ICARRE I 1 Jour Fixe ADVERTENTIEN. Enorme keuze: GOUDEN RINGEN. J. H. MAARTENSE, Botermarkt 11. PI. Comité voor R.K. Vacantiekolonies. A. H. van UDEN, Premie van „DE LEIDSCHE COURANT". Gemengde berichten. llnmpcu en ongelukken. Bij het inladen van een cylinder, wegende 8V2 ton, is de stoomboot „Hcndrika Elisabeth I" 's-Graven- li ageDordrecht, van de firma F. en C. Sil- levis, voor de machinefabriek Keineveld in de Haagvaart nabij Delft omgeslagen en ge zonken. Twee werklieden geraakten te water, doch werden gered. De cylinder ligt in de vaar geul gevaarlijk voor de scheepvaart. Terwijl de 55-jarige bierhuishoudster P. B. in haar café in de Atjehstraat te Rot terdam achter de toonbank stond, zakte-eens- klaps de vloer onder haar in. Naar beneden zakkende kwam zij ^met haar borst terecht op den rand van een bak. Ernstig verwond is zij naar het ziekenhuis gebracht. Het 3-jarig zoontje van den heer Jb. Sch., te Bovencarspel is achter het huis in een sloot gevallen en verdronken. Te Nieuw-Weerdinge (Dr.) is door onbe kende oorzaak de woning van den schoen- liandelaar Blaak afgebrand. Verzekering dekt de schade. Door onbekende oorzaak is te Nieuw- Amsterdarn (Dr.) do woning toebehoorende aan I. Zilverberg afgebrand. Alles was ver zekerd. Kon krasse meester. Vrijdagmiddag viel bij de school 110.2. te Heerenveen een 8-jarige leerlinge in de diepe gracht. Het kind was reeds gezonken, toen het bijna 70-jarige hoofd dier school, de heer S. Terpstra, kwam aan snellen, geheel gekleed te water sprong, het kind boven haalde en op het droge bracht. Het meisje kon weer bijgebracht worden. Ergcriyk. Bij de politie te Vlissingen werd door een inwoner kennis gegeven van een diefstal van f210, die vermoedelijk door zijn zoontjes van 9 en 11 jaar zou zijn ge pleegd. Bij onderzoek bleek dat men met een valsche aangifte te doen had. Gearresteerd. Te Barneveld is Zaterdag middag gearresteerd en vervolgens gevanke lijk naar Utrecht overgebracht de landbouwer G. v. Hoef, die twee personen voor f300 had omgekocht een valsche verklaring onder eede af te leggen. Onweer. Te Middelharnis is de bliksem ingeslagen in een huis. staande aan de Visscresstraat. Door den schoorsteen binnen komende sloeg hij binnen alles stuk, strooide roet, enz. door de woning en verdween waar langs hij gekomen was. In Stellendam is door het inslaan van de bliksem in telefoon en telegraafpalen, be nevens het verminken van de toestellen op het kantoor belangrijke storing in het verkeer ontstaan. In Hellevoetsluis sloeg de bliksem in de hofstede van den lieer Schouten, staande aan den Straatweg. De brand, hierdoor ont staan, kon tijdig door militairen worden ge- bluscht. Ook de seinpaal van het loodswezen, staande op het Oosterhavenhoofd, werd be schadigd. In Dirksland is, ten gevolge van den bliksem de hooischelf van den landbouwer L. v. Beek afgebrand. Te Haarle, gemeente Borculo, woedde tijdens een onweer een hevige windhoos, vergezeld van zwaren hagelslag. Boomen werden ontworteld en door den hevigen wind zelfs tientallen meters weggeworpen. Van verschillende boerderijen werden de daken afgerukt terwijl een schuur in elkaar werd gedrukt. Op het dak van de christelijke school kwamen twee zware boomen terecht, waardoor het dak werd ingedrukt. Aan de te velde staande gewassen werd zeer groote schade aangericht. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Hollandsch soldaat in Tongeren. Opeen Zondagmiddag, terwijl de burgers in Tongeren voor de café's hun pintje zaten te drinken en de soldaten een concert gaven, wandelde heel gemoedelijk met een sigaartje in den mond een Hollandsch soldaat in zijn blauwe uniform met vreemd kepi over het marktplein. Allerlei praatjes deden de ronde, men sprak van oorlog tusschen Duitschers en Hollanders en dacht, dat het een gevangene was, anderen zeiden dat Hollanders en Duitschers tegen de geallieerden gingen. Ook de 6 Duitschers keken naar den vreemden soldaat, die zich om niemand bekommerde, maar verder liep in do richting van de Maastrichterstraat. Dezen soldaat, die den vorigen avond te veel had gedronken, was het gelukt, misschien zonder dat het zijn bedoeling was, over de grens bij Canne te komen. Waggelend liep hij door tot voider over de Belgische grens, waar hij door de grootere posten werd aange houden en naar Tongeren gebracht. Daar besloot de commandant om hem den volgen den morgen, nadat hij zijn roes uitgeslapen had, over de grens terug te brengen. Na zijn ontbijt, hem door de Duitschers aan geboden, te hebben genuttigd, wandelde hij in gezelschap van een geheimen agent in hurgerkleediug naar de grens terug, waar hem stellig geen gezellige ontvangst bereid werd. „Arnh. Crt." Een geraffineerde gauwdievenstreek. Zondagmorgen omstreeks 11 uur kwamen twee onbekende personen den winkel binnen stappen van de maatschappij „De Unie", handel in grutters- en koloniale waren, ge vestigd Westerstraat 150 te Amsterdam. Zij verklaarden politic-ambtenaren te zijn en toonden een gezegeld papier, waaruit hun kwaliteit moest blijken. Nadat zy dit stuk de winkelhoudster hadden laten lezen, zeiden zij opdracht te hebben een onderzoek in te stellen naar het aanwezige geld, zulks in ver band met dc uitgifte van valsch geld. Door hen is daarop een bedrag van f 1156.50 in beslag genomen, n.l. 420 guldens, een be drag, groot f 107.50, aan rijksdaalders, 49 bankbiljetten van f 10, één van f25, henevens tien zilverbons van f2.50. Met het bedrag zijn zij spoorloos verdwenen. Zij hadden als hunne namen opgegeven Vla- minger en Waterland. Zij zijn respectievelijk van 35 en 45-jarigen leeftijd, de cene is blond, de ander zwart van uiterlijk. De politie heeft het onderzoek onmiddelijk ter hand genomen, .doch mist tot heden elke nadere aanwijzing." »Tel." Leder in beslag genomen. De rijkspoli tie te Gorinchcm heeft Zaterdagavond op het kolenschip Harnetta, van Rotterdam, een groote party leder in beslag genomen. Het leder was zoo ingepakt, dat het uitwendig op zijden spek geleek. Het schip had kolen gelost te Leerdam on na lossing van de kolen de partij leder in het ruim geborgen. Het leder is waarschijnlijk uit Noord-Brabant af komstig. Het in beslag genomene is voor lopig in het stadhuis te Gorinchem geborgen. I)e moord te Medemblik. A. F. te Me- demblik, die, verdacht van medeplichtigheid aan den moord op den heer Schagen, na een herhaald onderzoek van het parket ge vankelijk naar Alkhiaar werd vervoerd, is Zaterdag weer op vrije voeten gesteld en naar zyn woonplaats teruggekeerd. Smokkelaar doodgeschoten. Aan de Nederlandsche grens nabij Bocholt, werd, volgens de „Tel." een boer uit die plaats bij een poging tot smokkelen door de Neder- landsche grenswacht met een geweerschot zóó ernstig gewond, dat hij aan de gevolgen overleed. Ongeluk by het roeien. Drie meuschon verdronken. De watersport in Loosdrecht bij Hilversum, heeft gistermiddag drie slacht offers geëischt. Het was er, zooals altijd 's Zondags, weder gezellig druk op de schoone Loosdrechtschevele waren de motorjachten, dc zeil- en roeibooten en niemand dacht eraan, dat een dag, zoo uitgezocht voor de watersport, zóó droevig zou eindigen. Plot seling klonken angstkreten en geroep om hulp over de wijde watervlakte. Het bleek, dat een roeiboot, waarin vijf personen aan het spelevaren waren, was omgeslagen. De inzittenden waren mej. Gomperts uit Amster dam, mej. Jo Frank, mej. R. Poppclsdorf en de heeren H. Monasch en S. Frenk, allen te Hilversum woonachtig. Door den zwaren golfslag, ontstaan door don hevigen wind, word de boot vreeselijk heen en weer ge slingerd. De dames werden beangst, stonden van haar zitplaatsen op en riepen om hulp. Door die beweging kantelde het vaartuigje en allen geraakten te water. Aan mej. Poppels- dorf en den heer Frenk gelukte het den in de boot aanwezigen reddingsboei te grijpen en het was daardoor aan de bemanning van een te hulp gesnelde motorboot mogelijk deze twee te redden, den heer Frenk echter in bewusteloozen toestand. Een andere boot haalde spoedig ook mej. Frank op.. Aan wal gebracht, gelukte het een aanwezigen dokter den heer Frenk bij te brengen, doch bij mej. Frank faalden alle pogingen. Bij haar bleken helaas de levensgeesten reeds geweken. Bij het verzenden van dit bericht was ook reeds het lijk van mej. Gomperts gevonden, naar dat van den heer Monasch werd toen echter nog steeds gedregd. Dat dit droevige ongeval in Hilversum groote consternatie verwekte, spreekt wel van zelf. Voor de woningen der slachtoffers ver zamelde zich aldra een groote en deel nemende menigte. Drie middelen ter verfrissching. Bij groote hitte hoede men zich ten eerste voor een haastig gebruik van koude dran ken. Wanneer men een drogen keel en hevigen dorst heeft, neme men allereerst wat koud water in den mond en gorgel daarmee. Direct ondervindt men een merkbare verfrissching van de mond- en halsslijmvliezen. Daarna eerst drinke men koud water met kleine slokjes, nooit in groote teugen. 2. Men houde de beide handgewrichten ongeveer 5 minuten lang in koud of beter nog in stroomend water of onder de wa terleiding, als zulks mogelijk is. Het gehee- le lichaam wordt zoodoende op een aange name en ongevaarlijke .wijze afgekoeld; ook de dorst vermindert en men gevoelt zich gesterkt als door een koud bad. Dit middel past men in warme landen zeer dikwijls toe; bij ons is het nog weinig be kend. Heitzelfde geldt ook van koude voet baden gedurende 24 minuten. 3. Men ontkleede zich geheel en neme gedurende 5 minuten een luchtbad. Intus- schen koelen de uitgetrokken kleeren flink af. Wanneer men .zich dan weer aange kleed heeft, ondervindt men een aange naam, weldadig gevoel. Door deze gemakke'ijfke, kostelooze en weinig tijd roovende maatregelen, kan men op eenvoudige wijze aan de .uitputten de gevolgen van den hitte ontkomen, ter wijl men tevens hoofdpijn en stoornissen in de maag voorkomt. (Hoem. Tijdsch.) Burgerlijke Stand. AARLANDERVEEN. Geboren: Z. v. van 't Wout en Os kam. Z. v. van Doorn eaii Kom. Z. v. Snel eai Knip. D. v. vain 't Wou en Huurman. Z. v. Hoogeveen en Straat hof. Overleden: I. van 't Wout, 1 j. ALPHEN. Geboren: Z. v. Kempen en Buimiik. Z. v. de Vos en Muider. Z. v. Kok en v. d. Neut. D. v. den Brave en van Leeuwen. Z. v. Akerboom en Koster. D. v. v. d. Laan en Pijnacker. Z. v. Vennes en Koenekamp. Z. v. van Leeu wen en S oh elil ingerhout Getrouwd: E. v. d. Pol en C. van Veen. M. van Goozem en H. A. Twaalf- hoA'etn. Overleden: W. de Gans, jm. 1 mnd. F. Ankema, jd. 1 mnd. S. C. van Nieöterk, jd. 1 j. NIEUWKOOP. Geboren: Marrigje, d. v. Z. van der Lingen en J. C. van der Waaij. NOORDWIJK. Geboren: Leopold Albert, z. v. S. Neuigarten en G. J. M. Lonay, wonende te Brussel, tijdelijk a'lhier. Maria Johanna d. v. B. Th. van Abswoude en H. K. Tuk ker. Joihanna Catharina, d. v. Jac. Vink en M. Zwetsloot. NeeLtje, d. v. J. Haizenoot en N. van Roon. Catih anima. Gerarda, d. v. H. Otto en N. Entius. Ondertrouwd: S. M. Strijk 20 j« te Leiden en G. A. Lomans 20 j. te Noord- wijk. Overleden: M. Heemskerk, 51 j., ongeh. A. Hazenoot, d. 1 j. 10 m. Levend, aangeg. kind v. h. vr. gesl. v. G. van Dam en M. A. Keereweer. ld. van A. Alkemade en A. M. J. Straathof. OUDSHOORN. Overleden: W. Goedhart, 81 j. Gehuwd: J. A. Rizzi 25 j. en C. Markx 26 j. C. W. Anker 28 j. en A. Verduijn 29 j. VOORHOUT. Geboren: Anton.ius Adrianus Jaco bus, z. v. J. Berbée en W. A. de Kort. Ondertrouwd: P. J. Hussaartè jm. 27 j. te Hoogerheide en E. Kooimana jd. 19 j. te Voorhout. WASSENAAR- Geboren: Hendrik, z. v. Gerardius en C. M. Faneman. Geertruida, d. v. J. Konijnenburg en A. P. Brederode. Petrus Hermanns, z. v. D. M. van der Meer en M. C. de Greef. WOERDEN. Geboren: Hendrik Johannes Philip- pus, z. v. J. Eberwijn en J. J. Duiser. Jan Gijsbert, z. v. P. de Jong e-n W. Pola -• Sophia "Hendrika Wija, d. v. C. J. v. Zetten en T. G. Maathuis. Arie, z. v. P. Eberwijn en T. Pels. Geruit, z. v. J. v. Amerongen en A. v. Arkel. Overleden: M. v. Zijll Langhout 41 j. echtg. v. L. de Vroom. C. W. Jan sen 66 j. echtg. v. K. J. Vendrig. Ondertrouwd: J. D. G. v. Kooten 27 j. en H. Broos 26 j. ZWAMMERDAM. Geboren: Z. v. Baelde en de Ruijter. Gehuwd: F. Looij en J. Zaal. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 14 Juni 1915, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 771.6 Christiansund. Laagste barometerstand 756.2 Haparanda. Verwachting tot den avond van 15 Juni. Meest matige Noordelijke tot Noordoostelijke wind, afnemende bewolking, weinig of geen regen, overdag iets zachter. Een Weduwnaar uit den werken den stand niet 3 kinderen vraagt zoo spoedig mogelijk een Huishoudster van middelbaren leeftijd. Franco brieven aan C. VAN LEEU WEN !3z. te Nieuwkoop. 2952 Een jongmensch van 18 jaar zag zich gaarne geplaatst als KELLNER. Br. adres D. LUB, Hotel du Commerce, Stationsweg 35a, Leiden. 2956 Wagenmaker. Er wordt terstond gevraagd een Wagenmakersknecht of halfwas, tegen kost en inwoning en hoog loon, bij C. VAN HAASTRECHT, Wagen maker te Leidschendam. 2886 Een aankomende Timmermansjongen gevraagd. Br. Fr. Bureau „Leidsche Courant" oiuler 110. 2949. Keetjongen. Zich to vervoegen aan de Directie- keet, Heerenlaan. 2955 Boerderij te koop, vruchtbaar cn aancengelegcn in de gemeente Hoogland hij de R.K. Kerk, nabij Amersfoort, bestaande uit een nog nieuw en ruim huis met achter huis en stallen, 2 hooibergen, grooten tuin met veel vruchtboomcn, uitste kend bouw- en weiland, groot 2800 roeden en geheel vrij van tiendlast. Aanvaarding willekeurig. Drie kwart gedeelte kan als hypo theek blijven. 2951 Te bevragen hij den eigenaar G. EPSKAMP, Hoogland bij Amersfoort. WASSENAAR. Woensdagavond 8 uur Openbare Vergadering van de Land- en Tuinbouwvereeniging. SPREKEK: do Hoer A. J. LOERAKKER. Op deze vergadering worden alle R.K. Arbeiders verwacht. 2953 HET BESTUUR. Stalling voor Fietsen, bij J.VOERMANS, Haarl.straat 210, te Leiden. 2959 Zinken Badkuip te koop gevraagd. Adres waar te bezichtigen bureau van „De Leidsche Cou rant". 2958 Bericht van Inzet. Zaterdag 19 Juni 1915, des avonds te half acht, in het Notarishuis aan den Burcht, ten overstaan van Mr. H. M. A. COEBERGH, Notaris te Leiden, AFSLAG van de navolgende huizen en eiven, in bod gebracht als: 1. Het Winkelhuis in de Verlengde Mauritsstr. no. 7 en 7a, hoek Bronkhorststraat, op f 3200. 2. Het huis in de Verlengde Mauritsstr. 9 cn 9a op 3000. 3. Het huis aldaar 11 en 11a, op3000. 4. Het huis aldaar 13 en 13a, op3000. 5. Het huis Levendaal 166a en b, op2750.— 6. Het huis aldaar 166c en d, op2800. 7. Het huis Garenmark111, op 2160. Verhoogd met 40. 8 Het huis, Rijn en Schie- kade 53, was verkocht. 9 Het huis, Rijn en Schie- kade 54, op3000. 10 Het huis, Rijndijkstraat 30, op1200. 11 Het huis, aldaar, 32, op. 1240. 12 Het huis, aldaar, 61, op. 1320. 13 Het huis, aldaar, 63, op1200. 14 Het huis, Gecrestraat 10, op390. Verhoogd met 10. 15 Het huis, Narmstraat 21, op 880. 16 De werkplaats, aldaar, 23, op940. 17 Het winkelhuis, Oude Vest 79, met het daarachter gelegen huis in de Mi- rakelsteeg, op2800.— 18 Zes huisjes in de Prinsen- straat No. 2232, op 500. 19 Het huis, Noord Runder- steeg 4, op440. Ten kantore van voornoemden Nota ris worden tot en met Zaterdag e. k. van 102 uur verhoogingen aange nomen tegen genot van Vö der ver- hoogs ow. 2961 Het Bestuur van bovengenoemde Vereeniging geeft kennis, dat dezen zomer wederom een beperkt aantal kinderen door bemiddeling van het Comité zal worden uitgezonden. Behoudens in bijzondere gevallen zal van de ouders naar vermogen een bijdrage in de kosten van verpleging worden gevraagd. Kinderen voor wie de geheele verpleegkosten wor den vergoed, kunnen in elk geval worden uitgezonden. Aanvragen tot plaatsing moeten schriftelijk gericht worden aan onderstaand adres tot uiterlijk 20 Juni en vergezeld zijn van een een verklaring van den huisdokter, op welken grond uitzending gewenscht is, en dat het kind niet besmettelijk is voor anderen. Tijd en plaats voor persoonlijke aanmelding zullen nader worden bekend gemaakt. 2957 Namens het Bestuur: H. Th. v. d. KROGT, Zijlsingel 35 D. Secretaris. LEIDEN -- ZOMERZORG. §j| H Heden, Maandag 14 Juni 19151 met het meest grootsche Circusprogramma |H dat ooit hier is aanschouwd. §H Prijzen der Plaatsen, alsmede alle verdere 1= bijzonderheden, zijn op de aanplakbiljetten m nader omschreven. 2960 Plaatsbespreking in het Sigarenmagazijn van W. G. BOELE Sr,, Breestraat, hoek Maars- |H manssteeg, en aan de kas van het Circus. Dinsdag 15 Juni 1915: Soirée High Life. 3 WOENSDAGNAMIDDAG OM 2 UUR: S Groote Kinder- en Familie-Matinée. Des avonds te 8 uur: Eere-Avond Direoieur CARRÉ. s= H= N.B. lederen avond extra Trams naar alle richtingen. ijij De Administratie van „De Leidsche Courant" beiast zich met HET PLAATSEN VAN ADVERTENTIËN xin alie bladen zonder prijsverhooging. VERLOREN op Dinsdag 1 Juni een zilveren Rozen krans in den extratrcin of van het station tot op de Haarlemmerstraat. Tegen belooning terug te bezorgen bij den Heer W. v. d. SALM, Landbouwer, Hofwegen, gem. Woubrugge of aan het bureau van „de Leidsche Crt." 2919 s F. SOUPART LEIDEN. RIJNKADE 4. SPECIALITEIT IN: Grafzerken, Kruisen, en verder Marmeren Werken. Stationsweg 151. 's Gravenhage Lid 1e Klasse van het Nederlandsche Instituut van Accountants. Leeraar M. 0. Boekhouden en Handelsrekenen. 66 Leeraar M. 0. Staatsrecht. Leeraar M. 0. Staathuishoudkunde. Inrichting van Administratie. Opmaken van Statuten enz. Puin verkrijgbaar in iedere hoeveelheid, te bevragen werk 60 woningen, Heerenlaan. 2954 Reuzen Koopjes. Door den enormen aankoop van plm. 50000 sigaren ben ik ondanks de hooge prijzen der tabak in staat mijn geachte afnemers tegen scherp concuifeerende prijzen in alle qualiteiten en verpak kingen mijn sigaren aan te bieden. Prijzen vanaf fl.50 tot f4, per 100. Beleefd aanbevelend, L. WASSEN- BURG, Tabak en Sigaren, Langeraar 2909 Kunsttanden, Oude Gebitten, Bank-v.-Leening- briefjes, Oud Goud enZilv. koopt tegen de hoogste waarde 522 H. J. v. AMERONGEN, Haarl.str. 233 Electr. Melkinrichting en Roomboterfabriek. De prijs der ROOMBOTER dag. versch is f 1.05 eer Kilo. KARNEMELK 5 cc-ni p. Liter. j65 Hoogachtend, H.J.RIJSBERGEN Kraaier3t.2 Adverteeren doei Verkoopen. Een verzameling Oorlogskaarten van den Europeeschen Oorlog I9I4--I9I5. Deze verzameling omvat DE KAARTEN VAN: Noord-West-Frankrijk, West-Beigië. Noord-Frankrijk. De Fransch-Buitsche grens. De Duitsch-Russische grens. De Oostenrijksch-Russische grens. Hei Zuid-Oostelijke Gorlogsterrein. IEDERE KAART IS GROOT 24 X 35 c.M. Prijs in omslag 10 cent.

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 4