Uil Stad en Omgeving. Ingezonden stukken. ftn het dokeivaat Werfershoef (30 Jun4— 2 Juli) aan 1522 vormelingen.; in het dekenaat Zoeterwoude (13—16 ■Juli) aan 1183 vonmeMngen; in het dekenaat Rotterdam (410 Oct.) aan 4468 vormelingen; in het geheel aan 10,903 vormelingen. Steuncomité Leiden. Oorlogstoestand 1014. In de afgeloopen week meldden zich om Bteun aan3 personen, maakt met het totaal der vorige week ad. 3203 een totaal van Tot 3 Juli j.l. waren behandeld2446 aanvragen in de afgeloopen weck kwamen opnieuw in be handeling 1 Totaal 2447 Buitendien waren op eerste aanvrage afgewezen 699 Afgewezen in de afgeloopen week1 n Totaal afgewezen.00 Thans worden nog ondersteund 287 pers. De Zwem-inrichling aan het Rijn-Schie- kanaal. Waarneer gecui hinderpalen in dm weg komen zal de nieuwe Zweininrich-taing aa.n het Rijn-Scbiiokamaal 1 Aug. voor het publiök toegankelijk worden gesteld, de ofücieele opening zal eerst het volgende jaar plaats hebben. (Zie onder Gemeente- elujkkcm.) Werkt het weder mede, dan kan nog een twee maanden van de gedegeoi- heiid geprofiteerd wordem. Wij hebben deze inrichting eens nader bekeken em moeiten inderdaad toegeven-, dat zij teoi vod-Ie beantwoordt aan het doel, waarvoor zij gebouwd i-s. Er zijn twee ingangen-, drie toegang ge ven tot de kamertjes voor dames en hee- ren. Deze kamertjes zijn doeiLmaitig en praetilsoh gebouwd, voorzien van een zit bank, kapstokken, enz. Door een ijzer luikje hieefit. men van udit d-e kamertjes het uitzicht, over de geheele zwemsin,richting, licht en lucht komen er door, terwijl van buiten niet in d-e kamertjes kan gezien worden.. Er zijn 55 kamertjes voor heeretn, en 25 voor dames. Naar ge"ang van de diepte is het bassin zoowel voor de dames als voor de heeren afgezet met paaltjes. De diepte varieert van 60 c.M. tot 4 M.« Tusschen het. dames en li eerenbassin is een brug welke toegang geeft "tot den springtoren. De sprong is van een hoogte van 8 M. Aan bei-de kam'en zijn terrassen, welke gedeeltelijk belegd worden met tegels en gedeeltelijk met graszoden. Met een trap komt men op het boventerras, dat bij wedstrijden of feesten uit-stekend vaai p-as komt. De noodige bergplaatsen zijn aan gebracht. Voor aan liet gebouw is een bergplaats voor 200 rijwielen. I-Iet geüiecü. is gemaakt van beton en hout en is be dekt m-eit ruihbervi'ït. De laaitsJt-e hand wordt aan het weak geie-gd. Oe ververs nemen de kamertjes al on.der banden. Nog eenige weken en Leiden zal een in richting rijk zijn, waaraan inderdaad dringend behoefte was. Menigeen heeft met. de wanne dagen in Juni en Juli naar een bad- en zweminrichting gesnakt. La ten wij hopen, dat geen moeilijkheden in den weg komen, dat alles zijn geregelden gang kan gaan, dan weet een ieder, wan neer wij een warme maand Augustus krijgen, waar hij afkoeling en verfris- sching kan bekomen. Aannemer van het werk is de firma A. J. Planjer; het betonwerk is uit Van Wer- ninks fabrieken; Witteman is de schilder, terwijl het rubbervilt geleverd wordt door de firma Steijn en Fakken te Utrecht. Arbeidsbeurs. Gedurende hot 2-e kwartaal 1915 zijn hij liet bestuur dor Arbeidsbeurs inigekomiein 1962 aanvragen van patroons en 288 van werklieden en door bemiddeling dier beurs zijn geplaatst 183 werklieden, verdeeld als volgt: Dienst boden, 7, Grof-ban-kweirkers 2, Huisknech ten 1, Kaniioorbedlenden 3, Kooksiters 1, Loopknechten 19, Losse werklieden 23, Metselaars 2, Naaisters 5, Opperlieden 8, Schippers 1, Sigare-nso-rteerders 1, Schil ders 10, Smeden 4, Stucadoors 3, Timmer lieden 34, Vrouwen v. allerlei 2, Werksters 43. De Jonge Garde. Wij verwijzen onze lezers naar een ad vertentie in dit nummer betreffende een vergadering van de Jonge Garde op he denavond in verbond met de Gemeente raadsverkiezing van morgen. Dat de propagandisten daar niet ontbreken! Geslaagd. Voor examen M.U.L.O. diploma B zijn te Uitrecht geslaagd- ge slaagd de heeren B. P. Beelen en J. W. Yerff. Leger. De kapitein der artillerie Hl J. Verhuist van heit depot van- het le reg. veld-a-i'tillieri-e zal zitting. nemen in de examencommissie voor adjud-am/t-onderof- f «r-kwaiitiermeesiter. Aanrijding. Zaterdag had op den Hoogen Woerd een aanrading plaats tus- echen een auto, bestuurd door J. L., en een rijwiel waarop W. D. gezeten was. Het rijwiel werd erg beschadigd. Het ongeluk had plaats, doordat de wielrijder uit de Kraaierstraat kwam en de auto te laat bemerkte. Te water. Hedenmorgen geraakte een .wagen beladen met 10 H.L. kolen, waar voor .twee honden gespannen waren, in het Rijn- en Schiekanaal. De honden zijn ^bijtijds geiredy het karretje levert gtVpj moeilijkheden voor de scheepvaart op. Baldadigheid. Studenten hebben in de nacht van Zaterdag op Zondag de boel PP stelten gezet in het Noordeinde. Dfi etudent Van B., sloeg uit baldadigheid de ruiten stuk van drie perceelen. Door een patrouille werd een einde gemaakt aan do kinderachtigheid van de toekomstige leiders. Brand. Hedenmiddag half drie brak er brand uit in het pakhuis van den schil der B. in de Sliksteeg. De bovenwoning brandde geheel uit, terwijl het plafond van het pakhuis erg door het vuur heeft ge leden. Met een slang op de waterleiding werd het vuur door de militairen uit de artillerie-kazerne gebluscht. ALPHEN. „De Hanze". Voor Alphen en om streken is dezer dagen tot stand gekomen een vakafdeelimg der kruideniers, or.der- afdeeiing der Hanze. Het bestuur is sa mengesteld uHt de heeren J- de Goede, voorzitter, W. Seysener, secretaris, en J. van Deuren, penningmeester. HAARLEMMERMEER. Uitslag der Gemeenteraadsverkiezin gen. District I. Uitgebracht 781 geldige stemmen. Volstrekte meerderheid 391. Hiervan verikregeai: J. Bus R.K. aftr. 382; G. A. A. Knaap A.R. af-tr. 393; C. J. v. Manssum, lib., 299; G. Onkenhout S.D. A.P. 47; H. W. v. Ni el ib 268; eai Schef- fer S.D.A.P. 77 St. Gekozen alzoo G. A. A. Knaap. Herstemming tusschen J. Bus en C. J. v. Manssum. District II. Uitgebracht 893 gefidige stemmen. Volstrekte meerderheid 447. Alereerst: Vacature Biesheuvel. Hiervan verkregen: P. Borst A.R. 473; A. Buur man lib. 330 en C. Tas, S.D.A.P. 54 stem men. Gekozen alzoo P. Borst. Periodieke vacatures. Hiervan verkre gen li. Kisitemaker, A.R. aftr. 520; J. Suidgeest R.K. aftr. 435; C. J. v. Mans sum lib. 416 en W. Plaisier lib. 267 stem men. Gekozen alzoo K. Ki stem aker. Her stemming tusschen J. Suidgeest en C. J. v. Manssum. District III. Uitgebracht 766 geldige stemmen. Volstrekte meerderheid 384. Hiervan verkregen Chr, v. d. Heuvel A.R. 427; Joh. Verkuijl A.R. aftr. 483; G. Jon- giejans lib. 190 en J. van Reemvijk lib. aftr. 267 stemmen. Gekozen alzoo Chr. v. d. Heuvel en Joh. Verkuij'l. KATWIJK. Geslaagd. Voor examen M.U.L.O., diploma B., is te Utrecht geslaagd de heer C. Kruijt. LISSE. Gemeenteraadsverkiezing. Geen Katholiek verzuime morgen zijn stem uit te brengen op de door de Katho lieke Kiesvereeniging aanbevolen candida ten, de heeren J. Pijnacker, A. H. Schra- ma en W. Krösschell. Niemand verzuime zijn plicht! Athictiek. Door de L. V. V. werden gast er namiddag op haar tenwn aan de Schoolstraat de onderlinge athletiek-wed strijden gehouden. Het terrein was rijk getooid met vlaggen en wimpels. De be- Hangsl elling was buitengewoon groot. De prijzen bestonden in medailles, kunstvoor werpen, enz. Des avonds te 8 uur had itn, de feeste lijk versierde bovenzaal van „De Witte Zwaan" in een feestelijke bijeenkomst, waarbij muziek en voordrachten niet ont braken. de prijsuitdeeling plaats. Ontvreemd, Ten nadeele van den bloemist J. v. 3. M. alhier is jl. Zaterdag terwijl hij een oogenhlak o-p zijn kantoor vertoefde-, in 't Vierkant, een rijwiel ont vreemd, hetwelk hij daar een oogenblik buiten had laten staan. OEGSTGEEST. Kapelaan Janssen Schmidt. De WeJ- eerw. heer Janssen Schmidt, kapelaan alhier, is benoemd tot kapelaan te Zaan dam. Ofschoon wij Zijneerw. met dezo promotie gelukwenschen, spijt het ons, toch, dot hij ons verlaten gaat. daar hij zich in de drie jaren, die hij alhier heeft doorgebracht, op verschillend gebied ver dienstelijk heeft weten te maken, vooral door zijn ijveren voor de R.K. Pens en Lectuur. Voor de Leidsche Courant schreef Zijn Eerw. zijn door de lezers (en niet minder door de Redactie) zoo zeer ge waardeerde wekelijltsche bijdragen en voor de R.K. Leesbibliotheek heeft hij zich veel moeit© getroost om deze te ver beteren en uit te breiden. Ook voor het geen hij heef.t geda^ü ats regisseur dea lt. K. Tooneel-Ver. zijn wij Zijneerw. van harte dankbaar. ZEGWAARD. Goed afgeloopen. Gisteravond geraak te het dochtertje van D. v. E., toen zij van haar fiets sprong, met haar fiets on der een juist passeerenden wagen. De fiets werd vernield, doch het meisje kwam er gelukkig met den schrik af. Zij werd binnengebracht bij H. B. en kon spoedig te voet naar huis gaan. ZOETERWOUDE. Gemeenteraadsverkiezing. Een aansporing aan onze lezers om morgen op de candidaten der R. K. Kies vereeniging „Kiesrecht is Kiesplicht" te gaan stemmen schijnt bijna overbodig. Niettemin willen wij om te voorkomen, dat men zich schuldig maakt aan een ver geetachtigheid of een verzuim hier nog eens de namen noemen der voor alle Ka tholieke kiezers aangewezen candidaten, de heeren M. Th. Kompier, P. J. van der Poel, en Jac. Straathof. Het witte puntje in het zwarte blokje vóór de namen dezer heeren heeft men dus op het stembiljet zwart te maken- Kapelaan Dessing. Met leedwezen zullen de parochianen, van Zoeterwoude kapelaan Dessang uit hun midden zien vertrekken. Er was geen werk van socia len arbeid op Katholiek terrein, waar ka pelaan Des&ing nriet zijn schouders onder zette, waaraan Zijneerw. niet zijn heelen [»ersoon gaf. Wat ontzaglijk veel heeft kap. Deseimig gedaan voor de ontwikkeling onzer jongelui. Meit dankbaarheid maakt de Ro^ctie van de LeAdsche Courant van deze gele genheid gebruik om den WeJeerw. heer Chr. Dessing te danken voor de aan de L. Crt. verleende medewerking, terwijl zij de courant aan Zijneerw. blijft aanbevelen. Burgerlijke Stand. AARLANDERVEEN. Geboren: D. van Wouters en Van Leeuwen. D. van Janmaat en Albers. 2 zoons van Zirkzee en Blokker. D. van Van Leeuwen en Breedijk. Overleden: J. v. d. Knijff, echtg. v. C. v. Leeuwen 70 j. H. Th. M. Luijben ongeh% 39 j. Gemengde berichten. Een brutale oplichting. Te Amster dam is een brutale oplichting gepleegd. Het N. v. d. D. deelt er het volgende van mede: Een goede veertien dagen geleden kwam op een ochtend iemand in den bakkers winkel van den heer C. Gotte, Nes hoek Grimburgwal en kocht voor ongeveer een dubbeltje broodjes. Dat ging zoo een dag of tien door toen de man niet met contant geld, maar met een bankje van f 25 betaalde. De bakker riep zijn vrouw toe even het geldkistje aan te geven om het biljet te kunnen wisse len. Zoo geschiedde. Den volgenden dag bleek het een valsch bankbiljet te zijn. Daarvan werd natuur lijk mededeeling gedaan aan de politie. Vrijdagmiddag ontving de bakker over de post een schrijven, waarin hij werd juiigenoodigd, nog dienzelfden avond op het jaleis van justitie, kamer 6 te komen, aangezien, zoo luidde het stuk de vermoedelijke uitgever van het valsche bankbiljet gearresteerd was, en de heer Gbtte, die hem herhaalde malen gezien had, zeer zeker zou kunnen constateeren of men in dien persoon den rechten te pak ken had. Er stond bij, dat het tijdsver- zuim vanwege de justitie vergoed zou worden. De heer Götte, blijde dat er misschien nog iets van het zaakje terecht zou komen, begaf zich tegen den opgegeven tijd, acht uur, naar de Prinsengracht, maar hoorde aldaar van den concierge, dat er van een ontbieding op dien tijd geen sprake kon zijn, omdat het justitiegebouw des avonds gesloten is. Inmiddels had zich bij de vrouw van den bakker iemand vervoegd met de me dedeeling dat hij de bode was aan het Paleis van Justitie, dat de officier en de rechtercommissaris in een auto op het Spui wachtten en dat de vrouw het ijze ren geldkistje moest medegeven, aange zien de justitie, den inhoud in verband met het valsche bankbiljet verifieeren moest. De man vertoonde een schrijven van den minister van Binnenlandsche Zaken, door den rechter-comrnissaris voor gezien geteekend. De vrouw, geen kwaad vermoedende, gaf het kistje, dat, behalve familiepapie ren en quitanties, ongeveer f 250 aan bankpapier bevatte, mede. En de „bode" verwijderde ziek or weio, togen achterla ting van den „ministerieelen brief, die, zoo verklaarde hij, als re<;u kon gelden. Toen de bakker thuis kwam, begreep men natuurlijk onmiddellijk op een bru tale wijze t.e zijn beetgenomen, waarschijn lijk door één en denzelfden persoon, eerst met het valsche bankbiljet en thans door de ontfutseling van het geldkistje. Den volgenden morgen zijn eenige van de quitanties in de Frans Halsstraat te ruggevonden. Een leerling van de open bare school aldaar vond ze op de straat liggen. Overigens noch van den verderen in houd van het kistje, nog van den dader of de daders eenig spoor. Diefstal met braak. Vrijdagnacht is vol gens de „L. K.'.in de Brugstraat te Maastricht een brutale inbraak gepleegd. Door verbrij zeling van het étalageraam heeft men kans gezien een vermoedelijk groote hoeveelheid gouden voorwerpen meerendeels ringen te ontvreemden uit de winkelkast van het goud en zilvermagazijn van J. Martens. Eerst Zaterdagochtend vroeg kwam de eigenaar tot de ontdekking van den diefstal. De politie is toen terstond met een uitgebreid onderzoek begonnen, terwijl intusschen de hoeveelheid van het ontvreemde werd nagegaan. Men heeft hier inderdaad met een zeer bru taal dievenstuk te doen, daar in de Brug straat ook des nachts een vrij drukke pas sage is. Het schijnt, dat de inbrekers een gunstig oogenblik hebben afgewacht om hun slag te slaan. Smokkelaars. Gisteravond omstreeks half elf verscheen een groote vrachtauto uit de richting van Nijmegen, die met een snel heid van ongeveer 60 K.M. van Beek naar het Duitsche dorp Wyler op reed. De Hollandsche wachtpost waagde het niet te schieten, daar, volgens zijn zeggen, hij vrees de het publiek te zullen treffen. De auto, be laden met groote kisten, reed snel door, over de Duitsche eperketting, die toevallig op den grond lag. De Hollandsche en Duitsche grens- commandanten waren onmiddellijk ter plaatse. Er wordt beweerd, dat naast den bestuurder een man zat, die zich in een Hollandsch sol datenuniform gestoken had. Alle pogingen, om iets naders van de smokkelaars te verne men, bleven tot nu toe vruchteloos. Rampen en ongelukken. Zaterdag avond om 6 uur is de groente Neerhedd© onder N,Iepen bij Roosendaal door onbe kende ooraa-alk ün brand geraakt- Over een reusachtige oppervlakte woedde do brand voort. Militaire huip wend drin gend a-angevraagd. Men vreosde voor do groote omliggende boesehem. Bij den emstigen brand, welke Za terdagmiddag te Grolloo is uitgebroken, zijn 14 woningen in de asch gelegd. Een 64-jarige vrouw is in de vlammen omge komen Door gebrek aan water kon men het vuur niet meester worden. Men tracht te den brand met zand te blusschen. Bij het afzenden van dót bericht dreigde het gevaar nog voor drie woningen. Een groot aantal jopg vee kwam in de vlam men om. Oorzaak waarschijnlijk het spe len met lucifers door kinderen. Zaterdagmiddag geraakte het doch tertje van den Z. in de Haagvaant bij Delft. Het kind was reeds gezonken; het mocht een bewoner van het jaagpad ge lukken, na 'driemaal gedoken le hebben, de kleine nog levend op den wal. te krij- gen. Zaterdagmiddag heeft op het IJ bij bet Noord-Hollandsch kanaal een treurig ongeluk plaats gehad, dat aan tweo per sonen het leven kostte. De passagiers- en vrachtboot „De Eensgezindheid", die op Purmerend v-oa.rt, is met het berghout op een motorbootje geloopen, wiaarin 4 per sonen gezeten waren. Het ongeluk, dat in de nabijheid van de Veerpont gebeurde, ve.rooiv.aakte op deze pont een groote con sternatie. Onmiddellijk sprongen eenige pei-sonen te water om te redden. Het mocht echter niet baten. Twee per son en, een heer en een jongen, waren in hel bijzonder diepe water verdwenen en konden niet gevonden worden. Het is nader gebleken, dat bij het onge luk verdronken zijn de 54-jarige heer Knaup; gehuwd en vader van twee kinde ren, en de 15-janige Kerkkamp. De politie heeft nog geruirnen tijd gedregd in de na bijheid van de plek, waar de aanvaring plaats had, doch de lijken zijn nog niet gevonden. Letteren en Kunst. H. W. Mesdag, f De kunstschilder H. W. Mesdag is in den ouderdom van 84 jaar overleden. Eerst laat, op een leeftijd, dat velen reeds naam gemaakt hebben, is hij gaan schilde ren. In 1866 verliet hij zijn geboorteplaats Groningen en zijn vader's kantoorkruk om zich naar Brussel te begeven, waar hij onder leiding van zijn bloedverwant Alma Tadema is gaan studceren. De eerste schilderij die hy, sinds 1869 te 's-Gravenhage gevestigd, exposeerde, verkreeg weinig bijval, werd zelfs nogal spottend ontvan gen. Eersttoen hy in 1870 op dc tentoonstelling te Parijs de groote gouden medaille verwierf op zijn inzending, keerde de meening. In 1872 kreeg hij in Den Haag den stedelijken gouden eere-penniug voor zijn schilderij. Twee jaar later een dito te Lyon. Behalve marine- en strandgezichten zijn van hem uit dien tijd nog een aantal landschappen, heigezichten, en een enkel stadsgezicht, Haven te Gronin gen, aan te wyzen, maar het is toch bijna uitsluitend als schilder der Noordzee, dat hij bekendheid en waardeering verwierf. Byna, elk museum bezit een of meer schilderijen van hem. In 1876 richtte hij met eenige andere kunst broeders de Llollandsehe Teeken-Maatschappij op, waar hy geregeld zyn aquarellen expo seerde. Het panorama-Mesdag dateert van 1881. Een Brusselsche Maatschapij had hem daartoe de opdracht gegeven, hem in de keuze van zijn ontwerp vrijlatend. Hij koos de omgeving van Scheveningen en in 'c begin van 't jaar 1881, geholpen door zyn vrouw mevr. S. Mesdag—Van Houten en de kunstschilders G. H. Breitner en Th. De Bock, aan het 114 el lange doelc begonnen, kon het in Augustus van ditzelfde jaar ter bezichtiging gesteld worden. De schenking aan het Rijk van zijn uit gebreide collectie Hollandsche en Fransche schilderijen, 't tegenwoordige Museum-Mes dag is bekend. Mesdag zal ongetwijfeld in de historie blij ven aangeteekend als een der verdienstelijkste Hollandsche schilders uit de twintigste eeuw. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Geachte Redactie! Naar aanleiding van uw stukje overge nomen uit de Geldei'lander, wil ik even een rectificatie geven in de biografie van den beruchten geuzen dichter. Willem Zuidema is niet op het Bra- t*antsclie rijksarchief ontslagen, maar vandaar op aandrang van den rijksarchi varis, Mr. Boudam overgeplaatst naar Utrecht, waar hij onder leiding kwam van den geleerden, maar niet minder strengen rijksarchivaris Mr. S. Muller Hier dreef hij zijn banaliteit zoover, dat hij een be kend kath.-priester en historicus bijna een uur lang in een kamer met hem al leen ophield, om hem allerlei vuil naar het hoofd te slingeren. Dit was natuur lijk zijn laatste troef, want spoedig daar op werd hij niet eervol door de regeering ontslagen. J. H. Rechtzaken. KANTONGERECHT TE DELFT. Veroordeeld: M. A. H., T. Ph. A. H. en J* P. R. te Nootdorp en L. v. d. H. te Stom p- wijk, wegens in vereeniging ongerechtigd loopen op andeis weiland, tot 4 maalfl. of 4 maal 1 week tuchtschool. H. H. te S tomp- wijk, wegens vischovertreding, tot f3.of 3 dagen hechtenis. De strafzaak tegen „de Telegraaf." Het „N. v. d. D." deelt mede, dat Donder dag 29 Juli, ÏO3/^ uur, voor de rechtbank te Amsterdam behandeld zal worden de zaak tegen den lieer J. C. Schroder, hoofdredacteur van „De Telegraaf", beklaagd van overtreding van art. 198 Wetboek van Strafrecht, luidende „Hij, die ojazettelijk bescheiden, berichten of inlichtingen omtrent eenige zaak, waarvan hij weet dat do geheimhouding door het be lang van den Staat wordt geboden, hetzij openbaarmaakt, hetzij aan een buitenland- Bche mogendheid mededeelt of in handen speelt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste zes jaren." Het 6. M. zal waarschijnlijk worden ver tegenwoordigd door den aub.-offieie van justitie, mr. baron Van Lamsweerde, die twee getuigen heeft doen dagvaarden, n.l.: F. J. Helsloot, boekdrukker en P. C. du Mee, courantexpediteur, beiden te Amsterdam. SPORT. CRICKET. Rood en Wit heeft giisteren met 26 runs op de eerste innings gewonnen van V. R. A., dat zeer onvolledig was. Hilversum ondervond op edgen terrein dat de Schie dammers goede baitslui zijn. Tegenover de 119 van Hilversum stelde Hennes 217, zoo dat door Schiedam met 98 runs op de eerste innings gewonnen werd. De vier tweede k'ta^e ontmoetingen te» verden alle uitnimgs-overwinjiimgen op. 's-Gt. C. C. II won gemakkelijk ven Her- mes II met innings en 217 rims. Albion ve-rloor van Haarlem mat innings en 49 runs. V. R. A. II won von Rood eai Wit II roet iamirtgs en 86 runs, tenvijl V. R. A. lib van V. V. V. verloor mat ininringe on 35 runs. ATHLETHIEX Door de Propaganda Commissie van do N. A. U. ie een circulaire rondgestuurd aan alle Voeithalflxiindm en vereenigingen in, Nederland, om deze op te wekken tot meerdere beoefening van de athletiek. Aanbevolen wordit, in voor- e<n najaar gedurende de pauzes van de voetbalwed strijden eenrige atihlotaotk-nummers iai te lasscJien, b.v. hardloopen op de korte ■baan, speer- of disc us-werp en of poSstok- springen, tenvijl liet zeer wed mogelijk is», om gedurende den wanter veldloopen (cross country), wandeltochten of wandel wedstrijden te organiseer en. In ieder geval wordt aangedrongen op het aanleggen van een hard loopbaan, en het geschikt maken van een deel van, het terrein voor spring- en werpoefemngen. Laatste berichten. Tijdelijk Gezantschap bij den Paus. De „Staatscourant" van hedenavond zal de benoeming bevatten van Mr. L. II. W. Regout, tot tijdelijk en bijzonder gezant hij den Pauselijken Stoel. Verwacht wordt, dat met het vertrek van den heer Regout nog drie of vier we ken zullen zijn gemoeid. De duikboot- en mijnoorlog. LONDEN, 12 Juli. De treilér „Fleetwood'' ie gisteren in gehavenden toestand dc haven van Grimsby binnengekomen. Hij was in de Noordzee, zonder voorafgaande waarschuwing, door een duikboot beschoten. Een man aan boord sneuvelde, drie werden gekwetst. Marktberichten. ROTTERDAM. 12 Juli. Vee. Aanvoer Paarden 0, Veulens 00, runderen 818, vetto runderen 000, volte kalveren 000, nucht. knlv. 162, schapen 1499, varkens 670, biggen 00, bokken of geilen 3, ezels 0. Prijzen per K.G.Koeien en ossen 4648- 49— ct., vette kalveren 521/2—55—60 ct. export id. 5200 ct., schapen 83-41 et. zuiglammercn 4146 ct., varkens 46-48-49 lichte varkens 3942. export varkens Graan. Tarwe f 14.5014.75, Haver f 15.50 16.per 100 kilo, Mixed Mais l'OOO 000. La Plata f000 f 000, Mais 190— 192—. Koeien en ossen met Hinken aanvoer' redelijk vluggen handel, hooge prijzen. Vetto kalveren mot behoorlijken aanvoer, vluggen handel, hoogc prijzen. Wolvec met ruimen aanvoer, levendigen handel. Men kocht voor Duitschland. Vaikens met behoorlijken aan voer, tamelijk vluggen handel, hooge prijzen. AMSTERDAM, 12 Juli. Vee. Aange voerd 394 vette koeion, le qual. f 1,01 X f 1,05, 2c qual. f0,93 a f 1,00, 3e qual. f0,88 a f0,94 per kilo, graskalveren fU,it 150 melk- en kalfkoeien f 200 a I' 850, 124 nuchtere kalveren f14 a f20, 34schapen f22, a f40, 0 lammeren, 440 vette varkens, Hollandsche le qual. 90 a 92 c., idem 2e en 3e qual. 70 a 86 c., Overzeesche en Gelder- sche le qual. a c., idem 2o en 3e qual. a c. Fransche a c. per kilo. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Stadstimmerwerf. Telefoon no. 127. Geopend van 912 uren des morgeus en van 25 uren des middags. 3 Kantoorbedienden, 8 timmerlieden, 22 metselaars, 3 steenhouwers, 0 voeger, 1 opper man, 5 stucadoors, 5 schilders, 0 behanger, 1 meubelmaker, 0 stoffeerder, 2 stokers, 1 smid, 3 grof bankwerkers, 2 gasfitters, O blikslager, 7 typografen, 0 kleermaker, 0 bakker, 0 slagersknecht, 0 kellner, 0 buis knecht, 1 koetsier, 0 schipper, 0 grondwer ker, 7 loopknechten, 1 loopjongen, 15 losse werklieden, 0 sigai'emsortoordcr, 0 wui- moezier, 0 bankjongen, 0 straatmaker, 0 kis tenmaker, 0 bakkersjongen, U bloemist, 0 banketbnkkersjongen, 000 textielarbeiders, gedeeltelijk werkloos, 0 smidsjongen, 1 koper slager, 1 uitvoerder, 1 voorslaamlor, 1 lood gieter, 1 colporteur, 2 betonwerkers, 0 krui deniersbedienden. 0 Dienstbode, 11 werksters, 6 naaisters 2 wasclivrouwen, 0 strijaster, 0 huishoud ster, 0 kookster, 1 fabrieksarbeidster, 0 textielarbeidster, 0 kinderjullrouw, 0 vrouw allerlei, 0 kantoorbediende, 0 winkcljufl'. 1 baker. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 12 Juli 1915, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilclt. Hoogsto barometerstand 759.7 Münchcn. Laagste barometerstand 747.9 Stockholm en Slcudesnaes. Verwachting tot den avond van 13 Juli: Meest matige Westelijke tot Zuidelijken wind, betrokken tot zwaarbewolkt met tijde lijke opklaringen, waarschijnlijk regen of onweersbuien. Dezelfde temperatuur. Gemeentezaken. De gemeenteraad van Lelden vergadert op Donderdag 15 Juli 1915, des namiddags te twee uur. Te behandelen onderwerpen: Benoeming van een VoorziAter der Com missie van advies uit de ingezetenen, in zake liet verleenen van rredie.t aan den kleinen middenstand. Voorstel tot bestendiging van mej. J. M. H. Voigt Lil de betrekking van tijdelijk leerares kn do Plant- «n Dierkunde aan de> Hoogere Burgerschool voor Meisjes. Verzoek van, L. Vennaas om e«rvol oriib* plag als omderwijzer-p] aai'isvc.rvange nri hoofd der school 3e klasse No. 4. Balana en Wii 1*4- en Verlii«rekening, over 1914, van dc gestichten „Endegceöt", „Vooi>

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 3