AARDBEIEN met VLA ADVERTENTIEN. lïiotor- en Rijwielreparateur, Sigaretten. Centrale Melkinrichting. NATIONALE BANK. HERMAN F. A. DAMEN ZOON BIRDS CUSTARD (Vla)poeder. DELI GRAUWTJES REISGENOOTJES DELI KROONTJES ZIJN DE SUCCESMERKEN. t wordt gelezen in de volgende plaatsen: Gemengde berichten. Do Roltcrdamsclic haven. Ook deze week schrijft de N. R. CL" valt over dc scheep vaartbeweging in onze haven, de omstandig heden natuurlijk in Aanmerking genomen, niet te klagen. Van verleden week Zaterdag morgen tot dezen Zaterdagmorgen 12 uur zijn er 74 schepen binnengekomen, tegen de daaraan voorafgaande week 80. Hiervan waren 28 Nclerlandscne, 20 Engelsche, 19 Noorsche en 7 Zweedsche. Er kwamen 13 schepen met kolen binnen, 0 met graan, 5 met ijzererts, f> met ballast, 4 met hout, 1 met salpeter en de 4 overige hadden stukgoederen aan boord. Hot aantal uilgevaren schepen bedroeg 83, tegen de vorige week 09. Van de vertrokken schepen waren er 32 Nedcrlandsche, 18 Engel- sche, 22 Noorsche, 9 Zweedsche, 1 Grieksch en 1 Anierikaansch. Hiervan waren er43met stukgoederen beladen, 39 hadden ballast aan boord en 1 schip vertrok met kolen naar Dronthoim. Er blijft tamelijk veel werk in dc haven. In do Rijnhaven heorschle nogal "drukte met liet overladen van erwten en boonen uit pak huizen in schepen, wat geschiedt in de hoop, dat het uitvoerverbod van beide artikelen zal worden opgeheven. Bij de HollandAmerika- lijn was bijzonder veel werk door het binnen komen van veel Dijk- en gecharterde booten. In de Waalhaven wordt voortgegaan met het omwerken van de regeeringsmaïs, teneinde broeiing zooveel mogelijk te voorkomen. De vloot van binnenschepen in deze haven blijft steeds aangroeien. Er liggen er op het oogenblik wel een 1300, voor een deel gevuld niet regeeringsgraan, voor een ander deel met levensmiddelen voor de Belgen. De laatste weken vertrokken er al weer heel weinig scheepjes naar België. Een hooiregen. Zondagnamiddag vielen te Gorinc hem over de geheele stad en zoover 't oog reikte, op de rivier, spijltjes en kleine vlokjes hooi. Deze hooiregen kwam hooguit de lucht en bleef gedurende een half uur langzaam loodrecht neervallen. Aan de Arkelschendijk, een paar kilometer Van de stad, was u.l. al het pas gewonnen hooi, dat aan "hoopjes op de uiterwaarden stond, door een windhoos opgenomen en met de N. O. wind hoog door de lucht stadwaarts gedreven. Wandeling van een windhoos. Men schrijft aan het „Hbld.": Omstreeks kwart voor di ie Zondagmiddag passeerde een wind- lioos den weg Vcnlo-Kaldenkirehc. Jnzuidn- westehjke richting trok zij voort in de richting van Tegcleu. Twintig minuten later was zij reeds daar. De snelheid, waarmede zij zich verplaatste, zal ongeveer 10 K.M. per uur zijn geweest. De middellijn van den kegel bedroeg op een hoogte van 3 meter niet meer dan 5 meter. Tot verweg over het veld was de hoos duidelijk te volgen door dc omhoog wervelende wolk van stof en vuil. Waar rog gevelden geraakt werden, maakte de lange blodde halmen enkele oogenblikken een wilde rondedans,, dan „verilauwend weer, grijze-grauwend, gingen ze hijgend, zwijgend, nedeizijgend verder den heeten zomer toe." Op een oogenblik zou men gemeend hebben, dat de draaikolk vastliep tegen een hoog fabrieksgebouw. De wentelende stofwolk botste tegen de muren, maar langzaam ver hief de draaiende kegel zich van den grond, even klapperden een paar loszittende pannen op het dak en het volgende oogenblik dans ten reeds weer de roggchalmen achter de fabriek hun exen trieken hoosdans. De schuldigen. Wij lezen in „het Rechte Spoor", dat de directie der Haagsche Tram eenigen lijd geleden een circulaire heeft uit gevaardigd waarin aan hel personeel werd medegedeeld dat het breken van ruiten der wachthuisjes (voor het personeel), ingeval de schuldige niet gevonden wordt, zal worden gestraft met het inhouden van verlofdagen van 't peisoneel der lijn, waarbij het lokaal behoort. Wij hebben zelf eenmaal waargenomen hoe een kwajongen met een steentje zulk een bruin ruitje stukgooide en 't aanstonds op een loopen zette. Moet het personeel voor zoo iets worden gestraft? (Ned.) Een ongelukkige". In het halfduister stond gisteravond een ongeveer 50-jarig man op den hoek vun den Dubbeldamschen weg en den Markettenweg te Dordrecht. Met een paar krukken onder de arrnen, het hoofd een weinig zijwaarts gebogen, wekte hij bij velen het medelijden, die daarvan blijk gaven door den ongeluk kige" een aalmoes te geven. Onbespied bleef hij niet, toen hij zich ten slotte verwijderde. Met korte dribbel pasjes, waarbij geen sprake was, dat de knikken eenigen dienst behoefden te doen, snelde hij stadwaarts. D. Crt.) O tempora! Een comedie met diep tragischer! achtergrond evenwel speelde zich Zondagavond af aan de Haven te Breda. Een jongentje van 16 jaar sprong daar te water. Nauwelijks voélde hij zich nat worden of hij schreeuwde luidkeels om hulp, waarop een schipper hem op 't droge bracht. Toen de politie hem naar de motie ven zijner wanhoopsdaad vroeg, antwoord de hij, dat hij zijn „meisje" met een „an der" had zien loopen, en dat hij dit niet kon „overleven". Och arme! Een raadgeving die ook buiten Den Haag gehoord mag worden. De gezondheids commissie ïtie 's-Gravenhage heefit, naar aanleiding van een opwekking van den Centrallen Gezondheidsraad, aandacht ge vestigd op het vliegengevaar, dat thans rnet het oog op de bijzondere omstandig heden, nog' kraohtilger dian in gewone tij den diient te worden bestreden. Het is aan de Commissie gebleken, dat ook it© 's-Gra- venhage op verschillende eetwaren, die in winkelis of aan den openharen weg ten verkoop zijn uitgestald, vliegen worden aangeitrotffen, soms zelfs in grooiten getale. Dit maakt niet ali'lleen een indruk van on zindelijkheid, maar levert ook gevaar op voor overbrenging van besmettelijke ziek ten. De Commissie noodigt daarom winke liers en andere verkoopers dringend uit, de eetwaren door een doelmatige en zin delijke bedekking tegen vLiegen te be schermen. Die moeite is waarlijk miet. groot en de kosten behoeven zeker niet daarvan te weerhouden. Een zeldzaam natuurverschijnsel. Zondagnamiddag tu&schen halftwee en twee uur vielen te Gorinchem over de ge heele stad etn zoover het oog reikte, op de rivier, spijltjes en soms ook kleine vlokjes hooi. Helt kwam hoog uit de lucht, en lang zaam, loodrecht neerdalen. De vele Zondagwandelaars staarden half uur in de lucht of er een zonsverduis tering was. Aan den Arkelsohen dijk, een paar K.M. van de stad, was al het pas gewonnen hooi, dat aan hoopen op oen uiterwaard stond, door een windhoos opgenomen en met een zeer kalmen N O. wind hoog door de lucht stadwaarts gedreven. Merkwaardig is diit verschijnsel, omdat 't. ged uren de den geheel en dag prachtig weer en ook ln den omtrek waar de wind hoos woedde, bijna doodstil was. Hartelijk. Een politieagent te Amster dam heeft Zondag aangehouden een 63- jarige man, die hij een twist op de Ege- Janitiersgracht aldaar ziin tegenstander met een flesch vitriool in het. gel aal had geworpen, waardoor deze met brandwon der. in het gezicht in een der gasthuizen is o] genomen Zwaluwen in een school. Het behoort zeker wel tot de zeldzaamheden, dat een zwaluwenpaar zijn nestje houwt in een schoollokaal, waar dagelijks de jeugd haar lesssn. ontvangt. Een der lokalen van. de r-k. jongens school op den Nieuwen Langendijik te Delft is door een paar zwaluwen voor dat doel uitgezocht. De ranke vogels vVgen drie weken geleden tefkons door het lokaal en bleven dan op den wand tegenover het venster op een paar haken zitten, welk© 's winters voor do kachel worden gebruikt. 'Om de vog.els_.te helpen, legde de onder wijzer er een smalle .lat op. En een paar weken lang hebben de jongens heit eigenr .aardig construeeren van liet neslt kunnen gadeslaan. Thans liggen er 4 eitjes in en zit het wijfje te broeden. Schuw zijn de zwaluwen in het geheel nielt; op zekeren morgen hadden de vogels zich nog niet laten zien: zoodra de zangles begon, ver toonden zij zich evenwel. (Maash.) Berooving. Het voortgezet politie-on- derzoek brengt hoe langer hoe meer zeker heid, dat de berooving van den 18-janigen kantoorbediende van de firrna Utermülen te Amsterdam inderdaad gefingeerd is ge weest. en dat deze jongen. F. S., i.n relatie stond tot een heel complot, waartoe ook de Vrijdagavond gearresteerde W. D. be hoorde De justitie had bevel gegeven S. te arres teeren. De politie heeft Zaterdag den ge ileden dag vruchteloos naar hem gezocht. Zondagmiddag is hij echter in de woning ziiner ouders aangehouden en opgebracht naar het huis van bewaring, waarheen inmiddels ook W. D., de man die Vrijdag avond aan het Centraal-Station is gear resteerd, reeds was gebracht. (N. v. d. D.) Rampen en Oncelukkcn. Men meldt uit Tilburg: Zondagavond werd vrouw Y. op den 15i c- daschen weg door de auto van den heer Tilmao uit 's-Hertogen boseh overreden en gedood. Maandagmorgen is de woning van de wed. van Seumeven, gelogen aan de 3t. Jozefstraat te Tilburg uitgebrand. Alles is verzekerd. Zondagavond zijn iin een moddersloot aan de Jaccbi Verhoeflaan hij de gasfa briek te Sussum twee militairen op weg r.aar batterij 4, aan de Karnemelksloat t© water geraakt. Eén verdronk, de ander wend door een derden soldaat gered. Ze waren een verkeerden weg ingeslagen. Op den rijksweg te Worth-Rlïeden werd de 51-jarige rietdekker G. M. op zijn rijwiel door een auto aangereden. De man kreeg zulke ernstige hoofdwonden, dat mem voor zijn leven vreest. Ilij werd naar het Diaconessenhuis te Arnhem over gebracht.. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Stadstiuimerwerf. Telefoon no. 127. Geopend van 912 uren des morgens en van 25 uren des middags. 5 Klerken, 6 timmerlieden, 20 metselaars 6 steenhouwers, 0 voeger, 2 opperlieden 10 stucadoors, 0 schilder, 0 behangers, 3 meubelmakers, 0 stoffeerders, 2 stokers, 2 smeden, 0 grof bankwerkers, 0 electricien, 0 blikslager, 11 typografen, 0 kleermaker, 1 bakker, 0 slagersknecht, 0 kellner, 0 huis knecht, 3 koetsiers, 0 schipper, 4 grondwer kers, 5 loopknechten, 2 loopjongens, 30 losse werklieden, 0 sigarensorteerder, 0 wai- moezier, 1 bankjongen, 0 straatmaker, 0 kis tenmaker, 0 bakkersjongen, 0 bloemist, 0 banketbakkersjongen, 000 textielarbeiders, gedeeltelijk werkloos, 0 smidsjongen, 1 koper slager, 1 uitvoerder. Afd. Vrouwen (Volkshuis). Geopend van 910 uur. Telefoon 1477. 2 Dienstboden, 10 werksters, 6 naaisters 2 wa8chvrouwen, 0 strijastcr, 0 huishoud ster, 1 kookster, 1 fabrieksarbeidster, 29 textielarbeidsters, 0 kinderjuffrouw, 2 vrou wen allerlei, 1 kantoorbediende, 1 winkeljuff. 1 baker. Gevraagd tegen Augustus een net Burgermeisje, van goede getuigen voorzien, goed met kinderen kunnende omgaan, tevens voor hulp in het huishouden. Brieven onder no. 3078 aan het bureau van „De Leidsche Courant". Terstond gevraagd bekwaar niet beneden 20 jaar, voor vastwerk. H. DE KONING, Bodegraven. 3086 H. J. M. GEERS, GEDIPLOMEERD PÉDICURE, Den Haag, Regentesselaan 167, is Donderdag 24 Juni te con.sulteeren va i 105 uur, voor het behandelen vun EELT, LIKDOORNS en VOET- MASSAGE. HOOGETYOEBD 40. Ook aan huis te ontbieden. 3^77 Reuzen Koopjes. 3059 Door den enermen aankoop van plm- 50000 sigaren ben ik ondanks de hooge prijzen der tabak in staat mijn geachte afnemers tegen scherp COncurreerende prijzen in alle cjualiteiten en verpak kingen mijn sigaren aan te bieden. Prijzen vanaf fl.50 tot f4 per 100. Beleefd aanbevelend, L. WASSEN- BURG, Tabak en Sigaren, Langeraar. Manoli. Caravopoulo. Splendo. Crescent. Xantos. Th. Vatiadis Co. Muraiii. Samson. Stelio. Voor Winkeliers legen la- brieksprijzen, bij J. P. DE LA RIE, Apothekersdijk 26, LEIDEN. H.H. Bakkers worden attent gemaakt op de prima zuivere S.O.-oiie, gefabriceerd in de oliefabrieken Calvé-Delft te Delft. Leverbaar in fust van 180 kilo's, ook in bussen van 50-25- 10 kilo's, onder Rembours. Ook verkrijgbaar in flesschen voor particulieren: fiesschen Delftsche slaolie en pianlenvet „Delfia" voor de huishouding. Voor Leiden en Omstreken verkrijgbaar bij 3085 H. SCHOONDERGANG, Mare 37, Leiden. Gepasteuriseerde Melk a 10 ct. per L. is ALLEEN verkrijg baar in de Centr. Melkinricht. Oude Vest 197, Leiden, Tel. 432. Bijkantoor ALPHEN a. d. RIJN. Kapitaal f 1.500.000 volgestort. Reserve f530,000. Vanaf 19 dezer beginnen de zitdagen te ROELOFARENDSVEEN op Woensdag en Zaterdag van 10—1 uur. DE DIRECTIE. Tuinhouwvereeniging Katwijk en Omstreken, te KATWIJK a./d. RIJN. Hoeren koopers worden er op attent gemaakt dat de vei lingen van Tuinbouwproducten zullen aanvangen Woensdag 23 Jtmï a. s„ n.m. 2 uur, op het veilingsterrein der vereeniging. Behalve dat dagelijks, behalve Zaterdag, zullen geveild worden balen aardappelen voor export en manden dito voor binnenland. Benevens peen en bloemkool, zal Woensdag 23 Juni nog geveild worden een perceel te veld staande pootuien van G.ROUS en Vrijdag a. s. 125 R.R. aardappelen, schoolmeesters en 75 R.R. Due of York van J. KROMHOUT. Namens het Bestuur, 3081 JAC. WASSENAAR, Secr. - CHATEAU COUTEAU PAILLET - - CRU VERTHEUIL - - MARGAUX - UT ZEER BELEGEN TAFELWIJNEN. Aanbevolen door 86 Wijnhandelaren - Hofleveranciers. IETS FIJNS: mits gemaakt van Verkrijgbaar bij de voornaamste Comestibleshandelaars en Kruideniers te Leiden en Omstreken. Voor Engros uitsluitend bij de Leidsche Handelsvereeniging, Marepoort, Leiden. 3084 VRAAGT ZE UWEN WINKELIER. Aarlanderveen Abbenes Achteveld Alphen Amersfoort Amstelveen Amsterdam Beemster Benschop Benthuizen Berkel Bleiswijk Bloemendaa! Bodegraven Bodegraven Meije Boskoop Breda Bussum Coxdorp Cuijk a. d. Maas De Bilt Diemen Driebergen Egmond-binnen Geesteren Goorn Gorinchem Gouda 's-Gravenhage Haarlem Haarlemmerliede Harderwijk Hazerswoude Heemstede Hem en Venhuizen 's-Hertogenbosch Hillegom Hilversum Hof van Delft Hoofddorp Hoogmade Huissen de Kaag Kalfslagen gemeente Aalsmeer Gevraagd door een juffrouw 2 ongemeub. Kamers met keukentje, of een gelegenheid om te kunnen koken, voorzien van gas-, waterleiding en plé, of een klein bovenhuis. Br. onder no. 3080 bur- van „De Leidsche Courant". H.H. SLAGERS. Een nette R. K. Jongen zoekt plaat sing als slagersleerling. Adres A. GEERLING te Voorhout. 3079 Adverteeren doet Verkoopen. Katwijk Pijnacker Katwijk aan Zee Quintsheul Kethel Reeuwijk Klundert Roelofarendsveen Korteraar Roermond Koudekerk Rotterdam Kudelstaart Rijnsaterwoude Langeraar Rijnsburg Leiden Rijpwetering Leiderdorp Rijswijk Leidschendam Sassenheim Leimuiden Scheveningen Lexmond Schipluiden Lisse Schoorl Loosduinen Schoten Medemblik Stompwijk Meije-Zegveld Tempel Middelburg Ter Aar Moergestel Tilburg Monster Uithoorn Montfoort Urmond Moordrecht Utrecht Mijdrecht Valkenburg Nibbixwoud Veur Nieuwe Wetering Vlierden Nieuwer Amstel Voorburg Nieuwerbrug Voorhout Nieuwersluis Voorschoten Nieuwkoop Vriezen veen Nieuwveen Waddingsveen Nieuw Vennip Warmond Noorden Wassenaar Noordwijk Wateringen Noordwijk aan Zee Wieringen Noordwijkerhout Woensdrecht Nootdorp - Woubrugge Oegstgeest ljsselstein Oud-Ade Zegveld Oude-Schild Zegwaart Oude-Tonge Zevenhoven Ouderkerk a. d. Amstel Zevenhuizen Oude-Wetering Zoetermeer Oudshoorn Zoeterwoude Overveen Zwammerdam Purmerend

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 4