-.c?. dcte Retraiten aan te vragen bij de Ecrw. Geestelijkheid. De Retraitante® worden des avonds tegen half 6 ure in het Retraitenhuis verwacht. De sluiting is omstreeks 4 uur. Het Retraitenhuis is inge richt voor 40 Retraitanten. Wanneer eene Retraite voltallig is, wordt zulks in de Dagbladen aangegeven. Maandag en Woensdag Catechismus le klas; Dinsdag en Donderdag Catechis mus 2e klas; Vrijdag Catechismus 3e kl. Donderdag: 3.304.30 uur gelegenheid om te bóechtein. Zaterdag: de H. Mis om 8 uur; 's avonds 7 uur Lof. Van 38 uur gelegenheid om te biechten. LEIDSCHENDAM. Parochie van den H. Petrus en Paulus. Zondag: 3 uur Vespers; 6.30 uur Lof. Donderdag: G.30 uur Lof. Zaterdag: 6.30 uur Lof. Biechthooren van 59 uur. LEIMUIDEN. Parochie van den H. Joannes de Doopar. Zondag: 7 uur Vroegmis, half 10 Iloog- mlis. Na dein middag half 2 Catechismus eoi half 3 Vespers. In de week de II. II. Missen om 7 uur en half 9. Maandag: half 9 gezongen, Jaargetijde v. Henrica Maria vaai Kersbergen. Dinsdag: 7 uur de H. Mis in liet Gesticht. Woensdag: na de H. Mis en des nam. van 57 uur gelegenheid om te biechten. Donderdag vertrekt de Processie vam, het Dekenaat Alphein naar Brielle. Het uur van vertrek <ler boot van Oude-We tering alsmede dat der eerste H. Mis wordt van den predikstoel bekend gemaakt. Zaterdag: Na de 2de II. Mis en des nam. van half 4 af gelegenheid om te biechten. LISSE. Parochie van de H. Agatha. Zondag: te 7 u. en half 9 gelezen H.H. Mis sen; te 10 uur Hoogmis. Na de Hoogmis Catechismus voor do jongens die verle den jaar en van diiit jaar hun. plechtige Communie hebben gedaan; te half 2 voor de meisjes die van dit jaar haar plechtige Communie hebben gedaafi; te half 3 Vespers; 's avonds 7 uur Lof. Van de>ze week geen dienst wegens het schoonmaken der kerk. Zaterdag: 's Middags vanaf 3 uur gelegen heid om te biechten; 's avonds 7 uur Lof waaronder de Rozenkrans zal gebeden worden. MEI JE EN ZEGVELD. Parochie van de H. Maria Geboorte. Zondag: 7 uur vroegmis; 9 uur Catechis mus; 10 uur Hoogmis; 2 uur Lof. Maandag: 8 uur H. Mis, 12 uur Catechis mus. Dinsdag: 8 uur H. Mis; 12 uur Catechis mus. Woensdag: 8 uur de II. Mis; 12 uur Cate chismus. Donderdag: 4.30 uur de II. Mis. Vrijdag: 8 uiur H. Mis. Zaterdag: 8 uur de H. Mis. Na de H. Mis gelegenheid om te biech ten en cles namiddags van 3.308 uur. NIEUWKOOP. Parochie van de H. Maria Hemelvaart. Zondag: half 8 H. Mis; 10 uur Parochie; half 4 Vespers. Maandag: en volgende dagan 7 en 8 uur II Missen. Donderdag: 4 uur Lof. NIEUWVEEN. Parochie van den H. Nicolaas. Zondag: 7 uur Vroegmis; half 10 Hoog mis; 2.30 uur Lof. Woensdag: 's avonds van 78 uur ge'je- genlheid om te Biechten. Donderdag: kwant over 3 de H. Mas; tien minuten vóór half 5 vertrekt dó proces sie-boot vam Kattenbrug; zeven minuten vóór 6 vertrekt de trein uöit Altphen. Zaterda-: 7 uur Marialof. NOORDEN. Parochie van den H. Martinuo. Zondag: 7 uur Vroegmis; 10 uur Hoog- mus; 2 uur Vespers. Maandag: en volgende dagen H. Mis om Woensdag en Vrijdag Catechismus. Donderdag: de H. Mis om half 5. Om half 9 de gebeden der school kind eren. Zaterdag: biechthooren van half zes tot 7 uur. NOORDWIJK. Parochie van den H. Jeroen. Zondag: de H. Missen ten 7, 8.30 en 10 u. 1.30 uur Catechismus; 2.30 Vespers; 6.30 uur Lof ter eere van den H. Jeroen met. gebeden en Reliquievereering. Maandag: de H. Missen te 6 en 8 uur; vol gende dagen der week de H. Missen -te 6, 7 en 8 uur, (mot uitzondering van W-oensdag. Woensdag: do H. Missen te 6 en 8 uur; half 10 gezongen Huwelijksmis. Donderdag: half 8 Lof v. Allerh. Sacra ment. NOORDWtJKERHOUT. Parochie van den H. Victor. Zondag: 7 uur en half 9 Stille H.H. Mis sen met onder rich ting; 10 uur Hoogmis met predikatie; 's Namiddags 2 uur Lof en 6 uur Recollectie. Donderdag: half 9 gezongen H. Mis. NOOTDORP. Parochie van den H. Bariholomeus, Zondag: de H.H. Missen te 7 uur en te 10 uur; te 1.30 uur Catechismus; te 2.30 uur Vespers. De Catechismus in deze week als naar gewoonte. OEGSTGEEST. Parochie van den H. Wlllibrordus. Zondag: H.H. Missen 7 en 10 uur. Cate chismus 1.30 uur. Vesper§ 2.30 uur. Lof en preek 7 uur. Maandag en volgende dagen H. Mis 7 en 8 uur. Dinsdag: Lof 7 uur. Donderdag: Lof 7 uur. Zaterdag: Biechthooren na de H. Mis en 's nam. 59 uur. ^aJtechlsimus naar gewoonte. OUDE WETERING. Parochie van den H. Jacobus. Zondag: 2 uur Catechismus. Bibliotheek van 44.30 uur. 7 uur Lof. Gedurende de Juni-maand zal iederen morgen na de H. Mis de Litanie van het H. Hart worden gebeden. Maandag: de H. Mis te 7.30 uur. Dinsdag: de II. Mis 7.15 uur. Catechis mus 8 uur. Woensdag: de II. Mis 7.15 uur; Catechis mus 8 uur. Donderdag: de H. Mis 7.30 uur. Vrijdag: H. Mis 7.15 uur. Catechismus 8 uur. Zaterdag: M. Mis 7.30 uur. 11 uur Catechismus. Biechthooren 59 uur. Kinderen 's morgens. Uitreiking der H. Communie in de week 6, 6.30 en 7 uur en vóór- en onder de II. Mis. lederen avond biechthooren van half negen tot 9 uur. ROELOFARENDSVEEN. Parochie van de H. Petrus-banden. Zondag: II. Missen 6.30, 8 en 10 uur. 12 uur Congregatie; .te 2 uur Catechis mus; 3 uur Vespers; 6.30 uur SL Agnes- Vereeniging. Deze week dagelijks de II. Missen 7, 7.30 en 9 uur, behalve Donderdag. Dien dag vertrekt de processie naar Briielle. De boot gaat van hier kwart voor vijf. Kaarten voor boot en spoor zijn te be komen bij dein koster tot Dinsdagavond. Donderdag: 2 II. Missen te 3.30 uur en eene te 7 uur. Bij terugkomst der bede vaartgangers een kort Lof. Zaterdag: H. Missen 7 en 9 uur. 49 uur biechthooren. RIJPWETERING. Parochie van de H. Maria Geboorte. Zondag: Heden Gedachtenisviering van den H. Anitonius van Padua; na de Hoogmis vereering zijner H. Relikwie. 2de Collecte voor de armen. Na den mid dag te 1 uur Catechismus, en te 2 uur Godvruchtige Oefening ter eere van het Godd. Hart met korte toespraak. Na de Oefening zal gezongen worden het liedje: ,,0 Hart, voor ons gebroken" (nr. 43 in het Gulden Wierookvat). In deze week dagelijks, behalve Vrij dag, te 11 uur Catechismus; en Dinsdag ook te 9 uur voor de kinderen, die voor hun 1ste H. Communie leeren. Woensdag: te half negen de H. Mis voor den vrede, met de Litanie van Alle Hei ligen. Donderdag: na de II. Mis van half negen gelegenheid om te biechten; daarna in de pastorie Vergadering der Zelatricen van het Broed, ter eere van do H.H. Martelaars van Gorcum. Zaterdag: 's Morgens vanaf 7 uur tot na de H. Mis van half negen, en na den middag van 4—,8 uur gelegenheid om to biechten. A.s. Zondag: 3de Zondag van de maand: volle Aflaat voor _he.t Broed, v. d. lev. Roz. 2de Collecte voor de Sieraden der Kerk. SASSENHEIM. Parochie van dpn H. Pancratius. Zondag: 6.30 uur uitreiking der H. Com munie. 1ste H. Mis 7.30 uur en de Hoog mis te 10 uur. 1.30 uur Catechismus, daarna Vespers. De H Missen zijn door de week te 7.30 en 8.30 uur. Vrijdag te 12 uur Catechismus. Donderdag: 9.30 uur gezongen H. Dienst voor Bruid en Bruidegom. Van 39 uur biechthooren. Vrijdag: te 4 uur biechthooren. Zaterdag: 's namiddags 3 uur biechthoo ren; te 7 uur Lof ter eere der H. Maagd. STOMPWIJK. Parochie van den H. Laurentius. Zondag: Vroegmis 7.30 u. Hoogmis 10 u. 1 uur Catechismus; 2 uur Vespers; uur Congregatie. Deze week wordt de kerk schoon ge maakt; gedurende die dagen de eerste H. Mis in heit gesticht te 7 uur; de twee de in de kerk te 8 uur. De Catechismus op de gewone dagen. VOORHOUT/ Parochie van den H. Bartho!omeu9. Zondag: 7.30 uur Vroegmis; 10 uur Hoog mis; 1.30 uur Catechismus, Bijbelles, Catechismus leeren. 2.30 uur Lof met Rozenhoedje. Dinsdag: half 10 Huwelijksvoltrekking van Elisabeth Agatha van der Plas met Leo Hendriks. Donderdag: half 12, 12 uur en half 4 Cate chismus. Zaterdag: 58 uur biechthooren. VOORSCHOTEN. Parochie van den H. Laurentiue. Zondag: te half 8 de Vroegmis; te 10 uur de Hoogimis. Te half 2 Catechismus. Te 6 uur Vergadering van St. Aloysius. Te 7 uur Lof met gebeden voor, den Vrede. Woensdag: de le H. Mis te 8 uur. Te 9 uur de II. Mis tot afwering van ziekte onder het vee. Op de andere dagen de H. Missen te half 8 en te 8 uur. Vrijdag: 's middags na schooltijd Biecht hooren voor jongens en meisjes. Zaterdag: onder de H. Mis van 8 uur Al- gemeene Communie. Zaterdagmiddag van 3 uur af gelegen heid om te biechten. Gedurende deze week de Catechismus naar gewoonte. WARMOND. Parochie van den H. Matthias. Zondag: de H.H. Missen om_half 8 10 uur; hadf 2 Catechismus; 3 uur Krui/s- wieg-oefening; 6 uur Congregatie v. h. Geestelijk Verband aid. Knapen. Maandag: de H. Mis om 7 uur op de Ka pel; om 8 uur gezongen jaargetijde». Dinsdag en volgende dagen H.H. diensten in de kerk; geen Catechismus. De kerk wondt schoon gemaakt. Zaterdag: des namiddags biechthooren voor de kinderen van 35 uur, vervol gens tot 8 uur. WASSENAAR. Parochie van den H. Willfbrordus. Zondag: de H.H. Missen gelezen: 7 en 8.30; de Hoogmis 10 uur; 2 uur Catechismus; 3 uur Vespers; 6 uur Congr. mannen. A.s. Zondag 5.30 uur voor de vrouwen. Maandag: en volgende dagen slechts 2 H. Missen: 7 en 8 uur. Vrijdag: 's avonds 7 uur Lof ter eere van 't Godd. Hart. Zaterdag: 's avonds 7 uur Lof ter eere van Maria. Deze week gel. tot biechten volgens gewoonte. Zaterdag 5half 9. Catechis mus volgens gewoonte. ZEVENHOVEN. Parochie van de H. Joannes Geboorte. Zondag: 6.45 uur II. Communie; 7.30 uur Vroegmis; 10 uur Hoogmis met preek; 2 uur Lof met de gez. L:it. v. h. H. llart. Lied 76. Maandag: en overige dagen 7 uur H. Communie; 8 uur H. Mis, behalve Don derdag. Donderdag: om 8.15 uur Rozenkrans en Lied v. h. H. Hart. Biechthooren iederendag voor en na de H. Mis. Zaterdagmiddag om 4, 6 en 7 uur. N.B. Kaarten voor de Bedevaart naar Brielle zijn verkrijgbaar aan de pastorie tot Dinsdagmiddag 1 uur. ZOETERMEER. Parochie van den H. Nicolaus. Zondag: de H. Missen om 7 uur, half 9 en half 11 de Hoogmis Half 2 Catechismus; half drie Lof; 7 uur de H. Familie. Maandag: De H. Missen om 7 uur en kwart over 8. 12 uur Catechismus. Dinsdag: De H. Missen om 7 uur en kwart over 8. 12 uur Catechismus. 7 uur Vin. ccntiu s-Con f erentie. Woensdag: De H. Missen om 7 uur cn kwart over 8. 12 uur Catechismus. Donderdag: De H. Missen om 7 uur cn kwart over 8. 12 uur Catechismus. Vrijdag: de H. Missen om 7 uur en, kwart over 8. 12 uur Catechismus. Half 8 Lof. Zaterdag: de II. Missen om 7 uur en kwart over 8. Van 5 uur tot half 9 Biechthoo ren. Voorzien van de laatste II. Sacramenten: Joannes Hembeken; Jacoba Rijt aard s- dam en Apolonia Groenewegenvan Leeuwen. ZOETERWOUDE—LEIDERDORP. Parochie van de H. Maria Onb. Ontvangenis. Zondag: kwart voor 7 uur uitreiking der II. Communie. De H. Missen om half 8 en 10 uur. Catechismus. 3 uur Vespers en half 7 Lof, Maandag: en vólgende dagen half 8 uur uitreiking der H. Communie; ha;f 9 uur H. Mis. Dinsdag: 8 uur Lof. Vrijdag: 8 uur Lof. Zaterdag: 8 uur Rozenhoedje. Vanaf 5 uur biechthooren. ZOETERWOUDE. Parochie van den H. Joannes Onthoofding. Zondag: de H.H. Missen om 7.30 en 10 uur. één uur Catechismus; 2 uur Vespers en Lof voor de wereldvrede. Maandag en volgende dagen der week. de H.II. Missen om 7 en 8.15 uur. Zater dags 8.30 uur. Dagelijks Catechismus 's morgens 8 uur. Dinsdag: 7 uur gesticht de H. Mis. Zaterdag: na de H. Mis 8.30 uur geheel den dag gelegenheid om te biechten tot 's avonds 7 uur behalve van 123 uur. Zondag: Aanhiddingsdag van de Broe derschap van Altijddurende Aanbi'dding. AGENDA'S. Ned. R. K. Volksbond. Maandag, 910 Brandstoffcncommissic. Donderdag, 9 uur Bestuursvergadering. Zaterdag, 910 uur Spaar- en Voorschot bank. St. Jozefsgezellen-Vereeniging. Zondag, is de zaal open van 12i/2272 en van 57 uur voor de leerlingen; van "8-10 uur verpl. bijeenkomst voor de Gezellen; ten 5 uur kegelclub „Klein maar Dapper", en ten kwart voor 9 uur kegelclub „Hout of Fout." Maandag, Dinsdag en Donderdag ie de zaal beschikbaar voor de gezellen. Dinsdag, 8V2 u-.Yerg- van Com. Gezellen. "Woensdag repetitie Gymnastiek. Donderdag kegelclub Afd. Geh. Gezellen. „Alle negen." Zaterdag, Zitting Spaarkas en Bibliotheek op de gewone uren. N. B. Zaterdag 26 Juni is de bibliotheek gesloten. De lezers worden dringend verzocht de in omloop zijnde boeken, op dien dag terug te bezorgen. Zita-Vereeniging. Zondag, geopend vanaf 12 uur. Half vier tot half 5 zangles. Van half vijf tot half zes godsdienstondeiriGht voor alle meis jes van 1218 jaar. Van half 6 tot half 7 Ontspanning. Spaarkas Bibliotheek Patro- naatsmtisjes. 's Avonds tot 10 uur gezellige bijeenkomst in de lokalen der winkeljuff. en dienstboden. Dinsdag, van 11 tot 12 uur voormiddag en van 8 tot 9 uur '6 avonds arbeidsbeurs. Inlichtingen voor verschillende betrekkingen. Van 7V2 tot 9 u verstelcursus voor de Patronaatsmeisjes. Woensdag-avond van 8 tot 10 uur gezellige bijeenkomst voor dienstboden; van 8 tot half 10 uur cursus in het verstellen, voor meisjes boven 15 jaar. Spaarkas en Bibliotheek van 8 9 uur, (ook niet-leden kunnen worden toe gelaten.) Donderdag avond van 8 tot half 10 uur Herhaliugsonderwijs Patronaatsmeisjes; de zaal geopend voor de dienstboden; van half 8 tot half 10 kookles voor de Patronaatsmeisjes. Vrijdag-avond van half 8 tot half 10 uur gezellige bijeenkomst van meisjes Afdeeling Vrouwenbond. Van half 8 tot 9 herha- lings-onderwys PatrQnaatemeisjea. Een avond bij Napoleon I. Op zekeren dag, dat te Rombouillet niet gejaagd werd, noch een voorstelling of een concert van eenige beteekenis plaats greep, zat Napoleon met zijn ministers te arbei den en des avonds speelde men in den. grooten salon, om zich daardor in het ge mis van andere genoegens te vergoeden. Negen tafeltjes, waarop kaarten lagen en brandende kandelabres stonden, waren in twee rijen, links en rechts gerangschikt. In het midden van de zaal stond het to* tje voor den keizer bestemd, voor het geval hij zelf ook wilde spelen. Napoleon begaf zich naar een tafeltje, waarop zich een tric-trac-spel bevond. ,,Ik zou wel een partiitie willen spelen", zei de keizer. Hij ging naar een der lioc» officieren, waarvan hij'sieeds omringd wa-3 en zei, zich tot Duroc wendende: „Kent gij dit spel?" ,,Neen, sire." ,,Ik geloof toch, dat ge dikwijls dat spel met Joséphine hebt gespeeld!" „Neen sire, die eer is mij nog niet te beurt gevallen. Hare majesteit de keizerin speelt met den heer van Calincourt of met een van hare kamerheer en!" „Zoo! Maar aangezien van Calincourt niet aanwezig is, moet ge toch eens hooren. of er onder de heeren hier aanwezig, iemand is, die met mij een partijtje wil maken!" De keizer ging nu weer naar den officier met wien hij bij het binnentreden der zaal 6prak en zette het afgebroken gesprek weer voort. Gedurende dezen tijd zocht de grootmaarschalk ijverig naar een tric- trac-speler, maar hij kon niemand vinden, die het spel verstond. De maarschalk keer de aldus onverrichter zake terug en meld de Napoleon I, tot welk resultaat hij was gekomen. De keizer vroeg nu, om zich heen ziende: „Is de burgemeester van Rambouillet hier?" „Ja sire!" „Vraag hem of hij even bij mij wil ko men!" Even later verscheen Duroc met dep. persoon in kwestie. „Mijnheer de burgemeester", zei Napo leon, „kent u soms iemand uit uwe omge ving die trie-tract speelt?" „Sire, ik weet dat de geestelijke van de parochie het spel verstaat, maar ik kan uwe majesteit onmogelijk de verzekering geven, dat hij er in doorkneed is!" „Nu dat zal wel gaan! Hoe heet hij? It het een braaf man?" „Sire, het is een waardig geestelijke, door zijn parochianen zeer geëerd en be mind." „Welnu, ik wil met hem, met den werp- beker in de hand, kennis maken", zei Na poleon lachend. Daarna gaf hij den maar schalk een wenk en terwijl deze zich ven wijderde, zette de keizer zich aan een ta- feitje. Een kwartier later trad een eerwaardige grijsaard de zaal binnen, een krachtige groote gestalte. Het was de geestelijke var Rambouillet. Nadat hij aan den keizer was voorge steld, die hem hartelijk de hand gaf, maak te Napoleon hem over zijn krassen leeftijd een complimentt „Mijnheer de geestelijke", zei Napoleon daarna, „ik heb gehoord, dat u een goede tric-trac-speler is. Daarom stel ik er hoo- gen prijs op mijn krachten met de uwe te mogen meten. We zullen eens zien, wil u maar plaats nemen en tracht u goed te houden als dapper tegenstander u mag mij volstrekt niet sparen, begrepen?" „Ja sire, daar is een tijd geweest, dat ik er een bolleboos in was", gaf de geestelijke ten antwoord, „maar ik ben nu al zeer oud. Wanneer men een kunst niet dage lijks bijhoudt gaat men sterk achteruit!" „O, dit spel is geen kunst, eerwaarde heer, het is een schoone wetenschap! Vooruit dan maar! Al hebt ge 't spel in geen tijd gespeeld, toch zult ge 't nog wel voldoende kennen. We zullen zien hoe 't gaat!" De geestelijke nam tegenover den keizer plaats. Bonaparte grabbelde in zijn vest zakje, nam er eenige twintigflankstukken uit, legde een daarvan op tafel en zei: „Men moet het spel toch een weinig opwekkend maken, niet waar, maar men moet ook niet te hoog zetten, opdat men er niet door geruïneerd worde. We zullen slechts om twintig francs tegelijk spelen. De geestelijke had ook al naar eenig geld gevoeld; maar toen hij het goudstuk zag, zette hij groote oogen op en zei, misschien om zich to verontschuldigen, dat hij niet zoo hoog speelde, want hij was noch spe ler, noch rijk. „Sire, de inzet komt mij al te hoog voor!" Maar Napoleon bemerkte zeer goed de verlegenheid waarin zijn tegenpartij zich bevond en gaf heim op zijn gewonen goedi- gen toon ten antwoord: „Eerwaarde heer, uw geld is de aalmoes der armen en ik wil niet, dat gij daarvan het kleinste deel op het spel zet. U zult uw inzet met Duroc (hij wees op den maar schalk) samen deelen en de gemeenschap pelijke inzet zal volmaakt gelijk zijn, want u heeft de kennis en hij het geld." „Maar sire", gaf de geestelijke ten ant woord, „de heer groot-maarschalk heeft van mijn kunst wellicht niet zoo'n goeden dunk als uwe majesteit. Hij, die de eer heeft u steeds en overal te vergezellen, weet beter dan iemand anders, dat u on overwinnelijk is!" Deze lofspraak, die .zeer gepast, was ge geven en volstrekt niet opgesmukt klonk, deed Napoleon aangenamer aan dan de taal zijner vleiers. „Waarde heer", gaf hij glimlachend ten antwoord, „ik en Duroc zijn op 't oogen- blik de kinderen van uw parochie. Maak ons niet ongelukkig, noch mij,* noch hem." Het spel begon. De machtige keizer werd met den eenvoudige® geestelijke handge- meen en het was een belangwekkend schouwspel den grooten heerscher en krijgsman, die toen op het toppunt van zijn roem stond, te zien spelen met een armen geestelijke. Napoleon, die met een enkele aanyvijzing van zjjn degen een half mil- KERKBERICHTEN. AARLANDERVEEN. Parochie van de H.H. Apostelen Petru9 en Paulus. Zondag: de II.H. Missen om 7.30 en 10 uur. 's Middags 2 uur Lof. In de week de H. Mis om 8 uur. ALPHEN. Parochie van den H Bonifacius. Zondag: H.H. Missen 7 uur; 8.30 uur (Ka pel); ip uur Hoogmis; 1.30 uur Catechis mus; 2.30 uur Vespers met Rozenhoedje; 4.30 uur Conf. v. h. Juvenaat. Vandaag tot Woensdag 12 uur spoor- en bootkaar- ten te verkrijgen, voor de Processie naar Brielle. Maandag: de H.H. Missen 7 uur; 7 uur (Kapel); 8.15 uur, geheel de week. 'Dinsdag: geen H. Mis te 7 uur, wel uit reiken der H. Communie; 9 uur gezon gen II. Mis voor Bruidegom en Bruid met Veni Creator. Woensdag: 45 uur biechthooren. Donderdag: 4.30 uur II. Mis, waaronder uitreiking der H. Communiie. In. de Kapel geen II. Mis; 8.15 uur in de kerk. BODEGRAVEN. Parochie van den H. Wi;iibrcrdU9. Zondag; 7, 9 en 10 uur H.H. Missen. I.30 uur Catechismus; 5 uur Patronaat; 7 uur Lof. Maandag: 7 30 uur II. Mis. Dinsdag: 7.30 en 8.30 uur II.H. Missen. Woensdag: 7.30 en 8.30 uur II. Mis. Donderdag: 5.30 uur uitreiking der H. II. Communie; 7.30 uur H. Mis; 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament. Vrijdag: 7.30 en 8.30 uur H. Mis. Zaterdag: 7.30 en 8.30 uur H. Mis. Van 4 uur gelegenheid om te biechten. Eiken ochtend G.15 uur uitreiking der H. Communie; eiken avond 7 uur Ro zenhoedje om door de voorspraak van Ma ria den vrede van God af te smeeken. BOSKOOP. Parochie van den H. Joannes de Dooper. Zondag: 7 uur Vroegmis; 9.30 uur Hoog mis; 2.30 uur Vespers met Rozenhoedje. Vrijdag: 8.15 uur, gezongen II< Mis, en des avonds van G—0 uur gelegenheid om te biechten. Zaterdag: Gelegenheid om te biechten vanaf 3.30 uur en des avonds te 7 ure Lof met Rozenhoedje. Gedurende de weck de II. Missen te 7 en 8.15 uur. Deze week Catechismus volgens ge- Svoonto. HAZERSWOUDE. Parochie van den H. Michaël. Zondag: 6.30 uur uitreiking der H. Com munie; 7.30 uur Vroegmis; 10 uur Hoog mis; 2 uur Vespers. Maandag: 7.30 uur H. Mis in het Zuster- gesticht. Dinsdag: 8.15 uur gezongen II. Mis voor die op ons kerkho-f zijn begraven. Woensdag: 9 uur Huwelijksinzegening, gezongen H. Mis voor Michaël Goozen en Helena Adriana Twaalfhoven. Catechismus 11.30 uur. Donderdag: 8.15 uur II. Mis; 9 uur en 11.30 uur Catechismus. Vrijdag: 8.15 uur II. Mis. Catechismus 's nam. van 3.304.30. Zaterdag: 8.15 uur H. Mis. Gelegenheid om te biechten nam. van 48 uur. HAZERSWOUDE. Parochie van de H.H. Engelbewaarders. Zondag: heden feestdag van den H. An- tc.nius v. Padua. 7.30 uur H. Mis. 10 u. Hoogmis. 1 uur Catechismus. 2 uur Vespera Woensdag: 8 uur gezongen maandstond voor Wilhelmus Verbey. Zaterdag: Biechthooren van 10—12 en 's avonds van 4—9 uur. Gewone dagen Catechismus. HAZERSWOUDE (Groenendijk). Parochie van den H. Bernardus. Zondag: om half 8 de eerste H. Mis; om 10 uur Hoogmis; om half 3 Vespers en Lof. Maandag: en de overige dagen de eerste II. Mis om 7 uur; de tweede om kwart over 8. Donderdag: om half 10 gezangen Huwe lijksmis. HOOGMADE. Parochie van de H. Maria Geboorte. Zondag: H. Mis te 7.30 uur. 10 uur Hoog mis; 2.30 uur Vespers. 1.30 uur Catechismus. Maandag: en volgende dagen de H.H. Mis sen 8 uur en 8.30. KATWIJK. Parochie van den H. Joannes Geboorte. Zondag: De H.H. Missen te 7, 9 en 10 u. te half 1 Catechismus; vanavond te kwart vóór 7 uur Rozenhoedje; te 7 urn- Lof met preek. Dinsdag- en Woensdagavond te half 8 Lof. Woensdag: 's middags van 1—2 biechthoo ren voor de kinderen. Zaterdag: 's Middags van 59 uur gele genheid om te biechten. Deze week Catechismus naar gewoonte. LANGERAAR. Parochie van den H. Adrianus. Zondag: II. Mis 7 en 10 uur. Na de Hoog mis Catechismus. 2 uur Vespers. Door de week de H.H. Missen om 7 en 8 v-

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 6