Uit Stad en Omgeving. HAARLEMMERSTR. 26. d'Annunzio, die vroeger cavalerle-luite- nant was, doch wegens schulden naar Frankrijk vluchtte en ook zijn Italiaansche nationaliteit opgaf, heeft steeds verklaard, dat hij, de zanger van de Adriatische Zee en de schrijver van ,,la Nave", op een Ita- liaansch oorlogsschip wilde dienen. Hij is echter thans weer cavalerieluitenant in het hoofdkwartier van den generalen staf van generaal Cadorna. Buitenlandsche berichten. Het Portugeesche ministerie. Het onlangs opgetreden Portugeesche kabinet is, gelijk men weet, alreeds weer afgetreden. Er is nu een nieuw ministerie gevormd, waarin senhor José Castro weer premier is, tevens minister van oorlog en minister van binnenlandsche zaken ad interim. De portefeuille van buitenlandsche zaken is opgedragen aan dr. Augasto Soa- res. Voor financiën en marine «heeft men nog geen ministers gevonden. Bl^EPILAND. Nederland en de Oorlog. Dekostenderbruinbrood- voorziening Het wetsontwerp betreffende de bruin- broodvoorzieming wordit zeer spoedig van Óen Raad van. State terug verwacht en zial binnen korten tijd bij de Kamer jmkomen. Minister Posthuma vraagt in het ont werp voor het loopende jaar een krediet van 14 miilioen. Militair verlof wegens oeconomische redenen. De Minis ter van. Oorlog heeft de navol gende aanschrijving tot burgerautoriteiten gienchit: ,,Lk he.b de eer u hert. navolgende te doen kennen: Aangezien het aantal verzoeken om ver lof, wegens oeconomische redenen, dat het Departement van Ooriog bereikt, nog steeds toeneemt, en het daarom dringend geboden is een eenvoudiger werkwijze in de afdoening toe te passen, zij heit mij vergund uw medewerking te vragen om verzoeken, die door den onmiddellijken militairen chef van den belanghebbende (betrokkene) door uw tusschenkomst aan mij worden gericht, weL voorzien van uw advies aan mij te wif'.eai doorzenden. Hoewel misschim ten overvloede, acM Ik heit niettemin, mijn. plicht u er op te wij zen, dat nog steeds door velen al te Mchit- viaardig een verzoek om verlof aan mijn Departement wordt ingezonden, terwijl het ook geen uitzondering is, dat een ver zoek o-m zoodanig verlof door eein organi satie enz. wordt gesteund. Beleefd verzoek ik u bij het geven van raad rekening .te w.iïen houden met het beginsel, clait door hot verleemen van ver kenen. van verlof ulte'uitend een algemeen sociaal of landsbelang gediend moet zijn." Eng. vrouwen en kinderen. Gisterenochtend zijn uit België te Es- schen wederom een aantal Engelsche vrou wen en kinderen aangekomen, die te 3 uur 59 's middags «arriveerden. Eemiige leden der Amerikaan sche en Engelsche legatie waren aanwezig om het gezelschap van de grens af te begeleidden. Kolenreserve. Het bestuur van de Vereeniging van Glasfabrikanten in Nederland heeft de vol gende circulaire aan zijn leden gezonden: ,,De voorstellen tot oprichting van eene Kolen-reserve Mij., welke zijn uitgegaan van de Kolen-Conunissie van het Kon. Nat. Steuncomité, zijn besproken in eene ge combineerde vergadering van het Bestuur der Vereeniging en de Commissie van ad vies voor den aankoop van kolen, enz. uit de Vereeniging. Deze vergadering was van meening dat de deelneming aan de Kolen- reserve Mij. in het algemeen voor de gas fabrieken zeer is aan te bevelen, ten einde zooveel mogelijk de voortzetting van het gasbedrijf, waaraan groote belangen van de gemeenschap zijn verbonden, te waar borgen. Niettegenstaande alle pogingen van het Kolenbureau om de levering van de ge contracteerde koten to verzekeren, ie het niet mogelijk geweest de contracten ten volle uit te voeren. Daardoor zijn de gas fabrieken niet in staat in den zomer de voorraad te vergrooten; vele fabrieken moesten zelfs op den bestaanden voorraad Interen. De vooruitzichten van de levering zijn, zoowel voor Duitsche als voor Engelsche kolen, weinig hoopvol en het schijnt ons dringend geboden om te trachten ook van andere zijde, zij het ook met groote finan- cieele offers, kolen te koopen. De voorstel len om dit gemeenschappelijk te doen, schij nen ons de meest practische weg hiertoe te zijn- Voor elke fabriek zal het van den voor raad, die beschikbaar is en van de moge lijkheid om uit andere grondstoffen gas te maken, afhangen, wek aandeel gewen scht is te nemen. Het Gezantschap bij den H. Stoel. „De Oud-Katholiek" schrijft over het ge zantschap bij den Paus: „Natuurlijk was het voorstel van de re geering op zichzelf ons antipathiek; als oud-katholieken, die het Pausschap in zijn tegenwoordigen vorm als een ketterij be schouwen, zijn wij vanzelf tegen e'ken maatregel, die den invloed van den Paus kan venneerderen, gelijk natuurlijk de Roomsch-Katholieken eiken zoodanigen maatregel met blijdschap begroeten. Maar met de groote meerderheid onzer medc- menschen, van welke geloofsbelijdenis dan ook, verfoeien wij den afgrijselijken oorlog. En daarom juichen wij elke poging toe, dae wellicht kan. strekken om aan dezen mensch-onteerenden toestand een einde te maken en die, al is het dan ook maar voor die het vooruitzicht opent op een langdurig een gering deel, kan bijdragen tot het be spoedigen van een vrede, waarbij aller be langen van strijdenden en niet-strijden den op bevredigende wijze behartigd worden. Wie den vurig gewenschten vrede tot stand brengt is ten slotte toch bijzaak; hoofdzaak is, dat de vrede komt, hoe eer der hoe liever, een waardige vrede, waar bij niemands rechten worden gekrenkt, en tijdperk van vrede onder de volkeren. Dat geve God!" Korte Kroniek. Naar de „N. Gron. Crt." meldt, iis de uitvoer van amandelen van Italië naar Nederland verboden. Wegens de hooge exploitatiekosten le vert de electriseihe centrale te Eindhoven na 9 uur 's avonds geen stroom meer voor kracht of licht. KERKNIEUWS. Benoeming. Z. D. H. de bisschop van Haarlem heeft benoemd tot pastoor te Ursem, den heer J. v. d. Poel, en tot pastoor te Oude Schild den weteerw. heer H. J. M. Koevoets, die ka pelaan was te Rotterdam (H. Barbara). Z. D. H. Mgr. W. van de Ven, Bisschop van 's Bosch, heeft met ingang van 25 Juni a.s. eervol ontslag verleend aan den zeereerw. heer P. van Beek als Deken van het Dekenaat Vucht, en als pastoor van Gemert, en heeft benoemd tot Deken van het Dekenaat Vegkel den zeereerw. heer A. C. J. M. Hordijk, pastoor te Veghel, tot pastoor te Gemert den weleerw. heer L. J. J. Af. Poell, tot kapelaan te Tilburg, (parochie St. Anna) den weleerw. heer J. M. J. Th. van Wijck en tot kapelaan te Gemert, den weleerw. heer L. A. Sanders, assistent, aldaar. R. K. Kiesvereeniging. In Zomerzjorg vergaderde gisteravond de R. K. Kieeveiieeaiiigiaig. Ongeveer 80 le den waren aanwezig. De voorzitter, Mr. P. J. Aalberse, open de de vergadering en gaf hert. woord aan den secretaris, dien heer Jac, de Graaf, ter voorlezing der notulen, welke goedge keurd werden. Opgehelderd werd vervolgens een mis verstand betreffende indiening van een oonoept statutenwijziging door den rap porteur der betreffende commissie. Bin nenkort kan verwacht worden, diait ddt concept iln een algemeene ledenvergade ring zal behandeld worden. Vervolgens kwam aan de orde de voor ziening b estu u raviac ature Hensdng. De voo.i-zi.tter dee de mede, dat het be stuur overweegt, wanneer de statutenwij ziging aangenomen is, in zijn geiheel of te treden. Waar nu de statutenwijziging spoedig aan de orde zal worden gesteld, is het bestuur van oordeel dat heit beiter is de vootz.' nim.g bestuursvacature Hemsing op te houden. Met 40—37 stemmen bes'oot de vergade ring echter wel in de beatuursvacature te voorzien, op grond, dait het beter was dat een voltallig bestuur een oordeel vel'te over het concept-stat utenwijziging. Tot lid van het bestuur werd nu met 52 stemmen gekozen de heer P. Heemskerk, voorzitter van de afd. Leiden van den Ned. R. K. Volksbond. De overige stemmen waren verdeeld over de heeren Th. Slinger en Th. Stijwman. De heer Heemskerk nam de benoeming aan. De voorzitter stolde nu aan de orde de a.s. gemeenteraadsverkiezing en ging het verloop na der onderhandelingen van en met de verschillende kiesvereenigingen. Voorlezing werd gedaan van een schrijven van het bestuur van die A.-R. Kiesvereeni ging gericht aan de Vrijzinnige Kiesver- eer.igingen, mede namens de andere recflit- sche kiesvereenigingen. Naar aanlewding daarvan deelde de voor zitter mede, dat de besturen der verschil lende niet-socialistische kiesvereeirijgingen er voor zijn, dat de Godsvrede bij de a.s. verkiezingen bewaard wordt en derhalve voorstellen de zittende leden te handhaven, met dien verstande, dat bij eventueele vaca tures de plaats wederom ingenomen wordt door een afgevaardigde van de partij waardoor zij tot nu toe bezet was. De voorzitter stelde nu aan die vergade ring voor dit besluilt van het bestuur te bekrachtigen. Na eenrige discussie werd zonder hoofdelijke stemming besloten bij de a.s. gomeeniteraacfsverklezing den gods vrede te bewaren. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat de lieer J. P. J. Driessen, die aan de beurt van aftreden is als lid van den raad voor district I, in een schrijven aan het be stuur .te kennen heeft gegeven niet meer in aanmerking te Willen komen. Onder applaus vvun de aanwezigen bracht Mr. Aalberse den heer Driessen een woord van hulde en dank voor hetgeen hij in de afge'joopen jaren in den raad in helt be lang van de gemeente en de Katholieke zaak had tot stand gebracht, er aan her innerend, dat de heer Driessen zich voor een raadszetel beschikbaar had gesteld in een tijd, dat er zoo moeilijk candidaten daarvoor waren te vinden. Door de leden der Kiesvereeniging wa ren twee lijsten ingediend voor candidaten voor den raad en wel 1 voor den heer H. Spendel, voorzitter van de Leidsche Hanze, en 1 voor den heer Th. Wilmer, redacteur van „De Leidsche Courant". De voorzitter deelde 3node, dat ook door het bestuiur twee candidaten voorgedra gen werden, niet omdat hert. was legen het etefllen van genoemde candidaten, maar omdait het niet wilde afwijken van den eenmaal aangenomen regel. De candidaten van het bestuur waren Mr. Tepe en Dr. Duffels. Een aangename en zakelijke discussie volgde. Tot stemming overgegaan, bleek dat uit gebracht waren 80 stemmen. Hiervan wa ren uitgebracht 2 blanco stemmen, 36 stemmen op den heer Tepe, 26 op den heer Wilmer, 14 op den heer Spende& en 2 op den heer Duffels, zoodat een herstemming moest plaats hebben tusschen de heeren Tepe en Willmer. Uitgebracht werden nu 77 stemmen, waarvan 7 blanco en wel 36 op den heer Tepe en 34 op den heer Wilmer, zoodot de heer Tepe tot candidaot gekozen was. Mr. Tepe nam onder dank de benoeming aan. Nadat Mr Aalberse er op aangedrongen had, nu de beslissing gevallen was, met alfie kracht voor Mr. Tepe te werken en gewaarschuwd had tegen de meening, we •komen er nu gemakkelijk, nu al'Leen de socialisten tegencandidaten sbeffien, werd tegen middernacht deze uitstekend ge slaagde vergadering op de gebruikelijke wijze gestoten, Valsche devotie. Een stadgenoote is zoo welwillend ons toe te zenden een aan haar geadresseerde, niet-onderteekende briefkaart. Deze brief kaart bevat een gebedje, opgesteld in de Fransche taal, waarin Gods zegen wordt afgebeden over Frankrijk en België. Als „N. B." is aan dit gebedje toegevoegd, dat, wie liet overschrijft en binnen negen dagen aan negen personen toezendt, zal gevrij waard blijven van alle rampen en den ne genden dag een groote vreugde zal onder vinden. Hem of haar, die dit daarentegen niet doet, zal een groot onheil overkomen. We zetten hierboven een „valsche devo tie". Deze benaming is eigenlijk te zwak. Dergelijk geschrijf wordt naar verdienste aangeduid met de qualificatie van „dwaas bijgeloof", 't Is moeilijk te veronderstellen, dat de schrijfster (het schrift is blijkbaar van een dameshand), bij wie wij goede trouw willen veronderstellen, over ook maar de minste godsdienstige ontwikke ling beschikt. We behoeven niet te zeggen, dat degenen, die zoo'n „gebedje" ontvangen, het beste doen met dit vod onmiddellijk te verscheu ren. Als het in handen kwam van lichtge- loovige menschen zouden deze zich mis schien geneigd gevoelen de daarbij voorge stelde ergelijke „devotie" in praktijk te brengen. 68ste LUSTRUM DER LEIDSCHE H00GESCH00L. Het programma voor de Lustrumfeesten op 23, 24- en 25 dezer ter gelegenheid van het 68ste lustrum der Leidsche Hoogeschool vangt aan met de vermelding van de leden van het Col legium, die Maskeradeoonimis- aie, het bestuur van de Societedrt. Minerva, de Commissie van Beheer der Sociterit, de besturen van het Comité du Saluit Public, Njord, Sempre Crescendo, hert. Leidscb Stu- dententooneei], Pro Patria en Arena Stu- diosorum. Uiit het programma blijkt verder, da.t de sociëteiten Minerva en Amicitia zich heb ben gemancipeerd resp. voor reunisiten en leden van bevriende corpsen en voor reü nisten en corpsleden. Op den avond voor de lustrumfeesten, n.l. heden, zal hét gezelschap S I. C. in de nachtkroeg der sociëteit Minerva e>en receptie houden te halfzes, gevolgd door een diner in Levedag te 7 uur. Op Woensdag 23 dezer zal des namid dags te halfdrie in het groot-auditorium der universiteit de plechtige ontvangst plaats hebben der reünisten, die dan zul len worden toegesproken door den praeses van het L. S. C., de heer D. A. Hanmens. Te 4 uur is er receptie van de Commis sie van orde en Vertegenwoordiging van honorair-commissariissen der Sociëteit Mi nerva in de Commissiekamer der Sociëteit. Eveneens te 4 uur houdit het Collegium Civ. Acad. Lugd. Bat. Sup rem um in de eoEegiumkamer der Sociëteit Minerva receptie. Te 5 uur zal de president van de Socië teit Minerva, de heer A. F. van Rechter en Limpurg tot de reünisten in de conversa tiezaal van de Sociëteit Minerva een toe spraak houden. Te halfzeven zal er voor reünisten een reunie-diner plaat3 hebben op Zomei-zorg, gevolgd door een concert.. Te 6 uur is er voor corpsleden een colla tion op de eetzaal der Sociëteit Minerva. Te 9 uur biedt het Leidsch Studenten- tooneeü in den Schouwburg met welwillen de medewerking van eenige dames een uitvoering aan. Opgevoerd zullen worden „De Twistappel", blijspel in twee bedrijven naar het Fransch van Daniël Riche, en ,,Een dag tolk", klucht in één bedrijf van Tristan Bernard'. Het studenten tziganen-strijkje M. C. C. zal daarbij zijn medewerking verleenen. Te 12 uur is er in die Sociëteit Minerva concert van het 4de reg. infanterie. Donderdag 24 Juni vindt des morgens 11 uur de officieels opening plaats van het nieuwe Njord-gebouw. Deze plechtigheid is toegankelijk voor reünisten, leden ^van Njord en genoodiigden. Te 1 uur vangen de nationale roeiiwed- strijden aan. Na afloop der wedstrijden is er te 6 uur op Sociëteit Minerva samenkomst van Njord bestuur, genóodigden, roeiers enz. Te 7 uur vindt er in Minerva of Musis Sacrum een gemeenschappelijke maaltijd plaats, te pres idee ren door het Njordbe- stuur. Eveneens te 7 uur Is er in Minerva een feestmaaltijd, aangeboden door het colle gium van het L. S. C. aan de vertegen woordigende Senaten der bevriende corpsen. VerdeT zal het gezelschap De Batouwe dets middags te 1 uur tijdens de roeiwed- strijden op hert Ga'gewater aan boord van IJ. M. s.s. „De Batouwe" een lunch hou den en geven de gezelschappen ..Operam Derails", „Utile Duld" en ..Zutphania" des avonds te 7 uur elk een reunie-diner. Vrijdag 25 Juni heeft des middags te 3 uur op Musis de le opvoering van Koe berg's B'oem en sproke plaats en te 5 uur de tweede opvoering. Te 7.30 uur lustrum-diner (mot dames) op Zom er zorg, gevolgd te 10.30 uur, even eens in Zomerzorg, door een bal. Verder houden sommige gezelschappen een noenmaal of eon reunie-diner. Op Zaterdag 26 Juni zullen eenige ge zelschappen eveneens een noenmaal hou den en vindt 's aivands te 9 uur de 3de opvoering plaats van Bloemensproke ten bate van het Ioidsche Steuncomité. Openluchtspel „Bloemensproke". Under den indruk van den oorlog besloot het Leidseh Studentencorps in Augustus van het vorig jaar de viering van het 68ste Lustrum der Leidsche Hoogeschool, waar voor de plannen reeds voor een deel waren vastgesteld, niet te doen plaats hebben. Men was van oordeel dat liet bij de gewel dige wereldgebeurtenis niet aanging fees ten te organiseeren. Evenwei bleef de oorlog voortwoeden en zoo werd 't ten slotte den Leidschen Stu denten te machtig het 68ste lustrum geheel ongemerkt te laten voorbijgaan. Wij staan dan voor driedaagsche feesten, die in luis ter niet zullen kunnen wedijveren met het geen in vorige lustrums werd gegeven. Het glanspunt van deze feesten was de opvoering gisterenavond van „Bloemen sproke" van den genialen directeur van „Sempre Crecendo", den heer F. A. E. Koeberg, hetwelk opgevoerd werd door een aantal Leidsche jonge dames volgens ont werp en onder persoonlijke leiding van Jacoba van der Plas te 's-Gravenhage, ter wijl de heer Henricus, van de vorige mas kerade te Leiden welbekend, de artistieke leiding van het geheel op zich genomen had. Voor de c-j voering was een mooi hoekje uitgezocht van den tuin van „Musis Sa crum", een niét al te groot grasveld, inge sloten door hoog geboomte, een zeer een voudige en daardoor des te effectvoller de coratief, terwijl de muziektent; vooraan rechts, zich ongezocht daarbij aansluit. De intieme verhoudingen der ruimte, de uitne mend verzorgde verlichting, de smaakvolle costuums en bekoorlijke groepeeringen, alles werkte samen tot een werkelijk feëriek schouwspel, waarin de indiale zomer avond trouwens ook een groot aandeel had, want wij mogen er niet aan denken, hoe het zou zijn geweest, indien de voorstel ling van den regen niet enkel voorstelling geweest ware. Doch de natuur heeft ook het hare er toe bijgedragen, deze opvoe ring in nagenoeg alle opzichten te doen slagen. Met groote waardeering kunnen we dan ook reppen van het harmonieuse in 't dan sen van een groot aantal jonge dames en keren, aan wie de zusters Van der Pas geleerd hadden bewonderenswaardig zeker en vaak verwonderlijk vlug zich te bëvve- gen. Een zeer mooie verschijning is de Re gen geweest: een jonge gestalte, met prach tig gestrekte vvappering van een omstui- vend gewaad. Hier volgen eenige bijzonderheden uit de Toelichting der compositie. Het spel begint in den schemer; alten en> celli zetten het schemermotief in en nadat we in het voorspel met verschillende ande re motieven hebben kennis gemaakt, ver schijnt ons in het 1ste tooncel Flora, uit gebeeld door Lena van der Pas, begeleid door twee pages, die haar naar den troon zetel voeren. Als de Narcissen, de ceremoniemeesters der koningin, de verschillende bloemen- groepen zijn tegemoet getreden, schrijden achtereenvolgens binnen: de Lelies, onder langzame, statige muziek, de Roosjes (semplice), de wapperende Papavers, de Zonnebloemen, de Waterlelie en de Iris, alle door de muziek kunstig in haar ver schillende karakters uitgebeeld. Wanneer allen zijn vergaderd voor Flo ra's troon, kondigt de muziek, pizzica als met eenige zware druppels, de losbre kende regenbui aan. Langzamerhand over gaand en aanzwellend in lichte zestiende figuurtjes, met daar tusschendoor regen vlagen bij de blaasinstrumenten, stroomt het hemelwater neer en doet de bloemen buigen en bij elkaar schuilen. En zachtkens ophoudend in enkele pizzicati, eindigt daarna deze allergeestigst gevonden regen- muziek. De Regen werd gepersonifieerd gedanst door Dick van der Pas. Als de regen is opgehouden wordt het dag. Als dageraad komt Tony Eskenhau- sen aansnellen; en de bloemen die in elkan der gedoken zaten heffen haar kopjes weer op; naarmate het lichter wordt, komen zij meer en meer in beweging en voeren een dans uit in het helle daglicht. Na een kor ten muzikalen overgang wordt 't weer nacht. Witte en lichtgroene elfjes komen van achter de boomen te voorschijn en zingen met een elfenlied de bloemen in slaap. Dan verschijnt een lila nacht-valeine door Jacoba van der Pas uitgebeeld, die op een bijzonder melodieuse wals eerst solodanst, daarna zich met de elfjes vereenigt, om samen met haar een luchtigen dans rond de bloemen uit te voeren. Langzaam wordt het werr *1" bloemen, vlinders en bijen ontwaken, vormen sanv een ballet, en met een apotheose eindigt de Bloemensp roke". Door „Sempre Crescendo", versterkt met musici van het Utrechtsch Stedelijk Orkest, is de muziek onder 's componisten leiding verdienstelijk uitgevoerd. De Maskarade-commissie bood aan het slot den dames van der Plas bloemen aan. Geen zelfstandige Credietbank. Door bet bestuur der Ver. v. d. HandeBdr. en In. dustr. Middenstand" werd in November 1.1. aan ai'ie belangstellenden een circu laire gericht met verzoek tot een ruime deelname in de op te richten Credietbank voor den Middenstand. Hoewel toen reeds voor 10,000 gulden kapitaal was toegezegd, Is het 't bestuur met gelukt dit tot 20,000 gulden te mogen breng pn. In een circulaire deelt het bestuur nu mede, dat in plaats van een zelfstandige credietbank hier ter stede gevestigd zal werden een agentschap der Am sterdam- sche Centrale Middenstands Credietbank. Pensioen. Bij Kon. besftuilt van 18 de zer is ingevolge de Pensionewet voor de Ingezonden Mededeelingen a 30 cent per regei. Denkt om de VERPLAATSING van hel MEUBELMAGAZIJN van ALBERT RIEL, van MARE 36 naa» gemeenteambteinarcn van 1913 aan N. Breedeveld, 1ste smid bij de stedelijke fabrieken van gas em eCectriciteiit, een pen sioen verleend van f 224. Bij Kon. besluflt van 18 dezer is inge volge de Wed uwen wet voer de gemeente ambtenaren 1913 een pensioen verleend van f 31 aan J. Th. A. Voeren., wed. Dr. B. J. Goossens ambtenaar belast met het nazien der bliksemafleiders op de gemeen tegebouwen te Leiden. Leger. Bij het wapen der infanterie is benoemd tot majoor de kapitein J. Mul der, van het 4e reg. infanterie. De kapiteins II. C. Rouffaer en H. J. Offerhaus, onderscheidenlijk van he.t 4e en van het 15e reg. infanterie, zijn, in hun rang overgeplaatst bij het regiment gre nadiers. De eersbe-luitenant W. K. R. Diemont, van het 15e regiment infanterie, is ter zake van tijdelijke ongesteldheid op non- aotiviteit gesteld. Te water. Gistermiddag geraakte oen ongeveer 10-jarig meisje op den Ouden Singel nabij den Lakenhal te water. De milicien Broeijer, werkzaam bij den mLi- t ai ren schoenmaker aldaar, sprong te wa ter en mocht het genoegen smaken het kind behouden op het droge te brengen. ALPHEN. Vordering van wol. De Burgemeester waarschuwt de houders van schapen, dat het .streng verboden ds schapen uit deze gemeente te verkoopen en te vervoeren vóórdat zij geschoren zijn. Aanvaring. Zaterdag werd een roei boot waarin drie personen gezeten waren niabij Rijnstroom door de stoomboot de Volharding in den grond gevaren. Een der inzittenden wist door zich vast te grijpen aan de Volhardingboot veilig het dek te bpreiiken, de bedde andere per samen echter geraakten te water, doch konden worden gered. Naar wij vernemen is het ongeluk aan eigen onvoorzichtigheid te wijten. BOSKOOP. R.-K. Kiesvereeniging. Vrijdag verga derde de R.K. Ktesvereenigirng dn het R.K. vereeniginigisgebouw. De voorzitter opende de vergadering met den Christel ijken groeit heette de aanwezigen welkom en- verzocht den secretaris de notulen voor te lezen, weke onveranderd werden, goedgekeurd. Voorts werd een schrijven voorgelezen der vooruitstrevende kiesvereeniging, welke van vredelievenden inhoud was; ook werd het schrijven voorgelezen, hetwelk door het bestuur als antwoord was gezonden, waarmede ook de vergadering zich kon vereenigen. Aïvorens tot de vei-kiezing van een camdiidaat over te gaan in de vaca ture ontstaan door ontslag nemen als raadslid van den heer J. Nieuwesteeg, wijdde de voorzitter nog eenige waardee- rende woorden aan den heer Nieuwesteeg, voor alles wat hij in het belang der ge meente en partij had gedaan. Tot camdi- daat .in deze vacature werd gekozen de heer A. Brand P.zn., welke zich deze be noeming liet welgevallen. De voorzitter deelde mede, dat het bestuur heeft gemeend een kleine wijziging in de statuten te moeten voorste'ten wat betreft het bestuurslidmaatschap der Cen trale 'kiesvereeniging ,te A'phen. Na eenige bespreking werd besloten dat het bestuurs. lid der Centrale, ook ambtshalve in het bestuur blijft gedurende zijn zitting in de Centrale, en niet herkiesbaar is. Verder verzocht de voorzitter of de ver gadering zich er mee kon vereenigen, dat wanneer de Liberale Kiesvereeniging on zen candidaat of dien der rechtsche partij overnam of aanbeveelt., dat wij dan ook den candid a at der Liberale partij zouden steunen. Uit d'e vergadering gingen f tem men op zulks niet te doen, daar wij hier door gevaar loopen onzen eigen candidaat of dien der reohtsdbe partij te zien vaten. De voorzitter, medie overtuigd, dat lift niet zonder gevaar is, ziegt dat het bestuur er rekening mee zal houden. Alvorens de ver gadering te sluiten dankt de voorzatter de aanwezigen voor hun opkomst, spoort hen sterk aan allen aan politiek te doen en deze te putten uit onze roouische bladen, sluit de vergadering met den Christelijke» groet. HAARLEMMERMEER. Gemeenteraad. De gemeenteraad ver gadert Donderdag 24 Juni, des voormid- dags te 11 uur. HAZERSWOUDE. Benoeming. Door Z.D.H. den Bisschop van Haarlem is benoemd tot korkmeestcr van de parochie der H. Engelbewaarders, de heer L. v. Vliet. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouwvereenïging. De leden «Ier Tüinbouwvereeniging Katwijk en O." vergaderden gisteravond in Hotel de Ros kam. De opkomst was groot. De voorzit ter, de heer J. v. d. Perk, opende de verga dering waarna de notulen werden voor gelezen door den secretaris, den heer Jac. Wassenaar. Deze werden zonder aanmer kingen goedgekeurd. Het .bestuur deelde mede dat de zolder van het veilingsgeboutf bij inschrijving is verhuurd aaai A. v. Pa ridon. Voorts dat door het bestuur voor- Loopdg zijn aangekocht 5000 aardappelen balen, welke voor de leden verkrijgbaar zijn bij den veilingmeester Jac. Meijer Jz. f 15.10 per 100. De contributie voor den Tuinbouwraad is door verschiïende om-

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 2