een hoogte van zes meter heeft en een ge wicht van ruim 300 kilo. Men kon zien dat de mannen er voor berekend waren, want zonder eenige hindernis kwam het op zijn plaats, 't Was toch een gevaarlijk werkje. Gemeenteraadsverkiezing. Bij enkele candidaatstelling zijn tot leden van den gemeenteraad gekozen de heeren J. W. Groenewegen Hz., (r.-k.) J. Scheer (a.-r.) en J. van Staalduinen (lib.), allen aftre dend. ZOETERWOUDE. Gemeenteraadsverkiezing. Volgens de publieke bekendmakingen zijn voor de a. s. gemeenteraadsverkiezing, 13 Juli, de can- didaten: J. de Graaf, M. Th. Kompier aftr. P. J. v. d. Poel aftr., J. P. van Schraven- dijk en Jac. Straathof, aftr. Dezer dagen hebben wij gemeld, dat een candidatenlijst was ingediend voor den heer 'J. C. Stadhouder. Deze candidatuur komt echter niet op de officieele lijst voor, daar zij niet was ingeleverd op den daar voor gestelden dag, Dinsdag, doch daags ervoor. ZWAMMERDAM. Gemeenteraadsverkiezing. Bij enkele candidaatstelling zijn gekozen tot lid van den raad de heeren J. A. Hoogendijk (vrijz.) en C. van Muiswinkel (A.-R.) Roomsche Agenda. ZONDAG. Leiden. Bondagebouw, Ver gadering Prop. Club ,,St. Bo- mdfacins". Spreker A. v. d. Aar. Onderwerp: „Iets uJ/t de ge schiedenis der besohavtimg". Voor ietier katholiek toegan kelijk; half 1. CORRESPONDENTIE. Veeader, Ingezonden stuk is ora- mdddellijk geplaatst! Gemeentelijke Aankondigingen. Officieele kennisgeving. Het is gebleken, diat door leveranciers van het Regaerinigsmeel wordt afgeweken van art. 5 der voorwaarden, wiaarbij de prijs van dat meer is bepaald op f 18.50 netto contant aan fabriek, molen of magazijn en wel in dier voege, dat het meel franco huis of franco wal wordt bezorgd, een te lagen of fictieven prijs voor viraclht wordt bere kend, betaalde vracht wordt gerestitueerd enz. Ten einde leveranciers, dlie zich stapt aan bedoeld art. 5 houden, tegen, de ge- gevolgen van onrechtmatige concurrentie te vrijwaren, wordt ieder, wien deagefijke feiten ten oore komen, uitgenoodigd, daar van mededeet'img te doen aan het Brood- bureau, Vdsdhrnarkt 18. Het ris de bedoeling, dat aan hen, dde de genoemde voorwaarden niet naleven, geen strekt. De Burgemeester der gemeente Leidein, N. C. DE GIJSELAAR. Leiden, 1 Juli 1915. Academienieuws. LEIDEN. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap na verdediging van „Stel lingen", de heer Albert Gustaaf George Tyde- man geboren te 's-Gravenhage, wonende te Voorburg. Met gunstig gevolg afgelegd: het Eind examen voor den Ned. Ind. administr. dienst door de heeren C. E. Maier, G. C. W. F. Fikenscher (beiden den Haag), O. J. A. Quar tern (Ned. Indië), D. van der Heulen (Arnhem); het Candidaatsexamen in de geneeskunde door den heer J. J. de Jong (Ginneken bij Breda); het 2en natuurkundig examen door de heeren F. L. Oudendal (den Ilaag), N. C. Moerman en J. H. van Beek (beiden Rot terdam); het Candidaats examen in de rech ten door den heer A. A. Hingst (den Haag); het Candidaats examen in de godgeleerdheid 2e ged. door den heer L. D. Poot (den Haag); het Candidaats examen in de godge leerdheid le ged. door de heeren J. H. Groe newegen en J. H. van der Heijden (beiden Leiden). Geslaagd voor het candidaats-examen in de rechten de heeren N. W. Francken (Leiden) en Ds. N. G. Veldhoen, Predikant by de Ned. Herv. Gem. te Alphen a/d. Rijn. Faillissementen. Pater Aertnijs had een reputatie tot vea- over de grenzen van ocas land door zijn werk over de mocraal-theologie. Rechtzaken. Elsch tot schadevergoeding. De kantonrechter deed gistermiddag uit spraak in de zaak J.Beeltje, vergunninghouder, contra den burgemeester der gemeente Apel doorn, in zake het stellen van een eisch voor schadevergoeding door het plaatsen van een schildwacht voor zijn café. De kantonrechter liet in zijn uitspraak onaangeroerd het feit of de burgemeester gerechtigd was tot het plaatsen van een schild wacht, doch verklaarde den caféhouder niet- ontvankelijk in zijn beroep, daar deze optrad als zetkastelein en niet als vergunninghouder. Had hij dus schade geleden, dan lag dit aan het contract, gesloten met den eigenaar der zaak. Bovendien werd eischer veroordeeld tot betaling der gerechtskosten. OORLOGS-VARIA. Een vorstenwedstrijd in weldoen. Eon correspondent van het „Hbld." schrijft: Toen ik dezer dagen na het gevecht te St. Joris, mij te X... bevond was ik ge tuige van een treffende ontmoeting, 't Was in dien voormiddag. De koningin van Bel gië was op een harer gewone tochten ge komen in een der zalen waar pas aange brachte gewonden den verpleegsters han den vol werk gaven. Aan een der bedden stond de koningin, die juist hielp een ver schoven verband, opnieuw te bevestigen. Zij stond dicht bij een muur, waartegen nog een leege krib met helder witte lakens op een nieuwen patiënt wachtte. Plotseling ging de deur open en kwam een officier, die een korporaal ondersteunde de zaal binnen. Ieder keek verrast naar de deur. Slechts de koningin bemerkte niets, totdat de gewonde met zijn geleider aan het le dige bed, ter rechterzijde der koningin was aangekomen. Toen wendde de konin gin het hoofd, en ontmoette haar blik dien van den koning. Een glimlach verhelderde beider ernstig gelaat. Ze hadden geheel onverwachts elkander ontmoet, daar waar na den slag, 't meest te helpen en te troos ten is. Na een rondtocht door do zalen, verliet het koninklijk echtpaar het veld hospitaal. ,,Ewel, zie de na, menier, da ze ons alle bei nie 'n vergeten?" zei een jongen, met twee deerlijk gewonde armen, die van uit zijn krip de ontmoeting had gezien. Inderdaad, die twee werken voor hun volk. De krachten op het Westelijk front. KolionieU Feyter berekent in do Gazette de Gernève" die krachten, op hot westelijk front als va'jgte Bij do Emgeilschem worden de verliezen, snel aangevuld, omdat men minder dan 200 bataljons voor 700,000 altijd een gioote venhoudlioig viani plaats- veiwantgieirs manschap pon in do depots aanwezig is. De Framschen verkeeren in dit opziicht dn een. minder voordeeligen toestand, imaar deze is toclh nog beter dan die dei- Du itechers. Hij zou gelijk zijn, indien men enkel rekening hield met de verhouding tussohen bevolking en aantal bataljons. Het. komt op hetzelfde neen- voor een be volking van 40 mi'.li o en zielen 1100 batal jons te onderscheiden alis voor een bevol king van 70 millioen zielen om 1800 ba taljons op de been fa houden (1100 in het Westen en 700 in het Oosten). Maar, dank zij Engelschen. en Befgen, is het Fransche front een honidea*d K.M. korter don het Duitsehe, hetgeen bij gelijk aantal geweren, een besparing van 180 bataljons in de. vuul'inie geeft. Daarbij komen voor Frankrijk de Afrikaans©!)© troepen>, door de Duitsehe oonrmuniqué's alls „Framsdhem van allerlei kleur" aan geduid. Eindelijk moeten de verliezen sinds be gin April door de 700 bataljons in het Oosten de betrekkelijk zeer sterke 'plaats vervanger® opslurpen, hetgeen voor de Duitschers met 1800 bataljons groote r eificben stelt dian voor de 1100 Fransche batailjons. Alles bijeengenomen is de toestand van het Westelijk front op heden de vofigende: De Bondgenooten befheerscihen het offen sief, zij hebben een meerderheid in getal en zij kunnen gemakkelijk hun verliezen aanvullen. Aanrijding. In de Klimmende Leeuw- steeg werd de vijfjarige H. J. V. door een wielrijder omvergereden, met het gevolg, dat het knaapje een diiepe wende boven het rechteroog bekwam. Na in een apo- itheek verbonden te zijn werd hij naar de ouderlijke woning overgebracht. Op de Hooghainidsdhe Kerkgradht werd' het 7-jarig zoontje van v. d% S. overreden door een handwagen, die met goederen beladen was. De knaap had een been wonde bekomen en werd door dr. v. Rijn verbondeer). Nieuwe Zaak. Maison „Luxe" heeft heden tegenover de Stadsgehoorzaal in pand Breestraat 63 een nieuwe zaak ge opend in luxe artikelen. Dit magazijn, waarvan men het type ook in Amsterdam, Den Haag, Londen en andere groote ste den aantreft, voorziet in een behoefte. Het gaat van het idee uit, dat rekening moet gehouden worden met den tijd, waarin wij leven en met de beurs, waarover een ieder te beschikken heeft. Hoevete zware gouden sieraden toch van jaren terug worden niet meer gedragen, maar opge borgen om als antiquiteit aan dezen of genen vertoond te worden. In dit maga zijn nu zijn kunstvoorwerpen', die in een bepaalde luxe en behoefte, voorzien. Ket tingen, broches, rangen, camees, paarlen, geslepen steienen, een en ander in fijne goud- en zilver kleuren. Men kan zich in de étalage overtuigen; prijzen zijn zeer varieerend, op veda artikelen is vijf- en tienjarige garantie. De étalage maakt met zijn prachtig licht en spiegels een grootschen indruk. Geld verduisterd. Gistermorgen is een Merk van Mr. A. J. F., die was uitgevon den om verschillend© bodragen te innen en te betalen, met het geld aan den haal ge gaan. Hij is nog hedennacht door de politie te R otterdiam aangehouden en naar Leiden overgebracht. Aanranding van een schildwacht. Gisteravond ongeveer half acht werd bij den ingang van het station, der HoTand- eche Spoor eein schildwacht aangerand en zoodanig mishandeld, dat het bloed hem den mond uitliep, toen hij zijn plicht vervulde en vroeg naar de reis pas van een militair. In een oogwenk was de militair verdwenen. Vanmorgen werd echter de schuldige herkend als de soldaat Van E. Hij zal voor dien krijgsraad terecht slaan, Gevonden voorwerpen. Nikkelen ro zenkrans in bruin étui; zilveren Zeeuwsche broche; band van een kinderwagenwiel-; paar fluweelen damesknooplaarzen; 3 sleutels aan een touwtje; portemönnaie met inhoud; pakje glansstijfsel; ring met sleutels; nikkelen lorgnet; zwarte cein tuur; schaar; militair zakmes; kinderzak met zakdoek; zilveren ringetje met gouden werkje; cementzak; wit koralen kinder- taschje met zakdoek; dasspeld met rood steentje; sleutels; glassnijder; insigne met lint; zilveren kettingarmband; pakje wit kindergoed; bruin lederen sigarenkoker met beslag; zwart damestaschje met in houd; leesboeken; doos met tailleband ge merkt „v. Weeren en v. d. Ende, Dames- kleeding, Leiden"; nieuw notitieboek; zak mes met wit heft; waterpas; Esperanto- leerboek; doublé armband; ronde broche met matrozenpoi'tret; rond kinderportretje; doublé armband met horloge; paar licht bruine glacé heerenhandschoenen; 3 zil veren geldstukken; koperen sigarenaan steker; blauwe damesrok; schooltasch met inhoud; notitieboek gemerkt „de Munck"; zilveren heerenhorlogeketting; bruin kin- clerschoentje; witte sponsendoos; geschie denisboek; zilveren broche met steentjes; 2 vorkjes in étui; ijzeren steeksleutel; hee renrijwiel; handwagen; honden, w. o. een bruine boxer; rood koralen armbandje met gouden sluitnng; ouderdoms-remte-bewijs van M. Kortekaas, wed. Roodenburg. Gevonden in de electrische tram: Muzi kaal woordenboek; houten tabakspijp; 3 paren handschoenen; kinderschopje; grijze jongenspet. Terug te bekomen en inlichtingen te ver krijgen eiken werkdag behalve Donder dags en Vrijdags, van één tot drie uur n.m. ten politiebureele alhier. AARLANPERVEEN. Gemeenteraad. Bij enkele candidaat stelling zijn tot leden van den Gemeente raad herkozen de heeren J. van den Bosch, ,(R. K.) S. Dompeling (A.-R.), C. van Eg- mond (A.-R.) en Mr. C. van der Lee (Vrijz.). ALPHEN. Gemeenteraad. Bij enkele candidaat stelling zijn gekozen tot lid van den Ge meenteraad, de heeren G. M. Herngreen, J. van Leeuwen, W. -Los, G. van der Meer, (allen aftr.) en T. A. Coenen. BLEISWIJK. Gemeenteraad. Dinsdag werden candidaat gesteld voor lid v. d. gemeenteraad de Heeren P. v. d. Bosch en H. Bontenbal door de Kath. en Lib., door de Chr. Hist. Kiesveree- niging werd gesteld de he.er v. Dorp. De A. R. stelden geen candidaat. De stemming moet plaats hebben op Donderdag 8 Juli. BODEGRAVEN. Gemeenteraad. Voor de a. s. gemeen teraadsverkiezing zijn candidaat gesteld J. J. Heusdens, lib., D. A. de Jong, a.-r., J. H. Koot r.-k., aftredend M. W. Marsman, lib., W. Roerhard, lib., en A. de Vos r.-k. aftredend. BOSKOOP. Gemeenteraad. Tot candidaten voor lid van den Gemeenteraad alhier zijn gesteld: in de vacature J. Nieuwesteeg, de heeren A. Brand en Hugo Koster; en voor de verkiezing van 3 leden tengevolge de periodieke aftreding der heeren F. J. Groo- tendorst, E. Guldemond en J. van Gelde ren, de aftredenden, benevens de heeren J. H. van Nes, P. M. Koster en K. Ver kade Kz. GOUDA. Vrijwillige Landstorm. Bij beschik king van den territorialen commandant in Zuid-Holland, is met ingang van heden aangewezen in afwachting van zijn offi cieele aanstelling, als commandant van den vrijwilligen landstorm, afd. Gouda de heer M. Esser, te Gouda. KOUDEKERK. Gemeenteraad. Bij de op 29 Juni j.l. gehouden verkiezing voor 2 leden van den Gemeenteraad zijn de beide aftredende le den, de heeren G. v. d. Bijl en Ph. Qualm opnieuw candidaat gesteld, zoodat er in deze gemeente dus geen stemming hebben. LEIDERDORP. Gemeenteraad. Bij enkele candidaat stelling zijn verkozen verklaard de heeren: J. J. Koning, J. Moraal en T. Rijnsburger. NIEUWVEEN. Gemeenteraad. Bij de op 29 dezer ge houden verkiezing voor drie leden van den Gemeenteraad, zijn herkozen bij enkele candidaatstelling de heeren F. M. Baud en J. Konst en even bij enkele candidaat stelling de heer A. van der Zon in de va cature J. A. Kiebert. Alzoo zal hier geen stemming plaats hebben. NOORDW IJKER HOUT. Veiling. Aan de Piet Gijzenbrug had Dinsdag de 1ste veiling plaats van doperw ten. 200.000 K. G. fijne zanderwten zijn hier geteeld en vinden aftrek naar alle oorden des lands. Bij de eerste veiling was de opbrengst 11 ct. per K.G. RIJNSBURG. Gemeenteraad. Bij enkele candidaat stelling zijn herkozen de heeren J. van Iterson, J. van Klaveren en S. Schoneveld. Verzet. Gisteren zou de inboedel van L. verkocht worden. De deur echter was en bleef gesloten. Met een koevoet werd de deur 'geforceerd, maair op hetzelfde o ogenblik kwam de bewoner mot een bijl aanstormen en gting de potitie tie lijf. Er vielen klappen van weerszijden. Ten slotte werd de man ontwapend en in het ar restantenlokaal opgesloten. Eon uur later kwam de eilfj arige zoon van' de tucht school tehuis. Die had alvast een goed voorbeeld! Veilingen. Op de veiling was de aan voer en kwaliteit gering, wijl door de vele regens de bloemen veel te lijden hebben gehad. Aardappelen-veiling in café Centraal. Wegens het onaangenamen vervoer naar 't buitenland (Duitschland) werden de aard appelen allen opgehouden op f 2.50 per baal. RIJNZATERWOUDE. Gemeenteraad. Bij enkele candidaat stelling zijn hier tot leden van den gemeen teraad gekozen de aftredende heeren G. Eikelenboom en C. Veldhuizen. Militie. Door den keuringsraad voor de militie zijn voor deze gemeente afgekeurd R. de Jong, vrijgesteld wegens broederdienst G. Be.gdioef en J. Schoo. De overigen zyn allen voor den dienst geschikt verklaard. Regoeringsbrood. Naar verluidt zal de volgende week het zoogenaamde regeerings- brood verkrijgbaar worden gesteld waarvoor 83 aanvragen zijn ingekomen. TER-AAR. Gemeenteraad. Bij enkele candidaats stelling zijn als leden van den Gemeente raad gekozen de heeren: Joh. Visser en Joh. v. Vliet. VALKENBURG. Gemeenteraad. Voor twee plaatsen werden candidaat gesteld de heeren: D. Bol Azn., F. van der Meij, A. Peet Azn., en J. Visser. De beide laatsten aftredend. Stemming 8 Juli a. s. VOORSCHOTEN. Gemeenteraad. De verkiezing van vier leden voor den gemeenteraad zal plaats hebben op Vrijdag 9 Juli a.s. Mond- en klauwzeer. Onder den vee stapel van den landbouwer J. Hulst te Wassenaar is het mond- en klauwzeer uit gebroken. Twintig koeien en 13 kippen, die zich bevonden op een stuk land onder Voorschoten, zijn afgemaakt. WADDINXVEEN. Gemeenteraadsverkiezing. Candidaat zijn gesteld Joh. Alblas, lib. aftr., H. van der Berg Dzn., s. d., J. van Bergen a.-r., aftr., D. Bremer Jzn. a.-r. aftr., J. Bruins Slot lib, aftr., H. van Drimmelen r.-k., C. J. Fafianie s. d. en C. Jongerburger a.-r. ZEGWAARD. Te water. Dinsdagmorgen viel Bet driejarig dochtertje van S. Hoogma in een moddersloot. Haar zusje van zes jaar die haar wilde redden, viel er ook bij. Op het hulpgeschrei der kleinen snelde een buurvrouw toe, die ze gelukkig behouden thuis bracht. R. K. Kiesvereeniging. Onder voor zitterschap van dein heer C. v. Dijk hield de R. K. Kietsvereeniginig „Eensgezind heid" gisteravond om half acht een ver gadering in het koffiehuis van mej. de wed. P. v. Bohemen. Nadat de voorzatter in goed gokoaem woorden en met den Qhristelijken groet de vergadering had geopend, wend met groote belangstelling kennis genomen van de reden waarom deze vergadering werd belegd. Het bestuur der R. K. Kiesvereeniging had om den Godsvrede tie bewaren afgezien van het stelten van een edgen candidaat. Nu ech ter door de laiberate kdosvereendgiing 2 can didaten waren gesteLd werd de zaak an ders. Zij waren nu verplicht met een eigen candidaat udt te komen ten eandie zoo mo gelijk te voorkomen dat de raad voorgoed omging. De vergadering kon zich met deze zrienswijze volkomen vereend'gen en besloot met algemeene stemmen den heer L. M. G. v. WeJl hiervoor aan te wijzen. Met ernst werd gewezen op den duren plicht onzen candidaat te steunen en de afwezigen aan te sporen om toch allen zonder uitzondering naar de stembus te gaan. Nadat de voorzitter den secretaris dank gebracht had voor het lezen, der no tulen werden deze goedgekeurd en de vergadering gesloten met den Christelij ker) groet. ZOETERMEER. Het kruis op den toren. Zoetermeer en Zegwaard waren gisterenmiddag leegge- loopen. 't Kruis zou op den toren der nieu we kerk geplaatst worden, 't Kruis, dat Vernietigd: L. Kraaijenbrink, te Stad-Doetinchem. W. de Mooy, asssuradeur, gewoond hebbende te Amsterdam. Geëindigd: H. Kreft Lzn., te Rotterdam. H. de Nooy, schilder en winkelier, te Amsterdam. Ditma Jansen, vroeger pensionhouder, te Nijmegen. H. Oosterink, timmerman, te Sloten (N.-H.) Uitgesproken: J. C. Lagas, loodgieter en rinkwerker, te Amsterdam, cur. mr. E. Polak. M. Kan, koop man in manufacturen, handelende onder de firma S. L. Kan <fe Zn., cur. mr. F. W. C. H. Oldewelt, J. J. B. Huber, melkslijter te Amsterdam, cur. mr. E. Polak. Opgeheven: het faillissement van mej. J. C. van den Bosch, zonder beroep. KERKNIEUWS. Pater J. Aertnijs. In dein oudenxtexm van 87 jaren is gis teren in het Redemptoristenklooster te Wittern bij Gulpen overleden de bekende moraaJl-theoloog, de Z.Eerw. pater J. Aert nijs. De overledene werd den 15en Januari 1828 te Eindhoven geboren, trad op jeug digen leeftijd in de Congregatie van den Allerh. Verlosser en werd in 1851 priester gewijd. De gevreesde heuvel. Een oorlogscorrespondent van den „Pe* tót Parisian" vertelt van e>en heuvel op Gallipoli, dlie onder den weinig famtasüi- schen naam van „Nummer 216" bij de soldaten bekend' is. Dit „Nummer 216" heet eigenlijk „Achi Baba" en wordt als de meest moeilijk te nemen Turksdie stelling beschouwd. Zoodra men de kust van GaiMpolii na dert, kan men den heuvel zien liggen, die jsich dreigend tegen dien blauwen hemel verheft Herhaai'delijk reeds hebben de troepen deor Geallieerden, den heuvel be schoten, doch hij is nog steeds door de Turken bezet. De soldaten me enen dan ook, dat er een bovenmensche'.i jke moed toe behoort om dien heuvel te veroveren, te meer daar cbe Turken zich daar krach tig verschanst hebben. Prikkeldraad bo ven en onder water, loopgraven, mijnen en andere versterk) mgem, dit oftes moet eerst door de aanvallers worden vernield, willen zij hun aanval met succes door zetten. Nu zij eenmaal geland zijn, ie aam te rugtrekken niet meer te denken. De trioe pen hebben dus den vijand voor zich en de zee in dien rug. Daarom deden de Tur ken ook verschóMende uitvallen, die ech ter steeds werden afgeslagen., doch de troepen den schrik om het hart joegen. En den gamschen dag turen ze van uit hun loopgraven naar dat mysterieuse ..Num mer 216", in de hoop het wo'dra te kun nen veroveren, omdat het bezit van (lion heuvel een belangrijke schrede zou zijn op den weg naar Constant i no pel. De Trentlno. De Trentino is oen bergachtige land streek, met talrijke valleien, waarvan de belangrijkste die van de Etsch of Adige rechtstreeks in Italië voert om te eindi gen bij Verona, dat slechts weinige mijlen ten zuiden van de Oostenrijksche grens ge legen is. Riva aan het Gardameer, is voor do Oostenrijkers een ander punt van strategi sche beteekenis, zegt het „Vad." Gedurende mijn verblijf te Riva verhaalt een Britsche correspondent, werd die plaats krachtig verstrekt tot aan de oevers van het meer, alsof een aanval van een landingscorps venvacht werd, en ik bespeurde, dat de Italiaanschc zoeklichten voortdurend over de oppervlakte van het water en do om ringende bergen gleden. Te Arco, een bekend gezondheidsoord, eenige mijlen ten noorden van Riva, wor den een hondertal ernstig gewonde Prui sische officieren verpleegd, waaronder ve len van hoogen rang. Dit werd tegenover den correspondent aangevoerd als een be wijs, dat de Oostenrijkers en Duitschers op een vreedzame schikking van de crisis gerekend hadden. Het werkelijke vraagstuk van de Trenti no is de quaestie van de noordelijke grens. Wanneer, zooals herhaaldelijk gezegd is, de Trentino in het bezit van Oostenrijk oen voortdurende bedreiging voor Italië is daar het den Oostenrijkers een onbelemmerden toegang tot dat land verschaft, zoo biedt de noordelijke grens van Trentino door een eigenaardige overeenstemming precies de zelfde geografische moeilijkheid, indien de landstreek met Italië vereenigd werd. De bewoners van Trentio zijn even Ita liaanse!) in zeden en gewoonten taal en denkwijze, als die van Noord-Italië. Er is een talrijke bevolking en de droom der Trentino is hun land tot een industrieel gebied te maken, even rijk en welvarend als dat van Bergamo of Turijn. Laatste berichten. Mr. Troelstra. Omtrent den toestand van het Tweede- Kamerlid Mr. Troelstra wordt vernomen, dat zijn zenuwgestel ernstig is geschokt. Men vreest dat do heer Troelstra zooul niet voor goed, dan toch voor geruimen tijd zich aan het openbare teven zal moeten'ont trekken en zijn functie als leider der S. D. A P. niet langer zal kunnen blijven waar nemen. Reeds bedankte hij als voorzitter van de Soc. Dom. Kamerfractie. Verbetering in zijn toestand valt nog niet waar te nemen. Inbraak. Mem seint ons uit 's-Gravonhnge: In den afgeiltoopen nacht is ingebroken ■ai uu vnuit «mii ueut uuimii öuiiwvtMwrig- schem weg nr. 23, bewoond door den mi nister van Financiën, Mr. Treub. De dief of dieven hebben, zidh toegang verschaft aam de achterzijde van, de vóHa, waar do rui/tem verbroken zijn, waarna een spag- nolet kon geopend worden en toegang tot de vil'Ja verkregen werd. Al het Cilver, dait in huis was, is gestolen. De politie steiit een uitgebreid onderzoek in. Het ge stolen^ moet een groote waarde vei tegen woordig en. De duikboot- en mijnoorlog. LONDEN, 1 Juli. De kapitein van de „Scottish Monarch'' vertelt, dat zijn schip op 40 mijl ten Z. van Ballycotton was, toen hij twee duikbooten zag. Hij wendde dade lijk den steven en stoomde met volle kracht weg, maar de duikbooten haalden hem weldra in. De duikbooten, grijs geschilderd waren ongeveer 90 Meter lang en voerden twee kanonnen. Toen ze op een 100 M. af- stands waren openden zij zonder waar schuwing het vuur. De bemanning begaf zich in de booten. Toen het schip zonk was het door 34 granaten getroffen. liet brandde voor en achter. Duitsch Zuidwest-Af! ika. PRETORIA, 30 Juni. Het leger van ge neraal Botha is aangeikomen te Okuputo, 65 K.M. ten Zuiden van Otawi. Marktberichten. KATWIJK AAN 1)EN RIJN, 30 Juni. Veiling der Tuinbouwvereeniging K. en O. Aardapp. Due of York p. baal f2.50 f2.60 dito p. mand fl.95 f2,30, dito Kleinen p. 1/2 H.L. fl,10 fl,30 Aardapp. ronden p. boat fü,f—dito p. mand f2,15 f2,40 dito kleinen p. 1/,. H.L. fl,10 fl,20 Bloemkool I 17,— 10,cfito II fO,— f<),Reuzen I fO f(i, l'O,- diloll f0,— fO Peen p. 100 bos f3,00 f3,70, Uien p. 100 bos f0,f0,Aangevoerd 000 ba len en 400 manden aardappelen. VOORSCHOTEN. 30 Juni. Yrije Veiling. 2360 eieren, f 0.400.70. Veiling V. E. V. 2040 eieren, f 6.50—6.80 "WOERDEN, 80 Juni. Op de veemarkt be steedde men voor lammeren fvarkens f2527, biggen fll15, alles per stuk. ZOETERMEER, 30 Juni. Eieronveiling. Aangevoerd 4151 eieren, prijs f5,50 a t'5.ÖÜ per 100. 129 eendeneieren fü.10 per 100. ZOETERWOUDE, 80 Juni. Eieren veiling. 2879 kipeieren f5,706,05. 180 Eendeneieren 5,85f6.15. kalkoeneieren f Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 1 Juli 1915, medegedeeld door hot Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilclt. Hoogste barometerstand 762.8 Vlissingen. Laagste barometerstand 756.9 Neufahnvasner. Verwachting tot den avond van 2 Juli: Zwakke tot matige wind, uit Noordelijke richtingen, half tot zwaar bewolkt, weinig of geen regen. Dezelfde temperatuur.

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 3