BINNENLAND. Amerika en Duitschland. Het Duitsche antwoord op de Amerikaan- sche nota. Meyer Gerhardt is gisternacht te Berlijn aangekomen. Hij zul confereeren met den Rijkskanselier, Von Jagow, Von Tirpitz en Falkcnhayn. Het Duitsche antwoord zal misschien gereed zijn tegen het laatste gedeelte van de volgende week. Hoe het zal luiden, is nog moeilijk te voorspellen. De moeilijkheid blijft de quaestie van de Amqnkaansche munitielevering aafri del bondgenooten, terwijl er in marine- en militaire kringen zelfs niet aan wordt ge dacht de aanvallen van duikbooten op koopvaardijschepen op te geven. Een gunstigen indruk heeft in verant woordelijke kringen gemaakt Wilson's aanbod tot bemiddeling tegenover Engeland en de wenk der Amerikaansche regeering, dat zij bereids te verzekeren, dat schepen, waarmede Amerikanen vervoerd worden, ongewapend zijn en geen oorlogsmaterieel bevatten. In het Britsche Rijk. Aangekondigde wetsontwerpen. In 't Eng. Lagerhuis is medegedeeld, dat minister Mc. Kenna op 21 Juni een oor- logsleening-ontwerp zal indienen en mi nister Lloyd George op 23 Juni een ont werp op de productie van oorlogsbehoef ten, waarin belangrijke maatregelen in verband met deze productie zullen wor den voorgesteld. Spion veroordeeld. De Zweed Ernst Olsson is veroordeeld tot vier jaar dwangarbeid wegens poging tot het verkrijgen van vloot- en militaire inlichtingen omtrent de verdediging van de Humber, teneinde deze uit te leveren aan Duitsche agenten te Rotterdam, meldt Reuter uit Londen. In Rusland. Progroms te Moskou. Naar de Zweedsche „Socialdemokraten" verneemt hadden de progroms te Moskou, die volgens telegrafische berichten slechts nationalistische wandaden zoolden zijn, een zeer ernstig karakter en herinnerden zij aan Rus'lands revolutiejaar. Ook een' Zweedsche fabriek is geheel verwoest. Op do plundering volgde brandstichting. De stad brandde des avonds op verschillende plaatsen. Men vreest nieuwe ongeregeld heden, voornamelijk tegen de Joden ge richt. De ,,I.okal-Anzeiger" verneemt uit Stock holm, dat naar aanleiding van de ongere geldheden te Moskou prins Yoesoerof een proclamatie uit/vaardigde, waarin hij zegt, dat elke bedreiging van de binnen- landsc-hc orde dein vijand aanmoedigt. De autoriteiten zullen do stad tegen de. bin nen 'andscho onruststokers even goed ver dedigen als tegen den buiten andsche-n vijand. Den stadscoanmandant aal door het stedelijk bestuur worden verzocht met de militaire macht zoo moedig de onlusten te onderdrukken. In de proclamatie wordt verklaard, dat de progroms, brandstich tingen en plunderingen M-oskou's bestaan bedreigen. Moskou is Rus'ands geweten en dat geweten moet rein zijn. De onlus ten zijn een schandvlek, oen smaad voor onze kracht. Arrestatiën te Moskou. liet Hamburger Fremdenblatt" meldt uit Moskou dat op last van den opperbe velhebber van Moskou prins Yoessoerof de voorzitter van de vereeniging van fabri kanten te Moskou, Jules Goujon, die tot de rijkste groot-industri.eelem van Rusland behoort, in (hechtenis genomen werd. Mede is in hechtenis genomen de directeur-gene raal van de metaal.fabriekem te Moskou, tevens commissaris van .tal van andere rfti- stellingen. De i-nihechtenisneming van de zen, die grooten invloed 'had in industrieel© en regeeringskringen, wekt groot opzien. Verschillende Oorlogs berichten. 100,000 granaten per dag. De „Cor- riere della Sera" geeft een bericht uit Pa rijs, waarin gemeld wordt, dat eenigen tijd in Frankrijk nieuwe granaten worden gemaakt voor de 75 m.M. kanonnen, die een voel krachtiger uitwerking hebben, dan die welke tot nu toe werden gebruikt. Men is thans in Frankrijk in de gelegen heid om 100,000 granaten per dag te ma ken. Met het oog op het reusachtige ver bruik van munitie is dat nog niet eens voldoende. Buiteniandsche berichten. Overstrooming in Siberië. De te Moskou verschijnende Roesekoje Slowo meldt, dat de rivier de Lena buiten haar oevers getreden is. Dertig Siberische dorpen moeten totaal verwoest zijn, menechen en dieren zijn door het water weggeslagen en verdronken. De ellende moet onbeschrijf lijk zijn. Baron von Ileyking f. Woensdag overleed in den ouderdom van 65 jaar de gewezen gezant van Duitschland te Peking baron Von Heyking, de echtge noot van de bekende schrijfster o.a. van de „Briefe, die ihn nicht erreichten". Brand te Hamburg. De „Lokall-Anzeiger" meldt uit Hamburg: Gistermorgen, is het pakhuis van de Duit- •che Vakuum Oelgesellschaft door brand verwoest. De schade is zeer groot. De vlammen .tastten de aangrenzende huizen aan. De brandende olie stroomde over het water van het kanaal, waaraan het pak huis is gelegen, zoodat ook de loodsen aan de overzijde van het kanaal wenden ver woest. Nederland en de Oorlog. Kon. Nat. Steuncomité. Blijkens de 42e lijst van 30 Mei tot en met 5 Juni 1915 is voor 't Kon. Nat. Steun comité 1914 aan bijdragen ingekomen een bedrag van f 13,280.10 makende met de cijfers van vorige lijsten een totaal bedrag aan ontvangen bijdragen en toezeggingen van f2,256,626.84. Uitvoer van paarden. Naar wij vernemen wordt door den mi nister van Landbouw, Nijverheid en Han del overwogen te bevorderen, dat op een nader te bepalen datum de uitvoer weder zal worden toegestaan van veulens en andeilhalfjarige paarden, met uitzondering van die van het vrouwelijk geslacht. Reces der Tweede Kamer. De afdeelingen der Tweede Kamer zijn gisterenmiddag met hare taak gereed ge komen, zoodat het reces der Kamer is in getreden. Rapporteurs. De afdeelingen der Tweede Kamer heb ben benoemd tot rapporteurs: over het wetsontwerp tot wijziging en aanvulling van de wettelijke voorschriften welke regeling van gemeenschappelijke be langen tusschen gemeenten beoogen: de heeren Schim van der Loeff, Bichon van Ysselmonde, Van der Molen, Teenstra en Visser van IJzendoorn. Een onderbond met Dr. Nonwens. Dr. Nouwens, procurator der Norbertijnen, te Rome, evenals vele nndere Nederlanders in Italië, door de tijd om i andigheden ge dwongen, naar Nederlam t rug te keeren, had de welwillendheid aan een der redactie-leden van de „Tijd" een onderhoud toe te staan. Op de vraag naar de positie van het Vati- caan zeide dr. Nouwens o. m.: „De positie van Z. H. den Paus is on loochenbaar nog versterkt. Het Pausschap heeft voor de volken in beteekenis gewon nen. Ook te Rome was dit waarneembaar. Terwijl vroeger op den officieelen ont vangstdag der diplomaten ten Vaticane het bezoek normaal was, werd dit onmid dellijk bij het uitbreken van den wereld- krijg anders. En in den laatsten tijd was er dag in dag uit een komen en gaan van diplomaten. Er werd letterlijk om de sympathie, den invloed van den H. Stoel gebedeld." „Hoe is de verhouding tusschen rle Itali- aansche regeering en het Vaticaan vroeg de redacteur. „De oude bekende! Toch schijnt mij, ofschoon alle anti-Oostenrijksche relletjes te Rome steeds het kenmerk van anti- clericalisme droegen, en elke anti-clericale betooging eindigt met een demonstratie tegen de ambassade dezer katholieke mo narchie, de houding der regecring iegens het Vaticaan voorloopig geen vijandelijke. Er zijn geen moeilijkheden aan de gezanten van Pruisen en Beieien bij den H. Stoel in den weg gelegd, toen zij eigener be weging naar Lugano vertrokken, om geen moeilijkheden te doen ontstaan. En voor ..zoover ik weet, zal hun geen belemmering 'in hun verkeer met het Vaticaan door de Italiaansche regeeringen worden berok kend. De houding der regeeriug lijkt dus niet vijandig jegens den H. Stoel." Verder verklaarde dr. Nouwens, dat er voor al de berichten in buiteniandsche bladen over een vertrek des Pausen naar Spanje, Zwitser land of elders geen enkele grond bestaat. Over de oorzaken van de Italiaansche oorlog zich uitlatend, gaf dr. Nouwens duidelijk te kennen, dat volgens zijn mccning de vrij metselarij niet vreemd is geweest aan de oorlogszuchtige stemming. Alle anti-Oosten rijksche oorlogsrelietjes droegen steeds ook een anti-clericaal karakter. „Deze oorlog van Italië is een drijven geweest van enkelen. Ik heb het kunnen zien, hoe het volk dezen oorlog niet wilde en te Lugano heb ik uit betrouwbaie bronnen nog steeds kunnen ervaren, dat voor dezen oorlog bij het groote publiek geen sympathie bestaat. Het schuim van de straat had bij de oorlogsbeloogingcn de overhand. Toen bij de relletjes op het St. Silvesterplein de politie 132 personen fevangen nam, bleken er maar 4 onder ezen te wezen, die dienstplichtig waren. De overigen behoefden toch niet te vechten Op de vraag, of er in Rome ook Nederlanders zijn gemolesteerd, antwoordde dr. Nouwens: „Neen, mij althans is geen geval bekend. Wel werden wij, Nederlanders, herhaaldelijk voor Duitschers aangezien en meermalen is mij op straat het „abbasso l'Austria" toegesnauwd. En herhaaldelijk werd mij gevraagd of ik een Duitscher was. De toestand voor de Nederlanders, vooral voor de Nederlandsche priesters te Rome, werd daarom steeds meer en meer een gevaar lijke. Nietk wijl er antipathie tegen Neder land zou bestaan, doch omdat wij voor Duitschers werden aangezien en aldus in groote moeilijkheden konden geraken. Ik zelf woonde tegenover de Duitsche ambassade. Wie waarborgde mij dat, als het straatgepeupel de overhand kreeg, de volkswoede ook niet in den Nederland- Bchen priester een Oostenrijkschen of Duitschen spion zou zien? Door bevoegde personen ben ik trouwens genoegzaam gewaarschuwd. En toen een heethoofd tegen het gebouw der Duitsche ambassade enkele revolverschoten loste, om, zoo zeide hy, een casus belli te stellen, toen werd het mij toch wat te warm." „Z. Em. Kardinaal van Rossum is te Rome gebleven, niet waar?" vroeg de redacteur. Ja, met zijn secretaris dr. Drehmann6. Hij behoort tot het Pauselyke Hof in den meest strikten zin des woords en is aldus on schendbaar. Ook zijn houding is natuurlijk eene van strikte neutraliteit, zooals men zich te Rome de houding van een kardinaal qualitate qua niet anders zou kunnen voorstellen. Een kardinaal is één met den Paus en de Paus i6 de belichaming der neutraliteit zelf. De patriotische uitingen van sommige buiteniandsche kardinalen moeten daarom niet opgevat als gesproken door een kardinaal als zóódanig, qualitate qua, maar als vaderlandér." U acht dus de persoon van Z. Em. Kardinaal van Rossum te Rome veilig? „Zooals de toestand thans iszeer zeker. Zoolang het Pauselijk Hof te Rome verblijft, blijft hy er immers daar deel van uitmaken." Christ.-Hist. Unie. Naar de „Ned.'' verneemt, zal op de eerst volgende algemeens .vergadering van de Christelijk-Historieche Unie de heer Jhr. mr. A. F. de Savornin Lohman het adres bespreken van de heeren Van Aalst c.s. over oefenplicht. Daarna zal de heer dr. De Visser een referaat houden over het nieuwe wetsontwerp betreffende het ge zantschap bij den Paus, terwijl de heer mr. II. Verkouteren ten slotte de Italiaan sche Waarborgenwet zal bespreken, die de positie van den Paus regelt. Uitbreiding treinenloop. De treinenloop op de lijnen der H. IJ. S. M. zal 5 Juli a.s. aanmerkelijk worden uitgebreid door het inleggen van z.g. zo- mertreinen, die van 5 Juli tot en met 5 September zullen loopen. 0.a. zal de laatste trein uit Amsterdam, die thans te 11.30 vertrekt en niet verder dan Haarlem gaat, dan doorloopen tot Rotterdam, aankomst 12.55. Verder zullen weer loopen de treinen 6.15 's morgens, 2.30, 3.55 's middags uit Amsterdam; 11.18 's morgens, 1.13 's middags, 7 uur en 8.20 's avonds uit Rotterdam naar Amsterdam. De Duitsche Orde Balije van Utrecht. De Kamerleden jhr. mr. De Stuers en mr. Van Idsïnga hebben bij de Regeering de volgende schriftelijke vragen ingediend: Door jhr. mr. De Stuers: 1. Welk staatsbelang is gemoeid bij de instandhouding van de Duitsche Orde Balije van Utrecht? II. Welk doel streeft deze rijksinstelling na, en welk gebruik is gemaakt van de bevoegdheid bij art. 1 der wet van 8 Augus tus 1815, no. 55 (Staatsblad no. 43), den Koning voorbehouden om aan de Orde in tijd en wijle een andere en meer doelma tige inrichting te geven? III. Koning Willem I begreep een regle ment of statuut te moeten vaststellen, doch heeft dit niet tot uitvoering gebracht; is er later zoodanig stuk geformuleerd? Zoo ja, hoe luidt dit? Zoo neen, welken leid draad volgt de Regeering bij haar toezicht op de uitvoering van bovengenoemde wet? IV. Welke zijn de verschillende vereisch- ten waaraan rnen moet voldoen om in de Orde en het Kapittel van deze staatsinstel ling te worden geadmitteerd? Behoort daartoe ook de professie van een bepaalden godsdienst? Zoo ja, is dit in overeenstem ming te brengen met art. 169 der Grond wet? V. Welke is de nationaliteit van de te genwoordige tien Commandeurs? VI. Hoeveel is onderscheidenlijk in 1912 en 1913 uit de kas der orde uitgekeerd aan den Landcommandeur, den Coadjutor en elk der Commandeurs? Hoeveel is aan lief dadige doeleinden besteed? Wordt jaar lijks een bedrag in de schatkist gestort, en hoe groot is dit? Door mr. Van Idsinga: lo. Wordt, naar het gevoelen der Regee ring, eenig landsbelang geschaad door het instandblijven van de Duitsche Orde Balye van Utrêcht? 2o. Is de Duitsche Orde Balye van Utrecht nog in het. bezit van eenig rente- gevend goed dat afkomstig is uit den tijd toen de godsdienstJder leden nog dien was van de Roonisch Katholieke Kerk? So. Hoe zijn de tegenwoordige bezittin gen der Balye bijeengebracht waaruit aan de leden uitkeeringen worden gedaan? 4o. Hebben ooit katholieken bijgedragen om dat kapitaal te vormen of te vermeer deren? 5o. Is de minister bereid, het rapport! van den Hoogen Raad van Adel van Mei 1904 betreffende de Duitsche Orde Balye van Utrecht, aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal mede te deelen indien de Hooge Raad van Adel daartegen geen be zwaar heeft? De minister van Justitie heeft medege deeld, dat deze vragen tot een omvangrijk onderzoek moesten aanleiding geven. Zoo dra dit onderzoek is beëindigd, zal de mi nister de vragen zoo volledig als doenlijk is beantwoorden. Korte Kroniek. De Raad van Bergen (N.-H.) besloot de kermis voor dirt, jaar a.f te zeggen. Ook de Raad van Wormerveer besloot hot afschaffing van de kei-mis. De Anitl-Oorlog-Raad telt thans 955 corporaties als lid. Te Wagen ing en is Woensdag het ker- sengewas verkocht. Naar schatting werd van 5 tot 7 ct. per pond, op het hout, be steed. Het gewas iis niet overvloedig. Gemengde berichten. Droevig ongeval. Door een ongelukkigen samenloop van omstandigheden had gister namiddag een droevig ongeval plaats te Val kenburg. Op een kruispunt van wegen kwam uit eén huis een drietal kinderen geloopen. Het voorste kind liep onder het voorwiel der auto van Z. K. H. den Prins der Nederlanden op het oogenblik, dat de chauffeur al zyn aandacht geconcentreerd had op de te maken bocht en het kind pas opmerkte, nadat het ongeluk was gebeurd. In verband met de te maken wending reed de auto zeer langzaam. Z. K. H. de Prins heeft hedenochtend van uit Maastricht over Valkenburg de terugreis naar den Haag aanvaard, teneinde een bezoek te brengen aan de ouders van het slachtoffer, die op dat oogenblik niet in de gemeente aanwezig waren. Rampen en ongelnkkcn. De 72-jarige W. S. is Woensdag te Clanerbrug van een wagen met hooi gevallen, hij verwondde zich zoo ernstig, dat hij aan de gevolgen daarvan is overleden. Door onbekende oorzaak zyn in den vorigen nacht het woonhuis en de schuur van den landbouwer H. te Overhoven bij Sittard afgebrand. In den vorigen nacht is er brand uit gebroken in de broodbakkerij van den heer Uittenboogerd te beneden Hardinxveld. Ook is een gebouw bewoond door J. d. Breejen aangetast. Beide panden brandden geheel uit. Niets was verzekerd; oorzaak onbekend. Nieuwe Uitgaven. „Nederland naar het Vaticaan". Zoo spoedig mogelijk verschijnt van de hand van eenen in deze aangelegenheid deskundigen schrijver, den Drutenschen kapelaan Goulmy, een werk, hetwelk tot titel voeren zal: „Nederland naar het Vaticaan" of wat aan de tijde lijke zending naar den H. Stoel voorafging, haar vergezelde en volgen moet. In dit werk zal men vinden de geschie denis onzer relatiën met het Vaticaan, een pleitrede voor eene vaste missie, alle officieele stukken, welke sedert einde 1914 verschenen zijn, de oordeelen onzer pers in haar geheel, de c o n t r a-beweging, hare voortbrengselen en hare beoordeeling in de pers, enz. in één woord alles wat met deze kwestie ook maar eenigszins verband houdt. Hij, die deze kwestie grondig wenscht te ken nen, moet zich d i t werk aanschaffen, te meer, omdat het een ieder, Katholiek o f n i e t-Katholiek, in deze zaak een o n- partijdigen blik geeft. Vooral toch niet- Katholieke aanhalingen worden bijge bracht, om de tijdelijke zoowel als de permanente missie bij den H. Stoel te ver dedigen. SPORT. WIELRIJDEN. Een wielerbaan In liet Sportpark. Naar het Hbl. verneemt bestaan er ernstige plannen om een nieuwe wielerbaan te krijgen in Amsterdam. De oude aan den Zeeburgerdijk is afge keurd. Nu zij weer een beetje is opgelapt, mogen er nog een paar wedstrijden worden gehouden. Maar na 1915 is het uit. Er zijn thans onderhandelingen gaande met de Maatschappij Het Nederlandsche Sportpark, teneinde aan den Amstelveenschen weg een nieuwe baan te krijgen. Volgens de voorloopige plannen zal het een houten baan worden van pl.ni. 400 M. lengte, geheel inge richt naar de eischen des tijds. ATHLETHIEX Wandeltocht Den HaagAmsterdam. Betreffende den wandeltocht Den Haag Amsterdam, op 27 dezer, waaraan zoowel leden als niet-leden der N. A. U. kunnen mede doen, met aankomst in het Stadion ter ge legenheid van het aldaar dien dag te houden sportfccst vanwege het Belgische Sport-Co- mité te 's-Gravenhage, hetwelk een groot succes beloofd te worden, kunnen wij mede- deelen, dat ieder deelnemer, die den tocht binnen 12 uur volbrengt, een herinnerings diploma ontvangt en voorts de eerste 36, die binnen 10 uur in de meest goede conditie aankomen, fraaie medailles. !■-p.wimima.'i.QBKsan Uit Stad en Omgeving. R.-K. Middenstandsvereenigmg De Hanze. De- R.-K. Midden standsver. „De Hanze" hield gisteravond in „Zomerzorg" haar verplichte j aarvergade ring. De voorzitter, de heer Spend el, opende de vergadering met den oh r;»s tel ijken groet, en gaf het woord aan den Secretaris, don heer -Stijnman, ter voorlezing der notu len der vorige vergadering. Deze werden onder dank aan den secretaris goedge keurd. Na voorlezing der ingek^^en stukken werden e enige nieuwe leden op de gebrui kelijke wijze geïnstalleerd. De heer Stijnman bracht een keurig en bondig jaarverslag uit, dat get-u:(gt van - opgewektheid cn waaruit blijkt dat de Har-ze niettegenstaande de buitengewone omstandigheden groeit cn bloeit. Het le dental steeg van 131—161. Herinnerd werd aan de oprichting van een vakorganisatie van me.lkhande 1 aren, het melkverkoopers- gilde, een vakorganisatie van bakkers em kruideniers Op het einde van zijn versl-ag sprak de Secretaris den wen-sch uit, dat de Hanze haar eerste lustrum met opge wektheid vieren. De voorzitter bracht den heer Stijnman dank voor zijn kort en bondig verslag en gaf 't woord aan den penningmeester, den iheer Geyer oim rekening cn verantwoor ding ie doen -over het afgeloopen boekjaar. Er is een batig saldo van f 44.43. De pem- ningm. bracht in herinnering, dat er nog 58 obligatiën zijn te nemen. Spr. spoorde de leden aan deze te mem en, daar zij an ders ten laste van de "vereeniging, dus van de kas komen. In een volgende vergadering zal door een commissie rapport over de financiën worden uitgebracht. Tot bestuursleden werden herkozen de ihieeren T. M. A. Pieck, Th. C. Stijnman en J. Th. Perquim. Vervolgems bracht de heer v. Noord oen zakelijk verslag uit over de vergadering van den Oentraten Raad, gehouden in Maart .te Alkmaar, waarin hij huMe bracht aan „De Leidsche Courant", die bewees mede te leven met de Hanze en de belan gen van den Middenstand te begrijpen door het zenden van een verslaggever en denzelfden dag nog een gedeelte van het behandelde te plaatsen! De voorz. bracht den Iheer v. Noort dank voor zijn degelijk verslag en slioot each wat de hulde betreft volkomen bij hem aan. De Hanze viert dit jaar haar eerste lus trum. De voorzitter deeMe mede, dat het vijfjarig bestaan der vereeniging niet on opgemerkt diende voorbijgaan. Op bescheid den wijze dient dat feest herdacht te wor den, op de eerste p\aats Kerkelijk, vervol gems in beëfoten kring. Na ©enige dis cussie werd een crediet voor d>at doel toe gestaan. Tot afgevaardigde voor den Centro.'en Raad werd gekozen de heer Pelle, tot plaatsvervanger de heer Westerman. De tweede afgevaardigde zal door heit be stuur worden aangewezen. Atsmu kwam in behandeling de agenda van den Cen- tralen Raad te Krommenie. Wat de meesje punten betreft kreeg de -afgevaardigde vrij {mandaat. Enkele andere punten gaven aanleiding tot discussie. \Vü Bullen de zaak echter n'et vooruitloopen, daar wij de vergadering .te Krommenie uitvoerig zullen weergeven. Vervolgens werd een voordracht van dubbeltaken voor de com missie van advies voor de crediothanL opgemaakt. Bij de rondvraag werd er oa. op aange drongen dat het bestuur bij het hoofdbe stuur stappen zal doen, dat op vergaderin gen van den Centr. Raad de afgevaardig- ten op de agenda de meest belangrijke zijn opdat de besprekingen vrucht hebben en het gesprokene tot zijn recht komt. Vervolgens sloot de voorzitter op de ge bruikelijke wijze deze vergadering. Vrijwillige landstorm. Men verzoekt ons het volgende te ver melden: In tegenstelling met don. verplich ten landstorm waar voor de manschappen een leeftijdsgrens is vastgesteld (1810 j.) kunnen voor den vr ij willigen, land storm alien worden aangenomen, mits zij hiertoe physiek geschikt worden be vonden. Raden van Beroep. De raad van beroep voor de Directe be lastingen is als volgt samengesteld: Standplaats Leiden. (Inspecteur der directe belastingen iie Lelden le en 2e afd.) Voorzitter: prof. mr. II. Krabbe te Leiden. Pkaatsverv. voorzitter: mr. E. de Vries te Leiden. Leden: J. G. M. van Griethuijsen te Oottgensplaat, F. A. Verster van Wulvel horst (R.) te Leiden, en mr. E. de Vries (M.) te Leiden. Plaatsverv. leden: D. van Oordt te Zoe- terwoude, mr. J. H. Gou lsmrit (R.) -te Lei den. en B. J. H. Hariitink (M.) te Leiuem. Tot leden der commissie van aanslag: Leiden I. W. Verhey van Wijk, J. P. Creijgfhton, J. J. Hasselbaoh en W. Fon tein, allen te Ledden. Leiden II. H. Veldhuyzen van Zanten Jzn. te HiSlegom, W. de Ruyter te Noord- wijk, W. Warnaar te Sassenheim en C. J. L. van der Meer te Noordwijk. Leiden III. F. H. van Wiehen te Alke- madc, D. P. Yperlaan le Voorschoten, S. van der Stoel te Wassenaar, S. Schc.neveld te Rijnsburg. Lei-den IV. C. van der Linden -te Al phen-, J. H. van Nes te Boskoop, C. van Muiswinkel' Mzn. te Zwammerdam en P. F. Veeleniurf te Hazerswoude. Circus Carré. Zooals blijkt uit een ad vertentie in dit nummer heeft het circus Carré zijn verblijf alhier eenige dagen ver lengd vanwege het groote welverdiende siicces en de zeer talrijke opkomst. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten waarvan cie afzenders onbekend zijn. Binnenland. Brieven. J. Barnhoorn, Katwijk aan Zee; B. van Beek, Den Haag: E. Bruns, Deventer; Mej. van der Burg, Rijnsburg; Ekker, 's-Gra venhage; Freecken, N. Vennep; Mej. Ge nen, Zoetermeer; Hijmans, zonder plano' van bestemming; H. lioia.ni, Den Haag; Mej. Huisman, Warmond; Mevr. M. van der Kaaden, Oegstgeest; Mej. Kok, Den Haag; Fraul. M. Kuiper, Alkmaar; J. M. van der Meer, Leeuwarden; P. Oly, Den Haag; Mej. B. Nieuwehuizen, Amsterdam; Red. Pak me Mee, Den Haag; Mevr. 11. Renken, Amsterdam; Rubriek vraag en Antw. zonder pl. van best.; Mej. M. Sloot weg, Leiderdorp; A. J. M. Smits van Oyen Eindhoven; Tabakfabr. Hoogstraat Rotter dam; J. H. Weydung, Zoeterwoude. Binnenland Briefkaarten. Zeunnan, zonder pl. van best.; Mevr. Feltrer, Rotterdam; L. A. Hellemont, Den Haag; F. de Jong, Apeldoorn; K. Kreuger, Dordrecht; Mej. S. van der Lugt, 's-Gra venhage; J. F. Niermeyer, 's-Gravenhage; H. J. Verblaauw, zonder pl. v. best; Mej. Vreeswijk, Rotterdam; vijf stuks zonder adres. Buitenland. Brieven. Dedobbelar:, Forest Bruxelles; B. Kerk- hove, Schaarbeek; G. Nayglas, Weltevic- den; F. Bakker, Califomië; Th. van Rijs- wijck, Antwerpen; S. Verstappen, Burger hout. Buitenland Briefka a'r ten. Fraul. J. Hansen, Kristiania; Visser, Duisburg. Nota. Aan de afzenders wordt aanbe volen hun adres op de stukken te vermel den, opdat deze bij onbestelbaarheid aan hen kunnen worden teruggegeven. HAARLEMMERMEER. Veiling. Door notaris Heimsius is te Hoofddorp gisterenmiddag publiek geveild de boerderij „Land voor water" niet. onge veer 20 H.A. bouw- en wei- and, gelegen aan den Aalsmeerder weg, nabij deui Beui- nebroekerweg. Bij de -afslag in massa werd de boerderij door den eigenaar opgehouden tot een be drag van f 35,120. Dc Hanze. Te Hoofddorp is een £(fdee- iing opgericht van den R. K. Midden- siandsbond „De Hanze", welke afd. de geheele gemeente vertegenwoordigt. Tot voorzitter werd gekozen do heer G. M. v. Riek te Nieuw Vennep. Voorts werden tot bestuursleden geko zen de heeren W. N. Bakker, B. van Wel, i Bakker, W. Pijlman, N. van Duin en J. Schouten. LISSE. R. K. Kiesvereeniging. De B. K. Kies- vereeniging houdt op Vrijdag 25 Juni des avonds te 8 uur in de Witte Zwaan eene vergadering tct liet. stellen van candida- ten voor drie leden van den gemeente raad. Als candid aten, zijn ingekomen de heeren J. Pijnaclcer (attr.) <m voor dc va cature M. v. cl. Veld de heeren F. de Moul der en A. H. Schrama. NIEUWKOOP. Processie. Donderdagmorgen gingen 32 personen uit deze parochie met do pro cessie van het Dekenaat A'tphem naar Brielle. Uit Noorden namen aan doze be devaart 67 personen deel. Veiling. Doaderdagvoorm;-ddag 11 uuj

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 2