kleinen gulden per ge/in per week komt. Wij kunnen hieraan nog toevoegen, dat velo opperlieden lid bleken te zijn van een werkloozenkas. Dit was, hoewel in min dere mate, evenzeer het geval bij de grondwerkers. Voor hen, die een uitkee- keering van hun vereeniging gene)^, was de steun van het Comité dus slechts een aanvulling. Verhcoging begrooting Rijnland. Ten gevolge van de verhoogde steenko- lenprijzen in verband met de tijdsomstan digheden wordt aan de vereenigde verga dering van Rijnland door Dijkgraaf en Hoogheemraden voorgesteld de begroo ting van het Hoogheemraadschap over het loopend dienstjaar te verhoogen met een bedrag van f 194743,95, van welk be drag bestemd wordt een som van f 40.000 voor het onderhoud en de vernieuwing van het stoomgemaal te Katwijk. De som van het over 1915 te heffen bundergeld zal dientengevolge met een bedrag van i 135243.95 moeten worden verhoogd. H. B. S. voor Meisjes. Op de Hoogere Burgeschool voor Meis jes werden heden bevorderd: Van de eerste naar de tweede klasse 16 leerlingen. Niet bevorderd 4. Van de tweede naar de derde l'lasse 13 leerlingen. Voorwaardelijk bevorderd 1. Niet bevorderd 6. Van de derde naar de vierde klasse 12 leerlingen. Van de vierde naar de vijfde klasse 15 leerlingen. Niet bevorderd 2. Het einddiploma werd uitgereikt aan alle leerlingen dei' vijfde klasse: O. C. D. Siegenbeek van Heukelom, E. van der Hoeven, M. H. E. Klaverwijden, E. j^aiac, H. H. G. Meerburg en M. J. J. I. Methorst. Raad van State. =- Niet-ontvankelijk verklaard is het beroep van P. Gadri al hier tegen het besluit van Ged. Staten van Zuid-Holland waarbij is ingetrokken eene logementsvergunning voor den kleinhan del in sterken drank. Leger. De reserve-sergeant W. J. C. A. Nygh van het 4de reg. infanterie is bevorderd tot kroon sergeant. De 2de luitenant-kwartiermeester, J. C. L. Stadhouder van het 4de reg. inf. wordt tegen 13 September e. k. bevorderd tot 1ste luitenant-kwartiermeester. Statuten. Met Staatscourant 159 zijn verzonden de Statuten van het Melkver- koopersgilde „St. Paschalis Baylon" vak- afdeeling van de R. K. M. V. „de Hanze" te Leiden, gevestigd alhier. Poging tot verdrinking? Vannacht te ongeveer een uur hoorde een kellner van 't Posthof op den Rijnsburgerweg een twistgesprek gevolgd door een gil. Bij nader onderzoek bleek, dat een man in de Weterig nabij het Posthof lag. Volgens zijn .zeggen was hij daar door een per soon in gegooid, met het doel hem te ver drinken. Bekneld1. Op het goederen-emplace- meant van de Hollandsche Spoor had he denmorgen een ernstig ongeluk plaats. De 60-jarige De Haas, wonende in de Morsch- straat, geraakte tusschen een hek en een goederenwagen bekneld. Zwaar aan het hoofd gewond, werd de ongelukkige per brancard naar het Academisch Zieken huis vervoerd. Aangehouden. Door de politie is aangehouden P. H., verdacht van diefstal van een fleseh wijn. Gevallen. Gistermiddag had een be stelier van de firma v. d. Kloot het onge luk op den Haagweg met het achterwiel van zijn fiets in de tramrails te geraken, waardoor hij met zijn pols op een flesch, die hij in zijn hand hield, kwam te vallen. Hevig bloedende werd de man met een juist zich daar bevindende auto naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. KATWIJK. Stnatsbouwterrei». St.-Ct. 162 bevat de j Wet van 16 Juni (St.bl. 268 houdende bekrach tiging van den ondcrhandschen verkoop van een t .k Staaisbouwterrein ton N. v/h, Prins Henurikkanaal te Katwijk a. Z. aan de Kat- wijksche Bouwver. alhier. Gemeenteraad. Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer J. H. de Waal Male- fijt, burgemeester. Aan de orde wordt gesteld de goedkeu ring der notulen der vergadering van 2 Juni. De heer De Ru ij ter Zijlker stelt een andere redactie voor, omdat hij meent, dat toen hij zich beroepen heeft op den raad, hem het woord verleend is ge worden. Nu staat in de notulen, dat de voorzitter aan den raad gevraagd heeft of enz. Het voorstel van den heer Zijlker .wordt met 411 stemmen verworpen. De notulen worden, alsmede die van 25 Juni, onver anderd vastgesteld. De voorzitter doet mededeeling van de volgende ingekomen stukken: Missives van Ged. Staten, welke voor kennisgeving worden aangenomen. De gekozen leden van de plaatselijke schoolcommissie hebben allen de benoe ming aangenomen behalve de heer Meer burg. Aangenomen wordt vervolgens een voor stel van B. en W. om aan L. de Jong te Katwijk aan Zee onder bepaalde voor waarden een perceel bouwgrond langs de Jan Tooropstiraa-t te verkoopen tegen f 4.25 per M2. Ged. Staten dringen er op aan, dat in de invorderings-verordening op de inning van Havengeld uitdrukkelijk bepaald wordt, dat de inning plaats heeft onder verantwoording van den gemeenteontvan ger. B. en W. stellen den raad voor de invor derings-verordening alsnog in dien geest te wijzigen, waartoe besloten wordt. Aan de orde komen de voorstellen om trent de voorziening van kolen aan de Gasfabriek. B. en W. stellen den raad voor deel te nemen in de Kolenreserve Mij. met ten hoogste 8 aandeelen ieder van 1100 en eventueel een waarborgsom te storten om 800 ton kolen te betrekken. De voorzitter gaat het verloop \an de totstandkoming der Mij. na, en bepleit de noodzakelijkheid van het deelname met het oog op den komenden winter vooral en op de moeilijkheden, die kunnen ontstaan ten gevolge van den huidigen oorlog. De heer Ruyter Zijlker vraagt of de kolen van het Nat. Steuncomité be trokken worden tegen den kostendem. prijs en hoe van gemeentewege controle uitgeoefend wordt. De Voorzitter zegt, dat de gemeen te niets te makeai heeft met 't Nat. Steun comité maar met de kolencommissie en het kolenbureau. Winst wordt er niet ge maakt, de gemeente voldoet de nota's aan de leveranciers. Spreker zet nogmaals uiteen, waarom de Koten reserve-mij. in het leven is geroepen en zegt, dat er po gingen gedaan worden om den waar borgsom voor gemeenten lager te krijgen dan voor particulieren. Het voorstel van B. en W. wordt zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. In behandeling komen de nadere voor stellen inzake woningbouw der Katwijk- sche Bouwvereeniging. Na aanleiding van een schrijven van de Katwijksche Bouwvereeniging stellen B. en W. den raad voor aan de vereeniging toe te staan om met den bouw van 56 wo ningen aan te vangen. Met het oog op de buitengewone tijden, aardoor de bouw materialen duurder zijn geworden en het bouwen kostbaarder, te wachten met de 56 andere woningen tot betere tijden. Uit het schrijven van de vereeniging en uit het praeadvies van B. en W. blijkt, dat met het oog op de woningnood en de Jverkeloosheid in de bouwvakken niet langer gewacht kan worden. Door de duurte van materialen enz. is een mogelijk tekort te verwachten van f 194.40. B. en W. stellen voor dit tekort op de exploitatierekening gedurende drie jaren te dekken, waardoor de woningen van f 2.60 op f 2.50 komen. Ten slotte stellen B. en W. voor uit stel te veuieetnen van het betalen van de annuiteit groot f 771 schuldig aan de ge meente, zoolang de aangrenzende grond onbebouwd blijft. De heer DeRuijter Zijlker dringt er bij B. en W. op aan, de voorstellen te rug te nemen en in een volgende vergade ring met nieuwe voorsteeën te komen, waarin duidelijk omschreven staat, dart de 56 nog te bouwen woningen geheel zul len beantwoorden aan het type door dtem raad eenmaal vastgesteld. Spreker vraagt diilt voornamelijk uit hygiënisch en me disch oogpunt. De Voorzitter antwoordt, dat dan do aannemers onmiddellijk vrij van in schrijving zijn. Daarenboven zou het. zeer onpractiisch zijn, daar er misschien dating in die grondstoffen kan komen. De h'eer Z ij 1 k e r zegt, dat in ieder ge val het eenmaal aangenomen type kan behouden blijven. Do heer O u w e h am d zegt, dat gewacht wordt met het bouwen van de andere woningen tot er betere toestan den zijn. Spreker zou echter gaarne zien, dat wanneer besCoten wordt tot den bouw van de andere woningen, hot oordeel over den bouw aan den raad blijft. De Voorzitter zegt dat de plannen aan den raad zullen worden medegedeeld en het eindoordeel aan don raad blijft. De heeT Z ij 1'k er is van meening, dat het type minder zal 'worden doer de bui tengewone tijdsomstandigheden, hetgeen spreker zou betreuren uit hygiënisch oogpunt. De woningen kunnen geheel vol gens het aangenomen type gebouwd wor den.. wanneer de gemeente subsidie ver leent voor het tekort- De Voorzitter zegt, dat die raad moeilijk subsidie kan verleen en, want op die wijze zou hij het particulier initiatief dooden. De voorstellen van B. en W. worden ten slotte zonder hoofdelijke stemming aan genomen. Vergujining wordt verleend aan detn chef van het badhotel tot het bouwen van een houten gebouw op steen achter het hotel. voor een tijdelijke vvaschinrich- ting. Bij de rondvraag vragen de he eren De Klerk en v. Walsem aan B. en W. om met een voorstel te komen om de salaris sen van de poiitie wegens de dure levens middelen enz., zij het dan ook tijdelijk, te verhoogen. De Voorzitter zegtv dat van B. e*n \V. een dergelijk voorstel niet te verwach ten is. omdat "allen in gemeentedienst op een dergelijk voonecht reoht zouden heb ben en ook vele particulieren om steun zouden kurmem komen. Bij de begrooting zal spreker echter de tracte meuten, der po litiebeambten ter sprake brengen. De heer Kruyt vraagt waarom de boot van de badpolitie niet op het strand aanwezig is. De Voorzitter zegt dat een derge lijke vraag 24 uren te voren schriftelijk moet wordenrngedieiVJ. De heer Kruyt zegt iederem morgen gekeken te hehben of de boot er was. Ook hedenmorgen, maar zij was er nöet. Veivo'gens wordt de vergadering ge sloten. LISSE. Gemeenteraad. De uitslag der gisteren gehouden stemming voor drie leden van den gemeenteraad is als volgt: Uitgebracht 824 stemmen, van onwaarde 16. Volstrekte meerderheid 405. Hiervan verkregen H. van Graven 275 st., W. Krösschell (aftr.) 575 st., F. F. B. de Meulder 105 St., J. Pijnacker (aftr.) 542 st., A. H. Schrama 457 st., A. Verduyn Jr. 197 st. en C. A. de Vos 53 stemmen. Gekozen alzoo W. Krösschell, J. Tijnacker en A. H. Schrama, Candidaten dei reclitsche Kiesvereenigingen. NIEUWKOOP. Sollicitanten. Voor de betrekking van ambtenaar ter gemeente-secretarie hebben rwU acht sollicitanten aangemeld. VEUR. Verkiezing Gemeenteraad. Tot hd van den gemeenteraad zijn herkozen de heeren J. F. van. Vliet (A.-R.) eai C. Weer denburg (R.K.) In de vacature-wijlen P. van Leeuwen (R.K.) is gekozen de heer W. B. Blonk (R.K.) ZOETERWOUDE. Gemeenteraadsverkiezing. Bij de gis- itereu gehouden 9temmiing vocht den ge meenteraad zijn de drie aftredende leden de heeireai M. Th. Kompier, P. J. v. d. Poel en, Jac. Straathof herkozen. Tegen de verkiezing is een bezwaar schrift ingediend door de kiezers Wey- ding, Weesels en Goedhart. Gemeentezaken. Crediet aan den kleinen middenstand. Overeenkomstig de toezegging, gedaan itn hun praeadvies van 12 Mei j.l. betref fende de voorziening in de crediic'Lbehoefte van don kloLnen Middenstand tengevolge van de oorlogscrisis, hebben B. en W. er, na aanneming van hum, voorstel door den Raad, bij den Minister van Financiën op aangedrongen te bevorderen, dat door de Commissie van Uitvoering, alvorens eene beslissing omtrent de door de aangeslo ten plaatselijke banken aan haar in te zenden credietaanvragen te nemen, het advies wordt ingewonnen van. een com missie van ingezetenen, die geacht mogen worden met den kleinen middenstand hier ter stede en zijne behoeften goed bekend te zijn. Thans is door B. en W. een schrijven van de Commissie van Uitvoering ontvan gen, waarin zij mededeelt, dat de 1ste Leadsche Hulpbank met Winstdee'Jing, bet- nevens het filiaal te Leiden van de Coöp. Centrale Maddenstands-Credietbank in het bisdom Haarlem, met zetel te Delft, zicli tot medewerking bij de credaot-orga- nisatie bereid verklaard hebben, en B. en W. tevens met betrekking tot de advisee- rende commissie van ingezetenen in over weging geeft, daarvoor één lid te doen aanwijzen door de verreeniigiing van den Handeldrijvemden en Indusltrieeileai "Mid denstand voor Lelden en Omsti-ekem, ee^ lid door „de Hanze" en den Voorzitter door uwe vergadering te doen benoemen. Naar aarieidllng van dit schrijven heb ben B. en W. zuch tot de besturen, van ge noemde twee vereenigingen gewend, met verzoek ieder één Lid hunner vereeniging aan te wijzen, bereid, om in do commissie van ingezetenen zitting te nemen. Als Voo.rznt.ter der commissie komt hun het meest in aanmerking de Voorzitter der Commissie van Financiën, door welke commissie indertijd in het bijzonder is aangedrongen op het insteflen van eene dergelijke commissie. °P grond van een en ander stellen B. en W. mitsdien voor den heer A. L. Rai- meringer te benoemen tot Voorzitter der Commissie van advies uit de ingezetenen in zake het verleen/en van crediie.t aan den kleinen Middenstand. VERKOOPINGEN. Bodegraven. Uitslag verkooping Boeren woning en Burgerhuis van wijlen Wed. de Goeij. Boerenwoning in bod gebracht door Rozeboom alhier op f 14,600. Huis door J. de Goeij op f 1700. KERKNIEUWS. Benoemingen. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot kapelaan te Enschede (H. Jaco bus), den weleerw. lieer H. A. G. Geerlman, tot kapelaan te Veendam, den weleerw. heer A. W. J. Spitzen, tot assistent te Worcum, den weleerw. beer W. M. A. Rijn SPORT. WIELRIJDER. 12 unr-rit door Znid-Holland. Hier ter stede heeft zich een contróld- commis8ie gevormd bestaande uit de consuls van den A. N. W. B. de heeren H. L. Nifterick en F. S. C. Bursch, benevens de leden van het Algemeen Bestuur de heeren A. J. den Hollander en H. J. van Koolbergen. Op hun advies en door hun regeling heeft het bestuur der Sociëteit „Musis-Sacrum" bij hen ingang der stad vergunning verleend tot det daar houden der contróle derde traject. Te Rotterdam zal de heer M. H. van Zanten! lid Algemeen Bestuur, A. N. W. B., voorzitter „Bondsbclang in Znid-Holland" W. V. „Rot terdam" de leiding der controle welwillend op zich nemen. Uit Woerden zal behoudens toestemming van militaire autoriteiten de 2e luitenant H. Collettc deel nemen met 2 onderofficieren en 12 man der lichting 1915. Uit 's-Gravenhage schreven behalve par ticulieren in mauschappen 31ste landweer bataljon 4e compagnie. Deelnemers kunnen zich zelfs uit Amster dam melden. De contróle te Hoek van Holland (zooge naamde loopende contróle), komt onder leiding van den consul, Dr. J. A. van den Brink, arts te Munster. Sport in het leger. De opperbevelhebber van land- en zeemacht heeft 'n schrijven rondgezonden waarin hij als zijn meening te kennen geeft dat onge twijfeld de behoefte zich zal openbaren bij de korpsen om te beschikken over spelleiders, om in staat te zijn de beoefening derathle- tiek naar behooren te doen plaats hebben en ook de beoefening van openluchtspelen op goed georganiseerde wijze te kunnen doen geschieden. Tot het verkrijgen van goede spelleiders zullen jonge officieren ook militie en on derofficieren van militie en landweer, welke uitmunten op sportgebied een cursus volgen te 's-Gravenhage en wel: per regiment infan terie (hieronder begrepen grenadiers en ja gers) 4; per. bat. landweer 2; per brigade de pót 2; per regimet huzaren 2; per regiment veldart. 2; per bat. vest. 2; per conip. land weer art. 2 adspiranten welke in twee ploegen n.l. op 18 Juli en 25 Juli een curau» zullen volgen. Elke cursus zal 6 dagenduren. (Avp.) Staten-Generaal. TWEEDE KAMER. Vergadering van giste re n. Allerhande. De Kamer deed gisteren af een aantal wetsontwerpen van min of meer gewicht. De suppletoire begrooting van Finan ciën 1915 waarin de nieuwe posten voor werkloosheid en arbeidsbemiddeling, Centrale Arbeidsbeurs, f 3000, subsidién Nat. Vereeniging tegen werkloosheid, ten behoeve van ontwikkeling van werkloo- zen, f 50,000; die van f 500.000 voor de cre- dietbehoefte van den kleinen middenstand en van f 10.000 voor rentelooze voorschot ten aan provinciën en gemeenten werd zonder discussie aangenomen. Een ander wetsontwerp, gevolg van de buitengewone tijdsomstandigheden, de suppletoire waterstaatsbegrooting 1915, inzake de uitvoering van openbare werken tot bestrijding der werkloosheid, gaf den heeren Albarda en De Muralt aanleiding tot eenige beschouwingen over de werk loosheid in de bouwvakken. Minister Lely ontkende den ernst hiervan niet en deed uitkomen dat de regeering diligent blijft en bereid is waar mogelijk mede te werken tot het verkrijgen van verbetering in den bcstaanden toestand. In dit wetsontwerp was aanvankelijk ook opgenomen het voorstel tot het aan leggen van een breeden verkeersweg door het Haagsche Bosch. Na de algomeene oppositie hiertegen, had de minister in ^ijtn Memorie van Antwoord vcrk)i'tl"| voorloopig van den aanleg van den ont worpen verkeersweg af te zien. In de Kamer werd over de quaestie dan ook met geen woord meer gesproken. Faillissementen. Uitgesproken: G. van de Meent, landbouwer te Wouden berg, cur. H. P. van Heyst, te Utrecht. C. R. Friedrich, koopman te Arnhem, cur. mr. B. H. Everts, te Arnhem. D. Sassen, zonder beroep, te Maastricht, cur. mr. Fernand Trippels, te Maastricht; E. Vleeschhouwer en M. Vleeschhouwer, kooplieden in rijwie len te Weesp, handeldrijvende onder de fir manaam Gebr. Vleeschhouwer; cur. mr. J. B. Ebbinge. C. A. Koelbloed, winkelier in comestibles te Amsterdan cur. als voren. Geëindigd: D. L. de Goeden, te Nieuw-Helvoct; M. de Jong Mzn.,te Shoonhoven, vroeger te Ber gambacht G. de Boer, te Haarlem. Opgeheven: D. Sassen, te MaastrichtH. J. Klooster, to Apeldoorn. Burgerlijke Stand. LEIDEN. G e b o e n: Pieter zn. v. H. van Hou ten en A. Eikerbout. Pieter z. van S. van Erkel en R. Corba. Stoffel Jan z. van J. Capon en J. J. Bos. Franciscus Maria Johannes z. van A. Bijnsdorp en M. Hoogervorst. Frederik, z. van J. van der Woerd en M. J. Eradus. Alida Geertruida dr. van A. J. van Berge Hene gouwen en J. G. Vink. Catharina Jo hanna, dr. van J. Dissevelt en L. Voor zaat. Frans zn. van P. Scheele en G. Onderwater. Maria Catharina, dr. van G. J. Abrahams en M. Verra. Jacob, zn. v. J. Slegtenhorst en E. Neutebooin. Johanna Hillegonda dr. van B. C. J. Lan- gezaal en P. Rodenburg. Reinder zn. v, G. Baart en F. Schat. Anthonie Ni- colaas zn. van P C. de Boer en K. M. Wol- raven. Catharina Maria dr. van P. C. Kettenis en M. J. H. Jasperse. Paulus Timotlieus, zn. van L. Klinkhamer en M. W. Mizee. Gijsbertha Huibeidina, dr. van P. H. Koenders en J. A. Lorijn. Petronella, dr. van A. Spierenburg en M. Hensen. Susanna, dr. van E. Ver mond en S. Deyn. Willem Frederik, zn. van R. Abbink en G. Stouten. Hes ter dr. van S. Stokkel en J. Crama. Jacob zn. van J. M. Luiten en J. G. Wol- ters. Leonard, z. van L. van Wijk en C. F. Schenk. Sara dr. van J. H. v. d. Wijngaard en M. v. d. Blom. Overleden: J. S. Fredsma jm. 23 j. G. J. Dee geb. de Kiefte 38 j. M. Vijl- brief, wed. L. den Nolder 83 j. P. Wa- gemaker z. 3 m. A. J. Heestermans m. 60 j. D. Broers z. 4 m. H. E. Nieboer d. 9 m. H. N. G. Schout jm. 24 j. IJ. Schouten w. 72 jr. Gehuwd: L. S. Verhoeven jm. en C. Compiera jd. J. van der Ploeg jm. en E. Gips w. W. J. van der Heijden jm. en W. E. Brakel jd. C. F. Engelhard jm. en A. C. Knappert jd. A. F. Uitten- hout jm. en J. M. Arnoldus jd. A. van der Vos jm. en S. Klein jd. J. A. Voort- man jm. en B. Schelvisjd. A. E. C. Haazer jm. en J. Choudron jd. G. Ba- velaar jm. en J- Blok jd. J. Overduijn jm. en J. Mieloo jd. H. van der Steen jm. en M. J. Hoogkamer jd. N. A. A. Steins jm. en II. J. J. Delsasso jd. P. J. Overdijk jm. en E. Giezen jd. J. J. Verhoogt jm. en J. P. de Haas jd. W. Molenaar jm. en M. C. Cuper jd. T. W. S. Lips jm. en F. W. Verver jd. A. J. Heuzen jin. en C. H. Karreman jd. C. W. Westdorp jm. en M. van der Bloin jd. P. Arnoldus jm. en G. Blonk jd. Laatste berichten. Lijken aangespoeld. Te Bergen bij Alkmaar is een lijk aan gespoeld, dat herkend is als dat van den zeemiliciiein-stoikesr W. J. ^an Holten, diie behoord heeft tot de bemanning van de in het Bnielsdhe zeegat vergane cieferiisiie- s:oep der Marine. Te Heek van Holland is verder heden ochtend aangespoeld het lijk van den zee milicien-matroos C. de Jong, die tot drie bemanning behoord hë£|t. Do buitengewone gezant bij het Vaticaan. Heden werd- de nieuwbenoemde tijde lijke en buitengewone gezant bij het Vold- eaan, Mr. L. H. W. Regout, te 's-Gnavenr hage im heit Hotel des Indes verwacht. Stoomvaartberichten. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. BANKA, thuisreis, vertrok 12 Juli van Pa dang. BILLETON, arr. 13 Juli van Java te Amsterdam. BOERUE, thuisreis, vertrok 9 Juli van Padang. CELEBES, thuisreis, ver trok 11 Juli van Padang. R JTIUS, thuisrc is vertrok 12 Juli van Gibraltar. LOM BUK, thuisreis, arriveerde 12 Juli te Suez. NIAS, thuisreis, passeerde 32 Juli Wight. PRINS DER NEDERLANDEN, thuisreis, nniveenlo 12 Juli te Suez. RIOUW, arriveerde 13 Juli van Java te Amsterdam. ROEPAT, uitreis, passeerde 12 Juli Dover.TIMOR, uitreis, ver trok 12 Juli van Suez. VONDEL, uitreis, ar riveerde 12 Juli te Genua. ROTTERDAMSCHE LLOYD. DELI, arriv. 11 Juli van Rotterdam te Ba tavia. SOERAKAKTA, arr. 11 Juli van Rot terdam te Baltimore. HOLLAND-AMERIKA LIJN. OOSTERDIJK, vertrok 10 Juli van New port News naar Rotterdam. KAN VINK, arr. 12 Juli van Rotterdam te Buonos-Ayres. ZUIDERDIJK, van New Orleans naar Rot terdam passeerde 13 Juli 12 u. midd. Dover. KON. HOLL. LLOYD. FLORES, arriv. 12 Juli van Amsterdam te Buenos Ayres. EEMLAND arriveerde 13 Juli van Rosario te Amsterdam. RIJNLAND vertrok 13 Jvli van Amsterdam naar Buenos- Ayres. TUBANT1A (thuisreis) arriv. 32 Juli te Santos. ZEELANDIA (uitreis) vertrok 12 Juli van Rio Ianeiro. KON. WEST-IND. MAILDIENST. LODEWIJK VAN NASSAU (thuisreis) is 10 Juli bij Deal geankerd. PRINS DER NE DERLANDEN (uitreis) vertrok 12 Juli van Madera. JAN VAN NASSAU vertrok 13 Juli van Amsterdam naar Buenos-Ayr es. Marktberichten. SNEEK, 13 Juli. Boter. Aangevoerd 2/4 v. Prijs le keur f56.—. Bij de vereeniging Ie k. f52. Fabrieksaanvoereu 32/6 en f'68. Notcc- ring van de commissie der vereeniging voor boter- en kaashandelaren in Friesland: le soort f 68. Vee. Aangevoerd 214 koeien (00 vette), 70 kalveren, 000 nuchtere, fO—00, 244 schapen, 107 lammeren, 336 varkens en biggen. Prijzen van vet vee per iJ.2 K.U. Varkens 42—44 o.; Vette koeien 00 u on e. Biggen voor Londen 37 a 40 c. Handel in schapen cn lammeren stil, in varkens vlug. Biggen gewild. Kc >t prijshoudend PURMEItENDj 13 Juli. Kuas., Aangevoerd 174 stapels, f49.— a f j J.— de 50 K. G. Boter. Aangevoerd 1602 K.G. f 1.55—1.00 per K.G. Eieren. fOO.O—0 per 100 st. Vee. 714 runderen vet vee, f0,S5—1,05 per K.G.;40 paarden; 127 vette kalveren f 1,20—0,00 per K.G.380 nuchtere id., f14—27 per stuk; 357 vette varkens, f0,88—0,96 per K.G.; 57 magere id. f26—40 per stulc; 157 biggen, f 1419 per stuk 2258 schapen en lammeren. 81ÖMPWIJK, 13 Juli. Veiling. Heden werden ter eierenveiling aangevoerd 3882 kip peneieren, die verkocht worden voor f5,70 a f 6.30 de 100 stuks, benevens M<) eenden eieren, die f5.80f0.15 opbrachten per 100, ganzeneieren ii cents per stuk. RLJNSDURG, 13 Juli. Veiling. Op do heden gehouden veiling werden geveild 1700 balen, Due of York, prijs per baal 1 3.65 a f 3.70. Handel vlug. AMSTERDAM, 14 Juli. Vee. Aangevoerd 192 vette kalveren, le qual. fl.12all.i6, 2c qual. f 1.10af0.00, 3e qual. f 1.05 a ftuiü p. kil.., ent» melk- en kalfkoeien fUUUal'OOo, 9.5 nuchtere kalyeren f 1418, 00 schapen I tuitin, lammeren f00—00 per stuk, 752 vette var kens, Hollandsche le qual. 91 a 93 c., idem 2e en 3e qual. 72 a 88 c. per kilo. SCHIEDAM, 13 Juli. Moutwijn f 19, Je never 1 28,Commissie f 17.Stemming kalm. Spoeling f 1.50, Graanspiritus f 32. -, f34.Melasse Spiritus» f29.Ruwe spiritus flö—löy. LOOSDUINEN, 12 Juli. Groenten. - Indo heden gehouden veiling,in zijn betaald voor: Eng. kaskomkommers le soort f 0.00—0.00, 2e soort f 0.000.00, 3c soort f 0.00—0.00 p. 100 stuks; salade le soort f0.801.30, 2e soort fO.OO0.00per 100 krop; peen le s. f6.30, 8.20, 2e s. f 0.00—0.00; radijs l'O.ti prei f 0.00 0.00selderij f 0.60—1.20; rabarber f0.00-0.00; raapstelen f0.00U.U0, alles lOohos. kroten f0.0.per beu; spinazie fo.Ol)— 0.00; stoofsla f Ü.OO—0.0; komkommen-stek f0.030.18 por mand. peterselie fl.20- 1.60 per 100 bos, postelein f0.360.46 per mand; Rijen Komkommers le soort f8.104.0<>, 2e b. fl.101.20, 3e s. f 0.20 0.80. Gele komk e-m- mers le s. f 4.10-5.10 2e f1.60-2.90 p. 100.-1Zn i i ng f0.08-0.09Bloemkool lea.f30,30 -22,po, 2.30—7.70 p. 100. tomaten le s. f21,80-27.2<2o soort f 1317.00, 8e soot t f 512.00 per ."HK .G. Roode kool f6.40—11 p. 100 stuks, Andijvie fl.202.50 per 100 struik, "Perziken soort f8.00—16, 2e f3.20—7.00 per 100 st., Erwten f0.951.00 per mand, Peulen f0.85—0.90, Boonenstek 10.951.00, Groote booncnfo.17 0.22, alles per mand, Prinsesseboonen f 1.40 1.60 per 0000 stuks. Snijboonenf4.20J.70 per 1000 stuks. Aanvoer: krop salade, 170,607 kom kommers, ben spinazie,bos peen, 18,670 Bloemkoolcn, 7288 pond tomaten. Handel levendig, veel vraag. KATWIJK AAN DEN RUN, 18 Juli. Veiling der Tuinbouwvereeniging K. en O. Aardnpp. Due of York p. baal f3.70 f8.80 dito p. mand f2.50 f2,75, dito Kleinen p. HL f1,00 fl,60 Aardapp. ronden p. baal f8,45 f3.55 dito p. mand f2,50 f2,70 dito kleinen p. tyo JI.L. f 1,10 f 1,60 Bloemkool N.H.I f9,25 f 12,0 dito II f4,00 f6,— Reuzen 1 fO,— f0,— f0,— dito II fO fO,— Peen p. 100 bos f2,90 fO.OO, Uien p. 100 bos f0,10,Aangevoerd 1250 balen en 250 manden aardappelen. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 14 Juli 1915, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 757.0 Karlsruhe. Laagste barometerstand 749.3 Bodo. Verwachting tot den avond van 35 Juli: Zwakke tot matigen wind uit Westelijke I richtingen, meest zwaarbewolkt, wellicht I eeDJgc regen. Dezelfde temperatuur.

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 3