereedschappen voor het herstellen van auto mobielen uit de garage van zijn meester aan de Van Aerssenstraat. Hij was met een huurauto naar de garage gegaan en had er daar het gestolene in ge laden. Op de Prins-Mauritslaan geraakte de auto onklaar. Terwijl hij bezig was met pogingen om baar weer in gang te krijgen, kwamen twee politiebeambten voorbij, die argwaan kregen en den chauffeur meenamen, waarna de diefstal bleek. Zakkenrollers. De zakkenrollers zijn bij het Koninklijk bezoek aan Rotterdam we der druk aan den arbeid geweest. Door een 7-tal personen werd aangifte gedaan dat van hen horloges of portemonnaies met geld werden gerold. De ambtenaar A. B. vennaate een hor loge met ketting, die machinist D. de B. uit Vlissiingem een partemonnaAe met f 10, J. W. een portem. met f 1.60, T. J. v. P. uit Dordirec'hlt een partem. met f 5, juf- rouw M. een portem. met f 23, G. V. een portem. met f 7. Voorts werd op den. GooleirigeC; door een agent in burgei^kóeeding op heeterdiaad betrapt de groenitenkoopman P. J. v. D. uit het Hang, toen hij trachtte juffrouw E. v. H. v-an. een portem. te berooveai. Smckkelaarslot. Piet v. d, A. was een arbeidzame kerel iai hit. smokkelen. Ijverige menschen trekken allicht d© aandacht van anderen en. zoo kwam het, dat P. in het oog liep van de- mdiiitaare macht, die tegen het smokkelen te waken heeft. Na geconstateerde feiten door Piet gepleegd, wias het vonnis spoedig uitge sproken. Het verblijf in hét in staat van beleg verkeerende geibied werd hem ont zegd. Vioo'F P. een tegemvailértje. Zijn „vLloa" op de groote heide moest hij verlaten en een goed heenkomen zoe ken. In het .girosise Vat e hl and", dicht bij niu en clan even in zijn woning op de head© terug te keeren. Maar dat kwam den waeJrihoudenden soldaten tea* oore. Maréchaussée werd kennis gegeven dat Piet weer thuis was. Deze trok er onder leiding van een luitenant der grens wacht op uit. Piet's woning werd om singeld en er werd een inval gedaan. Van den bewoner geen spoor. Men had het onderzoek bijna opgegeven toen de luitenant bemerkte, dat zich onder de ta fel een luik bevond. Geopend wehfl het luik en wat men het eeirst te aanschou wen kreeg was het hoofd van Piet, die zich ónder den grond een verblijf had ge ïmproviseerd. Alhoewel P. goed gewapend was, vond bij het toch maar beter zich over te ge- VML C»»M. Ven! Crt'j De bloem van Europa. „Ik heb ze ►llemaal, alle keizers en koningen van Europa uit de laatste tien jaren, alle groote musici, alle groote staatslieden, alle groote geleerden, alle groote finan ciers Nu ja, dachten wij, alle vogels vliegen. En toen de heer Barth met Hongaarsche levendigheid dit en dergelijks ons met luider stemme verkondigde in een hoek van de eetzaal in het Palace-Hotel te Scheveningen, toen waren onze verwach tingen niet hoog gespannen. Maarhij heeft ze allemaal. „Alle vogels vliegen"maar ze zijn alle in zijn kooitje gevlogen. En dat kooitje is een wonderlijk dik langwerpig boekje, waarin de heer Barth wat hij terecht noemt „zijn schat" be waart: een verzameling autografen van de meest uiteenloopende beroemdheden: de Keizer van Oostenrijk, graaf Berchtold, Keizer Wilhelm, Koning Albert, President Poincaré, Von Hindenburg, Dreyfus, Taft, Josef Israëls, Pierpont Morgan, Adelina Patti, Carmen Sylva, Sven Hedin, Julia Culp, Carnegieenz. enz. enz. En het mooie van deze verzameling is, dat ze niet maar uit toevalligheden bijeen- gehaald, uitgeknipt en opgeplakt is; neen, al die beroemdheden, óók die vorsten, hebben allen hun handteekening in dit boekje zelf geplaatst. En daartusschen wemelt het dan nog van aquarellen, teeke- ningen en zelfs enkele olievocfstukjes van beroemde meesters, óók opzettelijk voor den heer Barth vervaardigd. Ongetwijfeld heeft men hier te dop^ met een geheel unieke rariteit en wij ge- looyen grif, dat Pierpont Morgan 2 mil- lioen voor dit boekje heeft willen geven, maar óók, dat de heer Barth het niet heeft willen afstaan en dat hij „zijn schat" geen oogenblik uit handen geeft. Paul Lindau schreef er in (tot groote er gernis van Duitsche patriotten deed hij in 't Fransch): „Voici le monde ou l'on se voit flatté". Inderdaad is het wel een stree ling der ijdelheid, wanneer men in dit Europeesche keurboekje staat. Dit album is een soort van Almanach de Gotha Met dit onderscheid", zoo merkte de heer Barth op toen wij dit zeiden, ,,dat men in den Gotha-almanak alleen wegeng Ingezonden Mededeelingen a 30 cent per regel. GEASPHALTEERDE GEGOTEN 'JZERET1 BUIZEfl j ROUPPEvANDtitVOORUZ? 'S-GRAVENHA6E 'voor GROfiDrSIAMDEN REGEN WATERLEIDING. VRAAGT GEÏLLUSTREERDE CATALOGUS Aandoeningen der Huid. De huid is blootgesteld aan tal van aan doeningen, welke door de jeuk en pijn het leven van den patiënt haast ondraaglijk maken. Bovendien zijn zij dikwijls on ooglijk en bieden zij hardnekkig weerstand aan elke behandeling. Foster's Zalf geneest de huid door haar verzachtende, antiseptische en heelende eigenschappen. Zij gaat de onsteking tegen en is bekend als een der beste geneesmid delen tegen eczeem, huiduitslag, gordel roos, schurft, insectenbeten, winterhanden en voeten, netelroos, dauwworm en alle jeukende huidziekten. (3474) Foster's Zalf (let op den juisten naam) is te Leiden verkrijgbaar bij D. M. Kruizinga, N. Rijn 33, Reijst Krak, Steenstraat 41 en D. de Waal, Mare 56. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 per doos. geboorte wordt vermeld, hier echter we gens persoonlijke verdienste." En dat is waar. De heer Bath is voornemens, zijn album ter bezichtiging te stellen ten voordeele van het Nederlandsche Roode Kruis en hoopt tevens ook nog de handteekening van Koningin Wilhelmina te kunnen ver werven die, met den tegenwoordigen Paus, de eenige Europeesche Souverein is, die nog niet teekende in dit gulden boek der wereldvermaardheid. Welk een geduld en volharding moet het hebben gekost om zulk een curieus© ver zameling bijeen te krijgen! „Ht-ld." De inbraken te 's-Gravenhage. De Haagsche recherche heefit in den a-fgeloo- pm nacht drie mannen en. een vrouw aangehouden, mede verdacht betrokken te zijn bij de in den laatsten tijd gepleegde inbraken. De recherche meent nu de hand op heit voornaamste deel der inbrekersbende te hebben gelegd. Uit Stad en Omgeving. Hoogere Burgerschool voor Meisjes. Het toelatingsexamen voor de eerste .nfm-.irT-nl .l.nnr -Si slaagden, e,en trok zich tijdens hot exa men terug, 6 werden afgewezen. De eenhge candidate voor de 2de kjasse slaagde, evenals de 2 die zich voor de 3de klasse hadden aangemeld. Voor de 5de klasse werd een leer ing afgewezen. Stoomboot-Mij. Carejens. In een door de Ned. Trust Mij. te Arn- sterdam gehouden vergadering van obli gatiehouders der leeningen 1897 en 1899, kwam een voorstel ter tafel van curatoren in bovengenoemd faillissement, om de be zittingen der Maatschappij en bloc aan de „Volharding" over te doen, waardoor aan obligatiehouders resp. circa bruto 10U en circa 35 pCt. zal worden toebedeeld. Vanwege de bestaande commissie uit obligatiehouders werd dit bod ten sterkste bestreden, daar bij haar een aanmerkelijk hoogere bieding is ingekomen, welke bie ding ook na executie bindend is. Mr. Thors bestreed het bestaan der com missie, hetgeen door het commissielid, den heer J. Frijda Lzn. te Utrecht, ten sterkste werd ontkend. Na een stormachtig debat, waaraan in het bijzonder mr. F. A. van Engen deel nam uit Utrecht, werd aan de commissie uit obligatiehouders een vernieuwd man daat verstrekt, om in het belang van obligatiehouders werkzaam te zijn. Deze commissie werd, door het uittreden van den heer P. Boot, door zijn benoeming tot curator, aldus samengesteld: F. A. Blase, C. Blatt, E. Frijda, J. Frijda Lzn. en J. Sanders. De Ned. Trust Mij. werd gemachtigd om, gehoord de commissie, zoo noodig van het recht van executie afstand te doen. In de vergadering van aandeelhouders van de Sttomb.-Mij. „Volharding" is be sloten den Carsjens-dienst niet te an- nexeeren. Van af Maandag zal deze dienst op Den Haag en Leiden enz. door de firma Van der Schuit te Rotterdam worden voortgezet. Bewaarschool-onderwijzeressen. Bij het afgenomen examen van die Kweek school voor Bewaarschool-onderwijzeres sen s'aagde bij heit examen voor de'Tieofd- akte mej. Arnnoe v. d. Meer te Hoorn; de andere camdidaten werden tijdelijk afge- ezen. Collecteurs der Ned. Staatsloterij. In de algemeene vergadering van collecteurs der Ned. Staatsloterij werd de heer F. van Romburg, collecteur der Staatsloterij al hier, onder groot applaus tot eerelid be noemd. Prijsvraag. Nader wordt gemeld, dat de door de Faculteit der Rechtsge leerdheid alhier, uitgeschreven prijsvraag waarvoor aan de beantwoording van de.n heer R. Kollewijn te Amsterdam, een eer volle vermelding is toegekend: als volgt luidde: „De Faculteit verlangt een ant woord op de vraag in hoeverre de bezwa ren gegrond zijn die in verschillende lan- deji bestaan te^ep. het pp den voorgrond

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 2