BINNENLAND. Uit Stad en Omgeving. verpleger in het reserve-lazaret St. Joseph- heira te Frankfort a/M. Lehne, die van een groot en flink postuur is, weegt 316 pond. Degene, die hein het meest nabij komt, is een Feldwebel uit Frankfort, die een weinig kleiner is en 280 pond weegt. Nieuwe Fransche artillerie. Een be richt in de Temps" meldt, dat binnenkort zwaar marinegeschut van groote draag kracht aan liet Fransche front in gebruik zal worden genomen. Een Fransche Dag" in Engeland. Men organiseert tegen den 7en Juli voor geheel Engeland een „Journée de France" ten voordeele van het Fransche Roode Kruis. De Lord-Mayor van Londen deed van zijn belangstelling blijken voor dien dag, welks viering krachtig gesteund wordt door En- gelsche aristocratie. Waterlco-strijders. De laatst overge bleven strijder van Waterloo is, volgens een inzender in de Times", de Fransch- man Victor Baillot geweest. Hij overleefde den slag 63 jaar, Hij stierf 3 Februari 1898 op 105-ja'rigen leeftijd. Kapitein Jules Saufflot, Juni 1893 op 100- jarigen leeftijd te Parijs overleden, schijnt de luatst overlevende officier te .zijn geweest. De laatst overlevende Britsche officier was luitenant-kolonel William Hervett, ge storven 96 jaar oud in 1891. Kapitein Ferdinand Scharnhorst, 95 jaar oud in 1893 gestorven, was de laatste der Duitsche Waterloo-veteranen. Neven deo Pausen aan het front. De drie zonen van 's Pausen zuster dienen in het Italiaansche leger en namen, volgens Italiaansche berichten, deel aan de eerste gevechten bij de Isonza. Een andere neef des Pausen, zoon van zijn broeder, admi raal Delia Chiesa, begaf zich naar Turijn, om tot artillerie-officier te worden opge leid. Alvorens te vertrekken werd hij in bij zonder gehoor ontvangen door den H. Va der, die hem zijn zegen schonk. Een duur kiekje. Een jonge Ameri- kaanschc marconigrafist, die aan boord van zijn schip te South Shields een kiekje maakte van een oorlogsschip, werd toteene boete van 25 p. st. veroordeeld. jllll 11 mm III III III I Buitenlandsche berichten. De koning van Griekenland. De uit Athene te Weenen teruggekeerde prof. von Eiselberg heeft aan een vertegen woordiger van de ,,Neue Freie Pres se" ge zegd, dat er alle kans bestond op een gene zing van den koning. Voor de operatie was deze zeer moedig geweest en ook na afloop daarvan had de koning alle ongemakken zonder klagen verdragen. Ook de koningin had zich dapper gehouden. De hoogleeraar had evenals prof. Krans te Athene een jegens Duitschland en Oos ten rijk-Hongarije beslist vriendschappe lijke gezindheid opgemerkt. De afval van Italië had grooten indruk gemaakt en in vloed gfthnd r»p rio stemming van hot volk Aan het slot van het onderhoud verklaar de prof. von Eiselberg, dat hij niet dacht, dat een tweede consult noodig zou zijn,, want de koning was reeds aan de betere hand. Overigens werd hij door voortreffe lijke artsen behandeld. Zware brand tc Oerlijn. Om drie uur Zaterdagmiddag brak in de Berlijnschc stedelijke gasfabriek te Tegel een kolossale brand uit, die snel in omvang toenam. De loodsen waarin de retorten zich bevinden staan in vlammen. Nederland en de Oorlog. Het postverkeer tusschen Nederland en België. Het Duitsche bestuur im België maakt bek eind: Voortaan is het postverkeer met Neder land voor mededeelingen. van persoonlij ker. aard alleen op postkaarten toegela ten. Zooals vroeger werd vastgesteld ne men aan dat verkeer de volgende plaatsen deel: Brussel, Luik en Verviers met voor steden en oot'iggende plaatsen ook Ant werpen, Hasselt en Welkenraedt. Zakelijke mededeelingen mogen onder briefvorm verzonden worden, echter niiet meer dan twee bladzijden van gewone grootte beslaan en duidelijk geschreven zijn. Onder dezelfde voorwaarden is van 10 Juni af ook de briefwisseling voor de hooger opgegeven plaatsen met de in Ne derland geïnterneerde soldaten of aldaar verblijvende burgers toegelaten. Postwis sels mogen er naar toegezonden worden of door hen worden afgestuurd (burgers en soldaten). Het postverkeer met de Belgische soldaten is portvrij. Brieven welke aan die voorwaarden niet voldoen zullen niet besteld worden. Opsporing ontvluchte geïn terneerden. De Min. van Binnenl. Zaken heeft, vol gens het ,,Hbld.", de volgende aanschrij ving tot de Commissarissen der Koningin gericht: Volgens een tot den Minister van Oorlog gericht schrijven van den opperbevelheb ber van land- eoi zeemacht, ie het moge- Sijk geweest, dat een geïnterneerd Belgisch militair, gevlucht uit een inte mee rings- depot zich geruimen tijd elders ophield, zonder dat dit de aandacht trok van de po litie- en de gemeente-autoriteiten aldaar. Naar alle waarschijnlijkheid heeft mem hier niet te doem meteen op zich zelifstaamd geval en is hot mogelijk dat soortgelijke gevallen zkh ook lm andere gemeenten voordoen. Gevolg gevende aan het verlangen van genoemden Minister heb ik de eer, over eenkomstig het voorstal van den opperbe velhebber, u te verzoeken de besturen der genieenten :jn uw provincie uit te noodigen nauwlettend op aanwezige Belgen te doen Isezicm, ten einde zooveel mogelijk ont vluchte geïnterneerden op te sporen «n naar de Interneringsdepots te doem ge le iiftn Visschersvaartuig vrijge- laten. Bij de reederij De Zeeuw en Van Raait to Vlaardingem is telegrafisch bericht ont vangen dat de motorlogger „Zuid-Hol land" VI 38, wek schip door een Engelsch oorlogsschip naar KirkwaJl was opge bracht, is vrijgelaten. Dekkingvancrisi s-u itgaven. Vrijdagmiddag vergaderde de Commis sie ingesteld door de Vetreeniging van Nederl. gemeenten ter bestudeering van de wijze van dekking van d'e crisis-uitga ven door de gemeenten, onder voorzitter schap van den heer Jhr. mr. dr. E. A. van Beresteym, burgemeester van Veen-dam. lot secretaris werd benoemd mr. Ph. B. Libourel alhier. Besloten werd 'n vragenlijst te zenden aan de bij de vereeniging aangestoten ge meenten en aan eenige andere grootere en kleinere gemeenten ln de verschillende provincies, diaar het ondoenlijk is de ge gevens van alle gemeenten in te winnen. Aan gemeentebesturen, die geen vragen lijst ontvangen en er prijs op stellen hun ne gegevens te verschaffen, zullen gaarne vragenlijsten worden toegezonden, na aan vrage aan het Bureau der Vereemigimg te 's-Gravenhage, Maurrtskade 15a. De ant woorden worden zoo spoedig mogelijk, liefst vóór 1 Juli a.s. ingewacht. Uitvoerverbod. Bij Kon. besluis van 19 dezer is de uit voer van electrische zaklantaarns, van on derdeden en grondstoffen tot het vervaar digen daarvan, verbodem van den dag der afkondiging van dit Besluit (19 deaer). De Kroon behoudt zich voor dit verbod tij de'ijk op te heffen of in bijzondere ge vallen daarvan ontheffing te doen ver- leen-cm. De Minister van Landbouw heeft, gezien het Kon. besluit van 18 Febr. 1915 („St.- bl." No. 110), houdende verbod van uit voer van allo varkensvleesch, met ingang van gisteren ingetrokken art. 8 van zijn beschikking van 27 Maart 1915 („St. Ct." No. 74). Var k,e n a De directeur van het Rijks Centraal Bu reau tot regeling van den afzet van var kens en varkensvleesch brengt ter alge- meene kennis, clat hij, met betrekking tot de leveringen, weke n;\ 19 Juni 1915 zullen geschieden, het navolgende heeft vastge steld; De prijs van 80 eetnt per K.G. slachtge- wieht: lo. voor varkens met een sHaohtge- wiebt van 90 tot beneden 125 K.G., en 2o. voor varkens met een slachtgewicht van 70 tot 90 K.G., wanneer, op verzoek. van de desbetreffende slagers, varkens van dat gewicht gelieverd worden. Voor varkens met een slachtgewicht van 125 K.G. en daarboven is 83 cent per K.G. slachtgewicht verschuldigd. Indien een exporteur varkens levert van een lichter sï acht gewicht dan hem is opge dragen. is de prijs per K.G. slaohtgewicht evenveel centen beneden den vasitgestelden prijs als het aantal geheele kilogrammen blijft beneden het hoogst toegelaten ge wicht der categorie, waarvan hij moest leveren. Dit laagst toegelaten gewicht is voor categorie a. 90 K.G., voor categorie b. 70 K.G. Korte Kroniek. Zaterdagmorgen overleed op 57-jari- gen. leeftijd te Haarlem de heer B. E. C. Seignette, notaris aldaar en lid1 van den Raad voor district I. Hij werd in 1893 te Haarlem als notaris benoemd en werd in 1904 als R.-K. lid van den Raad gekozen. Hij was verder lid van de Gezondheids commissie en bestuurslid van verschillen de R.-K. instellingen. Zes Zaandamsche Raadslieden van alle partijen stellen voor de kermifi voor dit jaar af te zeggen. De Raad van Wormerveer verwierp een voorstel tof afschaffing van de kermis. Ook te Amersfoort :s men begonnen men gemeentelijken verkoop van visch. Gemengds berichten. Berooving van eon kantoorlooper. Eenige dagen geleden is op de Prinsengracht te Am sterdam een kantoorlooper te flets door een ander wielrijder aangereden en op den grond geworpen. Door den val was de man een oogenblik versuft, zoodat hy niet lette op de tasch met geldswaarden en papieren, die hij op den rug droeg. Toen hij weer bijkwam, ontdekte hij, dat de inhoud van de tasch, bestaande uit ongeveer f4300 aan geld en een aantal papieren, verdwenen was. Eerst viel de verdenking op den kantoorlooper zelf, maar deze werd, na gearresteerd te zijn, spoe dig weer op vrije voeten gesteld. Nadat er verschillende aanhoudingen in verband met deze berooving hadden plaats gehad, heeft Vrijdagavond de politie te Amsterdam een man gearresteerd, in wien men, zoo niet den dader, dan toch een medeplichtige meent te hebben gevonden. By fouilleering werd op hem gevonden ongeveer f1700 aan goudgeld, een aantal sieraden en twee geladen revol vers. De kantoorlooper is intusscben ontsla gen, omdat hij de geldswaarden steeds in een ongesloten tasch bij zich droeg. Vergiftiging? In de gemeente Barsinger- horn is een uitgebreid onderzoek ingesteld in verband met vreemde ziekteverschijnselen bij een gedeelte der dorpsbewoners, die het vermoeden aan vergiftiging doen rijzen, wel licht door leverworst. Goed afgeloopen. Zaterdagmorgen had een ongeluk door de "Gooische stoomtram plaats, dat betrekkelijk goed is afgeloopen. Op den Amersfoortschen straatweg bij Naar- den werden drie militairen, die de tram niet zagen naderen, door de locomotief gegrepen. Eén kwam met den schrik vrij, de tweede, een sergeant, kreeg een stoot tegen den schouder, doch de derde moest met een ge kneusde voet naar 't hospitaal worden ver voerd. Wat een jaartal zegt. Onlangs werd te Keboemen eene ambachtsschool voor inlan ders geopend, waarbij ook de regent een woordje sprak. Aan diens rede is in het „Soer. Hbl." het volgende ontleend: De naam der school is „Bogo Krio", d.w.z. wet door handenarbeid wordt verkregen. Met den bouw is begonnen 22 September 1914. De „tjondrosengkolo/ van 1914, zei de regent, is aldus: (de Javaan neemt hierbij de cyfers van rechts naar links): 4 is soetji, 1 is ikoe, 9 is wiworo, 1 is sajekti. Dus: „soetji ikoe wiworo sajekti." Vrij vertaald wil dit ongeveer zeggen: het ambachtsonderwys is inderdaad de zuivere weg. Inbraak. Zaterdagnacht hebben dieven zich toegang weten te verschaffen tot een perceel in de Parkstraat te 's-Gravenhage, bewoond door jonkvr. G. D. Onder meer werd voor ruim f2000 aan zilver en bankpapier ontvreemd. De daders zyn voortvluchtig. Het ongelnk te Valkenburg. Omtrent het ongeluk te Valkenburg, waarbij een knaapje onder de auto van Prins Hendrik geraakte, schryft men nog uit Valkenburg aan de „Limb. Koerier": Het verongelukte kind is een Belgisch knaapje, met zijn ouders gelogeerd in Hotel de l'Europe, tegenover het station. De kleine kwam omstreeks half 5 uit de bewaarschool - omdat hij zoo braaf was, had hij na schooltijd de Zusterkens nog wat mogen helpen en wilde door de St. Pieterstraat huiswaarts keeren. Gehecht aan de familie Franssen, waar de familie Aandekerke en bedoeld kind vroeger in pension waren, was de zesjarige gewoon haast iederen dag Hotel Franssen in- en uit te loopen. Zoo ook ditmaal. Na even goeden dag gezegd, een lekkernij gebruikt, en wat, gestoeid en gespeeld te hebben, loopt het spelend en dartelend de straat op. Mèt kwam, in matige vaart, door de St. Pie terstraat, de auto, waarmee Prins Hendrik werd vervoerd, die een bezoek wenschte te brengen ten kasteele Oost. Er werd om den draai op den hoek van St. Pieterstraat en den Oosterweg des te beter te kunnen nemen, ietwat dichter langs Hotel Franssen gereden, en zoo doende kwam de zes jarige knaap onder de automobiel terecht, die op hetzelfde oogenblik stopte. De prins met zijn adjudant verlieten terstond de auto en brachten het kereltje Hotel Franssen binnen, waar het na enkele seconden den geest gaf. De prins was bleek van ontzetting. Hij gaf terstond de noodige orders aan zijn adjudant, die hierop met den heer Alplionse Franssen naar Hotel de l'Europe ging om de ouders van 't verongelukte knaapje te spreken, en verder naar den burgemeester, die weldra op de plaats van het ongeval verscheen en een voorloopig onderzoek instelde, waarna later de brigade-commindant met den veldwachter ook kwamen. De Prins was intusscben te voet naar het kasteel Oost gewandeld, waar hij op het bor des van het kasteel door mevrouw barones de Schrader ontvangen werd, terwijl de Prins geheel ontroerd uitriep: „Ik heb een groot ongeluk gehad; een kind is doodgereden met onze automobiel I" Een uur na het ^ongeval kwam de vader in Hotel Franssen aan en vond daar zijn lieven Caspar dood, zijn lieveling, zijn oogappel, zooals hij het ventje noemde. Een onbeschrij felijke droefb-z'c^ van ^en vac*er meester. Ook de nn??trer werd later duorden vader gehaald en bij het kind gebracht. Zij stond bij het lijkje van haar kleine, stom van smart; van schrijnend wee wist zij geen woord uit te brengen. De burgemeester kwam zijne condoleances aanbieden en den diepbedroef- den ouders woorden van troost toespreken, terwijl naderhand ook de Eerw. Zusters uit de bewaarschool en tal van andere personen hetzelfde kwamen doen. Te Maastricht werd op last van den Prins opdracht gegeven aan de firma Frissen-Pieters een prachtrollen rouwkrans naar Valkenburg te zenden op de baar van het verongelukte kind. Hoe treurig het ongeval ook zij, dit staat vast, volgens alle ooggetuigen, dat niet woest noch heel snel werd gereden, en dat de chauf feur hoegenaamd geen schuld heeft, wijl het kind reeds onder de automobiel zat, voor .hij het gezien had, en toen hij het merkte stond de auto op slag stil. Brutale aanrander. Gisteravond om 10 uur vervoegde zich aan de woning van C. S. aan de Linker Rottekade 111 te Rotterdam de 19-jarige koetsier B. M., wonende in de Baan aldaar. De 66-jarige echtgenoote van S., mejuffrouw W. M. P. v. O., kwam voor. De koetsier vroeg of haar man thuis was en op haar ontkennend antwoord, gaf hij de vrouw een in bruin papier gepakt sigarenkistje, waarin volgens hem een briefje was; hij zou op antwoord wachten. De vrouw ging naar boven, maar vond niets in het kistje. Terwijl ze nog zocht, werd ze plotseling in de achterkamer door M., die stil naar boven was gekomen, aangegrepen en op den grond geworpen. Hij trachtte haar geld af te persen, duwde zijn hand in haar mond om't schreeu wen te beletten, en bracht haar verwondingen toe aan linkeroog, aan het oor en den hals. Door het 6tampen op den grond zyn de be nedenburen gewaarschuwd, welke terstond de politie gingen waarschuwen. Toen deze kwam nam de aanrander de vlucht, dwars door de volksmenigte, die zich voor het pand ver zameld had, en spoedde zich door de Goudsche- dwarsstraat en de Van der Werffstraat naar den Goudscherijweg, waar hij in een woning t vluchtte, doch door de politie werd gearresteerd. In z'n vlucht had hy twee broekijzers en een h'amer in de Van der Werffstraat weggegooid. Schorsing. Omtrent de schorsing van' den commies ter secretarie te Hilversum J. G. van Schoonhoven, loco-secretaris, kan het volgende worden medegedeeld: De heer Sligting, gewezen directeur der gasfabriek te Hilversum, was voornemens beslag te doen leggen op den destijds door hem gestorten borgtocht van f12,000. Zooals men weet, wil de commissie ad hoe, die een rapport uitbracht over het beheer der gasfabriek door dezen gewezen directeur, op de een of andere manier vergoeding heb ben voor de door de gemeente geleden schade. De heer Sligting, bang voor zijn borgtocht, scheen voornemens hierop beslag te leggen, doch B. en W. wilden hem voor zijn. Bij het nazien der effecten die het bedrag van den borgtocht uitmaken, bleek, dat daar aan twee stukken van f 1U00 ontbraken. Het ingestelde onderzoek leidde tot het vermoe den, dat de stukken verduisterd waren door den genoemden commies, die daarop in een spoedeischcnde veiga-lering van B. en W. werd geschorst. De zaak is in handen van de justitie. Geen bevoegdheid. Te Middelburg is jl. Zaterdag, maar de „M. Ct." meld/t, door de politie een inval gedaan, in het pand Dam 12, waar de heer P. B. de praktijk van tandarts uitoefende. Daarbij weaxl vastgesteld, dat deze heer, die op dat oogentolik juist met een tandheelkundige behandeling bezig was, daartoe niet het vereischte diploma bezit. De instrumenten, waarmee dit geschiedde, werden in beslag genomen, terwijl de heer B. we«rd gever baliseerd. Rampen en ongelukken. Te Planken- sloot, gera. Zuidlaren, ds gisternamiddag de stoomoliemcflen van den heer R. Hof man afgebrand. Het woonhuis bleef ge spaard. doch de knechts won'cng, die aan den molen grensde, werd ook een prooi der vlammen. 40 last lijnzaad en een par tij olie zijn eveneens verloren gegaan. De inboedel werd gered1. Verzekering dekt de schade. Te Dule, gemeente Hengelo, staat een groote uitgestrektheid heide en dennen van de weduwe Olink in brand. Gistermorgen is de 14-jarige J. B. uit Groningen te Donkwerd bij 'het baden ver dronken. Toen een werkman van de pleitterij firma Van E/nthoven te Delft uit een sloot water zou scheppen, wilde een makker hem plagen, door een zwaar stuk ijzer in de sHoot te werpen. De waterschepper werd .evenwel zef.f door het ijzer zoo ernstig ver wond, dat hij aan de gevolgen is overle den. Bij het speerwerpen in het kamp Gaasterland is een Belgische geïnterneer de door een speer in den rug getroffen, die ver in het lichaam drong. Zijn toestand is, volgens het „Hbld.", zeer ernstig. Academienieuws. LEIDEN. Met gunstigen uitslag afgelegd: het doctoraal examen in de geneeskunde door de heeren W. C. Doorenbos (Middelburg) en M. N. Roegholt (Leeuwarden); het theoretisch geneeskundig examen door den heer H. Ph. A. Smit (Delft). Candidaats-examen in de rechten de heeren A. E. J. Nysingh (Leiden) en P. J. Lekkerkerker (Zoeterwoude). Gemeentelijke Aankondigingen' Afsluiting passage Plantsoen. Het gedeelte van het Plantsoen., gelegen tussahem de Plantage en de Rijnstraat, zal voor het verkeer voor voetgangers en rij en voertuigen zijn afgesloten', op Maan dag 21 Juni van 8 uur 's avonds tot 1 uur 's nachts, op Vrijdag 25 Juni van 1.30 uur tot 6.30 uur 's namiddags en op Zaterdag 26 Juni a.s. van 8 uur 's avonds tot 1 uur 's nachts. Steuncomité Leiden. Oorlogstoestand 1914. In de afgeloopen week meldden zich om steun aan1 persoon, maakt met het totaal der vorige week ad. 3194 personen, een totaal van 3195 Tot 12 Juni j.l. waren behandeld2436 aanvragen in de afgeloopen week kwamen opnieuw in be handeling 3 Totaal 2439 Afgewezen waren tot 12 Juni j.l694 Afgewezen in de afgeloopen week1 Totaal afgewezen. 695 Eerste Jaarvergadering van de R. K. Fabrieks- Haven en Transportarbeiders. Gisteravond werd door bovengenoemde onderafdeeling van den R. K. Volksbond, in het Bondsgebouw aan het Rapenburg de eerste jaarvergadering gehouden. De Voorzitter, de heer Van Leeuwen sprak het klein getal aanwezigen, hetwelk later grooter werd, hartelijk toe, voorname, lijk de twee sprekers van dezen avond de heeren Hunselman van Zaandam, penning meester van het Hoofdbestuur en J. Koek van Amsterdam, oud-lid van het hoofdbe stuur. Tevens deelde de Voorzitter mede, dat de heer W. Mooyman van Rotterdam door vereenigingszaken verhinderd was als spreker op te treden. Een woord van dank werd gebracht aan de propagandaclub „Bonifacius". Ten slot te memoreerde spreker is een pittige uit eenzetting het leven der afdeeling in het afgeloopen jaar, hetwelk ondanks veel te genwerking, van groei getuigde. Hierna werd het woord gegeven aan den heer J. Koek. Het verheugde spreker, dat er zooveel vrouwen tegenwoordig waren, omdat zij het vooral zijn waarvan de afdeelingen zooveel tegenwerking ontmoeten. De vrouwen zijn de slachtoffers der wan toestanden, die zoo duidelijk in de Ency cliek „Rerum Novarum" weergegeven wor den. Spreker zet de verhouding tusschen patroon en arbeiders uiteen en besprak daarbij het liberale stelsel dat de arbeiders drukt. Hierna was de heer Hunselman aan het woord. Deze spreker besprak het Roomsche openbare leven en liet het licht vallen op de wantoestanden in de arbeidswereld. Ook aan de hand van de Encycliek R. N. wees spreker op de noodzakelijkheid van organiseeren. De twee sprekers werden meermalen lui de toegejuicht. De heer Nijhuis, voorzitter van de pro pagandaclub St. Bonifacius, en de voor zitter van de onderafdeeling dankten bed de spiekers voor hun leerzame redevoe ringen. Hierna werden door den heer Goddijn eenige pianomuzieknummers ten gehoore gebracht en werd uit den Liederenbundel van den Volksbond het Propagandalied gezongen. Ook de welbekende heer Van der Lin den .gaf eeoiige komieke voordrachten ten hoste die zeer itn den smaak vielen. Daar de zaal van den Volksbond nog voor militaire doeleinden in gebruik is, moest de vergadering te half elf geëindigd worden. Geslaagd. Voor akte examen L. O. is te Haarlem geslaagd mej. G. de Vos. Duurte-toeslag. De Firma Tieleman en Dros verleende aan haar personeel met het oog op de duunte der levensmiddelen, zoolang die huidige toestand voortduurt, e»en extra toelage op bet gewone loon en wel aan gehuwden f 1 en aan ongehuw- den f 0.50 per week. 'n Navolgenswaardig voorbeeld! Pro Patria. Op hooger bevM gaan de oefeningen van Pro Patria in het kamp bij Vierhout niet door. Te water. Zaterdagmiddag geraakte de vierjarige P. V. op de Turfmarkt in het water. Door handreiking werd het knaapje op het droge gebracht. Twee jongens, H. F. en J. W., warén Zaterdagmiddag aan het visschen op de Ha/vetn. Op een zeker oogenibldik verloren zij het evenwicht en vielen in het water. De brugwachters Vos en Steiger wisten geholpen door burgers met een haak beide jongens op het droge te brengen. Gesnapt. In den nacht van Zaterdag op Zondag is J. B. op heeterdaad betrapt terwijl hij in een vaartuig beuig was hot lood te verwijderen van de palen onder de Alkemadebrug. Ongeluk. Hedenmorgen sloegen op de Haarlemmertrek vaart de paardeel bespan nen voor een mortier wag en op hol. Zij holden tegen een boom op en met zulk een schok, dat de bestuurder, de 35-jarige soldaat J. G. van den wagen geslingerd werd en het geheele gevaarte over het lichaam kreeg. In bewusteloozen toestand en met een groote wonde in het achter hoofd, werd de ongelukkige-man naar het militair hospitaal overgebracht. Hij be>- hoort tot het 3e regiment vestingartillerie en lag te Noordwijk. ALKEMADE. Gemeenteraad. De raad komt én open bare vergadering bijeen op Woensdag 23 Juni v.m. 9 uur. Aan de orde zijn: Ingeko men stukken en mededeolimgen. VaststeL- Img kohier hoofdelijken omslag 1915. Be noeming lid Commissie Wering School verzuim Kaag. Rekening Burg. Armbe stuur Vrije en Lage Boekhorst 1914 en ver- deeling batig saldo. Overbrugging der Oudewetering. Wijziging en. af- en over schrijving begrootingen T7i4 en 1915'. Ver ordening en Instructie onderwijzend per soneel lager onderwijs. Verordening pu blieke voorstellingen. Verordening rege ling brood verkoop. Verordening heffing staangelden.. Alge/meene politie-verorde- ning. Staat van oninbare en nog te ver halen posten. Reclames plaatselijke belas tingen. ALPHEN. Ontvreemd. Zaterdagnacht werden in de Julianastraat op het erf van zekere R. een achttal konijnen ontvreemd. R. K. Kiesvereeniging. Gisterenavond vergaderde in het Juvenaatsgebouw de R. K. Kiesvereeniging Recht en Orde. De voor zitter opende met den christelijken groet en heette alle aanwezigen welkom. Na voor lezing der notulen, welke weiden goedge keurd, werd het aftredend lid van den ge meenteraad, de heer G. van der Meer, weder tot candidaat gekozen verklaard, wijl bij het bestuur geen andere candida- tenlijsten werden ingeleverd. Hierna deed de voorzitter namens het bestuur mededeeling, over de door haar gesloten overeenkomst met de besturen dei- beide rechtsche en vrijzinnige kicsverec-ni- gingen inzake het stellen van een liberalen candidaat ter voorziening in de vacature Dros ten, einde voor heden een verkie zingsstrijd te voorkomen. Sommige aanwezigen opperden hiertegen hunne bezwaren, doch na eenige toelich ting van het bestuur ging men ten slotte hiermede accoord. Na de rondvraag wenschte de voorzitter den heer Van der Meer geluk met zijne candidaatstelling, waarna de vergadering op de gebruikelijke wijze werd gesloten. BODEGRAVEN. Geslaagd. Voor akte examen L. O. is te Utrecht geslaagd mej. J. C. van Wave- rem. BOSKOOP. Gemeenteraad. Op voorstel', van B. en W. heeft de raad besloten, aangezien de steeoikolenvoorraad bij normaal gebruik slechts tot einde September voldoende is, tot vaststelling van de volgende gasprij- zen: lichtgas tegen 10 cent per M3. mat een maximum van de helft van het verbruikte gas om de overeenkomstige maand van bet vorige jaar. Voor meer gab ruik 20 cent per M3. De muntgasverbruikers mogen 30 M3. per maand tegen 8 cent per M3. ge bruiken. het meerdere wordt tegen 16 cent per M3. gelever d. Gedeputeerde Staten hebben mededee ling gedaan dat voorloopig afgezien werd van een grenswijziging tusschen Boskoop en Al'phen-, wegens bezwaren door Alphen gemaakt /tegen toevoeging van een gedeelte van die gemeente bij Boskoop. HAZERSWOUDE. Verkiezing gemeenteraad. 29 Juni a.s. zal de verkiezing moeten plaats hebben voor 4 aftredende gemeenteraadsleden. Aanbesteding. Gemeente krooswerken: Oostvaart, L. de Vogel Gz., f 10.25: Oostbo- venvaart, G. van Tol Jr., f25; Schouten vaart, G. van Tol Sr., f 10.25; Lodewijks- vaart, L. de Vogel Gz., f20; Gemeenweg- vaarte G. van Tol Jr., f 28; Westbovenvaart, G. van Tol Jr., f 17; Noordzij van het dorp, L. de Vogel, f 14.25; Zuidzij van het dorp, G. van Tol Sr., f 14; Bovenvaart, L. de Vogel Gz., f 2.50. KATWIJK. H. B. G. De afdeeling Katwijk van het H. B. G. vergaderde Zaterdagavond in Hotel de Roskam. De opkomst was niet

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 2