yiaidóoha (Sowïcvnt Uit de Leidsche Vroedschap. BUITENLAND. De Oorlog. 6e JAARGANG BwimMU*.1H3?Sag m No. 1752 BUREAU: STEENSCHUUR 15, LEIDEN. Interc. Telefoon 935. Postbus 6. DIT BLAD VERSCHIJNT ELKEN DAG, UITGEZONDERD ZON- EN FEESTDAGEN De ABONNEMENTSPRIJS bodraagt, bij vooruitbetaling, met GRATIS POLIS Ongevallen-verzekering en het GEÏLLUSTREERD ZONDAGSBLAD voor Leiden 10 cent per week f 1.25 per kwartaal; bij onze agenten II cent per week, f 1.45 per kwartaal. Franco per post f 1.65 per kwartaal. Afzonderlijke nummers 2Va cent, met Geïllustreerd Zondagsblad 5 cent VRIJDAG 16 JULI. I9I5. De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt van 1—5 regels f0.75, elke regel meer 15 cent Ingezonden mededeellngen van 1-5 regels f1.50, elke regel meer 30 cent, met gratie bewijsnummer. BIJ contract aanzienlijke korting. Groote letters naar plaatsruimte. Aanvragen om Dienstpersoneel van 1-5 regels 50 cent, iedere regel meer 10 cent. Aanbiedingen van Dienstpersoneel, Huur- en Verhuur, Koop- en Verkoop (geen Handels-Advertentiën) van 1-5 regels 25 cent, iedere regel meer 5 cent. Onder de Inge&dmaein Stukken was heit (bekende adreis van het comité ui't den R.K. Volksbond, Ghr.- en Leddsohen Be stuurde rsbornd, waarin verzocht wordt maatregelen te nemen .ter verkrijging var. voldoenden voorraad brandstoffen en lieven,smid delen. De levensmiddelen, de noodzakelijke levensmiddelen zijn duur, men vrage de huismoeders, zij zullen het vë rsch.il zeggen meit noirmale jairen. In ake kringen wondt dia duurte gevoeld, maar het meest in de arbeiderskringen en onder de kleine burgers. Nu de crisis voortduurt, nu gevreesd wordt, dat de oorlog den komenden winter nog dood em verderf zal maaien, is heit niet te verwon deren, dat de menschen zich bevreesd ma ken en zich afvragen, hoe zullen wij in den komenden winter aan levensmaddeuen» hoe aan brandstoffen komen, daar de brandstof nu reeds duur is? En het is dan ook niet te verwonderen, dat de verschil lende volksbonden een beroep doen op gemeente, provincie en rijk om paal en perk te stelil'en, aan het opdrijven der le vensmiddelen, om te zorgen, dat brand stof in reserve genomen wordit, daar de prijzen van den winter wel eens van dien aard kunnen zijn, dat er voor een gewoon mensch geen aankomen aan is. Gevreesd wordt, dat de beiter bemiddelden reeds nti brandstof aan de gasfabriek zullen op knopen. Wat kan de gemeente doen, opdat het vo'ik nu goedkoopere levensmiddelen be kome en in den naderenden winter mie.it alleen (levensmiddelen maar ook brandstoffen? Dat d'e zaak ingewikkeld is, zal niemand ontkennen. Wie kan niu reeds zeggen, dat de brandstoffen den ko menden winter werkelijk zoo duuir zullen zijn? Veronderstel.„dat _de prijzen o&tm vrij normaal zijn, lager dan waarvoor" op het oogenblii/k gekocht wordt, dan blijft de gemeente met de brandstoffen zitten of zij verliest er duchtig op. Maar wan neer de prijzen zoo hoog warden, dat de arbeiders en kleine middenstanders geen brandstoffen kunnen bekomen? Dan moet het rijk ingrijpen en niet de gemeente, dan moet helt rijk de brandstoffen tegen normale prijzen beschikbaar stellen en het verlies door het gehee'.q, volk gedra gen worden. In het eerste geval komt. het verlies ten laste van de gemeente, in het tweede geval ten laste van het rijk. Aldus wordt i:n vele kringen geredeneerd. De Voorzitter heeft in zijn lang beloog doen, uitkomen, dat. het verkrijg baar stellen van brandstoffen en wat daar mede ;in verband staat geregeld moet wor den door de regeering, dat dit niet op den weg der gemeente ligt. Daarenboven heeft onze burgemeester doen uitkomen, dat. de gemeenten de regeering niet ieder oogenblik lastig moeten vallen met hare adviezen. Betreffende het verkrijgbaar stel len van goedkoopere levensmiddelen dacht de voorzitter eenig.szins anders. Hier be staat een kansje. Hoe? Ja,'dat moet afge wacht worden. Kan de gemeente nu werkelijk no ets doen? Wij hopen, dat met den heer Syts- roa verschillende andere leden van den gemeenteraad eens aandachtig en nauw keurig kennis zullen nemen van het adres en de rede van den burgemeester. Het is zoo gemakkelijk te besluiten ter visie te leggen. Daarmede is de zaak gewoonlijk van de baan. Bijna niemand is echter in staat in eens een oordeel te vellen over het gevraagde in een adres en het antwoord, dat va.n de bestuurstafel op het verzoek gegeven wordt. Zeker niet in een zaak als deze. Be beer Pera dronig er hij B. en W. op aan maar zoo spoedig mogelijk met een voorstel te komen. De toekomst zal: moe ten leeiren of deze vroede vader voorbarig is geweest of het bij heit rechte edn.d»e heeft gehad. In ieder geval, te oordeelen naar de me.dedeelingen van den voorzitter is de toestand niet mos/kleurig. De electri- citeitsfabriek levert een groot tekort op. Op de gasfabriek, die nog al eens een gat stopte, valt niet te rekenen. ,,Het zijn droeve tijden waanneer die oorlog woedt." Bij de rondvraag alweer het levensmid delen-vraagstuk. Wordt er niilet wiat eigen aardig rondgesprongen met de maximum prijzen, heeft Mr. Aalberse gevraagd. De voorzitter heeft geantwoord, dat geen klachten waren Ingekomen, Boter en kaas alleen leveren nogal moeilijkheden op. Wij voor ons gelooven, dat wanneer per pond .of kilo gekocht wordt de maximum prijs gevraagd wordt, maar dat er, wan neer per ons gekocht wordt, wel eens een of meer centen opgelegd worden. In de.ze dure tijden kan het volk niiet altijd per pond of kilo koopen. In ieder geval, wie klachten heeft vaivoege zich op kamer 10 van bet stadhuis of bij den keuringsdienst. Wat boter en kaas betreft., kunnen wij niet ontveinzen, dat de winkelier Leélijk in het gedrang komt. Wij kennen geval len, dat winkeliers veel goedkooper moes ten verkoop e<n in hun winkels, dan zij zelf op de markt gekocht hadden m. a w. de marktprijs was hooger dan de maxi mum-prijs. In zoo'n geval moet de win kelier «Ah wedden tot r-ij.irch zegt men. Het is comer al meer dan een maal gebeurd, dat een winkelier door mid del van dit bureau boter en kaas bekwam, welke van dien aard was, dat hij ze niet vierkoopen kon. Wie komt nu Ifiar dn het gedrang? Natuurlijk de middenstand. Waar elders geen toezicht op de markten ge houden wordt, kan het ook in Lelden wiet. Daarenboven met bindende bepalingen verplaatst men de markt naar aider®. Maar daarmede is de winkellier niet ge holpen. En men mag toch ook wel iets voor den winkelhor doen, diie heuisoh bij den Hoofd el ijken Omslag 'niet vergeten wordt. Milddensitanders laat ook uw stem in bet koor hooien! Wij hopen dan ook, dat en hot ad.ros en de rede van den voorzatter nog eens flink bekeken worden, wellicht zullen en kele raadsleden dan met voorstellen ko men en kan beter over het levensmidde len en brandstoffen-vraagstuk geoordeeld worden. De agenda zeil f geeft weinig stof ter be spreking. Toen in een der vorige zittingen de verordening, houdende regeling van de jaarwedden der teera/ren aan het gym nasium en de H. B. S. te Leiden, aangeno men werd. hadden wij niet vermoed dat de disoussde® over de inwerkingtreding nog een® zouden heropend worden. De minister had bezwaar tegen den datum 1 Juli 1915 en zag liever 1 J.a.n. 1916. B. en W. Stelden toen voor 1 Oot. 1916, omdat de financieele zijde voor de gemeente de zelfde bleef. Het was mi/et te verwonderen, dat zij, diie gepleit hadden, om de verordeningen in werking te la'ben treden tot betere tij den waren .aangebroken, de<ze gelegenheid nog eens te baat zouden nemen om al thans gedaan te krijgen, dat gewacht zou worden tot 1 Jan. 1916. Heit was niet te verwonderen, en, al stellen wij ons op het standpunt van hen, die tegen het amen dement gestemd hebben, wij voegen er aan toe, het w.as heel goed te verklaren. Het heeft in vele kringen in onze stad misnoegen gewekt, dat het tijdstip van inwerkingtreding niet tot betere tijden zouden aangebroken zijn ie uitgesteld. Met het oog op die bijzondere tijden had den de onderwijzers bij het begin der mobilisatie hun eis-cben ifcot heitere tijden laten varen. De steenhouwers konden hun verzoek niet ingewilligd krijgen. Andere zaken moeiten vanwege den slechten toe stand der financiën achterwege blijven, een ieder bromt vanwege den hoogen aan slag in den H. O. De leeraren aan gymna sium en H. B. S. hebben echter hun ver- hoogimg gekregen. Wij staan nog op het standpunt, dat de inwerkingtreding best had uitgesteld kunnen wonden tot betere tijden waren aangebroken. Op een eenmaal genomen besluit komt men niet spoedig terug. Wij gelooven, dat de onderteekenjajans van het amendement beter gedaan hadden het in te trekken» Door het in te dienen haddien zij toch ge toond, dat er een groote minderheid was, die een breeder standpunt innam. Voor die rondvraag heeft de voorzitter eenige mededeeringen gedaan omtrent de gasfabriek. De dure kolen zijn oorziaak, dat de exploitatie over 1915 niet medevalt. Hoe meer verbruik, hoe duurder het gas. De burgemeester heeft daarom op zuiiniig- b«1d - reed® het voorbeeld gegeven met het niet laten branden van verschillende straat lantaarns. Een mogelijke verhooging van den gasp rijs in in het vooruitzicht ge steld. Het Duitsche offensief In de Argonnen verschafte den aanvallers belangrijke voordeelen. Op het Oostelijk oorlogs terrein hernemen de Duitschers het offensief. ZIJ bezetten de stad Przasnyka. Minister Edward Grey heeft gisteren zijn werk aanhef ministerie van'Buitenland- sche Zaken hervat en werd met gejuich in het Lagerhuis ontvangen. De Bondgenooten veroveren Turksche loop graven op Gallipoli. De minister president van Canada wordt ultgenoodigd een zitting bij te wonen van het Britsche Kabinet. De mijnwerkers van Zuid- Wales zouden hebben geweigerd op bevel der regeering te werken en de staking zou vrijwel algemeen zijn. Van het Westelijk oorlogs terrein. Het Duiteche succes In de Argonnen. Thans geven de Framischen toch toe, dat het offensief van het leger van den Kroon prins, den Duitschers em terreinwinst van een diepte van 400 M. heeflt opgele verd. Uilt de offiicieele berichten van Duiit- scShe zijde weten wij ook de uitgestrekt heid in die lengte van het genomen terrein: ten N.O. van Vienine-le-Chdteau, aan den Westrand van de Argonnen, bedroeg zij 1000 M., ten Z.W. van RourreuLlles 3000 M. De Duitschers voegen er bij,, dat de diepte van het veroverde terreriin hier zelfs 1000 M. bedroeg. Ten Z.W. van BourreuiiiLLes pis het den Duitschers gelukt zich nln het bezit te Stellen van de hoogte 285, ge naamd ,,La Fitte Morte", een strategisch punt van den eersten rang. ,,La Fille Morte" ligt diep in de Argonnen en is bijna het hoogste punt van dat geheele bergwoud. Zij verheft zich boven den Oostelijke» rug La Chevauchée, die met de Air® evenwijdig looipt, en bestrijkt den weg van Varennes naar Four de Paris. Uit dót oogpunt beschouwd, hebben de Duitschers meer dan een plaatselijk suc ces behaald. De Fraruschen verklaren hun tegenslag eensdeels uit een ruim gebruik van ver giftige gassen door de Duitschers, ander deels uit hun buitengewone sterkte. Na een zeer hevig bombardement en achter vuurgordijnen van projectielen met ver stikkende gassen, viel zoo zegit het com muniqué de vijand met belangrijke strijdkrachten aan. Reeds zijn 15 ver schillende regimenten van het 15de leger corps waargenomen. ,,Op de punten, wiaar oruze linie tijdelijk gezwicht was, hiiielden vinnige tegenaan vallen van onzen kant den voortgang van den vijand 'tegen en dreven hem terug." Groote .onheilen t schen afgewend, maar hun nationale feestdag (14 Juli) ie toch door den tegen slag in de Argonnen bedorven geworden, nog meer omdat zij nergens elders een voordeel van beteekeni® konden steilten. Van het Oostelijk oorlogs terrein. De Dultscher9 hernemen het offensief. Aan het front dn Poten, tegenover Lu blin, zijn de Russen wee,r teruggetrokken; in hun communiqué melden zij, dat zij stellingen, hebben .ingenomen op de hoog ten van dien rechteroever van de Qerzedof- ka, waaruit valt af te leiden, dat zij noordwaarts getrokken zijn om zich te beveiligen tegen een flank aanval van ge neraal Von Mackemsen's leger. Ten Noordoosten van Soewalkii werden de hoogten van Olsaauka door de Dud't- sche troepen bestormd en 300 Russen ge vangen genomen benevens 2 miitraijUeiurs buit gemaakt. Zuidwestelijk van Kolno namen de Dud.tscheirs helt dorp Kroeeka benevens Russische sMlkrjgen Zuidelijk en Oostelijk van Kroeska en Zuidelijk van de linie TartakLipnriika. Er vilelen 2400 gevangenen en 8 mitrailleurs in hunne hand en- De gevechten in den omtrek van Przas nyka worden door de Duilsohe legers met succes voortgezet. Verschillende vijande lijke loniën zijn door hen genomen en de atad Przasnyka zelf, waarom in de dagen van Februari zoo hevig werd gevochten en die de Russen aanzienlijk hadden ver sterkt, werd bezet. Op het Zuidoostelijk ooriog3booneeL ia d» toestand in heit algemeen onveranderd. Op den Balkan. Servië en Albanië. Volgens de ,,Korr. Norden" wordt uit Athene gemeld, dat de Serviërs bij Tirana op een buitengewoon krachtigen tegenstand van de Albaueezen stootten, die op een ge- regelden veldslag uitliep, waarin de Ser viërs 2000 dooden hadden, terwijl de Alba ueezen slechts 100 man verloren. Uit wraak staken de Sevriërs alle Albaneesche dorpen in de door hen bezette gebieden in brand. Uit Nisj wordt aan de ..Corriere dolla Sera" gemeld, dat Servië groote troepenaf- deelingen van de Oostenrijksche grens heeft teruggetrokken om die aan de grens van Bulgarije te concentreeren. Op Zee. Strijd tusschen een treiler en een U-boot. De „Nouvelliste" verneemt uit Cher bourg, dat volgens daar ontvangen berich ten voor Calais een Fransche treiler, die kanonnen aan boord had welke zoo waren geplaatst dat zij niet te zien waren, door een Duitschen onderzeeër was gelast te stoppen. De treiler stopte, doch toen de duikboot nader kwam opende de treiler het vuur op het oorlogsschip. Zweedsche stoomboot aangehouden. ,,Morgenbladet" verneemt uit Narvik dat een Zweedsch stoomschip, waarschijn lijk de Ernst Cassel", met kolen van Amerika naar Narvik onderweg, Donder dagavond door een Britschen hulpkruiser ongeveer een mijl afstands van Varoe is trozen aan boord van de stoomboot, die daarop omdraaide en in Zuid-westelijke richting verder voer. De kruiser ging Zuidwaarts. Men veronderstelt dat hij de stoomboot naar Kirlcwal liet brengen. Bulgaarsche schepen vernield. Volgens een bericht aan de ,,Korr. Nor- den" uit Sofia, heeft de Russische Zwarte Zee-vloot in de Bulgaarsche wateren vier Bulgaarsche schepen in den grond ge boord, die petroleum uit Roemenië vervoer den voor rekening van kooplieden te Sofia. De Bulgaarsche regeering heeft te Peters burg krachtig geprotesteerd en schadever goeding geëischt. De duikboot- on mijnoorlog Volgens een Lloydsbericht uit Great Yarmouth is het stoomschip ,,Rym" (Van Bergen) van de Tyne naar Rochefort Woensdagavond getorpedeerd op l'/g afstand zuid-westelijk van de Shipwark- zandbank. De tweede machinist werd ge dood. De overige leden der bemanning landden ongedeerd te Yarmouth. ,(Het s.s. ,,Rym", groot 1073 br. tons, ge bouwd in 1908, behoorde aan de ree der ij J. Lund Co., te Bergen. Red. L. Crt.) Een zeegevecht? Ritzau's bureau meldt uit Virby, dat volgens telefonisch bericht uit Ljugarn aan FEUILLETON. De noodlottige erfenis. G) Ik heb weinig familie te Parijs, of liever in het gefiuaed. geein. Mijn oom, dte nu overleden ós, was er mijn eeniige bloed verwant. Beirtbemay spitste de ooren. Ja, dan i® uw aanwezigheid te Parijs noodzakelijk om die nalatenschap te re gelen. Juist. Heit .i® al 15 jaren geleden diait ii.k mijn vaderland verliet. Ik wia® toen nog een jongen, als man, keer ik er terug. Het was een hard leven, dat ik in dien tijd heb moeiten doormaken en ik g-e'.ioof niet. ■dat onder de weiimiige kemnisew, diie ik te Parijs achterliet, er nog iemand zal zijn, die mij herkent. Deze gebeurtenis zal u waarschijn lijk weer wat nauwer aan uw familie Ite Parijs -verbinden. Nu, ge zult u ook zonder hen wel redden en u aiechts tot de mannen dier weit te wenden hebben. Zooals ge zegit, maar daarvoor is heit l» odojg dait dk mijn identiteit en mijn rechten volkomen bewijzen kan. Alias wat daarvoor noodig was, bevond zich in de portefeuille, diie (ik verloren bob. Ge zuilt heit misschien zorgeloos vinden, dat ik zoo belangrijke papieren niet toeter ge borgen heb ein ze in mijn zak droeg, maar in. Rusland heeft men op reis vaak noodig zijn identiteit le bewijzen aan gendarmen, diie voortdurend j'actot maken opi anarchis ten en iiin eiken reiziger een verdacünbe zien. Ik was dan ook juist voornemens, nu i'k in rustiger streken was gekomen, mijn papieren iin mijn koffer te bergen, toen dit ongeluk mij overkwam. Het beste wat gij doen kunut» is een aankondiging in de bladen plaatsen en den vinder een beloaning tee te zeggen. Misschien dat hij daar op wacht. Ge hebt gelijk en wanneer dat niet helpt, zai dk an 's hemelsnaam moeten schrijven naar de plaatsen, vanwaar ik mijn papiieren gekregen -heb, om duplica ten te verzoeken. Maar dat zou groote ver- Daarom zou ik eerst eens afwachten of een aankondiging ook resultaat ople vert. Ge deed't waarschijnlijk ook goed aan den festamentudtvoerder te schrijven, cm hem met dieze gedwongen vertraging in kennds te stellen. Dat zou zeker goed zijn, maar helaas da mij ook dat inliet mogelijk door het ver lies van mijn portefeuille. Sted u voor, dat de brief, dien ilk van den notaris ont vang en waarin hij mij het overlijden van mijn oom meedee'de, ook in mijn porte- feud'Ve is. Naam en adres stonden gedrukt aan liet hoofd van diien brief en, doordat ik meende ze toch steeds bij de hand te heb ben, heb ik er geen acht op gegeven en ze niet onthouden, zoodat ik, op het o ogenblik niet zou weten, aan welken no taris ik schrijven moest. Het e enige wat ik doen kan en morgen ook doen zal, is mijn adjundt in Rusland waarschuwen, dat «ik misschien iets langer wegblijf dan mijn oorspronkelijk plan was. Dus dan zult ge nog minstens een paar dagen te Luzem moeten vertoevem? Daar zal nitete anders opzitten. Het lis nog een troost, dat deze streek prach tig schijnt te zijn. O! wonderschoon en ge zoudlt van deze gelegenheid een goed gebruik kun nen maken met benige uitstapjes te ma- keu, waarover ge u zeker niet zult bekla gen. Ja, maar het lokt mij weinig aan die uitstapjes alleen te maken. Als dat bet eenige bezwaar is, dan wil ik mij gaarne ter beschikking stellen om met u miee te gaan. Het treft bijzonder, dat ik meermalen in dit land geweest ben en de omstreken van Luzern zeer goed ken. Ik bied u daarom gaarne mijn dien sten als gids aan. Ik zou weikelijk vreezen misbruik van uw bereidwilligheid te maken... Toch niet, fik zal er mij zelf evenveel! genoegen mee doen al® u. In dit geval neem ik uw gulle aan bod gaarne aan. Wat zoudt ge er van zeg gen, wanneer wij eens een tocht maakten dn het gebergte, naar een punt, van waar wij de giet schors, wier toppen gij van hier slechts dn het verschiet kunt zien van wat meer nabij zullen beschouwen? Ik keur bij voorbaat alles goed en, onbekend al® ik hier ben, geef ik mij ge heel aan u over. Alleen, ik heb wet eens gehoord dat men zdch voor dergelijke toch ten bijzonder moet uitrusten en dat er ook gidsen voor noodig zijn. Ja, wanneer (men de gtetschers wil bestijgen, maar men kan ze ook zonder dat zeer goed zden. De gletsdhens zijn om ringd door voorbergen, die lager en dus gemakkelijker te bestijgen zijn. Wij zulten ons tot kleine bestijgingen bepalen en geen halsbrekende toeren gaan maken, die bovendien ook geheel overbo dig zijn, want men kan oqjt zonder dat zeer goed de schoonheid der Alpen be wonderen. Dat is dan afgesproken. Waanneer zullen wij oip weg gaan? Wanneer gij wiilt. Wij zouden met korte wandelingen kunnen beginnen. Dat zal een uitmuntende oefening zijn en onze spieren lenig maken. Op die wijze zullen wij Luzern niet verlaten, voordat gij weer in het berait van uw papieren zijt gekomen. Ik heb er geen moed meer op dat ik die ooit terugkrijg. Afwachten. Nu ja,, maar lang zal ik er niet op wachten. Gij kunt in elk geval uw adres hier 'achterlaten, opdat ze u kunnen nagezon den worden, wanneer men ze nog na uw vertrek mocht vinden. Daar heb dk ook aan gedacht. Maar nog iets: op onzen tocht door het gebergte zullen wij misschelen laSt hebben vanden groaten koffer, dien dk bij mij heb. Daar is wel aan te ontkomen. Zoudt ge ereeniig bezwaar tegen hebben om over Bern naar Frankrijk te reizen? Volstrekt niet. Mijn reisgoed is daar opgeborgen. Gij zoudt uw koffer van hier naar Bern, sta tion de pot, kunnen verzenden en hem na afloop van onzen bergtocht daar afhalen. Wij zullen onzen tocht door het gebergte dan. zoo inrichten, diat wij te Beun uitko men. Dat alles ils uitmuntend geschikt. Waarlijk, gij zijt mijn A'oorziemighaid en ik laat gaarne alles aan u over. Victor Ber then ay maakte cv lof gebaar, a'is wilde hij zich van die onttrekken. Het was inmiddels laat geworden en da nieuwe vrienden besloten, hunne slaap kamers te gaan opzoeken. Aan de deur daarvan scheidden zij met een vriendelijken handdruk. III. DE MILLIOENEN-ERFENIS. In zijn kamer gekomen, liet Victor Ber th enay het licht uit en begaf zich, tastend in de duisternis, waar de verbinding^- deur.waar hij het stukje papier van het kijkdeurtje itrok. Een dun lichtstraaltje kwam hier door heen, als een bewijs dat Hector d'Alleret de electrische lamp in zijn slaapkamer* had opgedraaid. Berthenay, op witems gelaat nu ruiete meer was overgebleven van de vniemle- iijke gemoedelijkheid die er kort te voren^ tijdens het gesprek met zijn nieuwen ken nis, op lag uitgedrukt, hurkite weer voor het gaatje neer, drukte er een oog tegen en bespiedde zijn buurman. Deze deed niets wat de hotelrat kon verontrusten, hij ontkleedde zich vlug en na een paar minuten draaide hij liet IdchJH uit, waarop Berthenay hem in bed hoorde stappen.. Hij glimlachte voldaan en mompelde: Slaap wel. Toch plakte hij voor alle zekerheid het l?aat)je wear diioht iesn draojLde inu zijnf Lamp op. 'Wordt vervolgd.)

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 1