N0' 1738 Tweede Blad. Uit Stad en Omgeving. Land en Tuinbouw. 00RL0GS-VARIA. 6e JAARGANG <z ^idóolvz&oiiïmil Woensdag 30 Juni I9I5. STEUNCOMITÉ. XVI. Het Steuncomité Leiden „Oorlogstoe stand 1914" schrijft ons: Lieten wij in een vorig schrijven met reden den nadruk vallen op de werklieden der Katoenfabriek, het comité heeft ook van andere textielfabrieken nog arbeiders te ondersteunen gehad. Zoo zijn er van de Firma Gebrs. van Wijk nog een 15-tal ge steund, waarvan zelfs op 1 Mei nog G on dersteuning genoten. Van deze fabriek meldden er zich op het eind van Augustus en begin September van het vorige jaar een zevental aan, die echter in deze zelfde maanden konden worden afgevoerd. Toen in Januari de aanvoer van grondstoffen verminderde, en daardoor de werktijden inkrompen, ondervond het comité daarvan de gevolgen door de aanmelding van een viertal dezer arbeiders in Januari, gevolgd door 2 in Februari, 1 in Maart en 1 in April, waartegenover een afvoering van 3 hunner in Maart plaats had. Tot 1 Mei was aan de arbeiders van ge noemde firma ongeveer f 125 door het Co mité betaald. Ook van de firma J. C. Zaalberg en Zo nen zijn er een 15-tal door het comité ge steund, waaronder 5 dienstplichigen, die in October, November en December aankwa men. De rest is in Februari, Maart en 'April gekomen, in welke maanden geza menlijk een tiental zijn afgevoerd, zoodat er op 1 Mei nog 2 gesteund werden. In u geheel is door het Comité een bedrag van ongeveer f 150 aan de aVbeiders dezer fa briek uitgereikt. Ook de dekenfabriek der firma Jan Zuur deeg en Zonen leverde haar contingent on der de gesteunden. In Februari zette deze firma een gedeelte van haar bedrijf stop, waardoor een aantal harer arbeiders werk loos werd of minder uren ging arbeiden. Deze mannen waren grootendeels in een werkloozenfonds, die hun f 6 per week uit- keering gaven. Een elftal kreeg daarbij steun van het comité. Zij kwamen in Fe bruari een zestal in Maart een viertal en één in April. In Maart en April konden er telkens 2 afgevoerd wor den. Met die vroeger gekomen waren, zijn er 14 arbeiders van deze fabriek gesteund, waaronder 1 dienstplichtige en wel tot een gezamenlijk bedrag van ruim f 220 tot 1 Mei gerekend. Op 1 Mei werden nog 10 hun ner gesteund. Van zeven andere textielfabrieken in onze stad zijn er te zamen ook nog 15 bij het comité om ondersteuning gekomen, waaronder 1 dienstplichtige. Zij kostten liet comité tot 1 Mei nog ruim f 250. Een eigenaardige afdeeling der textiel nijverheid is de matten- e n t a p ij t- w e v e r ij, waarvan we in Leiden ook nog een kleine inrichting hebben. In Januari kon deze haar menschen niet langer in dienst houden, dewijl er geen aanvoer van grondstoffen plaats had. Een viertal dezer arbeiders klopte bij het comité aan, dat in de volle behoeften van hen te voorzien had. aangezien zij niet in een werkloozenfonds .waren. Daardoor moest aan dit kleine aan tal naar proportie veel moer uitgekeerd worden dan aan al de andere fabrieksarbei ders. Tot'l Mei was reeds aan hen een bedrag van ongeveer f 385 uitgekeerd, ter wijl er op 1 Mei -nog 3 hunner gesteund rende tot de C-afdeeling van het Comité, werden. Van de textielnijverheid, behoo- zijn er tot 1 Mei 333 arbeiders gesteund met een gezamenlijk bedrag van ruim f 9300. Officie? e Candidaatstoliing voor de Verkiezingen van Leden van den Gemeenteraad. Gisteren zijn de navolgende candicLatën voor het lidmaatschap van den Gemeen teraad ingediend: Voor het 1ste Kiesdistrict. J. Baart, S. D. A. P. Dr. G. Fabius, Vrijz. U.-L. V.-D. J. de Feij, S. D. P. T. Groene veld, S. D. A. P. P. Hocgemboom, Vrijz. U.-L. V.-D. Dr. J. A. N. Knuttel, S. D. P. J. Korevaar P.Azn., Vrijz. U.-L. V.-D. Joh. Metischer, S. D. P. H. M. Sasse, C.-H. A.-R. R.-K. J. Raar, S. D. P. o o r het 2de Kiesdistrict: J. Baart, S. D. A. P. J. A. Bots, R.-K. A.-R. C.-H. Mr. P. E. Briët, A.-R. R.-K. C.-H. Mr. A. van der Eist, V.-D. U.-L. Vrijz. J. de Feij, S. D. P. T. Groeneveld, S. D. A. P. Dr. J A. N. Kniuttel, S. D. P. Mr. J. C. v. d. Lip, C.-H. A.-R. R.-K. Joh. Metscher, S. D. P. J. Raar, S D. P. Voor het 3de Kiesdistrict: J. Baart, S D. A. P. Joh Dekker, groep onafh. kiezers. J. de Fey, S. D. P. T. GroeneveM, S. D. A. P. J. B. Huurman Dzn., A.-R. R.-K. C.-H. Dr. J. A. N. Knuttel S. D. P. W. A. Pera, A.-R. R.-K. C.-H. Mr. A. F. L. M. Tepe, R.-K. A.-R. C -H J. Raar, S. D. P. Een Adres inzake Wederopenstelllng der Leldsche Veemarkt. Een adres is verzonden aan den Minister van Landbouw, waarin verzocht wordt om qe wederopenstelling van de Leidsche vee markt. Als redenen daarvoor wordt genoemd, ten eerste, dat er veel vet vee in de weiden aan wezig is, waarvan noodzakelijk is, dat het verkocht wordt; vervolgens, dat door de ver mindering van de melkopbrengst der koeien, vooral ook voor den melkhandel, het aan- koopen van melkvee gewenscht is. De adressanten wyzen er ook op, dat de veehandelaren, die Leiden als vaste markt plaats hebben, en neringdoenden in Leiden, die aan de Leidsche markt een deel van hun bestaan te danken hebben, er groote schade amson te Leiderdorp, G. Dorrepaal Azn., te Koudekerk; Adrs. van Leeuwen, te Zoetcr- woude Weipoort), en A. Rijnsburger, te Lei derdorp, als vertegenwoordigers van een kring n 130 veehouders. Personen, die zich te Leiden hebben gevestigd. T. de Groot, dienstbode, Rijn- en Schie- kudc 13. A. W. v. Steenbergen, Pasteurstraat 28a. C- Zuilhof, electro-technicus, Lage Rijn dijk 8c. Wed. P. J. Hermans Brinkbok, Haarlem merstraat ll7a. G. A. Fijnvandraad, Breestraat 105. P. L. Meijneke, surnumerair Post- cn Telegr., Steenstraat 29. G. A. Schrijvers, kleedermaker, Apothe- kersdijk 6. H. de Jager, kapper, Middelweg la. Mr. B. Grootenboer, advocaat en procu reur, Breestraat 21. Mej. T. J. Wouters, Noordeinde 50. J. Keijzer, dienstbode, Breestraat 40. P. A. Muis, aannemer, Hoogl.kerkgr. 44. C. A. Zwetsloot, dienstbode, Hooi gracht 48. H. J. Smit, kellner, Schelpenkade 59. J. W? Schouten, banketbakker, Hooge- woerd 45. M. W. J. Piët, kinderjuffrouw, Bree straat 11. C. J. de Bruijn, sigarenmaker, Hooge- woerd 99. P. J. Poppe, timmerman, Levendaal 145. L. v. Altena, banketbakker, Hooge Rijn dijk 64. Mej. T. Winkler, N. Beestenmarkt 34. H. G. v. Kalleveen, timmerman en aan nemer, Iude Rijn 68a. J. de Vreugd, dienstbode, Breestraat 40. Mej. M. J. de Groot, Iude Singel 6. Th. J. H. v. Halderen, los werkman. Varkenmarkt 28. A. v. d. Velden, katoenwever, Veste- straat 45. W. F. Nieuwenburg, los werkman, Vol dersgracht 18. C. E. Devilee, dienstbode^ Witte Singel 86. Mej. M. I. Vuijsters, Utr. Jaagpad 27. J. F. M. Bos, winkelierster, Vischmarkt 7. L. J. F. v. Gils, schoenmaker, Verl. Sophiastraat 10a. J. v. Duijvenbode, dienstbode, Bree straat 106. H. A. C. Boelman, Rijn- en Schiekade 113. Th. Schröder, voeger, Vestestra&t 4. Personen, die uit Leiden zijn vertrokken Wed. M. de GraafLusvelt, Rotterdam, Oost Einde 67 E. Mej. H. Hendriks, Hillegom, Hoogstraat bij T. Oly. P. J. Wallaard, Rotterdam, Oost Maas straat 28. P. Chr. Kimmijser, Schiedam, Lange Haven 128. Wed. D. AndréaVerweij, Noordwijk, St. Jeroengesticht. H. T. du Pon, Amsterdam, le Wetering dwarsstraat 30hui9. H. v. Haeringero, Rotterdam, Pr. Juliana, laan 90b. J. W. J. Toe Waer, Schaarsbergen, bij de familie De Keizer. J. B. J. Knelinge, Naaldwijk, broodbak kersknecht. M. Steenhuizen, Rotterdam, Spanjaard straat 52a. S. A. Kesper, Warmond, Heerenweg 112. Mej. G. Ravensbergen, Amsterdam, Am- stel 260. G. v. d. Berge, Rotterdam, Schiedamsche weg 112b. Wed. Wassink—v. Voorst, Haarlem, Kleine Houtweg 1. J. A. C. Sleijster, Arnhem, Velperweg 40. J. Zwagerman, Enschede, Haaksberger- weg 20. H. G. W. Eijsvogel, Rotterdam, Zomer hofstraat 54b. 4vjK1 jAs.ie<. Jfr$K?KjtniaL.30. gel 84. Mej. E. C. A. v. Bredestijn, Amsterdam, Marnixstraat 13 III. A. C. v. d. Hoek, Aarlanderveen, Hof- zichtstraat. Mej. J. M. L. T. Kooien, Oegstgeest, Leid sche straatweg 59. A. Staring, Voorschoten, café ITaagsche Schouw. E. J. Chr. Greven, Zwolle, Klein Weezen- land. Corns. Paauw, Oegstgeest, Martina- Mej. C. E. M. Knelange, Rijnsaterwoude. J. Veltman, Uden. N. S. Hoekstra, Breda, Seeligsingel 13. H. J. Weg, Groningen, Kruitgracht G. Mevr. Boers—v. Vuuren, Den llaag, An thony Duijckstraat 113. J.A. Pranger, Utrecht, Catharijnesin- gel 38bis. Mej W. J. M. v. de Burgt, Wijk bij Duurstede. Fr A. Eversteijn, Den Haag, Koningin Emmakade 30. W. F. Fakkel, Den Haag, Rijswijksche- weg 16. P. A. v. Beusekom, Rotterdam, Wijnha- ■en 121. P. A. v. Beuskom, Roterdam, Wijnha ven 121. Mej. J. M. Lagerweij, Roosendaal, Res tauratie Station. II Dee. De Bildt. A. v. Isch, Rotterdam, Stationssin gel 123b. L. J. v. d. Berg, Stompwijk. C. J. Slierings, Voorschoten, Steenen Muur. De haren der runderen. Vele veehouders en ook fokkers bekom meren zich weinig om tie haarkleur hun ner runderen. Zij gaan van de veronder stelling uit, dat de haren wel van het al- lenminste belung zijn en de waarde der dieren het meest moest gezocht worden in het exterieur, de afstamming en het pro ductievermogen. En niemand zal hun te genspreken, wanneer zij deze meening uit spreken. We hebben in onzen nationalen veestapel beesten noodig, welke uitmunten door gezondheid en kracht. Onze runderen staan in het buitenland bekend als een uitmuntend voeslag en de handelswaarde is hoog vooral om de groote melkopbrengst. Maar als men een vreemdeling vraagt, waaraan hij het Nederlandsche vee her kent, dan speelt de haarkleur daarbij een voorname rol. De kenners en fokkers vra gen in de tweede plaats wel naar de vor men, naar het type maar als de kleur der haren en de bekende afteekenlngen niet aanwezig zijn, dan vertrouwen ze ons niet op de mededeeling, dat ze met een raszui ver dier te doen hebben. Het wil ons daar om voorkomen, dat onze fokkers wel dege lijk hunne aandacht mogen schenken aan de haarkleur en trachten de typische aftee- keningen zooveel mogelijk te behouden. In het buitenland hecht men daaraan sterk, en overal, waar men vee fokt, van eenige waarde wordt de kleur angstvallig in het oog gehouden. Denken we maar oens aan de Jersey koeien, die zulke vetrijke melk geven, aan de Ihorthornrunderen die zoo geschikt zijn voor de vetmesterijl Wanneer de kleur der dieren vrijwel eenvormig is in een bepaalde 6treek, dan herkent ieder reeds bij een vluchtige waarneming met welk soort hij te doen heeft. De aanwezig heid van vele exemplaren met eenzelfde haarkleur, maakt een land, een provincie of een streek tót een centrum van produc tie. Wie nu van een gunstig bekend staan- den veestapel wil koopen, vindt daar volop materiaal en kan uitzoeken. Als men don door de uniformiteit in kleur de koopers verschillende goeaé dteron de deren worden aangetroffen, dan zullen die koopers daarvoor niet te minder koopen en de prijzen zullen er niet door dalen. Waar men in de uniforme richting eenigen tijd hoeft gefokt, en goede resultaten hoeft verkregen, doet men best in die kleur te blijven doorwerken en de dieren zooveel mogelijk tot volmaaktheid te brengen, zoo wel in exterieur als in producten. De fok kers, die van den hak op den tak willen springen, brengen een mengelmoes voort, dat stellig in waarde daalt. Alleen wan neer men een andere richting ultwil met de fokkerij, kan men tot kruising over gaan. Maar hierbij dient men zich eerst een bepaald doel voor oogen te stellen. Den eersten tijd heeft het kruisingsproduct niet de hoogste waarde, men dient het dan ook tot een puik slag te maken. (Hsgz.) Hoe communiqué's ontstaan. Hoe de officieele Duatsche communiqué's worden gemaakt, weet het te BrusseJ_ver- scliijnende blad „La Belgique" te vertel len. In een bomvrije ruimte stelt de telefoon bij het aanbreken van den dag de drie bataljons van het regiment jm verbinding me>t den adjudant. Deze vat in allerijl de drie rapporten in één enkel bericM van 8 of 10 regels samen. De adjudant van het tweede regiment doet hetze fde. De adju dant van de brigade vereemigt deze *two« rapporten weer tot één, en dut is dan ho4 ochtend-communiqué vorn de brigade. Tegen 6 uur 's ochtends roepen de ad judanten der twee brigades don divisie- adjudant op, die op zijn beurt in enikete korte en nauwkeurige zinnen allo gebeur tenissen van het front der divisie samen vat. Om 7 uur 's ochtends ontvangt het op perbevel van het legercorps bericht van al wat er in. den naoht is voorgevallen sedert hot avondcomrauniqué van den. vo rig en dag. Het daaropvolgende uur bren gen de verschillende legercorpsen ham berichten over aan het opperbevel van hot leger, en een half uur later is het groots hoohlkwartier op .de hoogte van don cogenblikkelijken militairen toestand op alle fronten in het Westen, van de Noord zee tot de Zwiteersche grens. De legers in hot Oosten weiken va'gems hetzelfde stel sel. Het officieele communiqué wordt vervol gens opgesteld door het opperbevel van het leger in het groote hoefdkwantior. D« le|kst wordt onmiddellijk zoowel telefo nisch als telegrafisch, om vergissingen te voorkomen, toegezonden aan het pero- kwantier bij den plaatsvervangend en ge ne r alen staf te Boirlijn. De plv. general® staf verstrekt het communiqué aan WoLff® Bureau, dat het terugzendt naar de Ber- lijn-sche commissie van den plv. genera- Ion staf. Eerst nadat het behoorlijk is ge controleerd, krijgt Wolff macht'ging onj het officieele bericht door bemiddeling van de pers ter openbare kennis te brén gen. Verschrikkingen in de loopgraaf. Do oorlogscorrespondent van de „KoIL Zeitung" in het westen, die de gevechten bij Atrecht mee maakte, schrijft: Het leven in de loopgraven aan het wes telijk front wordt in vele kringen van het vaderland nog beschouwd als een grappi ge zaak. De loopgraaf-moppen van de kranten, de humoristische tooneclen in theaters en kino's en de grappige verhalen in veldpostbrieven hebben dezen indruk gevestigd. Gelukkig hebben onze troepen hun goed humeur niet verloren, maar wanneer ergens ter wereld do humor ge baseerd is op ernst, dan is het hier liet geval. graven bij Airocm. is ci^.t van dieren, die In holen huizen. Alleen 's nachts en de nachten zijn thans zoo kort kunnen zij zich vrijer bewegen, om de ver nielde graven weer in orde te brengen, warm voedsel, voor zoover dit nog warm genoemd kan worden, te halen uit de veldkeukens, die stil houden achter heit front, bij het begin van de aanval-loopgrar ven. En zelfs dit olies geschiedt onder le vensgevaar. Want de vijand, die maanden lang tegenover onze stellingen ligt, ia zoo nauwkeurig op onze posities ingeschoten, dat hij deze In het donker van den nacht ook treft. En zoodra verdachte geluiden gehoord worden, schiet hij. Aan slapen kan bijna niet gedacht worden. Licht bran den en gedurende do enkele uren van be trekkelijke rust te lezen, Is alleen mogelijk, indien men in de schuilplaatsen zorgvuldig maatregelen treft, dat geen llchtstraai naar buiten dringt. Overdag is het leven In de loopgraven één koortsachtige spanning. De loopgraven zijn dikwijls 12 tot 15- meter van die van den vijand verwijderd, ja zelfs een afstand van 5 meter komt voor en 25 meter worden reeds beschouwd ala een groote afstand, waar men rustig een; vijandclijken stormaanval kan afwachten. Elk oogenblik kan de golf van vijandelijke* bajonetten over den rand van de loopgraaf slaan. En niemand kan over dezen rand FEUILLETON. HEREENIGD. 76) „Madame, ik wil goedmaken, wat ik misdaan heb. Verhinder uwen zoon, dat hij mij verder in den weg treed, want het be treft de eer van ons huis, die mij te dier baar is, dan dat ik er niet elk offer voor zou brengen. Verhinder uwen zoon over den naam Le Noir smaad en schande uit te storterf, want wie weet, waartoe het ge praat van deze Frangaise, indien zij w kelijk niet meer krankzinnig is, leiden kan, en ik zal u voldoening verschaffen tegen over uw echtgenoot. Ik ben van plan Vir- ginië te verlaten en een geschreven stuk van mijn hand, waarinide gelieele onzalige dwai'ing van het verleden e wordlt uiteen gezet, zal u in uw vrille rechten, herstellen. Het woeste verlangen om, wanneer ik u nie.t gelukkig kan maken, u ook door nie- mands and ens toedoen gelukkig te zien, is dn mij uitgedoofd. Ik wil' boeten. Maak dat uw zoon mij mijn eigen weg laat gaan en de poorten van Hurricane Hall zulten zich woor u als voor hare meesteres openen, en de armen van den man, dien gij lief- hebt, zullen zich naar u uitstrekken. Blijft gij tegenover mij in uwe vijandige gezind heid va harden, dan zult gij er betrouw over hebben! Sir! riep Marah, van haar stoel op springende. Sir, gij waagt het mij te be dreigen? Wees mij ter wiille, antwoordde Le Noir en zijn Fitetm klonk spattend. Ik open li die armen der liefde &n ÏXYL Z>oon krijgt weer den naam en de bescherming zijns vaders! Mijns vaders! klonk het op dit oogen blik uilt de deuropening en Guido stormde naar binnen op zijn moeder toe, terwijl ook de figuur van Klara achter hem zicht baar werd. Moeder, moeder! riep Guido, Manah 'die geheel buiten zich zelve was van ontsteltenis om den ha's vallende. O, spreek, spreek, wat heeft deze man te zeg gen over mijn vader? Vervloekt! siste Le Noir, een bewe ging makende om naar zijn hoed te grij pen en zich uit de voeten te maken. Halt! beval Guido, hem bliksemsnel bij den arm pakkende. Halt gij blijft hier, schurk die ge zijt! Blijf staan op uw plaats. Wat hebt gij van mijn vader te zeggen? Vraag het maar aan haar! riep Le No:t, een laatste troef uitspelende, om zich zoo mogelijk vrij baan te maken, ten einde le kunnen Vluchten. Uw vader leeft nog nog. maar wie het is. laat uw moeder u dat maar vertel len! En een spottende schaterlach ging met die woorden gepaard. Een oogenblik staarde Guido den spre ker met verbazing aan, doch in het vol gende oogenblik, terwijl hij de beteekenis der woorden begreep, werd hij achterover geworpen en met één sprong had Le.Noir de vestibule bereikt, zonder op Klara te letten, die hij moesrt passeeren. Wat zei die man? fluisterde Guido met bange stem en op gejaagd en toon. Marah wrong wanhopig hare handen; ?ij zag pu geen kans meer om het geheim langer voor haar zoon verborgen te hou den. Hij heeft de waarheid gesproken, fluisterde zij, niets dan de ontzettende waarheid! Uw vader leeft, mijn jongen, en toch is hij dood voor u, voor u en voor uw arme, ongelukkige moederl XLIX. Mack Donald's bevelen waren uitge voerd met een nauwgezetheid., die elke andere vereemiging als die dezer bandie ten, tot core zou hebben gestrekt. Kapiitola was de beide mannen, die er tmee betast waren haar achter in den spelonk te brengen, gevolgd zonder eenige poging tot tegenstand; zulk een poging zou trouwens geheel vergeefsch geweest zijn en slechts ruw geweld ten gevolge hebben gehad. Zoo volgde zij schijnbaar willoos, doch in werkelijkheid 6lechts bezield door deze ééne gedachte: hoe het haar gelukken kon zich uit deze gevangenschap te bevrijden. Indien zij' de hu'-p inriep van den geeste lijke, dien, de door Mack Donald uitgezon den mannen bij haar zouden brengen, wat kon haar dit baten? Een dolksteek met vliugge hand toege bracht en de man, die haar bescherming beloofde, zou voor altijd tot zwijgen zijn gebracht. Neen, zij zag geen uitweg uit de duisternis, waarin eon bitter noodlot haar had'gestooten. Als de Hemel geen wonder liet geschieden, was zij verloren, redde loos overgeleverd in de macht van Mack Donald. Ais een chaos warra'den deze gedachten door haren geest, doch geen oogenblik Jiaar uiterlijk den moed en vastbe radenheid, die zelfs de onvervaarde man nen van Mack Donald ontwapend had. Ieder ander zou te midden van zulke ont zettende omstandigheden wanhopig zijn geworden. Doch KapitoLa zou niiet het och te kind van de New-Yorksohe straat zijn om niet hare tegenwoordigheid van geest te behouden, die, naar zij gevoelde, haar ai'.teen redden kon. Haar eenig wa pen tegenover hare vijanden was Tfo el- bloedige berekening. Vandaar dat zij fier als een koningin de spelonk inging, die reeds ver tocht werd door helrood fakkellicht. Een oogenblik zeWs wekte de bekoring der nieuwheid In haa~r een avontuurlijken geest op, doch d» ernst der omstandighe den deed deze weer spoedig tot zwijgen komen. Dit hier was geen romantiek, geen come- die, zooals zij in boeken gelezen had, doch werkelijkheid, hoogst ernstige werkelijk heid, en zij was heft offer, waarom de strija werd gestreden. De strijd! Er leefde in haar opnieuw een heldhaftige moed op. Eenige minuten had zelfs haar sterke ziel gesidderd bij de gedachte aan het ge vaar, hotwrilk haar dreigde. Thans was zij weer de oude, die besloten was tot het uiterste. En zij zou al haar zelfbeheer- sching noodig hebben! Na eenige uren, gedurende welke men haar a'teon had gelaten, hoorde zij de stem van Mack Donald. Haha, mijn lief bruidje, 9prak de rcover, utt de donkere gang te voorschijn tredende, tot zijn gevangene, hat spijt mij verschrikkelijk, diat tk uw kamermeisje, Pjtapat, niét mede hierheen heb göbradhti maar alleen mijn bezorgdheid voor u deed mij zoo handelen. Als gij echter wilt, dat zij hier komt, hebt gij maar te hevelen en voordat wij een dag verder zijn, zal aan uw verlangen voldaan worden 1 Voordat wij een dag verder zijn, kan uw macht gebroken zijn, eerioozel ant woordde Kapitola meit bliksemde oogen, Dat zal het geval ndet zijn, mijn schoon duifje; integendeel, binnen vier-en- twintig uren ben ik gestegen tot het hoog ste aanzien Mijn vrouw zal mij niet ver raden, en dat mijn positie gelieol anderd worden zal, daarvoor beschik ik over do noodlge middelen. Ja, hoog wolgeboren® miss Kapitola Le NoLr, gij moogt wiilfen of niet willen nog één uurtje cm gij zijt de vrouw vazn Mack Donald! Le Noir? riep Kapitola uit. Donald, hoe komt gij op dezen naam? Gij hebt hom reeds meermalen uitgesproken. Wat heb ik te maken met den man, die dezen naam draagt? Met weftk recht noemt gij mij Kapitola Le Noir? Met weXk recht? vroeg Mack Donald spottend. KoConol Le Noir is uw oom, meisje! Gij zijt de dochter van Eugèno L« Noir, zijn dochter en de erfgename van al zijn bezittingen! De dochter van Eu géne Le Noir? sta melde Kapitola geheel buiten zioh zélve. Mack Donald, hoe weet gij dat? Om Godd wil, zeg mij, hoe weet gij, dat ik, die li» New-York langs de straat geloopeo. heb, do dochter van Eugène Le Noir en zijn erfgename ben?. Wordt vorvo/lgd.).

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 1