lijn biechteling olble pogingen aan, (üe de rechtvaardigheid kon ingeven voor hert geestelijk en tijdelijk heul van dezen laat ste; doch nierts kon deze herwegen oin de minste poging te doen', dé eer en het leven van dengene te redden, die arisch uldig zou veroordeed worden. Wie zou kunnen zeggen, hoe vreestfijk ongerust de biechtvader in dit oogemMik was? De schuldige, die de absolutie niet had kunnen ontvangen ter oorzake van zijne 6lechte gesteltenissen, vertoonde zich an dermaal voor zijn geestelijken rechter. Wat vóel er toen tussoben beiden voor? Hert is onmogelijk zulks te zeggen. Zeker is het irntusschen, dat de ongelluk- kiige priester aan de hoop moest verzaken, die verharde zie.'' te treffen. Eindelijk brak de noodlottige dag aan, dat de ongelukkige edelman, vroor wiens onschuld geen onkel feit pleiütite, wend op gehangen, na beroofd te zijn van zijn adel en na den beul voor zijne oogen zijn degen en het wapenschild van zijn huis te hebben zien breken-. Do nloèder van, den martelaar leed nieit lang; acht. dagen later was zij bij een harer zonen. De andere leefde langen tijd ter prooi aan zijn droevige herinneringen, waaraan de getuigenis van zijn geweten en de bediening van zijn ambt eemnge ver lichting toebrachten; het verlangen zich aan het tooneei! van zooveel lijden te ont trekken, deden hem een kleine dorpspas torie vragen en verkrijgen. Twee jaren waren nauwelijks verloop en, toen de wezenlijke moordenaar, die niet stilstond op den weg der boosheid, eene nieuwe misdaad bedreef, die dezen keer niet. aan de navorschimgen van het gerecht kon ontsnappen. Na een huwelijk aangegaan te hebban, dat voor een groot gedeelte die oorzaak «ijner verstoktheid was, vond hij dat zijn schoonvader te 'Jang leefde, en hij had heim vergiftigd. Gevorunisd en veroordeeld voor deze misdaad, werd hij aangegrepen door de late knagingen, die hem al zijne andere schelmstukken deden bekennen, onder an dere den moord, waarvan loven is gespro ken, met de omstandigheden der biecht en van hoi geheim, dat de broeder van het slachtoffer bewaard had. Nadat de stukken der twee processen naar Londen gezonden waren, schreef een beval des konüngs voor, het onschuldige slachtoffer van deze wreed® dwaling der mensoholijke gerechtigheid dn zijne eer te herstellen. Zijn lijk werd opgegraven op het kerkhof der ter dood veroordeelden. en met groote plechtigheid bijgezet onder het hoogaltaar der cathedraaJ van DubHin. Do aartsbisschop officieerde met zijne drie on- doirhoorige bisschoppen.. De jonge priester ontving van het gouvernement eene aan zienlijke soon alls schadevergoeding voor de weinige goederen zijns broeders, diie aan geslagen waren; dooh hij wfflde er niét van genieten, en deefde zo geheeil aan de ar men uit, gelukkig zijnd es dat zijn broeder weder dn eer hersteld was. lev reden wier de nederige bediening waar -h-ii veel irnml irin) 1.lr.f,'VCa.Tf ■Ttj.dg'bujep- den; hij wilde geeri andere glorie .tot Loon van den plicht, dien hij zoo moeilijk had verricht, dan döc welke daardoor op de- geheel e katholieke Kerk teragstraa'de. KERKBERICHTEN. ALPHEN. Parochie vail den H. Bonifacius. Zondag: H.H. Missen 7 uur; 8.30 uur (Ka pel); 10 uur Hoogmis. 1.30 uur Catechis mus; 2.30 uur Vespers met Rozenhoedje; Maandag: de H.II. Missen 7 uur; 7 uur (Kapel) en 8.15 uur. Vigilie van hot feest van de H.H. Apost Petrus en Paulus. Geboden Vastendag. 46 uur biechthooren. Dinsdag: Feestdag der II.H. Apost. Petrus en Paulus, verplicht, te vieren als Zon dag; ook voor de Militairen. H. Missen als op Zondag. 2.30 uur Vespers met Rozenhoedje. Donderdag: 4—5 uur biechthooren. Vrijdag: 1ste Vrijdag der maand, toege wijd a.h H. Hart. 8.15 uur gezongen H. Mis. 7 uur Lof ter eere van het H. Hart. BODEGRAVEN. Parochie van den H. Wfcilibrordus. Zondag,: 7, 9 en 10 uur H.H. Missen. 1.30 u. Catechismus; 4.30 u. Patronaat; 7 uur Lof. Maandag: 7.30 uur H. Mis. Dinsdag: 7 en 10 uut H.II Missen. 7 uur Ix>f. Woensdag: 7.30 en 8.30 uur H. Mis. Donderdag: 7.30 en 8.30 H.H. Missen. 7 uur Lof ter eere van, helt H. Sacrament. Vrijdag: 7.30 en 8.30 uur H. Mis. Zaterdag: 7.30 en 8,30 uur H. Mis. Van 4 uur gelegenheid om te biechten. Eiken ochtend 6.15 uur uitreiking der H. Communie; eiken avond 7 uur Ro zenhoedje om door de voorspraak van Ma ria den vrede van God af te smeeken. BOSKOOP. Parochie van den H. Joanne9 de Dooper. Zondag: 7 uur Vroegmis; 9.30 uur Hoog mis; 7 uur plechtig Lof waaronder pre- dicatie. Maandag: vanaf 3.30 uur gelegenheid om te biechten. Dinsdag: 7 uur Vroegmis; 9.30 uur Hoog mis; 2.30 uur Vespers met Rozenhoedje. Vrijdag: 8.15 uur, gezongen H. Mis, en des avonds van 69 uur gelegenheid om te biechten. Zaterdag: Gelegenheid om te biechten vanaf 3.30 uur en des avonds te 7 ure Lof met Rozenhoedje. Gedurende de week de H. Missen te 7 en 8.15 uur. Deze week Catechismus ?olgens ge woonte. AARLANDERVEEN. Parochie van de H.H. Apostelen Petrus on Paulus. Zondag: de H.H. Missen om 7.30 en 10 uur. 's Middags 2 uur Lof. In de week de H. Mis om 8 uur. Dinsdag: Feestdag van de H.H. Apostelen Patrus en Paulus, te vieren als Zondag; de H.H. Missen als op Zondag. '6 Mid dags 2 uur Lof. HAZERSWOUDE. Parochie van de H.H. Engelbewaarders. Zondag: 7.30 H. Mis; 10 uur Hoogmis. 1 uur Catechismus; 2 uur Veepers. Maandag: Vigiliedag van St. Patrus en Pan lus, geboden Vastendag. BaEchthoo- mn 's avonds van 69 uur. Dinsdag: Hooge feestdag van Petrus en Paulus. H. Mis 7.30 uur. Hoogmis 10 uur. 2 uur Vespers en Rozenhoedje. Donderdag: 'a avonds Biechthooren van 68.30 uur. Vrijdag: 8 uur gee. H. Mis voor de leden van 't Broederschap; 's avonds Lof om 7.30 uur, waaronder akte van eereboete en gebed voor dm vrede. Zaterdag: Biechthooren van 1012 en 's avonds van 49 uur. HAZERSWOUDE. Parochie van den H. Michaël. Zondag: 6.30 uur uitreiking der H. Com munie; 7.30 uur Vroegmis; 10 uur Hoog mis; 2 uur Vespers, Maandag: 7.30 uur H. Mis in het Zuster- gesticht. Geboden Vastendag: Gelegenheid om te biechten 's nam. van 48 uur. Dinsdag: Feestdag H.H. Apostelen Petrus ©n Paulus, te vieren als Zondag. 6.30 uitreiking der H. Communie. 7.30 en 10 uur de H.H. Missen. 2 uur Vespers. Woensdag: 8.15 uur H. Mis. Catechismus 11.30 uur. Donderdag: Catechismus 9 uur en 11.30. Vrijdag: le Vrijdag, toegewijd aan de ver eering van Jezus H. Hart. 8.15 uur ge zongen H. Mis. Catechismus 's nam. van 3.304.30. Zaterdag: le der maand te verdienen voCüe Aflaat. 8.15 uur H. Mis. Gelegenheid om te biechten nam. van 48 uur. HAZERSWOUDE (Groenendijk). Parochie van den H. Bernardus. Zondag,: om half 8 de eerste H. Mis; om 10 uur Hoogmis; om half 3 Vespers en Lof. Maandag: en de overige dagen de eerste H. Mis om 7 uur; de tweede om kwart over 8. Dinsdag: Feeelt dar H.H. Apost. Petrus en Paulus, die diensten als op Zondag om half 3 Vespers en Lof. HOOGMADE. Parochie van de H. Maria Geboorte. Zondag: H. Mis te 7.30 uur. 10 uur Hoog mis; 2.30 uur Vespers. m&cSYiliiög: eïl tólgende dagen de H.ri. Mis sen 8 uur en 8.30. KATWIJK. Parochie van den H. Joannes Geboorte. Zondag: Vandaag de Feestdag van den H. Joannes d. Dooper, PakroorihedMge der Parochie. De H.H. Missen te 7, 9 en 10 uur. Geen Catechismus; vanavond te 7 uur plechtig Lof met feestpreek. Door de week de H. Mis te 8 uur. Maandag: Vigilie van de H.H. Petras en Paulus, geboden t© vasten en zich te onthouden van vleesch en vetsp ij zen- Dinsdag: Feestdag van de H.H. Apostelen Petras en Paulus, te vieren als Zondag; de H.H. Missen zooals op Zondag; 's avonds te kwart voor 7 uur Rozen hoedje en te 7 uur Lof. Vandaag geen Catechismus. Woensdag: Vandaag geen bdieohthooren voor de kinderen. Vrijdag: 's Avonds te half 8 Lof ter eere van heit H. Hart. Zaterdag: 's Middags van 59 uur gele genheid om te biechten, LANGERAAR. Parochie van den H. Adrianus. Zondag: H. Mis 7 en 10 uur. Na de Hoog mis Catechismus. 2 uur Kruisweg. Door de week de H.H. Missen om 7 en 8 uur. Maandag en Woensdag Catechismus le klas, Donderdag en Vrijdag Catechis mus 2e klas; Vrijdag Catechismus 3e kl Maandag: Vigilie, geboden Vastendag, na de H.H. Missen en van 3.304.30 en 7 8.30 uur gelegenheid om te biechten. Dinsdag: Feest van de H.H. Apostelen Petrus en PauJlus, te vieren als Zon dag, 2 uur Vespers, daarna gelegenheid om te biechten zoolang men achtereen blijft komen. Donderdag: 3.304.30 en 78 uur gelegen heid om te biechten. Vrijdag: 1© Vrijdag van de maand. Zaterdag: de H. Mis om 8 uur; 's avonds 7 uur Lof. Van 3—4 en 68 uur gelegen heid om te biechten. LEIDSCHENDAM. Parochie van den H. Petrus en Paulus. Zondag: 3 uur Vespers; 6.80 uur Lof. Maandag: Geboden vasten- en onthou dingsdag. Biochthooren van 410 uur. Dinsdag: Feestdag van de H.H. Petrus en Paulus en A ambi-dd Ingsfeeét. 3 uur Vos- pers; 7 uur Lof processie en Te Deum. Donderdag: 6.30 uur Lof; van 6hall 8 biechthooren. Vrijdag: 8.30 uur gezongen H. Mis ter eere van hert H. Hart. Zaterdag: 6.30 uur Lof. Biechthooren van 5—9 uur. LEIMUIDEN. Parochie van den H. Joannes de Dooper. Zondag: 7 uur Vroegmis, half 10 Hoog mis. Onder de H.H. Missen Colecte voor den St. Pieterspenning. Na den middag half 2 .Catechismus en haM 3 Vespers. In de week de H. H. Missen om 7 uur en half 9. Maandag: na die 2d© H. MLs en des nam. van 57 uur gelegenheid om te biech ten. Vigiliedag, geboden Vasten- en Onthoud Irogsd ag. Dinsdag: Hoogfeest van de H.H. Aposte len Petrus en Paulus, geboden, te vieren als Zondag: de H.H. Missen aks op Zon dag en des namiddags half 3 Vespers. Woensdag: 7 uiur de H. Mis in het Ge sticht. Donderdag: na de 2de II. Mis gelegenheid om te biechten. Vrijdag: 1ste Vrijdag der maand toege wijd aan de vereering van het H. Hart van Jezus: om half 9 gezongen H. Mis met uitstelling ter aanbidding van het A kerb. Sacrament. Zaterdag: Na de 2de H. Mis en des nam. van half 4 af gelegenheid om te biechten. MEIJE EN ZEGVELD. Parochie van de H. Maria Geboorte. Zondag: 7 uur vroegmis; 9 uur Catechis mus; 10 uur Hoogmis; 2 uur Lof. Maandag: 8 uur H. Mis, 12 uur Catechis mus. Vastendag. Gelegenheid' om te biechten van 3.307.30 uur. Dinsdag: Feestdag van de H. Aposteüen Petrus en Pauilus, te vieren als Zondag. 7 uur Vroegmis; 9 uur Catechismus; 10 uur Hoogmis; 2 uur Lof. Woensdag: 8 uur d© H. Mis; 12 uur Cate chismus. Donderdag: 8 uur H. Mis; 12 uur Catechis mus. Vrijdag: 8 uur H. Mis. Zaterdag: 8 uur de H. Mis. Na de H. Mis gelegenheid om te biech ten en des namiddags van 3.308 uur. NIEUWKOOP. Parochie van de H. Maria Hemelvaart. Zondag: half 8 H. Mis; 10 uur Parochie; half twee Catechismus; half drie Ves pers. Maandag: 7 en 8 uur H. Missen. Geboden Vastendag. Van 6.308 uur gelegenheid om te biechten. Dinsdag: Feestdag H.H. Apostelen Petras en Paulus, te vieren als Zondag; H.H. Missen om 7.30 en 10 uur; haill drie Congregatie H. Familie. Woensdag: om 7 en 8 uur H. Missen. Donderdag: 7 en 8 uur H. Missen. 67 uur gelegenheid om te biechten. Vrijdag: 7 uur H. Mis en om 8 uur gezon gen H. Mis. 's Namiddags om 4 uur Lof. Zaterdag: 7 en 8 uur de H.H. Missen. NIEUWVEEN. Parochie van den H. Nicolaas. Zondag: 7 uut Vroegmis; half 10 Hoog mis; 2.30 uur Lof. Maandag: geboden Vastendag. Gelegen heid om te Biechten van 6 uur tot heli 9. Dinsdag: 7 uur Vroegmis; half 10 Hoog mis; 2 uur Vespers. Donderdag: van 78 uur nam. gelegen- -hfibigns ii-Misr Zaterdag: 7 uur Marialof. NOORDEN. Parochie van den H. Martinus. Zondag: 7 uur Vroegmis; 10 uur Hoog mis; 1 uur Catechismus. 2 uur Lof. Maandag: BAechthooran van half 6 tot 7 uur. Dinsdag: H. Diensten als Zondag. Woensdag, Donderdag en Vrijdag Cate chismus. Vrijdag, om half 9 gezongen H. Mis. Ove rige dagen om 8 uur. Zaterdag: biechthooren van 5 tot 7 uur. NOORDWIJK. Parochie van den H. Jeroen. Zondag: Plechtige dag van Aanbidding, de II. Massen te 7, 8.30 en 10 uur. Geen Catechismus. Geen Vesper. Te 7 uur plechtig Lof. Processie Te Deum tot slui ting van de Aanbidding. Maandag: de H. Missen te 6 en 8 uur. Vigilie. Geboden Vastendag. Dinsdag: Feestdag van die H.H. Apostelen Petrus en Pa/ulus, te vieren als Zondag. De H. Missen te 7, 8.30 en 10 uur. 3 uur Vespers. Woensdag ©n volgende dagen de H. Missen te 6, 7 en 8 uur. Vrijdag: te 8 uur gezongen H. Mis ter ©ere H. Hart. Lef te 7.30 uur met Litanie en akte van toewijding. NOORDWIJKERHOUT. Parochie van den H. Victor. Zondag: 7 uur en half 9 Stille H.H. Mis- sen met onderrichting; 10 uur Hoogmis met predikatie; 's Namiddags 2 uur oefe ning van dien Kruisweg. Dinsdag: 7 en half 9 atibPle H.H. Missen, 10 uur Hoogmis met predikatie; namid dags 2 uur Lof. Vrijdag: haJlf 9 gezongen H. Mds. NOOTDORP. Parochie van den H. Bartholomew Zondag: de H.H. Missen te 7 uur en te 10 uur; te 1.30 uur Catechismus; te 2.30 uur Vespers. Maandag: van 5 uur af gelegenheid om te biechten. Dinsdag: Feestdag van de H.H. Aposte len Petras en Paulus. T© vieren als Zondag. D© H.H. Missen te 7 en te 10 uur; te 2.30 uur Vespers. Geen Catechismus. Donderdag: van 5 uur af gelegenheid om te biechten. Vrijdag: 1ste Vrijdag der maand. Te 8 uur gezongen H. Mis; 's avonds te 7 uur Lof. OEGSTGEEST. Parochie van den H. Willibrordus. Zondag: H.H. Missen 7 en 10 uur. Cate chismus 1.30 uur. Vespers 2.30 uur. Lof 7 uur. Maandag: H.H. Missen 7 en 8 uur. Biecht hooren na de H. Mis en 'a nam. van 6.309 uur. Dinsdag: H.H. Missen 7 en 10 uur. Ves pers 2.30 uur; Lof 7 uur. Woensdag en voegende dagen H.H. Mis sen 7 €8i 8 uur. Donderdag: Biechihoorem na de H. Mis en 'b nam. van 5 tot 0 uur. Lof voor den vrede 7 uur. Vrijdag: gezongen H. Mis 8 uur. Lof 7 uur. Zaterdag: Biechthooren na de H. Mis en 's nam. 59 uur. Catechismus naar gewoonte. OUDE WETERING. Parochie van den H. Jacobus. Zondag: 2 uur Catechismus; half 3 Lof. Bibliotheek tot 4 uur. Maandag: Vigillie der H.H. Apostelen Pe>- trus en Paulus. Geboden Vastendag. Des avonds van 79 uur gelegenheid tot. biechten. Dinsdag: Hoogfeest der H.H. Apostelen Petras en Paulus, te vieren als Zondag. De H. Missen om 7 en 10 uur. Te 3 uur plechtige Vespers. Des avonds geen bichthooren. Woensdag: de H. Mis 7.15 uur; Catechis mus 8 uur. Donderdag: H. Mis te 7.30 uur. Vrijdag: le Vrijdag der maand. 7.15 uur gezongen H. Mis; 8 uur Catechismus; des avonds 8 uur het Lof. Zaterdag: M. Mis 7.30 uur. 11 uur Catechismus. Biechthooren 59 uur. Kinderen 's morgens. Uitreiking der H. Communie in de week 6, 6.30 en 7 uur en vóór- en onder de H. Mis. lederen avond biechthooren van half negen tot 9 uur. ROELOFARENDSVEEN. Parochie van de H. Petrus-banden. Zondag: H. Missen 6.30, 8 en 10 uur. 12 uur Congregatie; 2 uur Catechismus; 8 uur Vespers; 6.30 uur St. Agnes-Ver- gadering. Maandag: Vigilie 'geboden Vastendag. H. Missen 77.30 en 9 uur. 's Namiddags biechthooren 69 uur. Dinsdag: feest der H. Apostelen Petras en Paulus, te vieren als Zondag. De H. Missen als op Zondag en 's namiddags te 3 uur Vespers met Rozenhoedje. Woensdags II. Missen 7, 7.30 en 9 uur. Donderdag;:H. Missen 7, 7.30 en 9 uur ge zongen voor de leden van het Broed, der Ged. Aamb. Vrijdag: feest van Maria-Visitatie. H. Missen 7, 7.30 en 9 uur. Zaterdag: H. Missen 7 en 9 'uur. 49 uur biechthooren. RIJPWETERING. Parochie van de H. Maria Geboorte. Zondag: Heden onder de H.H. Missen 2de collecte voor die armen. Na den middag te 1 uur Catechismus en te 2 uur God vruchtige Oefening ter eere van hei H. Hart mei korte toespraak; na d© Oefe ning zal geEonigen worden het liedje: „O zinnebeeld der liefde". Ln deze week dagelijks, behalve Dins- en Maandag ook te 9 uur voor de kin deren, die voor hun lsie H. Communie leeren. Maandag: geboden Vastendag; te half 9 de H. Mis voor den vrede, en daarna gele genheid om te biechten. Dinsdag: Feest der H.H. Apostelen Petrus en Paulus: geboden te vieren a's Zon dag. Volle Aflaat voor de Aartsbroeder schap van den St. Pieterspenning en van het H. Hart met het Apostolaat des Gebeds, alsmede voor de Broederschap van den Lev. Rozenkrans en van de H. H Martelaren van Gorcum. Onder de H.H. Missen 2de collecte voor de Si. Pieterspenning, welke aan uwe mildda digheid wordt aanbevolen. Na den mid dag te 2 uur Vespers met Rozenhoedje, en na d© Vespers zinge men het liedje: „Gegroet, o roemrijk Heldenpaar" (nr. 113 in het Guld. Wier.). Donderdag: Feest van het Allerkostbaarst Bloed onzes Heieren; te half negen ge- aongen H. Mis met Uitstelling, en daar na gelegenheid om te biechten. Vrijdag: 1ste Vrijdag der maand, toege wijd aan de vereeringvan het Godd. Hart, Op dlien dag of op den volgenden Zondag voile Aflaat voor de Aartsbroe derschap van het H. Hart met het Apos tolaat des Gebeds. Ook is het Vrijdag het feest van „Maria's Visitatie" of van Ma ria's Bezoek bij hare nicht Elisabeth; volle Aflaat voor de Broederschap van den lev. Rozenkrans, 's Morgens van af 7 uur gelegenheid om te biechten, en te half negen gezongen H. Mis met Uit stelling. Zaterdag: 's Morgens vanaf 7 uur tot na de H. Mis van half negen, en na den middag van 4—8 uur gelegenheid om te biechten. A.s, Zondag lste Zondag der maand; te verdienen vofte Aflaat. 2de collecte voor d© sieraden der kerk. In den loop dezer week zullen de Ze- latricen vam de Broed, der H.H. Marte laren van Gorcum de jaarlijksche con tributie komen ophalen en tevens nieuwe leden inschrijven. SASSENHEIM. Parochie van den H. Pancratius. Zondag: 6.30 uur uitreiking der H. Com munie. 1ste H. Mis 7.30 uur en de Hoog mis te 10 uur. 1.30 uur Catechismus, daarna Vespers. De H. Missen zijn door de week te 7 en 8.30 uur. Vrijdag te 12 uur Catechismus. Maandag: Van 69 uur biechthooren. Dinsdag: d© H. Missen te 7.30 en 10 uur de Hoogmis; te 2.30 uur de Vespers; 7 uur Congregatie. Vrijdag: 12 uur Catechismus. Van 48 uur biechthooren vanwege het AaribMdingsfeesrt. Zaterdag: 's namiddags 3 uur biechthoo ren; 's morgens tot 12 uur biechthooren. 8T0MPWIJK. Parochie van den H. Laurentius. Zondag: Vroegmis 7.30 u. Hoogmis 10 u. 1 uur Catechismus: 2 uur Vespers; 7 uur Congregatie. Maandag: cl? Iï. Missen te 7 en 8 uur. T© 9 uur Catechismus. Gelegenheid om te biechten van 67 uur. Geboden vosten en onthoudingsdag. Dinsdag: de H. Missen t© 7.30 en 10 uur; des middags de Vesper te 2 uur. Woensdag: heden en de volgende dagen de 11. Missen te 7 en 8 uur. Te 9 uur Cateohfemus. Donderdag: te 9 uur Catechismus. Het Lof ter eene van het Alierh. Sacrament te 7.30 uur. Vrijdag: Biechthooren voor de meisjes te 10, 11 en 12 uur. Zaterdag: de eerste II. Mis ln het Gesticht te 7 uur. De tweede TI. Mia an de kérk te 8 uur. Des middags biechthooren van 4 uur af. VOORHOUT. Parochie van den H. Bartholomeua. Zondag: 7.30 uur Vroegmis; 10 uur Hoog mis; 1.30 uur Catechismus, Bijbelles, Catechismus leeren. 2.30 uur Lof met Rozenhoedje. 7 uur recollectie. Maandag: 6—7 u-ur biechthooren. Dinsdag: Feestdag van de H.H. Apostelen Petras en Paulus, te vieren als Zondag. Godsdienstoefeningen als op Zondag. Donderdag: half 12, 12 uur en half 4 Cate chismus. 67 uur biechthooren. Vrijdag: eerste der maand. 8 uur gezoair gen H. Mis; 7.30 uur Lof. Zaterdag: 5—8 uur "biechthooren. VOORSCHOTEN. Parochie van den H. Laurentius. Zondag: te half 8 de Vroegmis; te 10 uur de Hoogmis. Te half 2 Catechismus. Te 6 uur Vergadering van St. Aloysius. Te 7 uur Lof met gebeden voor den Vrede. Maandag: Vigilie voor den Feestdag der H. Apostelen Petrus en Paulus, geboden vastendag. Des avonds van 68 uur ge legenheid om te biechten. Dinsdag: Feestdag der H. Apoeit.efen Pe trus en Paulus, te vieren als Zondag. De H. Missen als op Zondag te half 8 en 10 uur. Des avonds te half 8 Lof. Gedurende deze week, behave Dins dag, de H. Missen te half 8 en te 8 uur. Dinsdag is er geen Catechismus. Op de andere dagen de Catechismus naar ge woonte. Donderdag: Feestdag van het Kostbaar Bloed des I-Ieeren. Vrijdag: Feestdag van Maria Visitatie. Vrijdagmiddag na schooltijd bi'echthóo- ren voor jongens en meisjes. Zaterdag: onder de H. Mis van 8 uur Al- gemeene Communie. Zaterdagmiddag van 3 uur af gelegen heid om te biechten. WARMOND. Parochie van den H. Matthias. Zondag: de H.H. Missen om half 8 'n 10 uur; hatf 2 Catechismus; 3 uur Vespers m-prf Tari7Ai-iihi,w 6 uur Congregatie van het Gppd.nmr-W--. door de drie afdea ingen tot viering v.m het St. Aloysiusfeest den Patroon der afdeeling Knapen. Maandag: de H.H. Missen om 7 en 8 uur. Geboden te vasten en zich te onthouden van vleesch- en vetspijzen. Dinsdag: H. Petras en Pauhis-feestdag, te vieren als Zondag. Be H. Missen om half 8 en 10 uur; 3 uur Vespers met Rozenhoedje; 's avonds haf 8 Lof. Woensdag: 7 uur op de kapel de H. Mis; half 8 uitreiking der H. Communie; 8 uur H. Mis. Donderdag: 7 uur H. Mis, S uur gezongen. Vrijdag: 7 en 8 uur de H.H. Missen. Zaterdag: de H.H. Missen om 7 en 8 uur; des voorm. tot 10 uur cn des nam. van 45 uur voor de kinderen, vervolgens tot 9 uur biechthooren, zijnde Zondag de eerste der maand Juli. WASSENAAR. Parochie van den H. Willibrordus. Zondag: 7 en 8.30 uur de gelezen H.H. Missen; 10 uur de Hoogmis; 2 uur Cate chismus; 3 uur Kruisweg; 6 uur Congr. voor de mannen; a.s. Zondag 5.30 uur voor de vrouwen. Maandag: Vigiliedag van St. Petras- en Paulüsfeesit, vastendag; slechts 2 II.H. Missen: 7 en 8 uur. Dinsdag: Feeist van. de H.H. Apostelen Pe tras en Paulus, te vieren als Zondag; 7 en 8.30 uur de gelezen H.H. Missen; 10 uur de Hoogmis; 's avonds 7 uur Lof. Woensdag en volgende dagen de H.II. Missen -7, 7.30 en 8 uur. Vrijdag: le Vrijdag der maand, 7 uur gez. H. Mis, 'e'avonds 7 uur Lof ter eere van 't Godd. Hart. Zaterdag: 's avonds 7 uur Lof ter eere van Maria, Deze week gel. tot biechten volgens gewoonte. Bovendien Maandag van 6 tot half 9, Donderdag van 6 tot hai'f 9, Za terdag van 4 tot half 9. ZEVENHOVEN. Parochie van de H. Joannes Geboorte. Zondag: Patroonsfeest. 6.45 uur H. Com munie; 7.30 uur Vroegmis; 10 uur Hoog mis met gebed voor den vrede; 2 uur Rozenkr. en Litanie van O. L. Vr. v. L. bij de Grot. 7 uur. plechtig Lof met feest preek door den WelEerw. heer Adr. v. Meeuwen, kapelaan te Leiden. Lied 119. Maandag: 7 uur en 8 uur de Missen, 's Avonds 6 en 7 uur biechthooren. Dinsdag: 6.45 uur H. Communie. 7.30 uur Vroegmis. 10 uur Hoogmis. 2 uur Ves pers, Lied 113. Woensdag en Donderdag 7 uur II. Com munie. 8 uur H. Mis. Vrijdag: 7 uur H. Communie. 8 uur gezon gen H. Mis. 's Avonds 7.30 uur Lof, Lied 47. Zaterdag: 7 uur H. Communie. 8 uur H. Mis. Biechthooren iederen dag voor en na de H. Mis, behalve Dinsdag. Zater dagmiddag om 4, 5, 6 en 7 uur.

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 6