lien, dat uw vriend mij een zeer kundig man toeschijnt." „Inderdaadantwoordde de dilet tant al glimlachend, „hij bezit eenige kennis Middelerwijl had de jeugdige kunstenaar de bladzijde van den brief omgekeerd. Daar stonde» nog wel eenige regels, doch hij bemerkte ze niet, hij zag slechts de on- derteekening Rossini 1" riep hij uit, buiten zich zei ven van verwondering. „Deze brief van Rossini! En 't is mijne nietige partitie, die de beroemde schrijver van Mozes, van Wil lem Tell, van het Sabat Mater, zich de moeite getroost heeft om te lezen en uit te pluizen „Maar lees dan het post-scriptum", sprak de dilettant. De gelukkige componist las: „Ik heb zelf het werk van uw vriend aan den directeur van de Opera aangeboden. Ik heb me aan de piano gezet om hem eenige stukken er van te laten hooren. Vooral het quintette van het tweede bedrijf heeft hem heel en al ingenomen. Hij neemt de partitie aan ter uitvoering in de Groote-Opera.." De overgelukkige beschermeling van Rossini kon niet verder lezen. IIij wierp zich in de armen van zijn vriend, tranen stortend van geluk en trots. „Zeg aan den Meester sprak hij, „dat ik hem dank den schoonsten dag mijns levens. Ik zal hem persoonlijk komen dankenMaar ik moet heen; ik moet mijne moeder het groote nieuws gaan verhalen zij moet de eerste zijn, om zich met mij te verheugen." En hij spoedde zich naar zijne moeder. Met welke koortsachtige overspanning hij haar het voorgevallene verhaalde, laat zich denken. De toekomst was aan huis; op de zonnige banen der glorie zou hij voortschrijden, neen, worden vooruitge dragen door den genius der kunst. In de salons der hooge kringen zou zijn naam met bewondering genoemd worden, en het nageslacht zou aan de jeugd loeren, welk groot genie hij was. Doch hoe hij ook sprak en in vuur ge raakte, zijne moeder zat daar zwijgend, en niet het minste teeken verried, of zij ook zijne bewondering en hoop deelde. Integendeel droefheid, onrust, ja een ze kere schrik maakten zich van haar mees ter. Haar zoon wilde haar ondervragen, toen zij de stilte afbrak. „Mijn zoon", sprak zij, „ik begrijp uw enthousiasme; ook ik bewonder de kunst, en vooral de muziek, die als een echo des hemels schijnt in de droefheid van dit tra nendal. Maar dat licht der glorie, dat u in de verte toeschijnt, is niet zonder scha duw, dat leven van artist is vol gevaren; die roem, die tot u komt als een vriend, die u liefkoost en gelukkig maakt, wordt vaak een dief, die uw grootste schatten rooft, een verrader, die uw dierbaarste belangen opoffert. Gij zult roem oogsten, inaar uwe eer verliezen, glorie vindem, maar ook de schande van een bezoedeld geweien en tien vioen aer acuga. zaï dan mijn zoon langs een weg met sterren be zaaid, opeen vuilnishoop te recht ko men. En zij begon te weenen. En hijdie, alhoewel het kind zijner eeuw, van nature een goedig en rechtzin nig hart had ontvangen, open voor het schoone en liee goede, hij begreep, dat de liefde der moeder, voorgelicht door het ge zond verstand en de ondervinding, een betere raadgeefster is, dan de vleierij vai> de lichtzinnige menigte en de bedwelming van den roem. Ook hij begon te weenen. De moeder had overwonnen. In zijn kabinet teruggekeerd, nam hij het manuscript zijner portitie arme bladen, vertrouwelingen zijner hope en zijner weifelingen, bladen, vol van zijn inspiratie en zijn zieldan nam hij de copie, in het, net geschreven, misschien minder dierbaar, maar zeker kostbaarder, omdat de groote Rossini er met zijn naam het merk van 't genie had geprent Hij nam al die kinderen van zijn geest en van zijn liefde, en wierp ze, zonder aarzelen, maar niet zonder hartverscheu- ring, in 't vuur. Zijne moeder had dat offer niet ge vraagd; maar hij gevoelde zich niet sterk genoeg, om, zoolang het in leven was, te gen zijn werk te strijden. Hij was bevreesd, dat de zon der glorie, die voor hem begon op te gaan, eenmaal deze gevleugelde bladzijden zou doen leven in het volle licht der publiciteit, en tegelijkertijd zijn goede voornemens zoude dooden. Hij had niet gedacht aan de leer des Evangelies, dat wij niet. mogen terugdein zen, zelfs niet voor het offer van iets, ons zoo dierbaar als onze hand of ons oog, wanneer het heil onzer ziel op het spel staat.. De woorden en de tranen zijner moeder hadden hem tot een grooteren held gemaakt, dan hij groot toonkunstenaar KERKBERICHTEN. AARLANDERVEEN. Parochie van de H.H. Apostelen Petru9 en Paulu9. Zondag: de H.H Missen oan 7.30 en 10 uur. 's Middags 2 uur Lof. In de week de II. Mis om 8 uur. ALPHEN. Parochie van den H. Bonifacius. üondag: H.H. Missen 7 uur; 8.30 uur (Ka poi;; 10 uur Hoogmis; 1.30 uur Catechis mus; 2.30 uur Vespers met Rozenhoedje, 'i 'jö uur conferentie mn het Juvenaat, tvraandag: de H.H. Missen 7 uur; 7 urn Kapel) en, 8.15 uur. Vrijdag: Feest van Onze Lieve Vrouw v. Cl. Berg Kannel. BODEGRAVEN. Parochie van den H. Wfc'librordus». Zondag; 7, 9 en 10 uur H.H. Missen. 1.30 u. Catechismus; 4.30 u. Patronaat; 7 i' ur Lof. Maandag: 7.30 uur H. Mis. Dinsdag: 7.30 en 8.30 uur H.H. Missen. Woensdag: 7.30 en 8.30 Uur H. Mis. Donderdag: 7.30 e>n 8.30 H.II. Missen. 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament. Vrijdag: 7.30 en 8.30 uur II. Mis. Zaterdag: 7.30 en 8.30 uur H. Mis. Van 4 uur gelegenheid om te biechten. Eiken ochtend 6.15 uur uitreiking der H. Communie; eiken avond 7 uur Ro zenhoedje om door de voorspraak van Ma ria den vrede van God af te smeeken. BOSKOOP. Parochie van den H. Joannes de Dooper. Zondag: 7 uur Vroegmis; 9.30 uur Hoog mis; 2.30 uur Vespers met Rozenhoedje. Vrijdag: 8.15 uur, gezongen II. Mis, en des avonds van 69 uur gelegenheid om te biechten. Zaterdag: Gelegenheid om te biechten vanaf 3.30 uur en des avonds te 7 uur Lof met Rozenhoedje. Gedurende de week de II. Missen te 7 en 8.15 uur. Deze week Catechismus volgens ge woonte. HAZERSWOUDE. Parochie van de H.H. Engelbewaarders. Zondag: 7.30 H. Mis; 10 uur Hoogmis. 1 uur Catechismus; 2 uur Vespers. Gewone dagen Catechismus. Maandag: Kerkvisitatie door den Zeereerw. Deken. Donderdag: Feest van O. L. Vr. van het Scapulier. Zaterdag: Biecbthooren van 1012 en 's avonds van 49 uur. HAZERSWOUDE. Parochie van den H. Michaël. Zondag: 6.30 uur uitreiking der II. Com munie; 7.30 uur Vroegmis; 10 uur Hoog mis; 2 uur Vespers. Maandag: 7.30 uur H. Mis. Dnsdag: 8.15 uur gezongen H. Mis voor zielemst van hen, die op ons kerkhof zijn begraven. Dinsdag: 8.15 uur H. Mis. Woensdag: 8.15 uur H. Mis. Catechismus 11.30 uur. Donderdag: 8.15 gezongen H. Mis tot af wering van ziekte onider het vee. Catechismus 9 uur en 11.30. Vrijdag: 8.15 uur H. Mis. Catechismus 's nam. van, 3.304.30. Zaterdag: 8.15 uur II. Mis. Gelegenheid om te biechten nam. van 48 uur. HAZERSWOUDE (Groenendijk). Parochie van den H. Bernardus. Zondag; om half 8 de eerste H. Mis; om 10 uur Hoogmis; om half 3 Vespers en Lof. Maandag: en de overige dagen de eerste H. Mis om 7 uur; de tweede om kwart over 8. Vrijdag.: Feest van. O. L. V. van den Berg Carmel; om half 9 gezongen dienst voor ao- wirvn <lp_r Scapulierbroederschap. KATWIJK. Parochie van den H. Joannes Geboorte. Zondag: de H.H. Missen te 7, 9 en 10 uur; te half 1 Cateohiismus; te kwart vóór 7 uur Rozenhoedje en -te 7 uur Lof. Door de week de II. Mis te. 8 uur. Deze weeik de Catechismus naar ge- wo on te. Dinsdag en Woensdag: 's avonds te half 8 Lof ter eere van, H. Antonius en van H. Jozef. Woensdag: Vandaag bdechthooren van 12 uur. Zaterdag: 's Middags van 59 uur gele genheid om te biechten, HOOGMADE. Parochie van de H. Maria Geboorte, Zondag: H. Mis te 7.30 uur. 10 uur Hoog mis; 2.30 uur Vespers. I.30 uur Catechismus. Maandag: en volgende dagen de II.H. Mis gen 8 uur en 8.30. LANGERAAR. Parochie van den H. Adrianu9. Zondag: H. Mis 7 en 10 uur. Na de Hoog mis. Catechismus. 2 uur Vespers. Door de week de II.H. Missen om 7 en 8 uur. Maandag en Woensdag Catechismus le klas; Dinsdag en Donderdag 2e klas; Vrijdag 3e klas. Dinsdag: de H.H. Missen kwart vóór zes en acht uur. Woensdag: maar ééns H. Mis om 8 uur; de H. Communie wordt uitgereikt om half zeven en half acht. Donderdag: 3.304.30 gedegenheiid om te biechten. Zaterdag: de II. Mis om 8 uur; *s avonds 7 uur Lof. Van 3—4 en 68 uur gelegen heid om te biechten. LEIDSCHENDAM. Parochie van den H. Petrus en Paulus. Zondag: 3 uur Vespers; 6.30 uur Lof. Wiegen® het schoonmaken der kerk deze week enkel om 7.30 H. Mis en Donder dag geen Lof. Zaterdag: 6.30 uur Lof. Biechthooren van 59 uur. LEIMUIDEN. Parochie van den H. Joanne9 de Dooper. Zondag: Viering van het Hoogfeest van Kerkwijding. 7 uur de Vroegmis, half 10 de Hoogmis. Na den middag half 2 Catechismus en half 3 Vesper®. In de week de H. H. Missen om 7 uur en half 9. Dinsdag: 7 uur de H. Mis in bet Gesticht. Zaterdag: Na de 2de H. Mis en des nam. van half 4 af gelegenheid om te biechten. LISSE. Parochie van de H. Agatha. Zondag: te 7 u. en half 9 gelezen H.H. Mis sen met onderrichting; te. 10 uur Hoog mis met predikatie; te half 2 Catechis mus; te half 3 de Vespers, Maandag: slechts 2 H.H. Missen te haJf 8 en hailf 9. Dinsdag: 's a/vonds te 7 uur Lof, waaron der de Rozenkrans zal gebeden worden. Donderdag: 's avonds te 7 uur Lof, waar onder de Rozenkrans zal gebeden wor den. Vrijdag: feest van O. L. Vr. van den berg Carmek Zaterdag: 's Middags vanaf 3 uur gelegen heid om te biechten; 's avonds 7 uur Lof waaronder de Rozenkrans zal gebeden worden. MEI JE EN ZEGVELD. Parochie van de H. Maria Geboorte. Zondag: 7 uur vroegmis; 9 uur Catechis mus; 10 uur Hoogmis; 2 uur Lof. Maandag: 8 uur H. Mis, 12 uur Catechis mus. Dinsdag: 8 uur H. Mis; 12 uur Catechis mus. Woensdag: 8 uur de H. Mis; 12 uur Cate chismus. Donderdag: 8 uur II. Mis; 12 uur Catechis mus. Vrijdag: 8 uur H. Mis. Zaterdag: 8 uur de II. Mis. Na de H. Mis gelegenheid om te biech ten en des namiddags van 3.30—8 uur. NIEUWKOOP. Parochie van de H. Maria Hemeilvaart, Zondag: half 8 H. Mis; 10 uur Parochie; half twee Catechismus; half drie Ves pers. Maandag: 7 en 8 uur II. Missen. Dinsdag: 7 en 8 uur H. Missen. Woensdag: om 7 en 8 uur H. Missen, Donderdag. 7 en 8 uur gez. II. Mis. 4 uur Lof. Vrijdag: 7 en 8 uur H. Missen. Zaterdag: 7 en 8 uur de II.H. Missen. NOORDEN. Parochie van den H. Martinus. Zondag: 7 uur Vroegmis; 10 uur Hoog mis; 1 uur Catechismus. 2 uur Lof. Maandag en overige dagen H. Mis om 8 u. Woensdag, Donderdag en Vrijdag Cate chismus. Zaterdag: biechthooren van half 6—7 uur. NOORDWIJK. Parochie van den H. Jeroen. Zondag: de H. Missen te 7, 8.30 en 10 uur. 1.30 uur Catechismus. 2.30 uur Vespers. 6.30 uur Lof v. St. Jeroen met Reldqui- vereerimg en gebeden. Deze week de H. Missen te 6, 7 en 8 uur. Donderdag: 7.30 uur Lof v. H. Sacrament. NOORDWIJKERHOUT. Parochie van den H. Victor. Zondag: Heden het hoogfeest van Aanbid ding in deze parochie. 7 uur en half 9 Stiïle II.H. Missen; 10 uua; de plechtige Hoogmis; 's avonds 7 uur plechtig Lof en- processie. NOOTDORP. Paiucnie van den h. sartholomeus, Zondag: de H.II. Missen te 7 uur en Le 10 uur; te 1.30 uur Catechismus; te 2.30 uur Vespers. OUD-ADE. Parochie van den H. Bavo. Zondag: heden viering van Kerkwijding. H.H. Missen 7.45 en 10.15 uur. Te 1.15 Catechismus; te 2 uur Lof etc. voor den vrede. Vrijdag: Feestdag van O. L. Vr. van den berg Carmel. A.s. Zondag na het Lof inkleeding in het scapulier van den berg Carmed. OUDE WETERING. Parochie van den H. Jacobus. In deze'week alles volgens gewoonte. ROELOFARENDSVEEN. Parochie van de H. Petrus-banden. Zondag: II. Missen 6.30, 8 en 10 uur. 12 uua- Congregatie; 2 uur Catechismus; 3 uur Vespers; 6.30 uur St. Agnes-Ver- gadering. Maandag: en volgende dagen de II. Missen te 7 uur, 7.30 en 9 uur. Dinsdag: te 9 uur Gezongen eerste Jaar getijde voor Jacobus v. d. Meer Klaas- zoon. Vrijdag: feest van Maria van deai berg Carmel; na de H. Missen gelegenheid om te won-den ingeschreven in het broe derschap van het Scapulier. Zaterdag: 4—9 uur gelegenheid van biechten. Zondag 18 Juli na de Hoogmis ver pachting van zitplaatsen. RÏJPWETERING. Parochie van de H. Maria Geboorte. Zondag: heden de Jaarlijhsch© plechtige viering van de wijding dezer kerk. 2de Collecte tot onderhoud van kerk en pastorie. Na den middag te 1 uur Catechismus^ en te 2 uur Vespers. In deze week dagelijks, behalve Vrij dag, te 11 uur Catechismus, en Dinsdag ook te 9 uur voor de kinderen, die voor hun 1ste H. Comm. leeren. Woensdag: te half negen de H. Mils voor den vrede met de Litanie van Alle Hei ligen. Donderdag: na de H. Mis van half negen gelegenheid om te biechten; vervolgens in de pastorie Vergadering der Zela- tricen van de H.II. Mart. v. Gorcum. Vrijdag: Gedachtenisviering van Onze Lieve Vrouw van den berg Carmel. Zaterdag: 's Morgens vanaf 7 uui tot na de H. Mis van half negen, en na den middag van 4—8 uur gelegenheid om te biechten. A.s. Zondag 3de Zondag van de maand: volle Afl.aat voor het Broed, van den lev. Roz. 2de Collecte voor de annem. SASSENHEIM. Parochie van den H. Pancratiu9. Zondag: 6.30 uur uitdeeling der H. Communie; 7.30 1ste H. Mis; 10 uur Hoogmis; 1.30 uur Catechismus; 2.30 u. de Vespers. De H. Missen zijn door de week te 7 en 8.30 uur. Maandag: feestdag van 't Broederschap van de H. Kindschhedd; te 9 uur Gezon gen II. D. «n 's namiddags te 3 uur Lof. Woensdag: 's avonds 7.30 uur Congregatie. Vrijdag: 12 uur Catechismus. 4 uur biechthooren. Zaterdag: 's namiddags 3 uur biechthoo ren, en 7 uur Lof. STOMPWIJK. Parochie van den H. Laurentius. Zondag: Vroegmis 7.30 u. Hoogmis 10 u. 1 uur Catechismus; 2 uur Vespers; 7 uur Congregatie. Maandag: en volgende dagen eene II. Mis te 7.30 uur. Donderdag: Te 9 uur Cateohisanus. Lof te 7 uur. Zaterdag: des middags biechthooren van 4 uur af. VOORHOUT. Parochie van den H. Bartholomew. Zondag: 7.30 uur Vroegmis; 10 uur Hoog mis; 1.30 uur Catechismus, Bijbelles, Catechismus leeren. 2.30 uur Lof met Rozenhoedje. Dinsdag: half 12 en 12 uur Catechismus. Donderdag: half 12, 12 uur en half 4 Cate chismus. Zaterdag: 58 uur "biechthooren. VOORSCHOTEN. Parochie van den H. Laurentius. Zondag: de II. Missern te half 8 en te 10 uur. Na de Hoogmis Bibliotheek en repetitie voor den Volkszang. Te half 2 Catechismus; te 6 uur vergadering van St. Aloysius; te 7 uur Lof met gebed voor deai vrede. Woensdag: de le H. Mis ,te 8 uur; te 9 uur de H. Mds tot afwering van ziekte onder het, vee. Op de andere dagen van de week de II. Missen te half 8 en te 8 uur. Vrijdag: 's middags nia schooltijd biecht hooren voor jongens en meisjes. Vrijdag feestdag van O. L. Vr. van den berg Carmel. Zaterdag: onder de II. Mis Algemeene H. Communie der kinderen. Zaterdagmiddag van 3 uur af gelegen heid om te biechten. Gedurende deze week de Catechismus naar gewoonte. WARMOND. Parochie van den H. Matthias. Zondag: de II. H. Missen om half 8 en 10 uur; half 2 Catechismus; 3 uur Vespers met Rozenhoedje; 6 uur Congregatie van het Geestelijk Verbond, afd. jonge lingen. Jn deze week Catechismus volgens ge woonte. Maandag: de H.H. Missen, om 7 en 8 uur. Dinsdag: de II.H. Missen om 7 en 8 uur. Woensdag: i uur op ae Ka.pei de H. Mis; half 8 uitreiking der II. Communie; 8 uur H. Mis. Donderdag: 7 uur H. Mis, 8 uur gezongen. Vrijdag: 7 en 8 uur- de II.H. Missen. Na de H. Mis van 8 uur wijding en opleg ging van het II. Scapulier van den berg Carmel. Zaterdag: de II.H. Missen om 7 en 8 uur; des voorin, tot 10 uur en des nam. van 45 uur voor de kinderen, vervolgens tot 9 uur biechthooren. Zijnde Zondag de 3e der maand met vollen Aflaat. WASSENAAR. Parochie van den H. Willibrordu9. Zondag: 7 uur en half 9 de gelezen II.H. Missen; 10 uur de Hoogmis; 2 uur Cat-.; 3 uur Veisp.ers; 5.30 Gongr. vrouwen; a.s. Zondag Vereen. Congr. Maandag en overige dagen slechts 2 H.II. Missen, 7 en .8 uur. Zaterdag: :s avonds 7 uiur Lof. Deze week Catechismus naar gewoonte; gelegenheid om te biechten insgelijks, Zaterdag van 4 uur tot half 9. A.s. Zondag Aanibiddingsfeest. ZEVENHOVEN. Parochie van de H. Joannes Geboorte. Zondag: 6.45 uur H. Communie; 7.30 uur Vroegmis; 10 uur Hoogmis met preek; 2 uur Lof met Rozanh. en gebed voor den Vrede. Lied 64. Maandag en volgende dagen 7 uur H. Communie en 8 uur de II. Mis. Vrijdag: Feest v. h. Genootschap der II. Kindsheid. 8 uur gezongen H. Mis. 10 uur Processie. Biechthooren lederen dag voor en na de II. Mis. Zaterdag om 4, 6 en 7 uur. ZOETERMEER. Parochie van den H. Nicolaus. Zondag: de H. Missen om 7 uur, half 9 en half 11 de Hoogmis Half 2 Catechismus; half drie Lof; 7 uur de H. Familie. Maandag: H. Missen om 7 en 8.15 uur. 12 uur Catechismus. Dinsdag: II. Missen om 7 en 8.15 uur. 12 uur Catechismus. 7 uur Vincentius-Coai- ferenitie. Woensdag: De II. Missen om 7 uur en kwart over 8. 12 uur Catechismus. Donderdag: De H. Missen om 7 uur en kwart over 8. 12 uur Catechismus. Vrijdag: feest van Mari-a van den berg Carmeè; de II. Missen, om 7 en 8.15 uur. 12 uur Catechismus; half 8 Lof. Zaterdag: de H. Missen om 7 uur en kwart over 8. Van 5 uur tot half 9 Biechthoo ren. Vooreien van de laatste II. Sacramenten: Joannes Ilenneken; Apolonia Groene- wegen—-van Leeuwen; Maria de Groot Koot. ZOETERWOUDE. Parochie van den H. Joannes Onthoofding. Zondag: 7.30 uur de Vroegmis; 10 uur de Hoogmis; 1 uur Catechismus; 2 uur Ves pers en Lof voor deal wereldvrede. In de week de II.IT. Missen om 7 en 8.15 uur; 8 uur Catechismus lederen dag. Dinsdag over 14 dagen, den 27sten Juli, de Bedevaart van het Dekenaat Zoeter. woude naar de Martelplaats en Graven der H.H. Martelaren van Gorcum. Ver trek met extra spoor raar Rotterdam (Station Maas): van Voorburg 6 uur voorm., van Nootdorp 6.06, van Zo eter- meer 6.17, van Bleiswijk 6.24, verder met extra stoomboot naar Brie-lle. Vrijdag: de feestdag van O. L. Vrouw van den berg Carmel. Vrijdag en Zondag volle aflaat. Zaterdag: na de H. Mis van 8.30 uur gele genheid om te biechten en namiddags van 35 en 67 um-. ZOETERWOUDE—LEIDERDORP. Parochie van de H. Maria Onb. Ontvangenis. Zondag: kwart voor 7 uur uitreiking der H. Communie. De II. Missen om half 8 en 10 uur. Catechismus. 3 uur Vespers en half 7 Lof. Maandag: en volgende dagen half 8 uit reiking der II. Communie; half 9 uur II. Mis. Dinsdag: 8 uur Lof. Vrijdag: half 4 en half 5 kinderen biecht hooren; Geen Lof. Zaterdag: 8 uur Lof en preek tea: o-pening van het feestoktaaf. Vanaf 5 uur biechthooren. AGENDA'S. Ned. R. K. Volksbond. Zondag, 11 Juli, half één, in het gebouw der Zita-vcreeniging, Noordeinde, vergadering van de meisjes, die voor Herwonnen Levens kracht bloempjes zullen verkoopen. Maandag, 910 Brandstoffencommissie. Donderdag, 9 uur, verg. Afdeelingsbestuur. Zaterdag, 910 uui; Spaar- en Voorschot bank. "St. Barbara." Zondag, 25 Juli, te één uur uur Jaarver gadering. 's Morgens 6 uur H. Mis met alge meene Communie. Voor de verkiezing van drie bestuursleden worden tot 15 Juli candi- dalen ingewacht bij den Secretaris B. GOD- DIJN. Langebrug 3. St. Jozefsgezellen-Vereeniging. Zondag, is de zaal open van I2V22i/2 en van 57 uur voor de leerlingen; van 8-10 uur vcrpl. bijeenkomst voor de Gezellen; ten 5 uur kegelclub „Klein maar Dapper", en ten kwart voor 9 uur kcgclclub „Hout of Fout." Maandag, Dinsdag, en Donderdag is de zaal beschikbaar voor de Gezellen. Dinsdag,' te 8V2 uur vergadering van Geh. Com. Woensdag repetitie Gymnastiek. Ten kwart voor 9 Tooneelvergadering. Donderdag kegelclub Afd. Geh. Gezellen. „Alle negen." Zaterdag, Zitting Spaarkas op de gewone uren. Zita-Vereeniging. Zondag, geopend vanaf 12 uur; van half 4 tot half 5 zangles. Van half 5 tot half 6 godsdienstonderricht voor alle meisjes van 12—18 jaar. Van half 6 lot half 7 ontspaia- ning. 's Avonds tot 10 uur gezellige bijeenkomst in .cle lokalen der winkeljuflr. en dienstboden» Dinsdag, van 11 tot 12 uur voormiddag en van 8 tot 9 uur 's avonds arbeidsbeurs. Inlichtingen voor verschillende betrekkingen. Van half 8 tot 9 uur verstelcursus voor de Patronaatsmeisjes. Woensdag-avond van 8 tot 10 uur gezellige bijeenkomst voor dienstboden; van 8 tot half 10 uur cursus in het verstellen, voor meisjes boven 15jaar. Spaarkas en Bibliotheek van 8 9 uur, (ook nict-ledcn kunnen worden toe gelaten.) Donderdag-avond van 8 tot half tien Herhalingsomlerwijs Patron aatsmeièj'és; de zaal geopend voor de dienstboden; van half 8 tot half 10kookles voorde Patronaatsmeisjes. Yrydag-avond van half 8 tot half 10 uur gezellige bijeenkomst van meisjes. Afdeeling Vrouwenbond. Van half 8 tot 9 uur herha- lings-onderwijs Patronaatsmqisjes. Rooster der Retraiten. van hét St. Clemenshuis. te Noorwijkerhout. 15—18 Juli Mannen en Jongelingen ,f 4.—) 1922 Juli Meisjespatronaten (f 4. 24—27 Juli Mannen en Jongelingen (f 4.—) 30 Juli—3 Augustus II. II. Onderwijzers. 5—8 Augustus Dames Onderwijzeressen. 1013 Aug. Normalisten (Jongens) uit Amsterdam, lb—19 Aug. H.H. Onderwijzers. 2124 Aug. Jongelingen uit den netten Burgerstand (f 4. 28—31 Aug. Normalisten der Eerw. Broe ders, Den Haag. 2—5 September Jongelingen van de H., B. S. en Gymn. (lioogere kl.) (f 4.—) 7—10 Sept. lleeren (f 10. 13—?6 Sept. Heeren Vincentianen (f 6.—) N. B. Men wordt verzocht zich voor deze Retraiten op te geven bij de Eerw. Gees telijkheid. Roester der Retraiten van het Retraitenhuis „De Thabcr", Eendrachtsstraat, Rotterdam. 1316 Juli. Dames Zelatricen van O. L. Vrouw van Goeden Raad, gewonen stand (Verg. f 4.Door een Pater Augustijn. 19—22 Juli. Congregatie II. Theresiakei'k Den Haag. Verg. f 4.—). Door een Pater Jezuiet. (Voltallig.) 26—29 Juli. Meisjes van den gewonen stand. (Verg. f 4.Door een Pater Car- meliet. 25 Augustus. Jonge Dames Midden stand. (Verg. f 6.—). Door een Pater Jezuiet. 912 Augustus. Meisjes van den gewo nen stand. (Verg. f 4.Door een Pater Carmeliet. 16—19 Augustus. Onderwijzeressen en Jonge Dames Middenstand. (Verg. f 6.—)., Door een Pater Franciscaan. 2326 Augustus. Meisjes van den gewo nen stand. (Verg. f 4.—). Door een Pater Franciscaan. 30 Augustus—2 September. Tertiarissen der Paters Capucijnen, Middenstand. (Ver goeding f 6.—). Door een Pater Capucijn., (Voltöjlift.)

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 6